Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo za ok. 3000-3500zł


Makaveli1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

To mój pierwszy post na tym forum, który postanowiłem napisać z uwagi to, że po dwóch tygodniach czytania różnego rodzaju artykułów, recenzji i forów wróciłem do punktu wyjścia.

Chciałbym złożyć swój pierwszy prawdziwy zestaw stereo do salonu.

 

Obecny sprzęt/preferencje/typ muzyki:

 

Obecnie używam przy komputerze głośników aktywnych Edifier 1600T III podpiętych do komputera poprzez DAC'a Dragonfly Black (zakupiony z myślą o moich słuchawkach Marshall Monitor, ale używam zamiennie do PC żeby się nie kurzył).

Na komputerze słucham muzyki głównie z FLAC'ów + Spotify. Jakość brzmienia jest dla mnie zadowalająca (grają czysto), ale brakuje mi rzecz jasna mocy i dolnego zakresu, jeśli słucham muzyki nie siedząc przy biurku. Na telefonie głównie korzystam ze Spotify i tutaj po podpięciu Dragonfly'a i Marshall Monitor dźwięk również przypada mi do gustu - dobrze słucha mi się na nich rock'a i elektroniki. Bas jest dokładny (nie rozlazły), natomiast sam dźwięk jest przyjemnie ciepły (używam wkładek dołączonych w zestawie, bo bez nich góra jest dla mnie za ostra).

 

Posiadam sporą kolekcję płyt CD, stąd też chęć na posiadanie normalnego zestawu stereo do salonu i z takiego też źródła chciałbym korzystać możliwie najczęściej (lubię kupować płyty i przesłuchiwać albumy od deski do deski). Oprócz tego chciałbym podpiąć sprzęt pod TV, bo oglądamy z dziewczyną dużo filmów i seriali, ale tutaj nie liczę na fajerwerki - po prostu ma grać lepiej niż TV, o co nie ciężko. Fajnie byłoby móc połączyć się przewodowo/ bezprzewodowo z telefonem/komputerem, ale nie jest to wymóg. Jeśli mam mieć wyraźnie lepszy dzwięk to skłaniałbym się ku wzmacniaczowi zintegrowanemu (najchętniej), ew. klasycznemu wzmacniaczowi stereo - amplituner wchodzi w grę tylko wtedy, jeśli nie będzie to diametralna różnica dźwięku (funkcje bezprzewodowe są zawsze mile widziane, ale nie najważniejsze).

 

Jakiego typu muzyki słucham/słuchamy - niestety(?) prawie wszystkiego: hip-hop (klasyki z USA + polska scena lata 90'-00'), rock/rock alternatywny(Aerosmith,Kings of Leon, Coldplay, Nirvana), festiwalowe brzmienia (Bruno Mars, Justin Timberlake, Ed Sheeran), sporadycznie trochę punk rock'a (The Offspring, Blink 182)

Czego raczej nie słuchamy: muzyka poważna, dubstep, techno, metal

 

Pomieszczenie odsłuchowe:

 

Salon ok. 20m2(docelowo większy salon, ale to za rok lub dwa). W obecnym pomieszczeniu kiepsko z rozstawieniem, bo kolumny mogą stać tylko na skraju wnęki, w odległości ok. 30-35cm od ściany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co chciałbym kupić/budżet:

 

Nowy sprzęt, gdyż chciałbym to rozłożyć na raty 0%. W szczególności chciałbym kupić kolumny w systemie ratalnym, bo na to poświęciłbym większość budżetu. Limit: 3000-3500zł (najchętniej nie więcej).

Biorę pod uwagę zakup tylko kolumn na raty i ew. wzmacniacz używany za ok. 1000zł-1200zł (gotówka). Do końca roku dokupiłbym jeszcze jakiś CD.

 

Wstępnie wpadły mi w oko:

 

Kolumny podłogowe: Magnat Quantum 675 (1999zł), Indiana Line Nota 550 (ok. 2000zł) - przedni BF mnie zachęca, Pylon Audio Pearl 27 (1999zł) i również przedni BF.

 

Wzmacniacze zintegrowane: Onkyo 9050 (1700zł), Yamaha A-S501 (1370zł, jeśli wezmę z Magnat'ami w Euro RTV AGD, bo jest promocja do wtorku na drugą rzecz -20%), NAD 326BEE (1799zł)

Wzmacniacze zintegrowane używane: Mitchell & Johnson SAP 201V (890zł OLX), NAD 326BEE (1000-1100zł)

Amplitunery: Jedyny sensowny wydał mi się Onkyo 8250, ale to aż 2300zł, więc z głośnikami przy promocji Euro RTV AGD wyjdzie razem 3900zł (wolałbym nie przekroczyć 3500zł).

 

Czy według Was któryś z powyższych zestawów mógłby się ładnie zgrać lub macie jakieś inne sugestie? Jestem z Wrocławia, więc tutaj mógłbym ewentualnie odwiedzić jakieś salony, w celu odsłuchu.

 

Dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli zależy Ci na uzyskaniu możliwie najlepszej jakości dźwięku, skupiłby się na dobrym wzmacniaczu stereofonicznym. Bardzo dobrym przykładem jest wspomniany NAD C326 BEE, chociaż warto także spojrzeć na Marantz PM6006. Jeśli amplituner sieciowy, to wybieraj pmiędzy Onkyo TX-8250, a Yamaha R-N402D lub trochę droższą R-N602. Jest jeszcze bliźniaczy amplituner dla Onkyo - Pioneer SX-N30AE. Każdy z powyższych amplitunerów ma pełne wyposażenie sieciowe, dźwiękowo Yamaha jest bardziej otwarta, wyraźnie eksponuje skrajne pasma. Onkyo i Pioneer jest równiejsze, bardziej dokładne, analityczne. Co do kolumn, to bardziej musimy szukać rozwiązania do pomieszczenia większego, przyszłościowego. Wybierałby pomiędzy wspomnianymi przez Ciebie Pylon Audio Pearl 27 a Monitor Audio MR6.

Myśle ze w każdym sklepie otrzymasz cenę znacznie bardziej atrakcyjną jak w sieci nawet przy ich aktualnych promocjach, kredyt 0% także z opcja na odległość. Jeśli masz pytania, zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mały budżet to lepiej odpuść sobie nowe. Na Allegro też są raty 0% a używek masz do wyboru do koloru. Za 1,5 - 2k to już będą świetne kolumny, co kiedyś kosztowały z 5k albo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe sugestie!

 

Ciężko mi wybierać wśród używanych, bo większości nie posłucham przed zakupem i nie znam się też na tyle, żeby upolować coś dobrego w fajnej cenie.

 

Jakieś sugestie za ok.1500zl wśród kolumn używanych?

 

Trochę dziś poczytałem i poprzegladalem w sieci. Tannoy Revolution R3 (1200zl) lub M4 (1000zl), Dali 450 (ok.1000zl) + to taki modele, które najczęściej wydały mi się być polecane. Obok siebie mam też używane Castle Knight 4 w idealnym stanie za 1700zl - czy to aby nie jest kolumna poziomowania wyzej, niż poprzednio wymienione?

 

A wracając do nowych kolumn STX Electrino 250 to model, który w cenie ok. 2000 trzeba przesłuchać? Bardzo podoba mi się ich staranne wykonanie i też często je tutaj chwalicie.

 

Mam nadzieję,że dobrze robię kupując najpierw kolumny, a potem dopasowując do nich wzmacniacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tannoy R3 oraz R2 w roznych pomieszczeniach i spisują się swietnie, Twoje 20 m kw to tak na granicy między R2 a R3, gdyby dobrze rozstawic to R3 zagralyby dobrze. Ale uwaga, czy w tych za 1200 z Allegro nie byl wymieniany głośnik skoro ktos musiał dołożyć podkładkę?

 

Do nich np taki Marantz pm8005 i jest git :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na pierwszych odsłuchach. Słuchałem Indiana Line Tesi 560 i Mission Lx3, podpiętych do NAD C368 (do tego Yamaha z załączonym TIDALem HiFi). Dużo bardziej spodobały mi się niskie tony w Mission i to jak potrafiły kontrolować chociażby dźwięk gitary basowej (w stosunku do 560'tek)

 

Byłbym skłonny kupić te Mission, tylko cena to 2600zl. W UK z darmową dostawą do UK znalazłem za 1450zl, natomiast do PL mógłby mi to wysłać znajomy. Czy w tej cenie wśród używek coś gra dużo lepiej (chociażby wspomniane Tannoy R3 lub Castle Knight 4)?

 

Drugie pytanie (jeśli według Was te LX3 to nienajgorszy pomysł) - jaki wzmacniacz/wzmacniacz zintegrowany do tego? Żeby zagrał podobnie jak NAD C368 - może wcześniej wspomniany NAD326? Z jakim CD można to sparować żeby grało przyzwoicie (coś z używek za kilkaset złotych)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LX3 to nowa wersja MX3, M33. Ta cena w UK super. Z używek wiadomo że będą lepsze, Tannoy R3 i Castle Knight 4 to półka wyżej. Bas w Tannoy R3 będzie podobny do Mission LX4 i charakterystyka dźwięku zbliżona, tylko jakość dźwięku jeszcze lepsza. Castle mają specyficzny dźwięk i bas (linia transmisyjna), do pewnych gatunków rewelacyjne. Gdzieś widziałem też Infinity Kappa 6.2 za 1500, dobra cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź kolegi @Don111 z 3 postu.

 

Kolego @Makaveli1988 na Twoim miejscu kupiłbym te Dynaudio -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , które mają dobrą cenę oraz piękną tradycję rasowego brzmienia po usłyszeniu którego nie będziesz chciał się z nimi rozstać.

 

Nieco szerzej o nich możesz poczytać w tym teście -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego równie kultowy i dobrze zgrywający się z powyższymi kolumnami Rotel -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i razem z dziewczyną cieszycie uszy niebanalnym brzmieniem renomowanych klocków.

 

ps. basem by Cię zaskoczyły ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, po kolejnych odsłuchach. Spodobały mi się brzmieniowo Cantony Chrono 507.2 podpięte pod Marantza PM6005. Koniecznie chciałbym kupić nowe głośniki na raty, bo po prostu nie stać mnie na używane głośniki i wzmacniacz, więc muszę używki wykluczyć.

 

Została ostatnia nowa para u mnie w mieście i kosztują 2200zl za komplet (w sieci minimum 3000zl, wyjściowo kosztowały ok. 4400zl), wiec może przy ewentualnej odsprzedaży w przyszłości, dużo na nich nie stracę.

 

Jaki wzmacniacz używany mógłbym pod to podpiąć, żeby grało to podobnie lub lepiej od PM6005? Mówimy tu o kwocie do 1500zl (OLX/Allegro). Wzmacniacz grający raczej neutralnie (bez faworyzowania góry/dołu). Ew. ten PM6005 jest u mnie w mieście używany za kwotę 1000zl, wiec mógłbym nie eksperymentować, tylko wziąć to czego słuchałem.

 

Drugie pytanie - czy może jednak jest jakiś nowy model kolumn w granicach 2000zl, którego nie przesłuchiwałem i powinien grać teoretycznie lepiej niż te Cantony? Te Cantony pewnie szybko zejdą, wiec muszę szybko się decydować, ale nie chciałbym działać pochopnie. Ewentualnie jutro mógłbym jeszcze skoczyć na jakiś odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwoty 1500zł a nawet 1000zł dalbym sobie spokój z tym niskim modelem Marantza. Za 1500 widziałem juz pm7005, pytanie czy chcesz isc w starsze modele, jesli tak to wybór jest bardzo szeroki chocby Marantz pm8000 pm7001KI pm8003 Denon pma-1500AE...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, po kolejnych odsłuchach. Spodobały mi się brzmieniowo Cantony Chrono 507.2 podpięte pod Marantza PM6005. Koniecznie chciałbym kupić nowe głośniki na raty, bo po prostu nie stać mnie na używane głośniki i wzmacniacz, więc muszę używki wykluczyć.

Jak umówisz się ze sprzedającym i doda w Allegro promowanie aukcji za 19zł to można kupić na raty 0% też używany sprzęt, więc wybór masz bez ograniczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Cześć, odkopuje temat - udało mi się kupić wcześniej wspomniane Mission LX3 w bardzo dobrej cenie. Słuchałem ich w połączeniu z NAD C368 i podobało mi się to zestawienie. Chciałbym kupić wzmacniacz używany w cenie ok. 1000zl poprzez Allegro (raty 0%) który ma podobną charakterystykę do tego NADa 368. Wstępnie myślałem o NAD326 i późniejszej modyfikacji muda44 lub nieco starszy NAD 372, 370,355, zastanawia mnie tez jak te kolumny zgrałyby się z klasycznym MARANTZ 8000 lub nowszym 6005. A może jednak jakiś Rotel, CA, Yamaha?

 

Odnoszę wrażenie po odsłuchach różnych sprzętów, ze szukam detalicznego i dynamicznego(?) grania gdzie niskie tony są dobrze kontrolowane (nie rozlazłe). Jeśli chodzi o wokale, to fajnie jakby sprawiały wrażenie wysuniętych nieco do przodu (blisko słuchacza). 

 

Dziękuję za porady, chciałbym ograniczyć wybór do kilku sztuk, żeby zawęzić krąg poszukiwań. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Makaveli1988 napisał:

Chciałbym kupić wzmacniacz używany w cenie ok. 1000zl poprzez Allegro (raty 0%) który ma podobną charakterystykę do tego NADa 368.

Charakterystyka to niestety ale nie wszystko. Nad C368 brzmi moim zdaniem lepiej niż C326. Po za tym, to jednak inne urządzenia. Popatrz na budowę ich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tonnii99 napisał:

Charakterystyka to niestety ale nie wszystko. Nad C368 brzmi moim zdaniem lepiej niż C326. Po za tym, to jednak inne urządzenia. Popatrz na budowę ich. 

Zgadza się, to wzmacniacze o zupełnie innej budowie, inaczej brzmiące. Poza obiektywnie wyraźnie lepszym dźwiękiem z C368, C368 gra inaczej. Nie możesz tak uprościć tematu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tonnii99 napisał:

Nad C368 brzmi moim zdaniem lepiej niż C326.

To jest jakieś dziwne porównanie... Ale fakt różnią się sporo!

W dniu 20.06.2019 o 13:01, Makaveli1988 napisał:

Odnoszę wrażenie po odsłuchach różnych sprzętów, ze szukam detalicznego i dynamicznego(?) grania gdzie niskie tony są dobrze kontrolowane (nie rozlazłe). Jeśli chodzi o wokale, to fajnie jakby sprawiały wrażenie wysuniętych nieco do przodu (blisko słuchacza). 

A może Marantz lub Atoll? 
Polecam NAD'a od muda44, klienci są bardzo zadowoleni po taj przeróbce ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2019 o 14:41, S4Home napisał:

To jest jakieś dziwne porównanie... Ale fakt różnią się sporo!

A może Marantz lub Atoll? 
Polecam NAD'a od muda44, klienci są bardzo zadowoleni po taj przeróbce ?
Pozdrawiam.

Czemu? To, że są inne konstrukcyjnie to jedno, a jakość dźwięku pomiędzy nimi to drugie :)

p.s po przeróbkach zazwyczaj jest lepiej, ale co potem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przymierzasz się do Tannoy-ów, to może posłuchaj głośników brytyjskiej formy Fyne Audio. To kolumny o podobnej budowie (głośnik współosiowy).

Testowałem na swojej stronie podstawkowe modele F 500, ale w ofercie są też niewielkie podłogówki z większym basem. To żywe, otwarte i neutralne granie, dość uniwersalne. 

Co do wzmacniacza, to wydałbym na niego tyle samo albo nawet więcej niż na kolumny, podobnie zresztą na źródło. Z moich doświadczeń wynika, że droższy wzmacniacz z tańszymi kolumnami gra lepiej niż na odwrót. Jeśli myślisz o Onkyo, to jest to ten sam dysytybutor. co Fyne Audio. Atoll to też fajny wybór. Może jeszcze Esposure?

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Czemu? To, że są inne konstrukcyjnie to jedno, a jakość dźwięku pomiędzy nimi to drugie ?

p.s po przeróbkach zazwyczaj jest lepiej, ale co potem?

Cenowo to przepaść ?
Po przeróbkach jest lepiej, ale co potem? Sprecyzuj bardziej pytanie?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem, jak będziesz chciał "zgonić" to ów ludzie będą kręcić nosem. Po drugie będzie, a grzebany, dotykany itp; ) Chyba, że nosisz się z korzystania do końca jego dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozglądam się wśród wzmacniaczy między innymi NADa i Marantza. Ten 326 na pewno sprawdzę, ale może jako alternatywa NAD 370/372/352? Mam 372 i 352 we Wrocławiu dostępnego. Jeśli chodzi o Marantza, to celowałbym w 7003, chyba ze z jakiś powodów 6004/6005 jest lepszą alternatywą. Niestety na serie 8000 budżet obecnie nie pozwala. Wolałbym znaleźć coś we Wrocławiu, żeby mieć możliwość posłuchać, ale na Allegro posucha. Mnóstwo Kenwoodow, Sony i Technicsow, o których zupełnie nic nie wiem i rzadko spotykam te marki w forumowych wątkach, wiec nie chce strzelać na oślep. 

 

Milego wieczoru 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niedaleko - Osiek dwa Rotele:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten nawet ze zdalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.