Skocz do zawartości
IGNORED

wybór zestawu bez pogoni za króliczkiem


rangefinder

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Naszła mnie ( i narzeczoną, co istotne ;)) chęć na czarną płytę. Czytam, szukam i .... widzę przepaść. Bardzo nie chcę przerabiać pogoni za króliczkiem jaka miała miejsce przy poszukiwaniu brzmienia domowego HI-FI. Myślę, że nie bardzo mam na to siłę i chęć, nie mówiąc o topieniu gotówki...

 

Mój obecny sprzęt (względnie dogoniony króliczek):

- Wadia Intuition 01

- Opera Seconda I

- Teac PD-501HR / Aries Mini

- dobrze zrobione zasilanie

- uczciwe kable głośnikowe

 

Poszukuję gramofonu, wkładki, headshella, ramienia, preamapa, być może czegoś o czym kompletnie nie mam pojęcia.

Czy istnieje jakiś zgrany i polecany zestaw?

 

Oczekuję:

- super mikrodynamiki

- grania co najmniej na poziomie CD

- myślę, że ocieplonego i ciemnego brzmienia (tak w odróżnieniu do posiadanego zestawu)

 

Czego słucham:

- raczej cięższe brzmienia: Cornell, Metallica, panowie Cavalera, Claypool, BMTH, Pantera, Mastodon, RATM, Unlocking the Truth

- trochę lżejszych brzmień: Organek, Clock Machine, Kortez, Deriglasoff,

 

Proszę o polecenia zgranych i polecanych zestawów.

 

 

Budżet na początek określam na kilka kpln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna oferta (z racji tego, że jest lato, a więc niemal martwy rynek)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego potrzebujesz solidnego preampa - albo upolujesz coś od Ahaji (wątpię), albo kup Ifi Phono2 (możesz już odsłuchiwać różne po zakupie gramofonu) Ifi ma świetny stosunek cena/jakość i funkcjonalność.

 

Ciekawie wyglada też:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - dużo gorszy napęd, ale dość ciekawe - choć lekkie ramię - tyle , że tutaj trzeba dorzucić chociaż z tysiaka na wkładkę no i analogicznie preamp.

 

Na tą 'ciepłotę' czy też ciemność brzmienia bedzie miała wpływ i wkładka i preamp , ale te z i ustawienie VTA wkładki. Jeśli chodzi o dynamikę uwielbiam Haiku SOL MM, ale wówczas jesteś ograniczony do wkładek MM. Robotę powinien zrobić np. brązowy Ortofon, chociaż do takiej muzyki jak napisałeś warto przetestować wkładki Shure - m.in kultowe v15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ganiania królika

to masz

thorens 124 + SME 3012 i Ortofon SPU-GT

 

taniej

lenco75 + ortofon as212 + denon dl103 lub R

thorens + jelco + denon dl103

 

za napęd może też służyć garrard 301/401

 

zależy też jakiego króliczka szukasz nowego , czy używanego. Czy może w ogóle odpuszczasz mu i aby w miarę po taniości grało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest niby kilka k pln?

pierwszy zestaw to jakos ok 10k wychodzi bez preampa

drugi to sorry, ale beznadziejny głośny napęd i niewybitne ramię , a trzeba wybilić blisko tyle co na KD-990, który jest jak uszyty pod Denona 103R

Trzeci trzeba samemu zmontować - bo łatwo czegoś takiego nei znajdziesz

A Garrard poza walorami wizualnymi... ten sam temat co z Lenco..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julius za przeproszeniem skończ głupoty gadać (bez obrazy) , bo lenco pracuje cicho jeżeli z idlerem i silnikiem jest wszystko ok , a głośna praca tp zazwyczaj nieodkręcone śruby transportowe . Nikt by go nie kupował jakby był głośny.

A do mnie ,to żadnych pretensji nie kieruj bo ja sobie tego przecież sam nie wymyśliłem .

 

Co do garrarda to kilka osób na forum go ma i nie zdziw się , jeżeli wypowiedzą się na temat tego twojego odkrycia niekoniecznie ciepło i miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Garrard to jest na pewno zdecydowanie wyżej od Lenco, ale to też Ilder. Trzeba zapłacić jednak jak za mokre zborze... za design i kultowość - mniej za walory dźwiękowe.

 

Lenco generalnei prawie nikt juz dzisiaj nie kupuje .... bo to prehistoryczne napędy, wymagające dużo pracy, a jeśli są kupowane... to zazwyczaj pod customy, bo wychodzą z nich ciekawe rzeczy, a i tak robi się pełny remont. Oczywiście można, zagra to jako tako, ale po co?

 

Nie bez powodu można jednak kupić taki napęd w pięknym stanie za 500-600zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli są kupowane... to zazwyczaj pod customy,

 

i o tym pisze

Trzeba zapłacić jednak jak za mokre zborze... za design i kultowość - mniej za walory dźwiękowe.

 

a w ken-ienie to co wszystko za darmo ? Płaci się tyle ile się chce zapłacić , a że ktoś to kupuje - to widać tyle jest warte.

 

Nie bez powodu można jednak kupić taki napęd w pięknym stanie za 500-600zł.

 

to dalej jest sam napęd , droższe są ramię i wkładka

 

julius zachowujesz się jakbym to tobie doradzał , a tak nie jest - powiedz jeszcze , że ortofon spu cudnie zagra z kenem i że takie połączenie gra tak , że cudnie , że każdy trzyma je w tajemnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie doradzasz, ale doradzasz na podstawie (co już ustaliliśmy) dość ograniczonego doświadczenia w związku z czym wprowadzasz w błąd. To jakby ktoś Cię pytał o samochód do komfortowej jazdy a ty doradzałbyś karoserię BMW 3 z lat 60 i silnik Mercedesa z lat 90.

 

Ken jest wyposażony w jeden z najlepszych napędów montowanych seryjnie ze szczytowego okresu, a jego ceny nie bez powodu od lat idą w górę - bo nie trzeba bawić się w custom, żeby mieć granie na znakomitym poziomie. Nie jest wybitnie piękny, ale jest wybitnie solidny. W Garrardzie płaci się mimo wszystko w dużej mierze za kult i design, dopiero potem za walory dźwiękowe, czy parametry, które do DD się nie umywają.

 

Jak SPU zgrywa się z Kenem nie wiem, myślę że mało osób wie bo to droga wkładka.

 

Aha, warto też zwrócić uwagę na Sony X50, X60 (cięzko o coś lepszego względem połączenia napęd+solidne ramię do 2k) lub Micro Seiki DD-7/DD-40 (jest do kupienia za 3700 zdaje się) - świetne ramię, niezły napęd, tyle że tutaj w cenę też trzeba wliczyć design który jest obłędny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek sprawdź proszę w pierwszym poście resztę toru , i się jeszcze raz zastanów co może oznaczać kilka tysięcy.

Zresztą tu chyba pytanie jest jakie zestawienie to pewniak , a nie co tobie się podoba.

 

a przy takim torze to aż prosi się jakiś spu , lub decca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Naszła mnie ( i narzeczoną, co istotne ;)) chęć na czarną płytę. Czytam, szukam i .... widzę przepaść. Bardzo nie chcę przerabiać pogoni za króliczkiem jaka miała miejsce przy poszukiwaniu brzmienia domowego HI-FI. Myślę, że nie bardzo mam na to siłę i chęć, nie mówiąc o topieniu gotówki...

 

Mój obecny sprzęt (względnie dogoniony króliczek):

- Wadia Intuition 01

- Opera Seconda I

- Teac PD-501HR / Aries Mini

- dobrze zrobione zasilanie

- uczciwe kable głośnikowe

 

Poszukuję gramofonu, wkładki, headshella, ramienia, preamapa, być może czegoś o czym kompletnie nie mam pojęcia.

Czy istnieje jakiś zgrany i polecany zestaw?

 

Oczekuję:

- super mikrodynamiki

- grania co najmniej na poziomie CD

- myślę, że ocieplonego i ciemnego brzmienia (tak w odróżnieniu do posiadanego zestawu)

 

Czego słucham:

- raczej cięższe brzmienia: Cornell, Metallica, panowie Cavalera, Claypool, BMTH, Pantera, Mastodon, RATM, Unlocking the Truth

- trochę lżejszych brzmień: Organek, Clock Machine, Kortez, Deriglasoff,

 

Proszę o polecenia zgranych i polecanych zestawów.

 

 

Budżet na początek określam na kilka kpln.

Mnie tylko zastanawia jedno , posiadając tak zacny sprzęt ( pewnie płyt też masz sporo ) chcesz się na pewno pchać w analog ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że Kenwood KP990 z linku powyżej, jest na 110V. Sprzedający pisze ,że ATS 110/230V jest w zestawie. Tylko pytanie, czy jest to wysokiej jakości ATS z falownikiem, czy prosty model. Jeśli to ten prostszy wariant to gramofon nie będzie miał odpowiednich obrotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie doradzasz, ale doradzasz na podstawie (co już ustaliliśmy) dość ograniczonego doświadczenia w związku z czym wprowadzasz w błąd

 

Jedynie co ustaliliśmy , że sprzedajesz tego typu gramofony i nie umiesz czytać. Jakbym ci tysiąc razy napisał , to byś i tak nie zrozumiał , że to są konstrukcje , które nie - ja polecam , tylko sprawdzone i potwierdzone przez mądrzejszych i bogatszych i ode mnie i od ciebie , na wielu zagranicznych forach i nie jest to żadna tajemnica. Zarzucanie mi czegoś z twojej strony jest trochę nie na miejscu , bo w odróżnieniu od ciebie wiem jak gra spu , a sam używam decce .

Już błysnąłeś doświadczeniem odnośnie lenco i garrarda , więc proszę już się nie kompromituj .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że Kenwood KP990 z linku powyżej, jest na 110V. Sprzedający pisze ,że ATS 110/230V jest w zestawie. Tylko pytanie, czy jest to wysokiej jakości ATS z falownikiem, czy prosty model. Jeśli to ten prostszy wariant to gramofon nie będzie miał odpowiednich obrotów.

Słuszna uwaga.

Jedynie co ustaliliśmy , że sprzedajesz tego typu gramofony i nie umiesz czytać. Jakbym ci tysiąc razy napisał , to byś i tak nie zrozumiał , że to są konstrukcje , które nie - ja polecam , tylko sprawdzone i potwierdzone przez mądrzejszych i bogatszych i ode mnie i od ciebie , na wielu zagranicznych forach i nie jest to żadna tajemnica. Zarzucanie mi czegoś z twojej strony jest trochę nie na miejscu , bo w odróżnieniu od ciebie wiem jak gra spu , a sam używam decce .

Już błysnąłeś doświadczeniem odnośnie lenco i garrarda , więc proszę już się nie kompromituj .

Nie.

 

Ty twierdziłeś, że ja robię dobry PR bo chcę swój sprzedać, tymczasem ja swojego nie sprzedaję, bo jestem z niego więcej niż zadowolony i polecam każdemu bo... przerobiłem kilka gramofonów, obcowałem z kilkunastoma i mam porównanie. Jakbyś gdzieś widział, że sprzedaję - daj znać, a póki co skończ pieprzyć w kółko te same głupoty.

 

Ty natomiast kilkukrotnie przyznałeś że 'wolisz' Thorensy bo są prostsze i żadne argumenty, ani parametry nie przekonają Cię że jest inaczej bo taka jest Twoja filozofia i to właściwie Twój argument za tego typu rozwiązaniem... Krótko mówiąc... 'jest bo ja tak mówię'. A Twoje argumenty, że ktoś tam, gdzieś tam na forum napisał... co napisał? że napęd z Thorensa jest lepszy niż Kena? Czy że Lenco L75 ,czy 78 to dzisiaj napęd godny większej uwagi w kontekscie topowych DD? Bądźmy poważni.

 

Co do Ortka SPU - nie słuchałem, ale słuchałęm Rohmanna, Jubiliee , czy Windfelda, natomiast nie sądzę, żeby był sens polecać komuś taką wkładkę na początek, szczególnie, że to grubo poza zasięgiem finansowym okreslonym przez kolegę. Tor kolegi widzę i sądzę, że kompakt Teaca, czy Airesa Mini, którego również jestem posiadaczem rozpisany przeze mnie zestaw połknie i nie będzie wymagał budżetu na poziomie 3000 Euro, ani składania, ani remontu w przeciwieństwie do Twoich propozycji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,o takie coś chodzi...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia jedno , posiadając tak zacny sprzęt ( pewnie płyt też masz sporo ) chcesz się na pewno pchać w analog ?

 

Analog kusi od dłuższego czasu, mam świadomość ile wysiłku zajmie kolekcjonowanie płyt, zakładam jednak, że będę uzupełniał wydania, których nie mam na CD. Wydaje się to logiczne. Dodatkowym argumentem jest "poparcie" narzeczonej. Zakup kolejnych kolumn, kabli, wzmacniacza będzie okupiony wysiłkiem nazwijmy to pedagogicznym, a tutaj działa magia czarnej płyty :)

 

Idąc dalej...

Nie widzę nic złego w kupnie używanego sprzętu, jednakże mam wrażenie, że używane gramofony osiągają kosmiczne ceny.

Dokładnie tak samo jak ze sprzętem vintage audio, np. wszystko marki Sansui...

 

Eufemizm: chciałbym skompletować sprzęt tak, aby zagrało to możliwie najlepiej.

Nie chcę od początku walczyć z przydzwiękami, ubogimi basami, kocem na głośnikach.

 

Widząc w jakie rejony cenowe zostaję spychany proponuję ograniczyć budżet do 10kzł, w dwóch krokach -> teraz 5-6kzł, za pół roku 4-5kzł.

Dodam tylko, że w budżecie chciałbym zmieścić również okablowanie, którego wpływ na dźwięk niestety słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 tys na początek Hmmm to mało możesz się zrazić do grania z analogu , uzbieraj 10 - 12 tys i wtedy szukaj w miarę rozsądnego grania .

 

Ale obojętnie jaka kwota będzie wydana na analog nie jest gwarancją dobrego grania pod swój system .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic złego w kupnie używanego sprzętu, jednakże mam wrażenie, że używane gramofony osiągają kosmiczne ceny.

Dokładnie tak samo jak ze sprzętem vintage audio, np. wszystko marki Sansui...

 

Tak, jeśli chodzi o Garrarda, czy Thorensa 124 (i nie tylko rzecz jasne), które ze względu na kultowość osiągają kosmiczne ceny.

W Twoim budżecie jednak na 'komfort' zakupu nowego i tak sobie nie możesz pozwolić, bo na gramofon z ramieniem i wkładką trzeba z 15k wyrzucić + jakąś wkładkę, żeby to grało już naprawdę fajnie.

 

Jeżeli mówimy o 5-6k na teraz to ten Ken + Ifi Phono2 uważam że spokojnie zrobi robotę. Nie sądzę, aby odstawało to od toru CD... Pozwoli się zapoznać i polubić lub nie...

Tylko nie bardzo wiem, jak to potem rozbudować? Chyba że sprzedać bezstratnie Kena i wówczas za rok zaatakować np jakieś 12 calowe ramię z napędem i lepszą wkładkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że Kenwood KP990 z linku powyżej, jest na 110V. Sprzedający pisze ,że ATS 110/230V jest w zestawie. Tylko pytanie, czy jest to wysokiej jakości ATS z falownikiem, czy prosty model. Jeśli to ten prostszy wariant to gramofon nie będzie miał odpowiednich obrotów.

Zwróć uwagę że doradzający Kenia jest tak zapatrzony w siebie że nie widzi takich pytań jak twoje ?

 

 

Sam nie ma a proponuje 12 " z jakimś napędem i lepszą wkładką :D

 

 

To co w końcu trzeba wybrać i za ile ?

 

DD 40 z Om 30 czy Kenia z Ortofonem mc:) pewnie będą grały podobnie do cyfry które posiada rangefinder :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że doradzający Kenia jest tak zapatrzony w siebie że nie widzi takich pytań jak twoje ?

 

eee, nie wiem, ja tylko dałem znać o moich wątpliwościach co do oferty

co więcej po kontakcie mailowym ze sprzedającym, odpisał mi bardzo niegrzecznie, że transformator znajdujący się w komplecie jest z allegro za 30zł 'na kablu' ...

To ja już z takim handlarzem nie chcę mieć nic wspólnego. Powiem,że miałem chęć na jeden z gramofonów z jego oferty.

 

Ale żeby nie odbiegać od tematu - to fajne rzeczy robi Polski Muarah. Np model MT2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

eee, nie wiem, ja tylko dałem znać o moich wątpliwościach co do oferty

co więcej po kontakcie mailowym ze sprzedającym, odpisał mi bardzo niegrzecznie, że transformator znajdujący się w komplecie jest z allegro za 30zł 'na kablu' ...

To ja już z takim handlarzem nie chcę mieć nic wspólnego. Powiem,że miałem chęć na jeden z gramofonów z jego oferty.

 

Ale żeby nie odbiegać od tematu - to fajne rzeczy robi Polski Muarah. Np model MT2

Ważne że dajesz sygnał że coś jest nie tak ze sprzedającym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD 40 z Om 30 czy Kenia z Ortofonem mc:) pewnie będą grały podobnie do cyfry które posiada rangefinder :D

 

słusznie prawisz , przydałoby się dowiedzieć jakiego dźwięku autor wątku oczekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

słusznie prawisz , przydałoby się dowiedzieć jakiego dźwięku autor wątku oczekuje.

Jakości cd ale po analogowej stronie grania tak zrozumialem , tylko czy z nowymi z płytami to sie uda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być klinicznie lub romantycznie - tu chyba ma być klinicznie.

 

nowymi z płytami to sie uda ?

 

da się goldringiem lub at trzeba potraktować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zwróćcie uwagę, że Kenwood KP990 z linku powyżej, jest na 110V. Sprzedający pisze ,że ATS 110/230V jest w zestawie. Tylko pytanie, czy jest to wysokiej jakości ATS z falownikiem, czy prosty model. Jeśli to ten prostszy wariant to gramofon nie będzie miał odpowiednich obrotów.

 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Ponieważ napędzane są silnikami synchronicznymi prądu przemiennego, prędkość zależy także od częstotliwości napięcia zasilającego, więc MUSI to być przetwornica zmieniająca również częstotliwość z 50Hz przy 230V na 60Hz przy 110V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie prawisz , przydałoby się dowiedzieć jakiego dźwięku autor wątku oczekuje.

 

oczekuję dzwięku innego niż ten z toru CD / player. Chciałbym, aby analog zagrał bardziej po ciemnej stronie, rockowo, coś w kierunku naimowego grania. Wadia prawdopodobnie rozjaśni trochę dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na taki gramofon: Denon DP-62L + DL-103R? Na portalu a... jest DP62L wyposażony w dwa ramiona, w tym jedno wydaje się mieć dosyć bogatą regulację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na taki gramofon: Denon DP-62L + DL-103R? Na portalu a... jest DP62L wyposażony w dwa ramiona, w tym jedno wydaje się mieć dosyć bogatą regulację.

Generalnie gramofon b.fajny, podobnie jak jego napęd, jedyny poważniejszy mankament wg mnie to mechanizm elektronicznego dampingu, który może być potencjalnie problematyczny (choć wielki mankament to nie jest)

 

Dwa - tego sprzedającego nie polecamy - pogoogluj go po innych forach - był już opisywany.

 

Trzy - ja nie wiem, czy Denon 103R to jest znowu taka najlepsza wkładka dla Ciebie. To wkładka muzykalna, z mało zaawansownaym szlifem (mało detalu) no i fakt, że jest MC spowoduje, że musisz w preamp wrzucić dużo więcej kasy, żeby miało to ręce i nogi. Proponowałbym poważnie rozważyć używaną wkładkę Shure v15 i dokupienie do niej dobrej igły od japończyków - to będzie na pewno bardziej rockowe granie, cieplejsze, ale też z dobrym wykopem. Wkładki MC stawiają zazwyczaj bardziej na wysoką kulturę grania, rozdzielczosć. Jeśli chodzi o mięso... często więcej go w MM. Ciekawą wkładką byłaby też na pewno AT20SLa z igłą Shibata.

 

Wkładka MM daje też na początek dużo większe pole do zabawy na preampach... a preamp mocno będzie kształtował dźwięk z wkładki i samego gramofonu. Można pójść np. jakieś lampy i ten dźwięk dodatkowo 'zanalogowić', dobarwić - w przypadku MC trzeba juz dużo pieniążków wydać na trafo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
drugi to sorry, ale beznadziejny głośny napęd i niewybitne ramię
..
bo to prehistoryczne napędy, wymagające dużo pracy

nie pisz bzdur..bo ludzie to czytają i rodzą sie niezdrowe poglądy.

Dobrze zrobiony LENCO L75 jest bardzo cichy,przy okazji jest to bardzo prosty napęd łatwy w serwisie i modyfikacjach.Gwarantuje że tzw."motoryka" idlera jest nie do przecenienia.A ramie AS212 może wybitne nie jest ale jest wykonane z bardzo dobrą precyzją i z dobrych jakościowo materiałów..na pewno nie gorsze niż w Kenwoodzie 990.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.