Jump to content
IGNORED

CD - dżwięk analogowy

MS

Recommended Posts

Właśnie szukam CD do swojego zestawu. Wzmacniacz lampowy SE, kolumny Phonar Compact 2 po tuningu, kable DNM Reason (obecnie mam CD NAD 521i). Pokoj w którym słucham ma 14 m 2 i wysokość 2,60 średnio wytłumiony znaczy sie nie zagracony.

Szukam CD które miałoby analogowy charakter, coś co pasowałoby do lampy. Nie jestem miłosnikiem słyszenia wiecej niż w studio. Słucham muzyki czysto relaksacyjnie, jazz. bossa nova, (barber, jacintcha, bjork, gilberto etc) choc nie stronie od klimatow massive attack. Zależy mi na dźwieku przestrzennym, soczystym i miłym dla ucha, takim kiedy czyć obecność muzyków. Słynne ciarki przechadzą mi gdy słucham gramofonu ale może i w CD coś by się znalazło?

Czy macie jakieś pomysły na CD także z drugiej ręki tak do 3500 - 4000 PLN?

Pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a swoja droga to moze powinienes zaczac od wymiany kabli - zwlaszcza glosnikowego (chyba juz kiedys o tym dyskutowalismy :) ) - mogloby sie okazac, ze taka zmiana Ci wystarczy - a reszte kasy wydasz na plyt :))

Hidden Content

Witam pal55

kable zmienie koniecznie, mam juz nawet kilka typów ale to jeszcze ciągle nie to, ciągle nie to... Poza tym bedę w Londynku więc może bym coś nabył taniej. Dzięki. Odezwę sie na priva w sprawie twojej lampy.

Hidden Content

CD o analogowym brzmieniu to Audio Analogue Paganini. 24 bit/192 kHz, profesjonalny konwerter DA stosowany w studiach nagran a dzwiek po prostu znakomity. Plusy: detali do woli, muzykalne brzmienie, ladny, prosty wyglad, minusy: dynamika wlasciwa a nie rozbujana, scena dzwiekowa wlasciwa a nie rozbujana i dosc oszczedny wyswietlacz bez matrycy z numerkami utworow.

Poza tym znakomity odtwarzacz. W wielu rankingach wystpuje obok konstrukcji o dwukrotnie wyzszej cenie. waga 10 kg, ekranowany naped i skomplikowany zasilacz za toroidalnym transformatorem o mocy 50 AV. Polecam. Cena takze pasuje jak ulal.

Ten CDP sprawdzalem z roznymi wzmacniaczami i prownywalem z roznymi CDP. Zawsze sie broni bez problemu w podobnym cenowo towarzystwie a od np Rotela RCD02, ktorego takze posiadam rozni sie o 2 klasy. Muzyka przede wszystkim.

pzdr

soso

Hidden Content

-> MS: zmień jak najszybciej te syfiaste kable. (Sorry za dosadność.). Na... jakiekolwiek inne. Mogą być ze sklepu muzycznego po 4-7zł/m. Nie będzie gorzej. Może być - jak nie ma kasy - np. Cordial.

A najlepiej zmień na lepsze niż poziom Cordiala (w swojej cenie b.db.).

Pozdr.

Hidden Content

Dzieki za podpowiedzi. Kable zmienie a z tego ścierwa zrobie suszarkę na balkon. Co do analogowego brzmienia CD jest to oczywiście termin, (każda społeczność czy subkultura tworzy pewną terminologię) i szczęściem większość rozumie o co chodzi.

Hidden Content

Technicznie biorąc, Brencik ma rację - dźwięk jest zjawiskiem analogowym i nie ma czegoś takiego, jak dźwięk cyfrowy.

Jednak tu mamy do czynienia z żargonowym określeniem - skrótem myślowym.

Termin "dźwięk analogowy" oznacza "dźwięk, jak ze źródeł analogowych",

a "dźwięk cyfrowy" - "dźwięk ze źródeł cyfrowych".

Tak jest krócej, a określenia te tak bardzo się zadomowiły w języku, że każdy oprócz Brencika rozumie te skróty.

Hidden Content

Janusz z Torunia

Panie i Panowie, dziękuje za mobilizacje w kwesji zmiany kabli głośnikowych. Wczoraj udałem sie do sklepu Hz i kupiłem Cordiala CSL 225. Zmiana dźwięku co najmniej zasadnicza na +. Jestem o tyle zdziwiony, że sprawdzałem DNM Reason i o ile interkonekt dał poprawę i nabyłem go o tyle głosnikowy był juz nie tak spektakularny w stosunku do ceny. Za takie pieniądze (9,90 pln/m) to rewelacja! Jest dobrze. Życzę najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich.

Hidden Content

No to faktycznie dalem d... bo kupilem CSL225 za 9,90 pln, w Hz CSL225-651 kosztował 8,50. Musieli być na forum i dowiedzić sie o jego jazgotliwości i wywindowali cene 225. Jednak nawet za tą cenę w porównaniu z poprzednim kablem AST200 za 37 pln/m jakoś przełknę ten wyzysk.

Przy zmianie kopułek nie ruszałem kabli w kolumnach. Zostawiłem to sobie na deser. Może oddam kolumny McGaiverowi do tuningu to poroszę o zmianę krwiobiegu. Słyszałem, że kable Cordiala nadają się do tego

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.