Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy DAC do plików, do 20 tyś. zł


rafszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Szymon napisał:

W tej kwocie raczej z chińczykami nie wygramy

.a jak wygląda Kinky Studio dac.?

bodaj kilka słów o nim.. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, triode napisał:

.a jak wygląda Kinky Studio dac.?

bodaj kilka słów o nim.. ?

Jeszcze nie słuchałem. Czeka na swoją kolej. Mam obecnie bardzo mało czasu i górę zaproszeń na odsłuchy. Dlatego wszystko się mocno przedłuża. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Szymon napisał:

Terminator to bez wątpienia lepsze urządzenie w moim zestawie

Ciekawe, jak Terminator gra po RCA/SPDIF, ciekawi mnie bo mam lampki bez możliwości zastosowania XLR. 

A co do testów, to spróbujemy porównać urządzonka w 2 niezależnych systemach, co zajmie jakieś 3 tyg. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, absinth3 napisał:

Ciekawe, jak Terminator gra po RCA/SPDIF, ciekawi mnie bo mam lampki bez możliwości zastosowania XLR. 

A co do testów, to spróbujemy porównać urządzonka w 2 niezależnych systemach, co zajmie jakieś 3 tyg. 

Sprawdzałem go po złączach AES/EBU i USB. W moim przypadku najlepiej wypadł z dCS Vivaldi Upsampler Plus i połączeniem AES/EBU. Cyfrówka Transparent Reference XL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.jpg

3.jpg

17 godzin temu, triode napisał:

.a jak wygląda Kinky Studio dac.? 

Wygląda tak, czyli bardzo dobrze.

3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie brak głosów przemawiających na rzecz PS AUDIO Perfect Wave Direct Stream MKII DAC. Czyżby osoby posiadające owo urządzenie byli tak zasłuchani, że nie mają czasu udzielać się na forach? Nota bene nie czytałem recenzji, która by była niepochlebna dla tego dość innowacyjnego przetwornika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kto u nas to posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Luxman DA-06 którym też jestem zainteresowany. Posiadacza najłatwiej znaleźć w Australii gdzie Luxman jest dużo bardziej popularny niż w PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, pepe said:

Ciekawi mnie brak głosów przemawiających na rzecz PS AUDIO Perfect Wave Direct Stream MKII DAC. Czyżby osoby posiadające owo urządzenie byli tak zasłuchani, że nie mają czasu udzielać się na forach? Nota bene nie czytałem recenzji, która by była niepochlebna dla tego dość innowacyjnego przetwornika. 

Ja napisałem kilka razy tutaj i w klubie ps audio też. To taki dac którego trzeba posłuchać u siebie - ekstramalna reakcja na sieciówki niemal uzależnia brzmienie od uzytego przewodu. Co do recenzji to trzeba brać pod uwagę że jeżeli był opisany w superlatywach odnośnie do jakiegoś daca 4 lata temu to teraz jest jeszcze lepszy bo ciągle wychodzą do niego nowe upgrade'y oprogramowania... za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piter z napisał:

Ja napisałem kilka razy tutaj ...

Zupełnie tego jakoś nie zarejestrowałem (a czytałem ten od początku jego powstania). WIdać moja uwaga była zogniskowana na innych urządzeniach.   Zaskoczyło mnie dzisiaj, że ten DAC jest dzisiaj znacznie tańszy niż jeszcze 2-3lata temu. Biorąc pod uwagę ciągłe upgrade'y i Twoją opinię z której wnioskuję, że jest ciągły progres to wydaje się być to obowiązkowa pozycja do przesłuchania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytek Bridge

wiarygodna recenzja, nie wspomniał o wpływie kabla zasilającego, za to podkreślił te 5A z LPSU

 

Zobaczymy, co Pacuła napisze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/12/2019 at 12:05 AM, pepe said:

Zupełnie tego jakoś nie zarejestrowałem (a czytałem ten od początku jego powstania). WIdać moja uwaga była zogniskowana na innych urządzeniach.   Zaskoczyło mnie dzisiaj, że ten DAC jest dzisiaj znacznie tańszy niż jeszcze 2-3lata temu. Biorąc pod uwagę ciągłe upgrade'y i Twoją opinię z której wnioskuję, że jest ciągły progres to wydaje się być to obowiązkowa pozycja do przesłuchania. 

Bo nie mam jakoś ciśnienia żeby za wiele pisać. Piszą najwięcej Ci którzy uprawiają jakiś rodzaj marketingu. Ciężko ogólnie też opisywać właściwie referencyjne urządzenia bo niby o czym pisać jak wszystko jest dobrze?. Znalazłem jedną recenzje która całkiem dobrze opisuje ten przetwornik bez lania wody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, absinth3 napisał:

nie wspomniał o wpływie kabla zasilającego

Bo wpływ takiego kabla na działanie tego konkretnego przetwornika jest fikcją. W środku siedzi bardzo prosty zasilacz impulsowy. Stanowi on największe ograniczenie tego przetwornika.

1 godzinę temu, absinth3 napisał:

za to podkreślił te 5A z LPSU

I właśnie o to chodzi. Ten przetwornik zaczyna grać dopiero z zewnętrznym zasilaniem. Rozmawiałem kiedyś z dystrybutorem Myteka. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że Mytek miał w planach opracowanie dedykowanego zasilacza do Brooklyna. Ten sam rozmiar i styl obudowy. Z jakichś powodów  prace wstrzymali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, piotrek7 napisał:

Bo wpływ takiego kabla na działanie tego konkretnego przetwornika jest fikcją

Próbowałeś? Bo ja tak i napisałem to, co usłyszałem. Gra dobrze nawet bez zasilacza zewnętrznego, z LPSU prawdopodobnie lepiej (nie próbowałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, absinth3 napisał:

Gra dobrze nawet bez zasilacza zewnętrznego,

Ale z zewnętrznym to o wiele wyższa klasa grania. Przetwornik sam w sobie jest bardzo dobry ale zasilanie w takiej postaci stanowi jego wąskie gardło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, z tym, że inaczej ustawiamy akcenty. Dobre granie, z LPSU - lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć (przynajmniej z mojej strony) temat zasilania. (Opieram się cały czas na informacjach z kręgów zbliżonych do dystrybutora a pośrednio producenta ? ). Projektując Brooklyna postawiono przed sobą nie lada wyzwanie. Jak do małej obudowy wpakować tyle podzespołów. Ciasne upakowanie i dobry projekt to jedno. Niemniej nie pozwalając sobie na kompromisy w dziedzinie jakości, z czegoś trzeba było zrezygnować. Tym czymś było zasilanie. (ze swojej strony wolałbym też prostszą i tym samym tańszą obudowę). Zwróć uwagę na to, że zasilanie był to priorytet przy flagowcu Myteka tj Manhattan. W Brooklyn zaś siedzi taka mała, impulsowa popierdółka. Ten przetwornik ma ogromne możliwości. Aby je w pełni wykorzystać, warto zainwestować w zewnętrzny zasilacz. Choćby od Nostromo lub Tomanka (to takie minimum)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Brooklyn DAĆ+ od paru już miesięcy  i testowałem zewnętrzny zasilacz  SBooster. W moim przypadku jednak się na niego nie zdecydowalem bo w moim odczuciu i na moje ucho Mytek grał lepiej (z głębsza scena, bardziej dynamicznie i gęściej) z sieciówka od Furutecha - landrynka, z która zostałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez akrool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W końcu długo wyczekiwany Chord Hugo TT2 dotarł. W sobotę podzielę się swoimi odczuciami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pepe
chciałem usunąć, ale nie wiem jak to zmieniam treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pepe napisał:

W końcu długo wyczekiwany Chord Hugo TT2 dotarł. W sobotę podzielę się swoimi odczuciami.

koniecznie , obawiam się że zostanie i będzie o jeden mniej dla nas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od systemu jaki sie posiada. U mnie gra Brooklyn DAC+ i z Sboosterem odnotowałem zdecydowaną poprawę. Warto spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minutes ago, Marcin_Sz said:

Jakiego typu poprawę przyniósł zasilacz?

Bardziej przestrzennie - poprawa w szerokoci  głebokości sceny. Na tyle zauważalna że długo się nie zastanawiałem nad pozostawieniem Sboostera w systemie. Zaznaczam jednak że to efekt u mnie w pokoju. Już zdążyłem się przekonać że nie zawsze zmiany przynoszą spodziewane efekty 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pepe napisał:

Chord Hugo TT2

Pikna rzecz, czekam na sobotę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, absinth3 napisał:

Witaj!

Nówka czy już grał?

Wypożyczyłem z Planeta Dźwięku  (W-wa) - egzemplarz demonstracyjny więc już dwa tyg. na chodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naważyłem piwa - trzeba go wypić. To zdanie najlepiej oddaje mój entuzjazm (z w zasadzie jego brak) związany z „koniecznością” dopełnienia złożonego postanowienia i spisania swoich odczuć z odsłuchów Chord'a Hugo TT2. Pierwotnie wydawało mi się, że tłumaczenie się ze swojej apatii byłoby zbyt skomplikowane, a co ważniejsze mało ciekawe. Po namyśle stwierdziłem jednak, że to konieczne by moja „recenzja” była rzeczywistym obrazem moich wrażeń z odsłuchów. Zatem nie zwlekając przechodzę do szczegółów.

 

Chronologia wydarzeń:

1. Odsłuch DAC One (lampa) – ekscytacja faktem, że w moim systemie gra aż tak dobrze!

2. Odsłuch DAC One (tranzystor) – zaskoczenie, że w moim systemie gra znacznie gorzej niż lampowy odpowiednik!

3. Odsłuch Chord Hugo TT2 – ...

 

Każdego z nas cechuje potrzeba szukania faktów potwierdzających własne przekonania. To daje nam poczucie słuszności kształtowanych przez lata poglądów, przyczyniając się między innymi do dobrego samopoczucia. W wypadku audiofilizmu sytuacja przedstawia się jednak nieco odmiennie. Przesłuchując nowe urządzenia chcemy doświadczyć czegoś zupełnie nowego, a nawet przeżyć swoisty dysonans poznawczy. Przykładem niech będzie sytuacja w której wymiana niepozornego „kabelka” – relatywnie mało istotnego elementu w systemie – diametralnie zmienia postrzeganą równowagę tonalną systemu (trochę przesadzam na potrzeby czytelności obrazu). Lubimy momenty gdy słodkie owoce naszych poszukiwań dobitnie triumfują nad sceptycyzmem głosicieli teorii spod znaku „bit_perfect”. Hugo TT2 mnie w ten przyjemny sposób nie zaskoczył i nie pozwolił mi odtrąbić - wszem i wobec - kolejnego sukcesu (a dobra prasa podsycała moje nadzieję, na doświadczenie dźwiękowej uczty!).

W swoich audiofilskich poszukiwaniach brzmienia „doskonałego” - pewnie jak każdy tu obecny - przechodziłem już kilka etapów. Od fascynacji dźwiękiem efektownym począwszy, na dążeniu do wzorca neutralności/naturalności skończywszy. Gdzie jestem obecnie? W miejscu gdzie nie bardzo ma się już ochotę ścigać z uciekającym króliczkiem i rozbierać dźwięk grającego systemu na czynniki pierwsze. Jestem tutaj gdzie wszystko sprowadza się do maksymalizowania własnej przyjemności ze słuchania muzyki. Audiofilskie przywiązanie do pryncypiów wiernej reprodukcji dźwięku nadal jest obecne, ale wyraża się bardziej poprzez emocjonalne reakcje towarzyszące słuchaniu muzyki niż w skłonnościach do demaskowania niekompletnej iluzji obecności muzyków przed sobą. Chord Hugo TT2 nie współpracował z reszta mojego systemu w sposób, który pozwalałby mi zapomnieć o ograniczeniach systemu stereo. Mogłem doceniać jego zalety i zastanawiać się nad wadami, ale nie mogłem doświadczyć fenomenu zmaterializowania się muzyków wraz z ich instrumentami muzycznymi w moim salonie. Nawet na chwilę nie udało mi się „odlecieć” w błogim poczuciu muzycznego ukojenia. Hugo TT2 to zapewne świetny przetwornik bo formalnie nie mogę mu nic zarzucić. Z jednej strony gra bardzo gładko (brak niepożądanych szorstkości), z drugiej - z pewnością nie jest zimny (skłonny jestem zaliczyć go do tych znajdujących się po cieplejszej stronie mocy). Niskie tony sięgają bardzo nisko i nie są zdominowane przez jakikolwiek z ich podzakresów. Wysokie tony nie epatują nadmiernie (prędzej bym powiedział ze są dyskretne i delikatne, bardzo rozdzielcze). Średnica poprawna, ale u mnie trochę schowana. W ogóle to mam pewny problem z opisem tego Chorda bo nie mogąc mu wiele zarzucić ... nie miałem ochoty go słuchać (tzn. mojego systemu z nim w składzie!). O ile przejście z DAC One w wersji lampowej na wersje tranzystorową wiązało się z subiektywną utratą atrakcyjności brzmienia w wielu  aspektach, które mogłem łatwo dostrzec i wymienić, o tyle w przypadku Chorda czuje się tak jakbym miał porównywać dwa zupełnie inne owoce, z których jedno mi nie smakuje. Pewnie trafniejszym byłoby porównanie do wykwintnych dań których składnikami są także pozostałe komponenty wraz z kablowymi przyprawami, nie zmienia to faktu, ze dalsze rozwodzenie się na temat Hugo TT2 chyba nie ma sensu. Zbyt wiele dobrego o nim napisano by potencjalny nabywca mógł go skreślić z obowiązkowej listy do przesłuchań.    Ja idę dalej. Póki co DAC One lampa „wygrywa” wyraźnie. Może się to jednak zmienić bo we wtorek kolejni silni zawodnicy kategorii „wagowej” będą w moim systemie - Lampizator Atlantic + oraz jego droższy brat Golden Atlantic.

 

P.S.

Teraz to już moja reputacja na pewno sięgnie bruku. „Szemrany marketing” mający sprzyjać polskim producentom aż kuje w oczy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam; miałem tydzień non stop pod prądem Chorda Dave-było tam wszystko z poziomu wytyczonych celów audiofila ale muzyki tam nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój DAC One Dual nabiera kolorów i krągłości i uśmiechu. Pozostaje dobór okablowania... Ale jeszcze pogramy ze 2-3 tygodnie. Pepe- dobrze  napisane (TT2 nie znam i nie poznam). Super opis. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.