Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy DAC do plików, do 20 tyś. zł


rafszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę tego zdradzić. Zostałem poproszony przez sklep, żeby narazie nie pisać. Wszystko jest w toku i niedługo bedzie wiadomo.

 

Przy okazji przekleje moje wrażenia z odsłuchów Sonnet Pasithea :

 

Szybkie porównanie z moim poprzednim DACiem Matrix X-Sabre Pro MQA.

A więc na 100% Matrix jest jaśniej grający i wyraźnie ostrzejszy, bardziej przezroczysty (co lubię!). Gdzieś ktoś pisał, że Pasithea jest chuda, brakuję jej wagi, mięsa i ciała. No nieee, nic z tych rzeczy. To mógłbym powiedzieć teraz o Matrixie. Pasithea wręcz przeciwnie. Rzeczywiście gra to inaczej i pewnie tutaj duża jest zasługa R2R. Jest przede wszystkim gładziej niż w Matrixie, do czego musze przywyknąć, bo aż mam wrażenie, że jest za gładko, za grzecznie. Wyjątkowo płynnie, miękko i plastycznie. Tak właśnie mi się kojarzył dźwięk analogowy. Niemniej jednak dźwięk jest odrobinę bardziej też dociążony, wypełniony, grający mocniej skrajami i jest też mocniejszy bas. Co mnie przeokropnie cieszy! Średnica jeszcze bardziej wydaje sie być muzykalna, bardziej jakby to powiedzieć... Emocjonalnie grająca 😉 Na plus Pasithea na pewno dużo lepsza rozdzielczość i holografia, tu jest WOW! Wokal bardziej żywy, ale odrobinę odsunięty względem Matrixa, a to dlatego, że Pasithea gra odczuwalnie większą sceną. Nie jestem jeszcze do końca przekonany czy mi coś takiego odpowiada (preferuje bliższą średnice). Kolejny plus Pasithea to jeszcze czarniejsze tło. Pod tym względem jest niesamowita. Myślałem, że już się nie da lepiej, a jednak. Detal, szczegóły po stronie Pasithea. Na plus Matrixa wysokie. Bardziej podkreślone, dłużej wybrzmiewające, oraz nawet można powiedzieć nieco iskrzące - mi to pasowało. Mam też wrażenie, że Matrix był odrobinę bardziej dynamiczny. 

Tak, jest to wyraźnie lepszy dźwiękowo DAC niż Matrix. Musze tylko przywyknąć do tak gładkiego dzwięku, bo aż dziwnie się mi tego słuchało na początku  Ale żeby nie było tak kolorowo, to Matrix deklasuje Pasithea pod względem jakości wykonania obudowy. Przepaść na korzyść Matrixa. Proszę sobie teraz porównać ceny tych DACów. Nie powinno tak być. Nie jest to coś, czym Sonnet może się pochwalić, a szkoda, bo to dla mnie też istotna rzecz. Wydaje mi się, że za takie pieniądze powinien być zrobiony z nieco lepszych materiałów. Proszę mnie też nie zrozumieć źle, bo wizualnie mi sie podoba, ale jak weźmiesz go do ręki, to odrazu wiesz, że nie jest to szczyt możliwości inżynierii 😉 Przy takim Niimbusie prezentuje się poprostu biednie. Dlatego nie wiem, czy nie wolę Holo May KTE. Nie sądzę, że dzwiękowo będzie odstawał. Choć musze raz jeszcze podkreślić, że dzwiękowo Pasithea jest fenomenalnym DACiem. To nie ulega wątpliwości.

Ktoś gdzieś niedawno napisał, że DAC nie ma większego wpływu na brzmienie pasm (dół, średnie, wysokie) i większość DACów gra podobnie... Nic bardziej mylnego. Proszę sobie zatem posłuchać Sonnet Pasithea!

Słuchane z Niimbusem US5 Pro. Słuchawki Abyss 1266 Phi TC i ZMF Verite Closed. Jutro będzie próba z Audeze LCD5 i Meze Empyrean. Może podepnę też Pathosa Aurium.

To tyle tytułem wstępu.

Myślę, że może być tylko lepiej 👍 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Zobaczymy Panowie. Sonnet Pasithea idzie do zwrotu i biorę teraz Holo May KTE. Jak mi podejdzie, to zostanie, a jak nie, to albo wróce do Pasithea, albo spróbuje jeszcze Rockna Wavedream.

Jestem b ciekawy twoich wrażeń po porównaniu w/w urządzeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ma_ki napisał:

Jestem b ciekawy twoich wrażeń po porównaniu w/w urządzeń

Nie ma problemu 👍 Sam jestem przeokrutnie ciekaw, który wypadnie najlepiej.

Do moich powyższych wypocin, gdzie opisywałem moje pierwsze wrażenia z odsłuchu Pasithea, po tygodniu użytkowania muszę dodać dwa bardzo ważne słowa. Organiczność i głębia. Coś wspaniałego! Ciężko mi się rozstać z tym DACiem, ale bardzo jestem ciekaw flagowego produktu Holo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam z  zainteresowaniem wasze przygody z dacami, których na marginesie nie słuchałem. Sonet Pasithea vs Matrix. Gładkość i płynność kontra jasne, ostrawe granie. Wyobrażam sobie bardzo dobrze. Kilka słów o Rockna Weavlight. To jest powtórka opisu Pasithe wzbogacona o bardzo dobry timing, szybkość. Jedyne czego nie potrafi zrobić dac tego typu to zagrać agresywnie, szorstko, przekroczyć granice przyzwoitości.  Taki mały minus. Dla mnie mały, dla kogoś innego może być duży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Tomek1777 napisał:

Tak czytam z  zainteresowaniem wasze przygody z dacami, których na marginesie nie słuchałem. Sonet Pasithea vs Matrix. Gładkość i płynność kontra jasne, ostrawe granie. Wyobrażam sobie bardzo dobrze. Kilka słów o Rockna Weavlight. To jest powtórka opisu Pasithe wzbogacona o bardzo dobry timing, szybkość. Jedyne czego nie potrafi zrobić dac tego typu to zagrać agresywnie, szorstko, przekroczyć granice przyzwoitości.  Taki mały minus. Dla mnie mały, dla kogoś innego może być duży.

Rockna wavelight to DAC bardzo organicznie grający, piękne, naturalne barwy. Zachęca do długich odsłuchów. Dodatkowo bardzo dynamiczny zarówno w skład mikro jak i makro.

Pytaniem otwartym jest jak wavelight ma się do holo spring z pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

Ciekawe jak się ma dzwiekowo Wavelight do Wavedream. 

Słuchałem tylko tego który mam. Wg testów i opinii Wavedream gra bardziej analitycznie, konturowo. Weavelight z kolei bardziej plastycznie, analogowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dojechał Holo May KTE 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_7767.JPG

IMG_7859.JPG

IMG_7899.JPG

IMG_8005.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonnet Pasithea vs. Holo May KTE. Różnice nie są wielkie, ale są rzeczy, które się różnią w tych DACach diametralnie i było to czuć odrazu po pierwszych kilku/kilkunastu utworach. Przede wszystkim już na wstępie mogę powiedzieć, że nie każdy R2R gra tak samo. Wydaje mi się, że holografia, rozdzielczość, przejrzystość są porównywalne z minimalnym wskazaniem na Holo, ale Pasithea była bardziej organiczna i gładsza. Bardziej plastyczna i barwniejsza. To na 100%. Tam się pod tym względem działa magia. Muzyka była bardziej wciągająca, czarująca, przez co nie byłem w stanie się oderwać od słuchania. To jest ta najbardziej rzucająca się w ucho różnica - gładkość, organiczność, muzykalność po stronie Sonneta. Zdaje się wolałem średnice w Sonnecie. May jest troszkę jaśniejszy, bardziej może nawet przezroczysty (nie mylić, że jest jasny, absolutnie nie - bardziej mu bliżej do neutralności). Gra nieco inaczej niż Pasithea. Można nawet powiedzieć, że May gra bliżej Matrixa X Sabre PRO Mqa, tyle tylko, że wszystko robi troszkę lepiej. Oczywiście w dalszym ciągu czuć różnice R2R vs. Sabre. Mam też mimo wszystko uczucie pewnej suchości w Mayu w porównaniu do Pasithea. Ale mam też wrażenie, że jest bardziej naturalnie i prawdziwie. Bas podobny, ze wskazaniem na Sonneta (siła uderzenia). Wysokie też podobne, może odrobinkę bardziej rozświetlone są w Mayu (wciąż jest gładko). Tło, czystość na plus Maya. Tutaj jest miazga. Jeżeli chodzi o dynamikę, to też dałbym plusik dla Maya. Nie jestem jeszcze pewien, który DAC mi bardziej pasuje. Potrzebuje kilku dni, a nawet tygodni, żeby podjąć decyzje czy zostaje z Mayem, czy wracam do Pasithea. Jedno jest pewne, oba DACi robią różnice i grają wybornie 👍 Na koniec wspomnę o jakości wykonania. Holo May KTE deklasuje Sonneta Pasithea i tutaj nie ma co porównywać. Jakby zupełnie inna liga. Gdyby Pasithea była wykonana jak May, albo May miał taki organiczny dzwięk jak Pasithea...  Niestety nie można mieć wszystkiego.

Holo podłączone do Matrixa X Spdif 2 dzięki czemu mam sygnał przez IIS (Pasithea nie miałem jak odsłuchać przez IIS i to tez warto odnotować). Tryb NOS. Wzmacniacz Niimbus US5 Pro, słuchawki Abyss 1266 Phi TC. Jutro będę słuchał na Audeze LCD5 i ZMF Verite C, oraz przełącze na tryb OS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/1/2022 at 11:37 PM, zycie_to_gra said:

Służę więc - Holenderska Mola Mola, model Tambaqui. 

Czy miales mozliwosc porownania Tambaqui z czyms (DAC) przed zakupem? Spotkalem sie z opiniami w recenzjach, ze gra lepiej niz Bartok. Jako jego posiadacz zastanawiam sie, czy przesiadka na Mola Mola bylaby krokiem w bok czy jednak bylby progres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, poohatek napisał:

Czy miales mozliwosc porownania Tambaqui z czyms (DAC) przed zakupem? Spotkalem sie z opiniami w recenzjach, ze gra lepiej niz Bartok. Jako jego posiadacz zastanawiam sie, czy przesiadka na Mola Mola bylaby krokiem w bok czy jednak bylby progres.

Tak miałem, nie tylko z Bartokiem, ale z wieloma innymi urządzeniami, z mojej stale rosnącej listy nie wykreśliłem tylko nowej serii XD Esoterica i MSB, pierwszy nie był wtedy dostępny w PL, drugi pojawił się jak już zdecydowałem się na Mola-Mola. Teraz wole już nie sprawdzać, jestem zadowolony. 

Ja generalnie nastawiałem się na zakup Bartoka, to był mój początkowy wybór. W moim systemie Mola była zdecydowanie lepszym urządzeniem, ale też innym. Bartoka rozpatrywał bym tylko wtedy, gdy nie miałbym pre i musiał bym korzystać z wbudowanej regulacji głośności, ta w DCSie jest bardzo dobra. Za to wbudowany streamer w Holendrze, na czym mi zależalo, okazał się  wyższej jakości niż ten wbudowany w Bartoku. Moim zdaniem konkurentem ze stajni DCSa byłby tu Rossini, ale to zupełnie inne pieniądze. Poważnym zawodnikiem jest jeszcze Chord Dave + MScaler (słuchałem solo), warto również porównać. Z tych wszystkich zestawień Mola wychodzi najtaniej 😉 

Generalnie moje odczucia pokrywają się, z poniższym portalem audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jako właściciel nie jestem już chyba obiektywny, i nie znam Twojego systemu, ale bardzo chętnie poznam Twoja opinię odnośnie porównania obu urządzeń. Zwłaszcza, że masz wyjściowo zupełnie odwrotną sytuacje jako właściciel DCSa. Jakby co śmiało pisz na priv. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2022 o 00:05, MichalZZZZ napisał:

Można nawet powiedzieć, że May gra bliżej Matrixa X Sabre PRO Mqa, tyle tylko, że wszystko robi troszkę lepiej. Oczywiście w dalszym ciągu czuć różnice R2R vs. Sabre. Mam też mimo wszystko uczucie pewnej suchości w Mayu w porównaniu do Pasithea.

To raczej nie jest rekomendacja 🙂

Jakas szansa ze bedziesz porownywal na systemie z kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam kolumn. Przy małych dzieciach i charakterze pracy małżonki dużego stereo bym praktycznie nie używał. Dlatego zdecydowanie preferuje system słuchawkowy. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze opiszesz urzadzenia ponownie po 200-300h grania bo wiesz, wyrokowanie po kilku/kilkunastu utworach ma dosc niska wartosc 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisywalem po kilku/kilkunastu utworach tylko po okolo 5-6 godzinach sluchania 🙂 Po kilku utworach zauwazylem najistotniejsze zmiany. Pozatym sprzet jest już wygrzany, bo kupilem go od kolegi. Sprzet jest kilkumiesieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

Pozatym sprzet jest już wygrzany, bo kupilem go od kolegi. Sprzet jest kilkumiesieczny.

A to jest bardzo istotna informacja! 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafa

Właśnie zauważyłem, że masz Aqua La Voce S2. Opisywałeś go gdzieś, albo porównywałeś z innymi przetwornikami z podobnej albo wyższej półki cenowej? 

Ja myślałem o Aqua La Scala MKII. Słuchałeś może? 

Możliwe, że sprzedam Maya i będę szukał dalej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, MichalZZZZ napisał:

@rafa

Właśnie zauważyłem, że masz Aqua La Voce S2. Opisywałeś go gdzieś, albo porównywałeś z innymi przetwornikami z podobnej albo wyższej półki cenowej? 

Ja myślałem o Aqua La Scala MKII. Słuchałeś może? 

Możliwe, że sprzedam Maya i będę szukał dalej. 

Na pewno cos pisalem ale musialbys przeszukac forum szukajka bo nie pamietam gdzie.

Sluchalem/porownywalem wielokrotnie z Ayon S3, Auralic Vega, AudioByte Dragon i modyfikowanymi Gustard X20U i X20Pro. Wszystkie sa porownywalne ale kazdy inny. Na dzis stawiam wyzej te R2R na PCM1704 od tych na Delta Sigma ze wzgledu na reprodukcje wysokich ale wiadomo to kwestia preferencji.

 

Sam rozwazam La Scala (ktorej nie slyszalem) lub upgrade mojego S2 do S3 ale tez biore pod uwage Holo Spring i ewentualnie jakis Denafrips. Za tydzien jak dobrze pojdzie kolega bedzie mial Denafrips Terminator 2 wiec bede mial wyrobiona opinie. Choc kilka tygodni minie zanim sie ulozy zapewne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byłbyś zainteresowany moim Holo May KTE? 🙂

Jeszcze nie zdecydowałem czy będę sprzedawał, ale jest to prawdopodobne, bo chce sprawdzić jeszcze parę innych DACów. Jak coś, to wal na pw. 

Daj znać jak wypadnie Terminator, sam jestem go ciekaw. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MichalZZZZ napisał:

A może byłbyś zainteresowany moim Holo May KTE? 🙂

Jeszcze nie zdecydowałem czy będę sprzedawał, ale jest to prawdopodobne, bo chce sprawdzić jeszcze parę innych DACów. Jak coś, to wal na pw. 

Daj znać jak wypadnie Terminator, sam jestem go ciekaw. 

 

No zobaczymy.

Dorzuc Rockna do porownania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak nie jesteście bardzo daleko, też bym chętnie wpadł z Gryphonem Kaliope i zobaczył jak rzeczywiście te DACki wypadają. Niektóre mają wręcz huraoptymistyczne recenzje, przy w sumie umiarkowanych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No zobaczymy.
Dorzuc Rockna do porownania.
Wavelight warto dodać jeśli pasuje nam prezentacja nowych r2r. Ja też że tak powiem poszedłem w stronę preferencji i cofnąłem się do przeszłości. Nowe przetworniki mnie nie przekonały. W pamięci właśnie miałem la voce, którego kiedyś odpuściłem w tamtym czasie. Teraz mam la scala i specjalnie szukałem wersji bez optologic. Optologic to już bardziej nowe r2r a tego chciałem uniknąć. Temat przetwornika mam zamknięty i nie patrze już na nowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MarcinGD napisał:

Teraz mam la scala i specjalnie szukałem wersji bez optologic. Optologic to już bardziej nowe r2r a tego chciałem uniknąć.

Można wiedzieć dlaczego uniknąć nowe r2r w Optologic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, RCD said:

Można wiedzieć dlaczego uniknąć nowe r2r w Optologic?

Ty chyba porownywales aqua la scala optologic, reimyo i Lampizator big7 u siebie. Pamietam, ze czytalem Twoje posty zanim kupilem reimyo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Można wiedzieć dlaczego uniknąć nowe r2r w Optologic?
Kwestia preferencji. Nowe r2r są bardzo dobre technicznie. Wyciągają dużo detali wielowarstwowo. Mamy dużo informacji niby jest muzykalnie a zaczyna się szukanie dziury w całym. Tak zwany efekt wow na pierwszy strzał. W moim systemie na dłuższą metę wychodzi brak dociążenia, wyciągania wybrzmień do końca (rozmywanie krawędzi), dźwięk wydaje się bez życia.

Jest to opinia na podstawie odsłuchów w moim systemie i przed zakupem radzę wypożyczyć i przekonać się na własne ucho. U kogoś innego może się to sprawdzić a przetworniki z przeszłości niestety trzeba brać w ciemno. Ja miałem tą przyjemność przerzucić w przeszłości trochę tego co było i z pamięci wytypowałem la voce. A że cenowo byłem już w granicach cenowych la scala to na taki też polowałem. Opinie o la scala różnią się też w zależności od użytej lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Huberto1984 napisał:

Ty chyba porownywales aqua la scala optologic, reimyo i Lampizator big7 u siebie. Pamietam, ze czytalem Twoje posty zanim kupilem reimyo. 

Zgadza się, miałem te trzy u siebie, wybrałem Reimyo ze względu na średnicę, najlepsze i najczystsze wybrzmienia. A to nic innego jak r2r. 

Optologic grał zbyt szaro vs reszta

Lampi był na podstawowych lampach, grał dużym dzwiękiem z szeroką sceną, ale jakoś nie dałem mu szans z innymi lampami, bo nie byłem w tedy świadomy że coś znaczącego poprawią. 

37 minut temu, MarcinGD napisał:

Kwestia preferencji. Nowe r2r są bardzo dobre technicznie. Wyciągają dużo detali wielowarstwowo. Mamy dużo informacji niby jest muzykalnie a zaczyna się szukanie dziury w całym. Tak zwany efekt wow na pierwszy strzał. W moim systemie na dłuższą metę wychodzi brak dociążenia, wyciągania wybrzmień do końca (rozmywanie krawędzi), dźwięk wydaje się bez życia.

Napisałem wyżej że miałem optologic, dobry DAC z lampami NOS. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisałem wyżej że miałem optologic, dobry DAC z lampami NOS. 
Tak napewno jest dobry ale dla mnie lepsza jest wcześniejsza wersja na 1704k. W Reimyo też siedzi 1704 i coś w tych starych kościach jest plus odpowiednia implementacja. Reimyo jeszcze ciężej trafić niż la scale z drugiej ręki. Czekam teraz na nos gec a2900 i temat lampy do tego przetwornika też już będzie zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, MarcinGD napisał:
7 godzin temu, RCD napisał:
Napisałem wyżej że miałem optologic, dobry DAC z lampami NOS. 

Tak napewno jest dobry ale dla mnie lepsza jest wcześniejsza wersja na 1704k. W Reimyo też siedzi 1704 i coś w tych starych kościach jest plus odpowiednia implementacja. 

W Audio Notes DAC4 oryginalnie siedzi PCM63. Mozna dokupić stoliki z PCM1704:

 

s-l1600.jpg

 

które wkłada się 1:1 w miejsca oryginalnych PCM63. W kilkunastu DAcach na rynku mozna dokonać takiej podmiany.

Mam i jedne i drugie. I po długim słuchaniu w implementacji Audio Note bardziej pasuja mi PCM63 niż PCM1704.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.