Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy DAC do plików, do 20 tyś. zł


rafszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, EMiL napisał:

Carlos,

Gustard mistrzem barwy nie jest, wypozycz sobie współczesny DAC na przetworniku multibit i od razu będziesz wiedział co Ci bardziej pasuje.

Reimyo jest dobrym multibitem na pcm1704, jak Ci się znudzi z łatwością odsprzedaż, bo to kultowy model.

No i właśnie tak myślę . Gustard x26pro jest precyzyjny i w tej precyzji już nie męczący , można słuchać godzinami ,ale mistrzem barwy nie jest to fakt . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2022 o 21:39, sly30 napisał:

Po symbolu kości DAC nie można sobie wyobrazić jak dany klocek zagra!

Ja dalej twierdze, ze mozna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, EMiL napisał:

Jeżeli nie przeszkadza Ci brak hi-res to będzie Pan zadowolony.

Reimyo przyjmuje 24/48, po czym konwertuje wewnętrznie dzięki unikatowemu i zastrzeżonemu dekoderowi K2, do 24/176. Chcąc nie chcąc hi-res jest. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, RCD napisał:

Reimyo przyjmuje 24/48, po czym konwertuje wewnętrznie dzięki unikatowemu i zastrzeżonemu dekoderowi K2, do 24/176. Chcąc nie chcąc hi-res jest. 😉

Podobno to "odwrócenie" procesu rejestracji płyty CD , czyli teoretycznie bardzo naturalny proces.

Czy w porównaniu z La Scala MK II to podobne brzmienie , a raczej różnice w funkcjonalności ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, carlos med napisał:

Podobno to "odwrócenie" procesu rejestracji płyty CD , czyli teoretycznie bardzo naturalny proces.

Czy w porównaniu z La Scala MK II to podobne brzmienie , a raczej różnice w funkcjonalności ??

Reimyo ma znacznie czystrzy dźwięk, lepszą rozdzielczość, więcej wybrzmień, bardziej uwypuklona średnica 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Reimyo ma znacznie czystrzy dźwięk, lepszą rozdzielczość, więcej wybrzmień, bardziej uwypuklona średnica 
Tu zależy od zastosowanej lampy.

Poza tym reimyo ma Częstotliwość próbkowania sygnału wejściowego:
48 kHz, 44,1 kHz, 32 kHz. Także cały hires z serwisów stream musimy konwertować w dół. Nie ma wejścia usb więc potrzebny konwerter lub odpowiedni transport.

Cena. La scala mk2 chodzi w granicach 10-12 tysięcy ze standardową lampą. Optologic to 16-20 tysięcy w zależności od stanu. Komplet dobrych lamp dochodzi już do 1600zl. Obydwie wersje różnią się od siebie dźwiękowo.

Reimyo widzę jest teraz na hifi za 16 tysięcy. Jeśli nie przeszkadza tobie niskie próbkowanie wejściowe to myślę że jest to dobra oferta zwłaszcza że jest to 999 Ex limited Edition. Odchodzi problem z lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinGD napisał:

Tu zależy od zastosowanej lampy.

Poza tym reimyo ma Częstotliwość próbkowania sygnału wejściowego:
48 kHz, 44,1 kHz, 32 kHz. Także cały hires z serwisów stream musimy konwertować w dół. Nie ma wejścia usb więc potrzebny konwerter lub odpowiedni transport.

Cena. La scala mk2 chodzi w granicach 10-12 tysięcy ze standardową lampą. Optologic to 16-20 tysięcy w zależności od stanu. Komplet dobrych lamp dochodzi już do 1600zl. Obydwie wersje różnią się od siebie dźwiękowo.

Reimyo widzę jest teraz na hifi za 16 tysięcy. Jeśli nie przeszkadza tobie niskie próbkowanie wejściowe to myślę że jest to dobra oferta zwłaszcza że jest to 999 Ex limited Edition. Odchodzi problem z lampami.

Ta cena za Reimyo w wersji LE to pewnie rzeczywiście dobra, ale ponieważ słucham zarówno z CD i z transportu sieciowego to raczej pomimo podkreślanego przez większość wysokiej jakości brzmienia Reimyo,  La Scala wydaje mi się dla mnie lepszą opcją , przynajmniej funkcjonalnie, jak będzie okazja chętnie posłucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MarcinGD napisał:

Tu zależy od zastosowanej lampy.

Miałem 4 komplety lamp do Optologic, różnice duże, ale z żadną nie zagrała lepiej od Reimyo 

 

23 minuty temu, MarcinGD napisał:

48 kHz, 44,1 kHz, 32 kHz. Także cały hires z serwisów stream musimy konwertować w dół.

Nie cały, mnóstwo albumów jest 24/44, 24/48

24 minuty temu, MarcinGD napisał:

Nie ma wejścia usb więc potrzebny konwerter lub odpowiedni transport.

To akurat żaden problem, dla niektórych nawet zaleta, BNC, COAX, AES/EBU, Toslink, wybór jest, wszystkie transporty na rynku mają Coax, czy inne ww.

26 minut temu, MarcinGD napisał:

Odchodzi problem z lampami.

I to jest największy argument dla wielu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, RCD napisał:

Miałem 4 komplety lamp do Optologic, różnice duże, ale z żadną nie zagrała lepiej od Reimyo  

Szkoda, że nie miałeś okazji porównać do wersji bez optologic. Najważniejsze że zamknąłeś temat. Chętnie bym porównał jeśli ktoś z Gdańska posiada ten przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2022 o 20:56, carlos med napisał:

Chyba większość forumowiczów szuka/szukało swojego jak to nazwałeś wzorca dobrego brzmienia dokonując zmian ...jak znasz inny sposób to daj znać

Dokładnie tak jest. Poszukuje się wprowadzając zmiany i potem obserwuje jak na te zmiany się reaguje emocjonalnie. Krótko mówiąc czy podoba się czy nie? Nie da się tego załatwić w okazjonalnych odsłuchach. One mogą pomóc w wybraniu kierunku ale dochodzą zmienne jak warunki akustyczne własnego pokoju które i tak wszystko weryfikują ostatecznie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/31/2022 at 11:29 AM, RCD said:

 

To Ty sprzedajesz tego Reimyo limited o ile dobrze widze. Na co wymieniasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Huberto1984 napisał:

To Ty sprzedajesz tego Reimyo limited o ile dobrze widze. Na co wymieniasz? 

Tak

Na Toku S. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/3/2022 at 9:21 PM, RCD said:

Tak

Na Toku S. 

Bede pamietal. Jak Ci sie znudzi to daj znac. Moze bede zainteresowany zakupem po przeprowadzce do nowego domu. Jaka masz reszte systemu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Huberto1984 napisał:

Bede pamietal. Jak Ci sie znudzi to daj znac. Moze bede zainteresowany zakupem po przeprowadzce do nowego domu. Jaka masz reszte systemu? 

Mogę Tobie sprzedać w bardzo dobrej cenie Limited, moje ogłoszenie jest na OLX, na giełdzie hifi nie ma, reszta to wzmak Cary, i Confidence C1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2022 o 09:50, RCD napisał:

Mogę Tobie sprzedać w bardzo dobrej cenie Limited, moje ogłoszenie jest na OLX, na giełdzie hifi nie ma, reszta to wzmak Cary, i Confidence C1

Też zastanawiam się nad Reimyo. Ta obniżona cena na OLX to tylko dla kolegi Huberto , czy dla wszystkich??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, carlos med napisał:

Też zastanawiam się nad Reimyo. Ta obniżona cena na OLX to tylko dla kolegi Huberto , czy dla wszystkich??

Dla wszystkich oczywiście, za 15 sprzedam, mam ciśnienie lekkie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RCD napisał:

Dla wszystkich oczywiście, za 15 sprzedam, mam ciśnienie lekkie 🙂

 

Rozumiem że Toku czeka 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, RCD said:

Dla wszystkich oczywiście, za 15 sprzedam, mam ciśnienie lekkie 🙂

 

Poki co nie potrzebuje zmian dac. Starsza wersja reimyo mi wystarczy. 15tys to dobra cena. Gdybys sprzedawal 6 miesiecy temu to bym sie pokusil. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RCD napisał:

Dla wszystkich oczywiście, za 15 sprzedam, mam ciśnienie lekkie 🙂

 

Obecnie mam Gustard x26 pro , najlepiej byłoby porównać je head to head bo szczerze nie mam pojęcia jakiej poprawy mogę się spodziewać , a różnica w cenie jednak spora .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, carlos med napisał:

Obecnie mam Gustard x26 pro , najlepiej byłoby porównać je head to head bo szczerze nie mam pojęcia jakiej poprawy mogę się spodziewać , a różnica w cenie jednak spora .

Dogadaj się na zakup z możliwością zwrotu i wszystko bedziesz wiedział. Marny los gustarda w takim porównaniu IMHO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, EMiL napisał:

Dogadaj się na zakup z możliwością zwrotu i wszystko bedziesz wiedział. Marny los gustarda w takim porównaniu IMHO.

No zdziwiłbym się gdyby Reimyo nie pogonił Gustarda, ale pytanie czy różnica  w brzmieniu adekwatna do różnicy w cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, carlos med napisał:

No zdziwiłbym się gdyby Reimyo nie pogonił Gustarda, ale pytanie czy różnica  w brzmieniu adekwatna do różnicy w cenie

Myślę, nie ma takiej możliwości, że go "nie pogoni". Gustard to typowe bezbarwne granie, Reimyo to przeciwieństwo takiego grania. Czysta radość sluchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, EMiL napisał:

Myślę, nie ma takiej możliwości, że go "nie pogoni". Gustard to typowe bezbarwne granie, Reimyo to przeciwieństwo takiego grania. Czysta radość sluchania muzyki.

Tu naprawdę nie ma co gdybać, panowie. To jest przepaść i w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Jeśli możesz kupić Reimyo, to bez wahania, imo. Żeby nie było potem "a mogłem". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EMiL napisał:

Myślę, nie ma takiej możliwości, że go "nie pogoni". Gustard to typowe bezbarwne granie, Reimyo to przeciwieństwo takiego grania. Czysta radość sluchania muzyki.

Nie powiedział bym że Gustard x26pro to bezbarwne granie . Nie wprowadza analogowego czaru ,ale nie jest też suchotnikiem brzmieniowym . Z lampowym pre fajnie się uzupełnia , ale można napewno lepiej , dużo lepiej. 

Wielu pewnie często kalkuluje , zmiana , którego elementu toru w konkretnym układzie  da więcej ...DAC , końcówka , a może kolumny ... Reimyo to dla mnie top DAC i w tym aspekcie rozwiązanie ostateczne, tylko czy najlepsze . Temat do szybkiego przemyślenia .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, carlos med napisał:

Nie powiedział bym że Gustard x26pro to bezbarwne granie . Nie wprowadza analogowego czaru ,ale nie jest też suchotnikiem brzmieniowym . Z lampowym pre fajnie się uzupełnia , ale można napewno lepiej , dużo lepiej. 

Wielu pewnie często kalkuluje , zmiana , którego elementu toru w konkretnym układzie  da więcej ...DAC , końcówka , a może kolumny ... Reimyo to dla mnie top DAC i w tym aspekcie rozwiązanie ostateczne, tylko czy najlepsze . Temat do szybkiego przemyślenia .

 

Reimyo to baaardzo muzykalne granie. Dla mnie bomba.

Ma tylko jedna wadę: 24/48. Czyli poza egzotyką praktycznie mi by nie przeszkadzało.

W moim Audio Note DAC4 na sczescie mozna wymienić kosć receivera i przyjmuje 24/192. Granie podobne choc niegdy nie porownałem łeb w łeb.

Za 15 tys pakować choc ja osobiscie pewnie wybralbym Accuphase DC-91 na 16-u PCM63.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szuka czegoś innego

Dla mnie DAC i cały tor do przedwzmacniacza powinien dać dźwięk jak najmniej zmieniony w stosunku do źródła.

Potem jak masz ochotę to są korektory procesory itd.

Więc mówienie, że to gra lepiej niż to - to trochę przegięcie

I tu przykład z tego co m.in. lubię

Płyty Miry Kubasińskiej i np Bank "Jestem panem świata" brzmią jak by były nagrane w małym pomieszczeniu na imprezie.

Polskie Nagrania tak wtedy nagrywały i mimo, że mnie to razi to nie oczekuję ze np DAC lub inna cześć mojego zestawu audio to zmieni. Może w przyszłości wyda ktoś płytę po obróbce gdzie dźwięk będzie naturalny.

A ja oczekuje od mojego zestawu wierności w odtwarzaniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Ma_ki napisał:

Każdy szuka czegoś innego

Dla mnie DAC i cały tor do przedwzmacniacza powinien dać dźwięk jak najmniej zmieniony w stosunku do źródła.

Potem jak masz ochotę to są korektory procesory itd.

Więc mówienie, że to gra lepiej niż to - to trochę przegięcie

I tu przykład z tego co m.in. lubię

Płyty Miry Kubasińskiej i np Bank "Jestem panem świata" brzmią jak by były nagrane w małym pomieszczeniu na imprezie.

Polskie Nagrania tak wtedy nagrywały i mimo, że mnie to razi to nie oczekuję ze np DAC lub inna cześć mojego zestawu audio to zmieni. Może w przyszłości wyda ktoś płytę po obróbce gdzie dźwięk będzie naturalny.

A ja oczekuje od mojego zestawu wierności w odtwarzaniu.

 

Większość poszukuje wierności w odtwarzaniu. Pytanie tylko skąd wiadomo jak brzmiało pierwotnie nagranie w niezmodyfikowanej przez sprzęt postaci ?? I kiedy można powiedzieć, że coś ( szczególnie w odniesieniu do źródła i DAC) w torze ingeruje w to "pierwotne" brzmienie ? Poza oczywistymi sytuacjami kiedy któryś z elementów toru dodaje swoja "barwę"

Ale zgadzam się , że nawet jak coś razi niedoskonałością to przecież może to wynikać z kiepskiej realizacji nagrania , a inne projekty na tym samym torze brzmią fenomenalnie . 

A dla rozładowania emocji i wątpliwości czy jest fajnie ....taki pocieszacz :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, carlos med said:

 

Wez swojego dac, pojedz do RCD I porownaj jak gra vs reimyo. To da Ci juz odpowiedz jaka jest miedzy nimi roznica w dzwieku. Do mojego systemu ten dac wniosl duza roznice na plus, ale to nie znaczy, ze w kazdym zestawieniu efekt bedzie taki sam. Ja mam starsza wersje ex, limited czy toku w UK nie ma w sprzedazy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.