Skocz do zawartości
IGNORED

Myryad Z240


cygaret

Rekomendowane odpowiedzi

Można po tym wzmacniaczu oczekiwać charakteru grania jak dac z20? Chodzi o typowo angielskie granie, spokojne, eleganckie ale barwne jak tak można powiedzieć. Kosztuje 3995. I jeżeli gra tak fajnie jak arcam czy naim to chyba go kupie.

Mam jeszcze na oku xindaka pam II ale po myradzie więcej oczekuje. Czy do 4000 powinienem jeszcze coś rozważyć? Nowy lub używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może z tego coś byś wybrał?Do niczego nie namawiam,ale zawsze można spróbować rożnych kierunków .Ważna sprawa to kolumny,wszystko musi ze sobą współgrać i musi być synergia. Ciekawe pod jakie kolumny szukasz wzmacniacza i tak naprawdę czego oczekujesz?Miłej lektury,może ten post coś wniesie do wątku w temacie...http://www.audiostereo.pl/test-czterech-wzmacniaczy-2x50-watt_138255.html#entry4328666

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja ładna, ale radzę odsłuchać, aktualnie jest promocja, to chyba egzemplarz z testów...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Vincent 500 vs Dayens Menuetto u mnie wygrywa ten drugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli chodzi o tego Dayensa (link wyżej) to faktycznie może to być egzemplarz testowy,albo bez możliwości sterowania pilotem.A co do wyboru,który lepszy,to sprawa dyskusyjna .Dużo zależy od kolumn,preferencji słuchacza,akustyki pomieszczenia itd... u mnie ,w moim przypadku było odwrotnie,bardziej podszedł mi Vincent SV -500,ale przecież o gustach nie będziemy dyskutować.Na koniec zapytam,czy jesteś już posiadaczem Dayens Menuetto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z myryada robili w arcamie, to dość ważne. Naczytałem się też, że ten Z240 dość sporo daje basem i jest ofensywny coś ala 356 nada tylko bardziej gładki jak arcamy.Ale znowu pełniejszy barwowo. Tak jeszcze myśle, że może być to bardzo udane połączenie z daciem z20, który jest nadwyraz spokojny i czarujący. W końcu ktoś to stroił razem. Jeszcze opcja link czyli włączanie całości razem jest cool. Zobacze czy jest jeszcze dostępne ex demo w mojej okolicy. Dayens wydaje się być bardzo ciekawy ale to dość niszowe sprzęty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz niedaleko może warto sprawdzić:

 

1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz kolumny, Z240 ma skromną moc i wymaga wydajnych kolumn. Ale tak, gra bardzo barwnie, dosłownie po angielsku

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygaret, ja wiem ze magazyn AV lubi fantazjowac na temat swoich ulubionych Hegli i Atoll-i ale kurde, jezeli chociaz polowa z tego g...na opisana o tym piecu to prawda, to chyba zdecydowanie lepiej faktycznie brac tanszego C355 niz Myryada. Suchy i krzykliwy srodek, podbity mocno i miekki sredni basior, granie wybitnie wypchnietym pierwszym planem itd. Co Ty masz za kolumny teraz, ze chcesz tak grajacy piec w system wpinac?

Poprawka - nie C 355 a C356 mialo byc.

Ja pod Twojego DACa sprawdzilbym wlasnie Dayensa Menuetto, gra szybko, dobre ale nie przewalone absolutnie kopniecie na basie (do tego ten bas trzeba uslyszec, jest wyjatkowo przyjemny), bardzo wyraznie oddane blachy, swietna rozdzielczosc i detal srednicy i wysokich ale bez suszenia, zadnego wlasnego kolorowania/osladzania srodka. Delikatniutko zaokraglony basik i najwyzsza gora, ale to doslownie tyci, tyci heh. Zywo, rozdzielczo, detalicznie, bez ocieplania srodka a caly czas wyjatkowo plynnie i muzykalnie. Wady - zdalne sterowanie, i moze nie audiofilski rozmiar oraz marka w kraju praktycznie nie znana i chyba poza GF MOD i Q21 nikt wiecej nie ma u siebie Dayensa. Warto rzucic uchem, jezeli tylko nie bedzie Ci przeszkadzal bas, ktory nie jest podbity (ale absolutnie nie wycofany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja pod Twojego DACa sprawdzilbym wlasnie Dayensa Menuetto, gra szybko, dobre ale nie przewalone absolutnie kopniecie na basie (do tego ten bas trzeba uslyszec, jest wyjatkowo przyjemny), bardzo wyraznie oddane blachy, swietna rozdzielczosc i detal srednicy i wysokich ale bez suszenia, zadnego wlasnego kolorowania/osladzania srodka. Delikatniutko zaokraglony basik i najwyzsza gora, ale to doslownie tyci, tyci heh. Zywo, rozdzielczo, detalicznie, bez ocieplania srodka a caly czas wyjatkowo plynnie i muzykalnie. Wady - zdalne sterowanie, i moze nie audiofilski rozmiar oraz marka w kraju praktycznie nie znana i chyba poza GF MOD i Q21 nikt wiecej nie ma u siebie Dayensa. Warto rzucic uchem, jezeli tylko nie bedzie Ci przeszkadzal bas, ktory nie jest podbity (ale absolutnie nie wycofany).

 

Podpisuję się pod tym. Dodam jeszcze że w przypadku Dayensa przemawia za nim b.dobre wykonanie od strony prądowej. To nie jest żaden wynalazek , wzmacniacz absolutnie cichy i w ogóle się nie grzejący.

Jego prosta forma i małe gabaryty mają dla mnie wyjątkowy urok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Myryada już nie ma, może faktycznie by się nie wpasował. Kolumny mam na przetwornikach Seas, trójdrożne.

Mi chodziło tez o to, że mam już dac-a Myryada Z20 i tak był by komplet. Ale kit, może to błędne myślenie.

Dostałem ofertę Cambrige CXA60 ex demo, za 1750 zł z pełną gwarancją. Piec wydaje się bardzo ciekawy i widzę gra energicznie.

Miałem NAD-a 356, fajny piecyk, z wykopem i werwą jednak po czasie zaczęła mnie irytować taka narzucona sztuczność. Na początku fajnie ale z czasem jakby mdławo. Czy Cambrige gra bardziej naturalnie zachowując jednak taki angielski charakter?

 

Mam jeszcze dobrą ofertę Technicsa SU-C700 ale nie przemawia do mnie w ogóle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję dwa razy posłuchać CXA80. Nie wiem jak on się ma do CXA60 . Zapamiętałem go jak neutralnie grający, trochę bezpłciowo (co nie zawsze jest wadą), całościowo dość "zwiewnie", nie ma mocnego basu. Wszystko zależy czego się oczekuje i do jakich kolumn podłączymy. Jeśli chcemy dodać barwy i gęstości to taki xindak pam czy nawet Atoll IN200 wypadną lepiej. Może warto pomyśleć też o Naim-ie ?

 

Cenę za tego CXA60 dostałeś dobrą więc jak coś dużo nie stracisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayensa bardzo fajnie opisujecie, ale brak pilota go dyskfalifikuje. Nie wiem też jakby było z ewentualną odsprzedażą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamówić z pilotem. Chyba +500zł.

 

edit. Nawet mniej. 3540zł z pilotem. Osobiście nie słyszałem , ale wiele osób chwali także może być niezły.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

.

 

lub tu . Pewnie można negocjować

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayensa bardzo fajnie opisujecie, ale brak pilota go dyskfalifikuje. Nie wiem też jakby było z ewentualną odsprzedażą

 

Jest oczywiście też z pilotem a z odsprzedażą nie będziesz miał raczej problemu. Bardzo rzadko na rynku wtórnym a przez wielu w tym tych nie udzielających się na AS znany i ceniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jednak dobra cena mnie pokusiła. Ale nie żałuje, bardzo energetyczny dźwięk. Bardzo mnie zaskoczył bo w sumie szukałem spokojnych klimatów pod myryada a tu dostałem power power power i piękny detal.

Jednak charakter tego pieca nie pasuje do Z20 i zdecydowałem się sprzedać dac-a ( dla forumowicza rabat :-).

CX ma wbudowanego dac magica i zestawienie jest świetne. Widać ,że ktoś to przemyślał.

 

Żeby nie było, że same ohy i ahy to cx ma też wadę. Mianowicie tragicznie oddaje wokale z chrypką jak. Janis joplin czy Ed Sheran. Słucha się dość dziwnie bo dźwięk jest zbyt szczegółowy i wyśrubowany. Natomiast czyste głosy jak Eva Cassidy, Sarah Mclahlan itepe to jest mistrzostwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie tragicznie oddaje wokale z chrypką jak. Janis joplin czy Ed Sheran. Słucha się dość dziwnie bo dźwięk jest zbyt szczegółowy i wyśrubowany.

 

Z biegiem czasu może sie to zmienić i wzmak nabierze ogłady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja się przyzwyczaje, może to tylko efekt przesiadki z lampowca

 

Spróbuj na innych kablach chris res brzmiał okrutnie na co po niektórych jego chrypka potrafiła być taka sucha jakby z papieru sciernego przynajmniej u mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.