Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM 7200 vs Denon 1500r


PabloNh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zmiany wzmacniacza, obecnie posiadam Marantza PM 7200 niestety jakoś nie powalił mnie na kolana, brakuje mi w nim dynamiki i ciepła. Myślę nad zmiana na Denona 1500r co o tym sądzicie ?? Ewentualnie co moglibyście polecić w cenie do 1300zł ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie Denon.

 

Oczywiście Denon AE bo porzadny mocny wzmak, nowszy, elementy mniej zuzyte

niz poprzednika "R",

A co do barwy muzy - to głównie zalezy od jakosci twoich kolumn , tzn. ograniczenia pasozytniczych drgan obudowy, jakosci głosników, oraz dopracowania zwrotnicy i zast. czesci elektron. - bo znam to doskonale na podstawie praktyki , a nie opowiesci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500AE ciężko będzie kupić w tej cenie z tego co widziałem. Czytając na forum ktoś porównywał 1500r z 1500ae to ponoć lepiej lepiej gra 1500r.Tylko że za 1500AE przemawia że jest nowszy model. Będę miał okazję go przetestować. A jeszcze jakieś innej firmy wzmacniacz moglibyście polecić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz fajny, sprobuj ponegocjowac cenę. A co do brzmienia to gra identycznie jak 1500R. Jak juz to od modelu 1510AE doszukiwalbym się jakichs różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musi być w kolorze czarnym żeby Mi pasował do reszty klocków. A niestety większość jest w kolorze szampańskim. Znalazłem dwie sztuki, ale cena jest od 2 tys wzwyż...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tys to juz poluj na 1510AE.

Czarny to masz duzo większy wybór jesli chodzi o starsze modele takze innych firm niz Denon o Marantz ale tu juz ja nie pomogę. A z Marantza to zamiast pm7200 wzialbym pm8000 lub starszego pm78 w granicach 1 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do zmiany wzmacniacza, obecnie posiadam Marantza PM 7200 niestety jakoś nie powalił mnie na kolana, brakuje mi w nim dynamiki i ciepła. Myślę nad zmiana na Denona 1500r co o tym sądzicie ?? Ewentualnie co moglibyście polecić w cenie do 1300zł ???

Również miałem tego Marantz'a i mnie także nie powalił. Pozbądź się go i jeśli chcesz dynamikę i ciepło szukaj czegoś z angielskim rodowodem - NAD, Creek, Audiolab, czy Musical Fidelity. Poniżej wzmacniacze nad którymi bym się zastanowił:

 

1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomulyslec nad tuningiem swojego marantza. Sporo zyskuje po takim zabiegu.

 

Czytałem na różnych forach że ponoć faktycznie dobrze gra po tuningu Marantz z serii PM 7000,7200.8000. Tylko pytanie czy się to opłaca i ma to sens żeby go z tuningować, czy nie lepiej za te pieniądze dołożyć i kupić coś innego. Myślę że przetestuje tego Denona 1500r lub 1500 AE. Mam amplituner Denona i sobie chwalę, wiadomo nie gra to tak w stereo jak ze wzmacniacza, ale jeśli chodzi o dynamikę i bass to jak na Amplituner gra dobrze i bardziej Mi leży niż z tego Marantza, tylko że jeśli chodzi o szczegółowość i jakość dźwięku to nie ma co porównywać do wzmacniacza bo w KD dźwięk jest bardziej taki zlany, tak jak kiedyś ujął to kolega Rafał 735r .Dlatego chce też z tej firmy spróbować wzmacniacz i się przekonać jak to zagra. A jeśli chodzi o angielskie marki jakoś do mnie nie przemawiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Ci się sygnatura brzmienia Marantza i chciałbyś go sobie zostawić to warto zrobić tuning. Zyskasz na dynamice, basie i rozdzielczości. Różnica jak byś kupił inny klocek. Jeśli szukasz czegoś innego w brzmieniu to nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o angielskie marki jakoś do mnie nie przemawiają.

Nie przemawiają bo nie, czy dlatego, że nie słyszałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Ci się sygnatura brzmienia Marantza i chciałbyś go sobie zostawić to warto zrobić tuning. Zyskasz na dynamice, basie i rozdzielczości. Różnica jak byś kupił inny klocek. Jeśli szukasz czegoś innego w brzmieniu to nie warto.

Jest pewne polskie przysłowie co prawda dość bezpośrednie, jednak trafnie oddające sens takich inwestycji i działań "z g...a bata nie ukręcisz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem sprzętu z angielskich marek i może przez to nie przemawiają do mnie. A druga sprawa wygląd ich mnie zniechęca, ale wiadomo liczy się jakośc dźwięku.

 

Ale jaja gosc podniósł cene za 1500ae z 1500 na 1700zł, czyżby czytał ten wątek? To ja juz nic nie polecam :)

 

Zamiast obniżyć to podniósł cenę do góry, można i tak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnych masz ma olx Marantza pm700KI za 1050 zł ...ale nie wiem czy to krok w górę w porównaniu z 7200...

 

 

PM7001KI miało być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro idziesz w kierunku Japonii proponowałbym Ci zwrócić uwagę na Onkyo A-9755 jako alternatywa dla Denona. Model trochę mało znany i mało popularny w naszym kraju, jednak wart zainteresowania. Potężna maszyna, 19 kg wagi, 150W przy 8ohm, klasa D. Porównywałem go bezpośrednio z 1510AE i onkyo wypadło o wiele lepiej. Tego onkyo należy porównywać z serią 2000 Denona.

Sam mam taki i sobie chwale. Bardzo dynamiczny, gra ciepło a jednocześnie bardzo detalicznie. Zostanie u mnie na pewno na długo.

Jak będziesz miał okazję to posłuchaj.

Obecnie na allegro są dwa czarne do wyrwania. Jeden w opcji kup teraz za 1.750 , a drugi w licytacji od 799 zł i nikt na razie nie licytuje. Jest okazja tanio nabyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro idziesz w kierunku Japonii proponowałbym Ci zwrócić uwagę na Onkyo A-9755 jako alternatywa dla Denona. Model trochę mało znany i mało popularny w naszym kraju, jednak wart zainteresowania. Potężna maszyna, 19 kg wagi, 150W przy 8ohm, klasa D. Porównywałem go bezpośrednio z 1510AE i onkyo wypadło o wiele lepiej. Tego onkyo należy porównywać z serią 2000 Denona.

Sam mam taki i sobie chwale. Bardzo dynamiczny, gra ciepło a jednocześnie bardzo detalicznie. Zostanie u mnie na pewno na długo.

Jak będziesz miał okazję to posłuchaj.

Obecnie na allegro są dwa czarne do wyrwania. Jeden w opcji kup teraz za 1.750 , a drugi w licytacji od 799 zł i nikt na razie nie licytuje. Jest okazja tanio nabyć.

Sam sie zastanowię czy nie licytować ale u mnie 1510ae wypadl lepiej niz 2000r...obecnie jest u mnie pma-s10 i pogodzil wszystkich..czyli jest najlepszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja gosc podniósł cene za 1500ae z 1500 na 1700zł, czyżby czytał ten wątek? To ja juz nic nie polecam :)

Nowy 10 lat temu za 2500 kupowałem. Teraz to góra 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musialeś miec z przeceny ...a tak w ogole to dawniej sprzęt byl tańszy w bezwzglednych kwotach, nie uwzględniając inflacji i tzw. vintage effect :)

Dzis dobra cena za 1500ae to wydaje mi sie 1300-1400 zł a za 1000 to biorę od ręki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić z Wami w końcu po dłuższym pisaniu tutaj na forum wiadomością o zakupie wzmacniacza. Czytając różne opinie forumowiczów dużo czytałem na necie jak i też pytałem wśród znajomych żeby zaczerpnąć jak największej wiedzy. Wziąłem swoje kolumny i pojechałem testować. Na pierwszy ogień poszedł mój Marantz Pm 7200 żeby mieć porównania z innymi. Następny był Denon 1500r i 1500AE. Kolejny był NAD 355bee, a na końcu Atoll in 50SE. I tak jak się upierałem że nie chcę żadnego anglika to po odsłuchu zmieniłem zdanie. Nad 355bee pozamiatał wszystkie te wzmacniacze pod dywan. Naprawdę byłem zaskoczony jakie ma ciepłe detaliczne brzmienie i szczegółowe,więc wybór padł na niego. I teraz pytanie bo podłączeniu u Siebie pod zwykłe kable miedziane i CD Denona Dcd 500ae już tak idealnie nie gra jak na testach u Gościa. Więc gdzie szukać przyczyny? On posiadał kabel solidny kabel sieciowy. Do tego kable głośnikowe też jakieś wysokiej jakości.Czy aż taka znaczna różnica jest w okablowanie? Od czego jeszcz zacząć żeby poprawić brzmienie? Od wymiany kabli, odtwarzacza cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest inna akustyka, inaczej odbierasz dźwięk itp... kable to tylko konfekcja. Tak naprawdę to trzeba bylo testowac te wzmaki u siebie, nie zdziwiłbym się gdyby wynik był inny...

Zresztą nie wykluczone że ten nowy wzmak tez się u Ciebie "ułoży"..przyzwyczaisz sie..psychologia ma tu tez znaczenie, moje sprzęty tez brzmią roznie w zależności chocby od nastroju, zmęczenia itp..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.