Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerowe pytaneczko.


dulon184

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie wiem czy w odpowiednim miejscu kieruje to pytanie, za co z góry prosze wybaczyć jeśli zbłądziłam...

Chciałabym zgrać pliki mp3 z lapka do iPod bez używania iTunes, najchętniej małpim systemem, jakim jest przeciąganie z pulpitu, na podłączone do lapka urządzenie iPod.

Możliwe? Czy mam wygórowane marzenia? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
31 minut temu, Natalia Cattiva napisał:

Czy mam wygórowane marzenia? ?

Pytanie czy chcesz za realizację marzeń zapłacić? ?

iTunes jest darmowy, inne znane mi przyjazne narzędzia są płatne. Jeżeli tych plików nie jest zbyt wiele, to można je przesłać na iPad darmową wersją EaseUS MobiMover Free - ale tylko 20 plików/dobę.

Roczna wersja Pro (bez ograniczeń) kosztuje $29.95. https://www.easeus.com/phone-transfer/mobimover-buy.html?linkid=e_mobimover_product_pro

 

Ten program jest darmowy https://www.copytrans.net/copytransmanager/ ale nie znam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JuG napisał:

Pytanie czy chcesz za realizację marzeń zapłacić? ?

iTunes jest darmowy, inne znane mi przyjazne narzędzia są płatne. Jeżeli tych plików nie jest zbyt wiele, to można je przesłać na iPad darmową wersją EaseUS MobiMover Free - ale tylko 20 plików/dobę.

Roczna wersja Pro (bez ograniczeń) kosztuje $29.95.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten program jest darmowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale nie znam go.

Jeszcze raczkuję z Apple.. Nie chcę płacić za coś, co mogę otrzymać bezpłatnie i bez komplikacji. Wszystko jasne, bardzo dziekuję za rozjaśnienie/ linki/ alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 19:52, Natalia Cattiva napisał:

Panowie, nie wiem czy w odpowiednim miejscu kieruje to pytanie, za co z góry prosze wybaczyć jeśli zbłądziłam...

Chciałabym zgrać pliki mp3 z lapka do iPod bez używania iTunes, najchętniej małpim systemem, jakim jest przeciąganie z pulpitu, na podłączone do lapka urządzenie iPod.

Możliwe? Czy mam wygórowane marzenia? ?

To ja się podepnę do pytania - czy jakimkolwiek problemem jest skopiowanie pliku z jednego urządzenia na inne urządzenie tego samego producenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A tak wracając do mojego komputerka (bo kilka osób mi radziło, więc mogą być zainteresowani). Do i3 6100 i 8GB doszedł GF GTX1650. Tak wiem, ta karta ma kiepskie oceny, ale oceniającym umyka, że jest to najlepsza karta graficzna, która nie wymaga dodatkowego zasilania. A w przypadku biurowego HP z małym zasilaczem jest to rzecz elementarna. Tak czy inaczej za wszystko, czyli komputer, karty graficzna i sieciowa, monitor, klawiatura i mysz zapłaciłem GBP250, a Dirt Rally 2.0 śmiga w Full Hd na High. 

Czasem sobie zagram, ale grunt, że syn zadowolony bo sam to wszystko składał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(Przepraszam za brak polskich znakow)

PROBLEM Z INTERNETEM

Komputer pokazuje pelny zasieg. Laczy sie z routerem. Pokazuje Connected, secured. Ale polaczenie jest baaardzo wolne, zbyt wolne nawet aby korzystac np z Forum. A po chwili pokazuje No internet, secured.

Czasem internet znow wraca, po chwili znow znika. Czasem niby jest polaczone, ale google chrome pokazuje No internet.

Co ciekawe problem wystepuje na dwoch komputerach. Co ciekawsze, w tym samym czasie moga byc podlaczone na raz 4 komorki, 2 netflixy i wszystko dziala bezproblemowo. A nawet jesli odlacze wszystkie urzadzenia i zostawie jeden komputer, to problemy sa nadal.

Jakies pomysly? Ja zglupialem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Drugi komp dziala dobrze, a w tym pierwszym internetu nie da się używać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany: okazało się, że choć zasięg wydawał się być niezły (brakowało jednej kreseczki, czasem wskakiwały wszystkie), to po wymianie anteny w kompie internet zaczął działać jak należy.

Pamiętacie, jak zamiast karty sieciowej zakupiłem samą antenkę? To właśnie tą wygrzebałem z rupieciarni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy prawidłowo zadziała karta pci-e 8 wsadzona w gniazdo pci-e 16? Gdzieś czytałem, że standard pci-e dopuszcza takie połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 19:51, szymon1977 napisał:

Problem rozwiązany: okazało się, że choć zasięg wydawał się być niezły (brakowało jednej kreseczki, czasem wskakiwały wszystkie), to po wymianie anteny w kompie internet zaczął działać jak należy.

Pamiętacie, jak zamiast karty sieciowej zakupiłem samą antenkę? To właśnie tą wygrzebałem z rupieciarni ?

No widzisz? A pisałem ci wtedy że ta antena jest super :-).

42 minuty temu, szymon1977 napisał:

Czy prawidłowo zadziała karta pci-e 8 wsadzona w gniazdo pci-e 16? Gdzieś czytałem, że standard pci-e dopuszcza takie połączenia.

Zadziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: karta pciex1 w gniazdo pciex16?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem czy gniazdo pci-e16 ma inne rozmiary niż karta pci-e1.

 

Istnieje kilka wariantów łącza PCI Express – z 1, 2, 4, 8 lub 16 liniami (ang. lanes). Wraz ze zwiększaniem się liczby dostępnych linii wzrasta rzeczywista długość złącza (ang. slot), a poprzez wspólną część początkową i dodawanie nowych linii na końcu złącza, jego konstrukcja umożliwia działanie kart wolniejszych (z mniejszą liczbą linii) niż te, które maksymalnie obsługuje gniazdo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Przepraszam za brak polskich znakow).

Syn wpadl na pomysl, aby zlozyc nowy komputerek. Ma byc niedrogo, nieco lpeiej od obecnego i przyszlosciowo. Co myslicie o takiej konfiguracji:

Tecware Nexus M

i3 10100F

Gigabyte H410MH

1x16GB Ballistic Sport (Crucial?)

P2 1TB M2 Crucial

Jest i na razie nie bedziemy zmianiac:

GF GTX1650

500W Corsair

Czy to bedzie w ogole razem dzialac? O czym zapomnialem, albo co spieprzylem?

 

PS.

AMD i ATI? Nie, bo nie i ch.j!

 

PSPS.

Komputer ma byc niewielki, OC ani topowych komponentow nie planuje, wiec mala obudowa powinna wystarczyc. 

-----

I od razu pytanie: obudowa ma 3 wiatraczki - czy plyta glowna ma 3 gniazdka do ich podlaczenia? Jak nazywaja sie gniazdka do podlaczenia wiatraczkow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-----

Wszelkie sugestie mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie pytałem czy gniazdo pci-e16 ma inne rozmiary niż karta pci-e1.

 

Istnieje kilka wariantów łącza PCI Express – z 1, 2, 4, 8 lub 16 liniami (ang. lanes). Wraz ze zwiększaniem się liczby dostępnych linii wzrasta rzeczywista długość złącza (ang. slot), a poprzez wspólną część początkową i dodawanie nowych linii na końcu złącza, jego konstrukcja umożliwia działanie kart wolniejszych (z mniejszą liczbą linii) niż te, które maksymalnie obsługuje gniazdo.

 

Wtykałem różne karty w różne gniazda, jeszcze nic się nie stało. Standard PCI-E jest przygotowany do takich działań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś sugestie dotyczące składaka z poprzedniego postu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym.

Jakbyś mnie o jakiś serwer zapytał to i owszem.

Jak procek pasuje do płyty to OK.

Ten dysk to dupy nie urywa, tu masz test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Popatrz sobie na dyski które wypadają lepiej i porównaj ceny z tym P2, może znajdziesz coś lepszego.

Ostatnio poleciłem znajomemu ADATA XPG Gammix czy jakoś tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 02:59, Jaro_747 napisał:

To ja się podepnę do pytania - czy jakimkolwiek problemem jest skopiowanie pliku z jednego urządzenia na inne urządzenie tego samego producenta?

Jeżeli o Apple się rozchodzi, to osobiście w temacie wciąż raczkuję, natomiast jedno mogę przyznać - mimo iż jestem stosunkowo zielonym użytkownikiem - urządzenia są bardzo intuicyjne. Mam tel, lapka i nośnik muzyki - wszystko synchronizuje się bardzo intuicyjnie i do tej pory z niczym nie miałam żadnego kłopotu jeżeli chodzi o kopiowanie plików na tych 3 urzadzeniach. Niesamowite jest jak to działa..

 

Z innej beczki mam natomiast komputerowe pytaneczko. Z przyczyn tech.jestem w toku zmiany e mail oraz konta na portalu społ. koloru niebieskiego. Chciałabym do tych wszystkich zmian podpiąć nowy adres e mail. Problem mam z tym, że przykładowo do Audiostereo.pl mam podpięty stary facebook, a chciałabym podpiąć nowy (już założony na nowy adres e mail) gdyż w niedalekim czasie chcę wykasować stary facebook. Pytanie jak to zrobić? Dodam jeszcze też, że potrzebuje również wykasować konto na audiostereo, które założyłam jak nie mogłam się zalogować do swojego. Pewnie trochę niejasno wszystko napisałam, ale jak ktoś jest w stanie pomóc, chętnie objaśnię..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś

EK-Cable Splitter 4-Fan PWM Extended

ek-cable_splitter_4_fan_1.jpg

Wg opisu zasilanie do napędu wiatraków bierze z Molex, a prędkość z gniazdka Fan na płycie. W przeciwieństwie do innych rozwiązań wiatraki nie przeciążą płyty i nie kręcą się z maksymalną prędkością, a regulowaną przez płytę.

Używał ktoś coś takiego? Ma prawo działać?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak: jakiej marki płytę główą (Asrock, Gigabyte, MSI, Asus), a jakiej RAM i SSD (jedyne co mi polecano to Crucial). Na osiągach i wyposażeniu mi nie zależy tylko na stabilności i bezawaryjności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba sobie poradziłam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 17:14, szymon1977 napisał:

To może tak: jakiej marki płytę główą (Asrock, Gigabyte, MSI, Asus), a jakiej RAM i SSD (jedyne co mi polecano to Crucial). Na osiągach i wyposażeniu mi nie zależy tylko na stabilności i bezawaryjności.

Ja ma Asrock od ponad roku i jeszcze się nic nie wydarzyło. M2 mam dokładnie ten o którym wspominał Jaro, tyle że 512, wymieniłem(dopiero jedzie) na szajsunga EVO 1TB. Z ADATA jest wersja/linia tańszych dysków pewnie troche wolniejsza, ale czy to się przekłada na różnice w użytku codziennym to raczej powątpiewam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga co do dysków ze złączem M.2.

To standard bardzo uniwersalny, opisuje zarówno interfejs SATA jak i PCI-E.

Nowe płyty obsługują M.2 z PCI-E, w starszych i w laptopach możemy trafić na M.2 z SATA. Wariant PCI-E dla dysków określany często jako NVMe  jest znacznie szybszy ponieważ pomija dwa kontrolery SATA - jeden na płycie a drugi w dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już o tym czytałem. Dlatego dysk ssd/m2 podpięty do m2/sata ma tę samą prędkość co zwykłe ssd/sata. Na tę chwilę wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 17:14, szymon1977 napisał:

Na osiągach i wyposażeniu mi nie zależy tylko na stabilności i bezawaryjności.

Tanie płyty równa się m.in gorsza sekcja zasilania a to przekłada się na stabilność i bezawaryjność. Różnica miedzy najtańszymi a tymi lepszymi to 200-300 zł. Chcesz mieć bezawaryjny komputer to przede wszystkim kup dobrą płytę główną i dobry zasilacz. Nawet jak nie podkręcasz procesora. Zawsze gdybyś chciał coś sobie zmienić w przyszłości to masz większe pole manewru.  

Kolejna rzecz nie kupuje się teraz kości w jednym module, a w dwóch. Chodzi o dual channel. 

Pakowanie się teraz w intela moim zdaniem jest bez sensu ale każdy robi co chce. Ja ostatnio składałem kompa dla syna i wolałem platformę na AMD. Ma ona w tym momencie najlepszy stosunek wydajności do ceny.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Tanie płyty równa się m.in gorsza sekcja zasilania a to przekłada się na stabilność i bezawaryjność. Różnica miedzy najtańszymi a tymi lepszymi to 200-300 zł. Chcesz mieć bezawaryjny komputer to przede wszystkim kup dobrą płytę główną...

Kierując się wyposażeniem (nie chcę dopłacać za zbędne bzdety) i aktualną dostępnością, padło na Gigabyte h410. Mam nadzieję, że bez obciążania topowymi podzespołami i OC da sobie radę. 

4 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

...dobry zasilacz.

Jest Crucial 650W.

4 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Kolejna rzecz nie kupuje się teraz kości w jednym module, a w dwóch. Chodzi o dual channel. 

Różnica 100 vs 101 fps. Płyta ma tylko dwa sloty, dlatego na razie 1x16, a 2x16 w planie.

5 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Pakowanie się teraz w intela moim zdaniem jest bez sensu ale każdy robi co chce. Ja ostatnio składałem kompa dla syna i wolałem platformę na AMD. Ma ona w tym momencie najlepszy stosunek wydajności do ceny.  

Chwilowo rynek tanich komputerów do gier należy do i3 10100f: po usunięciu karty gtaficznej cena spadła ze £120 na £70, a te £50 można zainwestować chociażby w ssd zamiast hdd. Ogólnie to AMD parametrami i ceną zawsze konkurował z Intelem i Nvidia, ale zawsze miał jeden minus: wumyższy pobór prądu, czyli więcej generowanego ciepła, czyli bardziej rozbudowane chłodzenie... zdecydowałem jednak Intel. 

Dzięki za rady. Gdy złożymy opiszę jak działa, choć nie mając porównania z konkurencyjnym AMD, niewiele z tego wyniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 17:14, szymon1977 napisał:

To może tak: jakiej marki płytę główą (Asrock, Gigabyte, MSI, Asus), a jakiej RAM i SSD (jedyne co mi polecano to Crucial). Na osiągach i wyposażeniu mi nie zależy tylko na stabilności i bezawaryjności.

Od ponad 2 lat mam PC z MSI B360M PRO-VDH ze złączem Turbo M.2, pojedynczą DDR4 Fury 8 GB / 2666MHz / CL16 oraz SSD Samsung 970 EVO Plus 250 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe.  Działa bezawaryjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szymon1977 napisał:

Kierując się wyposażeniem (nie chcę dopłacać za zbędne bzdety) i aktualną dostępnością, padło na Gigabyte h410. Mam nadzieję, że bez obciążania topowymi podzespołami i OC da sobie radę. 

Tu masz płytę pełnowymiarową gdzie będziesz mógł bez problemu mógł wsadzić mocniejszy procek i nie sekcja zasilania bez problemu wytrzyma. Do tego sekcja zasilania jest chłodzona.  Lepszy chipset, Dwa gniazda m2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz niewiele większą obudowę, która jest dobrze wentylowana i nie ma problemów z pomieszczeniem nawet dużej grafiki. U mnie mieści się bez problmu rtx 2060 z 3 wentylatorowym chłodzeniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

15 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jest Crucial 650W.

Pewnie chodziło ci o corsair 650.

Wolał bym ten ma półmodularne okablowanie i łatwiejsze do ułożenia płaskie kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

16 godzin temu, szymon1977 napisał:

Chwilowo rynek tanich komputerów do gier należy do i3 10100f: po usunięciu karty gtaficznej cena spadła ze £120 na £70, a te £50 można zainwestować chociażby w ssd zamiast hdd. Ogólnie to AMD parametrami i ceną zawsze konkurował z Intelem i Nvidia, ale zawsze miał jeden minus: wumyższy pobór prądu, czyli więcej generowanego ciepła, czyli bardziej rozbudowane chłodzenie.

Nie masz racji już 3 generacja ryzen jest budowane 7nm technologii a i3 10100f w 14nm. Ryzen obsłuży wyżej taktowane pamięci co przekłada się na wydajność. Ryzen 3100 jest odrobinę droższy ale jeśli się zbuduje maszynę na dobrej płycie z chipsetem minimum 450 to bez problemu da się przejść na nowszą 5 generację ryzenów. Intel zmienia podstawki praktycznie co generację co skutecznie uniemożliwia upgrade platformy. 

 

16 godzin temu, szymon1977 napisał:

Różnica 100 vs 101 fps. Płyta ma tylko dwa sloty, dlatego na razie 1x16, a 2x16 w planie.

Bez sensu. Możesz mieć problem z dobraniem drugiej kości by zadziałała w dual channel. Z odsprzedaniem też może być problem bo teraz kupuje się zestawy gotowe do pracy w dual chanel. Lepiej kupić na start 2 x 8. łatwiej będzie sprzedać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale decyzję już podjąłrm i zamówienie złożyłem.

-----

30 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Możesz mieć problem z dobraniem drugiej kości by zadziałała w dual channel.

Nie wystarczy, że będzie mieć identyczne parametry?

30 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Pewnie chodziło ci o corsair 650.

?

30 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Tu masz...

Jestem ograniczony ofertą na angielskim rynku.

30 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Intel zmienia podstawki praktycznie co generację co skutecznie uniemożliwia upgrade platformy. 

To prawda. Teoretycznie można wymienić na 2x szybszy i7, w praktyce w sklepie ich już nie będzie i pozostają używki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.