Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerowe pytaneczko.


dulon184
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grać przestałem kilka lat temu. To przyszło nagle z dnia na dzień. I jak rekal odjął przestałem się podniecać nowinkami i benchmarkami.

Teraz myśle o przejściu z PC na maca bo na resztę z oferty Apple przeszedłem już dawno 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być klimat, grywalność i dobra muzyka - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  W jakości High-Resolution Audio. Producenci drogich i bardzo drogich gier [pod względem produkcji i dojenia kasy] w owych czasach powinni płacić kary za wrzucanie soundtracków w skompresowanym formacie MP3 [szczególnie ci producenci wdrażający mikropłatności by doić dających się doić (przeważnie najmłodsi czyli jakieś dzieciaki), a gdyby się nie dali to by nie wdrażali dodatkowych płatności/mikropłatności za wcześniej zakupiony tytuł]. Albo lepiej, powinni mieć zakaz wprowadzania do sprzedaży tytułów zawierających MP3. Obowiązkowy FLAC, WAV etc. W niektórych tytułach znajdują się ścieżki dźwiękowe w bezstratnym formacie FLAC.

Od czasu do czasu testuję trochę więcej niż w demo i przy okazji przejdę coś raz lub dwa na rok, jak w trakcie rozgrywki tytuł nie straci grywalności i wciągnie do końca, aż po końcowe napisy. Niektóre tytuły potrafią zachwycić klimatem np.: 

- Resident Evil 2 Remake

- The Evil Within 2

- A Plague Tale: Innocence

Z starszych znane są:

- Metal Gear Solid 3

- The Last of Us

===

Z wyścigowych Assetto Corsa Competizione. Z typowo rajdowych począwszy od edycji ósmej, każda kolejna coraz lepsza. Najlepsza obecna edycja WRC 10 i pewnie [jak utrzymają progres] 11 będzie jeszcze lepsza.

===

W sprzęcie audio już wszystko wyśrubowane, gra jak trza koncertowo liveowo, tak że nie ma co śrubować, tylko słuchać. A w PC zawsze można coś podkręcić/wyśrubować etc. Do PC i monitora obowiązkowe są audiofilskie sieciówki grube jak węże [do stacjonarnego komputera w cenie komputera, do monitora w cenie monitora]. Bez niej monitor jest ograniczony [jak jakiś ew. właściciel który jest nie świadomy] co traci bez dobrego zasilającego kabla audiofilskiego od audio i audio-video. Nie trzeba drogiego monitora EIZO jak dla grafików, bo nawet przy tańszych jest bardzo wyraźna poprawa. Audiofilska sieciówka do PC i jest kolejna poprawa obrazu, a do tego lepszy dźwięk!

Kondycjonery, listwy filtrujące, które ze swoimi ograniczeniami [osłabiającymi/zaokrąglającymi/kompresującymi dźwięk, dynamikę, rozpiętość] nie nadają do sprzętu audio. Nadadzą się do monitora przed sieciówkę audiofilską. Kolejna poprawa, nie tyle co sieciówka, ale trochę poprawia obraz.

Moduły DDR4 2400MHz CL15-15-15 1.20V na Micronach [po OC CL19 3254MHz przy woltażu 1.350V~1.360V w zależności od zasilacza] zmienione na moduły DDR4 4000MHz CL18 1.35V na Samsungach B-die. Na płycie MSI Z370 Krait Gaming z chipsetem Intel Z370 aktualnie hulają na 3400MHz z CL-14-14-14 przy 1.440V :

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Administratorzy
W dniu 19.09.2021 o 00:07, szymon1977 napisał:

Przy zużytej baterii to by procenty spadały. Tydzień temu działała dobrze i nagle coś się popsuło.

Elektronika na bateri czasami tak wariuje jeżeli to nie problem to warto by poszukać po internetach jak zresetować takowy czip i jeżeli faktycznie bateria jest sprawna to troche pociągnie ale też nie za długo już.

Miałem tak samo w lenovo reset pomagał z 20 minut trzymania na ok 40-50 ale to juz końcówka tej baterii tak naprawdę. 

Zakup nowej i wykonanie kilku cykli naprawiło problem.  Jedyne co mogę polecić to od nowości czasami popracować na baterii aby zrobiła cykl a nie aby non stop miala 100% bo najzwyklej w świecie traci swe właściwości jak to każda bateria. 

W trybie store utrzymuje ok 60-80% pełnego naładowania i jest to też zależne od typu ogniw zastosowanych w baterii i ogólnie sterownika. Moim zdaniem przewidziane jak to tak aby umierało dość szybko. A i technika w kierunku ogniw / baterii nie poszła zbyt daleko od jakiegoś czasu.

 

ps. Sory że tak późno bo temat może być już nie aktualny ale przy okazji zauwazyłem wpis.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Espectro napisał:

Elektronika na bateri czasami tak wariuje...

Właśnie wymieniłem batarię i jest git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba całkiem zepsułem baterię , na szybko tylko zatrzasłem laptop bez wyłączania chyba nawet baterii było mało  i wyszłem na półtora miesiąca 🙂 , po powrocie nic zero , nie ładuje się nie ma ikonki baterii  po odpięciu kabla natychmiast  się wyłącza , przed zdarzeniem trzymało do dwóch godzin laptop 15,6 cala , coś da się zrobić czy tylko nowa bateria ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
12 godzin temu, jarekb napisał:

Ja chyba całkiem zepsułem baterię , na szybko tylko zatrzasłem laptop bez wyłączania chyba nawet baterii było mało  i wyszłem na półtora miesiąca 🙂 , po powrocie nic zero , nie ładuje się nie ma ikonki baterii  po odpięciu kabla natychmiast  się wyłącza , przed zdarzeniem trzymało do dwóch godzin laptop 15,6 cala , coś da się zrobić czy tylko nowa bateria ? 

Jak ktoś rozkręci i pomierzy każdą z celi / ogniw i będą jako tako rokować to można podładować ładowarką mikroprocesorową a potem sprawdzić czy czip albo elektronika laptopa taką beterie przyjmie. Generalnie gdy elektronika zarządzająca baterią widzi coś złego to natychmiast uniemożliwia korzystanie z baterii. Ma to swe plusy i swe minusy. 

Raczej koniec baterii. Jeżeli to nie nowy laptop to nie ma co inwestować chyba w oryginał za kilka - kilkanaście stówek a zamiennik też będzie dobry na jakiś czas. Kupowałem u siebie z green cela ale nie wypowiem się czy są aż tak dobre jak je piszą. Działa ale szału nie ma. 

 

Pozdrawiam.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
20 minut temu, JuG napisał:

W miarę Ok są tylko baterie z serii PRO.

Ceny wtedy porównywalne do oryginalnych. Ale samo wskrzeszenie laptopa wystarcza taka podstawowa. Wymagania miałem małe to i zadowolony byłem. 🙂 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Baterie za £10-15 działają do roku.

Jak się da szybko samemu wymienić to ok. Gorzej gdy się do serwisu oddaje i za usługę płaci się razy 4 niż wartośc nowej baterii. Nie każdy laptop ma łatwo wymienną baterie. 🙂 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić da bo wyjmowana ''zewnętrzna''  tak stoi w domu cały czas na kablu nie ma problemu tylko trzeba uważać żeby wtyczki przypadkiem nie wyciągnąć no ''cyk i czarno '' 🙂 ,  zobaczę te omawiane u góry baterie jak w okolicach 150 zł to kupię dla wygody ,  dzięki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wygody to chińczyk za 50zł wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy, co to za kamerka? Chodzi o sterowniki, bo komp nie wykrywa. Co prawda mam też inną, ale z pewnych względów zależy mi właśnie na tej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Espectro napisał:

Nie każdy laptop ma łatwo wymienną baterie. 🙂 

...na to nie wpadłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy karta zintegrowana z i3 6th wyświetli 1680 x 1050 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.11.2021 o 17:13, jarekb napisał:

...zobaczę te omawiane u góry baterie jak w okolicach 150 zł to kupię dla wygody...

U mnie chińczyk za £10 wytrzymuje 2,5godz pracy, a orginał jakieś 3godz. ale kosztuje ponad £100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

U mnie chińczyk za £10 wytrzymuje 2,5godz pracy, a orginał jakieś 3godz. ale kosztuje ponad £100.

to kup cały plecak bo może zabraknąć 🙂

Zrobiłem mały upgrade na 5900x, całkiem elastyczna bestia ciężko go ubić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3254MHz z mocno dociśniętymi sub-timingami w modułach Goodrama na Micronach wystarczające dla i3-ek. Z modułami o taktowaniu poniżej 3000MHz i3-a słabła. Ratowały ją pamięci o wyższym taktowaniu z dociśniętymi timingami a w szczególności sub-timingami. Z lepszymi modułami i3-ka wchodziła na 3400MHz CL14 [3333 MHz + BCLK] i dalej była rezerwa aby przekroczyć 3400MHz dociskając jeszcze bardziej po BCLK. Lepsze moduły Team Group T-Force Night Hawk RGB 4000MHz CL18 na Samsungach B-Die do topowej ''kawy'' Intel Core Coffee Lake i9-9900KF z najlepszym potencjałem OC :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ''Intel's Core i9-9900KF May Overclock Better Than 9900K'' By Allen 'Splave' Golibersuch published July 21, 2020

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Spośród 5-u przetestowanych i9-9900KF, 3-y poszły na 5.3GHz, a 1-en stabilnie na 5.4GHz - do tego zaliczył 3/4 testu na 5.5GHz przy normalnym chłodzeniu. Moja sztuka bardzo nowa, z najnowszych wypustów. W grach lepsza od Zen3 AMD Ryzen 7 5800X i wszystkich Zen2 łącznie z AMD Ryzen 9 3900X i AMD Ryzen 9 3950X.

Spośród 200-stu sztuk i9-9900K tylko 19 sztuk i to z chłodzeniem wodnym działało jemu na 5.3GHz i żaden na 5.4GHz. i9-9900KS ma jeszcze wyższe bazowe zegary. A jak się trafi nie najlepsza sztuka to bywa u niektórych niemalże zerowy potencjał OC. i9-9900K jest najstarszy i ich jest najwięcej, dużo trudniej trafić nowszy KF.

Moduły niemalże z początku 2020 r. Model i nazwa jak tu widniejąca na radiatorach: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) testowane z i5-8600K na płycie ASUS ROG Maximus X HERO (Intel Z370). Wstały z profilem XMP 4000MHz CL18. Moduły posiadają świetne radiatory skręcane śrubkami, a nie jak w innych modułach przyklejane.

Podobne, też na Samsungach B-Die, ale z niższym o 400MHz profilem XMP: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) testowane z i7-8700K na płycie ASUS ROG Maximus XI Gene (Intel Z390). Na Intelu Z390 z i7-8700K najlepszą wydajność uzyskał przy 4500MHz CL19-19-19-39-2T @ 1.475V, CPU IO 1.376V, CPU SA 1.344V. A na platformie z chipsetem AMD X570 i procesorem AMD Ryzen 5 3600X najlepszą wydajność przy 3600MHz CL14-16-14-28-1T @ 1.44V.

Mobas ASUS ROG Maximus XI Gene (Intel Z390) z dwoma slotami dobry do kręcenia samych modułów DDR4. Ruszył stabilnie 4600MHz, ale ze spadkiem wydajności. Hardkorowo niebezpieczne do ciągłej pracy 24/7 są te jego woltaże 1.408V CPU IO i 1.472V CPU SA. Ruszył jeszcze 4700MHz nie zaliczając testu w HCI Memtest, a tylko w AIDA64. I nie pokazał woltaży dla CPU IO i SA przy 4700MHz.

Z dwoma slotami (poza ASUSem ROG Maximus XI Gene) jest jeszcze EVGA Z390 Dark, także z taktowaniem do 4600MHz.

Z czterema slotami (dla modułów pamięci) płyta MSI MEG Z390 Godlike wspiera pamięci do 4600MHz (OC).

MSI MEG Z390 Ace do 4500MHz (OC). Widziałem użytkowane na 4400MHz z profilu XMP wstawały od startu. 

Również z czterema slotami Asus ROG MAXIMUS XI FORMULA ATX tylko do 4400MHz (O.C). Ten mobas ASUSa z anteną wi-fi (bez reszty oryginalnego wyposażenia) poszedł na licytacji (w środę, 24 listopada 2021, 13:57:14) za 598,00 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ze kwotę ukazująca rzeczywistą jego wartość. Gdyż firmowa cena Asusa za nową była mocno wywindowana. MSI MEG Z390 Ace nowy dużo tańszy i lepszy, nie mówiąc już o topowym MSI MEG Z390 Godlike E-ATX. W cenie za nową słabiutki Asus ROG MAXIMUS XI FORMULA ATX z VRM 8+2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Na nich łatwiej wbić wyższe taktowania, ale i tak to nie to co na Z490. Na Z370 trzeba się napracować/na-testować by wyśrubować. Nie jest tak łatwo wysoko pamięci przetaktować jak na Z490, a tym bardziej Z590 z lepszymi i tańszymi na wysokie zegary Hynix-ami. Na Z370 dobre Samsungi Bi-Die, bo można pozaciskać timingi, szczególnie pierwszorzędne. Nadadzą się i pod AMD z Infinity Fabric. Intele lubią wysoko taktowane pamięci i w miarę możliwości jak najlepiej zaciśnięte timingi pierwszych i dalszych rzędów. Zawodowi overklokerzy i testerzy (na wyselekcjonowanych płytach [1 płyta na ok. 30 spośród jednego modelu mobasa] i pamięciach) robią 4800MHz na Z370, 5000MHz na Z390, 5200MHz+ na Z490/Z590, tylko ciekawe z jakimi woltażami i czy do codziennej 24/7 bezbłędnej pracy przez co najmniej 5-10 lat, czy tylko na daną chwilę, lub jakiś krótki czas, pod rekordy na danych chipsetach.

Płyty z Z370 przeważnie w specyfikacji podane mają częstotliwości pracy pamięci do 4000MHz+ (OC) jak MSI Z370 Krait Gaming i trochę lepsza MSI Z370 M5 Gaming jak i znajdująca się pomiędzy nimi MSI Z370 Gaming Pro Carbon AC. Dopiero High-End MSI Z370 Godlike Gaming ma 4133MHz+ (OC). Moduły pamięci na MSI Z370 Gaming Pro Carbon AC poszły na 4000MHz, a z Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 tylko do 3700MHz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Na MSI Z370 Krait Gaming jakiś Niemiec posadził i9-9900K z modułami G.Skill Trident Z 32 GB RAM (F4-3200C14D-32GTZ) nastawionymi na 3600MHz CL15-15-15-35-270-2T. Dla rozwiązania jego problemu ktoś z forum MSI doradził wyłączyć opcję Intel Virtualization (VT-X) w BIOSie. Następnie włączył CPU C dla dalszej poprawy. I jego problem rozwiązany: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

May 9, 2019

by pawelg.de

Disabling Intel virtualization vt-x in bios has improved the score by allot. Then enabling CPU C state has improved it even further.

How come that VT-X can lower the performance by this much even if no VM is running? But yeah in Windows 10 Features I have Hyper-V enabled (Installed).

MSI Z370 Krait Gaming używają z i9-9900K podkręconą na 5GHz, by nie przeciążać sekcji VRM. Czyli coś jak i9-9900KS z 5GHz w turbo na wszystkich rdzeniach. i7-8700K na tej płycie podkręcili na 5300MHz. Do ekstremalnego kręcenie i9-ki takiej która ma potencjał na 5.3~5.5GHz lepiej najwyższy model MSI MEG Z390 Godlike z mocną sekcją VRM.

U mnie i9-9900KF na undervoltingu lata (i to bez szukania ekstremalnie najniższych stabilnych woltaży) na bazowych zegarach łącznie z turbo, bo i tak bardzo mało jego mocy wykorzystują GTX-y z serii 1000. Bios 7B46v1C2 z 04.21.2021 wspiera Resizable BAR (Re-Size BAR) dla RTX 3000 series. Co ciekawe w drugim (dolnym) slocie PCI-E, ROG Strix 1000 series kręci się o jedno przetaktowanie wyżej na GPU.

Moduły DDR4 jak na razie weszły mi maksymalnie na 3800MHz CL17-17-17 @ DRAM 1.460V, CPU IO 1.120V, CPU SA 1.130V :

spacer.pngspacer.png

TestMem5 v0.12 Advenced 5 Extreme z najbardziej wymagającym profilem Extreme1 @anta777 uruchomiony tak jak trzeba [z prawami administratora] dla najlepszego wykrywania błędów. Jeden test trwa blisko 3 godziny. Każda nowa zmiana i taki test. Długość testu najbardziej zależny od jednego z ustawień w sub-timingach.

Wszystko musi być dobrane/ustawione na cacy żeby uzyskać stabilne 3800MHz CL17-17-17. Jest na limicie. Startują z CL16-16-16 przy 3800MHz ale błąd się pojawia podczas ekstremalnego testu. Jak tu na MSI Z370 Krait Gaming ruszyć stabilne 3866-3900MHz CL17-17-17 albo przynajmniej 3900-4000MHz CL-18-18-18. A może 3800MHz to ostateczny limit. 3733MHz CL16-16-16 wystarczające dla mnie, ale wolałbym 3800MHz CL16-16-16 albo 3866-3900MHz CL17-17-17, a jeszcze lepiej 4000MHz.

Zamiast 3800MHz CL17-17-17, wybrałem 3733MHz CL16-16-16 @ (z nastawami w BIOSie) DRAM 1.460V, CPU IO 1.110V, CPU SA 1.120V :

spacer.pngspacer.png

Ostatecznie dla DRAM 1.460V, CPU IO 1.110V, CPU SA 1.140V w BIOSie. Napięcia na wejściach/wyjściach i kontrolerze pamięci są dużo niższe niż u innych, gdyż ta sztuka i9-9900KF trzyma przy takich woltażach i zapewne także przez to, też się mniej grzeje. Woltaże dla IO i SA na Z370 i Z390 series z auto to zło. Najlepiej indywidualnie manualnie.

Napięcia na czerwono wyświetlają się w biosie dla CPU IO powyżej 1.150V a dla CPU SA powyżej 1.200V. A automat :

Cytat

auto OC wali na kontroler 1.4-1.5V to zbrodnia i powinna być ścigana z urzędu bo prowadzi do płukania krzemu (degradacji)

Napisano 04 luty 2020 23:33

rauf Administrator simrace.pl : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię topową płytę główną MSI MEG Z390 Godlike E-ATX : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  z wszystkim jak w oryginale. Tylko nie widać by ktokolwiek chciał sprzedawać/pozbywać się tak zacnej płyty głównej : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sovereign napisał:

TestMem5 v0.12 Advanced 5 z najbardziej wymagającym profilem Extreme1 @anta777 uruchomiony tak jak trzeba [z prawami administratora] dla najlepszego wykrywania błędów.

Na kanale TechLipton błędnie testowane moduły DDR5-5600MHz CL36-36-36 na MEG Z690 Unify. Nie uruchamiał jako admin i pokazywał test modułów pamięci w trakcie trwania pierwszego cyklu, a nie po zakończeniu wszystkich cykli z prawami administratora. Blisko 30 min i pierwszy cykl jeszcze trwał. Czyżby Lipton nie dotrwał do końca :)

Cytat

TechLipton | 24 lis 2021

80 st. C. na modułach G.Skill po tym jak ustawił 1.35V dla kontrolera i pamięci DDR5 (OC do 6000MHz). Przy fabrycznych ustawieniach z 1.20V (bez OC) 60.8 st. C.

W-trakcie-pierwszego-cyklu-24m-31s-i-niespacer.png

Cytat

Dlaczego nie warto stawiać na DDR5? TEST DDR4 vs DDR5

TechLipton | 9 lis 2021

Bo nie mają 10000MHz na zegarze. Raczkujące moduły, trzeba poczekać trochę latek zanim się rozkręcą np. do 2025 r. z Intel Nova Lake (Panther Cove + Darkmont).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jest pytanie!

Jakie macie topowe/najlepsze karty dźwiękowe (do stereo) pod PCI-EX1? i w jakich obudowach PC. 

Potrzebna mi topowa karta dźwiękowa pod PCI-EX1 na platformie z Win11. Pod PCI mam do starszego zestawu/systemu. Ale jeszcze potrzebna do nowszego zestawu pod PCI-EX1. 

Dźwiękowo jak najbardziej neutralna, z której metaliczne instrumenty/detale brzmią jak metal a nie jak plastik. Bas  mocny/twardy ew. z delikatną/minimalną dozą miękkości, a nie jak guma. Średnica neutralna jak cała reszta. Pełny mocny rozbudowany dźwięk, drive, rozdzielczość, rozpiętość, detal, transient attack, neutralność, uniwersalność etc. Bez własnych podbarwień/podkolorowań i 'kluchonów'.


Ważna obudowa, gdyż takie w których karta dźwiękowa znajduje się nad zasilaczem, to się nie nadają przez zasilacz siejący zakłócenia w jakimś obrębie. Zasilacz pod kartą dźwiękową i wchodzi chaos, pogorszenie detalu, otwartości itd.

Najlepiej gra w obudowie SilverStone Raven SST-RV01B Full-Tower gdzie zasilacz jest w piwnicy na dole, a karta dźwiękowa na samej górze w rogu i to w innym ułożeniu, bo pionowym :) i nie przecina się z zasilaczem, gdyż jest bardziej z tyłu.

spacer.png

spacer.png

Cytat

 

Karty graficzne Asusa z serii ROG Strix nie nadają się do pionowego montażu po długości karty, gdyż wtedy blaszki odprowadzające ciepło z heat pipeów znajdują się w poziomym ułożeniu i zdecydowanie najgorzej się chłodzą. W innym pionowym położeniu, szerszą ścianką do góry (jak to przeważnie ustawiają w koparkach krypto), też jest gorzej, ale nie tak jak w pionie po długości karty. Zdecydowanie najlepiej w nominalnej poziomej pozycji, tak że ciepło odchodzi bokami po obu stronach. Zależy od ułożenia radiatorów, czy się nadadzą do nietypowej obudowy. Nie ważne gdy jest do Audio :)

SilverStone Raven SST-RV02W-EW Full-Tower też chcę i dokupię jak się pojawi, gdyż lubię najbardziej wyszukane kultowe modele obudów. Jak to mówią 'stare ale jare' nie jakieś nowe badziewne obudowy.

Cytat

 

Kata dźwiękowa z PCI-EX1 do zestawu w obudowie Thermaltake Armor Full-Tower z zasilaczem ulokowanym pionowo w prawym górnym rogu obudowy. Tu ma być karta dźwiękowa i to jak najlepsza! Gdyż bez możliwie najlepszej karty dźwiękowej nie chce mi się odpalać żadnej gry. W większości to dźwięk robi klimat gry!

Przeważnie jak je odpalałem to bardziej testowo np. dla dodatkowych testów po wcześniejszym podkręcaniu różnych komponentów PC. I czasami przy okazji potrafiła jakoś wciągnąć - klimatem, fabułą, rozgrywką - przy najlepszych tytułach. A teraz żeby cos odpalić potrzebuję jak najlepszej karty! Nie graficznej, a dźwiękowej!

 

"Audiostereo'' = ''Audioholicy'' liczy się przede wszystkim dźwięk! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry.

Przy otwieraniu Musisc Collector v. 21.5.1 pojawia się komunikat:

Access violation at address 0000000034027C4 in module "Music Colletor.exe"

Read of address 0000000000000000.

 

Program nie otwiera się prawidłowo, co chwila ten komunikat.

Jak sobie z tym poradzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, papageno napisał:

Jak sobie z tym poradzić?

Ja, w takich przypadkach, zaczynam od najprostszej rzeczy: zainstalować jeszcze raz ten program, bez odinstalowania poprzedniego. Czyli instalować jeden na drugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fozzie napisał:

Ja, w takich przypadkach, zaczynam od najprostszej rzeczy: zainstalować jeszcze raz ten program, bez odinstalowania poprzedniego. Czyli instalować jeden na drugi.

Zrobiłem z i bez odinstalowania. Efekt ten sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, papageno napisał:

Zrobiłem z i bez odinstalowania. Efekt ten sam.

Oooo, to już większy problem. Niestety, nie pomogę. Potrzeba większego specjalisty.

Ewentualnie jeszcze spróbować z nowszą wersją (jeżeli jest) albo starszą wersją programu. Nic więcej nie wymyślę. 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, fozzie napisał:

Oooo, to już większy problem. Niestety, nie pomogę. Potrzeba większego specjalisty.

Ewentualnie jeszcze spróbować z nowszą wersją (jeżeli jest) albo starszą wersją programu. Nic więcej nie wymyślę. 😞

Dziękuję za dobre chęci 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.