Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerowe pytaneczko.


dulon184

Rekomendowane odpowiedzi

Już się wyjaśniło .

 Windows media palyer tak przewracał obraz - nie wiem dlaczego .

 MediaPlayer i all Player pokazuja normalnie - jeśli za normalnośc wziąc zmniejszony obraz . Może to dlatego że filmik jest ze smartfona..

 Poza tym .

 Raz na kiedy komp zmienia mi litery np- z na y i inne . Co może być nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może korzystając z kompa przypadkowo wciskasz kombinację LEWY CTRL + SHIFT. 

To powoduje przełączenie układu klawiatury... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez endriuw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Espectro

Potrzeba przystosować sterowniki karty dźwiękowej pod Win10, by przy obciążonej pamięci nie powodowały żadnych BSoD'ów z powodu niekompatybilności sterowników przypisanych/dedykowanych dla starszych systemów. Najstarsze m.in. dla Windows 2000. Ostateczne v1.18 z 2014-07-29 m.in. dla Windows 8.1.

Zdecydowanie najlepiej gra z Win10, aniżeli ze starszymi systemami które są gorsze, a najgorszy dźwiękowo Windows 7 z którego dźwięk jest zaokrąglony ze spłaszczoną górą, lokalizacją, stereofonią. Słabszą przejrzystością, rozdzielczością, podkolorowaną wypchniętą średnicą i równie zaokrąglonym dołem, tak jak całym swoim brzmieniem. W ogóle nie-neutralny dźwiękowo system i w ogóle nie moje granie.

Od 7-mki już nawet Win8.1 mocno inny i sporo lepszy, choć generuje zniekształcenia w niższych rejestrach co go przekreśla.

Z Win10 całe pasmo gra lepiej i ogólnie kompletniej. Ale trzeba najnowsze sterowniki karty dźwiękowej przystosować pod Windows 10!

Karta dźwiękowa pod magistrale PCI przetestowana ze starszymi jak i z Win10 na chipsecie Z77 z legendarnym/ponadczasowym Intel'em Core i7-3770K Ivy Bridge i 16GB DDR3. Z77 wspiera zarówno starsze jak i nowsze systemy. Aby tylko przyłączane urządzenia / karty dźwiękowe pod złącza z interfejsem PCI posiadały przystosowane sterowniki dla Windows 10 i 11.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inne także niemłode ich modele kart pod PCI posiadają sterowniki i dla Win10/11. To i tą też na pewno da się przystosować pod Win10/11. 

Dla kogoś kto modyfikuje i przystosowuje sterowniki, to pewnie łatwizna. Żebym w tym siedział, też bym to zrobił. A tak musiałbym wpierw zobaczyć, bo to raczej nie takie hop-siup. Trzeba być wtajemniczonym.

Magistrala komunikacyjna Peripheral Component Interconnect (PCI) premierę miała w 1992 r. (czyli 30 lat temu) kiedy to zaprezentowała ją firma Intel.

To co inni kiedyś słuchali to jedynie ze starszymi sterownikami i systemami operacyjnymi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Innym właścicielom przez myśl nawet nie przeszło że u kogoś będzie pogrywać na Win10, z którym to zdecydowanie lepiej gra, aniżeli ze starszymi systemami. Nikt inny jej nie słuchał na Win10. W całej sieci nawet nie ma o tym jednej wzmianki.

Win10 wszystkie jej opcje wykrywa i gra z nią, tylko musi być jeszcze przystosowana pod system Win10.

Źródło problemu to plik systemowy w zainstalowanych sterownikach karty dźwiękowej. Ogólnie sterowniki nieprzypisane pod Win10 i Win11.

Samo odtwarzanie muzyki tego nie powoduje, dopiero jak coś ekstremalnie intensywnie korzysta z pamięci. Np. ekstremalny test pamięci z wykorzystaniem pod korek i jest na limicie stabilności, tak że podczas ekstremalnego testu wyskakujące okno powiadomień może spowodować BSoD. Spakowana instalka intensywnie korzystająca z pamięci RAM od razu przy rozpoczęciu instalowania powoduje tego BSoD'a. Wystarczy wyłączyć urządzenie lub odinstalować sterowniki i problem znika, ale wtedy i dźwięk znika z ów karty dźwiękowej.

ESI ProDigy 7.1 HiFi Audio Interface musi dla mnie działać bezproblemowo z Win10, a to co na 10-ce to i na 11-ce działa.

Blue Screen of Death [Windows 10]

Kod zatrzymania: DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

Źródło problemu: Pd71HiFi.sys

p71hifi_large.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
2 godziny temu, Sovereign napisał:

Potrzeba przystosować sterowniki karty dźwiękowej pod Win10

Szczerze mówiąc to nie mam kompletnie czasu na takowe projekty. Czy nie prościej i taniej wyjdzie zmiana karty ?

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop: przez hdmi jest obraz, a na monitorze nie (podobno jakiś śnieg jest czy coś takiego). Jakiś spec stwierdził, że padła karta graficzna - czy to możliwe? Bo na mój gust sygnał z hdmi też idzie przez kartę graficzną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szymon1977 napisał:

Laptop: przez hdmi jest obraz, a na monitorze nie (podobno jakiś śnieg jest czy coś takiego). Jakiś spec stwierdził, że padła karta graficzna - czy to możliwe? Bo na mój gust sygnał z hdmi też idzie przez kartę graficzną.

może być taśma ale śnieg to raczej gpu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może gpu tak paść, że przez hdmi jest obraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
17 godzin temu, szymon1977 napisał:

Laptop: przez hdmi jest obraz, a na monitorze nie (podobno jakiś śnieg jest czy coś takiego). Jakiś spec stwierdził, że padła karta graficzna - czy to możliwe? Bo na mój gust sygnał z hdmi też idzie przez kartę graficzną.

Możliwe. Choć jeżeli to laptop to bardziej bym skłaniał się przy samej matrycy niż karcie graficznej.

Jezeli ma dwie w laptopie to trudno powiedzieć ale raczej na hdmi wychodzi sygnał z tej lepszej niż zintegrowanej. 

Jeżeli mowa o uszkodzeniu karty zintegrowanej to dziwna sprawa ale w 90% są one na CPU więc bliski koniec może być takowego sprzętu. 

 

Jeżeli jest śnieg to raczej końcówka karty i wali artefaktami. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedę mieć chwilkę to zerknę na to biedactwo, ale muszę się przygotować. Dziękuję za rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2022 o 20:35, szymon1977 napisał:

A może gpu tak paść, że przez hdmi jest obraz?

A ktoś wie jaka to kość/i i zna jej topologię?

Może może a może nie. 

Mi padł przed chwilą sterownik silnika krokowego a nadal kręci silnikiem tak jak trzeba...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramka SMS Orange.pl: czy jest jakaś możliwość, żeby na komputerze odebrać wiadomość SMS wysłaną na konkretny numer? Karta SIM została zablokowana wpisanym 3 razy błędnym PIN, jestem zalogowany na konto Orange, ale żeby odzyskać kod PUK wysyłają mi SMS zabezpieczający... i kółko się zamyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Bramka SMS Orange.pl: czy jest jakaś możliwość, żeby na komputerze odebrać wiadomość SMS wysłaną na konkretny numer? Karta SIM została zablokowana wpisanym 3 razy błędnym PIN, jestem zalogowany na konto Orange, ale żeby odzyskać kod PUK wysyłają mi SMS zabezpieczający... i kółko się zamyka.

Kontakt z infolinią. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Espectro napisał:

Kontakt z infolinią. 

Z powodów zewnętrznych niewykonalny. Już sprawę udało się załatwić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wi-fi słaby zasięg: są 2-3 kreseczki, antena to jakaś śmieszna z ebay za £10. Czy wymiana anteny w kompie poprawi komunikachę z routerem w obie strony? Jakąś niedrogą polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
56 minut temu, szymon1977 napisał:

Wi-fi słaby zasięg: są 2-3 kreseczki, antena to jakaś śmieszna z ebay za £10. Czy wymiana anteny w kompie poprawi komunikachę z routerem w obie strony? Jakąś niedrogą polecacie?

nie zawsze. A często pogorszyć tylko może. 
Repeater tak jak kolega poleca. Lub zmiana pozycji routera....

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cóś? Jak to się podłącza? Kablem czy Wi-fi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
15 minut temu, szymon1977 napisał:

Takie cóś? Jak to się podłącza? Kablem czy Wi-fi?

https://www.argos.co.uk/product/1286627

 

Wpinasz do gniazdka gdzieś pomiędzy komputerem a routerem. (chodzi o odległość) i wystarczy tylko skonfigurować tzn. wpisać nazwę sieci oraz hasło, aby urządzenie mogło się połączyć i podawać dalej sygnał.

 

lub użyc funkcji WPS czyli na routerze i na tym urządzeniu przytrzymuje się takowy przycisk przez co łączą się one bez wpisywania takowych danych. ps ten port rj-45 to wyjście a nie wejście. 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić antenę z przewodem i postawić ją na biurku. Rozumiem że obecna antena znajduje się z tyłu obudowy komputera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, przmor napisał:

Można też kupić antenę z przewodem i postawić ją na biurku.

Mam taką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym że są dwie czy trzy kreski zasięgu są jakieś objawy słabego łączą wifi? Prędkość spada, zrywa połączenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, przmor napisał:

A poza tym że są dwie czy trzy kreski zasięgu są jakieś objawy słabego łączą wifi? Prędkość spada, zrywa połączenia?

Syn twierdzi, że... za tyle to mogę kupić, niech sprawdzi czy mu się coś poprawi. Ja to już powoli wypadam z obiegu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić nie trzeba nic kupować, wystarczy komputer blisko routera postawić i zrobić speed test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Syn twierdzi, że... za tyle to mogę kupić, niech sprawdzi czy mu się coś poprawi. Ja to już powoli wypadam z obiegu.

Dla syna do grania to to nie będzie super dobre rozwiązanie. Ale tak jak kolega wyżej mówi, jeżeli spadków prędkości oraz samego opóźnienia nie widać to moim zdaniem poprawa ustawienia routera względem anteny od komputera wystarczająco poprawi. Sprawdzić przetestować i tyle. Takie urządzenia nie są super rozwiązaniem jeżeli chodzi o czas reakcji, ping itd ale do przeglądania internetu wystarcza. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, amazon już w drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem speed test: przez repeater ping i download są na dobrym poziomie a wyniki za każdym razem powtarzalne -bezpośrednio z routerem potrafią wyjść podobne wyniki, ale bywają 10x gorsze. Obstawiam więc, że zasięg jest na krawędzi. Zakup udany.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.