Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerowe pytaneczko.


dulon184
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, szymon1977 napisał:

Nic nie zrozumiałeś: nie sztuka złożyć szybki komputer za worek pieniędzy.

To nie worek pieniędzy, tylko czasem warto dosłownie parę stówek dołożyć i mieć maszynę, która nie będzie przestarzała technicznie w momencie zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

To nie worek pieniędzy, tylko czasem warto dosłownie parę stówek dołożyć i mieć maszynę, która nie będzie przestarzała technicznie w momencie zakupu.

Ryzen 5 3600x £240

Płyta B450 £60

Suma £300

I3 10100f £70

Moja płyta £55

Suma £125

Różnica w cenie £175, różnica w prędkości...

Wyrzuciłeś worek pieniędzy w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zacząć układać klocki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Płyta B450 £60

80

Plus pewnie lepsze pamięci, dobre chłodzenie na procka, dysk M2 nie najtańszy, wentylację obudowy wymieniłem i dołożyłem na be quiet.

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Wyrzuciłeś worek pieniędzy w błoto.

Nie wiem co z tym zrobię.

A jeszcze przepłaciłem za grafikę, bo kupiłem drożej niż rekomendowana przez Nvidię w dniu premiery. 

Ale wiesz co mam gdzieś, że można taniej bo kupowałem to co chciałem 😉

Jedyne czego żałuję to tego. że nie kupiłem karty graficznej w grudniu bo jeszcze były 3060 ti w niezłych jak na obecne czasy cenach. Ale nic to, zwykłe 3060 na jakiś czas musi wystarczyć. Najśmieszniejsze jest to że przez miesiąc zwykłe 3060 podrożały o 1000 zł. No ale tak już jest jak gracze muszą dzielić się sprzętem z górnikami. 

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Różnica w cenie £175, różnica w prędkości...

Ty tej prędkości co w testach nie osiągniesz, bo wąskim gardłem będzie grafika i taktowanie ram.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Oszczędność pozbawiona sensu, ale teudno nazeać strzałem w kolano no 122fps 127fps

w teście masz cl 15 nie 19

7 godzin temu, Sovereign napisał:

Są i wersje pod 12 pin.

referenty, których nikt nie kupuje. 

7 godzin temu, Sovereign napisał:

To ten przez Was nazywany ''odgrzany stary kotlet'' ''gniot'' Intel Rocket Lake lepszy w grach od sporo droższego AMD Vermeer Zen3.

Intel Core i9-11900K (8R/16W) vs. AMD Ryzen 9 5950X (16R/32W) | Test in 8 Games

ostro zen 3 miał premierę w 2020r i najnowsze dziecko intela (którego jeszcze masowo nie zakupisz) lekko przebiło go w grach... za rok mamy zen 4 i pewno kolejny kotlet.

Dla mnie stare gry nie są wyznacznikiem, żadna gra nim nie jest i nie od dziś wiemy że tu intel sobie radzi całkiem dobrze, każda inna sytuacja to chłopiec do bicia. Siedziałem na 10gen i9 teraz siedzę na ryżu, tu nie ma czego porównywać, intel po prostu został zmieciony.

8 godzin temu, Sovereign napisał:

Zestawienie i wydajność do ceny - to co najważniejsze. A nie chwalenie, chodzi o zestawienie, kompatybilność, jakość/niezawodność komponentów, jak i wydajność do ceny. Żeby pamiętał moduły toby na pamięć znał dokładną nazwę/model modułów. Postawi w kąt i stoi jak niemalże nieużywany, włączany raz na kwartał.

😎 zawodowo wciskasz kit czy tak po prostu chciałeś coś napisać ? 3600 na szajsunku z cl15 to bardzo drogie moduły, patriot cl16 3400 (chodzą na wyższych) to prawie 50%ceny a różnica w wydajności pomijalna.

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nic nie zrozumiałeś: nie sztuka złożyć szybki komputer za worek pieniędzy.

nie masz wymagań więc spięcia są zbędne, upgrade takiej platformy potem i tak nie będzie miał sensu.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Ty tej prędkości co w testach nie osiągniesz, bo wąskim gardłem będzie grafika i taktowanie ram.

Ale to był filmik pokazujący różnice prędkości pomiędzy procesorami a nie RAM czy GPU. A kupując o £175 tańszy CPU, mogłeś te £175 dołożyć do RAM lub GPU.

2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Ale wiesz co mam gdzieś, że można taniej bo kupowałem to co chciałem 😉

A jam gdzieś co Ty masz gdzieś, bo zwyczajowo zaczynasz się miotać, gdy kończy się Twoja racja. Bo choć piszesz "warto dosłownie parę stówek dołożyć i mieć maszynę, która nie będzie przestarzała technicznie w momencie zakupu", to Twoje zakupy pokazują, że nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Wyrzuciłeś worek pieniędzy w błoto.

nie wyrzucił, ma uniwersalną platformę Ty masz jedynie coś pod gry.

Mi też jakąś AMD nie leży, choć pamiętam jak w stacjach roboczych 5 gen intela wymieniliśmy na tanie ryzeny 2 gen z gpu...to był kosmos jeśli ktoś wykorzystuje wielowątkowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fetek napisał:

nie masz wymagań więc spięcia są zbędne, upgrade takiej platformy potem i tak nie będzie miał sensu.

Wprost przeciwnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Wprost przeciwnie!

nie przy najtańszym wszystkim, zwłaszcza płycie. Wsadzisz cokolwiek dobrego zlimituje Cie mobo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fetek napisał:

nie wyrzucił, ma uniwersalną platformę Ty masz jedynie coś pod gry.

No ale w typowych domowych zastosowaniach jedynie gry stawiają dla sprzętu wymagania, i to poza GPU w sumie niewielkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

No ale w typowych domowych zastosowaniach jedynie gry stawiają dla sprzętu wymagania, i to poza GPU w sumie niewielkie.

gry dzisiaj potrafią zajechać wszystko, osobiście gram w 1-2 gry rocznie bo reszta to szmira na która mi szkoda czasu i kasy.

Ale tak dla gier i internetu również bym wybrał i3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fetek napisał:

gry dzisiaj potrafią zajechać wszystko, osobiście gram w 1-2 gry rocznie bo reszta to szmira na która mi szkoda czasu i kasy.

Ja też nie gram (poza dirt chwilowo), a pokazałem synowi jaj wydając £400 mieć kompa tak szybkiego, jak ten który w sklepie kosztowałby £800. Ostatnio przeglądaliśmy oferty to parsknął śmiechem.

4 minuty temu, fetek napisał:

gry dzisiaj potrafią zajechać wszystko,

W 4k ultra owszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 19:41, Sovereign napisał:

Przy firmowo wyżyłowanych modelach procesorów, niemalże na limicie, albo zablokowanych, najwięcej daje konkretne OC modułów. Nie tylko podstawowe timingi (bo to jak na start), a i sub timingi itd. po całości na maxa / na limicie i bez żadnych błędów. A takie konkretne wyśrubowanie wyduszające co do joty pełne możliwości pamięci, to większy koszt od modułów lub co najmniej 2 x tyle co za nowe. Bo tak wiele przy tym roboty, testowania.

W dniu 28.03.2021 o 15:35, szymon1977 napisał:

OC to sztuka dla sztuki: £20 za lepszą płytę, £20 za lepsze pamięci, £20 za lepszy zasilacz, a później całe dni testowania bo ta gra się nie wiesza, a może tamta? Wydajność +10%, a po kilku miesiącach coś w kompie pada i nie wiadomo dlaczego. A za te £60 można było zmienić i3 na i5, cieszyć się wydajnością +20% plug and play i bezawaryjnie. Wyrosłem z OC 20 lat temu.

Zasilacz be quiet!, płyta MSI z chipsetem ''Z'' i możesz robić OC. Lub B560/H570 w końcu umożliwiające OC modułów DDR4, ale nie procesora, więc takie w sam raz pod procesory bez ''K''.

Po świetnym OC zyskujesz optymalną wydajność. A Niezawodność, jak fabryka, 10-lat to minimum ma Ci latać jak ta lala - jak tak nie jest, tzn. że był kieprawy przekręcony OC i bez kontrolowania wszelkich parametrów i napięć.

Widziałem nieświadomie podkręcających DDR4, gdzie od razu +0.300V do 1.500V, gdy tamtym kościom Microna potrzeba dużo, dużo niższe bezpieczne napięcie dające wydajność i stabilność.

A co było 20-a lat temu. Może zasilacze za mało stabilne. DDR-ek już nie mam, ale DDR2 jeszcze zostały (czteropak G.Skill 4x2 GB dokładnie takie sprzedawane w parach / 2 sztuki, tak jak widać w morelowym 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) jakbyś chciał złożyć taki trochę retro PC vintage ;)

Pracowały na płycie z 790GX+SB750 i prockiem Phenom II. 

Ciekawe jaki byłby potencjał OC tego czteropaka DDR2. Żeby była jeszcze płyta, to bym odpalił i sprawdził, bo wtedy było tylko takie delikatne OC.

W dniu 28.03.2021 o 18:13, Przemysław_51508 napisał:
W dniu 28.03.2021 o 16:44, szymon1977 napisał:

przystępne cenowo 3200 są pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

Tyle że na chipsecie 460 z i3 te kości będą taktowane tylko 2666 MHz.

W dniu 28.03.2021 o 18:13, Przemysław_51508 napisał:

Różnica miedzy 2666 a 3200 dochodzi do 20 paru procent, w zależności od gry.

W dniu 28.03.2021 o 19:35, szymon1977 napisał:

Linkowałem filmik pokazujący jakie są różnice.

Filmik filmikiem, fpsy fpsami. A podczas gry jakie własne odczucia miedzy tymi wolniejszymi i szybszymi pamięciami.

Podpowiem Tobie. Ano takie, że z tymi wolniejszymi np. w Sekiro Shadows Die Twice (i jakichś tam innych tytułach), bohater jakby miał kule na łańcuchach u nóg. 

A po OC pamięci +856 MHz z dopieszczonymi timingami wszystkich rzędów. Płynnie, leciutko, szybko, zwrotnie itd.

Myślę, że Przemysław_51508 wie o co chodzi, bo dobrze Ci prawi odnośnie modułów DDR4.

3 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Różnica w cenie £175, różnica w prędkości...

Ty tej prędkości co w testach nie osiągniesz, bo wąskim gardłem będzie grafika i taktowanie ram.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sovereign napisał:

Myślę, że Przemysław_51508 wie o co chodzi, bo dobrze Ci prawi odnośnie modułów DDR4.

Niby tak... ale tylko niby, bo nie rozmawiamy hipotetycznie, a praktycznie, i moim oraz jego wyborze. Otóż idąc za radami Przemysława byłbym lżejszy o £175, które zainwestowałem w przyzwoitej wielkości SSD.m2 (zamiast kuriozum SSD+HDD) i GPU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szymon1977 napisał:

W 4k ultra owszem.

pod 1080 z RT musisz mieć już bardzo mocny sprzęt.

35 minut temu, Sovereign napisał:

Pracowały na płycie z 790GX+SB750 i prockiem Phenom II. 

sb750 to była masakra... tak spartolonej obsługi dysków nigdy nie spotkałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, fetek napisał:

pod 1080 z RT musisz mieć już bardzo mocny sprzęt.

Jak ktoś wysoko mierzy to musi dbać o każdy szczegół, ale inwestycja w RAM gdy budżet wystarcza na i3 10100f i GF1650 to po prostu nonsens.

-----

Nowy komputer uruchomiony - syn szczęśliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Jak ktoś wysoko mierzy to musi dbać o każdy szczegół, ale inwestycja w RAM gdy budżet wystarcza na i3 10100f i GF1650 to po prostu nonsens.

daj spokój nie ma w co grać, ja mam teraz rx580 a robię downgrade na coś starszego a to chce sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:
10 godzin temu, Sovereign napisał:

Zestawienie i wydajność do ceny - to co najważniejsze. A nie chwalenie, chodzi o zestawienie, kompatybilność, jakość/niezawodność komponentów, jak i wydajność do ceny. Żeby pamiętał moduły toby na pamięć znał dokładną nazwę/model modułów. Postawi w kąt i stoi jak niemalże nieużywany, włączany raz na kwartał.

😎 zawodowo wciskasz kit czy tak po prostu chciałeś coś napisać ? 3600 na szajsunku z cl15 to bardzo drogie moduły, patriot cl16 3400 (chodzą na wyższych) to prawie 50%ceny a różnica w wydajności pomijalna.

Nieźle masz pokręcone, że tak ''zawodowo'' przekręcasz pisząc co innego niż było - czyli żeś przekręt.

Jak przywiezie sprawdzę jego moduły. Dlatego powiedziałem by przy okazji przywiózł całego PC, aby się upewnić jakie dokładnie. Dla mnie to tam może mieć jakie chce, ale tak z czystej ciekawości przy okazji sprawdzić chcę co za kości.

Może się okaże, że zamiast dwóch Asusów: jednego na B450, następnego na B550 pod 3600 - było trza dorzucić do DDR4.

A co z płytą na B450. To powiedział, niech leży, kiedyś tam dokupi starszego Ryzena i będzie dodatkowy zestaw.

Pakowanie i wysyłanie to jemu zawracanie gitary i strata czasu. Ale gdy zagadam to może sprzeda od ręki w podobnej cenie jaką dał, bo nówka nieśmigana. A może się boisz, gdyż od ręki zarobisz w realu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Sovereign napisał:

Nieźle masz pokręcone, że tak ''zawodowo'' przekręcasz pisząc co innego niż było - czyli żeś przekręt.

Jak przywiezie sprawdzę jego moduły. Dlatego powiedziałem by przy okazji przywiózł całego PC, aby się upewnić jakie dokładnie. Dla mnie to tam może mieć jakie chce, ale tak z czystej ciekawości przy okazji sprawdzić chcę co za kości.

Może się okaże, że zamiast dwóch Asusów: jednego na B450, następnego na B550 pod 3600 - było trza dorzucić do DDR4.

A co z płytą na B450. To powiedział, niech leży, kiedyś tam dokupi starszego Ryzena i będzie dodatkowy zestaw.

Pakowanie i wysyłanie to jemu zawracanie gitary i strata czasu. Ale gdy zagadam to może sprzeda od ręki w podobnej cenie jaką dał, bo nówka nieśmigana. A może się boisz, gdyż od ręki zarobisz w realu.

myślisz że takie bezsensowne wypowiedzi kogokolwiek interesują, nawet ciężko coś odpisać bo wygląda jakbyś wylał rozmowę z samym sobą. B450 z biosami dostosowanymi pod serię 3000 kosztowały prawie tyle samo co B550 albo wcześniej niewiele mniej od x570. Z drugiej strony ładowanie się po nowych  cenach w stare graty pod serię 2000 to głupota, to były słabe proce a pierwsza gen wręcz żenująca (miałem 1800x, 2700x, 3700x, 3950x).

Ostatnia wstawka bardzo merytoryczna ale dla mnie bezpieczniej byś wyskoczył z kosą, wtedy mogę udekorować chodnik ewentualnie ścianę i powiedzieć że w obronie własnej.

BTW: 3600 MHz, pamięci nie procesor.. skoro nie łapiesz kontekstu to chociaż przeczytaj o czym pisałeś kilka godzin temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fetek napisał:

myślisz że takie bezsensowne wypowiedzi kogokolwiek interesują, nawet ciężko coś odpisać bo wygląda jakbyś wylał rozmowę z samym sobą.

Ostatnia wstawka bardzo merytoryczna ale dla mnie bezpieczniej byś wyskoczył z kosą, wtedy mogę udekorować chodnik ewentualnie ścianę i powiedzieć że w obronie własnej.

BTW: 3600 MHz, pamięci nie procesor.. skoro nie łapiesz kontekstu to chociaż przeczytaj o czym pisałeś kilka godzin temu.

Asusa na B550 dokupił specjalnie pod procesor 3600, a nie pamięci.

39 minut temu, Sovereign napisał:

jednego na B450, następnego na B550 pod 3600

15 minut temu, fetek napisał:

Ostatnia wstawka bardzo merytoryczna ale dla mnie bezpieczniej byś wyskoczył z kosą, wtedy mogę udekorować chodnik ewentualnie ścianę i powiedzieć że w obronie własnej.

Śnisz na jawie przekręcie - żeś ''przekręt'' czyli ''polaczyna'' nie Polak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycja zamiast Avast? Ma być darmowy, nie zżerać zasobów i nie zawracać głowy dodatkami. Po prostu solidny antywirus, a nie jakiś kombajn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, TomekL3 napisał:

WD

Na komputerze nastolatka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Jakieś propozycja zamiast Avast? Ma być darmowy, nie zżerać zasobów i nie zawracać głowy dodatkami. Po prostu solidny antywirus, a nie jakiś kombajn.

Windows Defender.

BitDefender też ma darmową wersję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PCMark 10 Score

Taktowanie pamięci 2400 MT/s - 5483

Taktowanie pamięci 2666 MT/s - 5516

Taktowanie pamięci 3000 MT/s - 5546

Taktowanie pamięci 3200 MT/s - 5599

Taktowanie pamięci 3466 MT/s - 5634

PCMark 10 Essentials

Taktowanie pamięci 2400 MT/s - 8746

Taktowanie pamięci 2666 MT/s - 8607

Taktowanie pamięci 3000 MT/s - 8722

Taktowanie pamięci 3200 MT/s - 8958

Taktowanie pamięci 3466 MT/s - 9112

PCMark 10 Productivity

Taktowanie pamięci 2400 MT/s - 6912

Taktowanie pamięci 2666 MT/s - 7115

Taktowanie pamięci 3000 MT/s - 7118

Taktowanie pamięci 3200 MT/s - 7144

Taktowanie pamięci 3466 MT/s - 7153

PCMark 10 Digital Content Creation

Taktowanie pamięci 2400 MT/s - 7400

Taktowanie pamięci 2666 MT/s - 7401

Taktowanie pamięci 3000 MT/s - 7448

Taktowanie pamięci 3200 MT/s - 7459

Taktowanie pamięci 3466 MT/s - 7477"

Nie wydaje mi się aby pamięci w zauważalnym stopniu ograniczyły wydajność mojego kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sovereign napisał:

Asusa na B550 dokupił specjalnie pod procesor 3600, a nie pamięci.

😂 zamiast próbować obrażać innych zacznij CZYTAĆ co komentujesz, chyba że jesteś za głupi na trzymanie logiki wypowiedzi, wtedy faktycznie nic nie pomoże.

11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jakieś propozycja zamiast Avast? Ma być darmowy, nie zżerać zasobów i nie zawracać głowy dodatkami. Po prostu solidny antywirus, a nie jakiś kombajn.

Systemowy daje radę

 

40 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie wydaje mi się aby pamięci w zauważalnym stopniu ograniczyły wydajność mojego kompa.

generalnie walka o 3200+ nie ma uzasadnienia, chyba że jesteś królem elektrody jak kolega powyżej i optymalnie przepłacasz za zestaw.

Największego kopa i tak dają obsadzone wszystkie cztery banki, niestety kontroler nie wyrabia z timingami i zegarami. Śmiało można kupić tańsze pamięci i wstydu nie będzie.

Szybkie pamięci to też problemy, kilkukrotnie miałem zgrzyt z modułami 3400 / 3600. Procesory w konkretnych sytuacjach waliły błędami, wykryć to mogłeś tylko w testach syntetycznych bo wszystko chodziło poprawnie. Przestawienie zegara niżej lub lekko wyżej w 100% rozwiązywało problem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, fetek napisał:

Śmiało można kupić tańsze pamięci i wstydu nie będzie.

Przede wszystkim to zamiast do RAM i mobo, bardziej się opłaca do GPU lub CPU, albo m2SSD zamiast dziwacznych SSD+HDD.

19 minut temu, fetek napisał:

Szybkie pamięci to też problemy...

Jak miałem 15lat to mnie bawiło to o czym koledzy piszą: +1 w BIOS, testowanie czy działa i ile w benchmarku pokaże. Mogłem kupić i7 6th i cisnąć starego, ale wolę spokojne i bezproblemowe i3 10th.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fetek o sobie :

26 minut temu, fetek napisał:

''fetek''  😂 zamiast próbować obrażać innych zacznij CZYTAĆ co komentujesz, chyba że jesteś za głupi na trzymanie logiki wypowiedzi, wtedy faktycznie nic nie pomoże.

...pięknie pasuje do samego @fetek-a autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@fetek prawi, że Intel to :

W dniu 28.03.2021 o 13:56, fetek napisał:

to jest śmietnik

W dniu 28.03.2021 o 19:31, fetek napisał:

to jeden wielki gniot

W dniu 27.03.2021 o 22:10, fetek napisał:

to jeden wielki śmiech na sali

18 godzin temu, fetek napisał:

i pewno kolejny kotlet

18 godzin temu, fetek napisał:

do bicia

Jeszcze poleć do Kalifornii do siedzib Intel'a i AMD i oznajmij ww. swe pierdy z ust.

@fetek = fetor. Błazenada, piaskownica, dziecinada wszczynająca wyścig procesorów, by zachwalić swego AMD kosztem Intel'a.

Taka prawda o PC: Wszystko, co by nie było najnowsze i najdroższe w danym czasie to i tak lada moment marnota tracąca na wartości = złom komputerowy.

Co innego systemy głośnikowe. Topowe kolumny z wszelkich lat, są jak działa sztuki! przy których pieniądz wzrasta i trzyma się jak w banku. Topowe systemy głośnikowe się nie wypalają w przeciwieństwie do PC.

Sama jedna parka driverów więcej warta niż twój PC razem z polskimi popierdółkami osiedlowego brandu YB Audio. Koś z nich nawet nie umiał prawidłowo przeprowadzić testu systemu, robiąc test jedynie przy tweeterach i nie wiedząc nawet jakie błędy robi.

* * *

Dobry PC to taki, który ma optymalny stosunek ceny do wydajności + jakość/niezawodność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.