Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerowe pytaneczko.


dulon184
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samych kart to dlaczego sklepy i hurtownie są puste a na allegro / olx masz wysyp świeżych właśnie nowo zakupionych kart z najpopularniejszych dwóch sklepów ? oczywiście nikt faktur nie wystawia...

Zamówiłem paletę RTX3070 w oficjalnej polskiej dystrybucji, przykładowo 21 miałem otrzymać towera a dostałem tylko info że paleta nie dojechała do dystrybutora (i nie ma jej do dzisiaj). Dziwnym zbiegiem okoliczności u znajomego handlarza pojawiło się dokładnie 30 identycznych kart. Wszyscy mówią że kart nie ma, że transport leży fabryki nie dają rady. Wysyłam zapytanie do kilku handlarzy o 5700xt, 6800, RTX3060ti/3070, bez problemu mogę mieć po 30-60 sztuk danego modelu, oczywiście za odpowiednią cenę ale przynajmniej z fakturą.

Ceny dostawałem jeszcze w euro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej twojej odpowiedzi/wpisie :

W dniu 27.03.2021 o 22:10, fetek napisał:

5950x w kupiłem za 2400 zł więc tragedii nie ma

Pomyślałem sobie: Zakupił w nie najgorszej cenie jakby w komputerowym sklepie pracował i/lub komputerowymi komponentami handlował.

Do ok. 2000 zł można dać za taki procek z półki, dopóki jeszcze w miarę nowy model. Za i5-11500 do 500 zł, i5-11600K do 600-700 zł, a i9-11900K maksymalnie do 1400 zł. M.in. te trzy modele z UHD 750. W kategorii cena-wydajność powinien być niezły i5-11400F (bez UHD 730). Najlepiej byłoby żeby UHD 750 dali do wszystkich procesorów 11th Gen (może poza Pentium), gdyż przy tańszych, tym bardziej mogłaby się komuś przydać.

960x0.jpg

Nie lubię przepłacać za coś co ma tylko chwilową wartość. Wiesz jaką PC po 7-10 latach ma wartość i wydajność!

Zamiast za cokolwiek przepłacać, to lepiej dorzucić na coś do audio np. nowe płyty z muzyką, albo najbliższym na jeszcze lepsze prezenty (choć najlepsze prezenty to nie te najdroższe, tylko te, które jednocześnie oddają nasze emocje i uczucia względem obdarowywanych osób), lub przeznaczyć na jakiś charytatywny cel.

* * * * *

22 godziny temu, fetek napisał:

 

To zaraz po tym jak się pojawiło, widziałem jakiś czas temu w wykopalisku w temacie ''Gdzie są wasze RTX? Rozmowa z konikiem kupującym poza kolejką w morele.net'' : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdzie-s-wasze-RTX-Rozmowa-z-konikiem-kup

22 godziny temu, fetek napisał:

Zamówiłem paletę RTX3070 w oficjalnej polskiej dystrybucji

Ilość jak do koparki krypto. lub na handel.

22 godziny temu, fetek napisał:

Dziwnym zbiegiem okoliczności u znajomego handlarza pojawiło się dokładnie 30 identycznych kart.

Mógł dać im wyższą ofertę.

22 godziny temu, fetek napisał:

Ogólnie podczas szczytu wyczyściłem wszystkie magazyny, stare płyty miningowe miały przebitkę 300-400%.

Grubo.

22 godziny temu, fetek napisał:

Potem gdy ludzie oszaleli na punkcie 3060ti, kupowałem 3070 bo były dużo tańsze.

W ubiegłym roku po najniższych cenach, to jeszcze nie najgorzej.

Co innego obecnie - kupują to napaleńcy lub górnicy itd. A to warte co najwyżej 1500 zł za nowe. W cenie MSRP to byłby dobry zakup gdyby miały więcej VRAM-u, bo 8 GB to słabo. Już obecnie jest mnóstwo tytułów, które te 8 GB VRAM-u zapychają i spada wydajność. A jeszcze rok/dwa/trzy i więcej, to już w ogóle. Pamięci najlepiej pracują jak mają trochę luzu (z kilkanaście procent), a nie zapchane pod korek. Więc z tych 8 GB faktycznie robi się 6,5-7 GB.

8 GB to było dobre w modelach kart z 2016 r. Zobaczymy co wcisną do 3070Ti. Zmienią na szybsze GDDR6X, czy i zwiększą pojemność.

22 godziny temu, fetek napisał:

Pokusiłem się o kilka sztuk 3080/90 ale te karty to jedna wielka porażka więc chwilę poczekałem i sprzedałem.

Co w nich jest nie tak (?). Dlaczego wg ciebie 3080 i 3090 ''to jedna wielka porażka''. Czyżby coś się przegrzewało, czy co innego. Jakie temp. na VRM, VRAM i GPU.

Wiadomo, że użytkownicy 3080 zgłaszali, iż wyrzuca do pulpitu (przy taktowaniu rdzenia powyżej 2000 – 2050 MHz) i było trza zbijać o -100 MHz na GPU jak tu sugerowano 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I do tak wysokiego modelu poskąpili pamięci GDDR6X dając tylko 10 GB.

Co innego 3090 z 24 GB pamięci GDDR6X. Tu masz zapas na lata! Choć ktoś może powiedzieć np. tak: Zanim wykorzystasz w grach ten VRAM, to GPU się zestarzeje. Czy już się zestarzał np. Radeon VII z 16 GB HBM2 - ponoć awaryjnych kości, jak wspominał Forest hobbystycznie (gdzieś od 2015/2016 r.) naprawiający karty graficzne.

 

W powyższym filmiku/nagraniu Pani w sprawie karty Asus ROG Strix GeForce RTX 3090 Gaming OC 24GB GDDR6X (ROG-STRIX-RTX3090-O24G-GAMING). I 3080 dla jej koleżanki. Jak gamerki lub zarazem streamerki ;)

Cytat

Chociaż wydawać by się mogło, że w gry grają tylko mężczyźni, rzeczywistość jest zupełnie inna. Z 17 milionów graczy w Polsce, 47% to kobiety.

poniedziałek, 21 grudnia 2020

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ładnie sprawdziła tego handlarza/przekręta, który zaraz po tym usunął ofertę karty Asus ROG Strix RTX 3090 Gaming OC 24GB GDDR6X - tzn. że komuś sprzedał poza Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sovereign napisał:

Do ok. 2000 zł można dać za taki procek z półki, dopóki jeszcze w miarę nowy model. Za i5-11500 do 500 zł, i5-11600K do 600-700 zł, a i9-11900K maksymalnie do 1400 zł. M.in. te trzy modele z UHD 750. W kategorii cena-wydajność powinien być niezły i5-11400F (bez UHD 730). Najlepiej byłoby żeby UHD 750 dali do wszystkich procesorów 11th Gen (może poza Pentium), gdyż przy tańszych, tym bardziej mogłaby się komuś przydać

to ma sens, zwłaszcza że po stronie AMD nie ma żadnych sensownych procków z igpu.

2 godziny temu, Sovereign napisał:

Pomyślałem sobie: Zakupił w nie najgorszej cenie jakby w komputerowym sklepie pracował i/lub komputerowymi komponentami handlował.

Nie pracuje i nie handluje, to nawet nie jest hobby bo świat IT kilka lat temu mi mocno zbrzydł. A CPU był dla kolegi, mi 3700x wystarcza.

2 godziny temu, Sovereign napisał:

Mógł dać im wyższą ofertę.

nie mógł, to oficjalna dystrybucja i towar był zakontraktowany.

2 godziny temu, Sovereign napisał:

Co w nich jest nie tak (?). Dlaczego wg ciebie 3080 i 3090 ''to jedna wielka porażka''. Czyżby coś się przegrzewało, czy co innego. Jakie temp. na VRM, VRAM i GPU

Głównie problemy to termika i potężny throttling, temperatura... okolice 100st 😅 wymiana termopadów to nawet -30st przy wyższych zegarach, wtedy karty śmigają bardzo fajnie ale nie będę ryzykował takich zabiegów w nowych kartach.

2 godziny temu, Sovereign napisał:

to GPU się zestarzeje.

dokładnie, technologią się zmieni itd..

2 godziny temu, Sovereign napisał:

Ładnie sprawdziła tego handlarza/przekręta,

to jest jakiś leszcz z układem w sklepach, prawdziwych handlarzy nie znajdziesz na olx/allegro a Ci przewalają towaru jak hurtownie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCI-E LINES

Naczytałem się trochę o GPU x16 pracujących na x8 lub x4. Z tego co rozumiem, to gdy podłączy się więcej "kart" niż mobo ma linii, to pci-e x16 jest limitowane do x8 lub x4. Wlicza się w to także dysk m2 jeśli korzysta z pci-e. No i chipset h410 ma tylko 6 linii. 

Ale w instrukcji płyty czytam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PCI-Ex16 jest połączone bezpośrednio z CPU, czyli niezależnie ile "kart" wetknę, GPU nie będzie ograniczone?

Czy x2 (4, 8, 16) oznacza, że każda linia pracuje 2x (4, 8, 16) szybciej?

Czy jeśli wepnę kartę to dla m2 pozostanie 5 linii z chipsetu?

Czy 5 linii chipsetu ograniczać będzie prędkość m2?

Screenshot_20210408-223956_Drive.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz linie mostka i cpu, pierwsze są wolniejsze i zazwyczaj obsługują mniej ważne urządzenia.

ogólnie intel zawrze kulał w tym temacie, mi nawet na i7 i topowych mostach brakowało linii.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, fetek napisał:

masz linie mostka i cpu, pierwsze są wolniejsze i zazwyczaj obsługują mniej ważne urządzenia.

Ok. Najbardziej interesuje mnie to:

11 godzin temu, szymon1977 napisał:

...w instrukcji płyty czytam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PCI-Ex16 jest połączone bezpośrednio z CPU, czyli niezależnie ile "kart" wetknę, GPU nie będzie ograniczone?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3 10100f + msi h410m-a pro

Wg specyfikacj i3 10100f ma 16 linii PCI-E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy linie mobo używają linii CPU, czy są zupełnie niezależne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że I3-10100f ma 16 linii PCIe 3.0.

Chipset teoretycznie obsługuje 24 linie PCIe 3.0, ale mogą byś ograniczenia w zależności od konkretnego układu.

Popatrzę w specyfikacje płyty.

A to x oznacza agregację pojedyńczych linii. Tzn. x16 oznacza, ez 16 linii połączonych jest w jedną "rurę" obsługującą jedno urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Chipset teoretycznie obsługuje 24 linie PCIe 3.0

H410 ma 6 lini PCI-E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szymon1977 napisał:

H410 ma 6 lini PCI-E

Rodzina H400 obsługuje do 24 linii, ale tu masz obrazek który wyjaśnia co i jak z tymi liniami:

cml-s_Page_01.png

Wynika z tego, że na jeden port i jedno fizyczne gniazdo leci PCIe x16 (pod grafikę), a cała reszta PCIe jest obsługiwana z PCH który połączony jest z procesorem łączem DMI 3.0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie CPU i PCH są niezalażne?

Czyli w kompie mam 1xpcie16 bezpośrednio z CPU, a teszta z PCH?

Niezależnie ile podłącze kart do mobo, to ZAWSZE dla GPU zostanie pcie16 bezpośrednio z CPU?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, szymon1977 napisał:

Linie CPU i PCH są niezalażne?

Czyli w kompie mam 1xpcie16 bezpośrednio z CPU, a teszta z PCH?

Niezależnie ile podłącze kart do mobo, to ZAWSZE dla GPU zostanie pcie16 bezpośrednio z CPU?

No przecież masz wszystko na obrazku.

"ZAWSZE dla GPU zostanie pcie16 bezpośrednio z CPU?"

No tak, to widać jak na dłoni.

Linie CPU i PCH są niezalażne?

Elektrycznie i logicznie tak.

Czy transfer na jednej wpływa na inne? A to już Pana Intela trzeba by pytać, tzn. czy CPU jest w stanie to obsłużyć, tzn. jednocześnie PCIe i DMI.

Jakąś wskazówka byłoby porównanie przepustowości pamięci z przepustowością I/O, ale tu już zaczyna się wyższa szkoła jazdy całego systemu.

Ale tak z lotu ptaka patrząc to inne transfery nie powinny ograniczać grafiki.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To teraz rozumiem dlaczego jedno z gniazd PCI-Ex16 jest innego koloru: jest obsługiwane przez CPU a pozostałe przez PCH. Na każdej płycie tak jest? Czyli te historie o kartach x16 ograniczonych do x8 lub x4 to po wsadzeniu GPU w drugie gniazdo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szymon1977 napisał:

Dzięki. To teraz rozumiem dlaczego jedno z gniazd PCI-Ex16 jest innego koloru: jest obsługiwane przez CPU a pozostałe przez PCH. Na każdej płycie tak jest? Czyli te historie o kartach x16 ograniczonych do x8 lub x4 to po wsadzeniu GPU w drugie gniazdo?

Czy tak jest we wszystkich przypadkach nie wiem. Może być tak, że CPU obsługuje 16 linii, ale mogą one być agregowane osobno dla różnych urządzeń. Wtedy jak masz jedną kartę x16 to wszystko leci do niej. Jak dołożysz drugą to CPU dzieli te 16 linii na dwie karty, np. x8+x8. Albo x8+x4 jeżeli karta akurat tyle obsługuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Co innego zrozumieć, a co innego bezmyślnie powtarzać. Dla mnie najważniejsze, że moje pcie16 dla karty graficznej nie spadnie do 8 lub 4. A pozostałe 6 linii pch zostanie podzielone 1 dla gniazdka pcie1, 1 dla m2 wifi, a pozostałe 4 dla m2 ssd. Dobrze rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szymon1977 napisał:

Dzięki! Co innego zrozumieć, a co innego bezmyślnie powtarzać. Dla mnie najważniejsze, że moje pcie16 dla karty graficznej nie spadnie do 8 lub 4. A pozostałe 6 linii pch zostanie podzielone 1 dla gniazdka pcie1, 1 dla m2 wifi, a pozostałe 4 dla m2 ssd. Dobrze rozumiem?

Z grubsza tak. Coś tam wspominają że 1 linia idzie na interfejs LAN na płycie. Jak nie korzystasz z sieci przewodowej to spróbuj kartę wyłączyć w BIOSie (o ile się da).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co masz za płytę i nie czytałem co powyżej ale na szybko:

- Jeśli masz dwa sloty pci16 i ograniczoną ilość linii w CPU to po obsadzeniu obu portów 16 zwolni do 8.
- m2 montowany na górze, koło pci16 korzysta z linii CPU i również może zwolnić (jak powyżej)
- m2 montowany na dole, lub okolicy mostka korzysta z mostka i nawet przy wolnych liniach jest wolny.

uroki tanich komponentów a zwłaszcza intela. Miałem i7 w parze z topowym mostkiem i przerosła go konfiguracja gpu+sound+dwa dyski m2

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, fetek napisał:

Nie pamiętam co masz za płytę...

msi h410m-a pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fetek napisał:

Nie pamiętam co masz za płytę i nie czytałem co powyżej ale na szybko:

A jednak trzeba było przeczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki najlepiej teraz kupic Procek +Plyte +Ram   Aby starczylo do gierek na maxx detalach na nastepne 5 lat? 

Szukac promo na na plyty z490 czy isc w z590?

Ram 3600 16 czy 32gb?

 

Tak na spokojnie myslalem nad i9 10900k.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, fetek napisał:

e tematu nie było...

16 nie jest innego koloru, tylko jest wzmocniona

 

Przede wszystkim 16 jest tylko jedno. Pytanie czy nic nie ograniczy go do 8 lub 4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Przede wszystkim 16 jest tylko jedno. Pytanie czy nic nie ograniczy go do 8 lub 4?

w Twojej konfiguracji nie.

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Szukac promo na na plyty z490 czy isc w z590?

Ram 3600 16 czy 32gb?

16 styka, ja bym szedł w z590. Oszczędzanie na mostkach nie ma sensu, potem problem z upgrade, IOPS zdycha po za tym to intel czyli wieczne oszczędności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chcę sobie wymienić dysk w starym dell studio na SSD.

Przenieść na nowy dysk system (WIN7) z danymi . Mógłby ktoś polecić soft do wykonania takiej operacji. Jest tego chyba sporo i mam problem z wyborem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Od wielu lat do klonowania dysków używam Acronis True Image.

Nie zapomnij przed kopiowaniem sprawdzić obecny dysk na błędy.

Chwałą też ten darmowy program https://www.aomeitech.com/pa/standard.html ale osobiście go nie znam.

Jeżeli przenosisz na dysk Samsunga to możesz spróbować Samsung Data Migration Software https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools/

Inne producenci tez zwykle mają darmowe narzędzie do przenoszenia danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jar1 napisał:

Witam,

Chcę sobie wymienić dysk w starym dell studio na SSD.

Przenieść na nowy dysk system (WIN7) z danymi . Mógłby ktoś polecić soft do wykonania takiej operacji. Jest tego chyba sporo i mam problem z wyborem. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Darmowy z intuicyjnym interfejsem.

Jest funkcja "Disc Clone" i "Partitition Copy"

Sam używam, bez żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, JuG napisał:

Od wielu lat do klonowania dysków używam Acronis True Image.

Nie zapomnij przed kopiowaniem sprawdzić obecny dysk na błędy.

Chwałą też ten darmowy program

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale osobiście go nie znam.

Jeżeli przenosisz na dysk Samsunga to możesz spróbować Samsung Data Migration Software

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inne producenci tez zwykle mają darmowe narzędzie do przenoszenia danych.

Do dysku nie znalazłem softu, bo zamówiłem chińszczyznę z allegro. 😉 To do zapasowego laptopa, na którym potrzebuję WIN7. Do sporadycznego korzystania.

Dzięki za typy.

6 minut temu, Jacchusia napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Darmowy z intuicyjnym interfejsem.

Jest funkcja "Disc Clone" i "Partitition Copy"

Sam używam, bez żadnych problemów.

Też dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2021 o 07:55, szymon1977 napisał:

Przede wszystkim 16 jest tylko jedno. Pytanie czy nic nie ograniczy go do 8 lub 4?

Dotarła karta pci-e16 i działa na pci-e16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.