Skocz do zawartości
IGNORED

Kler Smarzowskiego


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec powiedział że Polacy stanowczo za mało się śmiali jak na film o firmie meblarskiej ;)

 

A poważnie filmu nie widziałem ale z trailera można boki zrywać , mieszkając oczywiście w naszym kraju raczej to śmiech przez łzy bo to wygląda na film o wielu Polakach także i w sutannach ale i nie tylko .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię,że film nie jest zabawny jako całość.A z trailera nie można wyciągać wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ponoć jak mówi sam Smażowski to film o chciwości i władzy no to akurat w Polsce jest dramat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu samemu zobaczyć.

 

Zrobiłem sobie przerwę od Polski wróciła radość życia a wręcz dopiero człowiek zaczął żyć , taka beztroska jak za lat dzieciństwa a myślałem że to niemożliwe w życiu dorosłym a jednak to może być normą , dziękuję póki co nie mam ochoty taplać się w błocie które mnie chwilowo nie dotyczy wolę cieszyć się życiem póki jest okazja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tam żyjąc odciąłem się rezygnując z telewizji ponad 10 lat temu żeby nie molestować się lamentami i gównoburzami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że od kilku lat będąc trochę bliżej Kościoła (po dekadach bycia 'anty') miałem chyba jakieś szczęście bo trafiłem na dziesiątki duchownych - księży, zakonników itd. - bez problemów pokazanych w filmie, wspaniałych ludzi. Cóż - temat tej przygniatającej większości 'pracowników' Koscioła którzy realizują to co powinni robić dla swoich wiernych i lokalnych społeczności, dzielnic nie jest na tyle ciekawy aby przebił grzeszki kilku procent. Zrozumiałe. Na koniec dnia - oceniając jakiekolwiek dzieło czy to filmowe czy literackie itd. - należałoby sobie tylko zadać pytanie czy powoduje ono dobro (miłość, współczucie, wybaczenie, zrozumienie itp.) czy zło (nienawiść, szukanie winy i kary, zemsty, szemranie, obmawianie), czy służy temu abyśmy byli lepszymi ludźmi czy wywołuje w nas reakcje negatywne. Hmm.

 

W niedawnym wywiadzie reżyser powiedział, że wiele rzeczy zmotywowało go do zrobienia tego filmu - między innymi to, że 'w Polsce buduje się kościoły i są krzyże' a w szkole jego dzieci musza mieć religię. No cóż - każdy rodzic wie że religia obowiązkowa nie jest. Głupia motywacja. Zakładam (być może mylnie), że wiedza reżysera ateisty o życiu Kościoła niestety jest miałka więc dzieło nie może być miarodajne z założenia. No ale to tylko moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - temat tej przygniatającej większości 'pracowników' Koscioła którzy realizują to co powinni robić dla swoich wiernych i lokalnych społeczności, dzielnic nie jest na tyle ciekawy aby przebił grzeszki kilku procent.

 

Ja kieckowego widzę jedynie gdy przychodzi czas kolędy. Oczywiście nie wpuszczam, a on nawet już nie puka. Na drzwiach ostatnio wypisałem kredą W+O+Ś+P 2018 co mi kilka dni po kolędzie sąsiedzi zmazali. Nie jestem złośliwy i ich K+M+B mają na drzwiach do tej pory.

Klechy nic nie robią dla lokalnej społeczności. Lokalnie w różnych akcjach społecznych często się udzielam. Nikt do nich po wsparcie nie idzie, ani oni nie wychodzą do ludzi. Jeszcze się nie zdażyło by jakiś klecha zainteresował się jakimś lokalnym problemem.

Za to gdy "z urzędu" trzeba coś pokropić to od razu wiedzą gdzie i za ile i do kogo zagadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - każdy rodzic wie że religia obowiązkowa nie jest

 

Czyżby?

 

temat tej przygniatającej większości 'pracowników' Koscioła którzy realizują to co powinni robić dla swoich wiernych i lokalnych społeczności, dzielnic nie jest na tyle ciekawy aby przebił grzeszki kilku procent.

 

Czyżby?

 

oceniając jakiekolwiek dzieło czy to filmowe czy literackie itd. - należałoby sobie tylko zadać pytanie czy powoduje ono dobro (miłość, współczucie, wybaczenie, zrozumienie itp.) czy zło (nienawiść, szukanie winy i kary, zemsty, szemranie, obmawianie), czy służy temu abyśmy byli lepszymi ludźmi czy wywołuje w nas reakcje negatywne

 

Każdy niech sobie na te pytania odpowie sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lepiej jest czegoś nie usłyszeć...

Lepiej nie zobaczyć i żyć w radości...

 

Co to #$%%7 jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie powiedzenie - jacy parafianie tacy księża ;)

 

Widać dobrze trafiałem bo i w Warszawie i w Gdańsku spotykałem proboszczów co organizują punkty przedszkolne, darmową naukę języków czy obsługi komputera, organizują kolonie dla dzieci i zajęcia w wakacje itd. No ale w sumie fakt - odrobina zaangazowania i dobrej woli parafian czyni cuda.

 

A co do religii w szkole - nie rozumiem "czyżby' - decyzja rodziców. Można nawet z zastępczej etyki zrezygnować. Za to np. w NIemczech nie można z woli rodziców odmówić udziału dziecka (od przedszkola) w zajęciach z seksualizacji - ale to pewnie wielu ateistów i 'nowoczesnych' by popierało, prawda? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się że ten ktoś mówi to z tytułu "mocnych w duchu" nie oglądajcie bo zwątpicie. Oksymoron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do religii w szkole - nie rozumiem "czyżby' - decyzja rodziców.

 

Podobno nauka religii w szkole nie jest przymusowa, ale obowiązkowa.

Czyli rezygnacja z tej nauki delikatnie to ujmując jest niemile widziana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie powiedzenie - jacy parafianie tacy księża ;)

a chyba powinno być odwrotnie.

A tych dobrych to pytałeś czy są dobrzy , czy nie są zachłanni, czy dzieci lubią czy "lubią". A może tak jak ten z filmu dałeś się ponieść uwzniaślającemu przesłaniu - lepiej nie będę w to wchodził/oglądał/słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 5maniek

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nauka religii w szkole nie jest przymusowa, ale obowiązkowa.

Czyli rezygnacja z tej nauki delikatnie to ujmując jest niemile widziana.

Mylisz się.

Tzn. czasami jest inaczej.

 

Mój syn nie uczestniczył w zajęciach z religii w przedszkolu, podstawówce i szkole średniej. Zawsze on jeden z grupy. Nigdy natomiast nie zdarzyło się by z tego powodu był szykanowany w jakikolwiek sposób przez nauczycieli czy kolegów. Jak widać miał szczęście dobrze trafić.

Szkoła oczywiście nie stanęła na wysokości zadania i nie zorganizowała zajęć z etyki, bo sprawa dotyczyła tylko trójki dzieci w skali rocznika w szkole (pozostała dwójka dzieci prawosławna).

 

Piszesz, że religia jest obowiązkowa. W pewnym sensie tak.

Wielu kolegów przyznało się synowi, że też nie chodziliby na religię, no ale rodzice...

To ostatnie zostawiam bez komentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać dobrze trafiałem bo i w Warszawie i w Gdańsku spotykałem proboszczów co organizują punkty przedszkolne, darmową naukę języków czy obsługi komputera, organizują kolonie dla dzieci i zajęcia w wakacje itd. No ale w sumie fakt - odrobina zaangazowania i dobrej woli parafian czyni cuda.

 

Najważniejsze, że wszystko robią dla dzieci. Fajny model pomocy!

 

A najlepszy jest W.Cejrowski, który nie chce tego filmu oglądać i nie musi, bo on wie co i jak i może sam wyciągnąć wnioski i takie tam różne inne...

Dodatkowo przekonuje W.Cejrowski, że dobrze zna środowska kościelne i film Smarzowskiego jest fałszem i obłudą. Jego siostra jest zakonnicą, brat zakonnikiem, a wujek był księdzem biskupem, który już nie żyje, ale kiedyś bujał W.Cejrowskiego na nodze. Tak przekonywał W Cejrowski. Najbardziej podoba mi się bujanie na nodze - to musiała być całkiem sympatyczna zabawa. Bujaj wuju, bujaj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się bujanie na nodze - to musiała być całkiem sympatyczna zabawa. Bujaj wuju, bujaj!

 

;-)))

 

Ty świntuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najważniejsze, że wszystko robią dla dzieci. Fajny model pomocy!A najlepszy jest W.Cejrowski, który nie chce tego filmu oglądać i nie musi, bo on wie co i jak i może sam wyciągnąć wnioski i takie tam różne inne...

Dodatkowo przekonuje W.Cejrowski, że dobrze zna środowska kościelne i film Smarzowskiego jest fałszem i obłudą. Jego siostra jest zakonnicą, brat zakonnikiem, a wujek był księdzem biskupem, który już nie żyje, ale kiedyś bujał W.Cejrowskiego na nodze. Tak przekonywał W Cejrowski. Najbardziej podoba mi się bujanie na nodze - to musiała być całkiem sympatyczna zabawa. Bujaj wuju, bujaj!

Wojciech, Siedem Razy Bez Wyciągania, Cejrowski nie na takich kolanach się bujał...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - każdy rodzic wie że religia obowiązkowa nie jest.

 

ale każde dziecko domyślnie jest zapisane - mojego syna musiałem wypisać, powinno być odwrotnie, tj. na religię dziecko trzeba zapisać i wtedy można mówić o dobrowolności.

 

Nigdy natomiast nie zdarzyło się by z tego powodu był szykanowany w jakikolwiek sposób przez nauczycieli czy kolegów. Jak widać miał szczęście dobrze trafić.

 

mój dzieciak również nie miał nigdy z tym problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale każde dziecko domyślnie jest zapisane - mojego syna musiałem wypisać, powinno być odwrotnie, tj. na religię dziecko trzeba zapisać i wtedy można mówić o dobrowolności.

Ja jestem za tym by wywalić toto ze szkół całkowicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że od kilku lat będąc trochę bliżej Kościoła (po dekadach bycia 'anty') miałem chyba jakieś szczęście bo trafiłem na dziesiątki duchownych - księży, zakonników itd. - bez problemów pokazanych w filmie, wspaniałych ludzi.

Tu chodzi o to, że świństwa zamiatają pod dywan i udają świętoszków. Na plebanii i w pałacu biskupim. Przecież to proste. Nie rozumisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kieckowego widzę jedynie gdy przychodzi czas kolędy. Oczywiście nie wpuszczam, a on nawet już nie puka. Na drzwiach ostatnio wypisałem kredą W+O+Ś+P 2018 co mi kilka dni po kolędzie sąsiedzi zmazali. Nie jestem złośliwy i ich K+M+B mają na drzwiach do tej pory.

Klechy nic nie robią dla lokalnej społeczności. Lokalnie w różnych akcjach społecznych często się udzielam. Nikt do nich po wsparcie nie idzie, ani oni nie wychodzą do ludzi. Jeszcze się nie zdażyło by jakiś klecha zainteresował się jakimś lokalnym problemem.

Za to gdy "z urzędu" trzeba coś pokropić to od razu wiedzą gdzie i za ile i do kogo zagadać.

Jeszcze dodałbym jedno są dobrzy w agitce politycznej (jedynie słusznej partii) wtedy zaproszenia na spędy zwane spotkaniami z kandydatami w domach katechetycznymi ( o ironio zwanymi) sa tam prowadzone....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba niezaangażowana w wymiarze duchowym (niewierzący, nie należący do KK) a jedynie społeczno-politycznym (zakusy KK na rząd dusz i urządzanie życia wszystkim za pomocą prawa i aparatu państwowego) mogę powiedzieć, że to bardzo gorzki, stonowany obraz przedstawiający ofiary (wszyscy trzej są ofiarami) i ich zwierzchników. Kino było prawie pełne, ale widownia tylko raz zachichotała. Przez pozostały czas oglądano film w milczeniu. Obawiam się jednak, że podział społeczeństwa poszedł tak daleko, że żaden, nawet najlepszy film nie będzie w stanie tej przepaści zmniejszyć. Potrzebna jest zmiana pokolenia, która przyjdzie w sposób naturalny, ale cenę za dzisiejsze wybory będziemy płacili jeszcze długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna jest zmiana pokolenia, która przyjdzie w sposób naturalny, ale cenę za dzisiejsze wybory będziemy płacili jeszcze długo.

 

Dobrze powiedziane.

 

Ja idę na seans w środę... wcale mnie to jakoś nie cieszy, lecz zobaczyć na własne oczy trzeba, aby móc się wypowiadać.

 

I z troszkę innej beczki: w moim mieście (Lublin) na 13.10. planowana jest manifestacja w obronie równości i swobody wypowiedzi, organizowana m.in. przez Kampanię Przeciw Homofobii. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak nawet z pozoru tak niewinne wydarzenie budzi wściekłość i agresję "na prawicy". Chyba naprawdę boją się tego suwerena nasi włodarze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że świństwa zamiatają pod dywan i udają świętoszków. Na plebanii i w pałacu biskupim. Przecież to proste. Nie rozumisz?

Rozumim. Dlatego czekam na film np o lekarzach gdzie będzie pokazane że wszyscy lekarze to pijacy, chamy, łapówkarze a każdy pediatra to pedofil. W sumie czemu nie - przecież wszyscy wiedzą że lekarze są nieprofesjonalni. A skoro w każdym środowisku znajdziemy kilka % gejów i pedofili - to na pewno określony procent pediatrów to pedofile. Statystyka nieubłagana. Potem film o nauczycielach wf - tu też statystycznie jakiś procent musi być pedofilami i molestować uczniów i uczennice - więc klub takich sympatycznych nauczycieli wf jako temat filmu. Itd. Smarzewski pisze że skoro ileś tam % w populacji to pedofile i wychodzi mu 600 księży "którzy chodzą wśród naszych dzieci" - to ile razy więcej będzie takich nauczycieli wf czy pediatrów?

 

I z troszkę innej beczki: w moim mieście (Lublin) na 13.10. planowana jest manifestacja w obronie równości i swobody wypowiedzi, organizowana m.in. przez Kampanię Przeciw Homofobii. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak nawet z pozoru tak niewinne wydarzenie budzi wściekłość i agresję "na prawicy". Chyba naprawdę boją się tego suwerena nasi włodarze...

Tak, LGBT zawsze będzie promować swoje chorobliwe idee pod płaszczykiem tolerancji, walki z nienawiścią itd. Ciekawa rzecz - czy wiecie że w wielu krajach zakazane są terapie dla homoseksualistów? Nie dziwię się - co by to było gdyby pojawiali się ex-homo mówiący, że ich 'wyleczono' przez terapię. Straszna by to była prawda, że homoseksualizm nie jest 'wrodzony' jak to się nam wmawia od 20-30 lat....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w KK jest znacznie starszy niż ostatnie 20-30 lat.... szczególnie w temacie LGBT. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumim. Dlatego czekam na film np o lekarzach gdzie będzie pokazane że wszyscy lekarze to pijacy, chamy, łapówkarze a każdy pediatra to pedofil. W sumie czemu nie - przecież wszyscy wiedzą że lekarze są nieprofesjonalni. A skoro w każdym środowisku znajdziemy kilka % gejów i pedofili - to na pewno określony procent pediatrów to pedofile. Statystyka nieubłagana. Potem film o nauczycielach wf - tu też statystycznie jakiś procent musi być pedofilami i molestować uczniów i uczennice - więc klub takich sympatycznych nauczycieli wf jako temat filmu. Itd. Smarzewski pisze że skoro ileś tam % w populacji to pedofile i wychodzi mu 600 księży "którzy chodzą wśród naszych dzieci" - to ile razy więcej będzie takich nauczycieli wf czy pediatrów?

Tak, LGBT zawsze będzie promować swoje chorobliwe idee pod płaszczykiem tolerancji, walki z nienawiścią itd. Ciekawa rzecz - czy wiecie że w wielu krajach zakazane są terapie dla homoseksualistów? Nie dziwię się - co by to było gdyby pojawiali się ex-homo mówiący, że ich 'wyleczono' przez terapię. Straszna by to była prawda, że homoseksualizm nie jest 'wrodzony' jak to się nam wmawia od 20-30 lat....

O lekarzach już było, Botoks.

Polecam serial, nie film.

Serial dużo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.