Jump to content
slaaawek

Kler Smarzowskiego

Recommended Posts

Hłe, hłe, hłe...

Taki senator(!!!) Kogut, na przykład: solidarnościowiec, prawdziwy Polak, katolik z gatunku betonowatych debili, patriota finansowy i - uczciwy!!!! - że strach.

Powiedz jeszcze coś śmiesznego, Krzysztof.

• Like 6

Czytać ze zrozumieniem!

Pisać ze zrozumieniem ! :)

A taki Frasyniuk to tam, gdzie stało zomo?

Edited by jar1

Nigdy nie pojme jednego, dlaczego ortodoksyjni katolicy sa tak slepi na oczywiste fakty, dlaczego nie potrafia rozdzielic wiary od kosciola jako instytucji,

wszelkie pruby rozliczenia zla jakie popelnil kosciol jako instytucja sa odbierane jako atak na wiare.

Niestety, ale prawda jest taka, że ortodoksja zazwyczaj idzie w parze z ciemnotą, głupotą, brakiem refleksji, często podlaną pseudopatriotycznym sosem. Nie wymagaj zbyt wiele od tych ludzi, bo się zawiedziesz. To tzw. niereformowalny gatunek.

• Like 2

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Witam,

Tak tu wpadłem z ciekawości i czytając Wasze wypowiedzi/kłótnie na temat tego przejaskrawionego filmu, nasuwa się rzymska zasada "dziel i rządź"

Naprawdę nie ma się co ekscytować tym filmem (choćby z tego powodu, że to nie jest dokument). Już za wiele razy byliśmy rozgrywani przez siły zewnętrzne, aby dawać się nabierać na podobne numery.

Pozdrawiam.

• Like 2

Już za wiele razy byliśmy rozgrywani przez siły zewnętrzne

Nie skomentuje tych idiotyzmów. By nie napisać bredni.

• Like 1
  • Sad 1

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Czas zapitala, teraz czas iść na inny bardzo dobry rodzimy film z siódemką w tytule. O dziwo łączy się w pewien sposób z Klerem, bo grzechy dorosłości w naszym dzieciństwie się odcisnęły.

asura.com.pl

Witam,

Tak tu wpadłem z ciekawości i czytając Wasze wypowiedzi/kłótnie na temat tego przejaskrawionego filmu, nasuwa się rzymska zasada "dziel i rządź"

Naprawdę nie ma się co ekscytować tym filmem (choćby z tego powodu, że to nie jest dokument). Już za wiele razy byliśmy rozgrywani przez siły zewnętrzne, aby dawać się nabierać na podobne numery.

Pozdrawiam.

“Nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow, dopoki nie poznalem internetu”

Stanislaw Lem

Edited by hubertrs
  • Like 2
  • Sad 1

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Naprawdę nie ma się co ekscytować tym filmem (choćby z tego powodu, że to nie jest dokument).

Oczywiście, ze to nie dokument jednak jest tam taki „drobny” szczegół nie warty wspomnienia, bez znaczenia właściwie... w tym całym „SF” wypowiedzi ofiar są prawdziwe. PRAWDZIWE. Słowo w słowo.

To przecież nie ma znaczenia. Ofiar przecież nie ma.

Przecież k..wy tak nie zarabiają by dostać milion za włożenie ręki pod spódnice itd. itp.

• Like 3

Cytat z linkowanego wcześniej tekstu Hartmanna: "A rzecz właśnie moralności publicznej dotyczy.."

Co to jest moralność publiczna?

Edited by Misio38

Grado Black - Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K501, K272, SR225.

Guest HQ150

Moim zdaniem, mimo że to film bardzo ważny, potrzebny i fajnie zagrany, to jednak jak na Smarzowskiego nie wybitny. Nie wiem czy nie najsłabszy.

Do np. Domu złego to tu jednak daleko.

Domu złego to tu jednak daleko.

Eeee, nie można tak porównywać. Scenariusz Kleru musiał z założenia podlegać pewnej dyscyplinie, w przeciwieństwie do scenariusza Domu Złego,

w którym było pole do improwizacji i fantazji. Powstał wybitny thriller.

Ale zgadzam się z tym, że Kler nie jest takim dobrym filmem jak Dom Zły, czy Wesele...chociaż być może jest najważniejszym dla narodu.

• Like 2

Guest HQ150

A dlaczego niby musiał podlegać jakiejś dyscyplinie?

To scenarzysta i reżyser decydują o czym chcą zrobić film. Nikt im niczego nie narzuca.

Film nie musi być o czymś ważnym, żeby był wybitny. A ten o ważnych rzeczach nie musi być żadnym kompromisem.

A w d.... mam kino ważne dla narodu.

Mnie na Smoleńsko podobne gnioty nie namówisz. Lubię w kinie wybitne dzieła a nie polityczo-społeczne produkcyjniaki.

Mogę się z przekazem filmu nie zgadzać w 100% ważne żebym nawet nie wiem jak wq.....y nie potrafił oderwać oczu od ekranu. Tylko to się dla mnie liczy.

Edited by HQ150

A dlaczego niby musiał podlegać jakiejś dyscyplinie?

Żeby nie wymknął się spod kontroli i nie powstał obraz, w którym byłoby widać nagonkę na Kościół Katolicki

i obecna władza miałaby podstawy twierdzić, że film jest tendencyjny.

• Like 2

Guest HQ150

Nie mówisz tego chyba poważnie.

Smarzowski ma się przejmować opinią obecnej władzy?!

To jakiś żart?

Uważasz może że obecna władza nie uznaje tego filmu w obecnej formie za nieobiektywny obraz kościoła katolickiego?

Naprawdę tak uważasz?

Edited by HQ150

Tak uważam. Dlatego powstał film bardziej powściągliwy.

Tu nie chodzi o strach Smarzowskiego przed władzą, tylko o sam temat filmu.

Nie można sobie w scenariuszu pozwolić na taki "hyde park" jak w poprzednich filmach.

Myślałem, że to dla Ciebie zrozumiałe, ale najwyraźniej myliłem się.

Mnie się wydaje,że Smarzowskiemu nie tyle chodziło o to aby nie dać władzy argumentu,że film jest tendencyjny ( bo i tak będzie tak uważać) ale aby nie był to film antyreligijny.I tak jest."Kler" jest antykościelny,antyklerykalny ale nie antyreligijny.

• Like 1

W temacie stereo - jakie kolumny stały u księdza Lisowskiego?

• Haha 1

z tego co pamiętam to chyba AP, nie martwcie się, kler tak czy siak upadnie, na zachodzie podupadł tak, że ludziom tu się nawet nie śni iż jest tak źle :)

• Sad 1