Skocz do zawartości
IGNORED

(nie)Budżetowe Audio Physici i inne do 5 tys.


KrzKra

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł moi drodzy. Sporo czasu temu miałem przyjemność słuchać kolumn Audio Physic Tempo III. Później dość przypadkowo słuchałem bodajże Sitara. Generalnie mówiąc jest to styl grania, który lubię, ale jak wiemy za Audio Physici trzeba słono płacić. Aktualnie można niektóre modele dostać za 3-5 tyśków. Od Tempo 1 po wspomniane "trójki" jakieś wersje "I" lub SE, Sitary. Aaa. Nie napisałem, że chodzi mi TYLKO o podłogówki. Mogę kupić nieco świeższe(choć i tak kilkuletnie) bądź kilkunastoletnie np. Virgo/Virgo II, które choć mają prawie 20 lat, to kiedyś były po prostu hi-endem i kosztowały grubo ponad 10 tys. Jasna rzecz, że będą znacznie lepsze, ale co gdy któraś z nich odmówi posłuszeństwa? Mają przecież tyle lat... Czy da się je jeszcze naprawić na oryginalnych częściach? Oczywiście mówimy o marce premium i nie ma czegoś takiego jak typowe zepsucia, ale z czasem i stary mercedes się zużyje co nie? Co o tym sądzicie? Generalnie uwielbiam w nich poza doskonałą szczegółowością, sposób w jaki stworzą trójwymiarową scenę. Dla mnie to jest niezwykle ważne, aby dźwięk całkowicie odrywał się od kolumn i sprawiał wrażenie, że grają przed nami prawdziwi muzycy. Czyli po prostu emocje i jeszcze raz emocje. To wszystko cenię bardziej niż idealną liniowość. Chociaż i ona jest ważna. Jeśli uważacie, że zakup kilkunastoletnich kolumn jest ryzykowne, to jakie kolumny w to miejsce byście mi polecili, które grałyby podobnie? Czego warto posłuchać? Powinny być nietrudne do wysterowania, ponieważ będą grały z lampiakiem. Najprawdopodobniej na EL84/34. Pokój 18m2 w miarę wygłuszony. Pozdrówki :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie zakup kilkunastoletnich kolumn nie jest ryzykowny.

Wszystkie elementy są wymienialne i dostępne; łącznie z głośnikami.

Mam Tempo 3., słucham ich na EL34 lub EL84 w małym wygłuszonym pomieszczeniu i zachwycam się.

Kupuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie zakup kilkunastoletnich kolumn nie jest ryzykowny.

Wszystkie elementy są wymienialne i dostępne; łącznie z głośnikami.

Mam Tempo 3., słucham ich na EL34 lub EL84 w małym wygłuszonym pomieszczeniu i zachwycam się.

Kupuj.

Miałeś może okazję porównać je z innymi wersjami tempo? Np. takimi, które wymienił wyżej kolega. Tempo 2, 3 i te z oznaczeniami literowymi? Z jakim wzmacniaczem je łączysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja niestety nie miałem okazji posłuchać żadnych kolumn ze stajni AP i zazdroszczę tego doświadczenia tym, którzy mieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy spodziewałem się nieco większej ilości odpowiedzi. Dziękuję za zainteresowanie osobom wyżej, ale chciałbym poznać zdanie jeszcze kilku osób. Głównie takich, które znają dźwięk wieelu modeli AP. Nie chciałbym do każdego modelu jeździć z osobna na odsłuch, a jak wiadomo odsłuch u siebie jest praktycznie niemożliwy przy sprzęcie używanym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś może okazję porównać je z innymi wersjami tempo? Np. takimi, które wymienił wyżej kolega. Tempo 2, 3 i te z oznaczeniami literowymi? Z jakim wzmacniaczem je łączysz?

Nie miałem.

Swoje poprawione Tempo 3 podłączam do Fishera X-100, czyli push-pulla na EL84 a dokładnie na 6P14P-K.

Jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.