Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Grandy vs JBL 4343


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz w sumie 2 opcje jeśli chodzi o JBL :)

A) Kupno nowszych 4429/4318/4365/4367 lub spróbować Array 1400 (mogą być b. ciekawe)

b) Kupno starych 434x i zabawa ze zmianą przetworników, filtrów itp. W 4311/12 bym się nie pchał, nie ta klasa co 434x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te Tannoye - miałem jakiś czas temu chorobę na nie , ale nie mogę zrezygnować z mocnego basu , a one chyba nie zatrzęsą ścianami ... ale może się mylę

 

Nie wiem co masz na mysli mowac o basie, ktory zatrzesie sciana. Mysle, ze - tak jak piszesz - chyba sie troche mylisz. Okreslenie - bas trzesie sciana - kojarzy mi sie raczej juz z powazniejszymi rezonansami, a tego przeciez nie chcemy. Poza tym, bas nie moze tez dominowac, gdyz jesli nie jest zachowana rownowaga tonalna, to nie ma juz takiej przyjemnosci sluchania. W kazdym razie u siebie na glebie i zejscie basu nie narzekam - jak to niektorzy okreslalja: "ilosc basu" calkowicie wystarczajaca. Jesli preferujesz dzwiek taki jak opisalem, to najlepiej wsiadaj w jakis pojazd i przyjezdzaj posluchac, a przy okazji ciekawe doswiadczenie odsluchowe polegajace na porownaniu grania identycznych glosnikow umieszczonych w rozniacych sie objetoscia obudowach. Zreszta zapewne sam wiesz doskonale, ze trzeba koniecznie posluchac, a nie kupowac na podstawie tylko opinii innych uzytkownikow, aby pozniej nie plakac, ponownie sprzedawac ze strata i szukac znow czegos innego. Ja na Tannoy-ach slucham juz kilkanascie lat i nie ma mowy o jakis zmianach kolumn, a to z tej prostej przyczyny, ze nigdzie nic nie zagralo mi lepiej. A jeszcze zwazywszy za jakie - tylko - pieniadze tak mi gra....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z grandów trzęsie mi jak cholera, ale jest go zdecydowanie za dużo, a ja chcę tyle ile ma być, ale bez jego odchudzenia -nie cierpię tego - nie wierzę w głośniki do 20 cm w sporym pomieszczeniu i chociaż wiem, że można podać przykłady np. 18-stek które grają przyzwoitym basem, ale ja lubię ten swobodny , naturalny sposób jego generowania , czyli z dużej , dobrze napędzonej membrany , jak np. w porządnym JBL :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sovereign

 

Też chciałbym przymierzyć do jakichś JBL ale raczej z tych nowszych, które są dostępne w bieżącej sprzedaży albo nie są jeszcze zbyt wiekowe. Konkretnie co sądzisz o modelach : 4319, 4429 E albo zupełnie inne i trochę starsze Array 1000?

 

Sądzę, że 4319 grają lepiej od 4312E, a tym bardziej wszystkich starszych 431x. Wysokotonowy i średniotonowy aluminiowo-magnezowy, z którymi wszystkiego lepiej/więcej słychać w zakresie średnio-wysokotonowym i bardziej rześko. Bas szybki rytmiczny ciut głębszy niż w 4312E - o 2Hz wedle specyfikacji.

 

Z 4429 jeszcze więcej i z większą dynamiką, do tego bardziej gęste/nasycone z fajną studyjną średnicą.

 

1000 Array rześkie precyzyjne na HF/UHF z wyraźnie rysowanym detalem w dokładnej scenie. Jak ktoś woli gęściejsze wtedy 4429.

Mniejsze Array'e łatwiejsze do wysterowania, ale szczuplejsze przy topowych/największych Array.

 

S3900, a tym bardziej 1400 Array są jeszcze lepsze od ww. trzech modeli kolumn :)

 

1400 Array (o efektywności 89 dB at 2.83V @ 1 m) muszą mieć piece typu : Mark Levinson No 532, Krell FPB 700cx, Krell FPB 600, Bryston 28B³, Simaudio Moon 888, Pass X1000.5 itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że 4319 grają lepiej od 4312E, a tym bardziej wszystkich starszych 431x. Wysokotonowy i średniotonowy aluminiowo-magnezowy, z którymi wszystkiego lepiej/więcej słychać w zakresie średnio-wysokotonowym i bardziej rześko. Bas szybki rytmiczny ciut głębszy niż w 4312E - o 2Hz wedle specyfikacji.

 

Z 4429 jeszcze więcej i z większą dynamiką, do tego bardziej gęste/nasycone z fajną studyjną średnicą.

 

1000 Array rześkie precyzyjne na HF/UHF z wyraźnie rysowanym detalem w dokładnej scenie. Jak ktoś woli gęściejsze wtedy 4429.

Mniejsze Array'e łatwiejsze do wysterowania, ale szczuplejsze przy topowych/największych Array.

 

S3900, a tym bardziej 1400 Array są jeszcze lepsze od ww. trzech modeli kolumn :)

 

1400 Array (o efektywności 89 dB at 2.83V @ 1 m) muszą mieć piece typu : Mark Levinson No 532, Krell FPB 700cx, Krell FPB 600, Bryston 28B³, Simaudio Moon 888, Pass X1000.5 itd.

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, już myślałem, że przeoczyłeś:)

Array 1400 nie brałem pod uwagę bo oprócz tego co napisałeś ( a dokładnie to samo usłyszałem jakiś czas temu od gościa z Częstochowy, które je miał na sprzedaż - poszły do Norwegii) to jeszcze gabarytowo zbyt wielkie. Na 1000 jestem umówiony na odsłuch w tym miesiącu, 4429 jak wiadomo są w kilku sklepach. Mam nadzieję, że moja Yamaha as-3000 z tym mniejszymi Array-ami da radę, bo nie zamierzam jej zmieniać ale najważniejsze to to czy JBL podejdzie mi bardziej niż obecne kolumny dynaudio Focus 360, z których w sumie jestem bardzo zadowolony i jedyne czego mi brakuje to ciut więcej blasku i dynamiki. Z drugiej strony tych dynek mogę słuchać wiecznie bez bólu, a inne mogą być tylko mistrzem pierwszego wrażenia. Tak czy siak tych JBL muszę spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z grandów trzęsie mi jak cholera, ale jest go zdecydowanie za dużo, a ja chcę tyle ile ma być, ale bez jego odchudzenia -nie cierpię tego

 

Rozumiem, czyli chcesz z dobrym wypelnieniem i odpowiednia glebia, a jednoczesnie zapewne o dobrej odpowiedzi impulsowej. Ale bez posluchania Tannoy-i nie dowiesz sie czy te aspekty basu, jakie oferuja sa zupelnie wystarczajace dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Array sa mistrzami muzykalnosci :) Wczesniej bylem swiecie przekonany, ze zeby kolumna miala bajeczna i ultra szczegolowa gore pasma i srednice, to musi byc zyleta, cos ala utopia focala lub B&W z diamentem. Odziwo z Array mozna miec tem sam poziom, ale bez jazgotu :) Miod i orzeszki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z "tanich na początek" bym polecił serię 4410 albo 4412. Niby takie semi pro, czyli dla nikogo, ale można się zdziwić, zdecydowanie tańsze od 4412. Akurat teraz oba modele tanio na allegro. Mam 4410, dużo pracowałem na 4412. Nowsze LSR32 też są OK, ale tych akurat teraz na allegro nie ma ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napiszę jest bardzo ryzykowną tezą - sprawdzoną przez youtube , czyli można powiedzieć wcale, ale mi osobiście bardziej podchodzi brzmienie średnich z glośnika z 4319 niż z tuby z 4429 , bas tez jakiś bardziej sprzężysty i bardziej kontrolowany.... wiem że głupoty piszę, ale tak słyszę - z podobnych warunków ( np. u Kenricka )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tamtych lat (co 4410 / 4412 i w zbliżonym przedziale cenowym) najbardziej podobały się L100t3 z 1988 r. :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chris Hagen (Principle Engineer; JBL Luxury Audio) z nimi ma coś wspólnego, tak jak i z 4312SE, czy najlepszymi L100 Classic za 5000 Euro :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chris, 30-ci lat temu, przy pomiarze woofera dla L100t3 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokotonowy i sredniotonowy w 4312 są takie same jak w 4410/4412 za dwa i pół na alledrogo ;) Dół piankowy, ale w końcu i to i to jbl. Moje pianki w 4410 padły po 20 latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam wrażenie , że 4412 grają lekko boomiastym basem , czego nie chcę , no i boję się tych pianek - jadę posłuchać na żywca 4319 i jak mi zagrają , to je wezmę. Grandy w moim pokoju się duszą , a nie mogę ich bardziej odsunąć od ściany, domu już nie zamierzam zmieniać - choć cały czas uważałem ,że grandy to moje dożywotnie kolumny i naprawdę je "kocham" , to muszę je zmienić na coś z bassrefleksem do przodu , a że studio monitory bardzo mi podchodzą , to na razie wybór jest taki. posluchamy - zobaczymy - presji nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam wrażenie , że 4412 grają lekko boomiastym basem , czego nie chcę , no i boję się tych pianek - jadę posłuchać na żywca 4319 i jak mi zagrają , to je wezmę. Grandy w moim pokoju się duszą , a nie mogę ich bardziej odsunąć od ściany, domu już nie zamierzam zmieniać - choć cały czas uważałem ,że grandy to moje dożywotnie kolumny i naprawdę je "kocham" , to muszę je zmienić na coś z bassrefleksem do przodu , a że studio monitory bardzo mi podchodzą , to na razie wybór jest taki. posluchamy - zobaczymy - presji nie ma

 

Osobiście wolę 4410, a mam codzienne porównanie z 4312 i LSR32. Jakoś tak bardziej dół mi się podoba, a góra i środek te same. Może się przyzwyczaiłem. Wszystkie zestawy odsluchiwane w odpowiedniej adaptacji, a nie z jutuba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1000 jestem umówiony na odsłuch w tym miesiącu, 4429 jak wiadomo są w kilku sklepach. Mam nadzieję, że moja Yamaha as-3000 z tym mniejszymi Array-ami da radę, bo nie zamierzam jej zmieniać ale najważniejsze to to czy JBL podejdzie mi bardziej niż obecne kolumny dynaudio Focus 360, z których w sumie jestem bardzo zadowolony i jedyne czego mi brakuje to ciut więcej blasku i dynamiki.

 

W jakim zestawieniu zaprezentuje 1000 Array? Yamahę A-S3000 zabierz ze sobą i dla odmiany posłuchasz z nią.

 

1000 Array (AK=58)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focus 380 (AK=60)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ocena za brzmienie (w audio de) ta sama dla obu kolumn - po 97 pkt.

 

Die Audio Bestenliste z wieloma różnymi kolumnami - głównie tymi które mieli/mają dostępne w de :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Współczynnik AK dla kolumn im wyższy tym trudniejsze do wysterowania. Wzmacniacze z wyższym AK dają lepsze wysterowanie.

 

Z tańszych, ktoś podłączył Denon'a PMA-2000IVR (którego wcześniej używał przy poprzednich kolumnach - Ohm Walsh 3 cabinets w/ Ohm Walsh 200 S-3 drivers) i sobie gra z 1000 Array.

Chris Thomas King - Cypress Grove :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Archie Shepp Quartet - Cry Me A River :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Duże Array'e z klasową górą i środkiem - tzn. całą sekcją Horn. Na LF 14'' woofer - podobne znajdują się w różnych modelach 250 Ti. W 1400 Array, nowsza ich generacja i z jeszcze głębszym basem w tej obudowie. 1400 Array tym razem pograły z niedrogim wzmacniaczem mocy Parasound HCA-750A.

Tego uczę się grać na gitarze.

Metallica - Nothing Else Matters :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe jak twoja Yamaha A-S3000 wysterowałaby największe Array-e z 14'' woofer'em i odpowiednio większym horn'em i średnio-wysokotonowym driver'em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jadę posłuchać na żywca 4319 i jak mi zagrają , to je wezmę.

 

 

Moze, zanim sie zdecydujesz aby wziac 4319 wpadniesz jednak jeszcze posluchac do mnie ? Jednak wskazane jest, ze jak jest mozliwosc posluchac i porownac jeszcze z czyms innym, to dobrze jest tak zrobic, a decyzje ostateczna lepiej podejmowac po porownaniach. Naogol lepiej sie na tym wychodzi, niz pochopnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchałem 4319 i sie rozczarowałem, zacznę od sprawy podstawowej - nie było przyjemności ze słuchania, to był odchudzony jazgot, z wysuniętą i podbitą średnicą , wysokie zawsze obecne , ale matowe , bez subtelności, smaczków i zróżnicowania jedwabnej kopułki grandów, bas był tylko wyższy , i czasami pojawiało sie coś na dole , ale rzadko - np. na basowo przewalonej płycie Agi Zaryan , bez potęgi i wypełnienia .

Może winny był pokój, może wzmacniacz ( Lyngdorf ) - nie wiem .

Nie kupiłem , choć może akurat z miom Accupahse P500 by to zagrało lepiej.... nie wiem , nie mogę ryzykować prawie 10 tyś.

na razie wstrzymuję sprzedaż grandów i pobawię się jeszcze z tym basiskiem i nawet mnie wczoraj natchnęło jak to zrobić , więc jeszcze się nie poddaję, pojadę na AS to może wysłucham sobie jakieś kolumny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałeś się za słuchanie "nowych" JBLi. Posłuchaj jak grała seria Studio Monitor z końca lat 70-ych. Pomiędzy nimi jest dźwiekowa przepaść. Posłuchaj Tannoya jak Cię Lutek zaprasza. Uparłeś się na te JBLe jak szczerbaty na suchary, a wybierasz nie te co potrzeba.

 

Poza tym cyfrowy Lyngdorf nie będzie dobrym partnerem do papierowych JBLi. To moje zdanie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim zestawieniu zaprezentuje 1000 Array? Yamahę A-S3000 zabierz ze sobą i dla odmiany posłuchasz z nią.

 

Nie wiem, bo kolumny będą dostępne do za dwa-trzy tygodnie ale będę chciał posłuchać u siebie. Z tych niemieckich testów ( wiadomo, że Niemcy chwalą przede wszystkim swoje) wynika, że Focus 380 i Array 1000 to ta sama klasa ale brzmienie pewnie inne więc trzeba posłuchać i najlepiej mając obie pary w tym samych warunkach. Dobrą ocenę ( 103 pkt) uzyskały tam Yamahy NS-5000 ale obecnie ponad 60 tys. zł więc kompletnie nie mój budżet może za kilka lat używki będą w moim zasięgu, choć słuchałem ich ( co prawda w beznadziejnych warunkach) na AS i d...y nie urywało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałeś się za słuchanie "nowych" JBLi. Posłuchaj jak grała seria Studio Monitor z końca lat 70-ych. - to brzmi jak bym prawie złamał prawo :-)

 

Nie wiem jak to robi Kenrick , ale u niego 4319 zagrały znakomicie - pewnie dobiera wzmacniacze - chyba monobloki McIntosha :-) , repertuar tez pewnie starannie dobrany , a kto wie co jeszcze.....

 

nie skreślam jeszcze Grandów, zrobię dodatkowe tłumienie i może uda mi się wyważyć to ich basisko - one u mnie nie moga grać z accuphase P500 , ale z TPA 3255 zagrały bardzo interesująco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

posłuchałem 4319 i sie rozczarowałem, zacznę od sprawy podstawowej - nie było przyjemności ze słuchania, to był odchudzony jazgot, z wysuniętą i podbitą średnicą , wysokie zawsze obecne , ale matowe , bez subtelności, smaczków i zróżnicowania jedwabnej kopułki grandów, bas był tylko wyższy , i czasami pojawiało sie coś na dole , ale rzadko - np. na basowo przewalonej płycie Agi Zaryan , bez potęgi i wypełnienia .

Może winny był pokój, może wzmacniacz ( Lyngdorf ) - nie wiem .

Nie kupiłem , choć może akurat z miom Accupahse P500 by to zagrało lepiej.... nie wiem , nie mogę ryzykować prawie 10 tyś.

na razie wstrzymuję sprzedaż grandów i pobawię się jeszcze z tym basiskiem i nawet mnie wczoraj natchnęło jak to zrobić , więc jeszcze się nie poddaję, pojadę na AS to może wysłucham sobie jakieś kolumny :-)

 

A może w adaptację ukrytą zainwestuj parę złotych...pod system Ci zrobią i będą Grand grały jak ta lala...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie można by spróbować od dokładnego zmierzenia tego podbicia basu i dobranie odpowiedniego filtra , na ucho to było ok. 60 Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. na basowo przewalonej płycie Agi Zaryan , bez potęgi i wypełnienia .

 

U mnie na Tannoy-ach kontrabas jest z tej plyty bardzo dobrej jakosci, o ladnej barwie, zadnego przewalenia, dudnienia, rezonansow. Jak bys przyjechal, to bys sie sam przekonal.

 

P.s.

A skad jestes - jesli mozna wiedziec ? Jak masz daleko do mnie ?

Moze odpowiedz na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie im jestem starszy , tym bardziej chce dźwięku a'la live - głuchnę albo znidziło mnie plumkanie :-) a w moim pokoju mam problem z podbiciem basu przez Grandy przy ok. 60 Hz i już nie mam siły z tym walczyć

nie wiem czy grasz ale jeśli grasz z plików to te 60Hz to żaden problem, zainwestuj kilka setek w mikrofon pomiarowy, zrób odpowiedź impulsową pomieszczenia i wrzuć ten wav do Roona do tzw. skłębiania. Wówczas będziesz mógł usłyszeć co Twoje kolumny potrafią dokonać w niskich zakresach. Ta funkcja rozkłada bas na czynniki pierwsze, oczywiście wszystko w białych rękawiczkach i w 64bitach, rozciąga go wzdłuż i w szerz i podaje go na srebrnej tacy (zrób to osobno dla każdej kolumny). I proszę z góry wszystkich jeśli ktoś tego "Convolution" w Roonie nie sprawdzał i nie wie niech nie sypie mitami o tym jakie to ogólnie DSP jest bee. Osobiście jestem też świadomy, że nie ma nic gorszego niż zła aplikacja DSP, ale w tym wypadku Roon zrobił super robotę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 4319 to nie jest też ósmy cud techniki, JBL nazywa ten model "control monitor" i jeśli faktycznie są zestrojone w stylu 4312 to zgadzam się w pełni z Twoją opinią. Duże 43 z driverem to całkowicie inne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z akustyką rzadko kiedy pomaga zmiana kolumn na większe (zresztą jakakolwiek zmiana innego sprzętu też nie da zbyt wiele).

Jestem prawie pewny, że jeżeli tylko masz wystarczająco mocny wzmak to te Grandy są w stanie zapewnić odpowiedni fundament brzmienia w domowych warunkach i to jeszcze z zapasem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.