Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Grandy vs JBL 4343


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie

 

planuje kupić 4319 tylko boję się , że basu będzie o wiele za mało - przyzwyczajony do basiska Grandów , ale niestety nie mam możliwości posłuchania u siebie JBLi :-(

drażni mnie podbity wyższy bas Grandów, ale ten najniższy jest boski - ściany się trzęsą

JBL 4319 chyba grają szybkim ale chudziutkim basikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym kupił dla samych wspomnień :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego - JBL 4319, custom tuned by Keyeso Nigurava.

Real wood, Asymmetrical ports diameter, 27Hz - 40Khz, 92.5db. - wiecie coś o tym ????

27 Hz z 4319 to ja poproszę !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wabi się Venia :)

 

I tak reaguje na klasyczną muzykę z dużymi skokami dynamiki :). Najlepszy moment (0:12) haha ha :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właściciel systemu z Rosji (znany jako osiposip61) od ponad 4-ech miesięcy posiada 4344 z 80-tych lat, które, tak jak i 4345, można zastać z różnymi driverami. Nie najważniejsze z jakimi, bo z każdymi hula, jak się pięknie wysteruje.

 

4344 Studio Monitor (2235H, 2122H, 2425J, 2405)

4344 Studio Monitor (2235H, 2122H, 2421B, 2405)

4345 Studio Monitor (2245H, 2122H, 2425J, 2405)

4345 Studio Monitor (2245H, 2122H, 2421B, 2405)

4345 Studio Monitor (2245H, 2122H, 2420, 2405)

 

Pod koniec produkcji 4343B, wchodził model 4345, i te pierwsze wypusty mogą mieć drivery które są w 4343B.

4344 były widziane nawet z 2426J - ciekawe czy oryginalnie/firmowo zamontowanymi. 2425J mają w parze z 2405 według firmowej dokumentacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tam z 2405H widać tylko 4355. W Japonii podają i 2405H dla ostatecznych 4344.

Na pewno kilkanaście lat młodsze 4344MkII Studio Monitor (ME150H, 2123H, 275Nd, 2405H) mają 2405H i CC 9V :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4344mkii(1).JPG

ssa.jpg

 

4344 podłączył w Bi-Amp'ie z aktywnym crossover'em Powersoft Audio DSP-D DigiMod. Jest Gryphon Diablo i Gryphon Tabu CDP1. Ma też LKS Audio MH-DA003 i Bluesound Vault. Dwie oddzielne linie (4х3 i 2,5х3) zasilające dla urządzeń audio. Wcześniej podłączał 'SE ClassicVoice KT120(13w)' i 'PP ClassicVoice monoblocks KT150(200w)'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The City of Prague Philharmonic Orchestra - Dance Of The Witches (From "The Witches Of Eastwick")

 

The City of Prague Philharmonic Orchestra - The People's Princess (From "The Queen") :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Prokofiev - Dance of the Knights :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Toto - Simon Solo :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Metallica - All Nightmare Long :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Diana Krall - Temptation :

 

 

 

ZZ Top - Blue Jean Blues :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Henry Mancini - The Pink Panther Theme :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Kris Lager Band - When The Night Starts Falling :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Bela Fleck and the Flecktones - Flight of the Cosmic Hippo :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajna muzyka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja ... posluchaj kilku par JBLi tych nowych i tych z epoki bo bladzisz we mgle i nie masz zilonego pojecia czego sie spodziewać. 12" czy 15" papier i mniejszy na srednicy gra kompletnie inaczej niz wspolczesne glosniki. Do tego metalowe wysokotonowce, czy w tubie czy w szczelinie.

 

Kupowac w ciemno bez odsluchu 40-o letnie kolumny to ... nieporozumienie. A co bedzie jak ci nie podpasuje? 4343 czy 4344 to czterodrozne kolumny ktore wymagaja dobrego dobrania toru a nie podlaczenie byle czego. O moich doswiadczeniach napisalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ja już nie biorę pod uwagę zakupu starych serii - nie mam serca do dłubania - były w Budapeszcie przez chwilę w dobrej cenie 4343, ale oczywiście dobiły do ceny rynkowej, więc odpuściłem , bo obecnie mnie na nie nie stać , a nawet jak by było, to nie kupię tak starych kolumn w takiej cenie - nawet jak by grały jak milion dolarów.

na razie stać mnie na 4319 , więc pojadę ich posłuchać , bo boje się że bas będzie za płytki , po Grandach mogło by mi tego brakować, a kiedyś w przyszłości może upoluję używane 4367 :-)

ale masz rację trzeba posłuchać

 

a może nie ma co się upierac na JBL ? może jakieś Infinity , a może jeszcze coś innego to ok 10 tysięcy ?

 

były 4312E w dobrej cenie ( 4000 zł ) , ale się zagapiłem - na razie by wystarczyły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soverign

 

Też chciałbym przymierzyć do jakichś JBL ale raczej z tych nowszych, które są dostępne w bieżącej sprzedaży albo nie są jeszcze zbyt wiekowe. Konkretnie co sądzisz o modelach : 4319, 4429 E albo zupełnie inne i trochę starsze Array 1000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko powiedzieć bo stare grają inaczej niż nowe. Myślę że do starych JBLi podobne były by Tannoye DMT / DMT-II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duże wątpliwości, czy te ww. Tannoye do najstarszych Studio Monitorów. Chyba, że tak miałeś wysterowane.

 

Ale na pewno nie do największych/najdroższych starych domowych modeli JBL-a, bo te do B&W Nautilus i Vivid Audio Giya G1 Spirit.

 

Living Voice Vox Olympian - nie pasuje, za bardzo stonowany/stłamszony i przesłodzony. Na MF drewniana wersja klasycznych hornów Vitavox CN-157; model RW300 z driverem Vitavox S2 w drewniaku mocno podbarwiający/kolorujący niższą średnicę, a detalu/góry z TAD tyle co prawie nic. Z okablowaniem i amplifikacją Kondo takie urobione przez angielskiego producenta granie na własny struj. Na HF-ie horn mosiężny, i to driver TAD TD-2002 kolorował i tonował tak jak i na skraju wysokich TAD ET-703 - bez ataku i transjentów. Nie może być tak, że w kolumnie są dwa horny w ogóle z czego innego - jeden mosiężny, a drugi drewniak :D

 

Lepsi wyjadacze w Westlake Audio i nigdy takich komedii nie wyprawiali z hornami :) dla driverów MF i HF.

 

Przetworniki TAD-a w ogóle nie podobne do przetworników JBL-a produkowanych od 80-tych / połowy 80-tych lat i wszystkich nowszych. Troszkę do starszych z Alnico V, ale i przy nich są bardziej stonowane i słodzące.

 

I tak nie grają tak samo, mimo, że bazowali na driverach i wooferach JBL-a, przy produkcji niektórych TAD-ów, plus jakieś tam zmiany, gdyż wszystkich parametrów T-S nie mają takich samych.

 

TAD TD-2001 na JBL LE85

TAD TD-4001 na JBL 375

TAD TL-1602 na JBL LE15A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zabrzmi podobnie do JBL studio monitorów, może jakiś Klipsch , Infinity , Celestion, itp itd ???

 

co zabrzmi podobnie do JBL studio monitorów, może jakiś Klipsch , Infinity , Celestion, itp itd ???

 

Do starych JBLi podobne będą ... stare kolumny z lat 70-ych z duzymi papierzakami, 12-15". Ale ty nie chcesz starych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może C61 Sovergine 2 ? 15 na basie i koszt około 8500 zł

lub JBL 4425 za 4900

 

Obecnie na giełdzie HIFI są Klipsch Lascalla za 6300 świetna cena . Można rónież pomyśleć o Tannoy Puma z 15 typu HPD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraziłem się nieprecyzyjnie, mi nie zależy na dźwięku podobnym do starych JBL - równie dobrze może być coś w stylu nowych studio monitorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co zabrzmi podobnie do JBL studio monitorów, może jakiś Klipsch , Infinity , Celestion, itp itd ???

 

JBL i Infinity to dwa bieguny brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity grają dużo cieplej i przyjemniej. Sigmy i Epsilony to kosmos (miałem te drugie) ale trudne do napędzenia i wymagające dużego pomieszczenia, w dodatku potrzeba do nich 2 końcówek w bi-ampingu (nie jestem pewien czy Sigmy mają servo controller, Epsilony tak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma się 4367 do 4343 czy 4344 ?

 

Nowe 4367 słyszałem kilka razy z różną elektroniką ML-a. Dźwięk bogaty, pełny, zrelaksowany, a jednocześnie mocny, przestronny, dynamiczny i precyzyjny, ze świetną holografią i sceną. Live'owy Sound dający świetną frajdę ze słuchania.

 

Woofer 2216Nd-1 – dynamiczny, dobrze rozciągnięty, mocny, wyraźny, rozdzielczy i kontrolowany. Już chciałem wykręcać i zabrać ze sobą ;-). Drivery do innych kolumn z innym hornem - to by mi się nie przydały.

Driver D2430K D2 na polimerowych pierścieniowych diaphragms – w parze z Waveguide Horn'em HDI™ (High-Definition Imaging) bogate, holograficzne i detaliczne. W zależności od zestawienia systemu - z dozą delikatności i ciepła; lub bez ciepełka - może z Simaudio MOON 880M Power Amplifier i 850P Preamplifier. Z Mark Levinson'em zależy jaki setup i jak okablowany.

 

Wszyscy słuchamy na kolumnach typu Horn. I każdemu 4367 się podobały. Jak dla mnie były trochę po cieplejsze stronie. Dla pana Jacka, który ma drogie i wysokie modele Levinson'ów (m.in. No 532 i 31.5) i jeszcze droższe wielkie topowe domowe JBL-e Project EVEREST DD55000 z 1985 r. - które nazywa ''żywym instrumentem''. Z CC 70-100V DC miałby maksymalną nirwanę, ale chyba nie wie co traci, bo nie pozwala ich dotykać :). Bardzo mocno konstrukcyjnie i brzmieniowo różnią się od Studio Monitor - nawet z tych samych lat produkcji. Produkowane były, aż do wprowadzenia K2 S9500 (tych z akrylowym hornem), ale nadal przez następne lata było możliwe ich kupienie na specjalne zamówienie. Jemu 4367 były w sam raz neutralne. Dla innego Marcina, który zrobił sobie klony Accuphase i na takich słucha, też się podobały 4367, tylko on wolałby ciut cieplej, bo jemu były za neutralne. Tylko ten od klonów Accu, u siebie słucha na 'samodziełkach' 3-way – bas bodajże Altec 416, wyżej horn Altec'a i driver Radian'a (którego chce wymienić na 2450), a na skraju tweeter z plastikową membraną.

Jakiś czas temu dzwonił do mnie by pogadać i podpytać się, po czym też zrobił pasywne prądowe zwrotnice głośnikowe - zdążył dojść do 45V DC. Od kiedy ma prądowe zwr. gł. nie chce widzieć i słyszeć o żadnych aktywnych i pasywnych zwr. głośnikowych bez CC, bo jest tak zadowolony z prądowych m.in. na takich samych jak u mnie kondensatorach. Cewki chyba brał z intertechnik'a.

Słuchał u niejakiego Mirka (Azus'a) słabo grających 3-way kolumn robionych na pokaz (jak jego gramofony zwane tu garnkami), gdyż grały z ogromnym deficytem dziurą w mid-basie. Wtedy chyba jeszcze miał 15'' Beymę, sklonowany kolorujący drewniak z Radian'em i tweeter Beyma.

Wszystkim nam jednoznacznie nie podobały się Wilson Audio Alexx z Dan D’Agostino Progression Mono i 4-ro elementowym źródłem dCS Vivaldi - nieprawdziwy, sztucznie napompowany zwalisty dźwięk. Były 2x za mało detaliczne i 3x za wolne. Współczuć tym którym to mogło się podobać – niech dalej słuchają na popyrkujących systemikach.

 

globtroter1 słucha na napędzanych aktywnie 3-way Dynaudio i jemu 4367 grały najlepiej :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyżby lubił polimerowe diaphragms i tekstylne kopułki :) bardziej niż metalowe ;)

Ciekawe jakie kabelki on miał na myśli pisząc, że z innymi (przy 519, 526, 534 i 4367) byłoby jeszcze lepiej niż z Cardas'kami.

W Moskwie raczej bez Cardas'ków.

 

Starsze czy tam stare kolumny z lat 70/60/50/40-tych itd., jak są zadbane (prawie jak New Old Stock) bez uszkodzeń, które nie powstają samoistnie, wymagają tylko zmiany okablowania i elementów w zwrotnicach głośnikowych z CC 70-100V DC.

Najlepiej brać takie gdzie wszystkie podzespoły/komponenty są jak od nowości i wszystkie SN się zgadzają. W domowych za grubą kasę, żaden problem. Studio Monitory też się da, zamiast oddzielnie wszystko dokupować / składać. Już widziałem składane 4343ASF gdzie wszystko było z innej mańki, a nie jak w oryginale.

 

Jak nieśmiertelne np. drivery 375, LE85 i ring radiator/bullet tweeter 075. Niemalże same metale i nie ma co się samo uszkodzić. Podobnie jak grube wykładnicze horny, czy metalowe lensy folded-plate.

 

Prawie 50-ąt lat i pianki jak nowe w LE15A (najnowsze wersje z szarą pianką) z samego początku 70-tych lat. Membrany podobnie pracują jak w innych wooferach z membranami na tekstylnym impregnowanym zawieszeniu tzw. harmonijce jak w PR15. Membrany w wooferach 223x lubią się mocno powychylać, może dlatego pianki w nich zużywają się szybciej.

 

Patrzę, wymieniają w 223xH, czy w którejś z kolei wersji LE14H-x z różnych 250 Ti. I myślę: takie młodziaki i już pianki do wymiany :D. Rozumiem żeby pograły z 50-80-ąt lat to można wymieniać :), ale gdzie w takich młodziakach ;)

 

We wszystkich Studio Monitor'ach (4338, 4348, 4365 i 4367) z XXI wieku, nie ma zawieszeń piankowych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0494f7c33bd481d3e319fca8b9642385.jpg

0dc826bff3da2198a5794d8d8f123093.jpg

 

Ivo Pogorelich - Andante-Adagio-Allegretto

Jennifer Warnes - Somewhere, Somebody

The Cult - Wild Flower

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Marc Cohn - Walking In Memphis :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A to tamte o których wcześniej wspominałem. 4-way kolumny z 15''-ami Vitavox'a AK151 wspomaganymi subwooferami Vox Elysian.

Sly & Robbie - Destination Unknown :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PL 2015

 

Toż to, jak za karę (jakby się dusił z tą gitarą) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym pokazie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bogdan

A ja mam taka propozycje, bo cos czuje, ze ten dzwiek pewnie bedzie Ci bardzo odpowiadac. Wpadnij do mnie posluchac klasycznych Tannoy-i , model SRM 12X na 12-tocalowych glosnikach koaksjalnych (wspolosiowych) z zawieszeniami sztywnymi tkaninowymi, ktore siedza w w 68-miu litrach.

Dodam od razu, ze te kolumny - jak uwazam ja i wielu innych sluchaczy - legitymuja sie juz dzwiekiem wybitnym jakosciowo. Z kolumn tych mamy dzwiek bezposredni, otwarty, dzwieczny, energetyczny, dynamiczny, dajacy spore zludzenie obecnosci muzykow w pomieszczeniu odsluchowym i muzyki na zywo, bas szybki (bardzo dobra odpowiedz impulsowa), o ladnej barwie, itp. Jesli ktos preferuje taki dzwiek zblizony do brzmienia instrumentow na zywo (czyz to nie jest niedoscigniony wzorzec dzwieku ?), to tych kolumn nie sprzeda przez dlugie lata. Jak od kilkunastu lat jezdze na rozne odsluchy, to jeszcze zadne - jak dla mnie - kolumny nie zagraly na takim poziomie i to niezaleznie czy sluchalem tanich, w sredniej cenie czy bardzo drogich. Tylko raz zdarzylo sie, ze z kolumn - Avalon Eidolon (nowe kosztowaly kiedys 120.000 zl) jakosc basu byla wybitna i jedynie na ten bas, to moglbym sie zamienic, ale pozostale aspekty jakosciowo lepsze mam u siebie i z tym tez zgodzilo sie ze mna trzech innych kolegow bedacych wowczas ze mna na tym odsluchu. Dodam, ze Tannoy-e sa wysokoefektywne, skutecznosc 92db - Anechoic (czyli w komorze bezechowej), a 95db - Domestic (czyli w warunkach domowych), a co najwazniejsze, ich minimalna impedancja nie spada ponizej 6 omow , co jest rzadkoscia wsrod kolumn i dlatego tez one graja juz z kazdym dobrym wzmacniaczem poczawszy od kilku wat ! Np. u mnie przed laty nawet juz z Sun Audio 2A3 o mocy 3,5 W. Obecnie napedzam Cayin-em A88T o mocy 40 W w PP, trybie linearnym (pentodowym), lub 27 W w trybie triodowym, ale to juz dla Tannoy-i jest moc bardzo duza. Te kolumne sa akurat kolegi, ktory chce je sprzedac, gdyz zupelnie nie ma czasu na sluchanie muzyki.

Ale tez przy okazji mozna u mnie posluchac dokladnie tych samych glosnikow, ktore siedza w SRM -ach, ale w wiekszych obudowach - 105 l - i zaliczyc ciekawe doswiadczenie odsluchowe co do wplywu wiekszych obudow na pewne aspekty dzwieku z tych samych glosnikow.

 

Zapraszam.

 

Tak wygladaja te na ktorych slucham w tych wiekszych obudowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1101-0-53924500-1536000993_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te Tannoye - miałem jakiś czas temu chorobę na nie , ale nie mogę zrezygnować z mocnego basu , a one chyba nie zatrzęsą ścianami ... ale może się mylę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli JBL, to poszedl bym w to co potrafia najlepiej - konstrukcje z głośnikami kompresyjnymi. Ze studio monitorów znam osobiście tylko model 4429 i moge je polecic z czystym sumieniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.