Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw głośników do 16m² w konfiguracji 3.0 i przyszłościowo 5.0 lub więcej.


MJRegul

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

 

Zwracam się do Was z prośbą o podsunięcie pomysłów na zestaw głośników do małego saloniku o wielkości 16m² w nowym mieszkaniu.

Ostatnie lata spędziłem z małym stereo Denon DRA-F109. Kupiłem ostatnio "startowy" amplituner Denon AVR-1610 z myślą o przesiadce w ciągu roku na Denon AVR-X4400H - głównie ze względu na wygląd gdyż uwielbiam ładny sprzęt A/V. Takie zboczenie. Zakładam, że funkcje sieciowe też mi się przydadzą.

 

Domyślnie filmy i muzyka w ilości 70 do 30.

 

Aktualnie potrzebuję kolumny stereo + centralny z ewentualnym dorzuceniem głośników surround za jakiś czas. Zestaw bez subwoofera.

Głośniki w konfiguracji 3.0 będą oddalone od widza/słuchacza w odległości w linii prostej 2,9m. Rozstaw głośników frontowych to 3,1m z centralnym idealnie po środku.

 

Na głośniki frontowe plus centralny chce przeznaczyć maksymalnie 2500zł.

 

Na chwilę obecną myślałem o Jamo S807 jako kolumny frontowe plus Jamo S83 CEN jako głośnik centralny.

Dodam, że szukam kolumn dynamicznych, ciepłych w odsłuchu, mięsistych (słucham metalu) z mruczącym basem ale nie schodzącym do niesamowitych poziomów.

 

Bardzo proszę o pomoc, kolumny na 100% będę zamawiał z dowozem bez wcześniejszych odsłuchów dlatego chciałbym wybrać raz a dobrze.

Nie jestem audiofilem, Denona DRA-F109 używałem z głośnikami stereo Jamo S426 i mi wystarczało i chciałbym teraz pójść oczko wyżej o co chyba trudno nie jest.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to mniej więcej tak. Między salonem a aneksem niestety nie ma ściany w żadnym miejscu, wiem z czym się to wiąże lecz nic na to nie poradzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmienić ampli na 4400 to kolumny jamo s807 czy s809 to kiepski pomysł.

Chciałem je kupić bez odsłuchu natomiast udało mi sie tego błędu nie popełnić.

odsłuchiwałem je i nie byłem zadowolony w porównaniu z innymi odsłuchami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ten sposób ustawisz kolumny jak na tym obrazku, to zapomnij o panoramie stereo. Chyba, że kupisz jakieś specyficzne zestawy, które dobrze grają wciśnięte w sam kąt. Pół metra od ścian bocznych obowiązkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.