Skocz do zawartości
IGNORED

Wezwanie do zaplaty, jak sie odwolac


luk1985

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem do zaplaty od firmy zlap()kuriera.pl wezwanie do zaplaty 520 zl za nadgabaryrowa paczke, obslugiwal to kurier kex.

Za wysylke paczki zaplacilem juz w dwie strony po 19 zl, bo mi ja zwrocili, niechcialem sie za 19 uzerac, juz mnie straszyli e-sadem w Lublinie

 

Dali miczas 3 dni, jak sie odwolac myslem by napisac ze mam gilm z pakowania i pomiarow paczki ze miescila sie w normie, oraz zazadac przeslania protokolu z sprawdzenia ze zdjeciami.

 

Ogolnie radze szerokim lukiem omijac firmy zlapkuriera, duzo z nimi przepychanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację z Sendit. Też za nadgabaryt. 170zł bodajrze dopłaty. W moim przypadku żeby chodziło o centymetry to bym odpuścił, ale pododawali mi parędziesiąt centymetrów do dwóch wymiarów.

Troche się z nimi naprzepychałem, ale po którymś z kolei meilu odpuścili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEx chyba już nie istnieje? Jest Geis. Przez zlapkuriera może zamawiałem dwa razy. Od dłuższego czasu zamawiam z tuwysylam.pl. Żadnych problemów i błyskawiczny kontakt w razie jakiegokolwiek problemu.

Raz miałem "nadwagę". Zadeklarowałem 20kg, a było chyba z dwa kilo więcej to przyszedł meil z windykacja na 1.50zl. Heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz maila z wyjaśnieniami, bo z tego co piszesz racja jest po twojej stronie. Wezwanie do zapłaty i straszenie sądem to normalna procedura w takich "firmach". Dopóki nie dostałeś niczego z sądu, zachowaj zimną krew(:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezwanie do zaplaty 520 zl za nadgabaryrowa paczke

Przeczytaj dokladnie regulamin, czesc o tym w jaki sposob naliczaja oplaty za nadgabaryt. Kwota z zalozenia irracjonalna, wyglada to bowiem tak, ze wyslales paczke fajek z ta roznica, ze za to policzyli Ci nie jak za sztange, a jak za palete fajek.

Jesli masz dowod nadania a do tego fotki, to posiadasz jakies dowody jak Twoja paczka wygladala realnie. Moze doszlo do pomylki? Przeslij im na email zalacniki, tak abys mial podklad, ze probowales udowodnic ze masz racje. Jesli uwazaja inaczej, niech podesla swoje dowody do konfrontacji.

Poza tym popros o pomoc rzecznika praw konsumenta w razie gdyby udowadniali ze biale jest czarne.

 

Nawiasem, to co wlasciwie wysylales i jakie to byly wymiary, ksztalt pakowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh kiedyś doliczyli mi za to, że paczka nie była prostokątna, tylko miała z jednej strony skos. Nie pamiętam co to za firma.

Temat przekładałem, aż pewnego dnia dostałem ponaglenie z kancelari prawnej. Kwota ta sama. Jakieś trzy dychy.

Zapłaciłem i spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylalem rower, odkrecone kola, kierownica, pedaly sztyca z siodelkiem, mniejszej paczki sie nie dalo

 

Wczoraj dostalem telefon z zapytaniem kiedy zaplace? choc jeszcze nic nie zrobilem, Pani mila na spokojnie wyslala mi druk do reklamacji, odebralem to tak jakby uwazala ze nie zaplace za sluszne, az dziwne bo przy zaplacie za wysylke w dwie strony byla bardzo stanowcza, albo to inna osoba byla :)

 

senditem wyslalem paczke rower dla dzieci taki z plastiku, byla nie foremna, tzn. nie szczescian, zwrocili mi kase za wysylke w obydwie strony, a w zlap kuriera, na takie cos nei ma liczyc, kiedys mi naliczyli 50 zł za zmiane konta do przelewu bo dalem bledny i chcialem zmienic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysyłam kuriernet.pl, głównie przez UPS i DPD. wysłałem już ze 100 paczek, może 150. Bez problemu.

Raz miałem problemową sytuację przy wysyłce bardzo cięzkiej paczki do Tajlandii, źle opisałem przesyłkę i przewoźnik nie zgodził się wziąć ją na samolot. Czekałem 10 dni na zwrot do domu i miałem 100zł kosztów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest cennik stanowiący część regulaminu usługi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Firma K-EX dokładnie opisana. Podejrzewam, że może chodzić o:

- weryfikacja przesyłki (wagi, wymiarów, kształtu) - 20 zł

- wysyłka przesyłki przekraczającej dopuszczone wymiary lub wagę - 250 zł

 

W dwie strony przesyłka i suma z tego... 520 zł.

 

Podaj wagę i wymiary przesyłki, to będzie można ustalić, czy wezwanie jest zasadne.

Przy okazji wyjdzie, czy zasadnie próbujesz zrobić antyreklamę pośrednikowi "zlapkuriera.pl".

 

Konkret a nie żale i teksty w stylu "szerokim łukiem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze tu owy regulamin tyczy sie nie K-EX a zlapkuriera.pl.

 

To zlapkuriera.pl leci w kulki:

To co jest tematem watku:

Wysyłka przesyłki przekraczającej maksymalne dopuszczone wymiary lub wagę 203,25 netto 250,00 brutto

W tym wypadku cena jest sztywna, niezaleznie od wagi lub wymiaru, co w praktyce oznacza +250zl

 

 

Przykladem niech bedzie inna firma: Furgonetka.pl, gdzie to samo w kosztorysie wyglada tak:

Przesyłka przekraczająca dopuszczalny limit wagowy/wymiarowy

Zgodnie z cennikiem Partnera + 15%

Zgodnie z cennikiem Partnera + 15%

W tym wypadku mamy +15% od ceny jaka jest za wysylke, wiec jesli placimy 100zl za wysylke i pomylimy sie to zaplacimy extra + 15zl tylko raz. Przesylek nie odsylaja z powodu pomylek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klikniesz w tym linku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w logo innej firmy kurierskiej, to masz opłaty danego przewoźnika.

 

 

Można nadać w punkcie stacjonarnym, a jeśli się korzysta z Internetu, to należy czytać regulaminy i znać zasady. Opłaty są wymienione jak wół, podane wyraźnie w tabeli.

W regulaminie "zlapkuriera" jest odnośnik do cennika K-EX i innych kurierów - proszę trzymać się faktów.

 

Tłumaczenie próby oszustwa jest zawsze kiepskie. Tu można mieć pretensję tylko do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM Zawsze lepiej sobie wytlumaczyc ze tak ma byc i dac sie dymac na kazdym kroku, zdzierskie praktyki powinny byc potepione, tak jak pisalem wyzej nie powiesz ze zmiana numeru konta za 50 zl to tez tez normalna sprawa? Jestem przekonany ze ta sama paczke jakbym wyslal senditem i jesli by wrocila nie zaplacilbym ani zlotowki jeszcze by mi oddali kase

 

WLM Zawsze lepiej sobie wytlumaczyc ze tak ma byc i dac sie dymac na kazdym kroku, zdzierskie praktyki powinny byc potepione, tak jak pisalem wyzej nie powiesz ze zmiana numeru konta za 50 zl to tez tez normalna sprawa? Jestem przekonany ze ta sama paczke jakbym wyslal senditem i jesli by wrocila nie zaplacilbym ani zlotowki jeszcze by mi oddali kase

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie wiem jak można mieć problem z wagą paczki lub z jej wymiarami.

 

Jeśli np. przyjmują do 30 kg, to na oko wiadomo, że jest lżejsza. Albo sprawdzasz: wchodzisz na wagę łazienkową z paczką a potem sam :-)

Wymiary? Prosta miarka załatwia sprawę.

 

Bym może starał się zrozumieć sytuację i współczuł, lecz przy tak zarysowanej postawie naprawdę nie potrafię.

Cennik dla zwykłych paczek jest naprawdę OK., do tego mają firmy kurierskie jakich u innych brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 13:22

 

Jak klikniesz w tym linku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w logo innej firmy kurierskiej, to masz opłaty danego przewoźnika.

 

 

Brednie!

To nie sa oplaty przewoznika. To sa oplaty firmy kurierskiej zlapkuriera.pl, ktore sa przypisane do kazdego przewoznika przez zlapkuriera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są to opłaty za danego przewoźnika (podane na tej stronie) czy nie?

Masz podane na co się umawiasz, czy nie?

 

Oczywiście, że ceny mogą być różne.

Ważne, by informacja była łatwo dostępna i czytelna.

I taka jest.

 

Dołącz narzekania, że sprzęt hi-fi ma różne ceny w różnych sklepach.

Ośmielają się mieć swoją ofertę - to skandal!

Nie załap się na jakiś rabat i załóż temat jacy to krwiopijcy w tym salonie.

 

Dzięki za rozbawienie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są to opłaty za danego przewoźnika (podane na tej stronie) czy nie?

Masz podane na co się umawiasz, czy nie?

 

Oczywiście, że ceny mogą być różne.

Ważne, by informacja była łatwo dostępna i czytelna.

I taka jest.

 

Zgadza sie, ale bez nawiasu. Slowo kluczowe "podane na tej stronie".

Informacja jest jak najbardziej czytelna. Z tym nie polemizuje.

Czytelna nie znaczy, ze jest pozbawiona zlych intencji. A o nie sie tutaj rozchodzi.

 

Dołącz narzekania, że sprzęt hi-fi ma różne ceny w różnych sklepach.

Ośmielają się mieć swoją ofertę - to skandal!

Nie załap się na jakiś rabat i załóż temat jacy to krwiopijcy w tym salonie.

 

Dzięki za rozbawienie :-)

 

 

Troszke brzmi to tak lekko do przodu.. A przeciez to nie o to chodzi.

Tutaj nie ma nic smiesznego, raczej nieszczerego.

Wejdz do Taksi a wejdz do Taxi.

Mowimy o tym w sensie kontekstu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jaja dostalem taka odpowiedz

 

"Staram się Państwa zrozumieć, nie mniej jednak proszę pamiętać, iż weryfikacja leży po stronie przewoźnika, nie mamy z nią nic wspólnego. Jako płatnik opłaciliśmy fakturę za Państwa przesyłkę, teraz prosimy o zwrot środków pieniężnych, następnie o ponowne złożenie reklamacji. Proszę nas nie winić za działania firmy kurierskiej.

 

Dodatkowo nadmienię, iż posiadamy sztab specjalistów ds. reklamacji, którzy są do Państwa dyspozycji, zrobimy wszystko by jak najszybciej odzyskać Państwa środki pieniężne, ponieważ dobro klienta jest dla nas najważniejsze. Czekamy na dokonanie wpłaty, jak również ponowienie procesu reklamacyjnego.

 

Przypominam, że posiadamy szeroki wachlarz usług, wiele firm kurierskich w jednym miejscu. W przyszłości proponuje przetestować inną firmę kurierską. Mocno wierzę, że przykra sytuacja się nie powieli, dzięki temu podtrzymamy naszą współpracę."

 

Jak po zwrocie przysylki wystapilem o zwrot kosztow wysylki w obydwie strony, to od geis dostalem taka odpowiedz

 

"Uzasadnienie:

 

Według danych na liście przewozowym do przedmiotowej przesyłki, nie jest Pan stroną zawartej z firmą Geis Parcel PL umowy o świadczenie usługi przewozowej, a tym samym nie jest Pan podmiotem uprawnionym do składania reklamacji."

 

czyja dobrze rozumiem, jestem oklamywany, mam zaplacic i zadnej pomocy nie otrzymam :) jedni odsylaja do drugich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do geis, oni o calej sytuacji zaplaty 520 nic nie wiedza, odsylaja mnie do regulaminu zlap kuriera, dziwne ze pozwalaja na takie zachowanie firmie zlap kuriera, przeciez to dziala na ich nie korzysc, przepatrzylem internet i tylk zlap kuriera ma takie kary za przysylki k-ex

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa oplaty przewoznika. To sa oplaty firmy kurierskiej zlapkuriera.pl, ktore sa przypisane do kazdego przewoznika przez zlapkuriera.

Ze tez siebie zacytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny przypadek z firmą: Złap kuriera, Złapkuriera Zlapkuriera.pl www.zlapkuriera.pl i DPD

 

Fakty:

 

Przesyłka nadana w piątek około 2 miesiące temu z doręczeniem na sobotę (życzenie klienta), koszt 39zł, przesyłka doręczona w poniedziałek.

Nie było próby doręczenia w sobotę ani żadnej informacji, klient czekał cały dzień na kuriera...

 

Reklamacja wysłana na maila do DPD, odrzucona gdyż "nie jestem osobą uprawnioną"

Na stronie Złap kuriera jest napisane że reklamacje może składać: Zleceniodawca, nadawca i odbiorca... okazuje się jednak że nie jestem stroną w tej sprawie, Wszystko załatwiamy przez pośrednika czy jak kto woli brokera którym jest w tym przypadku Zlapkuriera

 

Po odmowie z DPD napisałem do Złapkuriera i otrzymałem formularz reklamacyjny A4 do wypełnienia i odesłania skanu... średniowiecze... chyba po to by zniechęcić do składania reklamacji.

Po około 2-3 tygodniach od złożenia reklamacji a w sumie około 2 miesiącach od nadania przesyłki otrzymałem dziś od Zlapkuriera wezwanie do zapłaty i informację że paczka ważyła nie 10 a 11,2kg i mam dopłacić 22zł...

 

Grzecznie poprosiłem o raport z kontroli DPD, czekam na odpowiedź...

O postępach w sprawie będę informował...

 

dzwonilem do geis, oni o calej sytuacji zaplaty 520 nic nie wiedza, odsylaja mnie do regulaminu zlap kuriera, dziwne ze pozwalaja na takie zachowanie firmie zlap kuriera, przeciez to dziala na ich nie korzysc, przepatrzylem internet i tylk zlap kuriera ma takie kary za przysylki k-ex

Ja dzwoniłem do DPD ale nie udzielają takich informacji, mam się kontaktować z Złapkuriera .... Powinni się raczej nazywać Złapmy frajera ! Pierwszy i ostatni raz skorzystałem z ich "usług"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu musiałem nadać paczkę. Żona zamówiła dzieciakom ciuchy i chciała wymienić na większe. Wysyłka zgrała się z czasem wyjazdu na urlop. Zamówiłem kuriera ,allekurier,.

Przesyłkę zostawiłem teściowej i pojechałem.

Po powrocie sprawdzam pocztę, a tam co dzień mail, że kurier nie dotarł i bedzie dnia następnego. Za telefon i dzwonię do inpostu. Po nr nadania nie chcieli mi sprawdzić, bo to od pośrednika. Gość w końcu pogmerał i obiecał, że kurier zabierze przesyłkę jutro.

Guzik. Kolejny, taki sam mail.Dzwonię. Niemiła pani oświadcza, że mam się kontaktować z allekurier. Nie interesuje jej, że kolega mogł sprawdzić. Tylko chcieć.

Allekurier - tylko mail. Czekanie na odpowiedź - dwa dni. Mam sobie wypłacić środki.

Heh rynce opadają.

Od tego zdarzenia tylko Poczta Polska.

Z nimi nigdy nie miałem problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlap kuriera to chyba firma wszechmogaca :)

 

Informujemy, że w serwisie Zlapkuriera.pl w dalszym ciągu widnieje zaległość. Brak spłaty zadłużenia, w terminie 3 dni od otrzymania dzisiejszego wezwania, będzie skutkować umieszczeniem Pana danych w Krajowym Rejestrze Dłużników.

 

 

Umieszczenie danych jako dłużnika w KRD BIG skutkuje ograniczeniem funkcjonowania na rynku i prowadzenia działalności gospodarczej nawet do 10 lat. Przeszkody można również napotkać w przypadku chęci zawarcia umów z bankami, firmami pośrednictwa kredytowego, operatorami telefonii komórkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

PROMOCJA

 

Witam serdecznie,

 

 

Przypominamy, iż w związku z przesyłką nr 1230894 widnieje zaległość w serwisie zlapkuriera.pl na kwotę 520,00 zł

 

W związku powyższym proponujemy Ci CZĘŚCIOWE UMORZENIE 50 % Twojego długu.

Aby skorzystać z oferty wystarczy dokonać jednorazowej wpłaty w wysokości 260 zł do dnia 26.09.2018

 

Dzięki temu szybko zamkniesz sprawę, zaoszczędzisz środki pieniężne, nie będziesz już więcej narażony na koszty sądowe.

 

 

nie wiem co mam o tej firmie teraz myslec :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520 złotych to jest około 120 euro.

Za te pieniądze, gdy się uprę - do Hiszpanii samolotem polecę i to ze dwa razy.

Choć też nie jestem sześcienny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROMOCJA

 

Witam serdecznie,

 

 

Przypominamy, iż w związku z przesyłką nr 1230894 widnieje zaległość w serwisie zlapkuriera.pl na kwotę 520,00 zł

 

W związku powyższym proponujemy Ci CZĘŚCIOWE UMORZENIE 50 % Twojego długu.

Aby skorzystać z oferty wystarczy dokonać jednorazowej wpłaty w wysokości 260 zł do dnia 26.09.2018

 

Dzięki temu szybko zamkniesz sprawę, zaoszczędzisz środki pieniężne, nie będziesz już więcej narażony na koszty sądowe.

 

 

nie wiem co mam o tej firmie teraz myslec :)

 

Co masz myśleć? To naciągacze działający podobnie do firm windykacyjnych nękających bezprawnie za nieistniejące długi. Zastraszyć i wyrwać co się da - to ich naczelna zasada. Napisz im, żeby Ci udowodnili tą nadgabarytowość paczki. Ktoś ją odebrał od Ciebie i tym samym potwierdził przy odbiorze zgodność gabarytów z Twoją deklaracją. Pamiętaj, że zapisy różnych regulaminów mogą być niezgodne z prawem, a takie zapisy jako klauzule abuzywne Ciebie nie obowiązują. Nie udowodnią nadgabarytów, napisz im, że nie życzysz sobie dalszego nękania w sprawie nieistniejącego długu, a w przypadku dalszych monitów powiadomisz prokuraturę. Zadziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dostalem do zaplaty od firmy zlap()kuriera.pl wezwanie do zaplaty 520 zl za nadgabaryrowa paczke, obslugiwal to kurier kex.

Za wysylke paczki zaplacilem juz w dwie strony po 19 zl, bo mi ja zwrocili, niechcialem sie za 19 uzerac, juz mnie straszyli e-sadem w Lublinie

 

Dali miczas 3 dni, jak sie odwolac myslem by napisac ze mam gilm z pakowania i pomiarow paczki ze miescila sie w normie, oraz zazadac przeslania protokolu z sprawdzenia ze zdjeciami.

 

Ogolnie radze szerokim lukiem omijac firmy zlapkuriera, duzo z nimi przepychanek

Ja tydzień temu dostałem wezwanie do zapłaty w wysokości 7 tysięcy złotych od firmy za administrowanie moimi danymi osobowymi . Też grożą mi e sądem w Lublinie . Tak że maszynka pod przyzwoleniem "wiadomo kogo" już działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.