Skocz do zawartości
IGNORED

Splitter optyczny spdif


pawjer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuuugiej przerwie :)

 

Chcę rozwiązać następującą kwestię. Mam dwa źródła z wyjściem optycznym i jeden wolny port z optyką we wzmacniaczu. Chcę raz korzystać z jednego źródła, a raz z drugiego. Czy zastosowanie pasywnego splittera toslink (są takie na Allegro) rozwiąże sprawę? W opisach tych urządzeń jest napisane że generalnie służą do doprowadzenia jednego źródła do dwóch odbiorników, ale w odwrotny sposób też będzie działać pod warunkiem że mamy w danym momencie włączone jedno z dwóch źródeł.

 

Jakie są wasze doświadczenia z takimi urządzeniami? Ewentualnie inne rozwiązanie?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastosowanie pasywnego splittera toslink (są takie na Allegro) rozwiąże sprawę?

 

Nie kupuj pasywnego przełącznika.

Kup aktywny przełącznik sterowany z pilota.

Używałem kiedyś takiego ustrojstwa i zostały mi jeszcze w szafie dwie takie sztuki - może się kiedyś przydadzą.

Działa bezbłędnie. Zachowany zostaje przesył bit-perfect - urządzenie nie ingeruje w jakikolwiek sposób w przesył danych.

Kiedyś były tańsze, teraz widzę że ceny podskoczyły:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozsądną poradę, ale co stoi naprzeciw pasywnemu przełącznikowi? Przy aktywnym niestety dochodzą kolejne kabelki do zasilania czego staram się uniknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuugiej przerwie :)

 

Chcę rozwiązać następującą kwestię. Mam dwa źródła z wyjściem optycznym i jeden wolny port z optyką we wzmacniaczu. Chcę raz korzystać z jednego źródła, a raz z drugiego. Czy zastosowanie pasywnego splittera toslink (są takie na Allegro) rozwiąże sprawę? W opisach tych urządzeń jest napisane że generalnie służą do doprowadzenia jednego źródła do dwóch odbiorników, ale w odwrotny sposób też będzie działać pod warunkiem że mamy w danym momencie włączone jedno z dwóch źródeł.

 

Jakie są wasze doświadczenia z takimi urządzeniami? Ewentualnie inne rozwiązanie?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

Splitter ma jedno wejście i dwa wyjścia. W drugą stronę nie zadziała, bo niby jak?

Pasywne się tego nie da zrobić, dioda musi jakoś świecić ;)

Te pasywne "optyczne" na allegro teoretycznie mogą działać, ale mogą i nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozsądną poradę, ale co stoi naprzeciw pasywnemu przełącznikowi? Przy aktywnym niestety dochodzą kolejne kabelki do zasilania czego staram się uniknąć.

 

Pasywny działa na zasadzie mechanicznej. Kręcimy ręcznie przełącznikiem i wewnętrzna rurka z światłowodem łączy raz jedno a raz drugie wyjście. To może działać albo nie. Poza tym taki ręczny przełącznik musi stać w dogodnym do manewrowania rękami miejscu (a urodziwy nie jest). Ilekroć będziesz przełączał wejście tylekroć będziesz się wnerwiał. Poza tym przewody optyczne będziesz musiał wyprowadzić na wierzch by doprowadzić je do przełącznika stojącego gdzieś na widoku.

Przy aktywnym masz tylko jeden kabel od zasilania i czujnik od pilota na kabelku. Pudełko wrzucasz byle gdzie - np. za szafę ze sprzętem i nigdy tego pudełka nie oglądasz. Czujnik od pilota jest bardzo dyskretny i możesz go sobie przylepić w dogodnym miejscu. Pilotem wyłączasz/włączasz ustrojstwo i tak samo pilotem dokonujesz wyboru wejść.

 

Jak chcesz poprawnie i bez problemów to kup aktywny.

Jak chcesz się wnerwiać i wyrzucić pieniądze to kup pasywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz poprawnie i bez problemów to kup aktywny.

Jak chcesz się wnerwiać i wyrzucić pieniądze to kup pasywny.

 

To o czym piszesz to przełącznik ręczny, mechaniczny. To faktycznie mało praktyczne i jeszcze mniej urodziwe urządzenie. Mi chodzi o rozdzielacz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o rozdzielacz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie ma o czym rozmawiać. 25 zł to tyle co trzy piwa w kiepskiej knajpie. Kup i sprawdź.

Działać będzie, bo czemu nie. Ma tę niedogodność, że nie mogą dwa urządzenia równocześnie być załączone. Musi grać tylko jedno urządzenie, drugie musi być wyłączone bo inaczej będą się mieszać strumienie świetlne - a co z tego wyjdzie i jak wpływa to na jakość transmisji to już cholera wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A orientujecie się czy splitter toslink zadziała z dwoma urządzeniami na raz? Potrzebuję rozdzielić sygnał z dekodera CP na amplituner i wzmacniacz tak żeby grały jednocześnie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.