Skocz do zawartości
IGNORED

Kino 7.1.4 + Stereo


kinder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję pomocy w doborze elektroniki do głośników Monitor Audio. Skończyłem przebudowę domu w tym przygotowałem salon pod kino w systemie 7.1.4. Nie mam jeszcze głośników ale zdecydowałem się już wcześniej na Monitor Audio seria Gx lub Gold. Otwory w sufitach i w ścianach przygotowane - zaślepione i czekają na wsad

 

a więc tak będą takie głośniki :

 

- fronty Monitor Audio Gold 300 lub GX 300

- centralny Monitor Audio Gold C350 lub GXC350

- sub Monitor Audio Gold W15 lub GXW15

- Monitor Audio WT380-IDC / 4szt. - instalacyjne montowane bezpośrednio w ścianie

- Monitor Audio CT280 /4szt. - sufitowe

 

Chciałbym złożyć taki zestaw żeby dobrze zagrał zarówno w Kinie jak i w Stereo. Dlatego myślę o dobrym amplitunerze do Kina i dobrym wzmacniaczu pod stereo. Wiem, że lepszym rozwiązaniem w Kinie byłby zestaw procesor + końcówka mocy ale ze względu finansowych będę musiał zrezygnować z takiej opcji. Chciałbym połączyć amplituner ( wyjście pre-out ) ze wzmacniaczem tak żeby fronty napędzane były przez wzmacniacz, a przez amplituner żeby obsługiwane były pozostałe głośniki efektowe.

 

Bardzo ważna kwestia jest taka żeby wzmacniacz posiadał wejście bezpośrednio ( z pominięciem przedwzmacniacza ) na końcówkę mocy ( direct in, lub podobna nazwa ) i podłączyć wyjście Pre-Out kanałów frontowych na owe wejście. Tak żeby można było kręcić jedną gałką głośności, a nie dwoma.

 

Proporcję 60% KINO / 40% STEREO

 

Mam możliwość kupienia w bardzo dobrej cenie używanego amplitunera Denon AVR-X7200WA ze wszystkimi bajerami czyli Atmos, DTS-X, z najnowszym upgrade do AURO-3D oraz po uprade do HDCP 2.2 ( ma już wsparcie HDR + Dolby Vision )

 

Pytanie czy dobrze taki Denon zgra się z głośnikami Monitor Audio jak wyżej ?

 

Co do wzmacniacza myślałem o używanym Heglu H300 też mam możliwość kupienia w bardzo dobrej cenie.

 

Pytanie czy spełni on moje warunki co do wzmacniacza jak wyżej i czy dobrze zagra z Monitor Audio.

 

 

 

Z góry dzięki za opinię :)

 

sprawa pilna bo muszę się szybko decydować co do tej elektroniki

 

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz mieć obydwu klocków z jednej firmy?

Amplituner bardzo dobry ale ja bym do niego dołożył wzmacniacz Denona.

 

No ale nie wiem czy Denon będzie miał równie dobry wzmacniacz. Mogę mieć tego Hegla H300 w cenie 7500zł.

A jak kwestia spasowania Denon + Monitor Audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak spięty system wlasnie H300 - i uważam ze jest to b. dobra integra w stereo a w KD tez swietnie wykonuje swoją robote.

Niestety nie znam tego Denona i Monitorów wiec nie podpowiem. Jednak warto sprawdzic czy Hegel z Monitorami to dobry mariaż i mam tu na mysli stereo, bo w KD to inna historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak spięty system wlasnie H300 - i uważam ze jest to b. dobra integra w stereo a w KD tez swietnie wykonuje swoją robote.

Niestety nie znam tego Denona i Monitorów wiec nie podpowiem. Jednak warto sprawdzic czy Hegel z Monitorami to dobry mariaż i mam tu na mysli stereo, bo w KD to inna historia.

 

No właśnie, o to jest pytanie jak zagra Denon z Monitorami i jak zagra Hegel z Monitorami ...

 

Jak masz H300 to napisz jak jest w sprawie jak poniżej :

 

Bardzo ważna kwestia jest taka żeby wzmacniacz posiadał wejście bezpośrednio ( z pominięciem przedwzmacniacza ) na końcówkę mocy ( direct in, lub podobna nazwa ) i podłączyć wyjście Pre-Out kanałów frontowych na owe wejście. Tak żeby można było kręcić jedną gałką głośności, a nie dwoma.

 

czy Hegel spełnia taką funkcję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Myślę, że amplituner to dobry wybór i prawdziwy "kombajn" o najwyższych możliwościach kinowych i naprawdę dobrych stereofonicznych. Wzmacniacz Hegel H300 to również uznany "zawodnik" w swojej klasie. Jak przedmówcy zaznaczyli, ma on również opcję pracy w trybie końcówki mocy. Byłbym jednak ostrożny z łączeniem dość szczegółowo i jasno grających kolumn Monitor Audio z elektroniką Hegla. Oczywiście może się to podobać lecz nie zaryzykowałbym w ciemno gdyż w takim połączeniu charakter brzmienia nie będzie zupełnie neutralny. Od siebie poleciłbym np. Musical Fidelity M6si lub M5si. Mają one potrzebne wejścia audio, są bardzo muzykalne i grają łagodniej niż Hegel. Może to być fajne połączenie dla mocnych Monitor Audio. Na pewno warto odwiedzić jakiś salon i przesłuchać różne konfiguracje aby nie popełnić błędu. Okazyjna cena to niestety nie wszystko - sprzęt musi ze sobą współgrać :)

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Myślę, że amplituner to dobry wybór i prawdziwy "kombajn" o najwyższych możliwościach kinowych i naprawdę dobrych stereofonicznych. Wzmacniacz Hegel H300 to również uznany "zawodnik" w swojej klasie. Jak przedmówcy zaznaczyli, ma on również opcję pracy w trybie końcówki mocy. Byłbym jednak ostrożny z łączeniem dość szczegółowo i jasno grających kolumn Monitor Audio z elektroniką Hegla. Oczywiście może się to podobać lecz nie zaryzykowałbym w ciemno gdyż w takim połączeniu charakter brzmienia nie będzie zupełnie neutralny. Od siebie poleciłbym np. Musical Fidelity M6si lub M5si. Mają one potrzebne wejścia audio, są bardzo muzykalne i grają łagodniej niż Hegel. Może to być fajne połączenie dla mocnych Monitor Audio. Na pewno warto odwiedzić jakiś salon i przesłuchać różne konfiguracje aby nie popełnić błędu. Okazyjna cena to niestety nie wszystko - sprzęt musi ze sobą współgrać :)

 

Pozdrawiam,

Michał.

 

Zgadza się dlatego zasięgam opinii żeby wybrać jak najlepszą opcję. Jeżeli faktycznie Hegel nie będzie za bardzo pasował do kolumn Monitor audio to nie będę go brał pod uwagę .. Powiedz czy te wzmacniacze co polecasz do Monitor Audio to jak przedstawia się sprawa jak poniżej :)

 

Bardzo ważna kwestia jest taka żeby wzmacniacz posiadał wejście bezpośrednio ( z pominięciem przedwzmacniacza ) na końcówkę mocy ( direct in, lub podobna nazwa ) i podłączyć wyjście Pre-Out kanałów frontowych na owe wejście. Tak żeby można było kręcić jedną gałką głośności, a nie dwoma.

 

będzie się dało tak zrobić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, oba modele Musical Fidelity mają możliwość podłączenia do amplitunera kina domowego i pracy jako końcówka mocy. Przy kinie domowym regulacja będzie się odbywała tylko z poziomu amplitunera obsługując łącznie wszystkie głośniki. Przy odsłuchu stereo zaś będzie wzmacniacz mógł pracować zupełnie samodzielnie, nie wykorzystując amplitunera. Wtedy regulacja tylko z poziomu wzmacniacza. To gwarantuje najlepszą jakość stereo. Uważam, że to brzmienie będzie również bardziej pasowało do kolumn Monitor Audio.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, oba modele Musical Fidelity mają możliwość podłączenia do amplitunera kina domowego i pracy jako końcówka mocy. Przy kinie domowym regulacja będzie się odbywała tylko z poziomu amplitunera obsługując łącznie wszystkie głośniki. Przy odsłuchu stereo zaś będzie wzmacniacz mógł pracować zupełnie samodzielnie, nie wykorzystując amplitunera. Wtedy regulacja tylko z poziomu wzmacniacza. To gwarantuje najlepszą jakość stereo. Uważam, że to brzmienie będzie również bardziej pasowało do kolumn Monitor Audio.

 

Pozdrawiam,

Michał.

 

Dzięki za info .. no to super

 

Chyba się zdecyduję na tego Musical Fidelity M6si ... tym bardziej że mogę go mieć już za 7000zł ... chyba dobra cena. Mam tylko nadzieję, że nie przedobrze i ładnie zagra MF M6si w Stereo jak i w kinie się zgra z Audio Monitor GX 300 lub Gold 300 ...

 

W razie czego Michał będzie na Ciebie :) .. żartuję oczywiście :)

 

Martwi mnie jedna rzecz znajomy który testuje sprzęt dla znanej gazetki w Polsce napisał mi własnie, że Denon w Kinie i Monitor Audio to nie najlepszy wybór :( .. cyt. "Będzie ostro i będzie to męczyło. Po pół godzinie filmu będziesz chciał wyłączyć"

A ja już Denon-a AVR-X7200WA zaklepałem :(

 

Co o tym myślicie ? .. Słuchał ktoś takiego zestawienia mocnego amplitunera Denon-a z kolumnami Monitor Audio GX / GOLD oczywiście w Kinie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za info .. no to super

 

Chyba się zdecyduję na tego Musical Fidelity M6si ... tym bardziej że mogę go mieć już za 7000zł ... chyba dobra cena. Mam tylko nadzieję, że nie przedobrze i ładnie zagra MF M6si w Stereo jak i w kinie się zgra z Audio Monitor GX 300 lub Gold 300 ...

 

W razie czego Michał będzie na Ciebie :) .. żartuję oczywiście :)

 

Martwi mnie jedna rzecz znajomy który testuje sprzęt dla znanej gazetki w Polsce napisał mi własnie, że Denon w Kinie i Monitor Audio to nie najlepszy wybór :( .. cyt. "Będzie ostro i będzie to męczyło. Po pół godzinie filmu będziesz chciał wyłączyć"

A ja już Denon-a AVR-X7200WA zaklepałem :(

 

Co o tym myślicie ? .. Słuchał ktoś takiego zestawienia mocnego amplitunera Denon-a z kolumnami Monitor Audio GX / GOLD oczywiście w Kinie ?

 

znajomy dobrze pisze; sprzętu nie powinno kupować sie w ciemno.

Podobnie zalecałbym ostrożność ze wzmacniaczami MF; miałem oba i jak dla mnie grają bardzo angazujaco, duza wydajność prądowa, ale mnie szybko męczyło takie granie.

 

Zalecałbym sprawdzenie w jakimś sklepie gdzie maja MFy i moze Monitory zanim wydasz kase......

 

I do tego jeszcze musisz dolozyc warunki akustyczne jakie sa w Twoim salonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy dobrze pisze; sprzętu nie powinno kupować sie w ciemno.

Podobnie zalecałbym ostrożność ze wzmacniaczami MF; miałem oba i jak dla mnie grają bardzo angazujaco, duza wydajność prądowa, ale mnie szybko męczyło takie granie.

 

Zalecałbym sprawdzenie w jakimś sklepie gdzie maja MFy i moze Monitory zanim wydasz kase......

 

I do tego jeszcze musisz dolozyc warunki akustyczne jakie sa w Twoim salonie nie ryzykuj

 

 

Jeszcze biorę pod uwagę Atoll IN 200 lub IN 300

 

U mnie tam gdzie mieszkam pustynia ciężko coś kupić, a już nie mówiąc o posłuchaniu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wzmaki wypozyczysz w sklepach co reklamują się na forum. Wpłacać kasę na konto i przysyła Ci sprzęt do domu. Kosztuje Cię to tylko kuriera co przy wartości kasy jaka chcesz wydać to pikuś. Nie kupuj w ciemno bo będziesz płakał a nie wydajesz 100zł. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wzmaki wypozyczysz w sklepach co reklamują się na forum. Wpłacać kasę na konto i przysyła Ci sprzęt do domu. Kosztuje Cię to tylko kuriera co przy wartości kasy jaka chcesz wydać to pikuś. Nie kupuj w ciemno bo będziesz płakał a nie wydajesz 100zł. ...

 

Wszytko ładnie pięknie, tylko nie będę miał sobie do czego podpiąć - teraz nie mam kolumn !!! . Cały set może będę miał pod koniec roku jak dobrze pójdzie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poświęć jeden dzień i udaj się do dobrze zaopatrzonego salonu audio nawet niech to będzie 300-400 km w jedna stronę. Tam posłuchasz wielu par kolumn i wzmaków a będziesz przynajmniej wiedział jak dane kolumny grają. Odsluchaj np.10 zestawów a później kolumny, które Ci się spodobają możesz poszukać używek w dobrych cenach. Jeśli sklep sobie zarzyczy coś za odsłuch to zapłać bo jednak poświęca Ci sporo czasu w godzinach licząc. Ja raz po swój jeden klocek jechałem 430km w jedna stronę. . :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poświęć jeden dzień i udaj się do dobrze zaopatrzonego salonu audio nawet niech to będzie 300-400 km w jedna stronę. Tam posłuchasz wielu par kolumn i wzmaków a będziesz przynajmniej wiedział jak dane kolumny grają. Odsluchaj np.10 zestawów a później kolumny, które Ci się spodobają możesz poszukać używek w dobrych cenach. Jeśli sklep sobie zarzyczy coś za odsłuch to zapłać bo jednak poświęca Ci sporo czasu w godzinach licząc. Ja raz po swój jeden klocek jechałem 430km w jedna stronę. . :-)

 

 

Co do kolumn to sprawa jest prosta muszą być monitor audio gold / gx z tego względu że robiąc przebudowę domu przygotowałem już salon pod system 7.1.4 i mam już przygotowane otwory w ścianach i suficie pod głośniki instalacyjne monitor audio. Fronty, central i sub można by było w sumie dać z innej firmy ale chyba lepszym rozwiązaniem będzie zestaw wszystkich głośników z jednej marki. A nie zbieranina. Amplituner już dzisiaj kupiłem kwestia jest tylko wzmacniacza do stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Denon +Monitor Audio Silver. Jedyne co bym wymienił to centralny na gold c350. Ogólnie polecam połączenie Denon+Monitor Audio.

Mam Silver10 na fronty a avr to 4400h, który zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Miałem kiedyś 6200w i tak ładnie nie grał jak 4400h.

Monitor Audio Silver wybrałem po testach, Goldy odpadły ze względu na wstęgę a Focal Aria za względu na cenę, gdyby Focal były w tej samej cenie to bym je miał ale różnica 5k na secie była 5.0 i MA Silver wygrały i szczerze polecam te kolumny.

Jeśli chodzi o sufitowe to bym kupował w obudowie zamkniętej już cp-ct180 lub ewentualnie 260. To są głośniki efektowe i nie trzeba "dużych gabarytów"

Gdzieś tam w temacie widziałem iz autor pisał Hegel H300 w b.dobrej cenie za 7500, kolego ja te Hegle po 5k widzę i to na Allegro co jakiś czas.

Prędzej szukał bym Denon pma2020ae lub Roksan K3 lub końcówkę mocy np. Emotiva

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Denon +Monitor Audio Silver. Jedyne co bym wymienił to centralny na gold c350. Ogólnie polecam połączenie Denon+Monitor Audio.

Mam Silver10 na fronty a avr to 4400h, który zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Miałem kiedyś 6200w i tak ładnie nie grał jak 4400h.

Monitor Audio Silver wybrałem po testach, Goldy odpadły ze względu na wstęgę a Focal Aria za względu na cenę, gdyby Focal były w tej samej cenie to bym je miał ale różnica 5k na secie była 5.0 i MA Silver wygrały i szczerze polecam te kolumny.

Jeśli chodzi o sufitowe to bym kupował w obudowie zamkniętej już cp-ct180 lub ewentualnie 260. To są głośniki efektowe i nie trzeba "dużych gabarytów"

Gdzieś tam w temacie widziałem iz autor pisał Hegel H300 w b.dobrej cenie za 7500, kolego ja te Hegle po 5k widzę i to na Allegro co jakiś czas.

Prędzej szukał bym Denon pma2020ae lub Roksan K3 lub końcówkę mocy np. Emotiva

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Sufitowe muszą zostać te co napisałem ze względu na zabudowę K/G nie mam zbyt wysokiej i głośniki zamknięte bym tam nie zmieścił na głębokość.

 

Napisz coś więcej odnośnie wstęgi w serii Gold co Ci w dźwięku nie pasowało ?

 

Hegla już nie biorę pod uwagę został na polu bitwy Musical Fidelity M6si lub Atoll IN 300

 

Co do amplitunera to już dzisiaj kupiłem model Denon AVR-X7200WA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz każdy ma inne ucho i powinieneś sam zrobić test, jak dla mnie to MA S10 są b.dobre, goldy właśnie ze względu na wstęgę to nie mój dźwięk, to samo jak Dali Opticon gdzie też wstęga jest. W goldach jest przewaga średnicy i góry a mniej basu. Nie mówię iż są to złe kolumny ale po prostu nie dla mnie. Może inny zestaw to może. Mi na testach najbardziej się spodobały S10 a po nich Focal Aria. Miałem swój wzm i właśnie pod niego szukałem kolumn.

Music Fidelity M5 jest na aukcjach i jak dobrze porozmawiasz to coś utargujesz jeśli nie boisz się używanego sprzętu.

Ja mam jedynie jeden dylemat Denon pma2020ae vs Roksan K3. Roksan stara dobra angielska firma gdzie z Monitor Audio dobrze się zgrywa. Denona "nie mogę upolować" w dobrej cenie :) ale tak jak mówię nie mam ciśnienia na wzm bo avr4400h na dzień dzisiejszy cieszy moje uszy.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz każdy ma inne ucho i powinieneś sam zrobić test, jak dla mnie to MA S10 są b.dobre, goldy właśnie ze względu na wstęgę to nie mój dźwięk, to samo jak Dali Opticon gdzie też wstęga jest. W goldach jest przewaga średnicy i góry a mniej basu. Nie mówię iż są to złe kolumny ale po prostu nie dla mnie. Może inny zestaw to może. Mi na testach najbardziej się spodobały S10 a po nich Focal Aria. Miałem swój wzm i właśnie pod niego szukałem kolumn.

Music Fidelity M5 jest na aukcjach i jak dobrze porozmawiasz to coś utargujesz jeśli nie boisz się używanego sprzętu.

Ja mam jedynie jeden dylemat Denon pma2020ae vs Roksan K3. Roksan stara dobra angielska firma gdzie z Monitor Audio dobrze się zgrywa. Denona "nie mogę upolować" w dobrej cenie :) ale tak jak mówię nie mam ciśnienia na wzm bo avr4400h na dzień dzisiejszy cieszy moje uszy.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Co do wzmacniacza to na 90% będzie Musical Fidelity M6si ponoć dobrze współgra z Monitor Audio ale to ponoć ...

 

zobaczę może się wybiorę gdzieś dalej żeby coś posłuchać ale ciężko będzie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko testy nic innego bo każdy ma inne ucho. Twoja decyzja co kupisz, ja tylko podaje przykład co jeszcze możesz sprawdzić, Denon pma2020ae lub Roksan k3.

ps. jeśli zrobisz ustawienie kolumn pod Atmos 5.4.1 to już Auro 3D nie będzie działać dobrze bo inne rozstawienie kolumn masz. Avr7200 to flagowiec ale jeśli na "wodotryskach" zależy to już bym w nowsze serie szedł. 4400h 6400h czy 8500h.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Sufitowe głośniki dobrze by było aby miały własne "skrzynki" to nie problem jeśli masz podwieszany sufit.

Te co Ty wybrałeś to o ile dobrze pamiętam to 8 lub 10cm głębokie, seria cp-ct też jest taka i mają swoje "skrzynki" już

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bali kolega denon 7200wa juz kupił i zrobił otwory pod monitor audio teraz ma kupić kolumny i wzmacniacz.

Odnośnie kolumn sufitowych to ja bym tutaj zbytnio nie szalał z kasą. Przez kilka lat obejrzałem już ponad 50 filmów w Dolby Atmos i mogę tylko potwierdzić, iż są to kolumny które robią tło dla efektów pobocznych a nie głównych. Słychać je nie raz ale jeśli leci nad nami helikopter to konia z rzędem dla kogoś kto będzie w stanie w ślepym teście rozróżnić jakie kolumny i jakiej marki odegrały ten efekt na suficie.

Słuchałem różnych systemów dolby atmos poczawszy od dali, Heco...a kończywszy na Klipsch i jak dla mnie efekt sufitowych efektów był wszędzie bardzo zbliżony.

Wiec kasę wolałbym dołożyć do kolumn dolnych i elektroniki niż pakować się w kosztowny sufit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinder a jak duże pomieszczenie jakie ma wymiary oraz czy jest to salon pokój dzienny czy dedykowana salka kinowa. Czy będzie jakiś Blu-ray, telewizor czy może projektor? Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko testy nic innego bo każdy ma inne ucho. Twoja decyzja co kupisz, ja tylko podaje przykład co jeszcze możesz sprawdzić, Denon pma2020ae lub Roksan k3.

ps. jeśli zrobisz ustawienie kolumn pod Atmos 5.4.1 to już Auro 3D nie będzie działać dobrze bo inne rozstawienie kolumn masz. Avr7200 to flagowiec ale jeśli na "wodotryskach" zależy to już bym w nowsze serie szedł. 4400h 6400h czy 8500h.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Sufitowe głośniki dobrze by było aby miały własne "skrzynki" to nie problem jeśli masz podwieszany sufit.

Te co Ty wybrałeś to o ile dobrze pamiętam to 8 lub 10cm głębokie, seria cp-ct też jest taka i mają swoje "skrzynki" już

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Moje ustawienie będzie pod Atmos 7.1.4 więc Auro 3D to chyba średnio będzie pasować ... Co do amplitunera to już kupiłem Denon-a 7200WA i nie zależało mi na wodotryskach tylko na dobrych końcówkach + wspiera to co trzeba w 4K i obsługuje Atmosa,DTS-X i Auro 3D .. wspiera już Dolby vision i HLG więc ma wsio na pokładzie.

Co do głośników sufitowych Monitor audio to wybrałem najgłębsze jakie tylko mogłem wybrać do mojego sufitu. W zamkniętej obudowie już by mi się nie zmieściły mam tylko 10 cm podwieszany sufit i musiałem się zmieścić w tych 10cm głębokości . Ta seria co piszesz CP-CT głębokość montażowa 15cm ..

 

Teraz jak przeglądałem stronę monitor audio znalazłem dwa nowe modele co jeszcze w tamtym roku ich nie było ... może by pasowały ale nie wiem czy to pod Atmos-a by się nadało ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kinder a jak duże pomieszczenie jakie ma wymiary oraz czy jest to salon pokój dzienny czy dedykowana salka kinowa. Czy będzie jakiś Blu-ray, telewizor czy może projektor? Pozdro.

 

To jest Salon. Salon ma 45m + w połowie otwarty na kuchnie kolejne 18m ... Tak jest już TV ( OLED 65C7 ) , odtwarzacz pod 4K ( Egreat a11 ) , Tuner SAT też już 4K ( VU Ultimo 4K ) będzie w przyszłym roku projektor .. Mam wszystko już podciągnięte pod projektor kable, zasilanie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.