Jump to content
arturp

Tani CD/DVD/napęd jako transport dla DAC-a - wybór, modyfikacje

Recommended Posts

Kiedyś był temat transportu SHIGA ale to już zamierzchła przeszłość, sam to nawet robiłem i działa nadal. Teraz chciałem coś pod I2S popróbować stąd moje zainteresowanie. DAC do tego transportu to projekt od .3lite

ale oni postanowili dac upchnąć do wzmacniacza więc po co się powtarzać. A napęd to dla posiadaczy płyt CD, którzy nie chcą się ich pozbyć a nie daj Boże dokupujących ciągle nowe tytuły :)

Ja ciągle dokupuję. Tylko że moich płyt byłoby mi szkoda wciskać w szczelinę takiego napędu. Klasyczna szufladka jest bezpieczniejsza.

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

Polecałem juz kiedyś SONY 920QS. To przecież podstawa dla szukających transportu. Miałem kilka lat, super precyzyjny napęd, żadnych problemów z odczytem płyt, świetny czytelny wyswietlacz. Nawet terza kiedy ceny za ten model podskoczyły 2, 3 krotnie to nadal grosze.

Jedyną jego wadą jest to że można go uzywać tylko jako transport, gdyż jako CD gra koszmarnie.

• Haha 1

W dniu 26.09.2018 o 18:51, arturp napisał:

słychać jak gasnące wybrzmienia instrumentów delikatnie ,, charczą "

Ja to słyszę na większości daców jeśli podajesz im 16bitowy sygnał. IHMO wynika to z ditheru. Albo ewentualnie błędów Ale to tylko taka niesprawdzona teoria, bo nie umiem tego sprawdzić. Kiedyś się bawiłem i podawałem sygnał blisko 0db w różnych częstotliwościach próbkowania i z różnymi długościami słowa, żeby to usłyszeć nie tylko przez ułamek sekundy przy wybrzmieniu cichego dźwięku. Bez względu na fs, na 16 bitach było słychać charczenie, przy 24 i więcej już nie. 

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

Godzinę temu, Audroc napisał:

To przecież podstawa dla szukających transportu

Ale tam chyba siedzi zwykły KSS 213B . Jedyna różnica to taka ,  że zamiast klapki zastosowano krążek dociskowy . A cena przekracza 1k pln .

51 minut temu, micwoj napisał:

Ja to słyszę na większości daców jeśli podajesz im 16bitowy sygnał

Ciekawe , jednak nasuwa się jedno pytanie - dlaczego tego dziwnego efektu nie ma w zwykłych fabrycznych odtwarzaczach ? Wbudowane tam przetworniki dostają taki sam 16 bitowy sygnał .

...there is no spoon...

17 godzin temu, zn21 napisał:

http://www.highfidelity.pl/@main-3552&lang=

może ten transport Audiolab 6000CDT?

Dzięki za podpowiedź ale to zakładka DIY  i do czegoś zobowiązuje. 

Co myślicie o CDM4 ? Można dokupić na ebay jakieś dodatkowe bebechy sterujące, a na stronie 6moons czytałem przyzwoitą recenzję tego mechanizmu. 

1 godzinę temu, oxygen napisał:

CDM4

jest świetny , tani i łatwo dostępny z używanych odtwarzaczy Philipsa , Marantza ,Grundiga , Technicsa i wielu innych marek . Niestety w przypadku Philipsa , Marantza i Grundiga wyjście cyfrowe jest zwykle z układu SAA7220 , który nie jest dobrze oceniany .

Lepiej to wygląda w przypadku Technicsów z napędem CDM4 ponieważ wyjście cyfrowe jest z układów produkcji Technicsa , które brzmią lepiej .

...there is no spoon...

13 godzin temu, arturp napisał:

Ale tam chyba siedzi zwykły KSS 213B . Jedyna różnica to taka ,  że zamiast klapki zastosowano krążek dociskowy . A cena przekracza 1k pln .

Ciekawe , jednak nasuwa się jedno pytanie - dlaczego tego dziwnego efektu nie ma w zwykłych fabrycznych odtwarzaczach ? Wbudowane tam przetworniki dostają taki sam 16 bitowy sygnał .

Nie rozumiem:

1- cena przekracza 1kzł- czyli że jest strasznie tanio rozumiem

2- KSS 213- czyli że jest tanio i dostepnie a tak chyba chciałes