Skocz do zawartości
IGNORED

DAC Hegel 11 vs Iphone 5s, Iphone 7 i Ipad


wynss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Otóż mam problem. Dopiero co kupiłem dac Hegel 11 i... podłączam laptopa po usb - działa. Podłączam Ipada (przez kabelek dawniej znany jako CCK, oryginalny) - nie ma dzwięku, subtelne trzaski. No to podłączam Iphona 5s - wszystko działa (wykrywa jak w lapku jako TE7022), podłączam w takim razie Iphona 7 - nie działa... Próbowałem robić restarty urządzeń - nic. Każde z tych urządzeń ma najnowszy soft. Gdzie leży problem? IP 7 i Ipad to względnie nowe urządzenia, IP ma już kilka lat. Nie ukrywam wkurzenia, bo chciałem słuchać Tidal'a z tabletu, a na dodatek moja ulubiona stacja nadaje muzykę we flac'ach tylko w aplikacji na urządzenia mobilne. Wyślę mejla z zapytaniem do Hegla, na razie brak mi pomysłów :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model HD12 i miałem te same problemy. Problem z zasilaniem, aktywny hub załatwi sprawę.

 

Ok, z tym że przejściówkę ligtning - usb mam tę co się wpina dodatkowo zasilanie. Dla pewności kupię aktywny hub i dam znać czy to jest to.

W międzyczasie dzwoniłem do dystrybutora - Camax. Pan powiedział, żebym napisał mejla do działu serwisu i że odpisują szybko. Na razie nie odpisali w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam wszystkich!

Otóż mam problem. Dopiero co kupiłem dac Hegel 11 i... podłączam laptopa po usb - działa. Podłączam Ipada (przez kabelek dawniej znany jako CCK, oryginalny) - nie ma dzwięku, subtelne trzaski. No to podłączam Iphona 5s - wszystko działa (wykrywa jak w lapku jako TE7022), podłączam w takim razie Iphona 7 - nie działa... Próbowałem robić restarty urządzeń - nic. Każde z tych urządzeń ma najnowszy soft. Gdzie leży problem? IP 7 i Ipad to względnie nowe urządzenia, IP ma już kilka lat. Nie ukrywam wkurzenia, bo chciałem słuchać Tidal'a z tabletu, a na dodatek moja ulubiona stacja nadaje muzykę we flac'ach tylko w aplikacji na urządzenia mobilne. Wyślę mejla z zapytaniem do Hegla, na razie brak mi pomysłów :(

 

nie lepiej do tego hegla dokupić raspberry z nakładką allo digi one i słuchać z Ipad i ip7 przez airplay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile godzin spędziłem na szperaniu po zagranicznych forach. Napisałem też bezpośrednio do Hegla, i na razie wyczytałem tylko tyle, że Hegel ma w zwyczaju nie odpisywać.

Najgorsze jest to, że widzę że na Ipadzie i IP7 muzyka leci, nawet mogę pilotem przełączać utwory w Tidalu, a dźwięku nie ma. Robiłem już milion resetów, porównywałem wszystkie ustawienia w menu. Nic nie jest wyciszone. Po prostu przepinam kabel do IP5 i gra jak należy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od Hegel Music System:

"hi Andrzej. sorry to hear about the problems. USB direct from iPhone is not officially supported. I know it sometimes work with old phones. but usually not with new ones. Apple dont really want people to do that. they want people to buy an airport express and use airplay. so I have no good solution to this I am afraid." Może się komuś przyda na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

pomyśl o raspberry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.