Skocz do zawartości
IGNORED

AVS2018 - Pokój audiostereo.pl


Tomek 1685

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Jedli chcesz pokazać to przywieź. Ale zagrać na wystawie nie zagra. Jedli byłbyś ok 8 rano to przed wystawą możemy podłączyć na godzinkę.

Możesz skonsultować konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Sluchalem zestaw monoblokow na LME i monitorkow na ameliniowym seasie i powiem ze gralo naprawde ladnie. Nie bylo sie czego wstydzic w relacji do innych znacznie drozszych konstrukcji fabrycznych. Wiecej nie moglem sluchac bo czasu nie bylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę nie było się czego wstydzić słuchaliśmy obydwu konstrukcji, kolega już taką buduje;)

W drugim pokoju słuchaliśmy wzmacniacza i DACa Piotra_1 i naprawdę fajnie to grało.

 

Targi ciekawe ale męczące, wzajemne podkręcanie głośności i zagłuszanie się sprzętów z różnych pokojów zaowocowało bardzo złym odbiorem większości zestawów.

Zła akustyka odbicia dźwięku a może niedoskonałości sprzętu były gwoździem do trumny dla wielu legend.

Z tego powodu nie dojechaliśmy na stadion

 

W kwestii przewodów to można sobie posłuchać w Sobieskim na 3 piętrze u Pana Sulek-audio zestawu Audionote i jego przewodów w porównaniu z zestawem Audionote wystawionym przez dystrybutora bodajże na piętrze 5 lub 6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie - w tym roku zauwazylem ze byla mania podglasniania. Niektorzy przesadzali i poziom byl za wysoki a co gorsza przeszkadzalo to innym. Chyba na 2 albo 1 pietrze w koncu korytarza przeszli samych siebie - sprzet ryczal na full a prezenter krzyczac rozmawial z ludzmi. Komedia ☺

 

Jest gdzies projekt tych monitorkow z ameliniowym seasem? W ogole BS byl chyba skompensowany w pelni bo bas az miotal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie irytuj sie. Ja na przykład nie mam w domu jeszcze innych sensownych kabelków niż taki w miarę tani (chyba ze 30-40 zł /m) Klotz cięty z metra :-( i dlatego chce usłyszeć czy warto się tym wogóle zajmować.

 

Poza tym nie widze sensu zeby sie z takim biednym kabelkiem pchać na AVS i zabierać czas i uwagę, gdy moge „posłuchać” Waszych kabli, które pewnie są o kilka klas wyżej.

 

Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku :-)

Ha! Czasem i ci mocno osłuchani mają dylemat co jest lepsze. Czasem tak jest że tani kabelek zrobiony po normalnemu jest lepszy niż dziwny wynalazek działający na takiej zasadzie twórczych udziwnień. No i takiej że autorowi się podoba bo "u niego to gra najlepiej". I w ogóle czasem gorszy jest lepszy bo kompensuje kulawość reszty udziwnień w urządzeniach. Ogólnie temat się powtarza co miesiąc od stu lat i jest skomplikowany. Z reguły kończy się kłótniami i latającymi siekierami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak dobrze znów posłuchać swojego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim kolegom biorącym udział w przygotowaniu pokoju za miłą i wesołą atmosferę. Chciałbym też podziękować wszystkim odwiedzającym nas forumowiczom, miło było poznać niektórych z was osobiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 miejsce Hailey 1.2. Bez wątpienia najlepsze co słyszałem pod każdym względem. Długo nie posiedziałem, bo w jeden dzień chciałem wszystko oblecieć, ale od pierwszej do ostatniej sekundy rewelacja.

Zagrały tak, jak tylko mogłem to sobie wyobrazić.

2.Gdzieś po YG Acoustic coś w pokoju LampizatOra. Nie wiem w sumie co tam grało, ale pełna rewelka. Idealnie trafia w mój gust.

3.Audiothlon z berylową kopułką. Za te pieniądze to rewelacja w porównaniu do całej reszty. Bardzo przejrzyste wysokie, dobry punktowy bas z obudowy zamkniętej, średnica ciut wycofana,ale lubię tak.Głęboko się nad nimi zastanawiam.

4. Cartwell LS 6F za scenę jaką pierwszy raz usłyszałem na tej wystawie. Bas ciut rozlazły, ale fajny głęboki. Taki bardzo intymny i wciągający dźwięk. Jak że te pieniądze to również rewelacja. Tworzą niespotykany klimat.

5. Stare odresteurowane JBL L19 za bas. Niby cichutki, punktowy, ale jednocześnie tak niski że aż grobowy. Wprost jak trzęsienie ziemi z przytupem. Wysokie i srednica bardzo naturalne jak przystało na papierowy stożek.

Reszta to śmiech na sali.

Wiem że zaraz zaleje mnie tu fala hejtu, ale inaczej tego nie podsumuję.

 

Stosunkiem ceny do jakości grania, kolega z Forum zabił wszystko wzmacniaczem za 1.5 USD w aktywnych wielkich kolumnach. Miło było poznać. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Reszta to śmiech na sali.

Aby było mniej śmiesznie to napisze, że akustyka pokoi hotelowych jest specyficzna. Pokoje są bardzo prze głuszone co w hotelu jest zabiegiem stosowanym specjalnie aby jeden gość nie słyszał tego co robią goście w drugim pokoju. Natomiast to co najtrudniej wygłuszyć i najlepiej rezonuje to pasmo poniżej 100Hz, które w tych pokojach jest bardzo podbijane. I jeśli dodatkowo na to spojrzymy przez pryzmat własnych gustów i przyzwyczajeń to zrozumiemy, że jednak 99 % wystawców to nie są głusi idioci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 procent to cwani właściciele i przedstawiciele firm, którzy z dźwiękiem niewiele mają wspólnego. To wszystko to produkt nie audio.

 

Czy słyszałeś to cudo z 3 mln? Nawet się nie wypowiem. Markę focal uznawałem za szczyt w świecie audio, a wysiedzieć tam trudno było, i wcale nie przez 100 Hz czy dudnienie całego budynku. Płacz i zgrzytanie zębów.

 

Nie było jednego naturalnie brzmiącego systemu. Nawet te YG też jakieś takie niby fajne, szybkie dynamiczne, ale przy tym bardzo techniczne.

 

Co do problemów ze słuchem, to raczej odbiorcy tego sprzętu mają z nim problemy.

Nie wiem jak inni to oceniają, ale z takim poziomem głośności to aż boli. Co najmniej o połowę należałoby sciszyc wszystko, żeby móc tego słuchać. Jak miałem 15 lat to tak się bawiłem. Dzisiaj mam lampę podobno 3.5 Wata, a korzystam może z 1/4 głośności maksymalnie. Im ciszej tym przyjemniej się słucha. Jeśli jakiś system trzeba tak podkręcać, to świadczy tylko o tym, że po cichu nie zagra dobrze. Jakbym tam pokreślił conajmniej po trzy zera z każdej ceny, to nikt nie doskuchiwalby się tam piniendzy w tych zestawach.

 

Nie wiem czy byliście w narodowym jak gość tłumaczył jak dwa głośniki w odległości 2cm od siebie przekazują sygnał stereo w każde miejsce pokoju i dlatego one są dookolne. No kur zapiał, wszyscy stali i nawet nikt nie parsknal. Jak wryci bo kosztuje więcej niż mają w kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

99 procent to cwani właściciele i przedstawiciele firm, którzy z dźwiękiem niewiele mają wspólnego. To wszystko to produkt nie audio.

Zaręczam, że 50% wystawców to pasjonaci audio próbujący swoje hobby przekuć w interes. Dziwi mnie np, że nie zwróciłeś uwagi na pokój Haiku gdzie wystawiali wzmacniacz na 6B4G - miałbyś jakieś porównanie do swojego 2A3.

Dzisiaj mam lampę podobno 3.5 Wata, a korzystam może z 1/4 głośności maksymalnie.

Gdybyś przywiózł ją do pokoju ze swoimi kolumnami to 3/4 głośności mogło by się okazać mało a Ty nawet być tego nie zauważył jak gałka głośności opiera się o maksymalne położenie.

Czy słyszałeś to cudo z 3 mln?

Nie ale słyszałem cudo za 1mln na lampie GM100 i abstrahując od cen a biorąc pod uwagę trudności jakie napotyka konstruktor tworząc taki wzmacniacz i efekt jaki uzyskuje jestem pełen podziwu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie byłem na AVS, bo bałem się zarazić zajebistym dźwiękiem za kwotę przekraczającą moje życiowe zarobki. Kiedy w końcu zebrałem na odwagę, by zmierzyć się z prawdą, to okazuje się że to wszystko pic.

Niech ktoś mnie wytłumaczy skąd wzięła się cena deagostino. Czy ktoś to kupił? Czy dobrze się sprzedaje w tej cenie? Czy to może tylko trik marketingowy by wyrwać kasę od najbogatszych?

 

Słyszałem i to za milion w wersji mono. Nawet drugiego nie zrobił bo nie wie czy znajdzie się frajer na ten piecyk halogenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy się znajdzie, czy nie, to już jego problem, może wystarczy mu satysfakcja z pasji... Nie nazwałbym też frajerami, ludzi których potencjalnie na to stać. To zupełnie ich sprawa co robią ze swoimi pieniędzmi i może w przeciwieństwie do Ciebie znajdą w nim zalety pozwalające na wydanie takich pieniędzy. Niezaprzeczalną będzie napewno unikalność. Brałeś kiedyś pod uwagę, że Twoje zdanie/opinia nie są absolutne I zwyczajnie możesz nie znać się najlepiej w pewnych dziedzinach? Słowa w tym tonie pod adresem sprzętu, który jest bez wątpienia technicznym wyzwaniem od kogoś, kto złożył sobie jednego z najprostszych/najpopularniejszych lampiaków brzmią... żałośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nigdy wcześniej nie byłem na AVS, bo bałem się zarazić zajebistym dźwiękiem za kwotę przekraczającą moje życiowe zarobki. Kiedy w końcu zebrałem na odwagę, by zmierzyć się z prawdą, to okazuje się że to wszystko pic.

Zakończmy dyskusje na te tematy ale jako człowiek z "prowincji" poradzę Ci nie dawaj tak mocno znać w swoich wypowiedziach skąd przyjechałeś i jakie masz doświadczenie w temacie audio i na prawdę nie pisze tego aby Cię obrazić.

Czy ktoś to kupił? Czy dobrze się sprzedaje w tej cenie?

Pojedź do Monachium na wiosnę to się przekonasz. Ale pamiętaj, że ludzie których stać na takie rzeczy zazwyczaj nie interesuje sprzęt który posiada 10 innych osób nie mówiąc o setkach czy tysiącach.

Słyszałem i to za milion w wersji mono. Nawet drugiego nie zrobił bo nie wie czy znajdzie się frajer na ten piecyk halogenowy.

Mam wrażenie, że najpierw sprawdzałeś cenę a później słuchałeś. Ale powiem Ci w zaufaniu, że jeśli złożysz sobie samemu taki wzmacniacz wyjdzie Cię 10 razy mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że za rok mój sun stanie w tym pokoju. Przyznam że może bym go i skończył na wystawę, ale bałem się że zrobi się z tego pośmiewisko. Dzisiaj biorę się ostro do roboty, by za rok wszystko nadało się do wystawienia.

Słyszałem też haiku, i dosyć długo posiedziałem w tym pokoju. Bardzo podobne brzmienie do mojego w kwestii barwy. Brakowało mu jakoś wysokich i sceny. Brzmiał też bardziej płasko w sensie że tak wszystko na jednej linii podane. Dokładnie w sposób jak pcm1794 na opa2132.

Niby dużo szczegółów, barwa, dynamika, dobra scena, ale głębi brak. Po przejściu na 3xopa1612 instrumenty nabrały kształtów, ale dopiero po przesiadce na lampy jest czar i głębia sceny. A wszystko za sprawą wspomnianych wcześniej kondensatorów K75-10. Bez nich jest płasko. Może dla zmulonych systemów się nie nadają, bo całkiem zgubią dalsze plany, ale dla jasnego systemu wnoszą głębiej sceny. Próbowałem je bocznikowac wszystkim co mam pod ręką, ale zawsze było gorzej. Płasko i w twarz jak większość systemów na AVS.

 

 

Zakończmy dyskusje na te tematy ale jako człowiek z "prowincji" poradzę Ci nie dawaj tak mocno znać w swoich wypowiedziach skąd przyjechałeś i jakie masz doświadczenie w temacie audio i na prawdę nie pisze tego aby Cię obrazić.

Pojedź do Monachium na wiosnę to się przekonasz. Ale pamiętaj, że ludzie których stać na takie rzeczy zazwyczaj nie interesuje sprzęt który posiada 10 innych osób nie mówiąc o setkach czy tysiącach.

 

Mam wrażenie, że najpierw sprawdzałeś cenę a później słuchałeś. Ale powiem Ci w zaufaniu, że jeśli złożysz sobie samemu taki wzmacniacz wyjdzie Cię 10 razy mniej.

Wchodzę do pokoju audiostereo i jest sam właściciel tych czarnych wysokich kolumn. Gadamy coś tam, ale mówię do niego tak, że jak na 100 tysięcy za ten wzmacniacz to trochę nie ma za co płacić. Nie gra lepiej niż większość zestawów. Trudno mi było doszukać się w tym dźwięku czegoś , za co mógłbym zapłacić więcej niz za przeciętny zestaw na AVS. Na to kolega mówi że chyba się pomyliłeś, bo cena tej lampy 1 milion.

Wybacz kolego że cytuję tutaj twoje wypowiedzi, ale tak właśnie było. Można go o to zapytać jeśli jeszcze pamięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zapewniam że za rok mój sun stanie w tym pokoju. Przyznam że może bym go i skończył na wystawę, ale bałem się że zrobi się z tego pośmiewisko. Dzisiaj biorę się ostro do roboty, by za rok wszystko nadało się do wystawienia.

Trzymam Cie za słowo i zaręczam, że dzień po wystawie zmienisz swój punkt widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na forum audio a nie snobów, więc wycenianie czegoś za to że jest jedno, bądź w ograniczonej ilości jest trochę nie na miejscu. Równie dobrze można zrobić gniota w liczbie sztuk jeden i wycenić na milion.

 

Jeśli mi coś grozi za swoje wypowiedzi, to proszę administracji o usunięcie wpisów od wczoraj wieczorem, ale zdania nie zmienię. No chyba że za pieniądze jak wszystkie audio gazetki.

 

Spodziewałem się że będzie głośno, i że nie będzie kolumn do tego wzmacniacza, a na wyższych poziomach głośności Brumi. Jeśli będzie mi wolno, to wstawię go właśnie z tymi 'referencyjnymi' Sansujami i również z obecnym dakiem, bo tylko w takiej konfiguracji wiem że zagra prawidłowo.

 

Po prostu, nastawiałem się na szynkę, a dostałem wylizaną kość ze stołu.

 

 

Trzymam Cie za słowo i zaręczam, że dzień po wystawie zmienisz swój punkt widzenia.

 

Po wystawie jadę szybko do domu, 220 km tylko po to by sprawdzić to o czym mówisz. Całą drogę podejrzewałem, że jak zajadę do domu to nie będzie czego słuchać. Odpalam system, czekam z 15 minut aż się zagrzeje. Wchodzę do pokoju, wykładam się na tapczanie i włączam. Cichutko, no i godzina późna, ale tak pięknie, że siedziałem do 2 w nocy rozkoszując się tym co mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki!

Dziękuję Wam bardzo za uczestnictwo w tegorocznej edycji pokoju audiostereo/diy.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z naszej prezentacji. Mimo dość trudnych warunków akustycznych w pomieszczeniu, zbioru urządzeń zbudowanych przez Nas według różnych wizji/koncepcji udało się złożyć kilka konfiguracji, które zaoferowały co najmniej dobry dźwięk. Jestem także zadowolony z faktu, że udało Nam się spędzić razem te trzy dni w przyjacielskiej atmosferze, że udało Nam się uniknąć konfliktów i man nadzieję, że nikt nie poczuł się pominięty, nie doceniony.

Mam również nadzieję, że odwiedzającym Nasz pokój również coś się podobało. Troszkę pochwał nawet dostawaliśmy na bieżąco, za co serdecznie dziękuję w imieniu kolegów i swoim.

Tak więc milo mi było spotkać się po raz kolejny z Wami oraz poznać kolejnych z Was.

Sobotnia impreza klubowa w Harendzie również pierwsza klasa, kto nie był niech żałuje.

Do usłyszenia/zobaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Po wystawie jadę szybko do domu, 220 km tylko po to by sprawdzić to o czym mówisz. Całą drogę podejrzewałem, że jak zajadę do domu to nie będzie czego słuchać. Odpalam system, czekam z 15 minut aż się zagrzeje. Wchodzę do pokoju, wykładam się na tapczanie i włączam. Cichutko, no i godzina późna, ale tak pięknie, że siedziałem do 2 w nocy rozkoszując się tym co mam.

Zmienisz zdanie po wystawie na której zagra Twój sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również było mi miło.

 

Co do wspomnianych głuchych, to chyba rzeczywiście trzeba do nich strzelać z estradowek żeby cokolwiek usłyszeli.

Rozumiem, że każdy ma inny gust, ale naprawdę chciałem dosluchac się w tym jazgocie czegoś co mógłbym nazwać umownych hajendem ale powtórzę jeszcze raz. Nie jakość idzie z ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja myślę że kapitalizm polega właśnie na tym że można sobie wołać ile się chce, np. takie kosmiczne ceny jak D'Agostino, jednak z drugiej strony WOLNO na forum wyrazić swoje zdanie na ten temat, np. takie że brzmienie było nie warte tej ceny. I tyle. Jest jakiś produkt, jest jakiś jego odbiór poprzez publikę i tyle w temacie. Naciągaczy i tak nigdy nie zabraknie, trzeba się jakoś bronić (nie mówię tu o nikim konkretnym, tylko tak ogólnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywam nikogo naciągaczem, bo to dzisiejsze prawa rynku, ale nie jestem owcą w stadzie. Nie jestem też hejterem, czy desperatem. Jeśli spodobały mi się YG, to mówię o tym wprost i przyznaję, że mój system nawet startu nie ma do tych Hailey 1.2. te audiothon też grają o niebo lepiej o Sansui, a przynajmniej tak mi się wydaje. Słuchane były na na podwójnej równoległej el34. Grało to przepięknie. Być może to też zasługa tego wzmacniacza, ale jak coś to na stół pierwszy leci taki wzmacniacz na dwóch el34 na kanał. Nie jest to pp, tylko równolegle. No po prostu bajka w odniesieniu do ceny zestawu. Kolumny 20 i wzmacniacz chyba 13 czy jakoś tak. Dla mnie bajka, i niewykluczone, że taki komplet kiedyś wyląduje u mnie pod strzechą. LampizatOr też mnie pozytywnie zaskoczył. To znaczy miał swoje produkty w dwóch miejscach ale tylko w Tulip żal było wychodzić z pokoju.

Może vt9 wszystko kwestia mojego gustu, bo tam gdzie Mk i się podobało grały lampy z czymś tam. YG bardzo fajnie, ale charakter brzmienia typowo tranzystorowy. W tym przypadku to bardzo dobry tranzystor. Nie wiem jak przy dłuższym odsłuchu, ale na pierwsze wejście to porażająco bardzo dobrze wyrafinowany dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do pokoju audiostereo i jest sam właściciel tych czarnych wysokich kolumn. Gadamy coś tam, ale mówię do niego tak, że jak na 100 tysięcy za ten wzmacniacz to trochę nie ma za co płacić. Nie gra lepiej niż większość zestawów. Trudno mi było doszukać się w tym dźwięku czegoś , za co mógłbym zapłacić więcej niz za przeciętny zestaw na AVS. Na to kolega mówi że chyba się pomyliłeś, bo cena tej lampy 1 milion.

Wybacz kolego że cytuję tutaj twoje wypowiedzi, ale tak właśnie było. Można go o to zapytać jeśli jeszcze pamięta.

 

Kolega od czarnych kolumn:

Manron Delta SE 150 – polski wzmacniacz lampowy za milion złotych

- o tej lampie mówiłem (moim zdaniem nie grało jak za 1 mln zł + kolumny)

Mój system w całości można zbudować za ok 7 tys. zł (kolumny+dac/pre)

 

Kolega od czarnych kolumn napisze jeszcze, że atmosfera w naszym pokoju był całkiem fajna.

Spotykałem ludzi, którzy po 2, 3 razy wracali do naszego pokoju (nie tylko do mnie - małe kolumienki na amelinium też dawały czadu).

 

Akustyka w małych pokojach był fatalna - to duże zdziwienie, że moje wielkie kolumny zagrały w takim pomieszczeniu.

Na co dzień słucham dosyć cicho, na wystawie tak się nie dało - trzeba samemu to przeżyć - cenne doświadczenie.

Myślę, że na tle innych pokoi w Sobieskim nasz się wyróżniał pozytywnie (nawet jakością dźwięku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez comen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manron Delta SE 150 – polski wzmacniacz lampowy za milion złotych

Dokładnie tego słuchałem w mono, bo tylko jeden egzemplarz mieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako człowiek z "prowincji"

 

Zaraz, chwilka, jakiej "prowincji"??? :))))

 

Panowie, bardzo proszę, wrzućcie jakieś zdjęcia z wystawy. Dziękuję i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieś Warszawa to miasto, ale wszystkie pozostałe to prowincja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zaraz, chwilka, jakiej "prowincji"??? :))))

To taki gryps z pokoju ;)

Wieś Warszawa to miasto, ale wszystkie pozostałe to prowincja.

Żałuj, że nie przyjechałeś bo widzę, że czujesz klimat pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 procent to cwani właściciele i przedstawiciele firm, którzy z dźwiękiem niewiele mają wspólnego. To wszystko to produkt nie audio.

 

Czy słyszałeś to cudo z 3 mln? Nawet się nie wypowiem. Markę focal uznawałem za szczyt w świecie audio, a wysiedzieć tam trudno było, i wcale nie przez 100 Hz czy dudnienie całego budynku. Płacz i zgrzytanie zębów.

 

Nie było jednego naturalnie brzmiącego systemu. Nawet te YG też jakieś takie niby fajne, szybkie dynamiczne, ale przy tym bardzo techniczne.

 

Co do problemów ze słuchem, to raczej odbiorcy tego sprzętu mają z nim problemy.

Nie wiem jak inni to oceniają, ale z takim poziomem głośności to aż boli. Co najmniej o połowę należałoby sciszyc wszystko, żeby móc tego słuchać. Jak miałem 15 lat to tak się bawiłem. Dzisiaj mam lampę podobno 3.5 Wata, a korzystam może z 1/4 głośności maksymalnie. Im ciszej tym przyjemniej się słucha. Jeśli jakiś system trzeba tak podkręcać, to świadczy tylko o tym, że po cichu nie zagra dobrze. Jakbym tam pokreślił conajmniej po trzy zera z każdej ceny, to nikt nie doskuchiwalby się tam piniendzy w tych zestawach.

 

Nie wiem czy byliście w narodowym jak gość tłumaczył jak dwa głośniki w odległości 2cm od siebie przekazują sygnał stereo w każde miejsce pokoju i dlatego one są dookolne. No kur zapiał, wszyscy stali i nawet nikt nie parsknal. Jak wryci bo kosztuje więcej niż mają w kieszeni.

 

Focal to byla dla mnie PORAZKA. Moze przez to ze pedzili klasa D. Ten co przygotowywal wystawe tego sprzetu powinien sie podac do dymisji. W ogole naprawde bylo slychac klase D w zestawach pasywnych. W aktywnych mniej ale tez dalo sie wyczuc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy podchodziłem z niedowierzaniem. Średnica i wysokie tak poszatkowane jak na mojej kostce ta2022.

Miałem o tym już wcześniej pisać, ale pomyślałem że to już przesada porównywać flagowce focala do grania z kości za 20 USD. A jednak miałem rację. Nie tylko mnie się to rzuciło na uszy. W wielu pokojach słychać było tą spartoloną górę, a nawet średnicę. Już u buczeniu beerow nawet nie chcę wspominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wstegi. W wiekszosci przypadkow byla straszna kaszana. Tylko jeden zestaw - dosc spore monitorki w sobieskim ze wstega na gorze. Na dole byl chyba seas plastikowy. Gralo bardzo przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.