Skocz do zawartości
IGNORED

5.1 do dużego salonu 300m3


Przybyla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam duży salon z kuchnią a konkretnie 50m2 6mna wysokość potrzebuje zestaw 5.1 do 8tyś + - 60% filmu 40% muzyka lubie tłusty bas zależy mi na tym efekcie w filmach jak i muzyce.Salon ma taki minus że jest straszne echo ale z tym nic narazie nie zrobię. Głośniki jaki mi chodzą po głowie to klipach a amplituner harmonogram ale nie mam konkretnego modelu jeszcze wybranego.Co polecacie ? Zależy mi na systemach typu DTS HD true HD itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i możesz mi wytłumaczyć co powiedziałem nie tak ? Nie każdy ma wiedzę na ten temat moje hobby to motoryzacja i tam pomaganie innym a nie wyśmiewam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 m2 to jakiś hangar. Najpierw musisz wytłumić wszystkie ściany, sufit i podłogę. Skup w firmach kateringowych palety po jajkach. Może być tak, że dostaniesz je za darmo. To od zawsze był i jest topowy materiał tłumiący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Z tego co wywnioskowałem to ampli chcesz Harman Kardon? Sprzęt ma być nowy czy może być używany?

Mój brat ma ampli Harmana który współpracuje z kolumnami Heco i te bym Ci polecił. Do Twojego metrażu model Aurora 1000 lub starsze Music Style 1000. Co do ampli to im wyższy model tym lepiej ale oczywiście zależy od kasy bo kolumny pochłoną lwią część ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem nad harmono może być coś innego nie koniecznie coś dobrego z tymi systemami o których napisałem.Moze być sprzęt uzywany.Sprawdze te zestawy o których napisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zestawem 5.1 na bazie Heco Aurora 1000 może braknąć na ampli. Można poszukać używek lub odezwać się do chłopaków z S4home, widzę że mają jeszcze poekspozycyjne Music Style.

Co do ampli to do 2 tysi powinieneś fajną używkę wyszarpać np. Oknyo tx-nr 818(828) lub jakiegoś harmana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw Heco jest bardzo korcacy chyba dozbieram i właśnie go zakupie.Mam przy okazji pytanie czy istnieje zestaw 5.1 porządny gdzie frontowe głośniki są wielkości takie jak tylne a nie jak to w większości bywa że przód duży tył mały bo tak się składa że metrów mam dużo a nie ma za bardzo gdzie frontow ustawić. Bo przecież nie ustawie frontów do tyłu a małych do przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie zestawy są tak budowane że kolumny frontowe są kolumnami podłogowymi a satelity to kolumny podstawkowe ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś sobie sam zbudował zestaw na bazie kolumn podstawkowych ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska!

 

Mam nadzieję, że temat już wyczerpany. Ja wyskoczę ze swoim pytaniem:

 

Czy uważacie, że takie głośniki do 20 m2 pokoju nadadzą się i są warte swojej ceny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje zestaw 5.1 porządny gdzie frontowe głośniki są wielkości takie jak tylne a nie jak to w większości bywa że przód duży tył mały bo tak się składa że metrów mam dużo a nie ma za bardzo gdzie frontow ustawić.

 

xD

 

Mistrzowska zarzutka, albo dodatkowy chromosom :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep.RMS.pl dziękuję bardzo zaa odpowiedz i chyba już nie będę kombinował a zakupie ten sprzęt z linków.Wszystko mi się podoba tylko mam pytanie co do firmy MELODIKA głośników czy ta marka jest coś warta koło czego można ją postawić ? Chodzi mi o jakoś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Melodika bl40 jest to konstrucja firmy Roth Audio Oli40. Z tego co pamiętam to Roth zakończył produkcję tego modelu i przejął projekt Rafko (dystrybutor na Polske) i produkuje je pod szyldem Melodika. Wiadomo gdzie są one produkowane ale to nie zmienia faktu że to bardzo dobrze brzmiące kolumienki :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytają opinię uznałem że jest chyba lider wśród subow REL T9 jest drogi ale zwiększył bym budżet 4k na sub 3k na amplituner i 3k na głośniki ma układ taki sens ? Czy zestaw wmz słabych głośników a dobrego suba ma sens ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rel robi bardzo dobre suby, ale niestety bardzo drogie, T9 to jedynie 10-calowy przetwornik, i choć należy docenić szybkość i jakość jego dźwięku, to na przestrzeni 50m2 po prostu nie zapewni tłustego basu, o którym pisałeś w pierwszym poście.

Sama koncepcja zakupu dobrego i mocnego suba mimo pozostałych elementów zestawu z niższej półki - szczególnie w dużym pomieszczeniu rzeczywiście wg mnie jak najbardziej jest słuszna.

Stąd mój pomysł na wręcz 15-calowca, przykładowo Klipsch 115SW.

A jeśli Rel - to linia stworzona bardziej do kina domowego niż do muzyki, czyli coś co na dużej przestrzeni powinno zagrać o wiele lepiej od T9, choć go nie słuchałem - HT1205, czyli 12 cali i 500W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, to kręcisz się kolego pomiędzy kolumnami, pomiędzy sub'ami (nota bene jeden to BR, drugi OZ, więc różne granie i różny efekt - od REL'a na tych metrach wspomnianego przez Ciebie na początku mięsa się nie spodziewaj raczej), a kompletnie przemilczałeś w swoim planie kwestię akustyki, która może okazać się, że będzie rozdawała karty w tej zabawie. I nawet przy wydatku i 30k na sprzęt, może okazać się, że będzie jedna wielka kicha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tego się boje ale jak nie kupię i nie sprawdzę na własnej skórze to się nie przekonam. Cały czas walczę z akustyka poprzez takie pierdoły jak ramkiz zdjęciami już się wiele zmieniło.

 

Co do suba Klipsch 115SW bardzo ciekawa propozycja sama firma Klipsch bardzo mi przemawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc na Twoim miejscu postarałbym się ograniczyć ryzyko "umoczenia" do minimum, tym bardziej, że są teraz takie możliwości.

Przede wszystkim pamiętaj, że sprzęt zawsze możesz wypożyczyć - są firmy, nawet tu na forum, które oferują taką usługę. Zawsze już będziesz miał jakiś wstępny pogląd na sytuację, sprawdzone pomieszczenie w boju, bez większego ryzyka finansowego - okaże się kupa, to zwrócisz/wymienisz, powalczysz z akustyką.. Warto może pomyśleć o skorzystaniu z usługi kalibracji kina (jest o niej wątek również na tym forum), zorganizować wspomniany już tutaj projekt akustyczny... Możliwości obciążających mniej finansowo, niż sam zakup kina w ciemno nie brakuje. W każdym razie nie wolno Ci ignorować kwestii mocno nietypowego, w Twoim przypadku, pomieszczenia i jego akustyki.

 

Co do samego sprzętu, ja osobiście Klipsch'a polecam - i nie tylko wymienionej powyżej "pralki" R 115SW, ale nawet całego seta, opartego na serii RP. Ale jak w każdym przypadku, musisz posłuchać, gdyż Klipsch to charakterystyczne granie, które nie każdemu się podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację spróbuję dogadać się z jakąś firma suba w sumie już wybrałem REL T9i jeśli ktoś ma podobne propozycje mile widziane.Jeszcze głośniki i amplituner

 

Tylko tak jak wspomniałem kolumny niższej półki niż ten sub ;D bo może mnie braknoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srry pomyliłem miałem na myśli że przemyślałem i propozycje mam dwie:

 

 

Tak jak kolega mi podesłał

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Teraz nie wiem który lepszy bardziej się przyjmie do mojej powierzchni. No i przy okazji mam pytanie czy sub może być z tyłu pokoju nie z przodu? Ma to wielkie znaczenie?

 

 

KLIPSCH mnie bardziej przekonuje

 

 

Kolumny do tego coś w tym stylu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Zostaje 2500 + - na amplituner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utarło się, że konstrukcja zamknięta (w tym wypadku Rel) bardziej nadaje się do muzyki, niż do kina, konstrukcja otwarta (w tym wypadku Klipsch) na odwrót.

Nie ma też złotej zasady, że sub musi stać na frontowej ścianie i koniec kropka. Wszystko determinuje akustyka pomieszczenia i może okazać się, że stojąc z tyłu będzie lepiej odbierany. Ale też nikt nie da Ci 100% gwarancji, że w Twoim przypadku taki układ będzie lepszy.

Co do kolumn, to chyba tegoroczna seria R (Reference) od tego producenta. Nie znam, nie słyszałem. W każdym razie przy poprzednich wydaniach, przy wyborze pomiędzy właśnie serią R, a RP (Reference Premiere), polecane były zawsze te drugie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, utarło się, iż BR do kina a OZ do muzyki, ale czemu? Chyba tylko dlatego, że większość (z niższej i średniej półki) subów z BR jest zbyt wolnych by nadążyć za muzyką, natomiast powyżej strojenia swojego bass-reflexu potrafią wytworzyć satysfakcjonujące większość osób ciśnienie akustyczne. OZ ma natomiast równiejszą charakterystykę od jeszcze niższych częstotliwości, co raczej i tak nie dotyczy konfrontacji jak tutaj, czyli 15" BR i 12" OZ.

 

Jeśli miejsce odsłuchowe jest stosunkowo blisko planowanego umieszczenia suba (rzeczywiście z tyłu może to dobrze zagrać, kwestia akustyki i ustawienia), to tym bardziej zależałoby mi na mocniejszym ataku i uderzeniu, czyli i tak nie skreślałbym 12-stki od REL-a. Ale posłuchałbym obu, szczególnie gdy warunki akustyczne są tak niekontrolowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.