Skocz do zawartości
IGNORED

Przetw. Peerless do Superlux (słuchawki)


Inkoguto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tymphany (Peerless) od pewnego czasu produkuje przetworniki HPD-50N25PR00-32 (są w Digikey-u). Są zastosowane w słuchawkach Kennerton Vali za kilka tys. zł. 2 takie przetworniki kosztują netto około 80 zł. Rozebrałem słuchawki Superlux HD-681 i te przetworniki powinny tam pasować (fi 50 mm). Czyli możnaby uzyskać b.dobre słuchawki za około 200 zł.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, bo kiedyś bawiłem się w przekładki przetworników do obudowy z innych słuchawek. W oryginalnych grały świetnie, a w innych brzmienie tych samych przetworników było fatalne. Wygląda na to, że obowiązują tu takie same zasady jak w przypadku kolumn.

 

Podaj więcej szczegółow, jaki "dawca", "biorca", itd.

 

Akurat mam w/w Superluxy, i akurat brzmienie mają całkiem okej.

 

Z jakim sprzętem towarzyszącym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w innych brzmienie tych samych przetworników było fatalne.

Jeśli zasady podobne jak w kolumnach, to powinien kuleć bas, reszta pasma powinna być w miarę OK. A to można próbować kombinować zmienić modyfikując muszle.

Te Kennerton jak patrzę są otwarte, HD681 są półzamknięte, tak na chłopski rozum może być podbity bas co można skorygować niby otwarciem słuchawek/modyfikując kształt.

 

Jeśli będziesz zamawiał z digikey, możesz druga parkę dla mnie, też chętnie przeprowadzę eksperyment za stówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

 

Jeśli będziesz zamawiał z digikey, możesz druga parkę dla mnie, też chętnie przeprowadzę eksperyment za stówkę.

 

Tez jestem zainteresowany parką tych głośników. Bede je zamawiał, jesli ktos jeszcze jest zainteresowany to czekam na info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem 4 takie przetworniki. 2 z nich mają pogniecione membrany, raczej nie nadają się do użytku. Przesyłka, netto 208 zł, UPS-em. UPS-owi "przestawiły się" "0" z "8" i policzyli 23% VAT od 280 zł (66 zł), zamiast od 208 (około 48 zł). Łącznie, dzięki Digikey-owi i UPS, jestem stratny ponad 100 zł.
Pisałem do UPS. Odpowiedzieli:
"Informacje zawarte w Pana mailu przekazałem do naszej Agencji Celnej. Odpowiedź otrzyma Pan w czasie jednego dnia roboczego."
To było ponad 2 miesiące temu. Do dziś żadnej odpowiedzi. W międzyczasie przypominałem się - zero reakcji.
Będę unikał Digikey-a i UPS jak tylko będzie inny wybór.
Poprzednio kupowałem już inne rzeczy w arrow.com (tych przetworników tam nie było). VAT płaciłem tam od razu w sklepie, łącznie z zamówieniem i później przy odbiorze paczki nie było już nic do zapłaty. I przesyłka darmowa nie od 200 zł netto tylko każda.

A te pozostałe 2 sprawne zamontowałem, są ok, pasują i trzymają się, chociaż są trochę wyższe i trzymają się tylko na wcisk (zatrzaski nie zatrzasnęły się).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już po jakichś 150-200h (ponad 2 miesiące).
W porównaniu do Creative Aurvana Live są chyba wyższej klasy. Ciemniejsze, góra czystsza, więcej basu, niżej schodzi, wyraźny.
Damping factor jest słaby, bo mój wzmacniacz (single ended na BD283, bez sprzężenia) ma duży opór wyjściowy (0,17 oma) i cienki oryginalny kabel od słuchawek też ma duży opór.
Oryginalne pady psują dźwięk. Brzmi trochę jak przez rurę. Myślę, żeby je wymienić ale nie wiem na jakie. Podoba mi się rozwiązanie padów o trójkątnym przekroju od Grado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze napisać, że podłożyłem pod pady podkładki z tektury falistej, żeby odsunąć słuchawki od uszu. To poprawiło dźwięk. Wcześniejszy opis uwzględnia te podkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  również - wymiana bardzo prosta - na razie wygrzewam, ale ogólnie to na teraz trochę słabo grają - może rekabling pomoże. Charakterystykę maja dosyć równą - tonalnie grają podobnie jak oryginalne przetworniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.