Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe z dolby atmos


niesamowity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałbym poradzić się fachowców.Zamierzam skompletować kino domowe z Dolby Atmos.Biorę pod uwagę dwa Ampli Demon 2500 i Onkyo 686.Nie mam zielonego pojęcia jakie kolumny. Chcę też zrobić sufit podwieszany aby zamocować głośniki sufitowe do dolby atmos.Ze względów finansowych chciałbym kupić najpierw Ampli i kolumny podłogowe. Potem resztę głośników i oczywiście blu-ray. Tv już jest LG OLED 55b7, chociaż już żałuję że nie kupiłem wersji 65 cali. Pomieszczenie 6,6 na 3,6 wysokości 2,5 metra (przed obniżeniem sufitu) Proporcję to filmy z blu-ray 30%,30% muzyka - prawie wszystkie gatunki z CD lub Spotify,reszta TV (obecnie IP TV, niebawem Nc+ z dekoderem 4k. Proszę o pomoc szanownych grupowiczów, gdyż sam sobie nie poradzę. Zaznaczę jeszcze że dom jest drewniany, w pokoju nie będzie żadnych zbędnych mebli, tylko duża kanapa. Dziękuję serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę polecić do amplitunera Onkyo głośniki Monitor Audio. Ładnie ze sobą współpracują.

 

Zajrzyj na:

 

www.monitoraudio.com

 

zobaczysz ich ofertę. Mają bardzo szeroką, od Hi-Endu (Platinum, Gold) po bardzo budżetowe (co nie znaczy że kiepskie, wprost przeciwnie, w niezależnych testach mają dobre oceny i zdobywają tytuł "najlepsze w swojej cenie"). W ofercie mają również dedykowane głośniki górne do Dolby Atmos.

 

Potem zajrzyj na:

 

www.audiocenter.pl

 

zakładka Cenniki, zobaczysz ceny na rynku polskim. Decyzja oczywiście należy do Ciebie, w zależności od budżetu jaki chcesz przeznaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat. Dziękuję kolego, tylko jak dobrać te głośniki? Może określę budżet: kolumny podłogowe około 3000 za parę, sub 2000-3000. Reszta też w podobnych pieniądzach. Jakbym się zmieścił w 10000pln byłoby dobrze. Jednak zaznaczam, że najpierw Ampli plus podłogowe,potem reszta. Co miesiąc chciałbym coś dokupić w okolicy 3-4 tyś. Koniecznie głośniki montowane w suficie. Nie wiem czy wszystkie głośniki powinny być jednej firmy. Nie znam się na tym,ale chciałbym mieć zestaw średniej półki,nie marketowy zestaw.

 

Pisząc 10000 mam na myśli razem z Ampli, ale budżet nie jest sztywny. Wolę dopłacić parę groszy niż dużo stracić na jakości

 

Przy okazji zapytam jeszcze - denon czy Onkyo a może jeszcze coś innego w podobnych pieniądzach, podobne parametry

 

Koniecznie głośniki mocowane w suficie. Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon czy Onkyo? Sprawa indywidualna. Ja wybrałbym Onkyo, ale to są porównywalne marki i obydwaj mają ofertę z każdej półki. Jeśli interesuje Cię tylko Dolby Atmos: obydwaj mają takie amplitunery. Jeśli również Auro 3D - tylko Denon się w to bawi. Jest jeszcze jedna różnica: Denon prowadzi politykę że każdego roku muszą być nowości w ofercie. U Onkyo nie muszą. Nowe modele pojawiają się rzadziej.

 

Zainteresuj się również propozycjami Pioneera (www.pioneer.pl). To jest obecnie ten sam koncern co Onkyo, ale ich oferty tylko częściowo pokrywają się. Choć uczciwie trzeba powiedzieć, że nie brak (moim zdaniem niesprawiedliwych) opinii sugerujących że obecny Pioneer nie jest tym co kiedyś i pod względem audio odstaje in minus od wymienionych przez Ciebie.

 

W ustalonym budżecie optymalnym rozwiązaniem byłaby (jeśli mówimy o Monitor Audio) seria Bronze: podłogówki Bronze 6, centralny Bronze Centre, przeznaczone do kanałów surround Bronze FX (w zastosowaniach czysto kinodomowych, do muzyki lepiej tam sprawdzą się monitory Bronze 2 czy nawet Bronze 1) i subwoofer Bronze W10. Zajrzyj do materiałów (linki podałem), jest bogaty wybór głośników montażowych sufitu dla Dolby Atmos.

 

Czy wszystkie głośniki powinny być od tego samego producenta? Jeśli chodzi o wszystkie poza subwooferem - moim zdaniem zdecydowanie tak. Co do samego subwoofera są dwie szkoły myślenia: jedna mówi że również, druga radzi wziąć produkt kogoś kto specjalizuje się w samych tylko subwooferach: REL, Jamo, Klipsch, SVS, itp.

 

Jaką planujesz konfigurację? 5.1.2? 7.2.4? Jeszcze inną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Oba amplitunery są w swojej cenie bardzo udane i popularne. Oba również nadają się do połączenia muzyki i kina domowego w jednym systemie. Oba wspierają w pełni system Dolby Atmos. Myślę, że wybór między tymi dwoma urządzeniami będzie zależał już tylko od Pana preferencji brzmieniowych. Denon to brzmienie cieplejsze, bardziej miękkie, trochę bardziej basowe. Onkyo zabrzmi trochę bardziej dynamicznie, trochę bardziej twardo. Co do kolumn, proponuję cos z oferty Monitor Audio. Kolumny bardoz uniwersalne brzmieniowo, dobrze zgrywają się jako zestaw zarówno z Onkyo jak i Denonem (zdecydowanie lepiej niż z Yamahą czy Pioneerem) a do tego występuje szeroka oferta głośników sufitowych tej marki aby przygotować pełny Dolby Atmos. Optymalnie byłoby wybrać model Bronze 6 jako kolumny przednie plus reszta do zestawu jak już będzie Pan gotowy na zakup reszty systemu. Alternatywnie można rozważyć również udane kolumny Heco Aurora 700, do których również występuje reszta zestawu 5.1. Tylko głośniki sufitowe musiałyby być już innej firmy.

 

Zachęcam również do odsłuchu zestawów w naszym salonie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Denon 2400 i Monitor audio bronze 6 w zestawie teraz już 3.0 ale kupowałem ampli + 2.0

Ja ze zestawu jestem zachwycony lecz nie sluchałem wielu zestawów wiec porównanie maiałem na 4 kolumnach w tym trzech z monitor audio.

Efekt uderzena sceny w filmach jest przy 55-60 na pokrętle.

Bas w filmach jest bardzo fajny nie słuchałem z subem więc nie mam porównania ,jak dla mnie na razie ok.

W denon 2500 masz coś nowego wstawione ,że przy ciszej sluchanej muzyce czy filmach jest wieksza dynamika...byc moze chwyt marketingowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.