Skocz do zawartości
IGNORED

Trójwymiarowe stereo


Piotr_71988

Rekomendowane odpowiedzi

Około dwóch lat temu miałem okazje w markecie słuchać zestawu stereo. Mam przygotowane kawałki testowe mp3 320 CBR które bardzo dobrze znam i często z nich korzystam właśnie na odsłuchach. A więc były to kolumny Dali Lektor 8 + jakiś Amplituner Denona AVR (prawdopodobnie AVR 2100/2300). Kolumny były podłączone zwykłymi kablami bez końcówek, a muzykę puszczałem z Galaxy S3 podłączonego kabelkiem mały jack na 2x cinch stereo. To co tam usłyszałem po prostu zwaliło mnie z nóg. Stereo, głębia, przestrzeń, szerokość sceny, bas, również wysokie ponad przeciętnie świdrowały w kosmos szczególnie te około 16 kHz. Po prostu wylewało się to z tych kolumn, nie mogłem w to uwierzyć - trójwymiarowy dźwięk w pełni kontrolowany i zwarty. Zaznaczę tylko - Rock, metal czy muzyka POP brzmiała na tym zestawie zwyczajnie. Amplituner był prawdopodobnie wyciągnięty z pudła i podłączony przez pracownika bez żadnej kalibracji i ustawień, nawet nie było pilota żeby coś zmienić więc jakieś audyssey czy podbicie skrajów pasma najprawdopodobniej było na zero(wiem Denon"w standardzie" ma podkręcone skrajne zakresy). Wracałem tam chyba 5 razy żeby upewnić się czy przypadkiem mi się coś nie przesłyszało. Nie, nie przesłyszało się. Lektory 8 już kupiłem i teraz chce kupić właśnie jakiś amplituner Denona i tu pojawią się moje pytania:

 

 

1. Czy po wyciągnięciu z pudła jest znaczna różnica w charakterze dźwięku(stereo) amplitunerów np AVR 2300 a AVR 4300 a AVR 6200.

 

2. Czy nie jest przypadkiem tak, że te tańsze amplitunery są domyślnie "wysterowane/podkręcone" w taki sposób, że mają oczarować (w stereo) tym trójwymiarowym dźwiękiem przeciętnego Kowalskiego, a droższe będą grały bardziej naturalnie/liniowo bez większej ingerencji w tor audio?

 

3. Czy wrazenia odsłuchowe których miałem przyjemność doświadczyć wynikają po prostu z tego, iż Lektory 8 (nie wygrzane), (łatwo napędzalne) zupełnie przypadkiem świetnie się zgrały z tamtym Denonem który mógł mieć coś podkręcone? i teraz ciężko będzie mi odnaleźć właśnie ten właściwy/"unikalny" model amplitunera ?

 

Chcę teraz kupić amplituner, ale nie wiem czy paradoksalnie droższy model nie zagra gorzej(dla mnie) od tańszego. Ktoś może parsknąć śmiechem i powiedzieć ze to niemożliwe ,że usłyszałem trójwymiarowy dźwięk pełnym przestrzeni, powietrza, super głębokiego kontrolowanego basu jak i górze pełnej blasku na takim gównianym sprzęcie, że takie efekty to tylko we wzmakach stereo (wydajnych prądowo) od 5 tysia i w górę.... ale tak, tak właśnie było szanowni panowie, nawet jeśli była to zasługa jakiejś obróbki cyfrowej w torze adio to ja to kupuje.! Tylko chciałbym wiedzieć co to było..! Mam dobry słuch, kupę lat słucham muzyki elektronicznej. Sam mam w domu Yamahe a-s700 + Mission mx6 i średnio to gra.. wiem wiem Yamaha sucho gra przynajmniej ta która mam ja(niski model)... Podkreślam, wielokrotnie później chodziłem na odsłuchy zestawów (w tym amplitunerów Denona, ale już nie z Lektorami 8) za 10 koła za wzmaka i 15 za kolumny i takiego efektu nigdy więcej nie uświadczyłem.

 

 

 

Panowie, proszę o poradę i wypowiedzi. Wszelką krytykę biorę na klatę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno wyjście. Musisz pójść w to samo miejsce ze swoimi kolumnami,postawić je dokładnie,tak jak kiedyś i dobrać sobie elektronikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to pytanie zasadnicze.. czy byłeś trzeźwy? ..bo ludzie tysiące wydają na naprawde o lata świetlne lepsze urządzenia w zakresie stereofoni (oderwanie dźwięku od kolumn, lokalizacja dźwięków w przestrzeni,) bas - jego kontrola itd itp ... a Ty usłyszałeś to z paździerzowego amplitunera. ..ale nie chodzi o to by Cie z tego błędu wyprowadzać tylko zebyś był zadowolony z tego co masz. nikomu nic do tego co Ci sie podoba.

..tylko tak przy okazji ...do takiego dźwięku jaki wspomniałeś myśle że jeszcze temu zestawowi dużo brakuje a Twoje odczucia to tylko brak wiedzy=porównania do czegoś porządnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłem w to uwierzyć - trójwymiarowy dźwięk w pełni kontrolowany i zwarty

Sprzęt audio nie odtwarza trójwymiarowego pola dźwiękowego. Stereo jedynie podaje sugestie, które są przetwarzane w umyśle i tworzą iluzję dźwięku przestrzennego. Jakość tych iluzji nie musi odpowiadać jakości dźwięku, chociaż przetwarzanie DSP może znacznie poprawić sugestywność tego, co wydobywa się z kolumn.

 

Reszta efektu to jakość kolumn i pomieszczenia odsłuchowego. Tego drugiego nie odtworzysz łatwo w domu.

 

Czy nie jest przypadkiem tak, że te tańsze amplitunery są domyślnie "wysterowane/podkręcone" w taki sposób, że mają oczarować (w stereo) tym trójwymiarowym dźwiękiem przeciętnego Kowalskiego, a droższe będą grały bardziej naturalnie/liniowo bez większej ingerencji w tor audio?

Nie, droższe amplitunery mają więcej mocy, kanałów, więcej wejść i wyjść, mocniejsze DSP i obsługują więcej technik reprodukcji dźwięku wielokanałowego i korekty akustyki (dochodzą koszty licencji). Strona analogowa tego sprzętu nie różni się specjalnie. Te najtańsze mają bardzo proste końcówki mocy, te droższe nieco lepsze. W przypadku Denona tak chyba od X3400 analog pozostaje mniej więcej taki sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około dwóch lat temu miałem okazje w markecie słuchać zestawu stereo

 

Sorry, ale nawet jak kupisz to co słyszałeś to nie kupisz hali wielkości marketu, tła jakie wprowadzają inne sprzęty wydające dźwięki, ludzi, itd.

 

 

To jak z zapachem chleba w markecie. To co sprzedają jako chleb jest silnie rakotwórcze, a zapach chleba wydobywa się z przewodów zamontowanych powyżej....

 

 

Także daruj sobie pogoń za mirażem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt audio nie odtwarza trójwymiarowego pola dźwiękowego. Stereo jedynie podaje sugestie, które są przetwarzane w umyśle i tworzą iluzję dźwięku przestrzennego. Jakość tych iluzji nie musi odpowiadać jakości dźwięku, chociaż przetwarzanie DSP może znacznie poprawić sugestywność tego, co wydobywa się z kolumn.

 

Reszta efektu to jakość kolumn i pomieszczenia odsłuchowego. Tego drugiego nie odtworzysz łatwo w domu.

 

 

Nie, droższe amplitunery mają więcej mocy, kanałów, więcej wejść i wyjść, mocniejsze DSP i obsługują więcej technik reprodukcji dźwięku wielokanałowego i korekty akustyki (dochodzą koszty licencji). Strona analogowa tego sprzętu nie różni się specjalnie. Te najtańsze mają bardzo proste końcówki mocy, te droższe nieco lepsze. W przypadku Denona tak chyba od X3400 analog pozostaje mniej więcej taki sam.

Przepraszam ale muszę się wtrącić. Skąd wziąć płytę która jest czysto stereofoniczna i nie ma zapisanych żadnych danych 3D ?

Tak serio pewnie są na świecie takie płyty, ale przecież całe to rozmieszczenie instrumentów, te wszystkie zabawy z fazą itp. to wszystko to właśnie praca w studiu nagraniowym. Przecież chyba przynajmniej większość z nas padła ofiarą chytrości sprzedawców w salonach audio którzy świadomie lub nie chcąc pokazać nam przestrzeń uzyskiwaną z danych kolumn czy wzmacniacza puszczają słynną Amused to Death Rogera Watersa. Płyta ta nagrana jest przestrzennie w systemie QSound. Podobnie nagrywało przynajmniej kilkunastu znanych artystów, Inni nagrywali w innych systemach o których nawet nie wiemy, ale potem ich płyty brzmią świetnie, a sprzedawcy przy ich pomocy prezentują i sprzedają sprzęt. Posłuchaj Led Zeppelin Whole Lotta Love chociażby, tam to dopiero gitary latają za głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąć płytę która jest czysto stereofoniczna i nie ma zapisanych żadnych danych 3D ?

Stereo to dość ogólne pojęcie. Muzykę można nagrywać monofonicznie lub kilkoma technikami mikrofonów stereo. W miksowaniu można stosować różne techniki pozycjonowania nagranego dźwięku. Oprócz prostych manipulacji typu zmiana natężenia czy fazy można modulować barwę tonu symulując wpływ małżowiny usznej (tak chyba robi Qsound). Można dodawać różne efekty typu pogłos czy chorus, zmieniające percepcje kierunku. A rezultat nadal będzie stereo. W którym miejscu przestaje być czystym stereo, to chyba dość subiektywna sprawa. Może nawet nieskorelowana z końcowym efektem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To jak z zapachem chleba w markecie. To co sprzedają jako chleb jest silnie rakotwórcze, a zapach chleba wydobywa się z przewodów zamontowanych powyżej....

 

 

 

 

to pojechałeś. masz jakieś wyniki badań na SILNĄ rakotwórczość chleba z marketu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno wyjście. Musisz pójść w to samo miejsce ze swoimi kolumnami,postawić je dokładnie,tak jak kiedyś i dobrać sobie elektronikę.

Chyba właśnie tak zrobię, o ile mnie tam wpuszczą ze swoimi paczkami...

 

A trzezwy wtedy byles ;-)?

 

Łącznie w przedziale 5/6ciu miesięcy za każdym razem byłem trzeźwy, z kawką w ręku o 10 rano(3 razy) ledwo co otworzyli sklep więc mogłem sobie pozwolić ponapierdzielać jak chciałem - personel nie miał pretensji sklep był pusty. Później jeszcze 2 razy po południu..oczywiście na sucho...

 

Twoje odczucia to tylko brak wiedzy=porównania do czegoś porządnego

 

Napisałem wcześniej, że bywałem na odsłuchach za większe siano.. zestawy po 25 koła... Raz tylko zrobiły na mnie wrażenie kolumny Sonus faber Chameleon T ale nie dźwiękiem 3D tylko szerokością dźwięku jaki z siebie emitowały - efekt był taki, że kolumny stojąc w szeregu z siedmioma innymi parami to nie byłem w stanie określić które aktualnie grały.. Więc porównanie jakieś mam...

 

. Jakość tych iluzji nie musi odpowiadać jakości dźwięku.

 

To jest bardzo interesujące...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym nie doszukiwał się fenomenu tego Denona... poprostu były wpięte inne głośniki możliwe że grałeś na 5.0 lub 5.1. W Saturnie w suficie są zamontowane głośniki - za amplitunerem pewnie była choinka kabli i nie zauważyłeś co było wpięte.... a pan mógł pilotem zmieniać i źródła i kolumny itd...

 

2. Akustyka - brak ścian za plecami i po bokach też swoje robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż przetwarzanie DSP może znacznie poprawić sugestywność tego, co wydobywa się z kolumn.

 

Proszę rozwiń tą myśl.

 

1. Ja bym nie doszukiwał się fenomenu tego Denona... poprostu były wpięte inne głośniki możliwe że grałeś na 5.0 lub 5.1. W Saturnie w suficie są zamontowane głośniki - za amplitunerem pewnie była choinka kabli i nie zauważyłeś co było wpięte.... a pan mógł pilotem zmieniać i źródła i kolumny itd...

 

2. Akustyka - brak ścian za plecami i po bokach też swoje robi.

 

Było 2.0 na 100% .Bawiłem się tym sam. Był to cały zestaw ale tylko duże ósemki były podłączone. Fakt dookoła nie było ścian, sufit wysoko, ale kolumny stały stosunkowo blisko siebie max 1.8 metra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wzmacniaczu yamahy nie gra ?

 

 

Gra, ale nie mogę powiedzieć jak, bo nie ma mnie w domu. Lektory kupiłem na gorąco, żona podłączyła zamiast Missionów MX-6 te ósemki i mówi że grają jakby delikatniej i mniej basu mają...raczej nie odczuła większej różnicy...

 

Pamiętam jeszcze w innym markecie stało przy ścianie 8 par kolumn i 2 ostatnie po rogach szeroko to były JBL Studio 290 i właśnie Lerktory 8 i też były pod jakąś Yamahe podłączone, nowszy, wyższy model niż mój a-s700 . Grało to dokładnie tak samo jak u mnie w domu -- sucho bez przestrzeni zwykłe stereo bas tylko po środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę rozwiń tą myśl.

 

Amplitunery KD zwykle dysponują różnymi trikami bazującymi na DSP. To jest np. symulacja nieistniejących głośników, symulacja pomieszczenia odsłuchowego czy konwersja sygnału stereo na wielokanałowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to selektor impedancji. Standardowo jest na LOW. Gdzieniegdzie można przeczytać, że kolumny dostają przestrzeni/powietrza na HIGH, ale to będę mógł sprawdzić za jakiś czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner był prawdopodobnie wyciągnięty z pudła i podłączony przez pracownika bez żadnej kalibracji i ustawień, nawet nie było pilota żeby coś zmienić więc jakieś audyssey czy podbicie skrajów pasma najprawdopodobniej było na zero(wiem Denon"w standardzie" ma podkręcone skrajne zakresy).

 

Skąd ta pewność - przecież zwykle jest odwrotnie, czyli trzeba włożyć dużo pracy w konfiguracje, trzeba wiedzy i doświadczenia, aby nawet z lepszej klasy sprzętu dostać dobry dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność - przecież zwykle jest odwrotnie, czyli trzeba włożyć dużo pracy w konfiguracje, trzeba wiedzy i doświadczenia, aby nawet z lepszej klasy sprzętu dostać dobry dźwięk.

 

Ilekroć tam byłem to nikt się tym nie interesował. Stało bo stało, grało bo grało. Odnosiłem wrażenie, że nie ma osoby odpowiedzialnej za ten zestaw nie było z kim pogadać.... ,a większość ludzi omijała te paczki szerokim łukiem...

 

Innym razem umówiłem się specjalnie do salonu audio zupełnie gdzie indziej. Mieli tam akurat nowiutki amplituner Denona prosto z pudła po 5 koła wtedy chodził... Gościu podłączył co tam miał najlepszego do 10 tyś, i ,...... cieniutko to zagrało ... a jak poprosiłem, żeby odpalił Adyssey to dopiero była mówiąc kolokwialnie - lipa.

 

Teraz tak patrze w manual od pilota AVR 2300. Czyżby była to funkcja którą można włączyć z pilota w Menu "Odtwarzanie w trybie Auto Surround" dalej np: Martix (W tym trybie dodawany jest bardzo przestrzenny efekt dźwiękowy do źródeł muzyki stereo) albo Virtual (Tryb ten umożliwia doświadczenie szerokiego efektu przestrzennego podczas odtwarzania dźwięku wyłącznie przez głośniki przednie (L/P) i podczas odsłuchu przez słuchawki stereofoniczne.).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(10 przyciski Sound Mode)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie tak zrobię, o ile mnie tam wpuszczą ze swoimi paczkami...

 

Jest tylko jedno wyjście. Musisz pójść w to samo miejsce ze swoimi kolumnami,postawić je dokładnie,tak jak kiedyś i dobrać sobie elektronikę.

Doooobreeee.Hahaha. Świetny żart i jeszcze lepsza riposta ;)

"Chyba właśnie tak zrobię, o ile mnie tam wpuszczą ze swoimi paczkami..."

Kolego, nie targaj kolumn do sklepu, bo sprzęt ma grać u Ciebie - w docelowych warunkach akustycznych, a nie w jakimś markecie w niewiadomo do końca jakiej konfiguracji i z jakimi ustawieniami !

Przetestuj w domu, na spokojnie przez kilka dni tego Denona - zwróć, kup coś innego, przetestuj,oddaj, itd... z tych kilku wybierz TEN ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie odpowiedzi:

 

1. Czy po wyciągnięciu z pudła jest znaczna różnica w charakterze dźwięku(stereo) amplitunerów np AVR 2300 a AVR 4300 a AVR 6200.

 

Chyba X na początku powinny mieć bo się będą mylić z seriami z roku 2000, ale do rzeczy:

Starsze modele od 23xx w górę brzmiały z grubsza tak samo, na ucho nie dało się nic usłyszeć innego, pamiętam 16xx lub 14xx było słychać że nie przenosi góry aż tak, ale i tak na ucho prawie to samo.

 

 

2. Czy nie jest przypadkiem tak, że te tańsze amplitunery są domyślnie "wysterowane/podkręcone" w taki sposób, że mają oczarować (w stereo) tym trójwymiarowym dźwiękiem przeciętnego Kowalskiego, a droższe będą grały bardziej naturalnie/liniowo bez większej ingerencji w tor audio?

 

Denony wszystkie były płaskie jeśli chodzi o charakterystykę ew. niedomagały na górze, może dzisiaj coś podkręcają, może jakiś efekt był włączony ?

 

 

3. Czy wrazenia odsłuchowe których miałem przyjemność doświadczyć wynikają po prostu z tego, iż Lektory 8 (nie wygrzane), (łatwo napędzalne) zupełnie przypadkiem świetnie się zgrały z tamtym Denonem który mógł mieć coś podkręcone? i teraz ciężko będzie mi odnaleźć właśnie ten właściwy/"unikalny" model amplitunera ?

 

Denon teraz lubi Dali i z nimi parują zestawy,

myślę że 95% tego co słyszałeś to była zasługa Dali.

 

Chcę teraz kupić amplituner, ale nie wiem czy paradoksalnie droższy model nie zagra gorzej(dla mnie) od tańszego.

 

W Denonie nie, zazwyczaj zagra dokładnie tak samo.

 

 

Ale robiąc podsumowanie:

 

S3 ma FATALNĄ, FATALNĄ!!! jakość dźwięku, podobną do Note 4 Edge czyli absolutne dno (jest aż tak źle wolę mieć ze sobą iPhone4/iPhone4s do słuchawek), wiedzmy co podłączamy.

 

Wiec takiego "wypasa" podpięto pod Denona i Dali (zresztą tu powinno być od razu słychać że to beznadziejny telefon), Denon pewnie miał jakieś efekty nawłączane skoro zrobił "3d", w każdym razie

przy tej jakości wejścia to i X500 (nie polecam) by wiele nie napsuł.

 

i poszło to wszystko na bardzo dobre głośniki Dali które zagrały (nie dziwię się), na tyle na ile mogły.

 

 

wniosek Kup te głośniki bo to one się Tobie podobały, a czy je wysteruje Denon czy Sony to już ma mniejsze znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pojechałeś. masz jakieś wyniki badań na SILNĄ rakotwórczość chleba z marketu?

 

A co internet siostra wyłączyła ? Poszukaj sobie z czego się produkuje większość tego tzw. pieczywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczytaj z czego sie wszystko robi, ale wtedy chyba przestaniesz jesc.

Myslisz ze tylko chleb jest podrasowany?

A co kurczaki, wolowina i prosiak jedza na farmach? Myslisz ze do sera niczego nie dodaja?

Co Ty jesz w takim razie?

Wszystko sam chodujesz?

 

Teraz wszystko jest faszerowane zeby bylo szybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My o niebie wy o chlebie... Darujcie sobie te dywagacje..

 

Masz racje. To forum dla milosnikow audio a nie rakotworczego chleba ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co internet siostra wyłączyła ? Poszukaj sobie z czego się produkuje większość tego tzw. pieczywa.

 

Mam 43 lata i w przeciwieństwie do wielu współcześnie staram się czerpać wiedzę z książek a nie z grup dyskusyjnych na portalach sponsorowanych przez ruskich trolli (np.)

Miedzy szkodliwością a rakotwórczością jest spora różnica. Organizm ludzki nieźle sobie radzi z rożnej klasy jedzeniem. Średnia życia jest niewiarygodnie dłuższa niż kilka wieków temu, ale co ja tam wiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo to dość ogólne pojęcie. Muzykę można nagrywać monofonicznie lub kilkoma technikami mikrofonów stereo. W miksowaniu można stosować różne techniki pozycjonowania nagranego dźwięku. Oprócz prostych manipulacji typu zmiana natężenia czy fazy można modulować barwę tonu symulując wpływ małżowiny usznej (tak chyba robi Qsound). Można dodawać różne efekty typu pogłos czy chorus, zmieniające percepcje kierunku. A rezultat nadal będzie stereo. W którym miejscu przestaje być czystym stereo, to chyba dość subiektywna sprawa. Może nawet nieskorelowana z końcowym efektem ;)

Mam nadzieję że się nie obrazisz jeśli pozwolę sobie się nie zgodzić z Tobą....

Jeśli w sygnale 2kanałowym umieścimy informację z pełnego systemu 5,1 to nie ma to nic wspólnego ze stereo. Po prostu kino domowe będzie słabe i cienkie i zapisane ze słabymi efektami na 2 kanałach, które zaszyte informacje procesor Dolby lub inny odkoduje do 5.1 Swego czasu widziałem w Empiku na własne oczy muzyczne płyty CD nagrane w technologii Dolby Surround stereo. Jakby właściciele sklepów audio dopadli taką płytę, schowali oczywiście przed kupującymi opakowanie to by dopiero Kowalski piał z zachwytu nad przestrzenią danych kolumn czy pieca.

Dokładnie tak samo jest z profesjonalnym, zaczerpniętym z technologii komputerowej systemem Qsound który trafił pod strzechy i audiofile jajka znoszą a to zwykła zabawa fazą paru fachmanów i tyle. Mogę się założyć że w tej chwili w setkach salonów audio na świecie nieświadomi audiofile daja się oczarować przestrzenią na pokazach z wykorzystaniem Amused Watersa a potem w domu lipa. Piszę to z doświadczenia- brałem udział w takich świadomych, czy nie ustawkach przynajmniej 5 razy.

Szkoda tylko że mało kto wie o czym piszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment ale kolega pisał że ma swoje mp3 320kbps więc jak? Dekoder w domu nie daje rady ich poprawnie zdekodować?

Więc teoria ze spreparowanym podrasowanym materiałem nietrafiona raczej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w sygnale 2kanałowym umieścimy informację z pełnego systemu 5,1 to nie ma to nic wspólnego ze stereo

W tym znaczeniu zgoda, to nie będzie "czyste stereo".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment ale kolega pisał że ma swoje mp3 320kbps

 

Niektóre miały nawet mniejszy bitrate... tam o jakość nawet nie chodziło kiedy dźwięk wylewał się z kolumn...

 

Najciekawsze jest to ,że przewertowałem trochę sieci i nigdzie nie znalazłem nawet szczątka informacji, aby w podobnej konfiguracji ktokolwiek zgłaszał choćby namiastkę tego co usłyszałem ja..

 

Niemniej jednak dochodzę do wniosku ,iż najprawdopodobniej był to jeden z tych efektów (Matrix/Virtual) włączonych z pilota .W połączeniu z dość dużymi paczkami i konkretnymi, dobrze zrobionymi kawałkami dało to właśnie taki super efekt...

 

Być może zupełnie niepotrzebnie kupiłem te Lektory .Może wystarczyło zmienić wzmaka na ampli tego Denona AVR-X2300W zapiąć jeden z tych efektów i voila ! NO ale nie szkodzi zrobię sobie quadro.. może wtedy efekt będzie jeszcze lepszy..

 

Btw .: orientuję się ktoś może czy taki AVR-X2300W przyjmie sygnał z komputera po Toslinku stereo rozbite w Aimpie na quadro (Wasapi exclusive Push) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Btw .: orientuję się ktoś może czy taki AVR-X2300W przyjmie sygnał z komputera po Toslinku stereo rozbite w Aimpie na quadro (Wasapi exclusive Push) ?" - po toslinku idzie sygnał cyfrowy ale tryb Wasapi jest chyba tylko po USB? Quadro jest robione już przez Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.