Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Ayre Acoustics


gimza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Widzę, że nie ma jeszcze klubu użytkowników tej amerykańskiej manufaktury na forum ,w związku z czym pora nadrobić zaległości!

Firma bardzo znana za oceanem - popularnością Maca nie przebija, ale Pass'a czy Jeff Rowlanda już tak.

 

I od razu pytanie:

czy upgradował ktoś może AX-7 albo CX-7 na jakieś modele wyżej w drabince Ayre?

Przy serii 5 kwota robi się już spora, a ciekaw jestem czy warto. Niestety dystrybutora w Polsce od tego roku już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Aż się prosi o zakup K5 do tego zestawu?

Z ciekawości spytam: czy miałeś już jakieś problemy z napędem C-5?

Mój CX-7e MP ma już 6 lat, na razie chodzi bez zarzutu, ale boję się, że kiedyś nastąpi ten moment i co dalej, zwłaszcza, że już nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gimza napisał:

Aż się prosi o zakup K5 do tego zestawu?

Z ciekawości spytam: czy miałeś już jakieś problemy z napędem C-5?

Mój CX-7e MP ma już 6 lat, na razie chodzi bez zarzutu, ale boję się, że kiedyś nastąpi ten moment i co dalej, zwłaszcza, że już nie produkują.

z napędem jest wszystko ok. Nie widzę najmniejszych oznak zmęczenia.  Na wszelki wypadek ze trzy lata temu kupiłem laser na ebay i leży w szufladzie czekając na czarną godzinę 

pre chciałem lampowy. zamiast k5 u mnie gra ModWright LS100

Zrzut ekranu 2019-06-12 o 11.29.59.png

Edytowane przez vasco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

właśnie  sprawdziłem. Do 7 również spokojnie można kupić laser jak i cały napęd

np.

https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-OPTICAL-LASER-LENS-PICKUP-for-AYRE-CX-7-Player-/360587557678https://www.amazon.com/Optical-Laser-Head-Pickup-Player/dp/B06XFY6JXR

 

Edytowane przez vasco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powoli pojawiają się recenzje nowej serii 8 - póki co dostępne są cyfrowy hub QX-8 oraz "streaming amlpifier" EX-8.

Ciekawe recenzja wzmacniacza EX-8, a szczególnie porównanie do klasyka Ayre, czyli AX-7e. Okazuje się, że oba urządzenie brzmią różnie-niestety EX-8 nie czaruje już kolorową średnicą jak jego poprzednik. Można poczytać na: https://darko.audio/2019/04/ayres-ex-8-streaming-amplifier-is-ecm-in-a-box/.

Najważniejsza premiera dopiero przed nami, czyli powrót Ayre do odtwarzaczy CD w postaci CX-8, który ma być następcą CX-7 eMP - najbardziej popularnego i najlepszego w kategorii jakość/cena urządzenia Ayre Acoustics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołączam do klubu jako szczęśliwy posiadacz entry level AX-7E, niezły diabełek z niego, zagości na dłużej. Zestawiam go z jaśniejszymi kolumnami Triangle Signature Theta, łącze do wyostrzenia trochę niższych rejestrów kablem Tellurium Q Black I.

Czy koledzy doradziliby kabel zasilający ? i jakiego upgrade'u szukać w głośnikowych. Przypominam, głośniki po troszkę jaśniejszej stronie z nieprzeciętną tubką, ale nie chcę wygładzać tych rejestrów w żaden sposób. Zależy mi na jeszcze lepszej stereofonii i odrobinę głębszym wyraźniejszym basie. Raczej miedź wchodzi tylko w grę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w naszym małym klubie! 

Nie przejmuj się entry level w wykonaniu Ayre jest naprawdę niezły? Szkoda, że seria 7 jest już wycofana, a "starsi bracia" kosztują już majątek.

Mój AX-7 jest spięty z CX-7 po XLR i szczerze polecam zestawiać AX-7 z prawdziwie zbalansowanym źródłem-gra lepiej niż po RCA. Co do kabelków to mam 2 pary-Kimber Kable Hero (mocno podkreślają wysokie tony, sprawdzają się jakbyś chciał sobie pośledzić perkusję) oraz Oyanide PA-02-jak dla mnie neutralne granie, cena przyjemnościowa. Nic droższego nie chcą próbować, bo pożyczę i będzie musiało zostać?

Co do zasilania mam osobną linię, odłączoną od ruterow, switchy i innego dziadostwa. Kabel zasilający standardowy w głośnikach grobowa cisza. Polecam Tobie jeżeli lubisz niezła stereofonię to podłącz sobie AX-7 w przeciwnej fazie-może masz gdzieś podwójne gniazdo w ścianie. U mnie w przeciwfazie Ayre miała duża szerszą scenę i głębię, ale szlag trafił kolorową, ciepłą średnice za która kocham AX-7, także dałem sobie spokój. No i koniecznie trzeba godzinkę wcześniej przed odsłucham rozgrzać.

Każdy ma swoje zdanie i inne warunki domowe, ale chyba lepiej pobawić się akustyką pokoju niż kablami. Trochę wysiłku, a naprawdę zmiany będą duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Właśnie pod dłuższych odsłuchach, lekturach i rozmyślaniach o upgradzie chyba dobrze trafiłem. Ciężko o lepszy sprzęt w tej cenie nawet w obecnych realiach.

 

Ostatecznie do zestawu dorzuciłem Exogal Comet Plus, zostając przy rca Purist Audio Design Genesis. Zrobiłem też upgrade kabli z tych Tellurium Q Black do Cardas Clear Light. W moim i kolegi mniemaniu okazały się podbite na skrajach i przede wszystkim przykocowane. Cardas wyciągną z systemu wszystko co najlepsze - polecam te kable jak masz ustawiony cały tor i trzeba postawić wisienkę na torcie.

 

Co do zasilającego to poszedłem w polskiego Gigawatta LC2-MK3. Nie jest to może najlepszy kompan dla Ayre, ale póki co wystarcza. (Tylko co w naszym świecie oznacza "wystarcza" - czy istnieje takie pojęcie?)

 

Dźwięk ułożył się, ucho się dopasowało dopiero

 

Dodatkowo w małych pomieszczeniach polecam delikatnie odchylić kolumny podstawkowe do tylu dosłownie 1cm podnieść przód (zachowując przy tym oczywiście stabilność standów). W przypadku Triagle Signature Theta zagrało to wyśmienicie - dźwięk się otworzył, należy jednak zadbać o min. Jeden metr luzu za plecami - najlepiej żeby znalazł się tam dyfuzor.

 

Co do zasilania również zamierzam założyć oddzielną linię od puszki pewnie na jakimś średnim kablu ekranowanym - może Elecaudio w średniej cenie, żeby nie pakować się w kable za 100zl za metr i wyżej (Gigawatt, Yarbo, Belden)

 

Zobacz ofertę: Kabel zasilający ELECAUDIO CS-331B 3x 3,5mm OFC https://allegro.pl/oferta/kabel-zasilajacy-elecaudio-cs-331b-3x-3-5mm-ofc-7215855330?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Kolegów od Ayre pragnę zapytać czy ktoś bawił się wymianą bezpieczników. Otrzymałem propozycję od byłego dystrybutora Audiofast :) bezpieczniki Synergistic Research. Słyszałem też dobre opinie o polskim produkcie https://www.verictum.pl/produkty/bezpieczniki/16_x-fuse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 19:43, Bonifacy123 napisał:

Ostatecznie do zestawu dorzuciłem Exogal Comet Plus, zostając przy rca Purist Audio Design Genesis. Zrobiłem też upgrade kabli z tych Tellurium Q Black do Cardas Clear Light. W moim i kolegi mniemaniu okazały się podbite na skrajach i przede wszystkim przykocowane. Cardas wyciągną z systemu wszystko co najlepsze - polecam te kable jak masz ustawiony cały tor i trzeba postawić wisienkę na torcie

A dlaczego nie połączyć tego Exogala po XLR? Z tego co widzę ten DAC to maszyna zbalansowana i AX-7e gra lepiej po XLR. Możesz w przyszłości spróbować, kabel akurat najłatwiej pożyczyć i sobie sprawdzić w domu.

 

W dniu 30.04.2020 o 19:43, Bonifacy123 napisał:

Co do zasilającego to poszedłem w polskiego Gigawatta LC2-MK3. Nie jest to może najlepszy kompan dla Ayre, ale póki co wystarcza. (Tylko co w naszym świecie oznacza "wystarcza" - czy istnieje takie pojęcie?)

Zawsze warto mieć fajny kabelek zasilający, ale do zakupu listwy bym podchodził ostrożnie. Upgrade producenta z AX-7 do wersji "e" polegał na usprawnieniu i rozbudowie sekcji zasilania, więc trzeba by na spokojnie sprawdzić czy jest jeszcze pole do poprawy.

Bezpieczników i kabli audio zasilających nie testowałem, ale na pewno warto mięć osobną linię pociągniętą bez lodówek, komputerów, mikrofalówek, itd.

 

W dniu 30.04.2020 o 19:43, Bonifacy123 napisał:

Dodatkowo w małych pomieszczeniach polecam delikatnie odchylić kolumny podstawkowe do tylu dosłownie 1cm podnieść przód (zachowując przy tym oczywiście stabilność standów). W przypadku Triagle Signature Theta zagrało to wyśmienicie - dźwięk się otworzył, należy jednak zadbać o min. Jeden metr luzu za plecami - najlepiej żeby znalazł się tam dyfuzor.

Akustyka i ustawienie kolumn to 50% sukcesu. Cały czas mnie to zaskakuje ile można na tym polu zdziałać. A te kolumny trochę dziwne na pierwszy rzut oka nietypowe:)))

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka i ustawienie kolumn to 50% sukcesu. Cały czas mnie to zaskakuje ile można na tym polu zdziałać. A te kolumny trochę dziwne na pierwszy rzut oka nietypowe:)))


Właśnie z kolegą po 2 miesiącach doszliśmy, że odchylenie powiększa jakość dźwięku o oczko :) producent testuje je pewnie w pomieszczeniach 25m2 my dysponujemy jakimis 13-15m2. Wlasnie zbudowalem 3 panele skyline o boku 46cm i szerokości klocka 3.8cm, a za głośnikami mam po panelu absorbującym 60x100x10cm welny mineralnej.

Co do XLR - bede zmieniał w przyszłym tygodniu na ten typ i dam znać, masz rację Exogal jest również dac'iem zbalansowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bonifacy123 napisał:

 


Właśnie z kolegą po 2 miesiącach doszliśmy, że odchylenie powiększa jakość dźwięku o oczko ? producent testuje je pewnie w pomieszczeniach 25m2 my dysponujemy jakimis 13-15m2. Wlasnie zbudowalem 3 panele skyline o boku 46cm i szerokości klocka 3.8cm, a za głośnikami mam po panelu absorbującym 60x100x10cm welny mineralnej.

 

Co do XLR - bede zmieniał w przyszłym tygodniu na ten typ i dam znać, masz rację Exogal jest również dac'iem zbalansowanym.

Przyznam szczerze, że te kolumny takie... rozmiarowo nietypowe. Słuchasz, je skręcone na miejsce słuchacza?

Zamiast bezpieczników to chyba zdecydowanie lepiej zainwestować w jakiś dywan shaggy czy coś takiego?

U mnie zainstalowanie jednego panela sprawiło, że średnica stała się o wiele bardziej czytelna, a artyści nagle zaczęli śpiewać bardziej wyraźnie, że można ich doskonale zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 10:55, gimza napisał:

Przyznam szczerze, że te kolumny takie... rozmiarowo nietypowe. Słuchasz, je skręcone na miejsce słuchacza?

To jest sporych rozmiarów kolumna podstawkowa, jest większa niż SpecialForty albo Monitor Audio Gold. Coś rozmiarów Audiosolutions Figaro B. Delikatne je mam skierowane do siebie, powiedzmy tak prawa kolumna celuje 30cm na prawo od mojego ucha. Nie stawiam ich prostopadle do siebie. One mają bardzo dobrą holografię i budowanie sceny, dlatego do takiego odsluchu jak ja lubię trzeba je troche poskromić.

W dniu 3.05.2020 o 10:55, gimza napisał:

U mnie zainstalowanie jednego panela sprawiło, że średnica stała się o wiele bardziej czytelna, a artyści nagle zaczęli śpiewać bardziej wyraźnie, że można ich doskonale zrozumieć.

Wlaśnie zrobiłęm taki dyfuzor (http://www.mh-audio.nl/Acoustics/Diffusor.asp) seed 7, bok 46cm i postawiłęm jeden centralnie za głową około 70cm. Sprawiło to, że pokój powiększył mi się na niektorych kawałkach do 2m. Coś niesamowitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Ayre Ax7e. Miałoby to grać z kolumnami Vandersteen 2Ce. Czy ktoś może słuchał takiego zestawienia? czy zgra się z kolumnami? wiem, że najlepiej byłoby sprawdzić, ale nie mam takiej możliwości jako że wzmacniacz z drugiej ręki. A zaczałem się nad nim zastanawiać po przeczytaniu recencji:

 https://hi-fi.com.pl/testy/systemy-hi-fi/989-ayre-cx-7emp-ax-7e.html

gdzie był testowany z większymi Vandersteenami 3A.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.07.2020 o 09:34, Pieniu75 napisał:

Witam, zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Ayre Ax7e. Miałoby to grać z kolumnami Vandersteen 2Ce. Czy ktoś może słuchał takiego zestawienia? czy zgra się z kolumnami?

Cześć, jako były użytkownik (i obecny sprzedawca Ax7e) polecam ten wzmacniacz, uważam że w tej cenie i przy tej mocy trudno znaleźć coś lepszego. Od razu polecam łączenie źródła po XLR,ach i dopasowanie jakichś transparentnych kabli (np. Cardas Clear Light lub coś wyżej). Z Vandersteen'ami zestawia sam producent i synergia z tymi kolumnami jest podobno wybitna. Ja podłączam do Triangle Signature Theta i uważam, że jest bardzo dobrze.

Ayre ma wybitną średnicę z konturowym basem. Góra delikatnie zaokrąglona, ale klarowna i wyraźna. Myślę, że znajdziesz sporo recenzji, ale jakbym miał wybierać kolumny do tego wzmacniacza to byłyby Vandersteeny w pierszej kolejności. Należy mieć jednak na uwadze, że wzmacniacz ma 50W, więc naturalnie kolumna powinna być raczej sprawniejsza >89db. Wydajność prądowa to jednak mocna strona Ayre i nie zagra jak 50Watowa budżetówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Poszukuję kabli zasilających - najlepiej transparentnych do Ayre w głównej mierze do przedwzmacniacza, w drugiej kolejności do końcówki. Na forach zagranicznych (głównie amerykańskich) poleca się Virtual Dynamics Master i Revelation, Transparent Audio, w mniejszej mierze Cardas.

 

Co na naszym rodzimym rynku byłoby odpowiednie do raczej lampowego charakteru brzmienia tych tranzystorów? - Podkreślam - równy liniowy kabel i delikatnie podwyższonej rozdzielczości, nieprzebasawiający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ayre Acoustics założyło kanał na Jutubie, gdzie 3 panowie z Ayre luźno dyskutują na tematy techniczne z dziedziny audio i z pogranicza hifi/hiend. Można się min. dowiedzieć dlaczego firma stosuję wyłącznie układy zbalansowane bez sprzeżenia zwrotnego, nie używa toroidów do zasilania, nigdy nie zbuduje zewnętrzenego zegara, dlaczego skupiło z rynku wszystkie JFET'y Toshiby albo dlaczego pierwsze AX-5 źle brzmiały. Naprawdę fajne ciekawostki, widać, że chłopaki mają spójną wizję, której się trzymają.

Jedyny minus to rozmowy są po angielsku  (bez napisów) i nie jest to BBC English. Do tego główny inżynier fantastycznie się jąka:)

Jakby ktoś szukał:

https://www.youtube.com/channel/UCzJoxfbxC3IjfaqbgnfmqvA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
5 godzin temu, kierpc napisał:

Czołem Panowie (i Panie ?),

Kilka tygodni temu zupgredowałem mojego wiekowego Arcama CD-33 do  tez nienajmłodszego Ayre C-5xe.
Piękne narzędzie. Aż się boję uruchamiać bo  ciężko się później przełamać i wyłączyć. 

Pozdrawiam !
 

Fajnie, że wszystko działa😀 Na początku roku Ayre pokazało CX-8-powrót do CD po tylu latach. No cena ponad 5tys dolców, ciekaw jestem recenzji, czy gra to podobnie do serii 7. Wzmacniacze serii 8 nie grają tak samo jak się okazało. 
Pilota masz aluminiowego czy też to coś plastikowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kierpc napisał:

To również Dzięki Tobie zdecydowałem się na tego playera 😎
Pilota mam metalowego, można by nim głowę rozbić.

No to dobrze przynajmniej jakoś się prezentuje. Pilnuj go, bo te aluminiowe są już niedostępne - tylko plasticzane po 100 dolców. Możesz potem napisać czy ta CX-5 jest w stronę ciepłych barw czy mega jakaś analityczna wszystko po równo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
znalazłem przez przypadek odświeżony wątek Ayre i dołączam do Klubu z moim CX-7e MP

Używam tego odtwarzacza już co najmniej osiem lat ze wzmacniaczem Electrocompaniet ECI 4/5

(pilot wzmacniacza obsługuje oba urządzenia)

spięte interkonektem Velum XLR NF-G SE - zdecydowanie połączenie zbalansowane robi robotę 😉

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.