Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Infinity Kappa 8.2i


Guciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jest to pierwszy mój post na tym forum, proszę więc o zapas cierpliwości ;).

Jak w temacie, planuję w niedalekiej przyszłości zakup wzmacniacza do tychże kolumn. Chyba wszystko w podobnym temacie przeczytałem ale czas leci, ceny też, opinie się zmieniają, stąd postanowiłem zasięgnąć porady na nowo. Kolumny mam gdzieś od roku (wcześniej były Wharfedale Vardus 300 więc przeskok był dość spory) i od początku po dzień dzisiejszy napędza je Onkyo TX SR805 -kombajn fajny, zimą ogrzeje mieszkanie i w ogóle funkcjonalny jest bardzo. Jednak jest to amplituner i po jakimś czasie uznałem, że nie wyciska z tych kolumn tego na co je stać. Chodzi o kwestie muzyczne oczywiście, bo oglądanie filmów bez zarzutu. Przy muzyce spokojniejszej jest dobrze, nieraz bardzo dobrze; świetnie brzmi Knopfler, Melua czy Camel, jest scena, jest przestrzeń. Góry i średnie tony bajka, jedynie przy wybitnie wysokich dźwiękach skrzypiec czy klawiszy potrafi zabrzęczeć. Gorzej jest przy Zeppelinach, Budgie itp. czyli tam gdzie chciałoby się taki ciepły basik poczuć. W domu rodzinnym stoją kappy 6.2 napędzane żadnym cudem bo Denonem AVC a10se i jakoś lepiej tego typu muzyka tam brzmi (pokój niewiele mniejszy od mojego, podobna akustyka), jedynie średnich i wysokich tonów w 8.2 nie przebije. Przy zakupie głośników miałem okazje posłuchać jak to gada z Marantzem PM 75 i byłem oczarowany, wiedziałem na co stać te głośniki, mimo, że stacjonowały w pokoju ok 16m2 (!).

Ad rem. Czy ktoś z Was miał okazję solidnie przetestować takie kolumny z różnymi wzmacniaczami, w jaką półkę należy tu mierzyć aby zagrały one na miarę swoich możliwości? Mam świadomość, że najlepszą odpowiedzią będzie "testuj dużo to sam stwierdzisz co najlpsze", ale może ktoś już na tych głośnikach "zęby zjadł" i nie ma co wyważać otwartych drzwi. Może niektóre modele należy zdecydowanie wykluczyć.

W grę wchodzi sprzęt używany, kwota hmmm.... poniżej czterocyfrowej pewnie nie będzie cudów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj to pytanie w klubie Infinity.Jest tam wiele propozycji sprawdzonych wiec do wyboru bedzie kilka obowiazkowych propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie głośników miałem okazje posłuchać jak to gada z Marantzem PM 75 i byłem oczarowany, wiedziałem na co stać te głośniki, mimo, że stacjonowały w pokoju ok 16m2 (!)

 

Jakbym czytał siebie: przed zakupem posłuchałem ich w takim pokoju, z tym samym wzmakiem i już wiedziałem wtedy, że chcę je mieć :)

 

Kappy 8.2 zagrają dobrze z wieloma wzmacniaczami, nie są jakoś mocno wymagające i nie potrzebują dużo prądu żeby zagrać dobrze (choć im więcej tym lepiej).

Z przetestowanych przeze mnie super było z:

- Marantz PM-75

- Harman Kardon PM665

- Krell kav300i

- Accuphase E-408

- Nakamichi PA7

- ASR Emitter

- Rotel RHB-10 (choć w tym zestawieniu trochę brakowało wypełnienia jak na tą klasę sprzętu)

- wzmacniacze lampowe z 2 lampami KT88 na kanał też świetnie sobie radziły (najlepiej te z bardziej zadziornym charakterem).

 

Piszesz o kwocie poniżej 4 cyfr więc w takim przypadku zostają Ci dwa pierwsze: Marantz (można spróbować z PM-75, 80, 82, 68 w zależności od ceny bo to bdb wzmacniacze ale w cenie do 1000 zł, nie więcej) i Harman (PM665 lub coś z HK690, 6800, 6900).

 

Osobiście dozbierałbym jednak i celował w coś pokroju kav300i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! O to mi właśnie chodziło. Po opiniach widzę, że nawet te tańsze opcje mogą być ok. Z ceną trochę mało precyzyjnie się określiłem, miałem namyśli to, że poniżej 1000 pln będzie ciężko znaleźć coś dostatecznie dobrego, nie, że 1000 to dla mnie max (choć im taniej tym lepiej -to oczywiste). Chociaż taki HK 690 można całkiem tanio dorwać.

Pozostanie jeszcze jakieś sensowne rozwiązanie bi-wire, na razie tylko na zmostkowanych śmigam.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jest to pierwszy mój post na tym forum, proszę więc o zapas cierpliwości ;).

Jak w temacie, planuję w niedalekiej przyszłości zakup wzmacniacza do tychże kolumn. Chyba wszystko w podobnym temacie przeczytałem ale czas leci, ceny też, opinie się zmieniają, stąd postanowiłem zasięgnąć porady na nowo. Kolumny mam gdzieś od roku (wcześniej były Wharfedale Vardus 300 więc przeskok był dość spory) i od początku po dzień dzisiejszy napędza je Onkyo TX SR805 -kombajn fajny, zimą ogrzeje mieszkanie i w ogóle funkcjonalny jest bardzo. Jednak jest to amplituner i po jakimś czasie uznałem, że nie wyciska z tych kolumn tego na co je stać. Chodzi o kwestie muzyczne oczywiście, bo oglądanie filmów bez zarzutu. Przy muzyce spokojniejszej jest dobrze, nieraz bardzo dobrze; świetnie brzmi Knopfler, Melua czy Camel, jest scena, jest przestrzeń. Góry i średnie tony bajka, jedynie przy wybitnie wysokich dźwiękach skrzypiec czy klawiszy potrafi zabrzęczeć. Gorzej jest przy Zeppelinach, Budgie itp. czyli tam gdzie chciałoby się taki ciepły basik poczuć. W domu rodzinnym stoją kappy 6.2 napędzane żadnym cudem bo Denonem AVC a10se i jakoś lepiej tego typu muzyka tam brzmi (pokój niewiele mniejszy od mojego, podobna akustyka), jedynie średnich i wysokich tonów w 8.2 nie przebije. Przy zakupie głośników miałem okazje posłuchać jak to gada z Marantzem PM 75 i byłem oczarowany, wiedziałem na co stać te głośniki, mimo, że stacjonowały w pokoju ok 16m2 (!).

Ad rem. Czy ktoś z Was miał okazję solidnie przetestować takie kolumny z różnymi wzmacniaczami, w jaką półkę należy tu mierzyć aby zagrały one na miarę swoich możliwości? Mam świadomość, że najlepszą odpowiedzią będzie "testuj dużo to sam stwierdzisz co najlpsze", ale może ktoś już na tych głośnikach "zęby zjadł" i nie ma co wyważać otwartych drzwi. Może niektóre modele należy zdecydowanie wykluczyć.

W grę wchodzi sprzęt używany, kwota hmmm.... poniżej czterocyfrowej pewnie nie będzie cudów.

 

Zależy od pomieszczenia, one dobrze się czują w dużym inaczej osaczają, 40m2 jest fajnym środowiskiem dla nich, świetnie sprawują się z zestawem Yamamy mx70/cx70, na pewno nie m60 (jest za okrągła i mulista dla nich) Świetnie tez głównie stereofonia jest z techniscem se 5mk2 z su6mk2, ale tam bas jest szybszy i twardszy z tymi kolumnami, aczkolwiek jak wrzucisz je do mniejszego pomieszczenia może to wyglądać lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozostanie jeszcze jakieś sensowne rozwiązanie bi-wire, na razie tylko na zmostkowanych śmigam.

 

 

Moim zdaniem nie ma się w to co bawić, lepiej całą dostępną kwotę dołożyć do wzmaka i zapewnić im jak najlepsze wzmocnienie.

Jak będziesz miał cały zestaw gotowy, wszystko Ci będzie pasować to można się bawić drobiazgami, ale nie wcześniej - szkoda kasy, która w tym przypadku zdecydowanie większy przyrost da jeśli przeznaczysz ja na wzmocnienie czy potem lepsze źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańska Końcówka mocy typu Parasound , Adcom, Hafler , B&K z tych tańszych chyba ze dozbierasz na Krella, Brystona, Classe, ML

 

Na pewno będzie lepiej niż z japońska elektronika : Marantz, Yamaha , Technics..,itd

 

Te kolumny choć nie są tak prądożerne jak stara seria Kappa w obudowie zamknietej, ale żeby pokazały klasę potrzebują sporej dawki prądu i najlepiej energetycznej amerykańskiej końcówki mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańska Końcówka mocy typu Parasound , Adcom, Hafler , B&K z tych tańszych chyba ze dozbierasz na Krella, Brystona, Classe, ML

 

Na pewno będzie lepiej niż z japońska elektronika : Marantz, Yamaha , Technics..,itd

 

Te kolumny choć nie są tak prądożerne jak stara seria Kappa w obudowie zamknietej, ale żeby pokazały klasę potrzebują sporej dawki prądu i najlepiej energetycznej amerykańskiej końcówki mocy

 

Chyba nie słuchałeś serii Yamahy mx70 mx 1000 czy Technicsa se 5 czy se 3... praktycznie dzisiaj niedostępne klocki w stanie użytkowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem

Technics se3 fajna końcówka

Ale Kappy to amerykańskie kolumny, które lubią amerykańskie wzmaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem

Technics se3 fajna końcówka

Ale Kappy to amerykańskie kolumny, które lubią amerykańskie wzmaki

 

Zgadza się, ale zawsze dobrać , popróbować można. Próbowałem wiele zestawów , ale z mx70 grają dla mnie najlepiej, gdzie z m60 już fatalnie. Se 5 ma lepszą stereofonię, ale bas i za krótki i za szybki w moim pomieszczeniu. Optymalnego zestawienia dla se 5 nie dobrałem, nie zdziwłbym się jakby wypadł bdobrze z SB m2 w końcu jedna rodzina no ale cena spora i dostępność części praktycznie żadna. Na końcówęe sony n80es i 77es też nie narzekają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn z jakąś Yamahą niskiej serii. Nie grało zupełnie. Po podłączeniu Rotela z moją kabelkologią zaczął się odsłuch pod którego wrażeniem jestem do dziś i wiem, że kiedyś do tych Kapp wrócę. Wzmak do tych kolumn musi umieć je złapać "za pysk" i wówczas jest naprawdę ciekawie. To świetne kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co mówi Darko

Miałem :

Kappa 6.1

Kappa 7

Kappa 8

Te kolumny najlepiej grają z potężnymi amerykańskimi końcówkami

Tu nie chodzi nawet o moc na papierze ( np Sansui AU- X1 miał 2x160wat a jednak to nie było najlepsze połączenie , Słabsza końcówka ARC 2x 120 wat grała dużo lepiej ) ale wydajność prądowa i charakter brzmienia

Najlepszy wzmak do nich w jeszcze w miarę normalnych pieniądzach to Parasound( na pewno lepsze połączenie od wszelkich Yamach i Technicsa )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn z jakąś Yamahą niskiej serii. Nie grało zupełnie. Po podłączeniu Rotela z moją kabelkologią zaczął się odsłuch pod którego wrażeniem jestem do dziś i wiem, że kiedyś do tych Kapp wrócę. Wzmak do tych kolumn musi umieć je złapać "za pysk" i wówczas jest naprawdę ciekawie. To świetne kolumny

 

Mam podobne doświadczenia.

Z AX900 kompletna klapa.

Z Rotelem już zupełnie inaczej.

 

Parasound, który tu padł to też bdb pomysł, do listy można jeszcze Adcom dopisać (jeśli ma być budżetowo)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co mówi Darko

Miałem :

Kappa 6.1

Kappa 7

Kappa 8

Te kolumny najlepiej grają z potężnymi amerykańskimi końcówkami

Tu nie chodzi nawet o moc na papierze ( np Sansui AU- X1 miał 2x160wat a jednak to nie było najlepsze połączenie , Słabsza końcówka ARC 2x 120 wat grała dużo lepiej ) ale wydajność prądowa i charakter brzmienia

Najlepszy wzmak do nich w jeszcze w miarę normalnych pieniądzach to Parasound( na pewno lepsze połączenie od wszelkich Yamach i Technicsa )

 

Na pewno, a skąd wiesz słuchałeś / mogłeś porównać. Wiesz jak grają te wzmacniacze wszystkie i w różnych zestawieniach ? w różnych pomieszczeniach ? To że sansui nie miał wykopu dla kappy nie oznacza że to zły sprzęt. Niektóre wzmacniacze mimo mocy papierowej grają inaczej, nie mają wykopu co nie oznacza , że są złe w innym zestawieniu. Kappa potrzebuje końcówkę z tzw wykopem. Yamacha jak i Technics z tych modeli co podałem taki mają i były testowane na Kappie 8.2 jak i inne wzmaki. Mimo podobnej mocy grały gorzej. Co nie oznacza , że amerykański sprzęt zagra gorzej rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn w połączeniu z heglem 200 i powiem było naprawdę zacnie. Potem się nawet podpaliłem na tego hegla, ale mi przeszło i kupiłem całkiem coś innego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ze Sansui AU-X1 to zły wzmacniacz, wręcz przeciwnie, jeden z najlepszych tranzystorów jakie miałem , ale nie do tych kolumn.

Słyszałem Kappy i Renessaince w wielu zestawieniach , z Technicsem tez ( SE-A5+ SU A6 ) i Yamaha ( co prawda ampli DSP -A1 ) i grało to niezle

Ale z Parasound HCA-2200 , monoblokami Marka Levinsona No 20.5, a zwłaszcza Krellem ksa -150 te kolumny grają o klasę lepiej niż z tymi Japończykami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ze Sansui AU-X1 to zły wzmacniacz, wręcz przeciwnie, jeden z najlepszych tranzystorów jakie miałem , ale nie do tych kolumn.

Słyszałem Kappy i Renessaince w wielu zestawieniach , z Technicsem tez ( SE-A5+ SU A6 ) i Yamaha ( co prawda ampli DSP -A1 ) i grało to niezle

Ale z Parasound HCA-2200 , monoblokami Marka Levinsona No 20.5, a zwłaszcza Krellem ksa -150 te kolumny grają o klasę lepiej niż z tymi Japończykami

 

W 40m2 z se5 i su6 ale mk2 i gramofonem jeszcze mi się podoba (bas jest bardziej obfity), ale ze źródłem cyfrowym wolę Yamahę mx70 bardziej zagęszcza kolumny i jest bardziej obfity bas przy mojej akustyce jest nieźle. Próbowałem też zestawić z nową yamahą rx1050 , ale po kilku minutach się wyłączyła być może zabezpieczenie przez przegrzaniem. Próbowałem też z Yamahą m60 i niby mx to następca, a nie dało się słuchać tych kolumn, coś takiego jak piszesz o sansui. Zupełnie inne granie w roku 84 a inne w 1988. Próbowałem też w 20m2 blisko ścian na podłodze drewnianej słaba izolacja i o dziwo byłem w stanie ich słuchać z techem 8080, ponieważ nie eksponował tak basu i nie osaczały kolumny w tym zestawieniu. W innym konfiguracjach kolumny osaczały albo robił się nadmiar basu, można też wyczytać takie opinie o kappie jak i o bolero 300 z tonsila że dudnią i jest nadmiar basu, co jest nie prawdą. Tak więc akustyka będzie odgrywała sporą rolę. To już fajne kolumny i trzeba poświęcić im trochę czasu i miejsca oraz elektroniki aby pokazały pazur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, odgrzebuję temat. Za wszystkie uwagi dziękuję i część propozycji nadal rozważam. Jak to życie zaskakuje, nazbierało się wesel, chrzcin i innych wśród znajomych i problem wzmaka z prawdziwego zdarzenia został odroczony.

Onkyo dawno się pozbyłem i  Kappy od paru miesięcy grają z Pioneerem A-757. Ładnie się to prezentuje, waga robi wrażenie, pojawił się w końcu bas (acz rozlazły), natomiast góra i średnie wycofane. Sceny brak, dźwięk przyklejony do kolumn, ale możliwe, że ten typ tak ma, bo już gdzieś wyczytałem, że to słaba strona pionka. Wyjście oczywiście tymczasowe. Ponadto testowałem z Denonem PMA 1315R -dramat i krew z uszu, nie wiem, może już przeszedł swoje... Udało mi się też przetestować kappy z Roksanem Kandy pierwszej generacji. Tutaj zaczęło to sensownie brzmieć. Scena poukładana, czuło się, że to nie jest "marketówa".

Na znanym portalu aukcyjnym wisi Parasound HCA -2200, ba nawet i pre, jednak cena kompletu troszkę mnie przerasta. Podobnie sprawa wygląda z Nakamichi chociażby 5. W budżecie granicznym tj. 4,5 tys. zł mieści się Hegel. Po opiniach, które krążą na forach (ludzi którzy kilka Hegli porównywali -ponoć) najbardziej muzykalny jest H 100. Pytanie, czy ktoś z Was miał okazję przesłuchać H100 z kappami (bo o H200 wspomniano w tym wątku)? Czy jest dostatecznie wydajny prądowo czy 8.2 ruszy dopiero wyższy model? W klubie inifinity nie natrafiłem na takie zestawienie, może przeoczyłem. I kolejna opcja to Caspian, po tym co zaprezentował Kandy, choć pewnie brzmi bardziej lampowo ale to klasa wyżej.

PS Pytanie dodatkowe, złośliwi niech zignorują. Czy przy graniu raczej nie głośnym, (z sąsiadami pod podłogą) kolumny 6 Ohmowe można bez strachu złączyć ze wzmacniaczem, który z tyłu ma napisane jak byk  "A -8-16 Ohm, A+B 16 Ohm"? Niektóre z proponowanych taki zakres impedancji posiada...

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Guciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj końcówki Lyngdorfa SDA 2175. Spokojnie powinien pogonic te Kappy. Bas jest niski i ultra szybki. Brzmienie równe w całym paśmie. Wysoka wydajność prądowa. Pre sobie ogarnąć do tego i masz zestawik kapitalny. Póki co możesz skorzystać z pre które masz w obecnym wzmaku. Masz takie? 

Uczciwe 2x200w przy 8 ohm i 2x375W przy 4 ohm. Lepiej u mnie smigała od Hegla H360 na basie. Szybsza jest i sprawniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypior, niestety Pioneer, który obecnie u mnie gra nie jest przystosowany do pełnienia funkcji przedwzmacniacza, stąd nie zamykam się na integry. O Lyngdorfia nawet nigdy nie myślałem bo kojarzył mi się z przedziałem cenowym poza moim zasięgiem, ale kto wie, może jakąś użwykę by się dało za sensowne pieniądze upolować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Guciek napisał:

Szczypior, niestety Pioneer, który obecnie u mnie gra nie jest przystosowany do pełnienia funkcji przedwzmacniacza, stąd nie zamykam się na integry. O Lyngdorfia nawet nigdy nie myślałem bo kojarzył mi się z przedziałem cenowym poza moim zasięgiem, ale kto wie, może jakąś użwykę by się dało za sensowne pieniądze upolować...

Pionek nie może pracować jako pre? 

Jeśli nie to Lyngdorf jako końcówka i pre załatwisz i jest jazda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pozwolę sobie podpiąć pod ten temat.

Posiadam końcówkę Yamaha MX-70 (obecnie w parze z pre CX-800). Czy ten wzmak byłby w stanie odpowiednio napędzić stare Infinity?  Mam na myśli głównie model Renaissance 90, wymagający prądowo ale bez problematycznym polydomów. Zgodnie z instrukcją Yamaha generuje 270W przy 8 Ohm i 600 przy 1 Ohm mocy dynamicznej na kanał. Miał ktoś kiedyś do czynienia z takim zestawieniem i czy ma to sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vampire_Lestat

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szczypior88 napisał:

Spróbuj końcówki Lyngdorfa SDA 2175. Spokojnie powinien pogonic te Kappy. Bas jest niski i ultra szybki. Brzmienie równe w całym paśmie. Wysoka wydajność prądowa. Pre sobie ogarnąć do tego i masz zestawik kapitalny. Póki co możesz skorzystać z pre które masz w obecnym wzmaku. Masz takie? 

Uczciwe 2x200w przy 8 ohm i 2x375W przy 4 ohm. Lepiej u mnie smigała od Hegla H360 na basie. Szybsza jest i sprawniejsza.

Potwierdzam. Kolega ma u siebie w systemie. Bardzo dobrze to gra. Szybko liniowo z wybitnym basem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam temat. Aktualnie najpoważniej rozważam:

-Hegel H200,

-Hegel H100 (pytanie czy nie będzie za słaby, acz nie słucham muzyki na pełnych obrotach),

-Krell KAV 300i.

Caspiana sobie daruję. Miał ktoś okazję porównywać ze sobą powyższe z kolumnami o podobnej charakterystyce?

Niestety przez cały czas nie było w okolicy ogłoszeń w adekwatnych cenach, choć ostatnio pojawiło się kilka w promieniu 100km. Jeśli któraś opcja jest bezsensowna -szczególnie ryzykowny wydaje się H100 -to sobie daruję.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kav300i super zagra z Kappami 8.2i
Miałem jakiś czas takie zestawienie.
W tym budżecie (3-3,5 tysiąca bo to realne kwoty za ten piec w bdb stanie) ciężko o konkurencję dla Kapp 8.2i
Ew. coś z Nakamichi z tamtych lat (z TA4 byłoby super), ale to często wyeksploatowane sprzęty.

Do 8.2i nie trzeba mocnego pieca żeby je poprawnie napędzić. Ważne żeby nie grał zbyt miękko, bułowato, jednak im mocniejszy, z większym zapasem prądu, tym te kolumny zagrają lepiej.
Mój głos na Krella ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 18:09, Guciek napisał:

Szczypior, niestety Pioneer, który obecnie u mnie gra nie jest przystosowany do pełnienia funkcji przedwzmacniacza, stąd nie zamykam się na integry. O Lyngdorfia nawet nigdy nie myślałem bo kojarzył mi się z przedziałem cenowym poza moim zasięgiem, ale kto wie, może jakąś użwykę by się dało za sensowne pieniądze upolować...

W takim razie Lyngdorf SDAI-2175, to jest dokładnie to samo co końcówka SDA-2175 tyle że ma własny pre i to jest integra. Ja tym goniłem swego czasu Kappa 9a, pewnie że lepiej na bardzo dużych poziomach głośności grała końcówka 2x1kW ale lyngdorf na prawdę ma drive i powera, w dodatku jest bardzo delikatny na górze, można by pomylić z lampą. Jest też lepszą propozycją od KAV-300i mimo że to bardzo dobry wzmacniacz to jednak brakuje mu wykończenia w najniższych rejestrach i tego mięsa które mają duże krelle np. KSA200S, SDAI lepiej tez rysuje przestrzeń w takiej trudno do opisania błogiej ciszy. Dlatego mimo że KAV300i fajny to jednak oddaję głos na SDAI-2175, mocowo nie masz się co martwić, jak będzie trzeba to wystrzeli te 8.2i na księżyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Grały u mnie z Nad c375bee i Nad C275bee i było zacnie. 319 gra nieco inaczej od 375 ale prądowo spokojnie da radę. Mi teraz chodzi po głowie zapiąć do nich starą wersję nad s300 , póki co obecnie gra z nimi Xindak xa 6950 i to on wykluczył 375 z systemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.