Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy zestaw do rocka i metalu - 2000zł i 3000zł - TEMAT RZEKA!


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zdecydowałem że trzeba coś skompletować w takich skromnych budżetach wybieramy

sprzęt spośród używanego bo tak będzie zapewne optymalnie.

Pomieszczenie 20m2.

 

Muzyka wiodąca:

 

- Metallica,

 

- Guns'n'Roses,

 

- AC/DC,

 

- Iron Maiden

 

ale też

 

- Marillion

 

- Depeche Mode

 

 

 

Priorytety brzmienia:

 

 

- porywający drive i rytm oddające klimat gatunku,

 

- wyraźny wokal bez sybilantów,

 

- soczyste i nasycone barwą brzmienie gitar,

 

- mocny i konkretny bas,

 

- talerze i góra umiarkowane, mogą być lekko wycofane

 

- może być lekko zaciemnione, analogowe ale nie zmulone,

 

- ciepła barwa a nie kliniczność i szczegółowość

 

- muzykalność tolerancja dla słabo zrealizowanych płyt

 

 

Kategorie do 2000 i 3000 zeli:

 

1. Odtwarzacz CD ewentualnie transport + DAC jak jest sens przy tej kasie

 

2. Wzmacniacz

 

3. Zestawy głośnikowe podstawkowe lub podłogowe

 

 

Wiem, to wszystko jest tylko w Erze i odezwą się głosy że trzeba sięgnąć w obszary Hi-Endu i kwot 6 cyfrowych ale

w to zupełnie nie wierzę, są sprzęty które za ciężkie pieniądze grają beznadziejnie a trafiają się używki

w cenie złomu, które potrafią zadziwić znakomitym brzmieniem i tego tu szukamy.

Czekam na długą i konskryktywną dyskusję starych wyjadaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Moja propozycja to

1. Harman Kardon hk980(970) + Harman Kardon hd980(970) + Melodika bl40

2. Nad c326bee + Nad c542 + Melodika bl40

Powinno się udać zamknąć w 3 tyś, oczywiście mowa o uzywkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Te nowe Harmany słyszałem, jak dla mnie plastikowe płaskie brzmienie jak z najtańszej chińszczyzny, nie wiem za co HK 980 dostał kiedyś nagrodę EISA, 100x lepiej to już gra mini typu Pianocraft

 

ad. 2 Kiedyś słuchałem jakiegoś NADa i nie zachwycił, obecna opinia o NADzie jest taka, że prezentuje sztuczne nienaturalne brzmienie.

 

Jaki dźwięk ostatnio mi się spodobał? Nie jest to dźwięk z domowych zestawów. Otóż:

 

- firmowe nagłośnienie w Volvo s60 z lat 00 przed przejęciem firmy przez chińczyków - fantastyczne brzmienie z CD. Porównywałem z Mercem E, BMW 3, Audi A6, Toyota Avensis - wszędzie beznadziejne jak z radia z bazaru. Przy Volvo jak 1 do 10. Nie słuchałem w Lexusie Marka Levinsona ale ponoć już podstawowe w Volvo potrafi zagrać lepiej od niego!

 

- brzmienie aktywnych monitorów studyjnych JBL w tej chwili nie kojarze modelu ale niedrogie nowe w granicach 1200zł porównywane były w tej klasie z KRK (ostre i męczące, słaby bas) i Yamaha (płaskie i plastikowy dźwięk). Znakomite brzmienie, świetny wykop i niezła barwa, nie słychać analityczności studyjnej. No ale aktywne, nie nadają się do typowego domowego audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolumn to Melodika ciężko używki znaleźć a nowe po upustach trzeba dać koło 2tys., opinie że krzykliwe i męczące. Zresztą mam wrażenie że firma ma sprawny marketing, nagle najlepsze polskie kolumny i kable wcześniej już z paroma polskimi firmami tak bywało, że miały dobrą prasę i naganianie a już nie istnieją.

Może coś ze sprawdzonych firm, Dali, Jbl, Tannoy itp. jakieś podstawkowce z niezłym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Popatrz na NAD C326 BEE + Melodika BL40 MK3. Inną propozycją jest Marantz PM6006 + Tannoy Mercury 7.4.

DAC którego mogę zaproponować to CA DAC Magic 100.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie będę do końca oryginalny i postawiłbym również na nowy wzmacniacz Nad C326 BEE + Indiana Line Nota 550X niestety przy tej kwocie Cd już nie będzie ale sprzęt będziesz miał nowy na gwarancji.

 

Marcin

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HK980 plastikowe, płaskie brzmienie jak z radia za 20zł,

NADy są określane że brzmią sztucznie.

 

 

 

a co myślicie o

 

1. Marantz PM-80

 

2. Grundig A9000 Fine Arts

 

3. Yamaha ax-900

 

4. Pioneer a-77x

 

5. Audiolab 8000A

 

6. Jakiś nowszy dobrze brzmiący z pilotem

 

 

CD:

 

1. CD Micromega CD-10

 

2. CD Rotel RCD-945AX

 

3. MARANTZ CD-67 SE

 

4. TECHNICS SL-PS840

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytety brzmienia:

 

 

- porywający drive i rytm oddające klimat gatunku,

 

- wyraźny wokal bez sybilantów,

 

- soczyste i nasycone barwą brzmienie gitar,

 

- mocny i konkretny bas,

 

- talerze i góra umiarkowane, mogą być lekko wycofane

 

- może być lekko zaciemnione, analogowe ale nie zmulone,

 

- ciepła barwa a nie kliniczność i szczegółowość

 

- muzykalność tolerancja dla słabo zrealizowanych płyt

 

Nawet za 3K w używkach nie znajdziesz takiego sprzętu , który spełni Twoje wymagania. Niestety, nie ma co się oszukiwać, albo idziesz na kompromisy w brzmieniu , albo zbierasz i dokładasz drugie tyle i można coś zacząć w używkach szukać. O nowym sprzęcie totalnie zapomnij z takimi wymaganiami, nawet podwajając tą kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kompletu bierz na raty te kolumienki do rocka i metalu w sam raz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starzy ujadacze ;)

 

koledzy radzą sensownie. Do muzyki rockowej kupisz w tej kwocie zestaw nada z rynku wtórnego. Tylko pamiętaj proszę - nie od handlarza ani od kogoś kto ma w swoich ogłoszeniach sporo asortymentu audio. Kup od osoby prywatnej. Nie zagłębiaj się w temat okablowania, szkoda twojego czasu. Kup wzmacniacz+cd np. nad i do tego daca do 500 zł. Na start będzie naprawdę ok i bez problemu odsprzedasz w przyszłości. Kolumny pylon audio lub akkus będą naprawdę ok, rozsądna cena i świetnie zagrają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ok, tu nie jest kwestia rat, kwot po prostu jest mnóstwo używanego sprzętu i w tych kwotach uważam że powinniśmy coś wybrać.

Odnośnie NADa to pytam czy starsze modele są lepsze (jak innych firm) czy nowe nie odbiegają jakością brzmienia, jak się prezentują nowe NADy z wyświetlaczami. Wolałbym znaleźć coś z pilotem i CD musi przede wszystkim czytać wszystko, mam sporo CD-R. Co sądzicie o starych CD z układem TDA 1541? Jak kupić od indywidualnej osoby a nie handlarza? (podobnie jak z samochodami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś - temat rzeka. W tej cenie masz szeroki wybór używanych klocków z niegdyś "średniej" półki, które potrafią fajnie zagrać, ale nie można oczekiwać tutaj fajerwerków - będzie to pewien kompromis, w tej cenie niemożliwe jest uzyskanie wyszczególnionych przez Ciebie "priorytetów brzmienia" prezentowanych na wysokim poziomie zarezerwowanym dla wyższej klasy urządzeń. Jednakże można w tej kwocie złożyć fajnie grający zestaw do codziennego słuchania. Przy dobrej akustyce pomieszczenia oraz starannym dobraniu elementów toru może być nawet bardzo dobrze:)

Nie ma tutaj jednej złotej recepty, jednak nie ma sensu również silić się na specjalnie wyszukane dobory urządzeń, tym bardziej na forum - może okazać się, że u ciebie dana konfiguracja po prostu nie zagra.

Ja również poleciłbym jakiś zadbany sprawdzony zestaw NAD starszej produkcji, od prywatnej osoby, oraz dobór do niego kolumn o neutralnym, otwartym na górze brzmieniu oraz nie mulących na basie, a w szczególności nie "gubiących się" w twoim pomieszczeniu, po odsłuchach. Trzeba zgrać te dwa elementy i może być fajnie. Niestety tutaj nie ma zawsze sprawdzających się reguł, więc poczytaj jeszcze trochę o specyfice kolumn polecanych do danego typu wzmacniacza i po prostu organizuj ich odsłuch... Jak będzie dobrze, to usłyszysz, że "gra" i "jedzie", i to jest właśnie Twój optymalny zestaw do 3000 zł :) Kable w tym budżecie to element marginalny, dobrze by były w miarę dobrej jakości i nie zubożały nadmiernie brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko ok, jezeli chodzi o kable i kopie cyfrowe to za stary jestem zeby lykac jak mawia reduktor szumu takie audiovoodoo, tutaj licza sie prawa fizyki, audiofili Januszy, ktorzy twierdza ze slysza roznice obali kazdy slepy test.

 

No ale takie sa prawa marketingu trzeba Januszom frajerom kawalek miedzi wart 2zł za 100tys zeli (a w srodku w kolumnach Haj-Łend najtanszy drut hahaha). Wielu kombinuje i kradnie połowę życia żeby dojść do dużej kasy ma się za wielkich cwaniaków a póżniej się da strzyc jak dzieci.To jak ze sportowcami, wszyscy jada na koksie a wciskaja ludziom ze na diecie i marchewce. Dlatego nie chce nabijac wlasnie kasy dystrybutorom tego nowego drogiego badziewia ktore sie teraz sprzedaje (podobnie jak coraz drozsze i awaryjne samochody). To takie odejście od tematu.

Mysle więc raczej o wyzszych klockach ze złotej ery hi-fi i tutaj Panowie liczę na bardziej żywą konstruktywną dyskusję. Bo wiem, że trafia się że sprzęt za grosze potrafi zagrać z czadem i brzmieniem że szczena opada. Chyba że ktoś jest Januszem i szuka rozkładania muzyki na analityczne części niech słucha żyletek w Haj-Łendzie.

A dlaczego NAD? Taki brzydki nawet jak na brytola. Wogóle słucha tu ktoś muzyki a metalu w szczególności? Bo mam wrażenie, że sprzętu i to smętnego piania śpiących wokalistek z w kółko tych samych paru spreparowanych audiofilskich płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślę że dużo osób słucha myzyki takiej jak Ty tylko każdy odbiera inaczej muzykę i trzeba trafić w swój gust. Co do starych klocków to fakt że wtedy budowało się inaczej ale jest duże ryzyko trafienia zajechanego sprzętu po naprawach nie zawsze robionych fachowo. Druga sprawa to tak mi się wydaje że tak jak dzisiaj tak i wtedy zdarzały się konstrukcje lepiej i gorzej grające. Myślę również że z sentymentem do vintage jest jak ze starymi filmami na VHS. Pamiętamy te filmy z dzieciństwa i stają sie dla nas kultowe ale gdy je obejrzymy teraz jako dojrzali ludzie to już nie do końca jest tak kolorowo :-)

Tak mnie jakoś wzięło hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popej, najpierw posłuchaj mądrzejszych od siebie jak Reduktor Szumu a poźniej Januszku wracaj do Grażynki lepić pierogi i handlu używaną bielizną na bazarku.

Kejup pewnie masz trochę racji w tym a na pewno w naszym kraju dotyczy to pewnej

firmy zwanej Technics której w większości marne używane urządzenia są przewartościowane a

na alledrogo zalega elektroniczny złom wytargany przez turasów z wysypiska w reichu.

Mówię o wyjątkach, które wymieniłem i może ktoś słuchał to niech się wypowie a nie teoteryzuje.

Ja wiem jedno, miałem okazję posłuchać w tzw. salonach audio parę nowych sprzętów za kilkanaście tys.

w tym tak teraz modnych słuchawek i dedykowanych do nich wzmacniaczy z półki za ponad 10k

I wszystko może dobrze brzmi na spreparowanych płytach testowych pod sprzęt ale na zwykłych płytach

Metallici to żyletki, krew z uszu i marny bas. Nie wiem czy sprzedawcy audio co to podpinaja do odsluchu zdaja sobie sprawę jak beznadziejnie brzmi sprzet za ciezka kase. Gorzej niż jakbym słucham chińskie radio budzik za 19,99zł.

Jednoczesnie spotkalem sie w amatorskich studiach nagraniowych u kolesi którzy mają

instrumenty za dziesiątki tysięcy a odsłuchują na monitorach aktywnych nie droższych jak 1000zł

które grają często znacznie lepiej jak ten haj-łend w salonach audio.

Żeby nie dawać ciągle przykładów z rynku samochodowego, z obszaru video a nie audio, czy LCD jest lepsze od lampy kineskopowej? Oczywiście, że nie, nie odwzorowuje pełnej palety kolorów, ma wciąż problemy z wyświetlaniem ruchu. Owszem jest teraz wysoka rozdzielczość ale mogłaby by być też w innej technologii na plaźmie, czy jeszcze lepiej laserowych wyświetlaczach lub FED. A może LCD jest trwalsze? Kiedyś był taki kineskop - Trinitron na którym to firma Sony zbudowała swoją potęge, nie na klockach ES, nie współcześnie na Playstation tylko właśnie na Trinitronie. Kineskop płaski w pionie opracowany w latach 60tych, trzymający parametry przez lata, stare telewizory Sony nie do zajechania przez 20-30lat. Może LCD też jest takie? No nie bo najczęściej dożywa 10 lat a postarzane celowo LG i Szajsungi padają najczęśćiej po 2 latach gwarancji. No dobra ale przecież mamy OLED. Tak ale czemu taki drogi, dalej niedopracowany, wypala się jak pierwsze plazmy i po 2 latach telewizor za 5-10k na śmietnik. Otóż dlatego mamy LCD bo jest najtańsze w produkcji i transporcie. To samo smartfony, po 2 latach bateria i zmulający telefon za 4k na śmietnik.I to wszystko dostajemy za ciężką kase, która tak naprawde staje się niewiele warta bo globalizacja doprowadza nas do zakupu coraz gorszego chłamu za coraz większe pieniądze. Na rynku sprzętu audio-video to widać doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammet: Popieram Twoje opinie całym sercem. Teraz dominuje Psychologiczny Marketing - zwykła kontrola umysłu.

Jest taka niedoceniana gałąż nauki jak socjologia, która prubuje wyjasnic - sposób w jaki ludzie sa kształtowani, przez rzeczy których nie widza. Ale to pewnie jakaies głupie teorie spiskowe. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części masz dużo racji , takiego syfu i g..na jak się teraz produkuje to jeszcze w dziejach nie było .

Jest tak w każdej dziedzinie i dotyczy prawie wszystkich produktów , łącznie z elektroniką .

Jednak nasz słuch jest niesamowicie skomplikowany i każdy z nas może słyszeć inaczej i inne mieć priorytety .

Z tymi gadżetami typu: kable czy nawet bezpieczniki to też bym się spierał , bo w niektórych systemach są słyszalne mniej lub więcej . W droższych systemach słychać wyraźniej te różnice choć nie jest to też regułą .

Natomiast czy warto kupować kable za ciężkie pieniądze np. równowartość klocka - moim zdaniem nie .

Jest to tylko ostatni szlif jeśli chcemy coś w minimalny sposób skorygować .

Choć nie jestem zwolennikiem tego gatunku muzyki to jednak słuchałem kilka płyt Metallici i tylko najnowsze płyty o ile dobrze pamiętam były w miarę dobrze zrealizowane , większość starszych bardzo słabiutko , no może było tam jakieś wydanie japońskie SHM-CD które też było OK.

 

Do tego gatunku muzycznego świetny jest Krell - trochę ponad budżet .

Starsze Nady były ok - niestety to nie ta liga co wspomniany Krell , nawet najtańszy Kav300i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jacyś ogarnięci inteligentni ludzie piszą co nie kupili dyplomu na prywatnej uczelni jak to bywa dzisiaj. Uważajcie bo takie zdanie się nie podoba, naruszacie interesy dystrybutorów, zostaniecie zbanowani. Dlaczego zacząłem ten temat, otóż ze sprzętem audio miałem trochę do czynienia a teraz widzi się tyle używanego w zasięgu ręki, że pomyślałem by sobie wreszcie coś sprawić a nie tylko słuchać przez słuchawki z laptopa. Wracając do lat 80-90tych, dostępności średniej i niskiej półki Technicsa w kraju oraz połączenia z naszymi zestawami altus to nie dało się tego słuchać jak wiemy, świszczący stłumiony podbarwiony jazgot a ludzie się tym zachwycali. Brak dobrych głośników na rynku też się niewątpliwie do tego przyczynił, nie było poza tym świadomości i dostępu do innego sprzętu.

A teraz wszystko co nowe powoli zaczyna brzmieć jak wspomniane plastikowe radyjko tylko sumy bywają 6 cyfrowe. Globalizacja powoduje dążenie do produkcji drogiej tandety i osiągania szybkiego zysku, liczy się sprawny marketing a nie jakość. Dlatego pytałem czy słuchacie muzyki czy sprzętu, czy w ogóle słyszał ktoś jak brzmi na żywo w dobrym wykonaniu solidne metalowe łojenie i wie o co naprawdę w tym chodzi.

 

Zacytuje świetny komentarz pod filmem Reduktora:

"...Redaktor naczelny jednego z popularnych magazynów HIFI otrzymal odemnie dowcip w postaci kabla XLR wykonanego z ładnie wygladających xlrów przywiezionych z kanady po 3,2USD sztuka + kabel belden ( za 2,3 USD/m ) ubranego w oplot ala kabel od zelazka z PRL. Zmylem acetonem napis belden , zalutowalem xlry calowe wlozylem do skzrynki po winie :) Zasugerowalem ze to set łączówek za 30 tys USD seria próbna z Kanady. Nawet nie macie pojęcia jaka zajebista opowieść powstała w głowe redaktora po tygodniu słuchania mega kabli za 30 tys USD..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL..., Hammett jak widać jesteś starym wyjadaczem audio-hobby więc dziwię Ci się, że potrzebujesz porad innych. Chyba się ze mną zgodzisz? Ps. Żebyś wiedział, że pierwsze Trinitrony Sonego są nie do zdarcia, świetne telewizory to były, tak samo jak plazmy Panasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie dawać ciągle przykładów z rynku samochodowego, z obszaru video a nie audio, czy LCD jest lepsze od lampy kineskopowej? Oczywiście, że nie,

 

Oczywiście, że tak. Porównując obraz wyświetlany na kineskopie (nawet na trinitronie) i na LCD, to jest przepaść na korzyść LCD. Wyświetlanie ruchu jest już dziś tak dobre w wyższych modelach, że aż czasem wydaje się nienaturalne jak na telewizor i bywa nazywane "efektem teatru", choćby u Sony. Gdyby kineskopy faktycznie były czymś w rodzaju Hi-End w obszarze wideo, mielibyśmy dziś nielicznych producentów i sklepy z tego rodzaju sprzętem za ciężką kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popej, najpierw posłuchaj mądrzejszych od siebie jak Reduktor Szumu a poźniej Januszku wracaj do Grażynki lepić pierogi i handlu używaną bielizną na bazarku.

LOL

Może jeszcze raz: Twoje argumenty o kablach są słuszne. I nie ma powodu, aby wątpić, że również są słuszne względem wzmacniaczy. Co niestety dla audiofilów wg definicji Reduktora Szumu, bywa trudne do zrozumienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie przepraszam mkm, Ty tak poważnie? :))) Efekt teatru to ja już dawno widziałem w każdym droższym przekombinowanym TV, który ma wyświetlanie obrazów większe jak 50Hz, szczególnie pamiętam z najwyższej półki TV CRT Loewe, plasma Panasonic no i obecnie LCD jak wymieniłeś. Trzeba wywalić w ustawieniach

wszelkie polepszacze ruchu dla sportu a najlepiej kupić zwykły tani model 50-60Hz, kolory i czerń będą gorsze ale obraz bardziej naturalny.

Zresztą technologia wyświetlania większej liczby obrazów dla CRT wynikała z migotania obrazów a w LCD z upłynnienia ruchu a efekt polepszaczy ten sam czyli do czterech liter. Do filmów zupełnie zbędny ze względu na technologię kręcenia filmu 24p.

Z podobnego powodu producenci filmowi wycofali się na razie z technologii 48p bo taki efekt tam występuje i nikt nie chce tego oglądać, plastyczność filmu jest idealna przy dotychczasowym 24p. To dopiero temat rzeka a z tego co pamiętam to dawniej się mówiło, że jakby cyfryzacja w video szła tak szybko jak w audio (CD, DAT) to mielibyśmy dawno doskonałe telewizory.

 

Odnośnie wzmacniaczy to Reduktor nic takiego nie twierdzi ale jestem zdania że na pewno tak było w latach 70-80tych. Od pewnego poziomu cenowo - jakościowego większość urządzeń było świetnych a teraz większość jest tylko bardzo drogich i tandetnych. A decydujące znaczenie mają jak wiadomo zespoły głośnikowe, które są najbardziej niedoskonałe a ich ceny coraz bardziej wygórowane zupełnie nieadekwatnie do jakości. Są lepsze i gorsze okresy w światowej gospodarce, obecny związany z globalizacją sprzyja produkcji drogiej tandety. Na rynku pozostaje tylko kilka potężnych oligopoli, manufaktury nie liczą się co powoduje zmniejszenie konkurencyjności oraz produkcję coraz droższych festyniarskich gadżetów, na które stać coraz mniejszą liczbę ludzi i jednocześnie rozwarstwienie społeczeństwa, zanik klasy średniej. Wracamy do feudalizmu choć tak naprawdę w Polsce go mamy od dawna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wzmacniaczy to Reduktor nic takiego nie twierdzi ale jestem zdania że na pewno tak było w latach 70-80tych. Od pewnego poziomu cenowo - jakościowego większość urządzeń było świetnych a teraz większość jest tylko bardzo drogich i tandetnych. A decydujące znaczenie mają jak wiadomo zespoły głośnikowe, które są najbardziej niedoskonałe

Ogólnie mówiąc, zniekształcenia wnoszone przez współczesne wzmacniacze leżą poniżej wrażliwości słuchu, zniekształcenia kolumn powyżej i są słyszalne. Jeżeli chodzi o wzmacniacze, to mniej więcej w latach 70-tych ubiegłego wieku osiągnęły wystarczającą jakość, żeby nie degradować sygnału. To głównie zasługa wprowadzenia szybkich tranzystorów mocy. Co do kolumn, to pewnie musimy poczekać na jakiś radykalny przełom w technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie jest consensus, tylko oprócz NADa to mi nic nie poradziliście w sprawie vintage. Nikt nie słuchał starych ampli?

 

Jeszcze raz CD, który przeczyta wszystko, wzmak + zestawy o ciemnym ale dynamicznym brzmieniu może przekroczyć 3k jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie jest consensus, tylko oprócz NADa to mi nic nie poradziliście w sprawie vintage. Nikt nie słuchał starych ampli?

 

Przestańcie kuźwa polecać NADa, a już zwłaszcza do metalu. Jak brzydki i czarny to musi do metalu być - a nie jest, w zasadzie do niczego się nie nadaje, no ale kuźwa w każdym wątku i do wszystkiego, litości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.