Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy zestaw do rocka i metalu - 2000zł i 3000zł - TEMAT RZEKA!


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Zaś co do lamp i dynamiki

Dobrze zrobiony PP na KT88/6550 będzie miał lepsza dynamikę i wykop od większości tranzystorów w podobnej cenie ( zwłaszcza mikrodynamike)

Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich kolumn( wysoka skuteczność i równy przebieg impedancji ) Lampy nie lubią trudnych obciążeń

 

Ano właśnie, nic dodać, nic ująć.

W tych obszarach cenowych, o których tutaj wspominacie, wzmacniacze tranzystorowe są w porównaniu z dobrymi lampami - po prostu nędzne. Suche, płaskie, bezbarwne, z brakami w dynamice. Niestety, tak to już w tym świecie jest, i nie oszukasz się 30-letnim marantzem za 700 zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych obszarach cenowych, o których tutaj wspominacie, wzmacniacze tranzystorowe są w porównaniu z dobrymi lampami - po prostu nędzne.

 

To ja poproszę przykładowego lampowca za 700 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wzmacniaczy lampowych to słuchałem pewnego znanego polskiego producenta i nie dało się na tym ciężkiej muzyki słuchać. Marantz 30 letni nie zagra. Jak to mówią dobry pilot to i na drzwiach od stodoły poleci. Nie zagra Twoje błyszczące badziewie sprzedawane 20x drożej w stosunku do kosztów produkcji a Ty powtarzasz marketingowy bełkot, że to istne cuda i diamenty a to zwykłe kolorowe paciorki. Producenci w studiach używają monitorów za 1000zł a później rzesza niedouczonych nowobogackich Januszy łyka błyszczące klamoty za 100-200k żeby posłuchać jazgotu bo tak piknie Panie a najlepiej zupełnie muzyki nie słuchać tylko pochwalić się przed kolegami jaką kasę mam bom cwany Mirek jest, przekręciłem państwo na VAT, wyłudziłem dotacje z UE, nie odprowadzam ZUSu, pracownikom zalegam z wypłatami a majątek przepisałem na ciotki i mi możeta skoczyć. Ałdi A łosiem już mom to i HAJ-ŁENDa bede mioł i co mi k.... zrobita hehehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci w studiach używają monitorów za 1000zł a później rzesza niedouczonych nowobogackich Januszy łyka błyszczące klamoty za 100-200k żeby posłuchać jazgotu

 

Tak, ale siedzą, pół metra od tych monitorów, a potem jak pójdą do kogoś posłuchać na dobrym stereo to są zachwyceni jak super udało im się wyprodukować, że to tak dobrze brzmi :)

W poważnych studiach te ich monitory też kosztują grube tysiące i nie nagłośnisz nimi salonu w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety teraz handlarze podchwycili biznes na starym audio i ceny poszły w kosmos dlatego nie warto nagłaśniać zbytnia dobrego starego sprzętu a jest tego trochę.

 

 

To na co komu takie forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu bym polemizował Niedodatni bo też wielkie zaskoczenie swego czasu było, że najpopularniejszy monitor studyjny to niedoskonała Yamaha NS-10M za parę złotych a nie B&W 801 na Abbey Road. Monitory też dzielą się na bliskiego i dalszego pola. Niewątpliwie w tej grupie profesjonalnego sprzętu jest najlepszy stosunek cena - jakość. Bo nikt kto ma zarabiać na tym pieniądze nie będzie przepłacał za wspomniany marketingowy bełkot haj-łendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie w tej grupie profesjonalnego sprzętu jest najlepszy stosunek cena - jakość.

 

Może i tak, ale z tego co widzę ceny porządnych, trójdrożnych monitorów średniego i dalekiego pola zaczynają się od 10k za sztukę. Te małe nabiórkowe pierdziszewy zaczynają się od 300 zł i lecą do 10k zł tak samo jak w normalnym stereo.

Chcąc nagłośnić salon o powierzchni 20m i przy budżecie 3k zł nawet bym się nie oglądał na rynek pro audio.

 

Swoją drogą kiedyś byłem na hipsterskiej imprezie, gdzie połowa gości to byli DJ'e. Koncept był taki, ze panowie na zmianę coś tam didżejują pokazując gościom swojego skilla. W każdym razie do nagłaśniania tej imprezy używali właśnie jakichś aktywnych monitorków - nie były to pewnie jakieś drogie rzeczy, tak pewnie od tysiaka do dwóch za parkę bo reszta kasy poszła na kejsy do winyli itd ;)

Wtedy miałem stereo właśnie gdzieś w tej cenie, to nie mogłem się doczekać kiedy wrócę do domu i posłucham normalnej muzyki na dobrze brzmiącym sprzęcie ;)

 

I jakby ktoś tutaj sobie wyobrażał, że tych aktywnych monitorków używaja "profesjonaliści" w "studiach" to muszę ich rozczarować, używają ich hipsterzy do puszczania winyli z gramofonu technicsa :)

 

Yamaha NS-10M

 

O widzę akurat ktoś sprzedaje - egzemplarz ze studia, jedyne 3k :)

A no i nie są aktywne, do tego jeszcze wzmacniacz trzeba kupić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tym nagłośnisz biurko - chcesz nagłośnić biurko?

Dwudrożna kolumienka z 5" niskośredniotonowcem, to jest dalej dwudrożna kolumienka z 5" niskośredniotonowcem, choćbyś nie wiem ile naklejek "pro audio" przykleił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze spędziłem trochę czasu w studiach nagraniowych wtrącę swoje 3 grosze

 

Yamaha NS-10 nie sluza jako główne monitory przy realizacji , ale do odsłuchania jak efekt końcowy będzie brzmiał na tanim komercyjnym sprzęcie ( bo tak tez grają )

Można w studio mieć tanie Alesisy , Mackie czy KRK za 1000 pln, ale wtedy to jest zabawa w prace realizatora dzwieku a nie poważne podejście do tematu

W naprawdę dobrych studiach są monitory klasy Meyer Sound HD-1, KRK Expose , PMC, ATC lub conajmniej polskiego APS

I jest to poziom grania bardzo drogich audiofilskich klocków

Ale powiem to jeszcze raz- nie polecam ich do domowego audio ( z nielicznymi wyjątkami )

To są narzędzia pracy , a nie czasoumilacze, maja pokazać cała prawdę o nagraniu , często są do bólu ( dosłownie ) przejrzyste i neutralne

Nie wiem jak Wy , ale ja w domowym zaciszu oczekuje od sprzętu audio możliwości komfortowego zanurzenia się e świat muzyki a nie rozbierania nagrania na czynniki pierwsze

 

Natomiast co do tzw. Hi- endu, po którym jedziecie tu jak po łysej kobyle

Wiele firm to faktycznie marketingowe wydmuszki z cenami rozdmuchanymi do absurdalnych rozmiarów , popartych sponsorowanym recenzjami w branżowej prasie ( wiele forumowych wpisów tez nie wydaje się zupełnie bezinteresowne i w istocie jest bezpłatna forma promocji, nawet handlarze vintagem maja tutaj piękne łowy na jelenia )

Są tez rzetelni producenci , którzy nie wciskają kitu, ale maja zaplecze technologiczne poparte renoma i wieloletnim doświadczeniem

Muszę Was zmartwić

prawdopodobieństwo , ze sprzęt drogi zagra dobrze jest dużo wyższe niż w przypadku taniego

Podobnie jak drogi samochód jest zwykle lepszy od taniego, a drogie wino od taniego jabola

I nie oszukujmy się

Można wiedząc co kupować i jak zestawiać ze sobą używane sprzęty zestawić fajny dający frajdę ze słuchania system nawet za 3000 pln

Ale jak już ktoś napisał " przysłowiowy " stary Marantz za 700 pln, choćby był na " legendarnym niczym Smok Wawelski" TDA 1541 nigdy nie zagra tak jak nowy DAC za kilka tys pln

Jak w każdej innej dziedzinie życia to co jest lepsze musi być droższe

 

Jeszcze słowo o " jazgoczacych" systemach na AVS

Prawdziwa ocenę sprzętu można wydać na podstawie spokojnego domowego odsłuchu własnych płyt

Na takich wystawach 50% pokazów jest zle przygotowanych ( choć zdarzają się i wybitne )

Bardzo często pracownicy salonów Audio to marketingowcy mający wiedzę techniczna ale pozbawieni słuchu

Adaptacje akustyczne przygotowywane na predce

Klocki zestawiane na zasadzie marketingowo- sprzedazowej strategi firm ( np. Kiedys Rotel + B&W - wg . mnie fatalne połączenie )

Zatłoczone pokoje

Kilkuminutowe odsłuchy odpowiednio dobranych płyt

Podsumowując :

Można sobie tam wyrobić ogólne wrażenie o danym sprzęcie na podstawie efektu tzw . Pierwszego wrażenia , ale tylko spokojny odsłuch w domowych warunkach może powiedzieć co dany sprzęt jest warty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk...przecież wszystko masz obcykane...po co ten wątek?

 

Ano właśnie, autor wątku wie wszystko, i zdanie na wyrobione. Po co więc cała ta dyskusja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie tam wyrobić ogólne wrażenie o danym sprzęcie na podstawie efektu tzw . Pierwszego wrażenia , ale tylko spokojny odsłuch w domowych warunkach może powiedzieć co dany sprzęt jest warty

 

Wiadomix, ale...

Wszyscy mają takie same warunki a jednak u jednych gra lepiej, a u drugich gorzej - to nie jest zadanie widza zastanawiać się dlaczego ;)

 

Po co więc cała ta dyskusja?

 

Ano, żebyś mi mógł pokazać tego lampowca za 700 zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wiadomix, ale...

Wszyscy mają takie same warunki a jednak u jednych gra lepiej, a u drugich gorzej - to nie jest zadanie widza zastanawiać się dlaczego ;)

 

Większość przyczyn opisałem nieco wyżej

Inna jest prozaiczna :

Jeden zestaw gra lepiej a drugi gorzej

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wam powiem to wam powiem ale wam powiem, iż fajną macie robotę, że możecie tak cały dzień radośnie "siedzieć na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka bym spróbował JBL L890 - mnie się dobrze na nich słuchało zwłaszcza przy większych głośnościach...w linku recenzja i niestety nie wynika z niej rockowy charakter kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze słowo o " jazgoczacych" systemach na AVS

Prawdziwa ocenę sprzętu można wydać na podstawie spokojnego domowego odsłuchu własnych płyt

Na takich wystawach 50% pokazów jest zle przygotowanych ( choć zdarzają się i wybitne )

Bardzo często pracownicy salonów Audio to marketingowcy mający wiedzę techniczna ale pozbawieni słuchu

Adaptacje akustyczne przygotowywane na predce

 

Ocenić system rzetelnie można jedynie po wysłuchaniu wielu płyt oraz zajęcia najlepszego miejsca odsłuchowego, a o takie warunki trudno na AVS...no i każdy daje fory temu co ma w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk nie wie wszystkiego, wie tylko jak powinien przyjemnie z czadem brzmieć metal. Nie wie ponieważ za zamierzchłych czasów był tylko polski sprzęt, badziewny Technics dla wybranych plus trochę Sony z dolnej półki a później jak padł PRL i nadeszły NADy, srady minęła złota era Hi-Fi sprzęt z dolnej półki stał się badziewny a z górnej niekoniecznie lepszy ale na pewno bezzasadnie drogi. Dlatego dyskusja skierowana była z zamierzenia do tych starych wyjadaczy co przewalili tony sprzętu używanego z końca złotej ery lat 80tych i początku 90tych, a do którego kiedyś nie było dostępu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kirk nie Wie...tylko chce żeby przyjemnie brzmiał metal...z założenia to on przyjemny nie jest... ;-)

A jak jest "przyjemny" ciągle to wieje nudą...

Nie przypominam sobie żeby na koncercie talerze były słabo słyszalne...a stopa to nie zawsze niskie strojenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku soczyste ciężkie niepowtarzalne brzmienie riffów Mety, przestery AC/DC czy melodyjne techniczne solówki Maiden są bardzo przyjemne dla uszu, to nie death czy jakiś inny hardcore polegający na darciu japy i waleniu w amoku w instrumenty. Fakt na koncertach jest przeważnie męczący hałas, ostre brzmienie góry i marnie przebijający się przez jazgot głos wokalisty. Ale to wina realizatorów na koncertach, którzy uważają że im głośniej typ lepiej co kończy się często uszkodzeniem słuchu wśród bywalców koncertów jak i samych muzyków, którzy mają tak ustawione odsłuchy, że jeden przebija głośnością drugiego i sami źle słyszą co grają dlatego najlepszym odsłuchem dla nich bywają najczęściej słuchawki douszne. Ta degradacja dźwięku przez realizatorów na koncertach rockowych spowodowała, że sama Metallica na początku niechętnie je grała, dla zespołu wzorem było brzmienie studyjne i uważali że koncert nie przekazuje w odpowiedni sposób ich muzyki. I tak zapewne dalej będzie, decybele mają bombardować nasze bębenki, stopę mamy czuć w żołądku, a że wszystko zbija się w nieczytelny agresywny hałas, nie słyszymy nawet co wokalista śpiewa, no cóż taki urok koncertów rockowych. Brzmienie live ok ale na dobrze nagłośnionej próbie z akceptowalnymi poziomami głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zapewne dalej będzie, decybele mają bombardować nasze bębenki, stopę mamy czuć w żołądku, a że wszystko zbija się w nieczytelny agresywny hałas, nie słyszymy nawet co wokalista śpiewa, no cóż taki urok koncertów rockowych.

 

Ostatnio byłem na koncercie hollywood vampires, a dzień później na Marylinie Mansonie - miejsce to samo, koncerty dzień po dniu.

Marylin Manson brzmiał rewelacyjnie, natomiast z koncertu HV wyszedłem, bo nie mogłem wytrzymać - nie ogarniam, jak to jest możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co byście polecili do odtwarzania melodyjnych rifów i melodyjnego wokalu zespołu Jurop? Czy lepszy będzie osprzęt ze złotych lat osiemdziesiątych, a może z platynowych godów ałdio z lat 90 tych? Moim cichym faworytem są legendarne kloce z różowych lat 70-tych. Wbrew pozorom melodyjne melodie Jurop są ekstremalnym wyzwaniem dla osprzętu ałdio więc kompetentny dobór komponentów z epoki węgla i stali jest priorytetowym priorytetem wśród priorytetów o najwyższym priorytecie.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij w mrowisko.

Piszecie, że B&W do metalu się kompletnie nie nadaje. "Słupki" i nowe ich kolumny tak, do d..y. Ale B&W DM16 bardzo dobre do takiej muzyki. Ciężko toto dostać, ale do metalu pierwsza klasa.

Nie wiem jak polecane tutaj JBL Ti1000, ale Ti5000 (a jest to ta sama linia) do metalu słabo, a JBL TL260 beznadziejne.

 

Akurat TL260 (chociaz zapewne poza budzetem watku), koncert KATa graly arcyzacnie, z potega i wykopem niemal live. Nie widze powodow dla ktorych mialy by sie nie sprawdzic, to jedne z najmniej zmanierowanych kolumn w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze powodow dla ktorych mialy by sie nie sprawdzic, to jedne z najmniej zmanierowanych kolumn w tej cenie.

 

Bo siedzą w tej kolumnie naprawdę kiepskie chińskie głośniki, takie same jak np w JBL Studio L880 (dodany jest tylko w Tl260 większy głośnik basowy), a to jest budżetówka JBLa z prawdziwym JBLm nie mająca za wiele wspólnego. Kolumna miała nawiązywać do Ti250, ale czym to jest zagadka... Cała kolumna produkowana w Chinach.

Może ballad KATa słuchałeś? W szybszym metalu te kolumny sobie całkowicie nie radzą, ten głośnik basowy jest za wolny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mam dobre głośniki, możesz na nich spokojnie posłuchać zestawu za 500 zł i za milion ;)

 

Zupełnie jak mój stary telewizor, który doskonale pokazuje wspaniałe kolory nowych telewizorów na reklamach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie typa Johnsona, szkoda że właśnie koncertowy hałas wyeliminował go na stare lata. Poznałem AC/DC od "Thunderstruck" z jego udziałem choć uważa się, że Scott był lepszy.

Nie wiem co sądzicie o Axlu bo nagle z persona non grata stał się rozrywanym wokalistą ale w AC/DC wg mnie sprawdza się średnio.

Z kolei w Maiden Blaze był nawet ciekawą odmianą choć wielu za nim nie przepada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.