Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maju dnia 03.11.2018 - 10:11 napisał

"Ta technologia jest moim i wielu innych zdaniem wprowadzana przedwcześnie"

 

No widzisz. Jedni uprawiają wieczne malkontenctwo i podważają sens robienia czegokolwiek, inni tworzą postęp przeznaczając na to miliardy dolarów.

 

Błąd w myśleniu....postęp nie polega na wprowadzaniu czegoś co wnosi jakość z której nie sposób korzystać na co dzień.

 

Cytat

"Istnieje wiele innych, bardziej uzasadnionych ekonomicznie i potrzebnych społeczeństwom nowych technologii wartych dofinansowania."

 

Pseudo-argument a raczej wytrych, który można zastosować wszędzie i w każdym kontekście. Równie dobrze można spytać po co wysyłamy próbniki na Marsa skoro istnieje cały czas nierozwiązany problem suszy i głodu w Afryce.

 

Wiedza o świecie i o kosmosie może nam w przyszłości rozwiązać wiele problemów, może i te które podałeś.....co nam przyjdzie z rozdzielczości 8K? :)))

 

"takie fanaberie jak obecne 8K w normalnych krajach pozostawione zostaną prawom rynku."

 

Zgoda. Myślisz zatem, że rozwijający 8K są tak zwanymi "ciężkimi frajerami", których jedynym marzeniem jest jak by tu utopić i wyrzucić w błoto maksimum kasy?

 

Nie myślę tak....mam szacunek dla NHK i zatrudnianych tam ludzi którzy mają wizję telewizji przyszłości i ją realizują.

Jestem jednak realistą i wiem że potrzeba czasu by z problemami idącymi w ślad za tym skutecznie walczyć.

 

Cytat

"Może NHK ma takich sponsorów że ich na to stać, nasze realia raczej tego nie udźwigną."

 

TVP zapowiedziała próbne transmisje 8K przyszłym roku.

 

Podobno mają też przetestować 16K....ale to tylko testy, NHK testowało telewizję wysokiej rozdzielczości dziesiątki lat.

Testują też 4K....tak przy okazji. :)

 

Cytat

"Znam wiele przesłanek które podawano tu argumentując takie stanowisko....to wystarczy."

 

Przejmujesz do wiadomości wyłącznie zdanie jednej strony: sceptycznej. Argumentów drugiej udajesz że nie widzisz, albo próbujesz je dezawuować, podważać, wykpiwać i ośmieszać.

 

Pisałem to zupełnie poważnie.

Trudno zgadzać się z treściami które nie są racjonalne i ich czasem (gdy są zbyt często powtarzane) nie wyśmiać. :)

 

Podajesz poważne argumenty na rzecz jak najszybszego wprowadzania 8K?

Przypomnij te najważniejsze, bo jakoś nie zapamiętałem.... :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem. @arkadowski również. Nie ma potrzeby się powtarzać.

 

Błąd w myśleniu....postęp nie polega na wprowadzaniu czegoś co wnosi jakość z której nie sposób korzystać na co dzień.

 

W CERN w Genewie udowodniono istnienie bozonu Higgsa. Korzystasz z tego na codzień? Tamtejszy zderzacz hadronów kosztował dziesiątki miliardów euro1

 

co nam przyjdzie z rozdzielczości 8K?

 

A jakie wymierne w gotówce korzyści ma ludzkość z FHD? Płaskich ekranów? Przez lata oglądano SD i zachwycano się jakością obrazu. Zwłaszcza na kineskopach Sony Trinitron.

 

Trudno zgadzać się z treściami które nie są racjonalne

 

Wiadomo nie od dziś i nie tylko z tego wątku że za racjonalne uważasz tylko to, co pokrywa się z Twoim punktem widzenia. Wszystko inne jest nieracjonalne z definicji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby?

Patrz niżej (kliknij w post 47), zgodziłem się z @arkadowski....wtedy gdy Twoje stanowisko jeszcze nie ewoluowało i twierdziłeś coś zupełnie innego niż on wtedy....nie ma tam Twojego laika, prawda?

 

Podałem. @arkadowski również. Nie ma potrzeby się powtarzać.

 

Znowu unik....no to ja przypomnę co tu w pierwszym chyba poście w tym temacie napisał @arkadowski;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wymowna konkluzja;

"Smutna rzeczywistość w przepieknej wizji przyszłości."

 

Korzystasz z tego na codzień?

 

LCD zapoczątkowało zupełnie przypadkowe odkrycie w 1888 roku....sto lat z okładem czekano by to w telewizji wykorzystać.

 

"co nam przyjdzie z rozdzielczości 8K?"

 

A jakie wymierne w gotówce korzyści ma ludzkość z FHD? Płaskich ekranów? Przez lata oglądano SD i zachwycano się jakością obrazu. Zwłaszcza na kineskopach Sony Trinitron.

 

Piszemy nadal o dotowaniu przez państwo badań które są kluczowe dla postępu społeczeństw?

Czy już "odpływasz" szukając kolejnych pretekstów by rozmydlić temat? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tam Twojego laika, prawda?

 

Przebijamy kolejne pułay absurdu. Naprawdę myślisz, że to Ty będziesz decydował gdzie mam stawiać lajki?

 

Czy już "odpływasz" szukając kolejnych pretekstów by rozmydlić temat?

 

Bardzo znamienna reakcja, znana z wielu innych wątków. Gdy zaczyna Ci brakować argumentów zaczynasz oskarżać drugą stronę o "szukanie pretekstów dla rozmydlania tematu" oraz "uniki". Teraz doszło jeszcze "odpływanie".

 

8K i tak wejdzie na rynek. Będziesz musiał się z tym pogodzić i nauczyć żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy za 12 lat jak twierdził @arkadowski.....być może.

 

Wszystkie inne wpisy @arkadowski nie obyły się bez Twojego laika, ten pierwszy nie miał takowego.....to przypadek? Nie sądzę.

 

Jeszcze cytat z tego wpisu na koniec." Będziesz musiał się z tym pogodzić i nauczyć żyć"; :)

 

Aby cieszyć się w pełni jakością 8K w przyszłości będzie musiał świat poczekac z 15 lat (jak nie więcej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy za 12 lat jak twierdził @arkadowski.....być może.

 

A ja jestem innego zdania. Będzie znacznie wcześniej.

 

Wszystkie inne wpisy @arkadowski nie obyły się bez Twojego laika, ten pierwszy nie miał takowego.....to przypadek? Nie sądzę.

 

Ależ skądże. Żaden przypadek. Był tam Twój lajk. A ja w towarzystwie pewnych osób przebywać nie mam przyjemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dedykacją:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dedykacją:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wow! To się czymś różni od filmików demo z wystawy?

3 minuty to 3GB. To ile się zmieści na bluraju? 30 minut z dźwiękiem 22.2 i super-duper hdr? Bzdura- zwłaszcza, że na ekranie poniżej 2m przekątnej i tak nie do odróżnienia od 4k, a na 60' od full hd.

Postęp tak wielki, że aż bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wow! To się czymś różni od filmików demo z wystawy?

3 minuty to 3GB. To ile się zmieści na bluraju? 30 minut z dźwiękiem 22.2 i super-duper hdr? Bzdura- zwłaszcza, że na ekranie poniżej 2m przekątnej i tak nie do odróżnienia od 4k, a na 60' od full hd.

Postęp tak wielki, że aż bez sensu.

 

Nie jestem właściwym adresatem tego wpisu. Napisz to do NASA. Na pewno się tym bardzo przejmą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie- przecież to Ty jesteś głównym, światowym wręcz promotorem tej technologii, nawet Samsung razem z LG nie mają takiego parcia.

 

Jeśli tylko taka będzie oferta programowa w 8k, to czy już pora zaklepać sobie miejsce w kolejce po odbiornik?

A może poczekać dekadę???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podać przynajmniej kilka powodów, dla których jest to technologia (dla jasności- mowa o 8k) pozbawiona sensu w warunkach domowych:

1. Fizjologia oka- nadmierna rozdzielczość, ktora w warunkach typowych 60' tv oglądany z 2-3m jest niewykorzystana.

2. Żeby owa rozdzielczość była w ogóle zauważona, ekran o powierzchni przeciętnej ściany w domu musi być oglądany z odległości zbyt małej, by można to było robić bez dyskomfortu- szerokość widzenia też mamy ograniczoną.

3. Brak oferty programowej- pojedyncze filmy reklamujące technologię nie mogą być w ogóle brane pod uwagę. Nawet pojedyńcze kanały w skali kontynentu to NIC.

4. Brak możliwości dostarczenia treści do przeciętnego widza.

 

TO CHYBA WYSTARCZY???

 

Dla jeszcze większej jasności- nie chodzi o to, czy ja lubię, czy nie lubię tę technologię. Ja po prostu uważam, że to przerost formy nad rozsądkiem i technologia, która choć pokazuje możliwości techniki, w życiu normalnego człowieka jest absolutnie niepotrzebna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz: same argumenty na "nie" a każdy kolejny miesiąc przynosi nowe informacje o kolejnych krokach na drodze do 8K: regularny codzienny program startuje w Japonii 1 grudnia, odbiorniki w Europie (w tym u nas) albo już są na rynku albo będą przed Świętami, z coraz większej ilości krajów przychodzą sygnały że chcą w to iść. U nas testy w przyszłym roku. Olimpiada Tokio 2020 będzie w świat transmitowana w 8K. Możliwości dostarczenia materiału do widza jak najbardziej są: jest opracowana norma naziemna, jako podstawowy kanał uznaje się satelitę.

 

Tak więc to co napisałeś nie wystarczy. Możesz uważać 8K za przerost formy nad rozsądkiem i technologię nikomu do niczego niepotrzebną. No to sobie tego nie kupisz. Żadnego obowiązku nie będzie. Natomiast opluwając ją po pierwsze jej nie zatrzymasz, po drugie narażasz się na śmieszność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie opluwam. Przychamuj trochę jęzor, bo tak pisano "za Stalina o wrogach klasowych", nie dziś i w wątku technicznym.

 

Zobaczymy, czy za 10 lat choćby 1/3 kanałów będzie w 8k, czy skończy się to jak 3D, bo nikomu się nie będzie to opłacało. Swoimi przekonaniami niczego nie zatrzymam. Zdaję sobie z tego sprawę, ale też z tego, że pomimo braku sensu, wiele idiotyzmów wprowadzono w życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast opluwając ją

Ale się zacietrzewiasz!

Kto i gdzie ją opluwa? Zachowujesz się jak dzieciak, którego pozbawiają złudzeń.

 

Olimpiada Tokio 2020 będzie w świat transmitowana w 8K.

Byłem kilka razy na transmisji meczu w kinie na dużym ekranie. To robiło wrażenie, mimo że to było chyba tylko FHD. W takim zastosowaniu 8K byłoby może przydatne. Ale pomysł z transmitowaniem meczów i podobnych iventów w kinach nie zdobył wielkiej popularności....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto i gdzie ją opluwa?

 

Tutaj, w tym wątku. Przejrzyj go raz jeszcze. Bez trudu wyłuskasz kilka nicków.

 

Zachowujesz się jak dzieciak

 

"Dopóty warto żyć dopóki się ma pstro w głowie."

Arystoteles

 

którego pozbawiają złudzeń.

 

To nie jest kwestia pozbawiania złudzeń. Wkurza mnie na maksa to nasze polskie wieczne malkontenctwo, szukanie wszędzie, w każdej sprawie argumentów na "nie" i tradycyjne "tego NIE DA SIĘ zrobić". Świat pokazuje, że da się. Co u nas powoduje wściekłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to da się zrobić, i w dodatku to zrobią, by doić jeleni technologią, do której nie są dostosowane nasze zmysly, oraz nikomu nie jest tak naprawdę potrzebna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to da się zrobić, i w dodatku to zrobią, by doić jeleni technologią, do której nie są dostosowane nasze zmysly, oraz nikomu nie jest tak naprawdę potrzebna

 

O wiele bardziej na miano "dojenia jeleni technologią" zasługuje wyścig ilości kanałów w audio: 5.1 - 7.1 - 9.2 - 11.2 - ... Nie zauważyłem abyś protestował przeciwko Dolby Atmos z równym zaangażowaniem i żarliwością jak tutaj przeciw 8K. Skąd ta dwoistość podejścia do tematu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie "protestuje" przeciwko niczemu bo niby po co?

 

Za to jakby ktoś pisał, że za 4 lata 22 głośniki będą standardem, a pozostałe formaty zostaną całkowicie wyparte z rynku, to na pewno każdy by mu napisał co o tym myśli, gdyby nie czujna moderacja na straży prawa do pisania dowolnych głupot :)

 

Ale pewnie i tak nie łapiesz tej trudnej analogii :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat troszeczkę jak zwykle mija się z prawdą bo sam ze mną uczestniczył w takich dyskusjach gdzie podnoszono temat bezsensownego mnożenia ilości kanałów. Sam takie dyskusje prowokował....

 

A wracając do tematu.

@porlick podał w punktach argumenty pytając czy wystarczy. Otóż jeden ten ekonomiczny należałoby tu jeszcze podać, bo ta technologia na każdym kroku będzie się o finanse potykać.

 

Zobaczymy, czy za 10 lat choćby 1/3 kanałów będzie w 8k, czy skończy się to jak 3D, bo nikomu się nie będzie to opłacało.

 

Tu to poruszył i słusznie, choć dla mnie te prognozy są zbyt optymistyczne.

- może za 10 lat tyle będzie kanałów 4K

- a 8K może 1-3 na platformę cyfrową itp.

 

Powtarzam n-ty raz 3D się skończyło tylko i wyłącznie za sprawą niepraktycznych okularów i nieciekawego efektu na dominujących na rynku małych telewizorach. Gdzie widziałbym sens implementacji wysokich rozdzielczości?

Właśnie w telewizji trójwymiarowej....wielki ekran, 3D wraz z 8K i programy przyrodnicze w które można się niemal wtopić.

 

Dlatego wszelkie testy nad dużymi rozdzielczościami uważam za pożyteczne jeżeli przybliżą nas do tego nad czym w NHK już pracują tzn. telewizją trójwymiarową. Nie mylić z holograficzną (to do @Bobcat).

Przy okazji doprecyzuję jego wypowiedź w sprawie testów w naszej telewizji....testowano nie tylko 8K a 4 i 16K....dlaczego tego nie zrobić jak Unia daje pieniądze.... :))

 

"Argument" z 8K użytym przez NASA być może również do swoich badań, trochę mnie zdziwił.....dlatego zapytam troszeczkę prowokacyjnie; dlaczego tylko 8K tam stosują a nie profesjonalne 16K?

Bobcat chyba tym nie chciałeś nam wmówić że NASA będzie nam teraz dostarczać materiałów do telewizji 8K.....zmieniają branżę?? :)))

 

Maju dnia 03.11.2018 - 13:05 napisał

"Kiedy za 12 lat jak twierdził @arkadowski.....być może."

 

A ja jestem innego zdania. Będzie znacznie wcześniej.

 

arkadowski dnia 12.09.2018 - 00:36 napisał

Aby cieszyć się w pełni jakością 8K w przyszłości będzie musiał świat poczekac z 15 lat (jak nie więcej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszająca jest troska o finanse nadawców. Niestety oni naszego Forum nie czytają. Pewnie dlatego brną cały czas w 8K. Na własną zgubę. Jak ćmy do płomienia świecy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D tak naprawdę nigdy w telewizji nie ruszyło....to że kilka stacji to testowało i istniała możliwość na telewizorach tego doświadczyć nie było to zbyt kosztownym zabiegiem.

 

@Bobcat

 

Brnęli by jeszcze szybciej gdyby nie kubeł zimnej wody wylany im przez ITU na te rozgrzane głowy z NHK. :)

 

 

"Japońska telewizja publiczna NHK twierdzi, że ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny) przychylił się do propozycji, która za oficjalny standard dla telewizji UHDTV uznaje 8K. Chodzi o rozdzielczość 7680 x 4320 pikseli. Niestety, nie możemy dotrzeć do oficjalnego komunikatu ITU."

 

Na szczęście nie okazało się to prawdą i "Za równorzędne, a więc UHDTV uznano w niej dwa standardy - wspomniane już 8K, oraz 4K..."

 

Te przepychanki (2012r.) spowodowały znaczne opóźnienie wprowadzenia (co najmniej dwa lata) tak 4 jak i 8K.....i świat się nie zawalił. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że dziwi mnie panująca tutaj niechęć (wręcz wrogość) niektórych do 8K. Gdzie jak gdzie, ale na Forum hobbystycznym poświęconym tematyce audio video powinni przebywać raczej pasjonaci rozwoju technologii w tym obszarze.

 

Za równorzędne standardy uznaje @Maju. Nie ITU.

 

Japończycy mieli rację. UHD to jest 8K. Natomiast przejściówka 4K to jest UHD Ready.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrogiem nie jestem. Większość ekranów, w które patrzę ma gęstość pikseli większą niż przewiduje 8K. Zagęszczenie pikseli to świetna rzecz. Już ok. 200-300ppi świetnie się sprawdza w pracy i rozrywce.

Jednak są to ekrany do patrzenia z odległości 30-50cm.

Powodzenia w wodzeniu nosem po telewizorze. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.