Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

Od pierwszego pokazu w Japonii widziałem 8K wiele razy. Również tam, ale nic tylko. W Polsce też.

Poza tym rozmawiamy o różnych sprawach. Ja mówię o jakości obrazu 8K. Oczywiście że brak złącza HDMI 2.1 jest bardzo poważnym mankamentem tego telewizora i można nawet zastanowić się czy nie bardziej adekwatne byłoby użycie sformułowania że go dyskwalifikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy to na pamięć....wybacz że nie zamierzam dyskutować tu (kolejny raz) o Twoim zauroczeniu, powtarzasz to jak katarynka....dyskusji o "wykastrowanym" z HDMI 2.1 i wcale nie lepszym od innych flagowych telewizorów 4K odbiorniku nie podejmujesz.....ok. rozumiem Ciebie.  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bobcat napisał:

Poza tym rozmawiamy o różnych sprawach. Ja mówię o jakości obrazu 8K. Oczywiście że brak złącza HDMI 2.1 jest bardzo poważnym mankamentem tego telewizora i można nawet zastanowić się czy nie bardziej adekwatne byłoby użycie sformułowania że go dyskwalifikuje.

Gdy pisałem powyższe tego jeszcze nie było.....jak będziesz pisał posty na raty to będzie się powtarzać.
Tak trudno rozmawiać, dość jest tu chaosu w dyskusji a ty dodatkowe czynniki zwiększające taką możliwość wprowadzasz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może przypomnę, że HDMI czy będzie to 2.0 czy 2.1 praktycznie nie ma znaczenia w tych telewizorach, bo po pierwsze nie będzie filmów w 8K przez wieeeeele lat, a po drugie również nie będzie filmów o większej ilości klatek niż dzisiejszy standard przez następne wieeeeele lat. A demka, które będą dostępne na jakichś youtubeach przez najbliższe lata i tak będą tak skompresowane, że spokojnie pójdą po HDMI 2.0.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

wcale nie lepszym od innych flagowych telewizorów 4K odbiorniku nie podejmujesz...

Moją opinię na temat braku HDMI 2.1 przedstawiłem. Natomiast sam fakt że jest 8K przesądza jego wyższość nad 4K. Z niezrozumiałych powodów uważasz cechy takie jak HDR, HFR, szerszy gamut kolorów za substytut większej rozdzielczości. A to są rzeczy komplementarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcie z jakich wpisów to wywnioskowałeś.....mam wrażenie że to Twoja własna projekcja o tym co ty sądzisz, co Tobie się wydaję że ja twierdzę.....a że nie czytasz z należytą uwaga tego co piszę piszesz to co widać.  :)

Owszem można sobie wyobrazić jakiś obraz wysokiej rozdzielczości nawet 8K bez tych cech, ale by spełniał warunki obrazu referencyjnego musi wszystkie te normy (i nie tylko) spełnić z nawiązką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tu na Forum szczególnie ożywionych protestów w sprawie nagminnego partaczenia FHD poprzez notoryczne niespełnianie norm, np. nadawanie ze skandalicznie niskim bitratem. Ale w przypadku 8K, nie bacząc iż ta technologia dopiero raczkuje - chwilowy brak spełnienia którejkolwiek z dodatkowych norm lub zgodność niepełna jest natychmiast przez wrogów podchwytywany i z lubością wykorzystywany jako argument przeciw, dla "wykazania" jej całkowitego bezsensu. Cóż za wybiórczość ocen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zakładałem wątek [OLED ERA NADESZŁA]  w dniu 7 Wrzesień 2013 byłem pełen wiary, że ta technologia musi wygrać.

8K to także zapewnienie, że reprodukcja VIDEO wejdzie na wyższy poziom !!!

VIDEO-FIL marzy o treści Hi-End na domowym ekranie.

Już jest. Dzięki dla Bocata za promowanie od lat 8K.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

:) jak dla mnie to temat do zamrożenia na pół roku bo obie strony w kółko serwują te same kotlety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie zauważyłem tu na Forum szczególnie ożywionych protestów w sprawie nagminnego partaczenia FHD poprzez notoryczne niespełnianie norm, np. nadawanie ze skandalicznie niskim bitratem. Ale w przypadku 8K, nie bacząc iż ta technologia dopiero raczkuje - chwilowy brak spełnienia którejkolwiek z dodatkowych norm lub zgodność niepełna jest natychmiast przez wrogów podchwytywany i z lubością wykorzystywany jako argument przeciw, dla "wykazania" jej całkowitego bezsensu. Cóż za wybiórczość ocen.

Ciekawe...nie zauważasz tego co wielu z nas, nie wyłączając mnie (nawet w tym temacie) pisało o marnym HD a widzisz rzeczy o których ja nigdy w taki sposób jak ty to przedstawiasz nie opisywałem (patrz ostatni mój wczorajszy wpis).
Nie pamiętasz jak pisaliśmy o oszczędzaniu na bitrate w nadawaniu z transponderów satelitarnych i na DVB-T?
Jak drwiliśmy z Polsatowskiego "Super HD".....

Zauważ że ten temat traktuje o 8K.....nie jest ono bez sensu ale nie sposób nie zauważyć że "chwilowo" w tej materii niemal wszystko kuleje:

  • słaby bitrate (to co proponują dobre dla 4K)
  • w jedynym produkowanym na rynek światowy odbiorniku brak HDMI 2.1
  • brak materiałów do oglądania
  • brak większego zainteresowania producentów tych materiałów tą technologią (do 4K się z oporami przekonują)
  • brak zakładanego zainteresowania tym w Japonii i na  świecie
  • brak seryjnie produkowanych matryc by oddać wszystkie walory 4K  a co dopiero 8K
  • by w pełni z tego korzystać konieczne bardzo duże (jeszcze niezbyt popularne i jeszcze bardzo długo drogie) energochłonne telewizory
  • to tak na szybko, na gorąco, pewnie o czymś zapomniałem....cdn.   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wreszcie zrozumieć, że technologia 8K dopiero raczkuje. Czynienie zarzutu że nie jest od razu, od pierwszego dnia w pełni dojrzała jest najdelikatniej mówiąc wysoce niepoważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłujesz mi uzmysławiać coś  co sam dopiero co zrozumiałeś, do czego sam nie tak dawno dojrzałeś??  Ciekawe.   :)
Zapominasz z jakim entuzjazmem jeszcze kilka miesięcy temu pisałeś o tym jak szybko 8K będzie wypierać inne standardy....kto tu jest niepoważny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś napisał że UHD będzie wypierać inne standardy to byłoby poza dyskusją, ale....8K to tylko jedna z rozdzielczości nowego standardu (może nie ostatnia) jakim jest UHD. Ciągle zapominasz o tym że tak naprawdę te dwie technologie różnią się tylko rozdzielczością, czytaj ze zrozumieniem specyfikacje (UHDTV1, UHDTV2), jedyne co je różni to rozdzielczość.

Co ciekawe normy dla producentów filmowych i telewizyjnych tak jak i nadawcy czy stowarzyszenia konsumentów zakładają minima jakościowe to należy zauważyć jak nisko te minima są usadowione....dlatego można sobie wyobrazić i w praktyce to zrealizować by 4K było nadawane z lepszym bitrate niż 8K.....który obraz wyda się lepszy?   

Już teraz  się tak dzieje że HD jest nadawane kiepsko.....wprawdzie te różnice bardziej dotykają (bardziej są widoczne) na wyższej klasy odbiornikach,  to samo obserwujemy przy wprowadzaniu 4K.....sugerujesz, że we wprowadzanym 8K nie będzie już od początku oszczędzania na bitrate? 

Nie sugeruj, bo to już się już dzieje w NHK.....jeden transponder nie pozwala przecież na emisję 8K z bitrate stosownym dla UHD tej rozdzielczości.  :))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie telewizyjny a te mają ograniczoną przepustowość.

"Dla osób fascynujących się cyferkami mam złą wiadomość. Przepustowość na poziomie 25 Mbit/s nie jest docelowa. To obecny eksperymentalny zapas, gdy pojawią się wydajniejsze encodery i kanałów 4K będzie więcej należy spodziewać się przepustowości na poziomie 18 Mbit/s – tak wynika z doświadczeń największych światowych nadawców. To z powodzeniem ma wystarczyć dla zapewnienia wysokiej jakości, a jednocześnie też pozwolić na umieszczenie trzech kanałów 4K na jednym transponderze.....

.....Trzy kanały 4K na jednym transponderze przy kompresji HEVC i obecnych standardach będą optymalnym rozwiązaniem zarówno pod względem jakości, jak i ekonomii.

Ok. 18 Mbit/s na 4K czy max 60 Mbit/s na 8K.....co to ma być?  Powtórka z obecnego oszukiwanego HD?  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nasz forumowy "silniczek" znowu miesza.....na dodatek nie mam możliwości tego edytować....   :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem przenikliwości Twojego intelektu. Jak na to wpadłeś że telewizyjny? Kto mógł przypuszczać... 

Opieranie się na przeczytanej wiedzy odnośnie przepustowości transponderów może być zawodne, gdyż mowa tam wyłącznie o tym jakie były dotychczasowe transpondery. Nowe, szczególnie od samego początku przeznaczone dla 8K mogą mieć przepustowość o jeden lub kilka rzędów wielkości większą. Technika nie stoi w miejscu. W przeciwieństwie do myślenia niektórych konserwatystów.

A ja ten swój post edytowałem bez najmniejszego problemu.

Zamieszczony wywiad o niczym nie świadczy, gdyż jest to próba wepchnięcia na siłę programów UHD w istniejącą infrastrukturę techniczną. Japończycy tworzyli nową od zera i od samego początku z przeznaczeniem dla 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zwykły film FHD z ori płyty blu-ray ma minimum 20 Mbit/s...film UHD z ori płyty ma minimum 80 Mbit/s...sami sobie odpowiedzcie co oferują nam platformy telewizyjne...chyba tylko znaczek "HD", "4K" i w przyszłości "8K"...

W uproszczeniu można stwierdzić ,że dzisiejsze 4K z platform cyfrowych to marne FHD z ori płyty blu-ray...oczywiście piszę tylko o obrazie...bo dźwięk wiadomo, głęboka kompresja , czyli DD lub DD+...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bobcat napisał:

 

Zamieszczony wywiad o niczym nie świadczy, gdyż jest to próba wepchnięcia na siłę programów UHD w istniejącą infrastrukturę techniczną. Japończycy tworzyli nową od zera i od samego początku z przeznaczeniem dla 8K.

52 minuty temu, Bobcat napisał:

Nowe, szczególnie od samego początku przeznaczone dla 8K mogą mieć przepustowość o jeden lub kilka rzędów wielkości większą.

 

Skąd te informacje?

Równie wiarygodne jak te o tym że NHK zrezygnowało z 4K?   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś o tym czytałeś czy to kolejna projekcja wybujałej wyobraźni?

Ciekawe że przez cały czas prowadzili badania i eksperymenty nie tylko z 8 a też 4K....co więcej nagrywali w tej rozdzielczości programy.....pewnie po to by nigdy ich nie pokazywać.   :)))

Widzisz teraz i mnie udało się edytować....ale ty z założenia (nigdy) nie uwierzysz że wcześniej nie miałem tej możliwości....próżne tłumaczenia.  :(

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Japończycy tworzyli nową od zera i od samego początku z przeznaczeniem dla 8K.

Chociaż (o dziwo) tym razem piszesz prawdę jak zwykle o czymś "zapominasz"....  :)

"nowy satelita BSAT 4a będzie wykorzystywany między innymi na potrzeby transmisji Ultra HD 4K/8K.

Czytaj więcej na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

39 minut temu, Maju napisał:

....mnie udało się edytować.

Za pierwszym razem jak połączyło moje wpisy już nie ma funkcji "edytuj"....mało tego nie ma śladu po edycji.  :(

Przepraszam, jest na górze zaznaczone (edytowane).....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl trochę logicznie. Jeśli oczywiście potrafisz.

(1) Najpierw NHK ustami swoich wysokiej rangi przedstawicieli deklaruje publicznie brak zainteresowania technologią 4K i przejście z FHD bezpośrednio na 8K. Uzasadnia dlaczego. A potem się raptem owym 4K zaczyna również interesować. Naprawdę sądzisz że ta zmiana strategii nastąpiła z ich własnej, nieprzymuszonej woli? Bo dla mnie (a znam trochę Japończyków) stanowi oczywistość że zostali do tego zmuszeni przez władze, co w przypadku nadawcy publicznego jest sprawą banalnie prostą.

(2) Skoro w satelicie N-Sat 110 jest czynny tylko jeden transponder i nadaje on tylko jeden program a jest to właśnie program 8K i nie ma tam nic ponad to - to chyba oczywiste, że został on przeznaczony wyłącznie pod kątem 8K i zasadne jest przypuszczenie że są tam układy elektroniczne zupełnie nowej generacji.

Skąd ta wiedza? Znikąd. Dzielę się wyłącznie swoimi przemyśleniami, które logicznie wydają mi się uzasadnione i oczywiste. Twoja wiedza w przedmiotowej sprawie jest równa mojej, czyli jest żadna. Co nie przeszkadza Ci autorytatywnym tonem stwierdzać że z całą pewnością jest tak-a-tak. 

A w ogóle to projekcja wybujałej wyobraźni jest lepsza niż wykwity arogancji jak ma to miejsce w Twoim przypadku.

Godzinę temu, Maju napisał:

"nowy satelita BSAT 4a będzie wykorzystywany między innymi na potrzeby transmisji Ultra HD 4K/8K.

Tak. BSAT 4a nadaje zarówno 4K jak i 8K. Natomiast N-Sat 110 nadaje tylko jeden program i jest to 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde wskazanie na Twoje unikanie pisania prawdy o UHD nazwiesz arogancją?

Wolałbym byś się dzielił wiedzą a nie przemyśleniami....nawet wiedzą niegdyś zasłyszaną, niekoniecznie dobrze zapamiętaną.  :)

(1)Prawda jest taka że rozpatrywali ze względów ekonomicznych pominięcie w nadawaniu 4K....myśląc logicznie zrozumieli że materiałów 8K jest tak niewiele że rezygnując z 4K strzelają sobie w kolano.   :))

(2)Czytasz ze zrozumieniem?
Podałem link gdzie można przeczytać że ten satelita ma zapewne wiele wolnych transponderów, z tego satelity będzie nadawanych wiele programów....głównie 4K. 


A może ty nie potrafisz pisać o faktach, udaje ci się tylko o swoich projekcjach?   :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maju napisał:

Każde wskazanie na Twoje unikanie pisania prawdy o UHD nazwiesz arogancją?

Co jest prawdą a co nią nie jest decydujesz oczywiście Ty. Na podstawie Twojego znanego kryterium: prawdą może być tylko to, co pokrywa się z Twoim punktem widzenia.

5 minut temu, Maju napisał:

Podałem link gdzie można przeczytać że z tego satelity będzie nadawanych wiele programów....głównie 4K.

Z którego? N-Sat 110???

7 minut temu, Maju napisał:

A może ty nie potrafisz pisać o faktach, udaje ci się tylko o swoich projekcjach?   :(

To jest przykład tej arogancji, o której pisałem.

9 minut temu, Maju napisał:

Prawda jest taka że rozpatrywali ze względów ekonomicznych pominięcie w nadawaniu 4K....myśląc logicznie zrozumieli że materiałów 8K jest tak niewiele że rezygnując z 4K strzelają sobie w kolano.   :)))

Nawet uwzględniając małą ilość materiałów 8K - co stało na przeszkodzie rozwijać wyłącznie infrastrukturę 8K i na niej nadawać również materiały 4K? Skoro najpierw uzasadniali bezzasadność rozwijania infrastruktury 4K a potem zaczęli ją równolegle rozwijać - dla mnie jest oczywiste, że zrobili to na podstawie polecenia odgórnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają.....w linku masz podane z jakiego.....jest on też na pozycji 110 jak N-Sat.

W tego satelitę dla UHD inwestowali Japończycy (BSAT 4a) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2zxph5s.jpg1zchitl.jpg

A takie piękne foteczki cyknąłem na szybko słynnemu samsungowi wystawionemu ku uciesze profanów w warszawskiej arkadii - czy już mogę przestać być teoretykiem? :)

Za długo się mu nie przyglądałem, bo i nie było specjalnie czemu, gdyby nie wielki złoty napis 8K i konkretna ekspozycja, to prawdopodobnie nikt by nie wiedział, ze ten telewizor czymś się szczególnym różni od innych.

Natomiast zgodnie z oczekiwaniami, można nos praktycznie wsadzić w ekran i ilość dostrzeganych szczegółów rośnie. Było takie demko ze ślimaczkami idącymi po konarze - z 2m demko jak damko - ale można stanąć 30 cm od ekranu i przyjrzeć się skorupce każdego ślimaka oddzielnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ujemny napisał:

czy już mogę przestać być teoretykiem? :)

Możesz.....ale co z drugim członem? Gawędziarzem będzie Ciebie nazywał.  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ujemny napisał:

Natomiast zgodnie z oczekiwaniami, można nos praktycznie wsadzić w ekran i ilość dostrzeganych szczegółów rośnie. Było takie demko ze ślimaczkami idącymi po konarze - z 2m demko jak damko - ale można stanąć 30 cm od ekranu i przyjrzeć się skorupce każdego ślimaka oddzielnie

Ja jestem ciekaw, jak ten TV sprawdza się z konsolami, PS4 Pro, i Xbox One X, czy poprawia jakość obrazu względem telewizorów 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

Ręce opadają.....w linku masz podane z jakiego.....jest on też na pozycji 110 jak N-Sat.

W tego satelitę dla UHD inwestowali Japończycy (BSAT 4a) 

Świeżutka informacja na temat tego satelity. Jeszcze ciepła. Link który podałeś na jego temat prowadzi do artykułu z 13 sierpnia 2015. 

Na 110.0E jest pięć satelitów: BSAT 3A, BSAT 3C/JCSAT 110R, N-SAT 110, JCSAT 15, BSAT 4A. Czyli on już na orbicie jest. Tyle że zaglądając do dwóch ostatnich z wyżej wymienionych aby się dowiedzieć co w nich jest, jakie programy nadają - widzimy, że żadne. Wynika, że jeszcze nie są operacyjnie wykorzystywane.

Natomiast co do N-SAT 110 muszę sprostować. Zajrzałem nie tam gdzie trzeba. Nie jest tak, jak mi się wydawało że on nadaje tylko ten jeden program 8K i jest tam tylko jeden transponder. Jest ich trzynaście i są tam nadawane również programy SkyPerfecTV!2e (w różnych wersjach: HD kodowany, HD FTA, SD kodowany), QVC Japan (SD FTA), Shop Channel (HD FTA).  W transponderze 23 jest BS/CS w 8K. Przepraszam za niedopatrzenie i nieumyślne wprowadzenie w błąd.

Informacje na temat satelitów na podstawie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ostatni update informacji: 16.12.2018.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że przepraszasz.....mam nadzieję że za wszystkie nieścisłości przeprosisz.

2 godziny temu, Bobcat napisał:

W transponderze 23 jest BS/CS w 8K. 

Na tym transponderze mam inaczej;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

12711 L 
tp 23 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
0

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
(11-17)
f.gif ISDB 33756-7 / 9 
16APSK 
  900
? -?  Jpn T Kameda 
181014

Wyjaśnisz?

 

 

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Świeżutka informacja na temat tego satelity. Jeszcze ciepła. Link który podałeś na jego temat prowadzi do artykułu z 13 sierpnia 2015. 

To co podałem świadczy o tym że nie pisałeś prawdy we wcześniejszych postach.

7 godzin temu, Bobcat napisał:

Nowe, szczególnie od samego początku przeznaczone dla 8K mogą mieć przepustowość o jeden lub kilka rzędów wielkości większą.

7 godzin temu, Bobcat napisał:

Japończycy tworzyli nową od zera i od samego początku z przeznaczeniem dla 8K.

 

 

Nie N-Sat 110 zrobiono pod 8K a ten satelita - BSAT 4a....z tego wynika kolejne matactwo, cytuję;

7 godzin temu, Bobcat napisał:

Nowe, szczególnie od samego początku przeznaczone dla 8K mogą mieć przepustowość o jeden lub kilka rzędów wielkości większą.

N-Sat 110 nowy?   :))))

To jaka przepustowość ma ten stary transponder?
Inną niż te stosowane u nas?

5 godzin temu, Bobcat napisał:

BSAT 4a nadaje zarówno 4K jak i 8K. Natomiast N-Sat 110 nadaje tylko jeden program i jest to 8K.

Jesteś tego pewny, czy będziesz za chwile i to prostował?  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.