Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Bobcat napisał:

Przyczynek do dyskusji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytując za stroną: "To początek nowej ery".

I to wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

@Ujemny nie pisał przypadkiem tego samego, na dodatek w o wiele bardziej radykalnej tonacji?

Nie jestem @Ujemny, to po pierwsze....jeżeli masz coś do jego wypowiedzi to jego o to pytaj, to po pierwsze po drugie poruszyłem w poście tyle spraw dlatego nie sposób się do tego co piszesz poważnie odnieść.

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Mijasz się z prawdą twierdząc że nie pisałeś o bezsensowności 8K. Pisałeś wielokrotnie, wspierając się wielce uczonym teoretyzowaniem i prezentacjami Maćka (w których nota bene nie uczestniczyłeś).

Wystarczy mi że @Maciej Koper potwierdził te teorie w praktyce.....nie masz nadzwyczajnego wzroku.  A to oznacza że Twoje pisanie o rozpoznawaniu rozdzielczości z 20 metrów i nieuzasadnione twierdzenia że na małym ekranie coś daje zwiększanie (do granic zdrowego rozsądku) rozdzielczości - można między bajki włożyć.   :)

To ty mijasz się z prawdą, bo pisałem gdzie i kiedy 8K ma lub będzie miało sens....mam powtarzać? 
Powtórzę tu raz jeszcze kiedy nie ma, by nie było wątpliwości i byś skończył z tym wmawianiem.  
Na małym ekranie (do oglądania telewizji) rozdzielczość 8K praktycznie nie ma sensu. Pewnie wiesz dlaczego podkreślam to słowo....przypomnę jednak, byś znowu czegoś nie wmawiał.  


Ale to że 8K na małym (np 42 cale) nie ma sensu potwierdził podobnie zafascynowany 8K  @arkadowski, nieprawdaż?  :)

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie rozumiem co Cię razi w drugiej osobie i co tu ma do rzeczy 30 lat???

Jaki niedomyślny....   :)))

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Przyczynek do dyskusji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cytat z linka;

 "Moja szklana kula mówi, że do pełnej rewolucji 8K – czy raczej jej początku – musimy poczekać jeszcze dwa lata."

To jak to w końcu jest bo się gubię....by nastąpiła "era" musi nastąpić coś w rodzaju rewolucji....a tu piszą że ona jeszcze nie nastąpiła.  :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maju napisał:

Nie jestem @Ujemny, to po pierwsze....jeżeli masz coś do jego wypowiedzi to jego o to pytaj

Pisałeś (niezgodnie z prawdą) że nikt poza Tobą nie kwestionował tutaj celowości i zasadności 8K. Kwestionował @Ujemny. O wiele dosadniej niż Ty.

17 minut temu, Maju napisał:

Wystarczy mi że @Maciej Koper potwierdził te teorie w praktyce....

8K nie oglądałeś. W prezentacjach nie uczestniczysz. Ale masz najwięcej do powodzenia w temacie. Typowy teoretyk-gawędziarz.

21 minut temu, Maju napisał:

Jaki niedomyślny....   :)))

Naprawdę nie rozumiem i nie wiem o co Ci chodzi. Rozjaśnij proszę.

23 minuty temu, Maju napisał:

a tu piszą że ona jeszcze nie nastąpiła.  :)))

 

Każdy ma prawo do własnych ocen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bobcat napisał:

Pisałeś (niezgodnie z prawdą) że nikt poza Tobą nie kwestionował tutaj celowości i zasadności 8K. Kwestionował @Ujemny. O wiele dosadniej niż Ty.

Że co???
Nie pokiełbasiło ci się to co napisałeś, troszeczkę? 
Przypominanie Ujemnego sobie daruj, jego pytaj dlaczego w pewnych sytuacjach pisał dosadniej. Jestem spokojny o to że sam sobie z Tobą poradzi.  :)

I kończ wreszcie z tą manierą wmawiania....zacytuj co powiedziałem konkretnie, nie mam zamiaru dyskutować z Twoimi wymysłami lub z tym co z tego co napisałem źle zapamiętałeś.....niestety ciągle ci się to zdarza. 

23 minuty temu, Bobcat napisał:
40 minut temu, Maju napisał:

"Wystarczy mi że @Maciej Koper potwierdził te teorie w praktyce...."

8K nie oglądałeś. W prezentacjach nie uczestniczysz. Ale masz najwięcej do powodzenia w temacie. Typowy teoretyk-gawędziarz.

Stara śpiewka o teoretyzowaniu.....po co to cytujesz skoro to co niżej piszesz nic nie ma wspólnego z wymienioną przeze mnie osobą i z jego testem.

Ale dziękuję że dostarczyłeś kolejnego dowodu na to że żadnej ery (w zasadzie nowego okresu w erze telewizji wysokiej rozdzielczości) 8K na razie nie ma skoro można tego jedynie na prezentacjach doświadczyć.   :)
 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ty najpierw skończ ze swoją (przeniesioną z innych wątków) manierą zaprzeczania że coś napisałeś w sytuacji gdy napisałeś i sugerowania że nie powiedziałeś tego co powiedziałeś. 

Era 8K właśnie się rozpoczyna. Możesz co najwyżej (celem pocieszenia samego siebie) udawać że tego nie zauważasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak naprawdę lata jak sobie nazywać będziecie czas gdy zaistnieje 8K.....era, niech ci będzie. Pozwolisz że ja pozostanę przy swoim zdaniu (określaniu tego) i nazywać to będę okresem, etapem w erze telewizji cyfrowych wysokich rozdzielczości.

Piszesz że się coś rozpoczyna....
Problem w tym że by to całe 8K zauważyć, to co podobno istnieje  muszę odwiedzać nieliczne prezentacje,  jeździć za tym po świecie.....po co to wszystko, może od razu do Japonii?  :)) 

 

Nigdy mi nie udowodniłeś bym to pisał co mi wmawiasz....więc nie próbuj kolejny raz.
Wiem doskonale co napisałem, nie ukrywam tez tego kiedy zmieniam zdanie w jakiejś sprawie. Jak to się nawet sporadycznie zdarza to zawsze to uzasadniam, dlatego nie mam się czego wstydzić. Nigdy tak jak ty nie pisałem kompletnych bzdur. 

2 godziny temu, Maju napisał:

To ty mijasz się z prawdą, bo pisałem gdzie i kiedy 8K ma lub będzie miało sens....mam powtarzać? 

2 godziny temu, Maju napisał:

Powtórzę tu raz jeszcze kiedy nie ma, by nie było wątpliwości i byś skończył z tym wmawianiem.  
Na małym ekranie (do oglądania telewizji) rozdzielczość 8K praktycznie nie ma sensu. Pewnie wiesz dlaczego podkreślam to słowo....przypomnę jednak, byś znowu czegoś nie wmawiał.

 

 

 

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Każdy ma prawo do własnych ocen

Tego się trzymaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawna rozmowa. Najpierw stwierdzenie że mijam się z prawdą stwierdzając jakoby @Maju pisał o bezcelowości 8K. Jako dowód tej mojej naprawdy sam zainteresowany wkleja coś, co potwierdza że jednak miałem rację. Trudno o lepszy przykład bezczelności i tupetu. Również dowód traktowania innych Dyskutantów jak niepełnosprawnych umysłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bobcat napisał:

Ci dalej swoje. Niereformowalne towarzystwo. 

A życie płynie naprzód. Bez oglądania się na takich. Czego dowodem wydarzenia ostatnich dni.

Faktycznie, to środowisko naukowe jest strasznie niereformowalne.

Próbowałem im tłumaczyć żeby nagięli swoje teorie, bo biznes z 8K jest fenomenalny, jako że rynek fantastycznie chłonie cyferki, a wymuszają one także zmianę hardware na mocniejszy, ale tamci nadal swoje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej Koper napisał:

Faktycznie, to środowisko naukowe jest strasznie niereformowalne.

Próbowałem im tłumaczyć żeby nagięli swoje teorie, bo biznes z 8K jest fenomenalny, jako że rynek fantastycznie chłonie cyferki, a wymuszają one także zmianę hardware na mocniejszy, ale tamci nadal swoje...

Błąd w założeniach. Środowisko naukowe nie zmieni swoich teorii, gdyż mogą to zrobić tylko w przypadku dokonania jakichś nowych odkryć.

Po prostu biznes idzie naprzód nie zwracając uwagi na jajogłowych teoretyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Nie od dziś wiadomo, że firmami rządzą głównie księgowi i mając dojną krowę 8K będą z niej korzystać pomimo, że inżynierowie wewnątrz tej samej firmy, wiedzą, że sens jest bardzo ograniczony i wręcz przekazują to otwarcie widowni na tych zamkniętych seminariach.

Nie wiem tylko z czego się tu cieszyć. Ja bym osobiście wolał rzeczy o większej przydatności niż korzyści biznesowej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zamiast kopać się z koniem sceptycy 8K będą musieli pogodzić się z faktem że ta technologia stanie się standardem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby zobaczyć ekran OLED 4K obok LCD 8K,które nadają ten sam sygnal z kilku źródeł.Jako bezstronny obserwator, z normalnym wzrokiem bez wady uważam że OLED miażdży ekran LCD jakością.Mialem wczoraj okazję obcowac z kilkoma modelami telewizorów (zrobiłem fotki z modelami dla niedowiarków).Standardowy sygnał z satelity dużo lepiej wygląda na ekranie 4KOLED niż LCD 8K(z tej samej odległości).Dlatego popieram tezę że sama matryca 8K to tylko chwyt marketingowy na "januszy", bo bez wartosciowych materiałów w natywnym 8k to tak naprawdę nie ma czym się podniecać -chyba że ktoś będzie oglądał przez najbliższe lata dema.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać tylko Twoje porównania są wiarygodne, inni nie mają prawa wypowiedzieć swojego zdania bo to czego doświadczyli  jest "nieporównywalne"?  :)
 

Bobcat Twoje doświadczenie nie ma mniej wspólnego z rzeczywistością, bo za pierwszym razem widziałeś najprawdopodobniej jakiś wzorcowy materiał 8K na wzorcowym prototypie telewizora 8K. Stąd to zauroczenie....  :))
Porównań jakich telewizorów byłeś świadkiem zapewne nie przypomnisz zasłaniając się tym że rzekomo już o tym pisałeś...więc to "porównanie" dla mnie niepoważne i nie ma żadnego znaczenia. Co innego opinia kogoś kto nieraz udowodnił że można jego zdaniu ufać a którego tu zbywasz pustosłownymi sloganami.  :(

9 godzin temu, Bobcat napisał:

I dlatego zamiast kopać się z koniem sceptycy 8K będą musieli pogodzić się z faktem że ta technologia stanie się standardem. 

O czym piszesz Bobcat? Co znowu wmawiasz?
Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zaprzeczał oczywistościom.....8K jest przyjęte już od dawna jako jeden ze standardów telewizji UHD!!!  (ciekawostka 3D też jest takim standardem, nie wyszło z pierwszymi etapami wprowadzania tej technologii ale specjaliści pracują nad trzecim etapem, to będzie dopiero przełom w telewizji a nie jakieś 8K)  :))
 

Ty natomiast jeszcze nie tak dawno usiłowałeś wmówić że 8K szybko trafi pod strzechy jako dominujący standard niszcząc po drodze inne standardy, zwłaszcza "przejściówkę" 4K i tu byliśmy innego zdania. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bobcat napisał:

Zabawna rozmowa. Najpierw stwierdzenie że mijam się z prawdą stwierdzając jakoby @Maju pisał o bezcelowości 8K. Jako dowód tej mojej naprawdy sam zainteresowany wkleja coś, co potwierdza że jednak miałem rację. Trudno o lepszy przykład bezczelności i tupetu. Również dowód traktowania innych Dyskutantów jak niepełnosprawnych umysłowo.

Owszem napisałem i powtórzę że 8K na 42 calach nie ma sensu....twierdzisz inaczej czy zamierzasz dalej prowadzić tą dziecinadę i pomawianie? A może nie rozumiesz że w pewnych sytuacjach coś takiego jak 8K może nie mieć sensu a w innych odwrotnie? 

W dniu 11.01.2019 o 11:19, Maju napisał:

 .....bo pisałem gdzie i kiedy 8K ma lub będzie miało sens....mam powtarzać?


 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maju napisał:

Jak widać tylko Twoje porównania są wiarygodne, inni nie mają prawa wypowiedzieć swojego zdania bo to czego doświadczyli  jest "nieporównywalne"? 

Manipulacji ciąg dalszy, żelazny brak konsekwencji i przeczenie samemu sobie. 

Gdy jakiś czas temu umieszczono tutaj porównanie z którego wynikała wyższość 8K nad 4K  - podniosłeś natychmiast zarzut nierzetelności gdyż telewizor 8K był z wyższej półki niż telewizor 4K. Sformułowałeś tezę że dla zapewnienia porównywalności obydwa egzemplarze powinny być identyczne.

Teraz mamy podobną sytuację. Telewizor OLED 4K i LCD 8K. Sformułowałem więc podobny zarzut jak Ty wtedy: o błędnej metodologii porównywania. Ale raptem okazuje się że Twoim zdaniem jest ona jak najbardziej właściwa. Czyli ta sama sytuacja raz może być dobra raz nie. Albowiem tam w konkluzji stwierdzono wyższość (darzonego przez Ciebie ewidentną niechęcią) 8K, a tutaj wskazano że zwycięzcą jest (Twoje umiłowane) 4K. Wszystko więc zależy czy wnioski z porównania są miłe Twojemu sercu czy wprost przeciwnie.

Podwójne standardy, podwójna miara, podwójna skala ocen. Oto obraz Twojej wiarygodności.

Godzinę temu, Maju napisał:

Owszem napisałem i powtórzę że 8K na 42 calach nie ma sensu....twierdzisz inaczej czy zamierzasz dalej prowadzić tą dziecinadę i pomawianie? 

Tak, twierdzę inaczej.

Co to jest dziecinada? Posiadanie zdania innego niż Twoje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bobcat napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

"Jak widać tylko Twoje porównania są wiarygodne, inni nie mają prawa wypowiedzieć swojego zdania bo to czego doświadczyli  jest "nieporównywalne"? "

Manipulacji ciąg dalszy, żelazny brak konsekwencji i przeczenie samemu sobie. 

Gdy jakiś czas temu umieszczono tutaj porównanie z którego wynikała wyższość 8K nad 4K  - podniosłeś natychmiast zarzut nierzetelności gdyż telewizor 8K był z wyższej półki niż telewizor 4K. Sformułowałeś tezę że dla zapewnienia porównywalności obydwa egzemplarze powinny być identyczne.

Teraz mamy podobną sytuację. Telewizor OLED 4K i LCD 8K. Sformułowałem więc podobny zarzut jak Ty wtedy: o błędnej metodologii porównywania. Ale raptem okazuje się że Twoim zdaniem jest ona jak najbardziej właściwa. Czyli ta sama sytuacja raz może być dobra raz nie. Albowiem tam w konkluzji stwierdzono wyższość (darzonego przez Ciebie ewidentną niechęcią) 8K, a tutaj wskazano że zwycięzcą jest (Twoje umiłowane) 4K. Wszystko więc zależy czy wnioski z porównania są miłe Twojemu sercu czy wprost przeciwnie.

Podwójne standardy, podwójna miara, podwójna skala ocen. Oto obraz Twojej wiarygodności.

Z przykrością stwierdzam że nie dość że sam manipulujesz to usiłujesz wcisnąć kłamstwo że ja to robię.

Nie odnosiłem się do opisanego przez Ciebie wyżej porównania ale (co wyraźnie zaznaczyłem, podkreślone) do porównania jakiego ty podobno byłeś świadkiem. A że pomimo tego że wiele razy prosiłem byś podał jakie odbiorniki widziałeś to nie zdołałeś tego z siebie wydusić. To po pierwsze.
Po drugie tak Twoje jak i @ar2d4 porównanie niczym się dla mnie nie różni....w obu przypadkach nie znam konkretnych modeli telewizorów i choćby zarysu metodologii porównania. To co ty opisałeś jako podobne takim nie jest bo w "umieszczonym tu porównaniu" podano symbole odbiorników i metodologię porównania a  @ar2d4 tego nie podał!
Po trzecie ostatnie i najważniejsze nie odnosiłem się do wyników porównania a wskazałem ze negujesz prawo innych do własnych opinii!

Być może wyciągnąłeś te mylne wnioski po lekturze dalszej części posta (pogrubione), to ostatnie odnosiło się do tego co odpisywałeś @Maciej Koper. Faktycznie mogłeś pomyśleć że piszę o @ar2d4, powinienem tą część posta oddzielić spacją jako osobny wątek odpowiedzi.  :(

23 godziny temu, Maju napisał:

 

Bobcat Twoje doświadczenie nie ma mniej wspólnego z rzeczywistością, bo za pierwszym razem widziałeś najprawdopodobniej jakiś wzorcowy materiał 8K na wzorcowym prototypie telewizora 8K. Stąd to zauroczenie....  :))
Porównań jakich telewizorów byłeś świadkiem zapewne nie przypomnisz zasłaniając się tym że rzekomo już o tym pisałeś...więc to "porównanie" dla mnie niepoważne i nie ma żadnego znaczenia. Co innego opinia kogoś kto nieraz udowodnił że można jego zdaniu ufać a którego tu zbywasz pustosłownymi sloganami.  :(

 

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:
Maju napisał:

Owszem napisałem i powtórzę że 8K na 42 calach nie ma sensu....twierdzisz inaczej czy zamierzasz dalej prowadzić tą dziecinadę....

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Tak, twierdzę inaczej.

Co to jest dziecinada? Posiadanie zdania innego niż Twoje?

 

Nie....nie zabieram nikomu prawa do wyrażania własnych opinii.....dziecinadą jest to Twoje ciągle wmawianie jakoby moja niechęć do tak nachalnego promowania 8K wynikała z czegoś innego niż obiektywne problemy z wdrażaniem tegoż i bezsensu tego w telewizorach o tak małych rozmiarach.

Twierdzisz że 8K ma sens przy 42 calach....można w tym przypadku liczyć na podanie poważnych argumentów na potwierdzenie tej opinii?
Czy mam się przyzwyczaić do tego że niczego nie musisz udowadniać i mam to przyjąć bez uzasadnienia?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2D4 napisał:

"A wystarczyłoby zobaczyć ekran OLED 4K obok LCD 8K"

Jesteś w Las Vegas ?

pisze @koper:

"firmami rządzą głównie księgowi " Ja się cieszę, że pojęcie "księgowego" wreszcie pojawia się w wypowiedzi naszego GURU 2k/4k/8k.  Dodam, że wyżej jest jeszcze akcjonariat i walne zgromadzenie. Finanse to motor technologii. Jeżeli 8k nie wyda zysku to upadnie szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że produkcja telewizorów 8K nie będzie zagrożona....udało się wmówić ludziom że ekrany 4K w ich telefonach mają sens i są wyznacznikiem postępu tym bardziej to wyjdzie w promocji telewizorów 8K.

To zresztą już się dzieje....mamy niewielki darmowy dostęp do materiałów 4K,  dopiero co zaczęła  dominować telewizja HD a nie przeszkodziło to w zupełnym wygaszeniu produkcji telewizorów HD większych rozmiarów.
Za jakiś czas (przez jakiś czas, do czasu jakiejś większej rewolucji w technologii) najmniejsze odbiorniki będą jedynie HD (poniżej 50"), większe 4K a te największe jedynie jako 8K będą dostępne.....do tego to wydaje się zmierzać że HD będziemy zmuszeni oglądać na odbiornikach 4K a 4K na 8K. Świadczy o tym też promowanie telewizorów 8K jako takich co poprawiają 4K....   :)

Widać jak koszty produkcji matryc (nawet tych zaawansowanych) przez masową produkcję są bardzo szybko w stanie obniżać.
I z tego jedynie cieszyć się należy.... 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napisałem że produkcja 8K  wydaje się być niezagrożona.....ale jednak nie zdobywa 8K tak szybko rynku jak się spodziewano i nie tak szybko jak poprzednik....  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

wiele razy prosiłem byś podał jakie odbiorniki widziałeś to nie zdołałeś tego z siebie wydusić. 

Warunkiem rzetelności porównania jest aby oba telewizory były identyczne. Jaki to model - nie ma najmniejszego znaczenia. Uporczywe czepianie się tego aspektu dowodzi chęci skierowania rozmowy na boczne tory nieistotnych szczegółów aby rozmyć sprawę w sytuacji gdy wyniki porównania przeczą Twojemu punktowi widzenia.

2 godziny temu, Maju napisał:

Twierdzisz że 8K ma sens przy 42 calach....można w tym przypadku liczyć na podanie poważnych argumentów na potwierdzenie tej opinii?
Czy mam się przyzwyczaić do tego że niczego nie musisz udowadniać i mam to przyjąć bez uzasadnienia?
 

Kupując telewizor 8K będę wydawał swoje pieniądze, o sensowności takiego a nie innego ich spożytkowania decyduję wyłącznie ja i nikomu nie muszę się z niczego tłumaczyć. Kupię bo taka jest moja wielkopańska fantazja. Wystarczająco uzasadniłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maju napisał:

Napisałem że produkcja 8K  wydaje się być niezagrożona.....ale jednak nie zdobywa 8K tak szybko rynku jak się spodziewano i nie tak szybko jak poprzednik....  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HDTV Polska? Czyli osoby których sceptyczny (żeby nie powiedzieć: niechętny) stosunek do 8K jest znany. Będą z lubością przytaczać informację o każdym, najmniejszym nawet, wyboju na drodze do 8K. Podobnie jak przedszkolak z satysfakcją opowiada że jego koledze z grupy Maluchy złamała się w piaskownicy plastikowa łopatka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zasłaniać śmiechem i dziecinnymi drwinami kolejne dowody o tym że faktem jest iż 8K nie zyskuje zwolenników i marnie się sprzedaje.....wielokrotnie mniej niż zakładano i znacznie gorzej niż 4K które to miało być "przejściówką i szybko odejść w niebyt".  

Widać ludzie nie tacy głupi....  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bobcat napisał:
W dniu 13.01.2019 o 09:03, Maju napisał:

"wiele razy prosiłem byś podał jakie odbiorniki widziałeś to nie zdołałeś tego z siebie wydusić. '

Warunkiem rzetelności porównania jest aby oba telewizory były identyczne. Jaki to model - nie ma najmniejszego znaczenia. Uporczywe czepianie się tego aspektu dowodzi chęci skierowania rozmowy na boczne tory nieistotnych szczegółów aby rozmyć sprawę w sytuacji gdy wyniki porównania przeczą Twojemu punktowi widzenia.

Z samego faktu że pisałeś że uczestniczyłeś w porównaniu telewizorów 4K i 8K wynika ze nie jest możliwe by były to identyczne telewizory.

Nie wiedząc jakie odbiorniki miały oznaczenia mogłeś być oszukany i (tak jak na opisanym przeze mnie przykładzie) mogłeś uczestniczyć  porównaniu  telewizora z górnej półki z jakimś średniakiem 4K. Nie znając, bo nie podając tu ich oznaczeń znowu udowodniłeś że jest to wielce prawdopodobne.....   :))

22 godziny temu, Bobcat napisał:
W dniu 13.01.2019 o 09:03, Maju napisał:

Twierdzisz że 8K ma sens przy 42 calach....można w tym przypadku liczyć na podanie poważnych argumentów na potwierdzenie tej opinii?
Czy mam się przyzwyczaić do tego że niczego nie musisz udowadniać i mam to przyjąć bez uzasadnienia?
 

Kupując telewizor 8K będę wydawał swoje pieniądze, o sensowności takiego a nie innego ich spożytkowania decyduję wyłącznie ja i nikomu nie muszę się z niczego tłumaczyć. Kupię bo taka jest moja wielkopańska fantazja. Wystarczająco uzasadniłem?

Wystarczająco, innego się nie spodziewałem....tyle tylko że mnie chodziło o poważne argumenty.....ale rozumiem, że na takie Ciebie nie stać....bo ich brak.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bobcat napisał:

HDTV Polska? Czyli osoby których sceptyczny (żeby nie powiedzieć: niechętny) stosunek do 8K jest znany. Będą z lubością przytaczać informację o każdym, najmniejszym nawet, wyboju na drodze do 8K. Podobnie jak przedszkolak z satysfakcją opowiada że jego koledze z grupy Maluchy złamała się w piaskownicy plastikowa łopatka.

Te osoby z HDTV Polska, jakby nie było mogą pochwalić się wyrobioną marką oraz autorytetem w świecie HDTV.Ktoś kto podważa ich kompetencje i fachowość powinien napisać   jakim to jest autorytetem oraz jakie ma osiągnięcia w tej dziedzinie (może pochwalić się swoimi publikacjami ,testami...).Takie wpisy jak wyżej nic nie wnoszą do dyskusji tylko pokazują frustrację nieszczęśliwego przedszkolaka ,którego ktoś uświadomił że ma złamaną łopatkę a on nie potrafi w to uwierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ar2d4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

Można zasłaniać śmiechem i dziecinnymi drwinami kolejne dowody o tym że faktem jest iż 8K nie zyskuje zwolenników i marnie się sprzedaje.....wielokrotnie mniej niż zakładano i znacznie gorzej niż 4K które to miało być "przejściówką i szybko odejść w niebyt".  

Widać ludzie nie tacy głupi....  :)

No cóż, byłoby inaczej, gdyby za telewizorani 8k poszła infrastruktura nadawcza, jakaś sensowna oferta programowa, odtwarzacze, itp. Tymczasem CO MAMY? Wielkie NIC.

Nadawcom nie zależy, bo nawet nie ma zbyt wielu programów w "przejściowej" jakości 4k. Gdyby bylo ich dużo, mogliby myśleć o łowieniu klientów na 8k, a teraz się po prostu nie opłaca zmieniać szerokości transponderow, kanałów naziemnych, i rezygnować z pasma na kanały hd na rzecz pojedynczych 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maju napisał:

Z samego faktu że pisałeś że uczestniczyłeś w porównaniu telewizorów 4K i 8K wynika ze nie jest możliwe by były to identyczne telewizory.

Telewizorów 8K i 4K czy obrazu 8K i 4K? Oczywiście że jest to możliwe. Dwa takie same telewizory 8K, na jeden dajemy sygnał 8K, na drugi sygnał 4K i wyłączamy upscaling.

4 godziny temu, Maju napisał:

faktem jest iż 8K nie zyskuje zwolenników i marnie się sprzedaje.....

Stąd czekający nas lada chwila wysyp telewizorów 8K. A może to prognozy były przestrzelone? Co sceptycy natychmiast podchwycili i teraz tryumfalnie trąbią sukces.

4 godziny temu, Maju napisał:

Nie wiedząc jakie odbiorniki miały oznaczenia mogłeś być oszukany i (tak jak na opisanym przeze mnie przykładzie) mogłeś uczestniczyć  porównaniu  telewizora z górnej półki z jakimś średniakiem 4K. Nie znając, bo nie podając tu ich oznaczeń znowu udowodniłeś że jest to wielce prawdopodobne.....   

Nie mierz innych swoją miarą. Nie wszyscy są notorycznymi oszustami czy manipulantami.

4 godziny temu, Maju napisał:

Wystarczająco, innego się nie spodziewałem....tyle tylko że mnie chodziło o poważne argumenty.....ale rozumiem, że na takie Ciebie nie stać....bo ich brak.   :)))

Opanuj się może i skończ pisanie od rzeczy. Kupię bo chcę. Moja kasa, moja decyzja. Ja się z niej naprawdę nie muszę nikomu tłumaczyć, ani też nic uzasadniać.

3 godziny temu, ar2d4 napisał:

Ktoś kto podważa ich kompetencje i fachowość powinien napisać   jakim to jest autorytetem oraz jakie ma osiągnięcia w tej dziedzinie (może pochwalić się swoimi publikacjami ,testami...).

Na to aby wiedzieć że 2 x 2 = 4 niekoniecznie muszę być profesorem matematyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, porlick napisał:

No cóż, byłoby inaczej, gdyby za telewizorani 8k poszła infrastruktura nadawcza, jakaś sensowna oferta programowa, odtwarzacze, itp. Tymczasem CO MAMY? Wielkie NIC.

 Naprawdę sądzisz że takie rzeczy powstają z dnia na dzień za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? A ja Ciebie szanowałem jako poważnego Dyskutanta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Samsung wedle obietnicy powołał nowy "alliance" - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, philippo napisał:

Tymczasem Samsung wedle obietnicy powołał nowy "alliance" - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Maju co Ty na to? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.