Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Panowie Bobcat i Maju (alf.) zgodzili się.

Wątek do zamknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz....zgodziliśmy co do jednego, po co zaraz zamykać coś co przeniesie się do innych tematów.  :)
To co odpowiedział Bobcat rodzi nowe pytania a raczej wątpliwości co do tego co pisał wcześniej.

Wygląda na to że miałem rację pisząc że 8 K to nie jakiś nowa era a jedynie okres w erze wysokich rozdzielczości po którym nastąpi era telewizji która wniesie coś więcej niż tylko kolejną (dyskusyjne czy  potrzebną) poprawę rozdzielczości.
Myślę o telewizji z trzecim wymiarem.

Edycja:
Myślę też że gdybyśmy nawet doszli do porozumienia we wszystkich kwestiach temat warto pozostawić (może ze zmienioną nazwą) by pisać tu o postępach jakie zachodzą w tej dziedzinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się zastanawiać czy dalszy rozwój pójdzie w kierunku zwiększania rozdzielczości czy może raczej 3D bez okularów.

15 minut temu, stench napisał:

Panowie Bobcat i Maju (alf.) zgodzili się.

Wątek do zamknięcia.

Mam kontrpropozycję: czy nie warto wątek ten oraz w zasadzie bliźniaczy

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8K, która ma otwierać umysły na przyszłość.

scalić w jeden zatytułowany (przykładowo) "Telewizja 8K"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D z okularami raczej już nie powróci.
NHK zapowiada na lata dwudzieste tego wieku jakieś prototypy telewizorów które pozwolą na odbiór trójwymiarowy bez nich. Ciekawe że do tego potrzebna jest znacznie wyższa rozdzielczość niż te które znamy....dlatego od czasu gdy czytałem o tym (pisałem tu również załączając link)  nie dziwi mnie tak bardzo ta (wydawałoby się dla niektórych irracjonalna) gonitwa ku coraz wyższym rozdzielczościom, NHK ma pewnie nie tylko wizję ale i musi (współpracując z producentami matryc i telewizorów) mieć pewność że to nie utopia.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie w weekend obejrzałem w aktywnym 3D dwa filmiki...na 110 calach z odległości 2.7m...i powiem szczerze z parę ładnych tygodni nie używałem tej technologii i był to bardzo przyjemny i miły w doznaniach przerywnik od ciągłego 2D...
Ale żeby takie 3D było w pełni jak należy to potrzebna jest duża przekątna i bliska odległość...i wtedy jesteśmy w środku akcji...ale każdy lubi coś innego...
...analogicznie do 8K...duża przekątna i bliska odległość aby docenić to 8K.... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla 3D bez okularów potrzebne są znacznie wyższe rozdzielczości niż obecnie znane - oczywiste że wymagać one będą istotnie większych przepływów danych. Z tym większą więc ostrością wraca temat przepustowości kanałów przesyłowych. Jeśli uda się to załatwić pod kątem tego nowego 3D - wywczas tak obecnie podnoszone kwestie tegoż w kontekście 8K staną się jak Mały Pikuś, bułka z masłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada tym razem mi się z tym zgodzić......niestety.   To niestety dotyczy faktu, że przez to co wymieniłeś przyjdzie na to jeszcze długo poczekać.  :(

Ale przyznasz że takie 3D z dużą rozdzielczością na wielkim ekranie to będzie dopiero COŚ...nie to co 8 K.   :)))

 

Przy okazji dyskusji o przepływie danych coś co znalazłem w sprawie HDMI....wygląda że z tym HDMI 2.1 przy 4K nie jest za różowo.  :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jeszcze ciekawostka, może się przydać;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo się zgodzę, częściowo nie. 8K samo w sobie to już jest COŚ. 3D na dużym ekranie z rozdzielczością (powiedzmy) 16K to będzie COŚ do kwadratu.

Nie jest to wątek o 3D, więc tylko bardzo skrótowo wspomnę że mam poważne wątpliwości czy to się w ogóle powszechnie przyjmie na rynku. Nie chodzi tylko o niedogodność okularów, wszystko wskazuje że przyszłe rozwiązania nie będą ich wymagały. Po prostu przyzwyczailiśmy się że oglądamy w 2D, traktujemy to jako coś zupełnie naturalnego. Czy ktoś czyni zarzut że idąc do muzeum i podziwiając Rembrandta że ma przed sobą obraz dwuwymiarowy a nie instalację 3D? Na analogicznej zasadzie jako coś jak najbardziej oczywistego uważamy że słuchamy muzyki w stereo a próby rozwiązań z większą ilością kanałów zostały przez rynek dwukrotnie odrzucone (raz w połowie lat 70-tych ubiegłego stulecia - nieudany eksperyment z kwadrofonią, drugi raz współcześnie - fiasko 5.1 pure audio). Mogę nad tym (jako niepoprawny miłośnik muzyki wielokanałowej) ubolewać, ale takie niestety są realia.

Oczywiście, że jakaś garstka zapaleńców i druga szpanerów będzie kupować to nowe 3D. Nie mówię o niszach, lecz o dominujących segmentach rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo się zgodzę, częściowo nie.  :)

W skrócie;

  • Badania prowadzone przez NHK pokazują że to COŚ w pewnym ograniczonym zakresie (w określonej odległości od ekranu) widać (jednak) na niższych rozdzielczościach, czym wyższe rozdzielczości tym to jest widoczne w większym zakresie (odległość od ekranu lub FOV) i mocniej. Mam nadzieję że 16 K nie zmusi do jeszcze bliższego siedzenia by ten efekt z większa siłą zadziałał.    :))
     

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  • Fakt, to nie wątek o 3 D więc w skrócie.
    Wszystko co widzimy jest przestrzenne, dlatego nie musimy się do niczego przyzwyczajać. Będziemy musieli  odzwyczaić się od telewizji 2 D.....myślę że to będzie raczej problem moich dzieci. 
    Widzę tu też pewną niekonsekwencję.....bo wydaje się że nie potrzebujesz 3 D a nie wydaje ci się kwiatkiem do kożucha dźwięk wielokanałowy przy obrazie 2 D.  :)
    Również przykład z obrazem jest nietrafiony. W muzeach są nie tylko obrazy są też rzeźby i inne przestrzenne instalacje. 
    Pisałem już że 8 K a może nawet poprzednik nie będzie dominować na rynku....jeszcze długo tak będzie. Jeszcze w większym stopniu dotyczyć to będzie następców, ewentualnego 16 K czy tego 3 D które jak czytam wymagać będzie 
    "16-32-krotnie większej rozdzielczości niż obrazy HDTV (" UltraHDTV" )"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem o tym 3 D i porównałem to co i jak działo się z nim w ostatnich latach, odniosłem to do 8 K i tak sobie myślę że teza jakoby 8 K było czymś co musi nastąpić i mieć większą popularność jest nie do końca prawdziwa. 
W 3 D o wiele bardziej się zaangażowano a równie szybko jak nastał jego czas nastąpił jego kres.....     :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam determinację z jaką wyszukujesz a następnie z satysfakcją przedstawiasz wszelkie argumenty przeciwko 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym żadnej determinacji.
Po prostu im więcej o tym czytam tym więcej informacji mogących być jakimś argumentem znajduję.....a że więcej przeciw niż za.   :))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

a że więcej przeciw niż za.   :))

Bo tylko takie chcesz zauważyć i dlatego wzbudzają Twoje zainteresowanie. "Za" w ogóle nie dostrzegasz i uważasz jako nieistniejące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że nie dawniej jak na poprzedniej stronie cytowałem argumenty "za"......ty natomiast każdy argument "przeciw" zbywasz milczeniem lub w najlepszym razie zacytujesz by zadrwić. 
Nigdy nie napisałeś nic przeciw, do tego wmawiasz jakobym to ja nie widział pozytywów....prawda?  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 10:38, Bobcat napisał:

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8K, która ma otwierać umysły na przyszłość.

Jacku a może bardziej:

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8K, która ma otwierać portfele w przyszłości.

 

;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arkadowski napisał:

Jacku a może bardziej:

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8K, która ma otwierać portfele w przyszłości.

 

;)

Ja tylko przepisałem dosłownie tytuł wątku. Twoja propozycja jak najbardziej może być, trafia w sedno. :)

Ponawiam propozycję scalenia obydwu wątków w jeden, przecież tak naprawdę traktują o tym samym.

Godzinę temu, porlick napisał:

A na co mają postawić, jak nie umieją wymyślić niczego naprawdę nowego? 

Samochód FSO Warszawa miał silnik o mocy 45 KM, o pojemności 2200 cm3 i zużywał 17 litrów benzyny na 100 km. Współczesny samochód tej wielkości ma silnik 100 KM o pojemności 1300 cm3 i zużywa 7 litrów paliwa na 100 km. Czy to jest postęp? Można powiedzieć że nie, gdyż i tam i tu pod maską jest silnik spalinowy pracujący na tej samej zasadzie. A jednak to JEST postęp. I to bardzo znaczący. 

Na tej samej zasadzie 8K to także JEST postęp. Równie znaczący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś porównał telewizory sprzed 20 lat i 8k, byłoby to mniej-więcej to, co z Warszawą i współczesnym autem.

Twoje samochodowe porównanie jest nie na miejscu, bo trzeba by porównywać np Hyundaya i30 z tego roku i sprzed dwóch lat. Wow! Jaki postęp! Nowy kształt lamp i spoilera wyznacza nowe standardy, wrecz rewolucja w motoryzacji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, porlick napisał:

Gdybyś porównał telewizory sprzed 20 lat i 8k, byłoby to mniej-więcej to, co z Warszawą i współczesnym autem.

Twoje samochodowe porównanie jest nie na miejscu, bo trzeba by porównywać np Hyundaya i30 z tego roku i sprzed dwóch lat. Wow! Jaki postęp! Nowy kształt lamp i spoilera wyznacza nowe standardy, wrecz rewolucja w motoryzacji!

Moje porównanie jest bardziej na miejscu niż Twoje, gdyż rozumując według Twojej szkoły należałoby mówić o dwóch telewizorach różniących się tylko designem. A tu chodzi o coś znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To porównaj i30 poprzedniej generacji z obecnym.

Warszawa byla konstrukcją z około połowy historii popularnej motoryzacji. Weź więc do porownania telewizor z polowy historii popularnych odbiornikow tv- jakie to wyjdą lata? Osiemdziesiąte? No dobra- dziewięćdziesiąte, niech Ci bedzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, porlick napisał:

Gdybyś porównał telewizory sprzed 20 lat i 8k, byłoby to mniej-więcej to, co z Warszawą i współczesnym autem.

Twoje samochodowe porównanie jest nie na miejscu, bo trzeba by porównywać np Hyundaya i30 z tego roku i sprzed dwóch lat. Wow! Jaki postęp! Nowy kształt lamp i spoilera wyznacza nowe standardy, wrecz rewolucja w motoryzacji!

Porównaj obecny silnik Mazdy z tym od poprzedniej generacji. Może zrozumiesz czym jest postęp. Czasem krokiem jedynie w bok, czasem krokiem małym i wręcz niezauważalnym do przodu, czasem dużym skokiem do przodu.

Generacja 4K małymi krokami do przodu wnosiła nowy postęp i nową jakość. Od zwykłego podniesienia rozdzielczości z 1080 do 4K (w początkach 4K), do takich efektów jak Dolby Vision czy zwiększenie jasności uzyskiwanej na ekranie.

To były małe kroki do przodu, ale patrząc na obecne 4K, a modele sprzed np. 4 lat 1080p - to jest ogromna przepaść w jakości obrazu. I to się nazywa rewolucja, i postęp.

8K w obecnym kształcie o czym już pisałem w momencie małej "recki" Samsunga 8K wnosi mały, czasem wręcz nic nie znaczący postęp - taki mały krok do przodu. Ale jesteśmy na początku drogi zwanej 8K. Jak będą faktycznie wyglądała jakość obrazu za np 4-5 lat z takich TV nie wiemy dziś praktycznie wcale. 

Obecnie dla osób kupujących całe życie średniej klasy modele TV przesiadka na 8K nie ma sensu ani finansowego, ani nie jest dobrym rozwiązaniem na przyszłosć. Zapewne za 2 lata mozliwości ekranów 8K zmienią się diametralnie jak i wyposażenie TV. Dla takich osób jeszcze przez pewien czas atrakcyjne będą TV 4K. 

Dla posiadaczy najwyższych modeli premium 4K obecnie przesiadka też nie wniesie skoku jakościowego na poziom "wow". 8K ma sens w przypadku, kiedy z konieczności wymiany celujemy i tak w najdroższe i najlepsze modele 4K do tego o najwyższych przekątnych. Bo to ma sens.

Zapytam Cię jaki obecnie posiadasz model TV, bo jak przypuszczam (może się mylę) raczej nie piszemy o 4K, a na pewno nie o najwyższych modelach 4K premium o dużych przekątnych. Dlatego napiszę Ci, że w takim momencie - kiedy nie jest się na co dzień użytkownikiem TV 4K z segmentu premium o dużej przekątnej - nie ma się bladego pojęcia jak duży jest to skok jakościowy.

A to widać - wystarczy usiąść przed np. 75-85" 4K z Dolby Vision i włączyć sobie np Valerian'a czy John Wick Chapter 2. Wtedy zrozumiesz co oznacza skok jakościowy.

Oczywiście wtedy zawsze pada pytanie "za ile to wszystko" dodając w rozliczeniach cały set do Dolby Atmos. Ale naprawdę cały świat to nie Polska, a i w tym kraju jest sporo ludzi gotowych wydać spore pieniądze na własne przyjemności. Gdyby było inaczej luksusowe marki nie miałyby czego szukać w Polsce. A jednak są i mają swój całkiem spory udział. 

Reasumując - 8K w obecnej formie i dla mnie nie stanowi żadnego "must have" - bo mam świadomość, że za rogiem czekają z nowymi matrycami (np. jasność) oraz np.: z nowymi portami HDMI - co zwiększy możliwości całego sprzętu.  Ale to jest ten realny postęp, krok po kroku. Na początku jak weszły na rynek pierwsze tv 4K też nie robiły szokującego wrażenia - miałem i pamiętam. Bardziej kręcił mnie w np. moim Philipsie z serii 9 Ambilight niż samo 4K. 

 

25 minut temu, porlick napisał:

Ok. To porównaj i30 poprzedniej generacji z obecnym.

Światła ledowe/laserowe to nie jest krok do przodu? To nie jeździłeś jako kierowca chyba nigdy autem z oświetleniem led/laser light.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ted lasery-bajery są w kazdym modelu? 

No rzeczywiscie, ledy bardzo poprawiają wlasciwosci jezdne...

Videomaniakiem nie jestem- mam LG fhd, 46'. Często u corki mam kontakt z 4k 55'. Z odległości 2,5m, jak stoi sofa, nie ma porażających różnic, wiec w takich warunkach i 8k nic by nie zmieniło, a z nosem w tv nie mam zamiaru siadać. Zresztą, z braku treści w 8k i tak nie widzę na razie sensu wymiany otv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, porlick napisał:

No rzeczywiscie, ledy bardzo poprawiają wlasciwosci jezdne...

Auto od wielu lat to nie tylko silnik czy układ prowadzenia. To także komfort jazdy w postaci widoczności w złych warunkach, to także systemy inteligentne, jakość wykonania foteli itd. 

Nie bierz moich wpisów ad personam, ale naprawdę trzeba jeździć autami klasy premium by zrozumieć jaka przepaść dzieli modele z niższego segmentu do tych z wysokiej półki. To jest ten postęp, który trafia na koniec także do tańszego segmentu.

 

 

37 minut temu, porlick napisał:

Często u corki mam kontakt z 4k 55'

A jaki model? Bo przypuszczam, że żaden praktycznie kontakt z realną jakością premium topowych modeli.

Dlatego zawsze to mówię i pisze - chce ktoś zobaczyć postęp - niech sięga po topowe modele. Wtedy widać jak wiele pracy inżynierowie wkładają w poprawę np.: jakości prowadzenia aut czy właśnie jakości obrazu.

Przyzwyczajeni do segmentu low-entry nie oczekujmy wrażeń z najwyższej półki, w niczym - ani w motoryzacji, ani w świecie AV.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego wszyscy "postępowcy" zawsze porownują nowe, topowe klocki do starszych, PRZECIĘTNYCH modeli???

Albo Warszawę do mortoryzacyjnych top-nowości...

Rozumiem, postęp- czasem trzeba za tym agitować, czasem trzeba wmówić klientowi, że coś jest potrzebne, (choć wcale nie musi tak być), ale tu też potrzeba trochę OBIEKTYWIZMU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, porlick napisał:

To dlaczego wszyscy "postępowcy" zawsze porownują nowe, topowe klocki do starszych, PRZECIĘTNYCH modeli???

Albo Warszawę do mortoryzacyjnych top-nowości...

Rozumiem, postęp- czasem trzeba za tym agitować, czasem trzeba wmówić klientowi, że coś jest potrzebne, (choć wcale nie musi tak być), ale tu też potrzeba trochę OBIEKTYWIZMU.

Mylisz się, porównuję ZAWSZE topowe z topowymi. A napisałem, byś nie wypowiadał się o postępie w momencie, kiedy nie użytkujesz topowych produktów. Tak jak nie wiesz co oznacza jakość prowadzenia auta ze światłami LED/LASER tak nie wiesz co oznacza ekran 4K z Dolby Vision, jasnością powyżej 1000 i filmem z UHD.

I nie jest to żaden afront, stwierdzenie faktu - dopiero w klasie premium widać postępy. Realne postępy. Sięgając na codzień po produkty klasy co najwyżej średniej mamy zawsze poczucie pewnych braków i niestety nie odczuwamy wprost postępu. W każdej dziedzinie, tak samo w motoryzacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałeś, że rozwiązania z topowych modeli trafiają w końcu do przeciętnych modeli, więc i ich uzytkownicy powinni poczuć postęp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, porlick napisał:

Sam pisałeś, że rozwiązania z topowych modeli trafiają w końcu do przeciętnych modeli, więc i ich uzytkownicy powinni poczuć postęp.

Po jakim czasie? Po kilku latach, kiedy ta technologia po prostu już nie ma często siły przebicia (jest po prostu zwyczajnym wrzuceniem elementów ogólnie przyjętych jako od lat funkcjonujących na rynku technologii).

Realne odczucie jakości widać i czuć w topowych modelach - to nie jest żadne odkrycie Ameryki. W segmencie low-entry mamy zawsze więcej nalepek niż realnej jakości. To klasyczna strategia, dokłada się kilka rozwiązań z topowych modeli sprzed lat... które SUMARYCZNIE i tak nie stworzą efektu takiego, jak w topowym modelu nawet wycofanym z produkcji. 

To tak nie działa, w tańszych modelach wrzuca się pewne rozwiązania poprawiajace w określonym zakresie funkcjonalność czy jakość, ale i tak nigdy nie będzie to takie jak w topowych rozwiązaniach, gdzie całościowo prosukt wyposażony we wszystkie mozliwe najlepsze technologie dawał efekt wow.

I każdy o tym wie i nie ma co udawać, że jest inaczej. TV za kilka tysięcy z segmentu low-entry - nawet generacja wydana za 2-3 lata jakością obrazu nie pobije obecnego top-premium. To tak nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To o zakupie 8k pomyślę, jak będą programy- co najmniej tyle, ile obecnie w 4k, bo na razie to ni cholery nie widać niczego do obejrzenia. Nie uważasz, że równolegle z otv powinni zaoferować programy?

Jak było z premierą cd- naklepali tytułów, zanim jeszcze pojawiły się w sklepach odtwarzacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, porlick napisał:

Jak było z premierą cd- naklepali tytułów, zanim jeszcze pojawiły się w sklepach odtwarzacze.

I to było jeszcze jakieś rozwiązanie - bo napędzało potrzebę kupna odtwarzaczy. W ogóle lata 70 czy 80 oraz połowa 90 kierowały się innym modelem biznesu. Obecnie kupujemy produkty, które mozna będzie w zamysle lepiej wykorzystywać, które wprowadzają nas w przyszłość. Produkuje się np.: sprzęt komputerowy z myślą o przyszłych programach, telefony mające już w najbliższej przyszłości dac nam poczucie "lepszego życia". W efekcie kupujemy produkt, który zanim zostanie wykorzystany do swoich zadań - już jest za stary technologicznie i mentalnie w rękach użytkownika.

Z 8K w obecnej postaci też tak będzie, jestem na tak - 8K wejdzie i to dobrze. Ale w obecnej postaci wygląda to na takie dreptanie małymi kroczkami. To jest ten model - wycisnąć z klienta 3 razy za to samo.

Teraz wejdzie 8k i wmawiają nam "to jest przyszłość" Jak już wejdą filmy 8K na np. strzelam nowych nośnikach 8K stwierdzą, że do tego wymagany jest nie tylko ekran 8K ale i nowy port HDMI, bo poprzednie TV 8K posiadają za "stary" o słabej przepustowości. Jak się zdecydujesz na nowy TV i nowy odtwarzacz... generacja 8K wyjdzie z nowymi "bajerami" w postaci Super-hiper Dolby Vision. Jak już zmienisz sprzęt i powiesz "no OK" - powiedzą na pokazie "firma LG/Samsung/Sony/Sharp pokazała pierwszy TV o rozdzielczości 16K" ;)

I o to w tym chodzi ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z tym nie zgodzić....

17 godzin temu, arkadowski napisał:

wymagany jest nie tylko ekran 8K ale i nowy port HDMI, bo poprzednie TV 8K posiadają za "stary" o słabej przepustowości.

Żeby było śmiesznie ten HDMI 2.1 już nie spełnia wszystkich wymagań. A na to wygląda gdy czytam specyfikację która nie przewiduje 120 fps. A to według badań NHK podstawa by przy 8K obraz był zadowalająco płynny.....wygląda na to że już HDMI 2.1 ma do 8K( z wszystkimi dzisiejszymi bajerami) za słabą przepustowość.  :(
Mało tego 17 bm. podałem link świadczący o tym że już telewizory 4K należałoby wyposażać w takie HDMI, bo poprzednie są za słabe.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.