Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

 

16 minut temu, Bobcat napisał:

Wprowadzenie pociągów wielkich prędkości również wymaga zmiany infrastruktury (tory, trakcja, zasilanie, sygnalizacja itp). A i tak przytłaczająca większość pasażerów korzysta z Szybkiej Kolei Miejskiej i pociągów podmiejskich.

To jedź SKMką do Krakowa.

Tylko wyobraź sobie, że zanim zrobiono torowiska i infrastrukturę, szybkie pociągi nie wyjechały.

W 8k jest inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pmcomp napisał:

Dopóki nie powstanie "standard" przesyłania i wyświetlania obrazów w 8K

Przecież normy UHD już są.

4 minuty temu, porlick napisał:

To jedź SKMką do Krakowa.

Podważam tylko Twój argument na temat wymuszonej zmiany infrastruktury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bobcat napisał:

Przecież normy UHD już są.

To czemu nie ma infrastruktury nadawczej, złącza dostosowanego do 8k i tresci? To powinno być gotowe na premierę tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, porlick napisał:

Tylko wyobraź sobie, że zanim zrobiono torowiska i infrastrukturę, szybkie pociągi nie wyjechały.

Ależ wyjechały. Pendolino PKP wlecze się na długich odcinkach 40 - 70 km/h bo na więcej nie pozwala stan torów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat PKP jest tak dobrym dobrym przykładem w kolejnictwie, jak firmy oferujące klientom spartolone telewizory 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Pendolino PKP wlecze się na długich odcinkach 40 - 70 km/h bo na więcej nie pozwala stan torów

Dobra analogia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Ależ oczywiście że są tu więksi oponenci. Jednakowoż żaden z nich nie prowadzi rozmowy w tak sposób jak Ty: niesympatycznie, z pozycji wyższości i tonem belfra.

Poczytaj siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo będzie się wlokło wprowadzanie 8k.

34 minuty temu, Less napisał:

Dobra analogia!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego wątku wysiadam. Szkoda czasu i nerwów.

Bawecie się dobrze dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dać koledze BOCAT satysfakcję; 8k to jest format, który Bocat dawno przewidział i teraz trzeba koledze dać satysfakcję. Inaczej się nie odczepi. Napiszę więc tekst:

JESTEŚ WIELKI BOCAT. 8k już jest i ogarnia masy pracujące miast i na świecie ...  Wszyscy dziękujemy Ci za wieloletnią akcję informacyjną.

Z mojej strony naprawdę poważna prośba:

napisz nam dlaczego obraz video 2k/4k na matrycy 8K będzie lepiej reprodukowany niż oryginał.

To jest w mojej opinii jedyna i ważna dziś zaleta paneli 8K.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janunio muszę Ciebie wyprowadzić z błędu.

Jeszcze w tym temacie nasz Bobcat dezinformował w sprawie 8K....zanim ten temat powstał pojawiały się informacje w każdym możliwym, gdzie dało się przemycić coś o 8K. 
Ale jedno trzeba przyznać w "wielkim stylu" przeszedł od wmawiania jak sprawy się miały do udawania że nigdy się nie mylił i nie podawał niesprawdzonych lub wymyślonych informacji.   :)

 

Od dawna mamy w odbiornikach coś co określane jest różnie....zazwyczaj jako "ostrość". Do dziś są tacy którzy są zdziwieni gdy im tłumaczę że należy to wyłączyć lub chociaż sprowadzić do minimum. Zawsze słyszę wtedy; "ale z tym jest obraz wyraźniejszy!".
Za jakiś czas pewnie o tym poprawiaczu dowiemy się powoduje jakąś sztuczność, jakiś czas temu podałem link gdzie były już takie próby pokazania że nie jest z tym tak pięknie jak reklamują.
Producenci telewizorów zrobią następny, już w pełni "doskonały", robiący z SD 8K jak marzenie.....
Zapomniałem, przecież ten już jest najdoskonalszy, przecież pisano że ma sam swoje niedoskonałości poprawiać.  :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janunio napisał:

dlaczego obraz video 2k/4k na matrycy 8K będzie lepiej reprodukowany niż oryginał.

SD a nawet FHD na matrycy 8K nie będzie reprodukowane lepiej niż oryginał z tego prostego powodu, że jest tam zbyt dużo elementów do sztucznego wykreowania. Może kiedyś powstaną jakieś układy AI n-tej generacji, które sobie z tym poradzą. Na razie takowych nie ma. Można mówić tylko o podciąganiu 4K ---> 8K. Taki obraz będzie bardziej wyrazisty niż oryginalnie wyświetlony na 4K i będzie sprawiał wrażenie bardziej szczegółowego. Podkreślam słowa: sprawiał wrażenie. To jest podobne zjawisko jak kiedyś: DVD upscalowany i wyświetlony na matrycy FHD wyglądał lepiej niż nie poddany takiej obróbce.

Oczywiście że taki sam obraz nagrany i zapisany w 8K A następnie wyświetlony w 8K będzie jeszcze lepszy.

24 minuty temu, Maju napisał:

Jeszcze w tym temacie nasz Bobcat dezinformował w sprawie 8K....

w "wielkim stylu" przeszedł od wmawiania jak sprawy się miały do udawania że nigdy się nie mylił i nie podawał niesprawdzonych lub wymyślonych informacji.  

Powtórzę to, co sam wielokrotnie pisałeś przy innej okazji i w innych wątkach: to nie jest wątek o mnie. Proszę zaprzestać tych personalnych wycieczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maju napisał:

Od dawna mamy w odbiornikach coś co określane jest różnie....zazwyczaj jako "ostrość". Do dziś są tacy którzy są zdziwieni gdy im tłumaczę że należy to wyłączyć lub chociaż sprowadzić do minimum.

W Panasonicu mam zakres Ostrości 0 - 10 i jest ustawiona na 7. Dodatkowo w Ustawieniach Zaawansowanych są funkcje Intelligent Frame Creation oraz Podwyższona Rozdzielczość. Obydwie włączone na Maksimum. Ile lat w myśl Kodeksu Karnego dostanę jeśli tego nie wyłączę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bobcat napisał:

 

A przywołany przez @Maciej Koper eksperyment dowiódł, że nie tylko o rozdzielczość kątową (czyli widzenie bardzo drobnych detali) chodzi, ale w grę wchodzi również postrzeganie podprogowe.

22 godziny temu, porlick napisał:

Przypomnę- to ok 50' i 2,5 - 3,5m.

Żadna podprogówka tu nie zadziała.

22 godziny temu, Bobcat napisał:

W tej sprawie miarodajne dla mnie jest zdanie profesjonalistów, a nie amatorów jakimi obaj jesteśmy.

 

 

Niestety ze stron aliance 8K usunięto, co nie dziwi to nieco kompromitujące,  wyniki badań na temat 8K naukowców z NHK (te same przedstawił M.Koper) chętnie bym je tu kolejny raz przytoczył tylko nie ma sensu komuś kto tu zadeklarował że niczego w temacie nie czyta.
O żadnym "podprogowym postrzeganiu"  ani tam ani w tym co przytoczył @Maciej Koper nie czytałem....Bobcat to w tekście zobaczył co chciał.  :)

 

A tam było opisane że jest efekt który można zaobserwować nawet porównując SD do HD iż pomimo tego że nie widać wszystkich szczegółów HD to obraz i tak jawi nam się lepszym niż ten niższej rozdzielczości. Proponuję zrobić prosty test to faktycznie działa.
Bobcat z uporem maniaka twierdził że coś takiego w niższych rozdzielczościach nie istnieje.
By to zadziałało przy 8K w pełnym efektem ("bycia tam", "realność") , z pełną mocą 8K trzeba i tak siedzieć niemal z nosem w ekranie lub posiadać większy niż opisuje @porlick ekran by zasiąść 2 m od niego.

 

16 godzin temu, Bobcat napisał:

Niedawno napisałem jakie warunki będzie musiał spełniać telewizor 8K abym mógł podjąć decyzję o jego zakupie: HDR, HFR, WCG, HDMI 2.1 (a może nawet jeszcze nieistniejący następca 2.2 gdyż 2.1 nie przepuści 120 fps).

Po co kupować coś czego w pełni nie wykorzystasz przez dekadę.....zanim tak będą nadawać lub będzie dość takich materiałów z innych źródeł powstanie coś nowego 16K albo jeszcze "lepsze".   :)))

 

 

 



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maju napisał:

Zawsze słyszę wtedy; "ale z tym jest obraz wyraźniejszy!".

Tak. Podstawowym zadaniem obrazu jest podobanie się mnie. A nie spełnianie norm i standardów. Obraz jest dla mnie. A nie dla teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak działa "ostrość" obrazu w standardowych telewizorach?
Z tego co widzę to albo znowu nie czytasz z należytą uwagą co napisałem albo nie wiesz o czym mówisz.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Maju napisał:

należy to wyłączyć lub chociaż sprowadzić do minimum.

Napiszę coś, co się Tobie z całą pewnością bardzo nie spodoba: dopiero 8K daje obraz taki, że można z czystym sumieniem zalecać wyłączenie wszystkich "poprawiaczy".

1 minutę temu, Maju napisał:

Wiesz jak działa "ostrość" obrazu w standardowych telewizorach?
Z tego co widzę to albo znowu nie czytasz z należytą uwagą co napisałem albo nie wiesz o czym mówisz.  

Jakie to ma znaczenie? Daje efekt który mnie się podoba. Powtarzam że telewizor jest dla mnie. Nie dla spełniania norm i standardów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bobcat napisał:

W Panasonicu mam zakres Ostrości 0 - 10 i jest ustawiona na 7. Dodatkowo w Ustawieniach Zaawansowanych są funkcje Intelligent Frame Creation oraz Podwyższona Rozdzielczość. Obydwie włączone na Maksimum. Ile lat w myśl Kodeksu Karnego dostanę jeśli tego nie wyłączę?

Wyrazy współczucia....lubisz sztuczne poprawiacze, które faktycznie wprowadzają do obrazu to czego w nim nie ma dla nic dziwnego że ci się dema 8K tak spodobały.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maju napisał:

Po co kupować coś czego w pełni nie wykorzystasz przez dekadę.....

Moja kasa, moja decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bobcat napisał:

Powtórzę to, co sam wielokrotnie pisałeś przy innej okazji i w innych wątkach: to nie jest wątek o mnie. Proszę zaprzestać tych personalnych wycieczek.

Pisanie prawdy o metodach jakimi posługujesz się (wbrew pozorom dzieje się to nadal) w propagowaniu 8K nie jest w żadnym wypadku atakiem personalnym.
Dlaczego piszę to w tak stanowczym tonie wiesz doskonale....na każde swoje słowo mogę podać wiele przykładów które są dowodem na to że nawet wtedy gdy ci przedstawiam konkretne dane iż się myliłeś czy mylisz to ty i tak dalej swoje podajesz.....prostowanie dezinformowania jest atakiem personalnym dobre.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maju napisał:

zadeklarował że niczego w temacie nie czyta.

Czyta. I stamtąd wie, że nie masz racji.

3 minuty temu, Maju napisał:

Pisanie prawdy o metodach jakimi posługujesz się (wbrew pozorom dzieje się to nadal) w propagowaniu 8K nie jest w żadnym wypadku atakiem personalnym.

Uzurpujesz sobie w sposób nieuprawniony rolę depozytariusza posiadania racji, jedynie słusznego punktu widzenia i prawo oceniania innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru Ciebie oceniać.....to każdy na własną rękę pewnie robi.....podaje suche fakty tak jak niżej.

 

W dniu 5.02.2019 o 20:17, Bobcat napisał:

Również nie czytam wątku, ale wiem że jest w nim zero treści.

Kiedy piszesz prawdę, wtedy czy teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maju napisał:

Wyrazy współczucia....lubisz sztuczne poprawiacze, które faktycznie wprowadzają do obrazu to czego w nim nie ma dla nic dziwnego że ci się dema 8K tak spodobały.   :)))

8K nie potrzebuje żadnych poprawiaczy. Niczego sztucznego tam nie ma.

4 minuty temu, Maju napisał:

Kiedy piszesz prawdę, wtedy czy teraz?

Przecież to był sarkazm pod adresem @pmcompa i podsumowanie jego wypowiedzi w formie ironicznej trawestacji jego wpisów, włożenie tych słów w jego usta. A nie deklaracja tego co ja robię.

Czytaj ze zrozumieniem w kontekście całej ówczesnej rozmowy i poprzednich wpisów, do których się tam ustosunkowuję.

9 minut temu, Maju napisał:

to każdy na własną rękę pewnie robi.....podaje suche fakty tak jak niżej.

Czyli Ty też oceniasz.

Tak. Podajesz suche, tendencyjnie dobrane pod z góry przyjętą tezę fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, janunio napisał:

napisz nam dlaczego obraz video 2k/4k na matrycy 8K będzie lepiej reprodukowany niż oryginał.

Bo przy dużych przekątnych dzięki upscaling'owi uzyska się optyczne wrażenie zdecydowanie większej ostrości całego obrazu.

Po 2 TV 8K będa oferowały znacznie wyższe jasności dla Dolby Vision. Jeśli ktoś nie ma TV zdolnego do wyświetlania filmów w Dolby Vision - to może pisac co tylko chce, po prostu nie ma porównania filmów z DV i bez.

I nie - w sklepie nie da sie tego zobaczyć w 5 minut! Natomiast w domowym zaciszu jest to aż nader widoczne i bez względu na negowanie wszystkiego co nowe - DV daje piorunujące wrażenie w trakcie seansu filmowego.

Pytasz dlaczego 8K - odpowiadam Ci. Nie zgadzasz sie z tym - masz do tego prawo. Dla mnie każdy kupujący TV z segmentu PREMIUM o dużych przekątnych sięgnie po modele 8K, nawet nieznacznie dokładając do ceny.

Nie dlatego, że otrzyma dostęp do tysiąca filmów 8k - dlatego, że przy rozmiarach jakie np. osobiście preferuję (minimum 75" - w przyszłym roku decyzja już zapadła - jest to 85") TV 8K z dobrej klasy upscalingiem materiału 4K z płyt UHD-BD oraz bardzo wysokim kontrastem dla Dolby Vision wygląda obłędnie.

Oczywiście, jak sie kupuje TV za 5K zł. to sens zakupu 8K jest zerowy - po 1 nie kupimy TV 8K za takie pieniądze, po 2 nie jest to klient do którego ma trafić TV 8K.

Na 100 osób 90 powie, że 8K jest dla nich bez sensu - i słusznie. Z pozostałych 10 niech kupi JEDEN - bo dla niego ma to sens. I to jest ten procent do których trafiają takie TV. I nie chodzi w takim przypadku o treści nadawane via SAT - nabywcy takich TV nie skupiają uwagi na treści SAT jako docelowej. Dla nich liczy się zacisze domowe i film z własnego nośnika - w tym przypadku UHD-BD. Najnowsze produkcje kopią tyłek i wyglądają obłędnie na TV 8K.

Łatwo krzyczeć, że coś jest bez sensu.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, arkadowski napisał:

Na 100 osób 90 powie, że 8K jest dla nich bez sensu - i słusznie. Z pozostałych 10 niech kupi JEDEN - bo dla niego ma to sens. I to jest ten procent do których trafiają takie TV.

Czyli nigdy nie będzie żadnych treści 8K, bo ten 1% który miałby kupić telewizory 8K nie sfinansuje większego kosztu produkcji i dystrybucji materiałów 8K :) 

Nigdy nie będzie treści produkowanych w 8K - nie będzie nigdy nic innego niż upscaling 4K. Na upscalingu 4K wiele zarobić się raczej nie da, więc ta tytułowa era 8K skończy się zanim się jeszcze zaczęła.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Negatywny napisał:

Czyli nigdy nie będzie żadnych treści 8K

 

Zgłoś te rewelacje firmom, które stworzyły mn. matryce 8K do rejestracji filmów komercyjnych i wielkich produkcji filmowych w 8K. Zapewne masz szansę uchronić przemysł mn. filmowy przed klapą finansową. 

Resztę pozwól, że przemilczę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić to ty możesz tym studiom które chciałyby kupić te wspaniałe kamery (ktoś już w ogóle jakąś kupił?), że produkcja w 4ro krotnie większej rozdzielczości trafi na rozległy i chłonny rynek w postaci 1% obecnego rynku, tzn, trafiłaby gdyby były jakieś jeszcze sposoby na dystrybucję tego - no ale nie ma.

Pomijam już to, że "wielkie produkcje filmowe" produkuje się do kina nie do telewizji - no ale to chyba oczywistość o której nie trzeba przypominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Negatywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas niedzielnego Super Bowl po raz pierwszy użyto kilku kamer 8K. 

Służyły do pokazywania zbliżeń w dużej rozdzielczości. Sama transmisja była w... FHD.

Co ciekawe liga NFL mimo że najważniejsza, to jako ostatnia nie jest jeszcze w 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, philippo napisał:

Co ciekawe liga NFL mimo że najważniejsza, to jako ostatnia nie jest jeszcze w 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapewne to po to, by zaraz się z tego wycofać.

Nie wszystko, nie od razu i nie w każdym przypadku będzie w 8K. Ale ten trend się nie da zatrzymać.

Formula 1 od 2017 startowała w 4K, już są przymiarki do 8K. 

Roland Garros testuje już od kilku miesięcy kamery 8K i przygotowuje się do stałej emisji w 8K.

Ja rozumiem Wasze niezadowolenie z faktu gonienia technologii - ale tego sie nie da zatrzymać. Po prostu 8K stało się faktem i nic tego nie zmieni.

Przy czym za fakt należy uznać, że krok po kroku 8K będzie wchodzić w coraz szerszym zakresie na rynek - w efekcie 4K całkowicie wykluczy HD 1080p, 8K będzie przeznaczone w pierwszych latach dla segmentu PREMIUM.

Żadna filozofia - tak każda technologia wchodząca na rynek wypierała starszą. 

Raz jeszcze malkontentów nowości technologicznych świata TV zachęcam do postawienia wysokiej klasy TV 4K z DV z matrycą zdolną świecić powyżej 1500.

A 8K mają zapewniac nawet 3 krotnie większe jasności. 

No ale na razie to możemy sobie popisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.