Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, arkadowski napisał:

Bo przy dużych przekątnych dzięki upscaling'owi uzyska się optyczne wrażenie zdecydowanie większej ostrości całego obrazu.

 

To nie jest prawda.

Zobacz jak wygląda upscal PAL/SECAM do 4K to sie zdziwisz.

8 godzin temu, arkadowski napisał:

Po 2 TV 8K będa oferowały znacznie wyższe jasności dla Dolby Vision. Jeśli ktoś nie ma TV zdolnego do wyświetlania filmów w Dolby Vision - to może pisac co tylko chce, po prostu nie ma porównania filmów z DV i bez.

To sie okaże. Na razie LCD wymiera na korzyśc OLED. Tak pokazują wszystkie statystyki sprzedaży. A OLEDowi troche do 4000 nitów, podobnie jak i LCD jeszcze trochę brakuje.

8 godzin temu, arkadowski napisał:

TV 8K z dobrej klasy upscalingiem materiału 4K z płyt UHD-BD oraz bardzo wysokim kontrastem dla Dolby Vision wygląda obłędnie.

Łatwo krzyczeć, że coś jest bez sensu.

 

 

 

8K nie jest bez sensu. Ma wielki sens. Ale nie dziś. Dlaczego? Pisałem ostatnio. Jak ktoś chce wydawać swoje pieniądze dzisiaj na niedopracowane TV 8K to jego prawo. TV 8K na dzień 7.2.2019 to technologiczny złom.

 

PS. kontrast dla DV? Na moim OLEDzie jest taki sam dla HDR, HLG i DV, a róznice w jakości obrazu wynikaja zupełnie z czegos innego. Doczytaj.

 

PS2. upscaling to taki stosunek w kondonie :). 

 

PS3. z trollem 8K Bobcatem dalej nie gadam więc szkoda jego atencji do odpowiedzi na mój post bo jest on dedykowany jedeynie @arkadowskiemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pmcomp napisał:

To nie jest prawda.

Widziałem w akcji jak to wygląda i daje radę przy źródle 4K UHD-BD.

Oczywiście im niższej jakości źródło - tym wieksza kicha. O tym pisałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arkadowski napisał:

Widziałem w akcji jak to wygląda i daje radę przy źródle 4K UHD-BD.

Oczywiście im niższej jakości źródło - tym wieksza kicha. O tym pisałem.

 

Dlatego to nie jest prawda.

4 minuty temu, arkadowski napisał:

Widziałem w akcji jak to wygląda i daje radę przy źródle 4K UHD-BD.

 

 

Z tego samego miejsca oglądania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób się z tym nie zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

W dniu 14.01.2019 o 15:36, Bobcat napisał:
W dniu 14.01.2019 o 15:05, philippo napisał:

Tymczasem Samsung wedle obietnicy powołał nowy "alliance" - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Maju co Ty na to? 

Powracam do tego pytania, bo uświadomiłem sobie (warto to uświadomić innym) że te określenia nie są tożsame.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja na to?
Sojusz wielu najważniejszych producentów sprzętu, telewizyjnych i filmowych audycji, nadawców itp. itd,  pomyliłeś ze stowarzyszeniem, nielicznym zbiorowiskiem producentów matryc 8K chcącym zrobić szybko na tym interes.    :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacja 4K była przez niektórych wychwalana jako wielkie zwycięstwo tej technologii. Podobnego typu organizacja 8K jest przez tych samych dezawuowana. Oto przykład podwójnych standardów. 

Mnie nic zarzucić nie można gdyż konsekwentnie uważam tego typu gremia (bez względu czy jest to 4K, 8K czy cokolwiek) za organizacje towarzyskie powołane aby był pretekst dla przelecnia się na drugi koniec świata i wspólnego wypicia tego owego. Jedno i drugie na koszt firmy rzecz jasna of course.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie (kolejne, poprzednie w tej samej sprawie było tu w połowie ub. miesiąca).
4K było przez niektórych nazywane przejściówką i skazywane na niebyt przez marginalizację przy wyposażaniu w nowe techniczne nowinki. Cytując link w sprawie tego sojuszu wykazałem że żadnej marginalizacji nie dojdzie bo zrzeszają się najwięksi,  co zresztą potwierdza się w tym co obserwujemy. Dla dobra klienta sprzęt 4K (UHD) posiada i będzie posiadał HDR, dużą głębię kolorów (nawet 14 bit) wysoką częstotliwość klatek, dźwięk 3D, czy inne "dobrodziejstwa".
To co pisał tu Bobcat że to tylko będzie przysługiwać 8K można między bajki włożyć.

Można ci zarzucić że kolejny raz próbujesz mataczyć faktami w sprawie tego co tu pisałem. Poprzednio zrobiłeś w skrajnie chamski sposób rzucając bezpodstawnie inwektywami.
Obecnie odwracasz przy okazji uwagę od faktu  że wcześniej usiłowałeś wmówić że zawiązany alians to to samo co asocjacja.....proponuję zapoznać się ze znaczeniem tych słów lub ich synonimami.   :)
W kontekście tego jak często się mylisz w swoich prognozach  i opiniach w tych sprawach mało mnie interesuje co konsekwentnie uważasz.....liczą się fakty, a w sprawie rzekomej marginalizacji 4K nic się nie dzieje dlatego nie ma podstaw sądzić że tylko na "wypiciu tego czy owego się skończyło".  Natomiast asocjacja kilku producentów sprzętu 8K nie pomogła promocji.....tv 8K sprzedaje się gorzej niż zakładano, gorzej niż wprowadzanym HD i (co Ciebie martwi) 4K. 

Ps. Podejrzewam że wyśmiewane przez Ciebie HD Ready będzie jeszcze przez jakiś czas lepiej od 8K się sprzedawać.   :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się nie ma nic do powiedzenia to się rozpoczyna spory o nazwę i grę słówkami. Alians, asocjacja. Jakie to ma znaczenie? Żadne. Tonący brzytwy się chwyta. A raczej ( jak zmienił to porzekadło Sztaudynger) tonący brzydko się chwyta.

To oczywiste że 4K jest przejściówką i UHD Ready. Wielkości dzisiejszej sprzedaży nie mówią nic. Za czas jakiś o 4K mało kto będzie pamiętał, podobnie jak HD Ready rozmyło się w mrokach historii i pogrążyło w nicości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bobcat napisał:

Za czas jakiś o 4K mało kto będzie pamiętał, podobnie jak HD Ready rozmyło się w mrokach historii i pogrążyło w nicości.

8K musiałoby być w cenie niewiele wyższej niż 4K.

Dopóki 8K kosztuje ponad 2 razy więcej niż odpowiednie 4k, na taki scenariusz nie ma szans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Less napisał:

8K musiałoby być w cenie niewiele wyższej niż 4K.

Dopóki 8K kosztuje ponad 2 razy więcej niż odpowiednie 4k, na taki scenariusz nie ma szans.

Cena nowości. Aż się dziwię że Ciebie to dziwi. Ile kosztowały pierwsze na rynku plazmy? A ile ostatnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bobcat napisał:

Cena nowości. Aż się dziwię że Ciebie to dziwi. Ile kosztowały pierwsze na rynku plazmy? A ile ostatnie?

Pierwsze plazmy to była rewolucyjna technologia, 8k to tylko wieksza rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie dziwi. Jeżeli będę chciał kupić 55" i okaże że 8K jest tylko kilka stówek droższe od 4K, to kupiię 8K. Mimo, że dużego sensu to nie ma.

Oglądałem wielkiego Samsunga 8K z materiałem natywnym. Z bliska. Jakieś różnicę są, szału nie ma.

Ale ja nigdy nie byłem videofilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Less , w wypadku 55 cali i ceny prawie równej to może jednak lepiej 4K .

Przy oglądaniu z 3 metrów jakość bez różnicy, a 8K będzie miało większe prawdopodobieństwo smużenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, porlick napisał:

Pierwsze plazmy to była rewolucyjna technologia, 8k to tylko wieksza rozdzielczość.

Ale okazja do kolejnego skoku na portfele klientów metodą narzucenia ceny nowości jak najbardziej jest i niby dlaczego producenci mieliby się oprzeć takiej pokusie?

46 minut temu, stench napisał:

8K będzie miało większe prawdopodobieństwo smużenia.

Dlaczego?

46 minut temu, stench napisał:

Less , w wypadku 55 cali i ceny prawie równej to może jednak lepiej 4K .

Nie sposób się z tym zgodzić. Można by się zastanawiać czy brać 4K czy 8K gdyby ten ostatni był znacząco droższy. Ale w sytuacji (prawie) identycznego kosztu? Chyba wybór jest oczywisty: należy brać najlepsze. Gdyby Ci w restauracji proponowano za tę samą cenę leniwe pierożki albo stek z argentyńskiej wołowiny - co byś wybrał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bobcat napisał:

Gdyby Ci w restauracji proponowano za tę samą cenę leniwe pierożki albo stek z argentyńskiej wołowiny - co byś wybrał?

Nie jest to trafne porównanie, bo jest to zupełnie co innego.

Raczej- gdyby kelner proponował porcje 6 lub 8 pierogów.

Każdy wybierze tyle, na ile ma ochotę.

27 minut temu, Bobcat napisał:

Chyba wybór jest oczywisty: należy brać najlepsze.

Może właśnie najlepszym wyborem będzie 4k?

O problemach w przetwarzaniu sygnału 8k, których efektem jest smużenie już tu wczesniej pisano- zapomniałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na panelach 8K strasznie smuży a na 5% CZERNI TO PANELE 8k odpadają. Jakiś dramat.

Bocat: kiedy panele 8K dojdą do sprawności plazm HD kultowych ?    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, porlick napisał:

Raczej- gdyby kelner proponował porcje 6 lub 8 pierogów.

Każdy wybierze tyle, na ile ma ochotę.

Nie do końca masz rację. Zgodnie z zasadą praktycznego działania przy zadanych środkach (w tym przypadku: ta sama cena) należy maksymalizować efekt. Jeśli zaproponuje 6 lub 8 pierogów, a masz ochotę na 6 (lub wiesz że tylko tyle jesteś w stanie zjeść) - powinno się zamówić 8, na miejscu zjeść 6, a 2 kazać sobie zapakować jako doggy bag do późniejszego odgrzania w domu.

55 minut temu, porlick napisał:

Może właśnie najlepszym wyborem będzie 4k?

Z przyczyn wymienionych przed chwilą nie będzie.

55 minut temu, porlick napisał:

O problemach w przetwarzaniu sygnału 8k, których efektem jest smużenie już tu wczesniej pisano- zapomniałeś?

Nie zapomniałem. Nie bardzo łapię w czym problem, podczas oglądania 8K nigdy żadnego smużenia nie zaobserwowałem. Jeśli nawet przyjąć że w jakichś ekstremalnych przypadkach może ono wystąpić - to z powodu że dzisiejsze procesory obrazu się nie wyrabiają. Elektronika rozwija się w tak zawrotnym tempie, że pojawienie się procesorów, które sobie z tym bez najnowszego problemu poradzą jest kwestią miesięcy, na pewno nie lat.

34 minuty temu, janunio napisał:

na 5% CZERNI TO PANELE 8k odpadają. Jakiś dramat.

Mógłbyś trochę jaśniej napisać o co chodzi? Nie łapię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie do końca masz rację. Zgodnie z zasadą praktycznego działania przy zadanych środkach (w tym przypadku: ta sama cena) należy maksymalizować efekt. Jeśli zaproponuje 6 lub 8 pierogów...

Bzdura. Sam pisałeś o "niewielkich różnicach w cenie" miedzy 4k i 8k, wiec jak możesz w ogóle pomyśleć, że różne ilosciowo porcje pierogów byłyby w tej samej cenie?

Znów bezsensowna manipulacja w Twoim wykonaniu.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

podczas oglądania 8K nigdy żadnego smużenia nie zaobserwowałem.

A jak miałeś zaobserwować, jeśli filmy-dema są zawsze robione tak, by problematyczne sceny na nich nie występowały? Pisano o tym zjawisku w normalnych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, porlick napisał:

jak możesz w ogóle pomyśleć, że różne ilosciowo porcje pierogów byłyby w tej samej cenie?

To Ty napisałeś o różnicach ilościowych pierogów. Ja pisałem o pierogach i steku. Polemizujesz sam z sobą.

7 godzin temu, porlick napisał:

A jak miałeś zaobserwować, jeśli filmy-dema są zawsze robione tak, by problematyczne sceny na nich nie występowały? Pisano o tym zjawisku w normalnych warunkach.

Na jakiej podstawie zakładasz że ja oglądałem wyłącznie specjalnie przygotowane dema i dlatego smażenia nie było, natomiast ci którzy go zauważyli oglądali zwykły materiał? Zdecyduj się: albo na chwilę obecną są wyłącznie dema albo jest już również zwyczajny materiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bobcat napisał:

Zgodnie z zasadą praktycznego działania przy zadanych środkach (w tym przypadku: ta sama cena) należy maksymalizować efekt. Jeśli zaproponuje 6 lub 8 pierogów, a masz ochotę na 6 (lub wiesz że tylko tyle jesteś w stanie zjeść) - powinno się zamówić 8, na miejscu zjeść 6, a 2 kazać sobie zapakować jako doggy bag do późniejszego odgrzania w domu.

Ale:

29 minut temu, Bobcat napisał:

To Ty napisałeś o różnicach ilościowych pierogów. Ja pisałem o pierogach i steku.

Cierpisz na utratę pamięci, czy rozdwojenie? Kolejne manipulacje z Twojej strony już stają się nudne. Jak tak samo piszesz o 8k, a nie mamy podstaw sądzić, by bylo inaczej, Twoja wiarygodność spadła do ZERA.

33 minuty temu, Bobcat napisał:

Zdecyduj się: albo na chwilę obecną są wyłącznie dema albo jest już również zwyczajny materiał

Przecież sam pisałeś:

 

9 godzin temu, Bobcat napisał:

to z powodu że dzisiejsze procesory obrazu się nie wyrabiają.

 

To o podbiciu rozdzielczosci 4->8k

W 4k jest dostępne dużo więcej, jak tylko dema.

Przecież cały czas przekonujesz, że z 4k tv może zrobić 8k nie różniące się jakością od natywnego- a może zaprzeczysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.02.2019 o 09:10, Bobcat napisał:

Czynienie zarzutu że telewizory 8K na chwilę obecną będą (u nas, bo przecież nie w Japonii) służyły w zasadzie tylko do upscalingu 4K --> 8K jest nieporozumieniem i kolejnym dowodem, że do zagadnienia podchodzi się z apriorycznie negatywnym nastawieniem. Oczywista, iż natywny materiał 8K da lepszy efekt, ale na chwilę obecną trzeba się zadowolić właśnie upscalingiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli upskalowane 4k wyświetlisz na matrycy 8k i bedzie smużyć, to będzie to wina wyswietlacza, nie materiału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że upscaling daje to samo. Krótka pamięć czy kłopoty ze wzrokiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, porlick napisał:

Twoja wiarygodność spadła do ZERA.

W Twoich oczach? Cała przyjemność po mojej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się przekopywać wielu stron, ale jeszcze niedawno- przed tym stwierdzeniem pisałeś o rewelacyjnej jakosci obrazu po podbiciu rozdzielczości. To napisałeś później, kiedy ugiąłeś się pod argumentami innych, znających temat 8k z doswiadczenia.

 

Żyj dalej w swoim wyimaginowanym swiecie- niech 8k będzie z Tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Jak już się nie ma nic do powiedzenia to się rozpoczyna spory o nazwę i grę słówkami. Alians, asocjacja. Jakie to ma znaczenie? Żadne. Tonący brzytwy się chwyta. A raczej ( jak zmienił to porzekadło Sztaudynger) tonący brzydko się chwyta.


Jak tu ktoś w ogóle ma coraz mniej do powiedzenie to nie kto inny niż ty.   
Krok po kroku wycofujesz się z kolejnych tez w sprawie 8K za które wcześniej ręczyłeś głową.  :))

"Tonący brzydko się chwyta". To piszesz o sobie??? Nie próbuj chwytać się też brzytwy.....pokaleczysz się znowu.  :)
Taki znawca języka ojczystego, taki korektor, weryfikator błędów jak ty udaje że nie rozumie w czym rzecz i sprowadza cały ich  sens  do "gry słów"?

Jasny z tego wniosek że to co nazwałeś aliansem 8K to dopiero zalążek współpracy jaki trwa od 2015 roku w sprawie 4K i kłamałeś mówiąc że coś takiego istnieje......na razie producenci matryc i niektórzy producenci telewizorów 8K szukają chętnych do zawarcie poważniejszych umów o współpracy, to tylko klika chcących wcisnąć niedopracowane 8K. Robią to  chociaż wiedzą że przez dekadę marnie będzie z materiałami tej rozdzielczości do oglądania.!!

 

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:

 

 To oczywiste że 4K jest przejściówką i UHD Ready. Wielkości dzisiejszej sprzedaży nie mówią nic. Za czas jakiś o 4K mało kto będzie pamiętał, podobnie jak HD Ready rozmyło się w mrokach historii i pogrążyło w nicości

Marniutka sprzedaż telewizorów 8K ani też kiepskie zainteresowanie tą technologią producentów wcale tego nie wróżą.   
Nadawcy testują wprawdzie na satelitach jakieś okrojone z bitrate pseudo 8K......chyba po to by nie być w tyle, bo przecież wiadomo że nowa technologia takim bitrate to padaka.....nasi nawet mają 16K sprawdzić.     :)))
Znowu podajesz nieprawdę....HD Ready dominowało na rynku najmniejszych odbiorników....życzyłbyś sobie by taki procent sprzedanych w 2019 roku (lub przynajmniej następnym) osiągnęły telewizory 8K.     :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy z sensem - ważne że coś udało się odpysknąć. 

O tym że 4K jest dojrzałym aliansem a 8K to pierwsze próby sklecenia czegoś aby łatwiej było szukać frajerów którzy w to pójdą - jest wyłącznie Twoją nadinterpretacją wynikającą z myślenia życzeniowego. O efektach pracy tego 4K jakoś zrobiło się cichutko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektem pracy są certyfikaty (premium) nadawane sprzętom 4K najwyższej klasy, doskonale to działa jak pokazał to test porównujący taki telewizor 4K do  tych 8K podobno mający lepiej pokazywać 4k ten przeznaczony "na śmietnik historii" daje sobie z nim radę.  :)
Nie wspomnę o ciągłym dynamicznym wzroście sprzedaży telewizorów 4K byś się nie załamał. 

Kiedy coś wreszcie napiszesz z sensem?    :))

During the summit, DEG will present the Vanguard Award to a filmmaker at the forefront of using groundbreaking technology to deliver increased scale and resolution, greater contrast and dynamic range, enhanced color and immersive audio to film audiences both in cinemas and in the home theater environment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo wzajemnej adoracji rozdaje sobie we własnym gronie certyfikaty. Pyszne. Ja sobie też mogę przyznać. Na przykład że jestem królem Wysp Hoola-Goola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.