Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Bobcat napisał:

Towarzystwo wzajemnej adoracji rozdaje sobie we własnym gronie certyfikaty. Pyszne. Ja sobie też mogę przyznać. Na przykład że jestem królem Wysp Hoola-Goola.

O tak, skoro chcesz możemy Ciebie tak nazwać tytułować, dobrze się to kojarzy.....nikt inny przecież jak ty nie napisał tylu absurdów w tej sprawie.   :)

Przeszkadza ci że  dają nagrody tym którzy dbają by nie brakowało dobrych treści 4K na rynku, by produkowano takie treści a czego w materii 8K ze świecą szukać?  
TWA nazwać należy klikę producentów-naganiaczy promujących niedopracowane telewizory 8K a nie tych którzy kompleksowo od producentów filmowych i telewizyjnych poprzez nadawców i producentów sprzętu działają na rzecz nowej technologii!!


Podam coś co Ciebie może nie zmartwi a da ci do myślenia.....okazuje się że specyfikacje UHD nie zakazują tego  o czym wcześniej tylko w sferze teoretycznej braliśmy pod uwagę.

"UHDTV potencjalnie pozwala na Rec. 2020, wyższy zakres dynamiki i wyższe częstotliwości odświeżania do pracy w usługach HD bez zwiększania rozdzielczości do 4K, zapewniając lepszą jakość bez tak dużego wzrostu zapotrzebowania na przepustowość.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja absurdu: informacja niewygodna dla @Maju.

9 minut temu, Maju napisał:

TWA nazwać należy klikę producentów-naganiaczy promujących niedopracowane telewizory 8K a nie tych którzy kompleksowo od producentów filmowych i telewizyjnych poprzez nadawców i producentów sprzętu działają na rzecz nowej technologii!!


Podam coś co Ciebie może nie zmartwi a da ci do myślenia.....okazuje się że specyfikacje UHD nie zakazują tego  o czym wcześniej tylko w sferze teoretycznej braliśmy pod uwagę.

Narracja rodem z Trybuny Ludu w czasach wczesnego Gomułki. 

Jeżeli ktoś pracuje na rzecz rozwoju miłej Twojemu sercu technologii 4K - nazywasz to wielce szacownym aliansem i przełomowym dziełem. Jeżeli natomiast ktoś robi to samo na rzecz znienawidzonej przez Ciebie technologii 8K - jest to "klika producentów-naciągaczy".

W zasadzie takie stanowisko nie dziwi, gdyż od dawna dałeś poznać, że Twoją główną i podstawą cechą są podwójne standardy, podwójna miara i podwójna skala ocen.

O tym czy dana technologia zasługuje na miano przejściowej przesądza nie wielkość sprzedaży (ta może być w danej chwili imponująca), ale czasokres w którym ona panuje, dominuje na rynku. Przytoczona tutaj była opinia, że 4K będzie najkrócej obecną na rynku technologią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a kiedy ZACZNIE SIĘ era 8k? Za 5, czy 10 lat?

Bo trzeba przyjąć, że zacznie się dopiero wtedy, gdy 8k zdobędzie ZNACZĄCY UDZIAŁ- powiedzmy 1/3 produkcji i dystrybucji tresci, oraz sprzedaży odbiorników tv i odtwarzaczy 8k.

Oczywiście to wszystko JEDNOCZEŚNIE, bo same tv to nic nie znaczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcat

O technologiach piszesz bzdury nie od dzisiaj, proszę jednak byś o mnie pisał mniej.....przypominam ci to o co prosił jeden z rozsądniejszych moderatorów.   :)

Zwróć uwagę na to że ja skupiam się na bzdurach pisanych przez Ciebie i nie skupiam się przy tym na insynuacjach dotyczących tego jakie standardy przy tym stosujesz.....o ile jakiekolwiek stosujesz.

47 minut temu, Bobcat napisał:

Jeżeli ktoś pracuje na rzecz rozwoju miłej Twojemu sercu technologii 4K - nazywasz to wielce szacownym aliansem i przełomowym dziełem. Jeżeli natomiast ktoś robi to samo na rzecz znienawidzonej przez Ciebie technologii 8K - jest to "klika producentów-naciągaczy".

To puste słowa.....asocjacja 8K nie ma na swoim koncie na razie NICZEGO! 
 Dobrze o tym wiesz że dążą dopiero do czegoś na wzór aliansu z producentami treści ci którzy wciskają te telewizory 8K na siłę.....ale na razie żadnego odzewu nie widać.    :))

47 minut temu, Bobcat napisał:

O tym czy dana technologia zasługuje na miano przejściowej przesądza nie wielkość sprzedaży (ta może być w danej chwili imponująca), ale czasokres w którym ona panuje, dominuje na rynku. Przytoczona tutaj była opinia, że 4K będzie najkrócej obecną na rynku technologią.

Czyja to opinia? Twoja?  :)))
Mam inną i co mi zrobisz.....8K będzie przejściówką do kolejnej niszowej wersji telewizji przyszłości.
4K może zagościć dłużej niż ci się kiedykolwiek śniło....  :)

Przeczysz sam sobie w sprawie przejściówki.....HD Ready jest najdłużej na rynku, zdaje mi się też że dominowało nie krócej niż HD  w ilości sprzedanych odbiorników. Jeszcze do niedawna najwięcej sprzedawano małych telewizorów (32 cale) a te były głównie w wersji HD Ready produkowane. 
 
 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, porlick napisał:

Ok, a kiedy ZACZNIE SIĘ era 8k? Za 5, czy 10 lat?

Bo trzeba przyjąć, że zacznie się dopiero wtedy, gdy 8k zdobędzie ZNACZĄCY UDZIAŁ- powiedzmy 1/3 produkcji i dystrybucji tresci, oraz sprzedaży odbiorników tv i odtwarzaczy 8k.

Oczywiście to wszystko JEDNOCZEŚNIE, bo same tv to nic nie znaczą.

W myśl Twojej definicji ery 4K też jeszcze nie ma. W styczniu 2019 ukazało się na BD 50 nowych tytułów, z czego tylko 9 było 4K.

Źródło: www.blu-raystats.com

6 minut temu, Maju napisał:

@Bobcat

O technologiach piszesz bzdury nie od dzisiaj, proszę jednak byś o mnie pisał mniej.....przypominam ci to o co prosił jeden z rozsądniejszych moderatorów.   :)

Zwróć uwagę na to że ja skupiam się na bzdurach pisanych przez Ciebie i nie skupiam się przy tym na insynuacjach dotyczących tego jakie standardy przy tym stosujesz.....o ile jakiekolwiek stosujesz.

Tobie wolno pisać o mnie, ale odwrotnie już nie? Znowu podwójne standardy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bobcat napisał:

W myśl Twojej definicji ery 4K też jeszcze nie ma. W styczniu 2019 ukazało się na BD 50 nowych tytułów, z czego tylko 9 było 4K.

A czy ja twierdzę inaczej???

Trwa era hd / przełom 4k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maju napisał:

 

asocjacja 8K nie ma na swoim koncie na razie NICZEGO! 

Alians 4K również. Oprócz jakichś certyfikatów rozdawanych wśród Krewnych i Znajomych Królika.

14 minut temu, Maju napisał:

 

Czyja to opinia? Twoja?  :)))
Mam inną i co mi zrobisz.....

Każdy ma prawo do własnej opinii czy tylko Ty? I dlaczego ta Twoja ma być lepsza od mojej?

17 minut temu, Maju napisał:

 

4K może zagościć dłużej niż ci się kiedykolwiek śniło....  :)

Nie ja jestem autorem opinii że 4K będzie najkrócej na rynku obecną technologią. Nawet nie ja ją tutaj przytoczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bobcat napisał:

W styczniu 2019 ukazało się na BD 50 nowych tytułów, z czego tylko 9 było 4K.

Źródło: www.blu-raystats.com

A treści 8K nie ma nawet na czym odtworzyć.....nie słyszałem nawet by opracowano jakiś odtwarzacz zdolny do takiej sztuki.  

28 minut temu, Bobcat napisał:

W styczniu 2019 ukazało się na BD 50 nowych tytułów, z czego tylko 9 było 4K.

 

Znowu nie da się edytować....kiedy to forum będzie działać jak trzeba.   :(

26 minut temu, Bobcat napisał:
39 minut temu, Maju napisał:

 

 asocjacja 8K nie ma na swoim koncie na razie NICZEGO! 

Alians 4K również. Oprócz jakichś certyfikatów rozdawanych wśród Krewnych i Znajomych Królika.

Mają mniej do roboty, biznes się kręci bez ich ingerencji....nie to co sprzedaż 8K która jest poniżej wszelkich prognoz, poniżej dna.
Więcej niż na całym świecie powinni w samej Japonii sprzedać.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maju napisał:

 

HD Ready jest najdłużej na rynku, zdaje mi się też że dominowało nie krócej niż HD  w ilości sprzedanych odbiorników. Jeszcze do niedawna najwięcej sprzedawano małych telewizorów (32 cale) a te były głównie w wersji HD Ready produkowane. 

Dominowało bardzo krótko na samym początku ery HD, szybko wyparte przez FHD. Małe telewizory od dawna są produkowane w wersji FHD. Obecnie HD Ready wegetuje gdzieś na dalekich rubieżach rynku jako w ogóle nieistotna mikro-nisza i margines marginesu.

24 minuty temu, Maju napisał:

Mają mniej do roboty, biznes się kręci bez ich ingerencji....nie to co sprzedaż 8K która jest poniżej wszelkich prognoz, poniżej dna.
Więcej niż na całym świecie powinni w samej Japonii sprzedać.   :))

Reakcja godna przedszkolaka, któremu w piaskownicy kolega z grupy zabrał łopatkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz Bobcat, wiem że dociera do Ciebie upragnione 8K za rozsądne pieniądze to utopia w którą przestajesz wierzyć.....pozostaje tylko odbijanie piłeczki nic nie wnoszącymi wpisami usiłującymi mnie dotknąć.
Nie wysilaj się, nie dasz rady, nie potrafisz mnie zirytować.  :)

22 minuty temu, Bobcat napisał:

Dominowało bardzo krótko na samym początku ery HD, szybko wyparte przez FHD. Małe telewizory od dawna są produkowane w wersji FHD. Obecnie HD Ready wegetuje gdzieś na dalekich rubieżach rynku jako w ogóle nieistotna mikro-nisza i margines marginesu.

Kolejne wprowadzanie w błąd....dobrze czytam 167 takich małych odbiorników HD Ready 11HD a jeden rodzynek 4K.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna utopia. Ceny elektroniki gwałtownie spadają. 8K za rozsądne pieniądze to kwestia najbliższych paru lat. A Ty sobie zostań z umiłowanym  UHD Ready czyli z przejściówką 4K. Ni pies ni wydra. Coś na kształt świdra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne pocieszenie.
Oglądanie HD czy 4K na odbiorniku 8K to nadal nie to o czym marzyłeś.....a to czeka kupujących przez dłuuuugie lata. :)

Uzupełniłeś wiedzę w sprawie HD Ready?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe, zamiast odpowiedzieć na niewygodne pytanie przenosi się dyskusję do sąsiedniego tematu.....tu  dzięki temu można udawać że się nie podało nieprawdy o HD Ready.   :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica Prawdy, Depozytariusz Jedynie Słusznego Punktu Widzenia i Autorytet Wszechrzeczy (z nominacji własnej) raczył zabrać głos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, Bobek? Próbując być złośliwy, ale bez konkretów,  tylko się ośmieszasz. To dla Ciebie typowe. Zluzuj trochę, będziesz zdrowszy. Może jak przemyślisz problem 8k dojdziesz do slusznych wniosków, że nie ma to aż tylu zalet i Twoja napinka jest pozbawiona sensu. Ale trochę Cię rozumiem- człowiek zakochany (w idei również) jest zaślepiony.

5 godzin temu, Bobcat napisał:

Krynica Prawdy, Depozytariusz Jedynie Słusznego Punktu Widzenia i Autorytet Wszechrzeczy (z nominacji własnej) raczył zabrać głos.

Chyba, że w tym przypadku, piszesz o sobie? Tylko jeszcze po tym przydługim wstępie, zapomniałeś napisać o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, porlick napisał:

Wiesz co, Bobek? Próbując być złośliwy, ale bez konkretów,  tylko się ośmieszasz.

W Twoich oczach? To dla mnie zaszczyt.

1 godzinę temu, porlick napisał:

jak przemyślisz problem 8k dojdziesz do slusznych wniosków, że nie ma to aż tylu zalet

Oczywiście że ma. I nie aż tyle, lecz znacznie więcej. Jednak aby to wiedzieć - trzeba najpierw zobaczyć na żywo. A nie teoretyzować snując akademickie dywagacje.

1 godzinę temu, porlick napisał:

Chyba, że w tym przypadku, piszesz o sobie? Tylko jeszcze po tym przydługim wstępie, zapomniałeś napisać o co chodzi.

Odwrócenie argumentu o 180 stopni ze zmianą adresata na stronę przeciwną. Czy mam przypomnieć autora tej zasady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dobrze to

43 minuty temu, Bobcat napisał:

Odwrócenie argumentu o 180 stopni ze zmianą adresata na stronę przeciwną. Czy mam przypomnieć autora tej zasady?

Na pewno dobrze go znasz- przecież stosujesz tę zasadę na kazdym kroku. Mozna wskazać przykłady prawie na kazdej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, porlick napisał:

Na pewno dobrze go znasz- przecież stosujesz tę zasadę na kazdym kroku. Mozna wskazać przykłady prawie na kazdej stronie.

Nieważne czy z sensem - ważne że coś udało się odpysknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, porlick napisał:

Powtarzasz się. Wymyśl coś nowego, jjesli w ogóle potrafisz.

Dla Ciebie nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tego też nie potrafisz.

Potrafisz tylko bezmyślnie powtarzać slogany wymyślone przez producentów- bez zastanowienia nad ich sensem i przydatnoscią w codziennym życiu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty potrafisz tylko klepać akademickie teoryjki których się naczytałeś i robić za eksperta wypowiadając tonem znawcy na temat czegoś, którego w życiu na oczy nie widziałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, wyciągnąłem logiczny wniosek z badań, ktore sam przedstawiłeś. Wyszło, że 8k jest niewykorzystywalne z braku możliwości zobaczenia jego zalet ludzkim okiem w warunkach domowych (średnia "domowa" odległość widz-tv) względem 4k, które: już jest, ma się dobrze, są treści, możliwości dosyłu do domów, odtwarzacze, złącza, satelity, itd. W dodatku normy uhd nie ograniczają możliwości upchania wszelkich "bajerów" do tv 4k.

Co lepszego ma 8k, że warto tylko dla zwiększenia rozdzielczości do 8k, pchać setki milionów $ (o ile nie miliardy), by zmienić całą infrastrukturę produkcji i nadawania? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, porlick napisał:

Co lepszego ma 8k, że warto tylko dla zwiększenia rozdzielczości do 8k, pchać setki milionów $ (o ile nie miliardy), by zmienić całą infrastrukturę produkcji i nadawania? 

W sumie to chyba wszyscy są ślepi i głupi jednocześnie skoro pchają się w te miliardy $ i wchodzą w rynek 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli że jak... wszyscy ślepi i pomimo braku różnic - wchodzą z ofertą TV 8K hmmm.

"Wyświetlacz dostępny będzie także w wersji 65 i 55 calowej"... czegoś nadal nie rozumiem, czyli forumowi znawcy nie znają się, czy jednak dobrze widziałem różnicę przy głupim skalowaniu 4K do 8K na korzyść TV 8K (mn. ostrość całego obrazu oraz jakość obrazka wynikająca z np. ogromnego kontrastu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu też kogoś mocno boli głowa... projektor 8K, a wg. niektórych te wszystkie dropy, ziarno i szum obrazka to świetny wręcz wymagany efekt kinowego obrazu...

Tak - 8K nie ma żadnych szans na rynku, tak mówi grono znawców Forum AS.

Ostatnio taki jeden twierdził, że żadne CPU i GPU za 20 generacji nie wyświetlą grafiki w grach 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Panowie musicie wyjaśnić wszystkim z tych firm, że to się nie przyjmie! Ile miliardów zaoszczędzonych i po co za 3 lata aż 6 mln. TV odbiorników kupować, a w 2021 prawie 3 mln?! Skoro tego nie widać. Oj ludzie są jednak ślepi i naiwni. I chętni do wyrzucania pieniędzy w błoto by nic nie zyskać. Kupią c.a z 10-11 mln. TV do końca 2022 - zapewne ślepi i głupi.

 

I moja mała - a może wielka prośba - proszę nie komentować mojego postu i nie wchodzić ze mną w polemikę. Proponuję pisać maile i dzwonić do CEO setek firm z info, że topią kasę w nieprzydatne 8K, które się nie przyjmie bo nikt nie wywali setek, a nawet miliardów $ w technologię 8K.

Dyskutujcie z nimi - z szefami tych firm. Ja w tym roku i tak nie zmieniam swojego 4K. Więc mnie nie musicie przekonywać. Ja tam już jestem pewny, że jak zawsze spece z forum AS muszą mieć rację!

 

Pozdrawiam Was serdecznie i raz jeszcze - bez komentarzy na mój post proszę! MNIE PRZEKONALIŚCIE!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, porlick napisał:
21 godzin temu, Bobcat napisał:

"Krynica Prawdy, Depozytariusz Jedynie Słusznego Punktu Widzenia i Autorytet Wszechrzeczy (z nominacji własnej) raczył zabrać głos."

Chyba, że w tym przypadku, piszesz o sobie? Tylko jeszcze po tym przydługim wstępie, zapomniałeś napisać o co chodzi.

By nie zgubić wątku, to od początku (bo nie wszyscy pewnie wiedzą o co chodzi).....chodziło o to że Bobcat ciągle pisze że 4K jest lub będzie przejściówką do 8K jak HD Ready, które tak  naprawdę nie powinno się tu porównywać bo było czymś pomiędzy SD a HD.
Ale on porównuje pisząc że odeszło w niebyt tak jak niedługo odejdzie 4K. 
Jak napisałem mu że ma się dobrze w segmencie najmniejszych telewizorów dalej z uporem godnym jego osoby twierdzi że to nieprawda....jak podałem link że jest inaczej zwyczajowo scedował dyskusję na inne tory pisząc na jakobym darzył szczególna sympatią 4K lub HD Ready i powyższe nic nie wnoszące teksty......ani słowa oczywiście o tym że pisał wcześniej kompletne głupoty.

A jak piszę że ciągle podaje nieprawdziwe informacje, straszy mnie moderacją....   :(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arkadowski napisał:

bez komentarzy na mój post proszę!

Dlatego o to prosisz że wnioski wyciągane przez Ciebie a nas dotyczące nie są do końca prawdziwe?  
Mówię tu o tym co ja pisałem o 8K, o zdecydowanej większości tego co się tu pisało.....nie mam oczywiście na myśli incydentów gdzie niektórzy z nas w celu podgrzania dyskusji nieco ostrzej przedstawili swoje wnioski na ten temat. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo @arkadowski! Perfekcyjnie, po mistrzowsku podsumowałeś i wypunktowałeś tutejszych forumowych znaffcuf i specyjalistuf (błędy w pisowni zamierzone),  pokazując ich żałosną śmieszność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maju napisał:

Bobcat ciągle pisze że 4K jest lub będzie przejściówką do 8K jak HD Ready, które tak  naprawdę nie powinno się tu porównywać bo było czymś pomiędzy SD a HD.

A 4K jest czymś pomiędzy FHD a 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maju napisał:

Dlatego o to prosisz że wnioski wyciągane przez Ciebie a nas dotyczące nie są do końca prawdziwe?

 

Odp:

12 godzin temu, arkadowski napisał:

MNIE PRZEKONALIŚCIE!

 

12 godzin temu, arkadowski napisał:

Ja tam już jestem pewny, że jak zawsze spece z forum AS muszą mieć rację!

Żal mi tylko tych głupków, co pchają miliardy w technologię, która nie ma racji bytu.  rozwiązania, których nikt nie zobaczy, bo tak powiedział znawca z Koziej Wólki udowadniając to na przykładzie testu jednego piksela  HD vs 4K, że 8K nie ma sensu :))) *

Żal mi także firmy Toshiba:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Keizoh Hashimoto wprost powiedział, że 8K nadaje się idealnie do ekranów od 50". 

Jak twierdzą inżynierowie oraz spece oglądający ekrany 8K - dopiera ta rozdzielczość ekranów dla TV od ok 60" gwarantuje, że znika łatwy do wychwycenia dla ludzkiego oka raster.

*jak o tym opowiedziałem znajomemu specowi, który w kraju odpowiada za kontakty z jedną z największych firm AV na rynku, to uśmiechnął się jedynie pod nosem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bobcat napisał:

A 4K jest czymś pomiędzy FHD a 8K.

A 8K jest czymś pomiędzy 4K a 16K .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.