Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Less napisał:

A 8K jest czymś pomiędzy 4K a 16K .

Tym tekstem nie wniosłeś kompletnie nic w dyskusję, która obejmuje 2 strony:

1. Twierdzącą, że 8K to potrzebna i faktycznie wchodząca obecnie technologia, która wyprze 4K jako technologię przejściową. Bo to widać, bo daje poprawę widoczną obrazu nawet skalowanego.

2. Twierdzącą, że 8K nie ma racji bytu. Argumenty jakie tutaj padły:

- umrze jak 3D

- nikt nie wyłoży miliardy $ na rozwój technologii

- żadne łącza internetowe tego nie wytrzymają

- tego nie widać i jest bez sensu

- komputery nawet za 20 generacji nie uciągną 8K

- nie ma treści i nie będzie - więc nikt tego nie kupi.

 

Ja wierzę, mnie spece z Koziej Wólki przekonali. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, arkadowski napisał:

Keizoh Hashimoto wprost powiedział, że 8K nadaje się idealnie do ekranów od 50". 

Jak twierdzą inżynierowie oraz spece oglądający ekrany 8K - dopiera ta rozdzielczość ekranów dla TV od ok 60" gwarantuje, że znika łatwy do wychwycenia dla ludzkiego oka raster.

No proszę. Mogę zacytować swoją teściową: a nie mówiłem?

47 minut temu, arkadowski napisał:

tak powiedział znawca z Koziej Wólki udowadniając to na przykładzie testu jednego piksela  HD vs 4K, że 8K nie ma sensu :))) 

No właśnie.

Tutejszych forumowych znawców należy traktować śmiechem widząc jak się rozwija 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

No proszę. Mogę zacytować swoją teściową: a nie mówiłem?

Firma LG na CES zaprezentuje dwa sprzęty pracujące w tej rozdzielczości: 88-calowego OLED-a Z9 oraz 75-calowego LCD z serii SM99 obydwa z HDMI 2.1.

Hyun Woo Lee powiedział rok temu, że 4K było swoistym przystankiem do prawdziwego realizmu obrazu w TV. Wg. LG już w 2020 należy spodziewać się, że 8K w segmencie premium TV będą stanowić główną ofertę sprzedaży dla TV powyżej 75", a od 2022 zdecydowaną większość na rynku w temacie oferty i sprzedaży będą stanowiły TV 8K dla segmentu premium/medium TV powyżej 55".

4K pozostanie z nami jeszcze przez 6 lat schodząc do coraz niższych przekątnych i być może zagości na dłużej w ekranach najniższego segmentu o przekątnych do 50".

Dodatkowo producenci wprost wskazują, że rynek TV o małych przekątnych (do 50") drastycznie kurczy się, za to dynamicznie rośnie rynek od i powyżej 65". O ile swego czasu 65" uważano za TV bardzo duży, obecnie granica ta przesunęła się o 2 oczka wyżej i wynosi... powyżej 80"!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arkadowski napisał:

Firma LG na CES zaprezentuje dwa sprzęty pracujące w tej rozdzielczości: 88-calowego OLED-a Z9 oraz 75-calowego LCD z serii SM99 obydwa z HDMI 2.1.

 

Oferta jest coraz większa, do drużyny producentów sprzętu 8K dołączają nowi. Chiny jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. Wszystko wskazuje że to będzie największy rynek 8K. A niczym niezrażeni znawcy z Koziej Wólki nieustannie przekraczają granice śmieszności wychodząc ze skóry aby "wykazać" tudzież "udowodnić" bezsens i brak perspektyw tej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bobcat razem z arkadowskim usiłujecie wmówić że walczymy z 8K tylko po to by prymitywnie z nas drwić???

Sądzilem że potraficie dyskutować na argumenty. Zwiodłem się  kolejny raz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

 Bobcat razem z arkadowskim usiłujecie wmówić że walczymy z 8K tylko po to by prymitywnie z nas drwić???

Sądzilem że potraficie dyskutować na argumenty. Zwiodłem się  kolejny raz. 

To co piszecie zasługuje wyłącznie na drwiny w kontekście dynamicznego rozwoju 8K i Waszej zerowej mocy sprawczej w przedmiotowej sprawie. Walczący z wiatrakami Don Kichot to przy Was poważny facet.

Zawiodłeś się? Dla mnie to zaszczyt. Mam przypomnieć cytat z Marka Twaina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o dynamicznym rozwoju gdy sprzedarz tych tv nie uywa się o tego jak sprzedawało się 4K, zwyczajnie leży a "materiały do oglądania są tak często obecne na rynku jak zęby u kury" zakrawa na jakiś żart.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być zaślepionym dogmatykiem aby nie dostrzegać dynamicznego rozwoju 8K. Porównywanie wielkości sprzedaży ("ż", nie "rz" inteligencie) 8K  które dopiero zaczyna wchodzić na rynek z 4K będącym na rynku od kilku lat dowodzi maksymalnie złej woli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób dyskutować z osobą która mieni się być inteligentną tylko dlatego że potrafi wyłuskać jakiś błąd językowy (wiedziałem że go namierzysz).   :))  ....... nie potrafi zrozumieć swoich błędów w rozumowaniu.

Nie jestem idiotą bym porównywał sprzedaż obecnego 4K, zresztą tak inteligentny jak ty człowiek powinien był przeczytać jeden z linków jakie podałem gdzie podano że dynamika sprzedaży w okresie wprowadzania 4K była (co ciekawe) wyższa nawet od HD w tym samym okresie. 
Rozmawialiśmy o tym gdy mówiłem i podawałem dane że prognozy na 2018 (już niezbyt wysokie, gorsze niż 4K lub HD) dla 8K się nie sprawdziły.....ale ty faktów które są dla 8K niewygodne nie widzisz.

 

Ja rozumiem że  producenci i ich naganiacze (Keizoh Hashimoto, Hyun Woo Lee) wypisują jakieś głupoty by "uzasadnić" że 8K w obecnej chwili (nawet na 50") ma jakiś sens a 4K jest przystankiem, nie rozumiem po co takich się tu cytuje.   :(
Da się  też oglądać 4K na telefonach komórkowych a 8K też jest przystankiem na drodze do telewizji 16K lub zapowiadanego 3D bez okularów jakie to za jakiś czas nam zaproponują.   :)

Producenci wiedzą (mają na to dowody, słaba sprzedaż 8K Japonia) że 8K produkowane  tylko jako olbrzymie telewizory kokosów im nie przyniosą. Usiłują wmówić że w grupie mniejszych niż 60 cali jest zasadne 8K......jeleni nie brakuje, może na to nabiorą.   :)))))

 

16 godzin temu, arkadowski napisał:

.....dyskusję, która obejmuje 2 strony:

1. Twierdzącą, że 8K to potrzebna i faktycznie wchodząca obecnie technologia, która wyprze 4K jako technologię przejściową. Bo to widać, bo daje poprawę widoczną obrazu nawet skalowanego.

2. Twierdzącą, że 8K nie ma racji bytu. Argumenty jakie tutaj padły:

- umrze jak 3D

- nikt nie wyłoży miliardy $ na rozwój technologii

- żadne łącza internetowe tego nie wytrzymają

- tego nie widać i jest bez sensu

- komputery nawet za 20 generacji nie uciągną 8K

- nie ma treści i nie będzie - więc nikt tego nie kupi.

 

Ad1. Śmiem twierdzić że z racji mizerii w materii programów, filmów 8K 4K jeszcze bardzo nie zostanie zmarginalizowane.
Ad2. Kto tak stwierdził, kto podawał te nie do końca prawdziwe argumenty by poprzeć ta tezę?

- pierwszego nie przypominam sobie a wątek śledzę wnikliwie

- pisano że każdy (nadawcy nawet producenci telewizorów) liczy każdą złotówkę nikt nie pisał że na pewno nie będą inwestować.....zresztą NHK już wydało potężne pieniądze (miliard) na UHD.

- na obecną chwilę łącza internetowe są nieprzygotowane na masowe wprowadzenie 8K.....takie są fakty, może w przyszłości

- zabieg socjotechniczny.....podawano szereg przykładów że widać i kiedy widać tak wg. badań nad możliwościami oczu znanymi od wielu lat jaki nowymi badaniami NHK.....pisanie w ten sposób jest nieuczciwe!

- o komputerach mało wiem dlatego w te teksty nie wnikałem, ale takiego sformułowanie (20 generacji) sobie nie przypominam 

- treści nie ma i nie widać by (poza tym co NHK być może tworzy dla siebie) jakieś zainteresowanie tą technologią było.....w ub. roku zamiast około 100 tyś takich telewizorów sprzedano (na całym świecie) kilkanaście tysięcy....tyle a nawet więcej powinno się sprzedać w Japonii gdzie telewizja ta chyba jest darmowa.

Dynamiczny rozwój 8K?
Trzeba być ślepym by nie widzieć że jak wraz ze sprzedażą telewizorów nie pójdzie dynamiczny wzrost tego co na nich można będzie oglądać to nici z całego przedsięwzięcia.  A o tym by nakręcano jakieś nowe filmy, audycje w 8K jakoś cisza.....
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:

Brawo @arkadowski! Perfekcyjnie, po mistrzowsku podsumowałeś i wypunktowałeś tutejszych forumowych znaffcuf i specyjalistuf (błędy w pisowni zamierzone),  pokazując ich żałosną śmieszność.

Wypadałby wykazać czym zasłużyliśmy sobie kolejny raz na Twoje drwiny.....ja zauważyłem w tym wpisie jedynie nadinterpretację tego co podajemy (arkadowski z faktu że porlick stawiał pytanie, na które nie odpowiedział, wyciągał za to z tego "wniosek" że my tu twierdzimy że nie warto w 8K inwestować) a to jest faktycznie mistrzostwo, tyle tylko że w manipulacji.
Podał też prognozę sprzedaży (sprzed roku) która jak wiadomo już od dawna się nie sprawdziła i została w dół skorygowana też już dawno......a śmieszne jest to, że po tym jak podał ten link napisał by z nim nie dyskutować.
Śmieszne jest  i to co teraz robisz, to przypomina mi znaną scenę z "Misia".  :(

16 godzin temu, Bobcat napisał:

Mogę zacytować swoją teściową: a nie mówiłem?

To też jest śmieszne....twoja teściowa jest facetem?    :)))

Równie śmieszne to czego ten wpis dotyczył.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne też to że podając za producentami jak wygląda rynek zaczyna się uwydatniać pewien rozdźwięk....

16 godzin temu, arkadowski napisał:

producenci wprost wskazują, że rynek TV o małych przekątnych (do 50") drastycznie kurczy się, za to dynamicznie rośnie rynek od i powyżej 65".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu widać że rynek telewizorów poniżej 50 cali to nadal ponad 70 procent.....ok. 30 procent to 32 cale a te to w zdecydowanej większości HD Ready.....co ty na to Bobcat, jak to się ma do tezy że zniknęło z rynku?   :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maju

Nie kłam jakobyś wiedział, że błąd ortograficzny namierzę, gdyż dopóki go nie wskazałem nie miałeś w ogóle pojęcia że takowy zrobiłeś wybitny znawco języka ojczystego.

Producenci, twórcy nowej technologii, którzy inwestują ogromną kasę w jej rozwój (czy robiliby to wiedząc że sprawa skazana jest na porażkę?) piszą Twoim zdaniem głupoty. Za to rodzimi specjaliści z Koziej Wólki piszą prawdy objawione. To jest takie głupie że aż śmieszne.

Argumenty że 8K nie ma sensu piszesz bez przerwy Ty i ci którzy są razem z Tobą po przeciwnej stronie sporu. O komputerach 20 generacji pisał  @Ujemny. Więc nie matacz i nie udawaj że nikt tu nigdy nie pisał o bezsensie 8K. Podawanie bez ustanku całej listy trudności rzekomo nie do pokonania (które to "argumenty" jeden po drugim padają) potwierdza tylko Waszą niechęć.

Badania na temat zdolności ludzkiego wzroku zostały w badaniach NHK skorygowanie o 100%.

Wykazanie czym zasłużyliście na kolejne drwiny jest zadaniem łatwym merytorycznie ale trudnym do wykonania, gdyż wymagałoby kopiuj - wklej całej Waszej tutaj "twórczości".

Moja teściowa nie jest facetem, ale trudno abym nawiązując do jej ulubionego powiedzenia wkładał w swoje własne usta formę "a nie mówiłam?". Wtedy z pewnością byś zapytał czy ja jestem kobietą.

44 minuty temu, Maju napisał:

ok. 30 procent to 32 cale a te to w zdecydowanej większości HD Ready....

Proszę o dowód że to jest HD Ready. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

Producenci, twórcy nowej technologii, którzy inwestują ogromną kasę w jej rozwój (czy robiliby to wiedząc że sprawa skazana jest na porażkę?) piszą Twoim zdaniem głupoty. Za to rodzimi specjaliści z Koziej Wólki piszą prawdy objawione. To jest takie głupie że aż śmieszne.

A kto tu mówi o porażce?
Pisano o falstarcie, pisano że z racji małej ilości materiałów do oglądania i trudności z nadawaniem z racji koniecznego dużego bitrate nie będzie tak szybkiego rozwoju jak wieszczą nam producenci telewizorów.....którym zależy na takiej propagandzie jakiej jesteś przedstawicielem bo szybciej odzyskają zainwestowana kasę.
To normalne ani głupie ani śmieszne.

8 minut temu, Bobcat napisał:

Argumenty że 8K nie ma sensu piszesz bez przerwy Ty i ci którzy są razem z Tobą po przeciwnej stronie sporu. O komputerach 20 generacji pisał  @Ujemny. Więc nie matacz i nie udawaj że nikt tu nigdy nie pisał o bezsensie 8K. Podawanie całej listy trudności rzekomo nie do pokonania (które to "argumenty" jeden po drugim padają) potwierdza tylko Waszą niechęć.

Moja pamięć jest zawodna....pisałem że nie wnikałem w szczegóły, bo w tej dziedzinie komputerów nie czułem się mocny, mogłem przeoczyć. 
Nikt nie pisał o kompletnym bezsensie 8K, jeżeli takie określenia padały były one odnoszone do obecnego czasu gdzie nawarstwia się szereg przeszkód, wszystkich na raz i od razu nie przeskoczymy!
 

15 minut temu, Bobcat napisał:

Badania na temat zdolności ludzkiego wzroku zostały w badaniach NHK s skorygowanie o 100%.

Ignorancja.

Badania NHK dotyczyły innej sprawy niż zdolności widzenia kątowego naszego wzroku.

19 minut temu, Bobcat napisał:

 

Wykazanie czym zasłużyliście na kolejne drwiny jest zadaniem łatwym merytorycznie ale trudnym do wykonania, gdyż wymagałoby kopiuj - wklej całej Waszej tutaj "twórczości".

Moja teściowa nie jest facetem, ale trudno abym nawiązując do jej ulubionego powiedzenia wkładał w swoje własne usta formy "a nie mówiłam?". Wtedy z pewnością byś zapytał czy ja jestem kobietą.

Umiem rozróżnić co jest cytatem a co nie. 
Daruj sobie kolejne uszczypliwości. 

20 minut temu, Bobcat napisał:

@Maju

Nie kłam jakobyś wiedział, że błąd ortograficzny namierzę, gdyż dopóki go nie wskazałem nie miałeś w ogóle pojęcia że takowy zrobiłeś wybitny znawco języka ojczystego.

Mylisz się, w pośpiechu napisałem to co zauważyłeś....zorientowałem się, ale edycja się już nie powiodła. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

Ignorancja.

Badania NHK dotyczyły innej sprawy niż zdolności widzenia kątowego naszego wzroku.

Badania NHK dowiodły, że wyższość obrazu 8K jest dostrzegalna z odległości większej niż wynikałoby z samej tylko zdolności widzenia kątowego ludzkiego wzroku, do którego to aspektu Ty i zwolennicy Twojej szkoły myślenia chcieliście ograniczyć i zawęzić sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to teraz Bobcat, poprzednio napisałeś coś co nie było prawdą.
Jedne badania dotyczyły tylko i wyłącznie widzenia kątowego a te NHK mówią o tym co napisałeś z tym zastrzeżeniem że w żadnym stopniu nie podważają tego co wynika z tych pierwszych czyli zależności widzenia szczegółów od odległości.

Reasumując;  pomimo tego że z dwukrotnie większej odległości nie widzimy tylu szczegółów na ile pozwala 8K to obraz wydaje się lepszy niż ten niższej rozdzielczości. Dotyczy to również niższych rozdzielczości.....sam nieraz odnosiłem wrażenie że obraz HD jest jakby lepszy od SD choć odległość z jakiej go oglądałem (kalkulator odległości) sugerowałaby że żadnej różnicy nie powinienem widzieć.

Czyli można rezygnując z tego że nie zobaczymy tyle szczegółów ile oferuje rozdzielczość cieszyć się tym że jest lepiej. 
Problem w tym że te same badania wskazują że pełny efekt "bycia tam" i "realizmu" jest większy gdy zasiądziemy bliżej i rośnie do stosownej odległości jaką podaje się w kalkulatorach......czyli oglądając z większej odległości świadomie rezygnujemy z części tego co nam technologia oferuje,  nie pozwala to "pełnymi garściami" czerpać z wysokich rozdzielczości.   :(

To można było wyczytać z badań NHK.....do czasu jak producenci telewizorów usunęli te badania ze strony (asocjacja).   
Chyba domyślasz się dlaczego?  :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie będę snuł domysłów....faktem jest że te interesujące badania są teraz niedostępne.
Pierwszy link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe że w internecie można znaleźć grafikę z tej strony.....bez opisu jest ona trudna do jednoznacznej interpretacji.

image.thumb.png.cc5d334df3f3178718d9b4dc2dd4565f.png

image.thumb.png.5440987d6617d8cf31abed05ced06fa4.png

image.thumb.png.fd121bb1f65c8a2ebe5c4dd1caaa461a.png

image.thumb.png.1999faf61461d906fd60366b6c3111bc.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju badania wzroku to jedno, a fakty i opisy osób korzystających, testujących TV 8K  pokazują zgoła coś innego. W sieci znajdziesz test 8K Samsunga, gdzie ludzie wprost piszą, że po upscalingu obraz tak się wyostrzył, że w malutkich domach w oddali widać było okna, na obrazie bez upscalingu - nie.

I mogę przyjąć, że to lanie wody testujących - jest jedno "ale". Wiem co ja widziałem i wiem jakie są opinie osób posiadających tv 8K. Wiem też jak podchodzą do tego tematu firmy z branży i niestety Wasze argumenty przeciwko POZA JEDNYM - są śmieszne.

A tym jedynym argumentem przeciw jest obecnie brak wystarczającej w ilości treści materiałów natywnie 8K by stanowiły one ZA jako argument do kupna TV 8K.

Tyle tylko, że ZA stanowić mają upscalery, które z 4K robią fantastyczną pracę - a materiałów w 4K jest już sporo (obecnie to z 200 filmów na UHD-BD posiadających lokalizację PL - napisy i/lub lektora).

A to jest początek tego o czym piszemy, bo największe wyd. sportowe mają być transmitowane w 8K. W tym olimpiady, mistrzostwa w piłce, F1 czy tenis.

Argumenty które podawaliście przeciw 8K od początku były smieszne stąd też mn. moje czy Bobcat'a posty kontrujące Wasze zdanie w tym temacie.

 

Miłego dnia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty są poważne a nie śmieszne....śmiesznym jest wmawianie jakobym był przeciw 8K. A ja jedynie pokazuję jak dużo brakuje by 8K wyparło inne technologie.

19 godzin temu, arkadowski napisał:

Maju badania wzroku to jedno, a fakty i opisy osób korzystających, testujących TV 8K  pokazują zgoła coś innego. W sieci znajdziesz test 8K Samsunga, gdzie ludzie wprost piszą, że po upscalingu obraz tak się wyostrzył, że w malutkich domach w oddali widać było okna, na obrazie bez upscalingu - nie.

I mogę przyjąć, że to lanie wody testujących - jest jedno "ale". Wiem co ja widziałem i wiem jakie są opinie osób posiadających tv 8K.

Badania wzroku i tego jak widzimy nie tylko telewizję mają się nijak do tego jak sprawuje się upscaling.

Jestem za tym by potwierdziło się to o czym piszesz....cytowałem jednak tak w tym jak i sąsiednim temacie dwa testy które już tak optymistyczne nie były. Upcalowana treść 4K (według testujących) nie była na tyle lepsza od obrazu na flagowym Samsungu 4K by płacić za telewizor 8K tak duże pieniądze.....były też takie aspekty obrazu gdzie ten 8K poległ, oczywiście nadal mówię o obrazie 4K po upscalingu.

A mniej poważnie, nasz Bobcat wyostrza sobie obraz podkręcając ostrość w telewizorze i chętnie korzysta z innych poprawiaczy obrazu....on tym upscalingiem jaki proponuje ten Samsung (jaki by nie był) na pewno byłby zachwycony.   :))

 

19 godzin temu, arkadowski napisał:

....upscalery, które z 4K robią fantastyczną pracę - a materiałów w 4K jest już sporo (obecnie to z 200 filmów na UHD-BD posiadających lokalizację PL - napisy i/lub lektora).

Coś mi się zdaje że za jakieś 5-10 lat będą producenci drwić z tych upscalerów i pisać o ich wadach wprost.....wiadomo dlaczego.   :))

To co piszesz świadczy o tym że 4K mieć powinno się nieźle przez długie lata a doskonalsze upscalery mogą spowodować że będzie się oglądać 4K na telewizorach 8K a o rozwoju telewizji 8K przestanie się mówić. Może o to w tym wszystkim chodzi?   :)

 

19 godzin temu, arkadowski napisał:

tym jedynym argumentem przeciw jest obecnie brak wystarczającej w ilości treści materiałów natywnie 8K by stanowiły one ZA jako argument do kupna TV 8K.

Ten argument pociąga za sobą kolejne....nie ma materiałów nie ma co oglądać, nie powstaną nowe telewizje 8K, inne metody nadawania też się nie rozwiną.....sprzęt 8K z racji słabej sprzedaży nie będzie tanieć to pociągnie za sobą małe zainteresowanie producentów i kółko się zamyka.
A już wiadomo że telewizory 8K sprzedały się w 2018 roku kilkakrotnie razy gorzej niż zakładały prognozy.
To wszystko może spowodować że 8K, miast szybko zdominować rynek jak to się planuje i tu pisze, może zadomowić się tylko jako kilkuprocentowa nisza co najmniej przez najbliższą dekadę.

 

19 godzin temu, arkadowski napisał:

....największe wyd. sportowe mają być transmitowane w 8K. W tym olimpiady, mistrzostwa w piłce, F1 czy tenis.

Mam nadzieję że nagrywane będą w 120 klatkach na sek. bo podobno (wg. badań) na 8K robi to dopiero robotę....szkoda z ani NHK w swojej telewizji ani HDMI 2.1 tego nie gwarantują.
A tych wydarzeń sportowych  nagrywanych w 4K nie za dużo.....przy 8K to za mało by uruchomić sportową telewizję, chyba że będziemy oglądać w kółko.   :)

 

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę. Cóż za zmiana narracji... Kolejne zaprzeczanie tego, co się samemu niedawno pisało.

Tak. Cytowałeś porównanie obrazu z upscalingiem i bez wskazując że ten drugi był lepszy. Jest tylko jedno małe "ale": to nie był AI upscaling Samsunga, gdyż ten pojawił się dopiero w ofercie 2019. Tego typu układy rozwijają się błyskawicznie, dlatego z pewnością za 10 lat obecne będą postrzegane jako eksponaty z muzeum techniki. Zresztą wtedy oferta programowa 8K będzie powszechnie dostępna.

Tak, masz rację. HDMI 2.1 nie przepuści 8K 120 fps. Dlatego jako pewnik można przyjąć że prędzej czy później (raczej to pierwsze) pojawi się HDMI 2.2 które sobie z tym zadaniem poradzi bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę....

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

 Cytowałeś porównanie obrazu z upscalingiem i bez wskazując że ten drugi był lepszy. Jest tylko jedno małe "ale": to nie był AI upscaling Samsunga,

Brednia kompletna....patrz pierwszy post sąsiedniego tematu o Samsungu Q900R.
Cytat;
"Opatentowana przez firmę Samsung technologia 8K AI Upscaling, oparta na sztucznej inteligencji, gwarantuje zgodność obrazu i dźwięku z 8K, niezależnie od oryginalnej jakości źródła lub formatu".

Do niego porównywano flagowego 4K.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

AI upscaling Samsunga, gdyż ten pojawił się dopiero w ofercie 2019.

i kolejna...być może jest jakiś nowy AI upscaling ale nikt tu o nim nie pisał a tym bardziej nie opisał jego testu!.

Jak tu rozmawiać i o czym....  :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2019 o 08:54, Bobcat napisał:
W dniu 18.02.2019 o 08:22, Maju napisał:

ok. 30 procent to 32 cale a te to w zdecydowanej większości HD Ready....

Proszę o dowód że to jest HD Ready. 

Znowu nie wierzę oczom....12 lutego podałem link gdzie na ponad 150 telewizorów 32 cale było bodajże 11 HD i jeden 4K a ten znowu chce jakiś dowodów....ręce opadają. 

Sam sobie szukaj kolejnych.   :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Cytowałeś porównanie obrazu z upscalingiem i bez wskazując że ten drugi był lepszy. Jest tylko jedno małe "ale": to nie był AI upscaling Samsunga, gdyż ten pojawił się dopiero w ofercie 2019

Nie będzie widać różnicy, lub ten bez żadnego skalowania będzie bardziej ostry. Obraz 4K wyświetlany na matrycy 4K będzie najlepszej możliwej jakości. To samo z FullHD - wyświetlany na matrycy FullHD ma najlepszą jakość i ostrość. Już kiedyś była o tym mowa, ale widzę że trzeba przypominać :)
Ponadto między 4K a 8K różnica jest już tak minimalna, że musiałbyś oglądać te piksele przez lupę, żeby wyłapać różnice, nieważne jak dobre skalowanie zastosujesz. Tak więc gadanie, że jak coś przeskalujemy do 8K to będzie lepiej, to zwyczajna bzdura.
 

22 godziny temu, arkadowski napisał:

Tyle tylko, że ZA stanowić mają upscalery, które z 4K robią fantastyczną pracę

No ciekawe... pamiętam jak niedawno pisałeś o znajomym który kupił tv 8K i narzekałeś że upscalowany obraz jest jakiś pływający i źle wygląda. Ciekawe co się od tego czasu zmieniło?
 

23 godziny temu, arkadowski napisał:

Maju badania wzroku to jedno, a fakty i opisy osób korzystających, testujących TV 8K  pokazują zgoła coś innego. W sieci znajdziesz test 8K Samsunga, gdzie ludzie wprost piszą, że po upscalingu obraz tak się wyostrzył, że w malutkich domach w oddali widać było okna, na obrazie bez upscalingu - nie.

To są dopiero niezłe kwiatki... arkadowski chyba sam nie wierzysz w to co piszesz albo za dużo seriali się naoglądałeś, gdzie ktoś powiększa obraz 10 razy i pojawiają się niewidoczne wcześniej szczegóły... sorry ale to tak nie działa. Jak czegoś nie ma w obrazie to po przeskalowaniu nadal tego nie będzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to na zdrowy rozum powinno wyglądać....ale tu ten AI upscaling podobno ma czynić cuda, taki inteligentny.
 

53 minuty temu, qbakos napisał:

narzekałeś że upscalowany obraz jest jakiś pływający i źle wygląda.

Też to pamiętam, ale pisał o upscalowaniu słabych treści z satelitarnych telewizji.  Dotyczyło to zwłaszcza  SD, a nie dobrego 4K np. z płyty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qbakos napisał:

Nie będzie widać różnicy, lub ten bez żadnego skalowania będzie bardziej ostry. Obraz 4K wyświetlany na matrycy 4K będzie najlepszej możliwej jakości. To samo z FullHD - wyświetlany na matrycy FullHD ma najlepszą jakość i ostrość. Już kiedyś była o tym mowa, ale widzę że trzeba przypominać :)
Ponadto między 4K a 8K różnica jest już tak minimalna, że musiałbyś oglądać te piksele przez lupę, żeby wyłapać różnice, nieważne jak dobre skalowanie zastosujesz. Tak więc gadanie, że jak coś przeskalujemy do 8K to będzie lepiej, to zwyczajna bzdura.

 Od początku do końca nieprawda.

1 godzinę temu, qbakos napisał:

No ciekawe... pamiętam jak niedawno pisałeś o znajomym który kupił tv 8K i narzekałeś że upscalowany obraz jest jakiś pływający i źle wygląda. Ciekawe co się od tego czasu zmieniło?

Bardzo dużo, np. pojawił się AI upscaling Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił  się? Kiedy? 

On jest znany dłużej niż sądzisz....niż usiłowałes wcześniej insynuować!

A arkadowski nie twierdził  że jedynie 4K na tym Samsungu wyglądało na poprawione?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

Od początku do końca nieprawda.

Przecież Ty zaprzeczasz wszystkim faktom, które nie pasują Twojej wizji 8K, więc rzeczywiście nie ma co dyskutować.

4 godziny temu, Maju napisał:

Tak to na zdrowy rozum powinno wyglądać....ale tu ten AI upscaling podobno ma czynić cuda, taki inteligentny.

I myślisz, ze dorobi brakujące detale? No chyba tak dobrze to nie będzie... zresztą niech pokażą na jakim algorytmie to oparli albo pokażą screeny przed i po skalowaniu to się podyskutuje. Marketingowy bełkot, że coś jest cudowne mnie nie przekonuje.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qbakos napisał:

Nie będzie widać różnicy, lub ten bez żadnego skalowania będzie bardziej ostry. Obraz 4K wyświetlany na matrycy 4K będzie najlepszej możliwej jakości.

Większych bzdur nie czytałem. W sieci setki testów upscalingu 4K to 8K mn. w Samsungu. I każdy kto widział, testował pisze wprost - to działa mega dobrze.

 

Ale oczywiście Kolega zapewne używa w swoim domu TV 8K i obok ma 4K - dlatego widzi, że różnic nie ma.

We wszystkich testach upscaling został oceniony bardzo wysoko na in plus ze stwierdzeniem "to widać".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, arkadowski napisał:

Większych bzdur nie czytałem. W sieci setki testów upscalingu 4K to 8K mn. w Samsungu. I każdy kto widział, testował pisze wprost - to działa mega dobrze.

 

Ale oczywiście Kolega zapewne używa w swoim domu TV 8K i obok ma 4K - dlatego widzi, że różnic nie ma.

We wszystkich testach upscaling został oceniony bardzo wysoko na in plus ze stwierdzeniem "to widać".

 

Jeszcze nie wiesz że tutejsi teoretycy którzy w życiu nie widzieli 8K ani w postaci natywnego obrazu nagranego w tej rozdzielczości ani upscalingu 4K do 8K wiedzą na ten temat wszystko najlepiej? Tak sobie wyrozumkowali na podstawie akademickich dywagacji autorstwa jakichś jajogłowych. A jeśli fakty temu przeczą? To tym gorzej dla faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Tak sobie wyrozumkowali na podstawie akademickich dywagacji autorstwa jakichś jajogłowych. 

Jak jajogłowi wyrozumkowali, że zalety 8k widać z dwukrotnie większej odległości, niż by wynikało z rozdzielczości kątowej oka, krzyczysz hurra! Jednakże, jak się okazuje, że to i tak zbyt mała odległość, jak zwyczajowo oglada się tv, bo z dystansu dwóch wysokosci ekranu jest po prostu niewygodnie i niepraktycznie, to:

 

15 minut temu, Bobcat napisał:

To tym gorzej dla faktów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.