Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

To też śmieszne;

Dźwięk ma jakość 129 kbit/s w formacie AAC."

Czytaj więcej na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To 8K ma mieć dźwięk 22.2 a to bez solidnego bitrate to też będzie padaka.   :)))

2 godziny temu, Maju napisał:

120 klatek z resztą bajerów ja nie doczekam.....

Edytowałem jakoś nieskutecznie....w telewizorach to jeszcze możliwe (ku zadowoleniu Bobcata) ale w nadawaniu to wielce prawdopodobne że można nie doczekać.  :))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maju napisał:

 

To 8K ma mieć dźwięk 22.2 a to bez solidnego bitrate to też będzie padaka.   :)))

 

Co z tego jak 22.2 obrobi na dzisiaj chyba jedynie procesor Trinov. Ale kosztuje ok. 100 tys złotych plus koncówki mocy.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.2 w telewizji? Komu to potrzebne? Kto i kiedy będzie tak regularnie nadawał?
Jak wielki trzeba mieć salon lub adoptowane pomieszczenie do KD by taką ilość głośników sensownie upchać.
Z powodów lokalowych (estetycznych) rezygnują z 5.1 a co dopiero z takich instalacji.    :)

Teraz coś co udaje stereo czy zestaw 5.1 najlepiej się sprzedaje i jeszcze długo tak będzie, bo ludziom się zdaje że to co się im proponuje musi być dobrej jakości. Nie wiedzą że czasem lepsze dobrej jakości tradycyjne stereo niż soundbar  lub kiepskie wielogłośnikowe wynalazki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

Nie wiedzą że czasem lepsze dobrej jakości tradycyjne stereo niż soundbar  lub kiepskie wielogłośnikowe wynalazki.

Bełkot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę do teraz do tych którzy nie mają kłopotów z czytaniem ze zrozumieniem i nie mataczą moimi wpisami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

22.2 w telewizji? Komu to potrzebne? Kto i kiedy będzie tak regularnie nadawał?
Jak wielki trzeba mieć salon lub adoptowane pomieszczenie do KD by taką ilość głośników sensownie upchać.
Z powodów lokalowych (estetycznych) rezygnują z 5.1 a co dopiero z takich instalacji.    :)

 

Mam dzisiaj system 11.2. Mi to potrzebne. Nie interesuje mnie kto będzie tak nadawał. Sygnał z "powietrza" albo "z druta" mnie nie interesuje. Jest zbyt słabej jakości. Mnie interesuje materiał najwyższej mozliwej jakości, a na dzień dzisiejszy taki jest jedynie z dysków BD-UHD. Zakładam, że ktos wkrótce czyli w ciagu najbliższych 5-u lat wymyśli i wdroży komercyjny system zapisu dający jakość na miare przepływnosci 48Gbps. Wtedy bede się martwił gdzie i jak to wszystko upchać. Mam miejsce na dobudowanie dedykowanego pomieszczenia do kina o pow. ok. 30-40 mkw. Na razie moja rozrywka audio-video znajduje sie w pomieszczeniu głównym o pow ok. 43 mkw i wysokości ok. 4 m.

Na dzien dzisiejszy jestem super zadowolony z 4K UHD 2160@60 z dysków BD-UHDm z dźwiekiem 11.2, na moich 120"-ach.

:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś "modny" bo nieekologiczny... ;)

...ileż to kilogramów węgla pali ten Twój sprzęcik...hehe

I to tylko po to by coś pooglądać czy posłuchać... ;)

Lepiej się tym nie chwal bo wjadą Ci na chatę "zieloni" i się przykują rządając utylizacji Twojego audio-video... :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 14:14, Maju napisał:
4 minuty temu, Yodas napisał:

Nie jesteś "modny" bo nieekologiczny... ;)

...ileż to kilogramów węgla pali ten Twój sprzęcik...hehe

I to tylko po to by coś pooglądać czy posłuchać... ;)

Lepiej się tym nie chwal bo wjadą Ci na chatę "zieloni" i się przykują rządając utylizacji Twojego audio-video... :)

 

 

Wolę być zadowolony niż modny :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pmcomp napisał:

 

Mam dzisiaj system 11.2. Mi to potrzebne. Nie interesuje mnie kto będzie tak nadawał. Sygnał z "powietrza" albo "z druta" mnie nie interesuje. Jest zbyt słabej jakości. Mnie interesuje materiał najwyższej mozliwej jakości, a na dzień dzisiejszy taki jest jedynie z dysków BD-UHD. Zakładam, że ktos wkrótce czyli w ciagu najbliższych 5-u lat wymyśli i wdroży komercyjny system zapisu dający jakość na miare przepływnosci 48Gbps. Wtedy bede się martwił gdzie i jak to wszystko upchać. Mam miejsce na dobudowanie dedykowanego pomieszczenia do kina o pow. ok. 30-40 mkw. Na razie moja rozrywka audio-video znajduje sie w pomieszczeniu głównym o pow ok. 43 mkw i wysokości ok. 4 m.

Na dzien dzisiejszy jestem super zadowolony z 4K UHD 2160@60 z dysków BD-UHDm z dźwiekiem 11.2, na moich 120"-ach.

:) 

Gdybym miał kasę na dobry sprzęt, odpowiedni wielkością lokal pewnie też bym się w to bawił....ja piszę o tradycyjnej telewizji i o przeciętnym Kowalskim.....tam ani 8K ani 22.1 czy inne wynalazki przez szereg najbliższych lat nie będzie brane pod uwagę, nawet w odległej przyszłości.

Coś mi się zdaje że musimy zauważyć że wszelkie nowinki mają jakąś szansę się sprawdzić w czyms co nazwano kinem w domu, te ekstremalne 8K i 22.2 tylko tam. W telewizji szeroko rozumianej, dla każdego, porządne HD i dobre stereo wystarczy aż nadto na wiele, wiele lat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.2 jest raczej do sal kinowych. Przytaczałem jakiś czas temu wypowiedź kogoś z zarządu NHK że pracują na downmixerem tego do dowolnie niższego formatu (5.1 włącznie)  z maksymalnie możliwym zachowaniem efektów przestrzennych, gdyż zdają sobie sprawę z faktu jakie konfiguracje sprzętowe królują i mieszczą się w mieszkaniach. 

Nie wiem na jakim etapie są te prace w chwili obecnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracują nad tym? Dopiero teraz?
A jak ktoś nie ma 5.1 to będzie miał jakiś nie do końca prawdziwy stereofoniczny dźwięk?
Wprowadzają niedopracowane standardy?

Czytając teksty z linków (niżej) coraz mniej się dziwię dlaczego stosuje się (mnoży) tyle kanałów by stworzyć iluzję naturalności dźwięku przestrzennego.....zastanawiam się tylko czy po przejściu przez tyle różnych urządzeń można o tym  dźwięku mówić że ma coś spólnego z rzeczywistym naturalnym dźwiękiem, naturalnym brzmieniem muzyki skoro wszystkie efekty są tworzone sztucznie.  :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Więcej tu;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Często jako ciekawostkę podawałem przykład jak można było stworzyć iluzję dźwięku 3D dopracowując znane technologie.
Tanio, bo na zwykłych słuchawkach.....niestety nie znalazłem tego nagrania co zwykle wklejałem (tam efekty były wyraźniejsze, spektakularne), ale to coś podobnego za to z opisem jakiejś historii  podobnej do tej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

To też nie to, ale efekty chyba wyraźniejsze jak wcześniej podane;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie porównano porównywalne telewizory.

Testujący stwierdzili że dwukrotnie tańszy flagowy 4K (Samsung) ma sumarycznie lepszą jakość obrazu od Q900R.....a "cudownego" poprawiania obrazu o niższej rozdzielczości nie zauważono.....czyżby to była ściema po go by w ogóle kupowano? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadowski oglądał tego Samsunga z układem AI upskalującym materiał 4K do 8K i opisał swoje spostrzeżenia. To działa i robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tutaj tez opisali swoje wrażenia: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W uproszczeniu to nie działa i nie robi wrażenia.

 

A ponieważ i @arkadowski i whathifi to branża zawsze należy oceniać na własne oczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pmcomp napisał:

A ponieważ i @arkadowski i whathifi to branża zawsze należy oceniać na własne oczka.

To teraz z zainteresowaniem przeczytam Twoje uwagi i spostrzeżenia z osobistego oglądu działania AI upscalingu z 4K do 8K na omawianym telewizorze 8K Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bobcat napisał:

To teraz z zainteresowaniem przeczytam Twoje uwagi i spostrzeżenia z osobistego oglądu działania AI upscalingu z 4K do 8K na omawianym telewizorze 8K Samsunga.

Gdy moim zdaniem przyjdzie pora na zainteresowanie sie zakupem TV 8K wtedy sam dokonam dogłębnych testów organoleptycznych.

A na pewno nie będę czytać tego wątku tasiemca o dupie Maryni, w którym treści ZERO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Jak działa AI upscaling 4K -> 8K w Samsungu nie wiem gdyż takowego telewizora w życiu nie widziałem. Ale wiem że jest do d..y. 

Również nie czytam wątku, ale wiem że jest w nim zero treści.

Nie mam więcej pytań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bobcat napisał:

Wszystko jasne. Jak działa AI upscaling 4K -> 8K w Samsungu nie wiem gdyż takowego telewizora w życiu nie widziałem. Ale wiem że jest do d..y.

W sumie to mógłbym tak pomyśleć- te doswiadczenia z Samsungiem, jakie miałem sprawiają, że wcale bym się nie zdziwił. Aparat fotograficzny wpierdzielał baterie, aż chrupało- na nowych nie dało się zrobić w trybie mieszanym wiecej jak 30 zdjęć. Mikrofalówka padła nienaprawialnie 2, czy 3 miesiące po gwarancji, a telefon (jeszcze z klawiaturą) miał tak idiotyczny soft odtwarzacza audio, że z prawdziwym szczęściem pozbyłem się go za pół ceny w 2 tygodnie po zakupie.

Mimo kolejnych zawodów, dawałem Szajsungowi kolejne szanse, bo myślałem, że to jednostkowe zdarzenia lub trafiłam na felerny egzemplarz, ale od jakiegos czasu powiedziałem STOP. Nigdy więcej wyrobów tej firmy w moim domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się na temat jakości wyrobów firmy Samsung. Jedynie wyrażam zdziwienie ferowaniem ocen czegoś, którego się w ogóle nie widziało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bobcat napisał:

@arkadowski oglądał tego Samsunga z układem AI upskalującym materiał 4K do 8K i opisał swoje spostrzeżenia. To działa i robi wrażenie.

A Ty skąd wiesz, jeśli

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Wszystko jasne. Jak działa AI upscaling 4K -> 8K w Samsungu nie wiem gdyż takowego telewizora w życiu nie widziałem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Wszystko jasne. Jak działa AI upscaling 4K -> 8K w Samsungu nie wiem gdyż takowego telewizora w życiu nie widziałem. Ale wiem że jest do d..y. 

Również nie czytam wątku, ale wiem że jest w nim zero treści.

Nie mam więcej pytań.

Bobcat, czy ja napisałem choć słowo swojej oceny na ten temat ??? Nie dziwię się że strasznie podkoorwiasz ludzi w tym wątku.

1 minutę temu, porlick napisał:

A Ty skąd wiesz, jeśli

 

Cały Bobcat. EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, porlick napisał:

A Ty skąd wiesz, jeśli

Nie zrozumiałeś. Drugi z przytoczonych przez Ciebie cytatów było opisem stanowiska @pmcompa, trawestacją jego słów w pierwszej osobie. Od razu wkleił niepochlebną opinię opatrzone własnym komentarzem "to nie działa i nie robi wrażenia". Dlatego poprosiłem o osobiste spostrzeżenia. A tych (jak się okazuje) brak. Wie tylko że jest źle.

29 minut temu, pmcomp napisał:

Nie dziwię się że strasznie podkoorwiasz ludzi w tym wątku.

Ciebie? Cała przyjemna po mojej stronie. Kogo jeszcze (wspominasz o "ludziach")?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będzie mozna się przekonać już za chwilę wjadą do salonów Sony Centre ZG9. SolPol będzie mocno naciskał by przynajmniej w dużych miastach postawić TV 8K.

Może zamiast kłótni - udac się do salonu, poprosić o demonstrację materiału na 4K i 8K filmu i ocenić.

Z przyjemnością poczytam Waszą opinię. Ważne - nie chodzi o dema 8K, proście o podłączenie do jednego i drugiego odtwarzacza UHD BD z filmem 4K 

Jestem ciekaw Waszych wrażeń.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki chcesz obejrzeć materiał 8K "nie demo"?

Czyli porównanie zwykłego BD-UHD 4K? Czyli ten super TV 8K dzisiaj jedynie do upscalowania?

I na marginesie? Jaki jest sens dokoywania takich porównań na nieskalibrowanych telewizorach, które z założenia musza świecic inaczej?

 

Odpowiedź: ŻADEN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pmcomp napisał:

Jaki chcesz obejrzeć materiał 8K "nie demo"?

Czyli porównanie zwykłego BD-UHD 4K? Czyli ten super TV 8K dzisiaj jedynie do upscalowania?

I na marginesie? Jaki jest sens dokoywania takich porównań na nieskalibrowanych telewizorach, które z założenia musza świecic inaczej?

 

Odpowiedź: ŻADEN.

Nie sposób oczekiwać obiektywnej oceny od osoby, która pochodzi do sprawy z nastawieniem a priori negatywnym i analizuje wszystko co zobaczy na zasadzie: "do czego by się tu można przyczepić, jaki tu znaleźć argument na NIE"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat już ci tu raz pokazałem jak wyglądało porównanie (zapewne sponsorowane) 4K do 8K.  :)
Porównano średniaka 4K do tego Samsunga.....w innych porównaniach nie podano nazw telewizorów. To są rzetelne testy??  :))
Gdy doszło do porównania flagowego Samsunga 4K z tym 8K okazało się że nie jest już tak różowo jak entuzjaści piszą.

Kwestionujesz potrzebę kalibracji porównywanych telewizorów....już na etapie wstępnym profesjonalnej kalibracji można przecież stwierdzić (potwierdzić) czy są to odbiorniki tej samej klasy i czy są odpowiednie do porównań upscalowania. 

11 godzin temu, Bobcat napisał:

...nie czytam wątku, ale wiem że jest w nim zero treści.

W dniu 4.02.2019 o 21:39, Bobcat napisał:

@arkadowski oglądał tego Samsunga z układem AI upskalującym materiał 4K do 8K i opisał swoje spostrzeżenia. To działa i robi wrażenie.

 

Po tym jak komentujesz wygląda na to że piszesz prawdę....dziesiątki artykułów i wpisów, nawet ludzi którzy widzieli te 8K i ten odbiornik, wszystko na nic -  ty i tak masz swoje autorytety....cóż dziwnego jak się nic poza tym nie czyta.   .  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z wpisu Bobcata wynika, że w jego wypowiedziach też tresci nie znajdziemy!

12 godzin temu, Bobcat napisał:

Również nie czytam wątku, ale wiem że jest w nim zero treści

 

Ok. Możemy porównać w sklepie. A czy w nakimkolwiek zgodzą się na takie porownanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o potrzebie kalibracji telewizorów przed dokonaniem porównań jest typowym biciem piany, gdyż jest to sprawa oczywista i trzeba chyba wyłącznie złej woli aby zakładać że celowo tego zaniechano aby osiągnąć z góry zamierzony wynik.

Czynienie zarzutu że telewizory 8K na chwilę obecną będą (u nas, bo przecież nie w Japonii) służyły w zasadzie tylko do upscalingu 4K --> 8K jest nieporozumieniem i kolejnym dowodem, że do zagadnienia podchodzi się z apriorycznie negatywnym nastawieniem. Oczywista, iż natywny materiał 8K da lepszy efekt, ale na chwilę obecną trzeba się zadowolić właśnie upscalingiem. Rzecz bowiem w nie w tym czy materiał wejściowy jest upscalowany ale jak to jest robione, jaki jest efekt końcowy i na ile taki materiał (podciągnięty za pomocą AI do wyższej rozdzielczości) daje jakościowo lepszy efekt od oglądanego w oryginalnym 4K. Ci, którzy mieli okazję oglądać "w akcji" wystawiają ocenę pozytywną. Ci, którzy nie widzieli - autorytatywnie i z góry obwieszczają iż jest to do d..y, albowiem tak im wyszło z teoretycznych dywagacji.

Jakiś czas temu, gdy zaczynało wchodzić FHD sytuacja była podobna. Telewizory już były, programów (satelitarnych, naziemna była jeszcze analogowa) jak na lekarstwo (albo jeszcze mniej), dysków BD także i były z początku bardzo drogie, odtwarzacze BD również, zresztą trwała (na tamtą chwilę jeszcze nierozstrzygnięta) wojna formatów BD vs HD-DVD. Niepodzielnie królowały zwykłe DVD i modny był właśnie ich upscaling. Każdy szanujący się odtwarzacz DVD, każdy szanujący się amplituner kina domowego musiał obowiązkowo być wyposażony w stosowne układy i podzespoły. I jakoś nie słychać było wtedy chóru sceptyków. Nie rozumiem więc dlaczego obecnie przy 8K występuje on z bogatym repertuarem.

Na 8K należy patrzeć jako na stymulator postępu technicznego, gdyż wymusi ono stworzenie kanałów przesyłowych (satelity, Internet, itp) o większej przepustowości, nowych standardów zapisu (PCD???), nowych bardziej wydajnych kodeków i szeregu innych pokrewnych spraw.

38 minut temu, porlick napisał:

Ok. Możemy porównać w sklepie. A czy w nakimkolwiek zgodzą się na takie porownanie?

Możemy spróbować. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicach - ustalmy dogodny dla obu czas i razem pochodzimy po sklepach.

A potem każdy oddzielnie napisze tu swoje refleksje i spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę specjalnie jechał 250km, żeby z Tobą w sklepie oglądać tv. 

Jak będę miał okazję porównać, opiszę wrażenia. Na razie jednak sądzę, że 4k w domowych warunkach to szczyt wymagań, zwłaszcza w odniesieniu do przyzwyczajeń, wielkości uzywanych ekranów, dostępnych treści i rozdzielczosci kątowej ludzkiego oka.

Jak te czynniki się nie zmienią, to 8k będzie jak Ferrari do jazdy po mieście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.