Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej Koper jak na tacy podaje Ci konkretną informację, czemu ze zwiększaniem rozdzielczości ekranu jest to samo. Ciepło. Czyli gorszy HDR. A nawet przy przejściu z 1080 na 2160 - obniżenie jasności, o które sam się odbiłem wybierając w tamtym roku telewizor - nie załapałem się już na Sony fullHD 120Hz 500 nitów, a telewizory 4k, 60Hz, 350 nitów były od nich droższe.

 

Samsung o tym nie wiedział, dlatego pokazał QLED 8K 4000 nitów.

 

nie tylko nie jest komuś potrzebne, ale wręcz potrafi nieść za sobą negatywne skutki.

 

Mało przekonujące. Czy potrzebne zdecyduje rynek. A ponad to czytając historię rozwoju techniki - każda nowość przebijała się przez niechęć i wątpliwości "po co to?".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda nowość przebijała się przez niechęć i wątpliwości "po co to?".

 

A niektóre się nawet nie przebiły :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung o tym nie wiedział, dlatego pokazał QLED 8K 4000 nitów.

Naprawdę nie rozumiesz słowa pisanego, kolejny raz Cię na tym przyłapuję. Pisałem o popularnym sprzęcie. Bo chyba taki masz na myśli pisząc o tym, iż 8k wchodzi drzwiami i oknami pod nasze strzechy? Czy może pisząc to masz na myśli zawsze totalny hi-end?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiesz słowa pisanego, kolejny raz Cię na tym przyłapuję. Pisałem o popularnym sprzęcie. Bo chyba taki masz na myśli pisząc o tym, iż 8k wchodzi drzwiami i oknami pod nasze strzechy? Czy może pisząc to masz na myśli zawsze totalny hi-end?

 

Kiedy tak pisałem? Było, owszem, że puka do drzwi i że szerokim frontem zaczyna wchodzić na rynek.

 

Więc proszę nie nadinterpretować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, luzik, najpierw nie rozumiesz swoich rozmówców przeinaczając znaczenie ich wypowiedzi, później my nie rozumiemy Ciebie - ot, taki poziom dyskusji jak widać. A gdy pytam o dwie - góra trzy cyferki, to kolejna strona na forum zapisana, i odpowiedzi nie ma. Ale od Ciebie pamiętam odpowiedź z zeszłego roku, iż wg Ciebie mam po co czekać na 8k na 55 calach w swoim pokoju z miejscem do oglądania 3,5-4,5 metra od ekranu. Pokazałeś mi w ten sposób, iż naprawdę jesteś zafascynowany ujrzaną przez siebie technologią.

 

Naprawdę nie rozumiesz słowa pisanego, kolejny raz Cię na tym przyłapuję. Pisałem o popularnym sprzęcie. Bo chyba taki masz na myśli pisząc o tym, iż 8k wchodzi drzwiami i oknami pod nasze strzechy? Czy może pisząc to masz na myśli zawsze totalny hi-end?

Kiedy tak pisałem? Było, owszem, że puka do drzwi

Naprawdę? "Puka do drzwi" napisałeś? Internet pamięta to inaczej, i jednak moja pamięć jest mu bliższa od Twojej:

Nie widzę najmniejszego uzasadnienia dla ponoszenia kosztów przechodzenia na 4K w sytuacji gdy 8K już pcha się drzwiami i oknami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajpierw nie rozumiesz swoich rozmówców przeinaczając znaczenie ich wypowiedzi,

Rozumie, ale przeinacza celowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowanie na temat hdr ,hlg,hfr 4k,8k itd.. ,,niektórych,, użytkowników z Maciejem Koprem i przeciwstawianie się mu ,to czysta arogancja ..,,krótko mówiąć jajko mądrzejsze od kury,, ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? "Puka do drzwi" napisałeś? Internet pamięta to inaczej, i jednak moja pamięć jest mu bliższa od Twojej:

 

Racja. Pisałem. O pukaniu do drzwi również. Fakty o których mowa nie mają przypadkiem miejsca?

 

krótko mówiąć jajko mądrzejsze od kury,, ...

 

Tylko kto tu jest kim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pasuje mi ta gloryfikacja technologii 8K i jednoczesne degradowanie 4K do jakiejs "technologicznej przejściówki"

 

Porozmawiaj więc z szefem oddziału na Polskę firmy LG, przy okazji powiedź mu, że opowiada głupoty:

"wg słów szefa LG w Polsce, a także patrząc na trendy innych producentów, to 4K jest jedynie przystankiem w wyścigu o coraz wyższe rozdzielczości"

 

Specjaliści Sharp'a mówią wprost - dzięki 8K jakość obrazu będzie ZAWSZE taka sama, bez względu na odległość z jaką będziemy oglądac treści cyfrowe, a to daje wprost odpowiedź, że zaletą 8K jest obraz ostry jak żyleta z dowolnej odległości.

 

To opinie "durnych" panów z Sharp'a. Sascha Lange wprost wypowiedział się, że "dzięki technologii 8K w przyszłości możliwe będzie tworzenie jeszcze większych ekranów telewizyjnych dla domów bez pogarszania jakości obrazu”.

 

W wyrażanych opiniach wprost określane jest 4K jako pośrednia droga, nie jest to technologia oczekiwana przez wszystkich i musi być w najbliższym mozliwym technologicznie czasie zastapiona.

 

Tak więc dywagacje czy własne przekonanie chcących być uznawanych za znaczących, na przeciw głosom WIELKICH tego świata video znaczą po prostu niewiele.

 

A jak już czytam, że ktoś stawia swoje poglądy ponad opinie wyrażane na NAB Show - najważniejszego wręcz eventu ze świata cyfrowego video - to nie pozostawię to bez dalszych komentarzy.

 

Drodzy Koledzy mozna się obrażać, sprzeczać i udowadniać co się tylko chce na forum tym, czy innym.

Ale rzeczywistość jest taka, że w Cebulandii opinie odnośnie technologii przyszłości siane na forach przez samozwańczych guru znacza tyle, co tuning starego Mercedesa w garażu wujka Mietka na przeciw pracy inżynierów z Aufrecht Melcher Großaspach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj więc z szefem oddziału na Polskę firmy LG, przy okazji powiedź mu, że opowiada głupoty:

 

lol, ty tak na serio?

A co ma powiedzieć szef polskiego LG?

 

Koreańczycy pchają telewizory 8k bo w tym momencie nie mają żadnej sensownej innowacji, a sprzedaż nie może spadać, więc będziemy doić tą krowę jakby od tego zależało nasze życie? :)

 

Specjaliści Sharp'a mówią wprost - dzięki 8K jakość obrazu będzie ZAWSZE taka sama, bez względu na odległość z jaką będziemy oglądać treści cyfrowe, a to daje wprost odpowiedź, że zaletą 8K jest obraz ostry jak żyleta z dowolnej odległości.

 

Czyli mówią wprost, że jak chcesz oglądać z 50 cm to też możesz :)

 

"dzięki technologii 8K w przyszłości możliwe będzie tworzenie jeszcze większych ekranów telewizyjnych dla domów bez pogarszania jakości obrazu”.

 

prawdę mówi, np. takich 250" ekranów.

Wszystko to tu było pisane X razy,

 

Tak więc dywagacje czy własne przekonanie chcących być uznawanych za znaczących, na przeciw głosom WIELKICH tego świata video znaczą po prostu niewiele.

 

Jak ty tych głosów nawet nie rozumiesz xD

 

Ale rzeczywistość jest taka, że w Cebulandii opinie odnośnie technologii przyszłości siane na forach przez samozwańczych guru znacza tyle, co tuning starego Mercedesa w garażu wujka Mietka na przeciw pracy inżynierów z Aufrecht Melcher Großaspach.

 

Dokładnie się z tobą zgadzam więc nie wiem czemu dalej się produkujesz?.

 

A jak już czytam, że ktoś stawia swoje poglądy ponad opinie wyrażane na NAB Show - najważniejszego wręcz eventu ze świata cyfrowego video - to nie pozostawię to bez dalszych komentarzy.

 

Przyznaj się, bierzesz te teksty z podręcznika dla akwizytorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiedzieć szef polskiego LG?

Tak, wiem. Szef LG na Polskę jest głupi, nie zna się, a to wszystko opowiada bo szuka naiwnych na cudowne garnki.

Tak jak vice prezydent Sharp'a. Durnie z nich.

Jak goście z MIT, którzy wieszczą koniec wielu obecnych technologii świata video za dosłownie kilkanaście lat.

Tak, tak. Rozumiem przekaz dnia.

Rzecz jasna z przyjemnością poczekam (jak dożyję - oby) te 7 lat i wrócę jak wspominałem do tej dyskusji.

Obecnie szkoda drzeć szaty - szkoda na to czasu i pieniędzy. Czas jest sędzią najlepszym w temacie wszystkich dywagacji o przyszłości tego świata, bez względu na tematykę i branże.

 

Skoro szef Polskiego LG okaże się głupcem - znajdzie się kilku wielkich na różnych forach i jest szansa na objęcie wolnego wakatu w tej firmie.

Gorzej, jak przyjdzie zmierzyć się z własnymi głupotami po 7 latach.

No ale... ja podejmuję z przyjemnościa to wyznanie, bo Panowie co mi osobiście do tego czy ktoś z Was kupi czy nie te "garnki" sprzedawane ze ściemą.

Jesteście inteligentnymi ludzmi i wiecie co chcecie kupić i na co wydac swoją kasę.

 

Ja z przyjemnością swoją wydam na te idiotyczne garnki licząc przy tym, że ktoś nie będzie mnie "czarował" pseudo jakością - tak jak teraz - wciskając idiotyczne UHD BD z filmami w niewielką lub wcale poprawą jakości lub jak to robi NETFLIX (z którego korzystam od 1 dnia dostępnosci w PL), gdzie z "jakością ma to niewiele wspólnego.

 

8K - jestem na TAK, ale płacąc za to chciałbym otrzymac też odpowiedniej jakości treść cyfrową.

Wy jesteście na NIE, lub twierdzicie "to nie jest tak, że 4K jest przejściowa". OK - macie do tego prawo i ja Wasze zdanie w 100% szanuję.

Dajmy sobie więc czas i powrócmy do dyskusji za kilka lat.

 

Ja wiem co słyszałem i wiem kto o tym mówił. A wybaczcie, spece od Technicoloru to nie są durnie z piaskownicy lub samozwańczy guru z Kopytkowa Wielkiego gdzieś w Cebulandii.

 

Każdy więc niech pozostanie ze swoim zdaniem i w zdrowiu! Poczekamy te kilka lat Panowie, pożyjemy i zobaczymy.

 

Poniższe słowa kieruję do Bobcata - Przyjacielu -nie ma znaczenia co uważasz i jak widzisz świat, ważne byś w swoim przekonaniu odnajdywał szczęście swojego życia.

Są ludzie dla których każdy kolejny krok w technologii przyszłości to ból, sa tacy, których czekanie na "nowe" boli samo w sobie (bo chcemy jak najszybciej dostać nowe).

Ale ani jedna ani druga strona nie przekona siebie do tego, by cierpieli razem :) dlatego włączmy luz i przeczekajmy te kilka lat.

Kto ma rację - przed nami odpowiedź.

 

Panowie - pozdrawiam Was serdecznie w każdej mozliwej "rozdziałce"!

Forum ma być miejscem do wymiany poglądów, nie kłótni i walki o to, kto ma dłuższy nos do przewidywań co będzie za kilka lat.

Wykażmy się zrozumieniem dla każdej ze stron w dyskusji - do tego zachęcam.

 

Z przyjemnością czytam Wasze poglądy, znudzony obecnie jakością 4K (na całkiem niezłej matrycy) z powodu treści jakie są dostępne.

Dlatego ja czekam na nowe, na te ściemnione garnki za bajońską kwotę. Wydam ją jako pierwszy za siebie i być może za Was.

Bo kto mi zabroni być wg. niektórych naiwnym człowiekiem? :)

 

Serdeczności raz jeszcze,

Arek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szef Polskiego LG okaże się głupcem - znajdzie się kilku wielkich na różnych forach i jest szansa na objęcie wolnego wakatu w tej firmie.

 

Co się tak brandzlujesz tym szefem LG? Dał ci potrzymać kluczyki od merca? Szef polskiego LG to jest taka sama funkcja jak szef polskiego nestle, każą mu sprzedawać fit płatki owsiane w których są 4 szklanki cukru, to będzie sprzedawał i opowiadał, ile na tym można schudnąć.

 

Ja z przyjemnością swoją wydam na te idiotyczne garnki licząc przy tym, że ktoś nie będzie mnie "czarował" pseudo jakością - tak jak teraz - wciskając idiotyczne UHD BD z filmami w niewielką lub wcale poprawą jakości lub jak to robi NETFLIX (z którego korzystam od 1 dnia dostępnosci w PL), gdzie z "jakością ma to niewiele wspólnego.

 

lol, 4k w stosunku do FHD to żadna poprawa, ale 8k to dopiero będzie xD

 

Gościu, prawda jest taka, że tu nie wchodzi w grę jakiś abstrakcyjny "postęp" którego ewidentnie masz fetysz, chodzi o to, że sprawa jest policzalna, i nie trzeba czekać 7 lat, i patrzeć co się stanie. Ale od tych wszystkich faktów uciekasz przy każdej okazji i klepiesz kolejne posty z jakimiś pseudofilozoficznymi wywodami. Dostałeś jedno konkretne, proste pytanie i nawet na nie nie miałeś jaj odpowiedzieć.

 

Żenuła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak brandzlujesz tym szefem LG? Dał ci potrzymać kluczyki od merca? Szef polskiego LG to jest taka sama funkcja jak szef polskiego nestle, każą mu sprzedawać fit płatki owsiane w których są 4 szklanki cukru, to będzie sprzedawał i opowiadał, ile na tym można schudnąć.

 

Po pierwsze w/w nie jeździ mercem. Jest wożony/jeździ Hyundai'em.

To tak w ramach informacji. Całkiem prywatnej i bez złośliwości.

Wolę trzymac swoje kluczyki, zresztą nawet i tego nie robię - w obecnych czasach auto otwieram z czytnika linii i odpalam wciskając palcem przycisk. Kluczyk czasem nawet zapominam gdzie jest (w ktorej kieszeni czy może w aktówce).

To jest ta "technologia zła" i wciskanie niepotrzebnych garnków.

 

Co do płatków FIT- mylisz fakty, te płatki są pozbawione sporej ilości tłuszczu, a wg. ostatnich badan - nie węglowodany są problemem, a tłuszcz.

Ja uważam, że problemem jest brak ruchu. Jestem vege w 100%, ciasta przy tym (vege) uwielbiam w nadmiarze.

Ale jako człowiek uprawiający wyczynowo sport wiem, że ile zjesz -tyle musisz spalić :)

 

A Nestle zachęca do życia FIT, nie tylko "żarcia" fit. Bo to nie jest jedzenie dla tych, co szukają DIETY, bo się chcą odchudzać, a dla aktywnych ludzi FIT.

Trzeba odróżniać wymowę produktu.

 

I to na tyle w temacie LG, prezesa tej firmy na PL czy płatków od Nestle.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płatków FIT- mylisz fakty, te płatki są pozbawione sporej ilości tłuszczu, a wg. ostatnich badan - nie węglowodany są problemem, a tłuszcz.

 

lol, próbuj dalej, popsuty zegar w końcu pokaże dobrą godzinę :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A Nestle zachęca do życia FIT, nie tylko "żarcia" fit.

 

Nie będę tego nawet komentował, po raz kolejny powiem tylko:

 

xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, próbuj dalej, popsuty zegar w końcu pokaże dobrą godzinę :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Nie będę tego nawet komentował, po raz kolejny powiem tylko:

 

xD

 

A gdzie napisałem, że cukier jest zdrowy?!

A linki można siać w nieskończoność na poparcie "swojej" tezy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko co to wnosi do tematu "zdrowego życia"?

Liczy się aktywność i umiar.

Cukier jest zabójcą i w dzisiejszych czasach powinien być traktowany tak, jak palenie papierosów.

Ale nie jest, bo stanowi źródło tworzenia przetworzonego pokarmu dla 99,9% produktów spożywczych.

Tylko to nie ten temat i nie te zagadnienia. Proponuję otworzyć na Bocznicy odpowiedni - gdzie będziemy dzielić się ciekawymi spostrzeżeniami co do zdrowego trybu życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem, że cukier jest zdrowy?!

 

Tam gdzie napisałeś, że nie jest problemem?

Ale oczywiście rozumiem, jest niezdrowy, ale problemem nie jest, a w ogóle tłuszcze gorsze, więc płatki które mają 4 szklanki cukru są FIT :)

 

Ja tego nie wytrzymam dłużej ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie napisałeś, że nie jest problemem?

Ale oczywiście rozumiem, jest niezdrowy, ale problemem nie jest, a w ogóle tłuszcze gorsze, więc płatki które mają 4 szklanki cukru są FIT :)

 

Ja tego nie wytrzymam dłużej ;/

 

To łopatologicznie, bo chyba gubisz sens:

Płatki FIT są pokarmem przetworzonym.

Płatki FIT są dedykowane AKTYWNYM, nie będącym na diecie Z NADWAGĄ.

Osoba AKTYWNA w obecnych czasach poszukuje często szybkiego źródła energii - celem zaspokojenie potrzeb energetycznych organizmu będącego np. rano przed treningiem (stąd węglowodany w płatkach).

Zadna ilość cukru nie jest zdrowa, ale BEZ CUKRU płatki te nie miałyby tak długiego okresu przydatności do spożycia, bo cukier jest tutaj swego rodzaju KONSERWANTEM oraz nie dawałyby swego rodzaju "kopa" z rana w postaci węglowodanów.

 

FIT to nie dieta dla grubasków, ludzie FIT bilansują dietę wiedząc ile moga zjeśc cukru i ile muszą spalić energii by uzsykac bilans dnia równy zero lub w strone w jaką sobie ustawili cel.

 

I raz jeszcze - tak, cukeir nie jest zdrowym składnikiem żadnego pożywienia. Ale NA DZIŚ stanowi PODSTAWĘ pokarmów przetwarzanych w 99,9% przypadków.

Pozostaje więc własnoręczne przygotowanie posiłków - ilu ludzi ma na to czas?

Więc siegają po badziew w postaci mleka FIT, płatków FIT i innego gufna. Ważne, by potrafili bilansować sobie swoje posiłki.

 

Na marginesie - mieso też powoduje raka, a jako vege czesto słysze, że niejedzenie mięsa to głupota lub powoduje to "brak siły" (co jest kompletnym idiotyzmem).

 

Zostawmy więc wywody akademickie na temat jedzenia poza tym tematem.

 

Miłej nocy ALL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja Wam, ..wa mać, zazdroszczę - wolnego czasu.

I - jak ja Was pozdrawiam... Najserdeczniej ..

 

To nie może być prawda!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miś1185 dnia 24.09.2018 - 19:21 napisał

"najpierw nie rozumiesz swoich rozmówców przeinaczając znaczenie ich wypowiedzi,"

 

Rozumie, ale przeinacza celowo

 

Wezmę tym razem @Bobcat w obronę by mnie @arkadowski nie oskarżał że uparłem się go atakować.

 

On nie robi tego celowo....jest nadal pod tak silnym wrażeniem (po obejrzeniu 8K w Japonii) że nie potrafi zrozumieć iż z pewnej odległości ten sam materiał filmowy oglądany na telewizorze o rozdzielczości 4K tej samej klasy, spełniającym te same normy techniczne mógłby odnieść takie samo wrażenie, wręcz identyczne wrażenie. Być może nie byłby w stanie wskazać który to 4 a który 8K.

 

Dlaczego tak trwa przy swoim, dlaczego tak sądzi?

Bo obejrzał 4K na jakimś zwykłym telewizorze na sklepowych ustawieniach i podłym demo.

 

To porównanie siedzi mu w głowie, dlatego brnie w swoje modyfikując swoje tezy wkładając w usta innym to czego nie mają na myśli byle tylko nie powiedzieć.....trochę się z tym określeniem zagalopowałem że 4K to nic nie warta przejściówka.

 

Dyskutowanie na temat hdr ,hlg,hfr 4k,8k itd.. ,,niektórych,, użytkowników z Maciejem Koprem i przeciwstawianie się mu ,to czysta arogancja ..,,krótko mówiąć jajko mądrzejsze od kury,, ...

 

 

Tylko kto tu jest kim?

 

Ujemny pisałem ci na PW że następnym krokiem będzie to zakwestionuje autorytet....przewidywalny do bólu. :)))

 

Panie @arkadowski.

 

Kolejne szukanie argumentów na siłę....

Cytowanie specjalistów firm które zarobią krocie na wmawianiu że bez wyższych rozdzielczości nie ma postępu w jakości obrazu jest chwytem poniżej pasa!

 

Jak to działa?

To jest proste; wystarczy wyprodukować gawiedzi telefon 4K z HDR który będzie miał lepszą matrycę pod każdym względem od poprzednika.....choć nikt nie będzie w stanie zauważyć (może przez lupę) różnicy w rozdzielczości fama o lepszości 4K nad HD szybko się rozejdzie. Nikt nie zada pytania dlaczego HD nie ma tego HDR i lepszej matrycy, po co nam rozdzielczość której nie widzimy.....dlaczego nie poprawiamy tych aspektów obrazu które niedomagają? :(

 

Odpowiedź jest prosta.

Tańszym się okazuje poprawianie rozdzielczości niż innych parametrów.....wystarczy gawiedzi wmówić że jej, tej niesamowitej rozdzielczości potrzebują i już interes się kręci.

Tak będzie w branży telewizyjnej 8K, 16K itd. do obłędu....w telefonach to już się udało, to działa. :)))

 

 

8K - jestem na TAK, ale płacąc za to chciałbym otrzymac też odpowiedniej jakości treść cyfrową.

Wy jesteście na NIE, lub twierdzicie "to nie jest tak, że 4K jest przejściowa". OK - macie do tego prawo i ja Wasze zdanie w 100% szanuję.

 

Jeżeli forsowanie 8K ma na celu tylko wydarcie kasy od nas za poprawianie jednego parametru obrazu którego nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać (ze względu na ułomność ludzkiego wzroku w tej materii) to byłbym na nie. Wolałbym mieć niższą rozdzielczość a lepsze pozostałe (wiadomo że teraz jeszcze ułomne w stosunku do możliwości naszego wzroku) parametry.

 

Wiem jednak że prekursor tej technologii i jej główny propagator (NHK) pracuje nad telewizją trójwymiarową opartą na jeszcze większych rozdzielczościach wymuszając niejako przyspieszony postęp w tej dziedzinie u producentów matryc.

Być może "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło."

 

 

Wiem natomiast że my nic nie znaczymy, zostaniemy czy chcemy czy nie zmieleni w trybach marketingu wielkich korporacji i będzie tak jak oni zdecydują nam sprzedać ten towar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie chce mi się Was zgłaszać do usunięcia wpisów za żywieniowe offtopy.

 

Natomiast jestem pewien, że korpo nigdy nie przestaną wprwadzać innowacji dla naszego dobra, więc za małe 15 lat będziemy mówić o 8K jak dziś o divixie czyli mocno niedoskonałej technologii.

 

Przekonuje mnie argument, że 8K będzie wyglądać dobrze bez względu na odległość z jakiej postanowimy je oglądać.

Natomiast dziś i jeszcze przez najbliższych kilka lat rozdzielczość ta nie będzie w pełni obsługiwana z powodu niemożności dostarczenia pełnego sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne materiały można a nawet trzeba w 8K zapisać, można nawet w 16K.

Zapewne można je będzie w przyszłości w 8K nadawać, co z tego gdy ja siedząc w normalnej odległości od telewizora tego co niesie ta rozdzielczość nie doświadczę.....tylko po to ma mieć 8K by mieć komfort i wiedzieć że dysponuję takim zapasem rozdzielczości że gdy nawet podejdę do telewizora nie zobaczę pikseli??

Odległość mam do tv nieco za dużą by wszystkie walory rozdzielczości HD widzieć a mam 50 cali.

Odległości taka że obecnie bez wspomagania (okularów) nie widzę różnicy między SD a HD, gdybym miał 100cali 4K odbierałbym podobnie.

Okulary, no cóż wzrok mi "poleciał" ostatnimi czasy....starość nie radość. :)))

 

 

Wolę by mój telewizor przyszłości miał lepszy kontrast, kolory płynność ruchu.....może kiedyś wreszcie "odzyska" trzeci wymiar. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało rzeczy śmieszy mnie bardziej niż sytuacja, gdy ktoś "wie lepiej" co ja widziałem, co uważam i dlaczego piszę to co piszę.

 

8K miałem okazję widzieć już wiele razy. Na jednym z pokazów stały obok siebie dwa telewizory: jeden pokazywał materiał w rozdzielczości 8K, drugi - ten sam w 4K. Różnica była porażająca.

 

8K z pewnej odległości nie widać? Rozumując w ten sposób można powiedzieć, że niepotrzebne nam nawet FHD. Przecież wystarczy dalej usiąść.

 

Natomiast zarzut, że cytowanie twórców rozwoju technologii i autorów postępu technicznego to "chwyt poniżej pasa" (albowiem wymienionym chodzi wyłącznie o marketing własnych pomysłów) i nie są to żadne autorytety - jest niepoważny i nie zasługuje na uwagę. Są to autorytety znaczenie większego formatu niż (z całym szacunkiem) przywołany przez formułującego takie osobliwe tezy pan Maciej K.

 

Lepszy kontrast i płynność czy większa rozdzielczość? Dziecinne stawianie sprawy na zasadzie "mamusiu czy mam dziś wieczorem umyć ręce czy nogi?". Masz umyć ręce i nogi.

 

Lepszy kontrast, lepsza płynność ruchu i większa rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to autorytety znaczenie większego formatu

 

Chwiałbyś. Sprzedawca telewizorów, który nawet ich fabryki nie widział na oczy, a oprócz telewizorów jest też autorytetem w kwestii pralek, lodówek i pewnie jeszcze klimatyzatorów to jest taki sam autorytet jak zygmunt chajzer w kwestii detergentów :)

 

Ale tak, to jest typowe myślenie audiofila, co tam, że fizyka mówi, że to nie działa(/działa po spełnieniu absurdalnych wymagań nierealnych dla 95% użytkowników), ważne, że pan na branżowej imprezie mówił, że to jest super i rozdawał krówki i długopisy :)

 

Jakbyś kiedyś chciał się odnieść do tematu merytorycznie, zamiast powoływać się na autorytet marketingowców, to tu masz jeden z setek przykładowych artykułów o korzyściach płynących z 8K.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zachęcam do zapoznania się i komentowania, zamiast kolejnego posta o subiektywnych impresjach o ujemnej wiarygodności. Pominąłeś wszystkie te informacje zawarte w postach, teraz chciałbym zobaczyć jak ignorujesz inne źródła :)

 

8K z pewnej odległości nie widać? Rozumując w ten sposób można powiedzieć, że niepotrzebne nam nawet FHD. Przecież wystarczy dalej usiąść.

 

W drugą stronę jest dokładnie tak samo bez sensu - po co ci 8k, będziesz siedział z nosem przyłożonym do tv?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat rozśmieszajmy się nawzajem.....

 

Uważasz że ci co promowali 8K na tym pokazie byli tacy uczciwi że ten pokaz rozgrywał się wg. uczciwych zasad?

Sądzisz że ta matryca 4K była takiej samej klasy co 8K?

 

Ciekawi mnie jeszcze jedno.....wiele razy na przestrzeni ostatnich kilko lat czytałem jak piejesz z zachwytu nad 8K.....nigdy nie pisałeś że na tym pokazie było porównanie tych dwu technologii!!!

 

Znowu tworzysz nowe fakty tylko po to by Twoje było na wierzchu?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadowski przytaczał również kogoś centrali koncernu.

 

Rozumiem, że za merytoryczne uważasz wyłącznie wpisy potwierdzające Twój punkt widzenia i prezentujące Twoją opinię. Widać jesteś zwolennikiem "dyskusji" w stylu zebranie partyjne w czasach tow. Gomułki. Pisz sobie co chcesz, dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia.

 

Powtarzam: dyskutować z tymi którzy wiedzą lepiej ode mnie co widziałem nie zamierzam. Tak, nie pisałem o bezpośrednim porównaniu dwóch stojących obok siebie rozdzielczości gdyż widziałem to dopiero teraz.

 

A najzabawniejsze gdy kłamstwa i manipulacje próbuje zarzucać osoba, która w rozlicznych wątkach na najprzeróżniejsze tematy dała się poznać z takich właśnie praktyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pisałeś że oglądałeś na różnych telewizorach, miały inną wielkość a nie rozdzielczość.....zmieniasz zeznania?

Który raz???

 

 

Natomiast zarzut, że cytowanie twórców rozwoju technologii i autorów postępu technicznego to "chwyt poniżej pasa" (albowiem wymienionym chodzi wyłącznie o marketing własnych pomysłów) i nie są to żadne autorytety - jest niepoważny i nie zasługuje na uwagę. Są to autorytety znaczenie większego formatu niż (z całym szacunkiem) przywołany przez formułującego takie osobliwe tezy pan Maciej K.

 

 

Specjaliści Sharp'a mówią wprost - dzięki 8K jakość obrazu będzie ZAWSZE taka sama, bez względu na odległość z jaką będziemy oglądac treści cyfrowe, a to daje wprost odpowiedź, że zaletą 8K jest obraz ostry jak żyleta z dowolnej odległości.

 

To opinie "durnych" panów z Sharp'a. Sascha Lange wprost wypowiedział się, że "dzięki technologii 8K w przyszłości możliwe będzie tworzenie jeszcze większych ekranów telewizyjnych dla domów bez pogarszania jakości obrazu”.

 

"Specjalista" z tej firmy chce mi wmówić że wyższa rozdzielczość MUSI iść w parze z jakością obrazu którą określają inne parametry.

"Specjalista" tej firmy że powinno mi zależeć na tym że będę miał "ostry obraz jak żyleta" bez pikseli z odległości ok. 60 cm od moich przyszłych 100cali....a mnie wystarczy 120 cm i co mi zrobisz???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskutować z tymi którzy wiedzą lepiej ode mnie co widziałem nie zamierzam.

 

wow, ty widziałeś, a 100k innych osób widziało zupełnie co innego, bardzo wartościowy argument.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.