Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze coś...

W dniu 15.01.2019 o 08:46, Maju napisał:

Proponuję lekturę artykułu, zwłaszcza badań dotyczących tego z jakiej odległości od ekranu występuje efekt "bycia tam" i "realności" obrazu.  W zakresie od 80-100 stopni kąta patrzenia na telewizor dopiero to występuje, stąd do oglądania telewizora z 1.5 m potrzebujemy ekranu 145 cali....co ty na to Bobcat, cóż poczniesz ze swoim 42 calowym 8k gdy stwierdzisz że efektu który tak Ciebie przywiązał do tej technologii na tym maleństwie nie doświadczysz?   :))).

Potwierdzono też (co ciekawe) że 8K  wymusza minimum 120 Hz by obraz ruchu był przyzwoity.....przedstawiono też inne badania potwierdzające to o czym tu wielokrotnie pisano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe że ten powyższy link (gdzie było tyle niewygodnych dla 8K informacji) a pojawił się na stronie alliance 8K  dziwnym trafem przestał mi działać....przypadek ? Nie sądzę.  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczasz akceptowalne granice bezczelności i zakłamania. Tobie nikt nie wytłumaczy że białe jest białe A czarne jest czarne. Na rympał. Wbrew temu co tam napisane i co sam kiedyś pisałeś.

Dyskutuj sobie'dalej, ale już nie że mną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bobcat napisał:

Dziękuję. Maćku. Eleganckim, naukowym językiem potwierdzone zostało to, co od dawna nieudolnie próbowałem uzmysłowić tutaj: że nie o samą tylko rozdzielczość chodzi, że wprawdzie drobnych szczególików już nie dostrzegamy, ale mimo to obraz 8K widzimy jako bardziej naturalny. Powodem jest to "coś" ściśle związane z większą rozdzielczością, czego nie potrafiłem precyzyjnie zdefiniować. Teraz wiemy czym jest owe "coś". Pamiętasz jak wtedy na mnie i na arkadowskiego (który prezentował identyczne stanowisko) wszyscy wsiedli że konfabulujemy?  Jak nas wyśmiewali?

Prześmiewcy i sceptycy (zwłaszcza jeden, szczególnie zaangażowany w niechęć do 8K, mniejsza o personalia) jeśli chcą zachować się honorowo powinni teraz zrobić to, co w Panu Tadeuszu Gerwazy kazał zrobić Protazemu: wejść pod stół i psim głosem odszczekać.

Bardziej w pamięć zapadło mi coś innego - gdy cytowałem artykuły i podobne naukowe publikacje dotyczące rozróżnialności detali z danej odległości to nazywałeś mnie "jajogłowym", a treść "akademickimi wydumkami", natomiast arkadowski wyśmiewał, że ktoś z "pcimia dolnego" próbuje zawrócić rozwój "pokazując jakieś paski".

A teraz, gdy publikacja zgadza się z Twoim/Waszym tokiem myślenia to jest "Dziękuję Maćku za elegancki naukowy język"? To jest właśnie postawa anty-naukowa, w której z automatu neguje się fakty, które są niezgodne z wewnętrznymi przekonaniami :)

P.S. Opisane zjawisko odnosi się tak samo do 8K jak i 4K jak i Full HD jak i SD. Przesunęła się tylko granica z 30cpd na ok. 60cpd, czyli można zwiększyć odległość opisaną we wszystkich publikacjach, które do tej pory przytoczyłem mniej więcej dwukrotnie.

Innymi słowy mając 42" 8K pierwsze podprogowe korzyści zanotujemy z odległości 80cm od ekranu, a nie 40cm (gdzie dopiero dostrzeżemy wszystkie detale na matrycy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Maciej Koper napisał:

A teraz, gdy publikacja zgadza się z Twoim/Waszym tokiem myślenia to jest "Dziękuję Maćku za elegancki naukowy język"? To jest właśnie postawa anty-naukowa, w której z automatu neguje się fakty, które są niezgodne z wewnętrznymi przekonaniami :)

Niepotrzebnie spłycasz i bagatelizujesz sprawę. Skupiłeś się (inni również) wyłącznie na rozdzielczości i wynikającej zeń możliwości dostrzegania drobnych szczegółów. Ja od dawna pisałem, że to nie wyczerpuje całości zagadnienia, że większa rozdzielczość skutkuje jeszcze czymś więcej (czego nie potrafiłem precyzyjnie zdefiniować), co powoduje że obraz 8K (nawet oglądany z większej odległości gdy drobne detale są już niedostrzegalne) jest lepszy niż 4K. 

To nie jest kwestia uznawania przeze mnie tylko takich publikacji, które potwierdzają mój punkt widzenia. Jako ten, kto miał okazję oglądać 8K od samego początku byłem przekonany, że mam rację. Umieszczony przez Ciebie materiał udowodnił, że faktycznie ją mam. Czyżby przyznanie komuś racji nie przychodziło Ci przez gardło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można walić głową w ten mur a on i tak znajdzie jakiś punkt zaczepienia by po wielokroć odwracać kota ogonem jakoby ktoś to tylko do rozdzielczości problem sprowadził....jakby i to padło, pozostanie "koronny" argument "bo ja widziałem".  :)) 


Bezczelne wmawianie (stało się normą) jakobym nie pisał od początku (to co jest potwierdzone badaniami) że 8K nie jest czymś wyjątkowym i pewne zjawiska muszą dotyczyć innych rozdzielczości stało się. Jakbym przytoczył więcej wpisów ten i tak będzie mataczyć że nie napisałem tego co napisałem.....dziecinada!

Godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Innymi słowy mając 42" 8K pierwsze podprogowe korzyści zanotujemy z odległości 80cm od ekranu, a nie 40cm (gdzie dopiero dostrzeżemy wszystkie detale na matrycy).

Trzeba mieć manipulację we krwi by wmawiać że ten fragment sprowadza do dyskusji o samej rozdzielczości. A innego w poście nie znajdziemy...   :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Innymi słowy mając 42" 8K pierwsze podprogowe korzyści zanotujemy z odległości 80cm od ekranu, a nie 40cm (gdzie dopiero dostrzeżemy wszystkie detale na matrycy).

Na tej samej zasadzie ja siedząc zbyt daleko od swojego telewizora  (HD, 50 cali 3m) odnotowuję lepszy (bardziej naturalny) odbiór materiałów HD niż np. SD choć wiadomo że nie wynika to z faktu większej szczegółowości. Bo z tej odległości wszystkich szczegółów jakie oferuje HD nie może być widać.....ale to dla niektórych było i już chyba pozostanie za trudne do zrozumienia. 

Godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Opisane zjawisko odnosi się tak samo do 8K jak i 4K jak i Full HD jak i SD

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maju napisał:

Można walić głową w ten mur a on i tak znajdzie jakiś punkt zaczepienia by po wielokroć odwracać kota ogonem jakoby ktoś to tylko do rozdzielczości problem sprowadził....

Z Tobą notoryczny kłamco i perfidny manipulancie który wypiera się własnych wpisów rozmowę definitywnie zakończyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osobą która notorycznie wmawia mi swoje własne projekcje rozmowy nie ma i nigdy nie było......na poprzedniej stronie napisałem i zacytowałem co naprawdę miało miejsce a ten mi będzie ubliżał.....ostatni raz, od teraz każdy taki chamski insynuujący wpis będę zgłaszał!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, zauważyłeś, jak bardzo spreparowane były warunki do potwierdzenia tych rewelacji???

Tu dopiero mozna w pełnej rozciągłości mówić o chwytaniu brzytwy!

Ale przecież dla Ciebie to nie na rękę, więc fakt nie istnieje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I kto tu powinien odszczekac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, porlick napisał:

Bobcat, zauważyłeś, jak bardzo spreparowane były warunki do potwierdzenia tych rewelacji???

I kto tu powinien odszczekac?

Pali się Wam pod tyłkiem więc rozpaczliwie chwytacie się już wszystkiego. Przeprowadziłeś kiedyś jakiś eksperyment? Choćby w szkole, na chemii lub fizyce? Zawsze w warunkach laboratorium tworzy się warunki aby badane zjawisko wystąpiło ewidentnie i w sposób nie pozostawiający wątpliwości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahaha!

W domu też zbudujesz taką instalację, by w pelni zauważyć zalety  8k? 

Mi to do szczęścia nie potrzebne- ogladam tv z normalnej odległości. Nie wpychająć nos do ekranu, zalet 8k nie zobaczę. Poza tym, nie jestem egoistą i pozwalam też  na wspólne oglądanie tv, a z odległości zalecanej dla 8k nie jest to za bardzo możliwe bez ekranu na całą ścianę :-(

 

36 minut temu, Bobcat napisał:

Zawsze w warunkach laboratorium tworzy się warunki aby badane zjawisko wystąpiło ewidentnie i w sposób nie pozostawiający wątpliwości.

Jeśli takie warunki są potrzebne, by usunąć wątpliwości, to jak bardzo zdesperowani muszą być producenci tv 8k, by wmówić klientom, że taka rozdzielczość jest im potrzebna? A może chcą sami siebie przekonać, że nie walnęli babola??? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę w domu tworzyć żadnej instalacji. Ja to już zauważyłem oglądając 8K. Ten eksperyment stanowi tylko naukowe potwierdzenie że moje spostrzeżenia były trafne. A Ty jak nie chcesz to sobie 8K nie kupisz. Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ... w domu oglądasz 8K ???

Czy ja dobrze czytam, że zakupiłeś telewizor 8K? Brawo TY ... kupiłes technologiczny smieć bez HDMI 2.1.

 

:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to do dzisiaj przeżywa że na jakiś pokazach widział jakieś spreparowane pod publikę demo w 8K.  

A jaka jest rzeczywistość tej technolgii jest tego 70 stron w tym temacie.  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominając o tym co napisał Maciej.

Popatrzmy na obliczenie w moich warunkach, w moim pomieszczeniu dla projektora 4K UHD JVC RS520 i ekranu 118":
 

Ultra HD 4K: około 2.1cm/cal ekranu. 2,1 cm x 118" = 250 cm. Mnożąc przez dwa daje mi to ok. 5m.

Analogicznie dla materiału 8K: około 1,05 cm/cal ekranu. 1,05 cm x 118" = 124 cm. Mnożąc przez dwa daje mi to ok. 2,5 m.

 

Oglądam z ok. 3,5m. Czyli dla meteriału 4K jest OK, dla materiału 8K za daleko.

 

Wnioski wyciagnijcie sami. Będę musiał zwiekszyć przekątną ekranu o ok. 1/3 co spowduje konieczność zakupu duzo jasniejszego projektora i oczywiście większego ekranu. Taki nie wejdzie. Jakos telewizora o przekatnej ok. 160" sobie dzisiaj nie wyobrażam. A gdyby nawet on także nie wejdzie.

 

 

PS. Bobcat, ile ty tam masz dzisiaj cali ... 42? Oprócz inwestycji w duże ekrany czeka cię inwestycja zmiany mieszkania. Dasz radę, masz 8K-motywację ;).

Pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczepcie się łaskawie od moich 42". To że teraz mam obydwa FHD tej wielkości nie przekłada się na przyszłość. Zresztą telewizorów 8K 42" prawdopodobnie nie będzie. A każdy urządza się jak chce i innym nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozdrowieniami dla tutejszych sceptyków:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli program 8K FTA z satelity można na terenie Polski odebrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można odebrać. Tylko jak i na czym obejrzeć? Widziałeś jakiś tuner SAT 8K? Z wyjściem HDMI 2.1? Albo jakiś TV z wejściem HDMI 2.1?

He, he, he ...

 

I CO ???

 

Wieczorkiem zapuszczę coś z BD-UHD. Może np. Hunter Killer?

A Bobact po raz kolejny będzie oglądał demo 8K na telewizorze fullHD.

Każdy ma to co chce ... prawda Bobcat ???

 

 

14 minut temu, Bobcat napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli program 8K FTA z satelity można na terenie Polski odebrać.

kodek MPEG-4/H.264 (nie w HEVC/H.265) - jakiś żart?

Testy w 8K mają miejsce podczas wystawy CSTB w Moskwie w dniach 29-31 stycznia 2019 r. 

 

To sie długo nie naoglądasz. Kolejne demo.

 

:)

 

PS. na tej wystawie czy raczej targach byłem chyba z pięć razy. Tam się lata żeby sie Bieługi napić w miłym towarzystwie przepieknych pań. Na żywo, a nie w ileś-K

 

17 minut temu, Bobcat napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jak juz cytujesz to zacytuj cos o rosyjskiej przestarzałej technologii 4K, z tego samego newsa SATKuriera:

 

 2019-01-30 15:06:30
@ASASC:

Ruscy nie mają 8K. To jest tylko TEST! Prawdopodobnie puszczają tam jakieś zapętlone materiały demo i tyle. To nie jest regularna emisja pełnowartościowego kanału linearnego!

Ruscy mają natomiast 4K. Przoduje w tym zwłaszcza platforma Trikolor TV, która kanały 4K zaczęła wprowadzać parę lat wcześniej niż nasza nc+, a obecnie ma takich kanałów chyba sześć, jeśli sie nie mylę. I zaznaczam, że chodzi o kanały linearne nadawane z satelity, a nie jakieś VOD w internecie. Znacznie lepiej niż nc+, która zaoferowała jeden kanał 4K (z niecałodobowym nadawaniem!) i na razie spoczęła na laurach...

Można psioczyć na Rosję, na sytuację polityczną w tym kraju itp., ale akurat w rozwoju płatnej telewizji Rosja wyprzedza Polskę - niestety.

Rosjan stać na telewizory 4K. Nie wszystkich, oczywiście, ale sporo Rosjan takie telewizory już ma. Zresztą ceny telewizorów 4K są takie same lub nieznacznie wyższe, niż Full HD. Więc kto przy zdrowych zmysłach kupuje dzisiaj Full HD? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pmcomp napisał:

Widziałeś jakiś tuner SAT 8K? Z wyjściem HDMI 2.1? Albo jakiś TV z wejściem HDMI 2.1?

Na rynku japońskim są. I odrębne tunery 8K i telewizory z wbudowanym takim tunerem. Na rynek europejski właśnie zaczynają wchodzić.

14 minut temu, pmcomp napisał:

A Bobact po raz kolejny będzie oglądał demo 8K na telewizorze fullHD.

Podałem to jako ciekawostkę oraz jednocześnie dowód że 8K się rozwija i zdobywa nowe przyczółki. W Japonii jest już regularny program, testy od jakiegoś czasu robi Turcja, teraz również Rosja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bobcat napisał:

Na rynku japońskim są. I odrębne tunery 8K i telewizory z wbudowanym takim tunerem. Na rynek europejski właśnie zaczynają wchodzić.

Gdzie?

Podasz jakiś link? Czy te TV maja HDMI 2.1? Odpowiem ... NIE. Czyli to złomy. Podobnie jak TV 4K wprowadzane na rynek w 2014 i 2015 roku. Dla takich mądrali jak ty.

Ja nie mieszkam w Japonii i z japońskiego nieba nic nie obejrzę. A gdyby nawet to po ichniemu nie kumam.

 

PS. piszesz o tej Japonii co chwilę od samego początku wątku, po co? Ja umiem czytać ze zrozumieniem, nie potrzeba mi sto razy powtarzać. 

PS. w Japonii wybuchła bomba atomowa. A w Australii żyja kangury. Cos to zmienia? NIC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Wolę Russkij Standard Platinum.

To znaczy że nie piłeś nigdy Bieługi.

A raczej na pewno tej:

 

belugagold750__47634__01902.1358534343.1

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Dla takich mądrali jak ty.

Dlaczego znowu rozmawiasz w tonacji agresywnej? Napisałem przecież kiedyś, że kupię telewizor 8K dopiero wtedy gdy będą wyposażone w HDR, HFR, WCG i chyba jakiegoś następcę HDMI 2.1 bo ten (jeśli dobrze zrozumiałem) nie przepuści tego wszystkiego przy 120 fps. 

5 minut temu, pmcomp napisał:

To znaczy że nie piłeś nigdy Bieługi.

A raczej na pewno tej:

Wydaje mi się że miałem okazję spróbować. Ale wolę Platinum. Ostatecznie recepturę produkcji tej wódki opracował sam Dmitrij Mendelejew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

 

Wydaje mi się że miałem okazję spróbować. 

 

Wydaje mi się, że nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Napisałem przecież kiedyś, że kupię telewizor 8K dopiero wtedy gdy będą wyposażone w HDR, HFR, WCG i chyba jakiegoś następcę HDMI 2.1 bo ten (jeśli dobrze zrozumiałem) nie przepuści tego wszystkiego przy 120 fps. 

świetna myśl, zwłaszcza czekanie na te 120 klatek, funkcję która przez następne pół wieku będzie kompletnie bezużyteczna :)

ale spoko, ja na tej zasadzie np. nie podrywam dziewczyn, czekam, aż amber heard do mnie zadzwoni :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Negatywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Negatywny napisał:

czekam, aż amber heard do mnie zadzwoni :)

 

Co to jest Amber Heard?

P.S. Witamy klona Ujemnego na Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pmcomp napisał:

kodek MPEG-4/H.264 (nie w HEVC/H.265) - jakiś żart?

Testy w 8K mają miejsce podczas wystawy CSTB w Moskwie w dniach 29-31 stycznia 2019 r. 

Żartów ciąg dalszy;

"Przepływność wideo wynosi około 51 Mbit/s. Kodek MPEG-4 został wybrany prawdopodobnie ze względu na wykorzystanie materiału firmy Samsung akurat w tym formacie."

Czytaj więcej na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

18 godzin temu, Negatywny napisał:
21 godzin temu, Bobcat napisał:

Napisałem przecież kiedyś, że kupię telewizor 8K dopiero wtedy gdy będą wyposażone w HDR, HFR, WCG i chyba jakiegoś następcę HDMI 2.1 bo ten (jeśli dobrze zrozumiałem) nie przepuści tego wszystkiego przy 120 fps. 

świetna myśl, zwłaszcza czekanie na te 120 klatek....

Przy polityce jaka towarzyszy wprowadzaniu wysokich rozdzielczości (patrz bitrate HD, 4K i "przepływność" 8K, test link wyżej) tych 120 klatek z resztą bajerów ja nie doczekam.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Żartów ciąg dalszy;

"Przepływność wideo wynosi około 51 Mbit/s. Kodek MPEG-4 został wybrany prawdopodobnie ze względu na wykorzystanie materiału firmy Samsung akurat w tym formacie."

Aaaa, rzeczywiście, tego nie doczytałem. Czyli wykorzystują prawie całą przepływność transpondera.

Czyli w H.264 będzie to jakość bardzo dobrego blu-ray'a w fullHD. Niestety kompresja materiału będzie wieksza ponieważ jest to materiał 8K, a nie 2K.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.