Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, porlick napisał:

sądzę, że 4k w domowych warunkach to szczyt wymagań, zwłaszcza w odniesieniu do przyzwyczajeń, wielkości uzywanych ekranów, dostępnych treści i rozdzielczosci kątowej ludzkiego oka.

Jestem innego zdania. 

A przywołany przez @Maciej Koper eksperyment dowiódł, że nie tylko o rozdzielczość kątową (czyli widzenie bardzo drobnych detali) chodzi, ale w grę wchodzi również postrzeganie podprogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z tych odległości i dla wielkości ekranów, które zwykły oglądacz tv stosuje w swoim pokoju.

Przypomnę- to ok 50' i 2,5 - 3,5m.

Żadna podprogówka tu nie zadziała. Sorry, life is brutal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, porlick napisał:

Żadna podprogówka tu nie zadziała. Sorry, life is brutal.

W tej sprawie miarodajne dla mnie jest zdanie profesjonalistów, a nie amatorów jakimi obaj jesteśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

W tej sprawie miarodajne dla mnie jest zdanie profesjonalistów, a nie amatorów jakimi obaj jesteśmy.

W sprawie odległości oglądania powoływałeś się na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Że niby udowodniono postrzeganie 8k z 2x większej odległości, jak wynika z rozdzielczości oka. Poczytaj jeszcze raz, ale tym razem ZE ZROZUMIENIEM, w jak bardzo naciąganych warunkach to zaobserwowano, jaką instalację zbudowano, by to "udowodnić" i wyciągnij tym razem LOGICZNY wniosek, czy w normalnych warunkach zaobserwujesz cokolwiek podobnego. To ewidentne naginanie rzeczywistości, by przekonać ludzi, że 8k jest im do czegokolwiek potrzebne.

Jak widzisz, jestem amatorem, ale mój argument dostarczyli mi SPECJALIŚCI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tam żadnego naciągania i trzeba naprawdę złej woli aby je dostrzec. Pamiętam z liceum, że przy każdym doświadczeniu (w pracowni fizycznej czy chemicznej) tworzyło się niejako "sterylne warunki" aby badane zjawisko wystąpiło w pełnej ostrości i nie było zakłócane przez mało istotne czynniki boczne. 

Przytoczony przez @Maciej Koper materiał jest właśnie tego przykładem. Ponieważ wykazuje niesłuszność tez głoszonych do tej pory przez drużynę sceptyków i rozciera na pył ich argumentację - sceptycy mają do wyboru:

(a) przyznać że nie mieli racji, co byłoby wyjściem honorowym;

(b) brnąć dalej dla osobliwie pojmowanego "zachowania twarzy" próbując materiał kwestionować, podważać, ośmieszać, wykpiwać i wdeptywać w glebę.

Wybrano opcję (b). Co znając przebieg dyskusji i podejście drugiej strony w ogóle mnie nie dziwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc jeszcze raz:

Różnica jakosci pomiędzy 4k i 8k jest widoczna z odległości nie jednej, lecz dwóch wysokości ekranu, więc zamiast do 80cm zobaczę ją w odleglosci do 1,6m. Jak to się ma do srednich odległości w domach? Ano nijak, bo praktycznie nikt tak blisko tv nie stawia kanapy. W dodatku byłoby to ustawienie bardzo egoistyczne, bo tylko osoba siedząca pośrodku obrazu w tej odległości ogląda program w komfortowych warunkach- innym psuje odbiór zły kąt widzenia ekranu.

Mam rację? 

 

Ja do kwestii przydatności 8k podchodzę PRAKTYCZNIE, nie szukam na siłę zalet, które w normalnej eksploatacji są absolutnie nieistotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Mówienie o potrzebie kalibracji telewizorów przed dokonaniem porównań jest typowym biciem piany, gdyż jest to sprawa oczywista i trzeba chyba wyłącznie złej woli aby zakładać że celowo tego zaniechano aby osiągnąć z góry zamierzony wynik.

To niech kolega @arkadowski pokaże mi sklep w Polsce gdzie mają skalibrowane TV co by dokonać takiego porównania. Do tego dwa identyczne BD-UHD playery i dwie takie samy płyty.

:)

He, he, he.

 

4 godziny temu, Bobcat napisał:

Czynienie zarzutu że telewizory 8K na chwilę obecną będą (u nas, bo przecież nie w Japonii) służyły w zasadzie tylko do upscalingu 4K --> 8K jest nieporozumieniem i kolejnym dowodem, że do zagadnienia podchodzi się z apriorycznie negatywnym nastawieniem.

W tych TV 8K, które sa na rynku nie ma HDMI 2.1 więc nie można podać z zewnątrz żadego porządnego materiału 8K.

Te dema, które są tam wpuszczane przez HDMI 2.0 mają mocno ściete w dół parametry. Jak? Wystarczy poczytać specyfikację złącz 2.0 czyli max. 18Gbps. Przez HDMI 2.0 przejdzie chyba jedynie 8K@24 4:2:0 przy 8 bitach, piszę z pamięci.

A to co może wlecieć przez wbudowany tuner SAT jest obcięte przez nadawcę.

 

Więc nie pieprz głupot, że dzisiejsze TV 8K mogą służyć do czegoś więcej niż upscaling rozdzielczości bo kłamisz !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pmcomp napisał:

Więc nie pieprz głupot, że dzisiejsze TV 8K mogą służyć do czegoś więcej niż upscaling rozdzielczości bo kłamisz !!!

Obraz 8K z nawet tak ściętymi w dół parametrami robi wrażenie i udowadnia swą wyższość nad 4K. 

Możemy kontynuować wymianę poglądów jak się odchamisz. Co proszę? Za dużo od Ciebie oczekuję? A to pardon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:

Obraz 8K z nawet tak ściętymi w dół parametrami robi wrażenie i udowadnia swą wyższość nad 4K. 

 

Większego kitu dawno nie czytałem. Znafco i kłamco. He, he, he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie sam nie zaprezentowałeś nic merytorycznego, a jedynie "nie bo nie", gdyż 8K generalnie jest (Twoim zdaniem) bez sensu.

O moich ewentualnych urlopach w wątku decydować będzie kto inny, mianowicie Moderacja. Proszę znać swoje miejsce w szyku.

P.S. Sformułowania w rodzaju "nie pieprz głupot", "kłamiesz", "'większego kitu dawno nie czytałem znafco i kłamco" również podpadają pod Regulamin. To jak? Zgłaszamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja powyzej UDOWODNIŁEM, że w typowych, domowych warunkach 8k nie ma sensu, i to na podstawie badań tak cenionych przez Ciebie profesjonalistów. Wyszło na to, że rzeczywiście piszesz głupoty i klamiesz, że bez wsadzania nosa w ekran, w normalnych warunkach, odróżnisz rozdzielczość 4k od 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

Jedynie Ci się wydaje że cokolwiek udowodniłeś Wielki Teoretyku.

Nie ja- fachowcy z Samsunga. 

Co teraz? Jak już nie po Twojej myśli, to już się nie znają i kłamią? No przykro mi, znów punkt dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bobcat napisał:

Jak na razie sam nie zaprezentowałeś nic merytorycznego, a jedynie "nie bo nie", gdyż 8K generalnie jest (Twoim zdaniem) bez sensu.

Bo dzisiejsza generacja TV 8K jest bez sensu, to technologiczne złomy. Podobnie jak TV 4K z roku 2014.

Zapamietaj to !!!

A jesli Twoim zdaniem nie jest to napisz dlaczego. Ja napisałem dlaczego jest ... bo nie ma HDMI 2.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Bobcat napisał:

P.S. Sformułowania w rodzaju "nie pieprz głupot", "kłamiesz", "'większego kitu dawno nie czytałem znafco i kłamco" również podpadają pod Regulamin. To jak? Zgłaszamy?

Bo kłamiesz, mijasz się z prawdą lub konfabulujesz. Sam wybierz najlepsze określenie.

Dlaczego tak jest udowodniłem powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Bo kłamiesz, mijasz się z prawdą lub konfabulujesz. Sam wybierz najlepsze określenie.

Dlaczego tak jest udowodniłem powyżej.

A Ty będziesz tym oceniającym. Masz jeszcze coś śmiesznego do napisania?

Więc jak? Zgłaszamy? Moderacja oceni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bobcat napisał:

Dobre samopoczucie Cię nie opuszcza. Niech tak pozostanie.

Zdrowy rozsądek również. I poczucie rzeczywistości, w przeciwieństwie do Ciebie. Radzę Ci czasem zejsc z obłoków na ziemię i na chłodno przemyśleć temat, a nie z hurra-optymizmem łykać  wszelkie nowości. Było już wiele takich, które okazały się wtopą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Ja napisałem dlaczego jest ... bo nie ma HDMI 2.1.

Niedawno napisałem jakie warunki będzie musiał spełniać telewizor 8K abym mógł podjąć decyzję o jego zakupie: HDR, HFR, WCG, HDMI 2.1 (a może nawet jeszcze nieistniejący następca 2.2 gdyż 2.1 nie przepuści 120 fps).

O co się więc spieramy skoro się zgadzamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że Twoim zdaniem 8K to malinka, a moim że goowno. Bo na dzisiaj jest goowno. A co na temat 8K mozna wyczytać reszta to marketing, PR i zapowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, porlick napisał:

Było już wiele takich, które okazały się wtopą.

Ach ta nieskrywana nadzieja w Twoim wpisie, że 8K okaże się nią również...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

A Ty będziesz tym oceniającym. Masz jeszcze coś śmiesznego do napisania?

Więc jak? Zgłaszamy? Moderacja oceni.

Ależ zgłaszaj, rób co chcesz. Każde forum potrzebuje swojego Stańczyka. W tym wątku i w tym temacie mu dorównujesz. I traktuj to jako wielki komplement. Masz publikę która cię wielbi i klika lajki aż furczy. Co rzeczywistości nie zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

O to, że Twoim zdaniem 8K to malinka, a moim że goowno. Bo na dzisiaj jest goowno. A co na temat 8K mozna wyczytać reszta to marketing, PR i zapowiedzi.

Mam prawo mieć swoje zdanie. Podobnie jak Ty. 

Teraz, pmcomp napisał:

Każde forum potrzebuje swojego Stańczyka.

 Naczelnego Chama również. Tak więc nie zagrażamy sobie w pełnionych funkcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Mam prawo mieć swoje zdanie. Podobnie jak Ty. 

Ty masz swoje zdanie ale rzeczywistość i fakty sa inne. Ot i cała prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

Ty masz swoje zdanie ale rzeczywistość i fakty sa inne. Ot i cała prawda.

Rzeczywistość I fakty są takie, że 8K coraz szerzej wchodzi na rynek. Czy to się sceptykom podoba czy nie. Sprzeciw z ich strony i udawanie że tego nie widzą nie zatrzyma tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

Ach ta nieskrywana nadzieja w Twoim wpisie, że 8K okaże się nią również...

To nie nadzieja, to zawód, że zamiast postępu na rynek wchodzi bezsensowny bubel- niepotrzebnie wymagający zmiany infrastruktury nadawczej, a i tak niewykorzystywalny przez zdecydowaną większość użytkowników. 

A to, że w końcu wcisną go na rynek, ode mnie nie zależy i to wiem. Nie musisz tego bez przerwy i z uporem przypominać. Na rynku jest i tak za wiele niepotrzebnych bzdur, i to będzie kolejną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzanie na rynek takich bubli przez producentów TV to tzw. ucieczka do przodu. Nalezy pokazac klientowi znowu cos nowego. Wprowadzamy nowe = jestesmy lepsi. Przoduje w tym szczególnie Samsung, który dostał na rynku baty technologią OLED. I nie mając rynkowej odpowiedzi wprowadza takie niedorobione wynalazki w postaci 8K LCD. Drugi ... Sharp to zdechlak, który w TV poza Japonią na rynku nie istnieje. A i tak istnieje tam wyłącznie z powodu ochrony tegoż rynku. W Japonii w sklepie dostepne są wyłącznie TV marek japońskich i ... LG z OLEDem. Samsunga tam nie uświadczysz.

Wracając do meritum. Dopóki nie powstanie "standard" przesyłania i wyświetlania obrazów w 8K, dopóty wszystkie urządzenia będą "niezgodne" i "niedopracowane" technologicznie. I sam standard HDMI 2.1 to dopiero początek. A pamiętajmy, że 8K to nie tylko rynek samych TV czy projektorów ale także soundbarów, amplitunerów i procesorów do kina domowego oraz ... kamer. Więc jak zwykle pierwsze gotowe będą telewizory, a reszta po ok. 1-2 lat.

5 lat - mówie Wam, tyle wody upłynie w Wiśle do pierwszych komercyjnych i rozsądnych zmagań z technologią 8K.

2023/24.

54 minuty temu, Bobcat napisał:

Mam prawo mieć swoje zdanie. Podobnie jak Ty. 

 Naczelnego Chama również. Tak więc nie zagrażamy sobie w pełnionych funkcjach.

Jestem przekonany, że w tym wątku znalazłeś większych oponentów niż ja :). Wystarczy go pobieżnie przelecieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, pmcomp napisał:

Jestem przekonany, że w tym wątku znalazłeś większych oponentów niż ja :). Wystarczy go pobieżnie przelecieć.

Ależ oczywiście że są tu więksi oponenci. Jednakowoż żaden z nich nie prowadzi rozmowy w tak sposób jak Ty: niesympatycznie, z pozycji wyższości i tonem belfra.

Godzinę temu, porlick napisał:

na rynek wchodzi bezsensowny bubel- niepotrzebnie wymagający zmiany infrastruktury nadawczej, a i tak niewykorzystywalny przez zdecydowaną większość użytkowników. 

Wprowadzenie pociągów wielkich prędkości również wymaga zmiany infrastruktury (tory, trakcja, zasilanie, sygnalizacja itp). A i tak przytłaczająca większość pasażerów korzysta z Szybkiej Kolei Miejskiej i pociągów podmiejskich.

43 minuty temu, pmcomp napisał:

Przoduje w tym szczególnie Samsung, który dostał na rynku baty technologią OLED. I nie mając rynkowej odpowiedzi wprowadza takie niedorobione wynalazki w postaci 8K LCD.

Szczerze mówiąc gdybym dziś stał wobec konieczności kupna nowego. telewizora - miałbym bardzo poważny ból głowy: OLED (mówcie co chcecie, cały czas problem wypaleń i powidoków) czy jednak QLED. Na chwilę obecną byłby to remis ze wskazaniem na QLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.