Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bobcat napisał:

każdy miesiąc przynosi nowe informacje o kolejnych krokach na drodze do 8K. Więc żyj dalej w wieży z kości słoniowej.

Ty widzisz tylko te optymistyczne  lub propagandowe.....jak tam sprzedaż 8K,  nadal leży?    :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Maju napisał:

...jak ktoś chce siedzieć w rozsądnej odległości i cieszyć się nie sam a z rodziną z pełni dobrodziejstw 8K (i zainstalować jakieś KD, patrz co pisał @porlick) to nadal musi myśleć o bardzo dużych ekranach.

Zgadza się, choćby kino domowe wymagałoby ekranu 8k o przekątnej grubo powyżej 2,5m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

Co to jest "rozsądna odległość"? To co @Maju raczył uznać słuszne? Czy może to co mnie się podoba?

To, co sam promujesz, a było w badaniach NHK- odległość widzenia zalet 8k, czyli dwie wysokosci ekranu.

Czy tym razem NHK się myli???

A tak, wiem- Ty widzisz 8k z 20 metrów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

A to że masz ostrość ustawioną prawie na maksa "to nie grzech....ale wstyd". :)
Wstyd że mieniący się znawcą tematu nie wie że takie bajery obrazu nie poprawiają i ogląda w ten sposób.  :(  

Nic nowego. Jak zawsze stroisz się w szaty Autorytetu Najwyższego i Ostatecznego Arbitra. Z nominacji własnej.

Ty dyskusje sprowadzasz do personalnych uszczypliwości......a ja merytorycznie.

Każdy szanujący się znawca tematu wie że te "poprawiacze" nic nie dają, każdy poważny testujący (np. @Maciej Koper) zawsze wyłącza je (ustawia na zero) przy testach. To nie ja wymyśliłem....potwierdzi ci to każdy który się na tym zna.  

 

8 minut temu, Bobcat napisał:

Inni natomiast z branży mówią że 8K ma rację bytu od 50".

Może jako monitor.....50 cali to dobre (nieraz za mało, wiem coś o tym bo takowe mam) do HD, branżowcy ściemniają aż miło.....szukają jeleni.    :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, porlick napisał:

To, co sam promujesz, a było w badaniach NHK- odległość widzenia zalet 8k, czyli dwie wysokosci ekranu.

Czy tym razem NHK się myli???

Oni coś zalecali? Nie zauważyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty zauważasz tylko to co jest dla 8K korzystne.....  :))

27 minut temu, Bobcat napisał:

Co to jest "rozsądna odległość"? To co @Maju raczył uznać słuszne? Czy może to co mnie się podoba?

Tu podawałem (przypomniałem) nie tak dawno wykresy badań NHK, wczoraj wkleiłem je w temacie sąsiednim a on dalej swoje.
Jak dziecko.....jak zamknie oczy to mu się wydaje że tego na co patrzy nie ma.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bobcat napisał:

Oni coś zalecali? Nie zauważyłem.

Ślepota wybiórcza???

A kto pisał:

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Z badań NHK nie wynika, że rozdzielczość 8K jest widoczna z 2x  większej odległości niż wynikająca z rozdzielczości kątowej oka. Wynika natomiast że w tej 2x większej odległości rozdzielczość już nie jest dostrzegalna, ale mimo to obraz 8K jest lepszy.

Czyli z odległości większej, jak 2x wysokosc obrazu ani nie rozróżnisz 8k od 4k, ani nie zauwazysz "lepszości" 8k.

To jak, nie ma zalecenia nt odległości, czy jest???

Ojoj, w NHK twierdzą coś, co jest Ci nie na rękę, cholerni ignoranci!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Maju napisał:

Każdy szanujący się znawca tematu wie że te "poprawiacze" nic nie dają, każdy poważny testujący (np. @Maciej Koper) zawsze wyłącza je (ustawia na zero) przy testach. To nie ja wymyśliłem....potwierdzi ci to każdy który się na tym zna. 

A ja je włączam. Ile lat odsiadki za to mi grozi?

Na czym polega "znastwo" i "szanowanie się"? Na potakiwaniu Tobie?

12 minut temu, porlick napisał:

To jak, nie ma zalecenia nt odległości, czy jest???

Wyłącznie stwierdzenie faktów. Nic Onet nie narzucają co próbują robić tutejsi sceptycy 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:

Wyłącznie stwierdzenie faktów. Nic Onet nie narzucają co próbują robić tutejsi sceptycy 8K.

A czy ja coś narzucam?

Tylko wykazałem, że dla używania tv w normalnych, mieszkaniowych warunkach, rozdzielczość większa od 4k jest pozbawiona sensu. Nawet badania, na które tak często się powołujesz o tym mówią, że dla odległości oglądania powyżej 2x wysokość ekranu nie ma absolutnie żadnych zalet zwiazanych z podniesieniem rozdzielczości do 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Każdy szanujący się znawca tematu wie że te "poprawiacze" nic nie dają, każdy poważny testujący (np. @Maciej Koper) zawsze wyłącza je (ustawia na zero) przy testach. To nie ja wymyśliłem....potwierdzi ci to każdy który się na tym zna. 

A ja je włączam. Ile lat odsiadki za to mi grozi?

Na czym polega "znastwo" i "szanowanie się"? Na potakiwaniu Tobie?

Wiem że znowu drwisz ze mnie.....ale grzecznie odpowiem, bo pytasz.....a uczono mnie że na pytania należy odpowiadać, bo butą a broń Boże chamstwem nic nie zyskam.

Wielu tych którzy pisali w internecie o tym jak działa większość poprawiaczy podaje i pokazuje na załączonych obrazkach jak to działa....a raczej na czym polega oszustwo. A uzyskasz złudzenie lepszej ostrości przez pogrubienie konturów.

Co ty zrobisz z tą wiedzą, dobrze znaną poważnym ludziom zajmującym się tą tematyką, naprawdę mnie nie interesuje.

 

Byt nie być gołosłownym....cytat z tekstu testu telewizora z poprzedniej strony'

"Po zaaplikowaniu zalecanych ustawień (opisanych we wstępie), Q9 może pochwalić się bardzo dobrą obróbką obrazu. Wyłączenie redukcji szumów, oraz innych zbędnych „dopalaczy” sprawiło, że obraz trafiał na ekran praktycznie w takiej formie, w jakiej został wypalony na płycie, tudzież nadany w telewizji. Bez jakichkolwiek zmian. Po ustawieniu suwaka ostrości na pozycję „0” nie miało też miejsca jakiekolwiek uwypuklanie krawędzi."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2019 o 08:11, Bobcat napisał:

To marketingowcy zdecydują że 4K będzie owych "bajerów" pozbawione, albowiem będą one implementowane wyłącznie do sprzętu Premium, a ten będzie z definicji tylko i wyłącznie 8K.

No to raz jeszcze, zła wiadomość Bobcat.
Napisałeś niedawno że AI upscaling wprowadzono dopiero w tym roku.....wyprowadziłem Ciebie z błędu przypominając że już wcześniej wprowadzono do telewizorów Q900R....było to też we wcześniejszych przedstawianych w początku 2018 roku.
Nie przypuszczałem że w tym co napisałeś może być trochę racji.

Owszem w tym roku wprowadzono to do modelu Q90R, następcy flagowca Q9FN do którego porównywano tv 8K.
Rozumiesz za tym że....ten telewizor jest 4K, tak 4K z AI upscalingiem....mało tego dodano do niego nie tylko bajer który skutkuje poprawą ostrości, poprawiono też to czym przegrywał poprzednik z tym tv 8K a więc; kąty widzenia i podświetlenie.

 Teraz ten 8K nie ma prawa mieć żadnej przewagi nad nowym flagowcem 4K w upscalingu tej rozdzielczości, ma jedynie prawo z nim wyraźnie przegrać....."pozbawią bajerów", raczysz żartować.  :))
 

"The AI upscaling that Samsung recently introduced with its 8K models will also filter down to the whole 2019 4K QLED range, and it looks impressive in action, reducing noise and increasing sharpness over last year’s models. Even the standard-def content we saw was markedly improved compared to last year’s set. What’s most impressive about the new AI upscaling is that it looks less obviously enhanced and much more natural."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat i tak stwierdzi, że wie lepiej, bo widział, a to jest tylko nic nie warta wiedza książkowa. Że też chce Ci się jeszcze z nim dyskutować...

W dniu 20.02.2019 o 07:33, Bobcat napisał:

Masz w wątku tym i sąsiednim relacje i spostrzeżenia oglądania programów i upscalowanych BD-UHD, nie żadnych dem. Na to w odpowiedzi masz stwierdzenie, że "nie wiedzą co oglądali". Ty za to wiesz, choć tego w życiu nie widziałeś.

Nawet nie zrozumiałeś co napisałem. Tak wiem, bo skalowanie to nie jest jakaś magia, a temat wydaje mi się, że zgłębiłem dosyć dokładnie i to co napisałem to są to moje własne wnioski, a nie wiedza książkowa. Przez kilka lat opisywałem to na swojej stronie o przetwarzaniu wideo i jakości obrazu (stronkę zamknąłem - nie opłacało się dokładać do interesu). Ale Tobie brakuje argumentów, więc potrafisz się tylko naśmiewać. Myślisz, że coś by to zmieniło, gdybym nawet kupił sobie taki tv 8k do domu, żeby sobie potestować? Nie wydaje mi się... nadal uważałbym to samo, a pieniędzy wyrzucać w błoto jakoś nie lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

Teraz ten 8K nie ma prawa mieć żadnej przewagi nad nowym flagowcem 4K w upscalingu tej rozdzielczości, ma jedynie prawo z nim wyraźnie przegrać.....

... zdecydował @Maju. Czy prezesi Samsunga, LG, Panasonica, Toshiby już o tym wiedzą? Zwołali kryzysowe posiedzenia zarządów?

17 minut temu, qbakos napisał:

Tak wiem, bo skalowanie to nie jest jakaś magia, a temat wydaje mi się, że zgłębiłem dosyć dokładnie i to co napisałem to są to moje własne wnioski, a nie wiedza książkowa.

Dobrze, że użyłeś zwrotu "wydaje mi się".

19 minut temu, qbakos napisał:

Ale Tobie brakuje argumentów, więc potrafisz się tylko naśmiewać.

A cóż innego można robić czytając tutejsze "mądrości" autorstwa "specjalistów" z Koziej Wólki?

22 minuty temu, qbakos napisał:

pieniędzy wyrzucać w błoto jakoś nie lubię.

To sobie nie kupisz. Proste.

23 minuty temu, qbakos napisał:

Bobcat i tak stwierdzi, że wie lepiej, bo widział, a to jest tylko nic nie warta wiedza książkowa.

Z ust mi to wyjąłeś. Czyżbyś potrafił czytać w moich myślach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptykom z pozdrowieniami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie z nim tak samo jak z TVP 4K na którym nie było co pokazywać i został zlikwidowany. To są kanały nastawione na wyciągnięcie kasy od potencjalnych klientów, którzy pobiegną do sklepu po tv 8k, żeby to zobaczyć. Pewnie "kilku" się znajdzie i ruch w interesie jest... czym się tu podniecać?

Brak też profesjonalnych kamer, które kręcą w 8K. Większość filmów kinowych nie jest nagranych nawet w pełnym 4K - było niedawno przytaczane takie zestawienie, można było sobie poczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest, ale drogi....nie widać by producenci w sprzęt 4K specjalnie inwestowali, zainwestują w 8K....RAI? Oni liczą na innych.   
cytat;

"Dodajmy, iż Rai ma już własny kanał 4K, uruchamiany okazjonalnie na czas premier filmów i seriali lub ważnych wydarzeń. Przykładowo w marcu na Rai 4K będzie można zobaczyć drugi sezon cyklu dokumentalnego „Meraviglie” oraz odcinki nowego serialu „Imię róży”."
Czytaj więcej na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Materiałów 4K wydaje się być sporo, a kanał jest uruchamiany okazjonalnie (nasz , ten w nc+ częściej nadaje obraz kontrolny niż program) ....to należy się chyba spodziewać że ten 8K zaistnieje tam kilka razy do roku.  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrozumiesz że między argumentami na "nie" a pokazywaniem że "za wcześnie" jest kolosalna różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym decydują producenci. Czy aby tylko oni?

O produkcji tv 3d też zadecydowali. O zaniechaniu jej zadecydowali klienci, którzy stwierdzili, że to bzdura nie dająca zadnych korzyści.

O tv 8k też będzie decydował rynek- sami producenci mogą sobie klepać, co im się podoba, jednak jak sam powtarzasz jak katarynka- OBOWIĄZKU KUPOWANIA NIE BĘDZIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, Maju napisał:

"Teraz ten 8K nie ma prawa mieć żadnej przewagi nad nowym flagowcem 4K w upscalingu tej rozdzielczości, ma jedynie prawo z nim wyraźnie przegrać....."

... zdecydował @Maju. Czy prezesi Samsunga, LG, Panasonica, Toshiby już o tym wiedzą? Zwołali kryzysowe posiedzenia zarządów?

Znowu ten drwiący ton.....zawsze tak będzie jak się będzie okazywać że Twoje tezy są patykiem na wodzie pisane??
Kiedy znowu wyrwiesz z kontekstu jakiś fragment i będziesz pisał coś co udaje poważny komentarz.....przy każdej wpadce?  :)) 

Prezesi tych firm wiedzą doskonale że nie opłaca się "zarżnąć" 4K zanim produkcja matryc 8K nie stanie się bardziej opłacalna, dlatego inwestują w ten sektor do tego zresztą się zdeklarowali przystępując do aliansu 4K.
Dlatego wyposażyli następcę flagowca 4K AI upscaling i poprawili kąty. 
Czyli to wszystko czym górował ten 8K nad poprzednikiem.....gdybyś czytał recenzje, testy i wyciągał logiczne z nich wnioski byłoby to dla Ciebie jasne Watsonie dlaczego napisałem że; "...
ten 8K nie ma prawa mieć żadnej przewagi nad nowym flagowcem 4K..." 
 

16 godzin temu, qbakos napisał:

Że też chce Ci się jeszcze z nim dyskutować...

Przyzwyczajenie.....nic więcej.
Sensu nie ma to żadnego, to fakt.

16 minut temu, Bobcat napisał:

O tym czy za wcześnie czy nie zdecydują producenci oraz (przede wszystkim) rynek. A nie @Maju i jego forumowa kamaryla.

Dlatego ja swoje własne opinie staram się zachowywać dla siebie w przeciwieństwie do Ciebie.
Podaję opinie innych i podaję fakty....jeden z nich niżej.

Rynek już pokazał gest Kozakiewicza.....sprzedaż kiepściutko poszła w ub. roku, oj kiepściutko.    :) 

8 minut temu, porlick napisał:

O produkcji tv 3d też zadecydowali. O zaniechaniu jej zadecydowali klienci, którzy stwierdzili, że to bzdura nie dająca zadnych korzyści.

3D zmagało się szeregiem przeciwności które dotyka w podobnym stopniu 8K (niezbyt dużo materiałów, do korzystania z pełni dobrodziejstwa konieczne duże telewizory, najlepiej projektory).....gwoździem do trumny okazała się konieczność używana okularów. 

Ja oczekuję powrotu 3D w dopracowanej formie.....na pewno będzie większym hitem niż 8K które nie wnosi nic nowego poza wyśrubowaniem rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drwidący ton był, jest i będzie dopóki będziesz Ty i Twoi stronnicy będziecie pisali te swoje farmazony w przeświadczeniu że od Was cokolwiek zależy na rynku 8K.

Wyposażyli flagowca 4K w upscaling? Do 8K znaczy się. Czyli ten model ma tuner 4K, ale matrycę 8K. To w końcu produkcja matryc 8K dopiero "stanie się opłacalna" czy może już jest?

Prawda że prognozy sprzedaży trzeba było skorygować w dół ale nawet te nowe wielkośći nie upoważniają do mówienia o "geście Kozakiewicza". Proszę o wskazanie choćby jednego przykładu (jakiegokolwiek, z dowolnej dziedziny) nowości technologicznej, która od pierwszego dnia sprzedawała się w skali masowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, porlick napisał:

O produkcji tv 3d też zadecydowali. O zaniechaniu jej zadecydowali klienci,

Nie do końca się z tym zgadzam.....wycofanie się z 3D pozwoliło producentom oszczędności na matrycach......zaczęli produkować telewizory na tych 50 Hz......3D wymuszaoy takie o dwukrotnie wyższym odświeżaniu.  :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Drwidący ton był, jest i będzie dopóki będziesz Ty i Twoi stronnicy będziecie pisali te swoje farmazony w przeświadczeniu że od Was cokolwiek zależy na rynku 8K.

My wiemy, ze to nie od nas zależy i pisaliśmy to wielokrotnie. Krowa by zrozumiała, a do Ciebie to nie dociera?

To, że coś chcą wbić na rynek, a nie jest on na absolutnie przygotowany i jeszcze dlugo nie bedzie, oraz cechy produktu wykluczające korzystanie z większości zalet przez użytkowników to fakt i musisz się również z tym pogodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

Drwidący ton był, jest i będzie dopóki będziesz Ty i Twoi stronnicy będziecie pisali te swoje farmazony w przeświadczeniu że od Was cokolwiek zależy na rynku 8K.

Ty poważnie?
Śmiechu warte.....a gdzieś to wyczytał że coś takiego mogło mi przez myśl przemknąć......najpierw wymyślasz farmazony a potem z nich drwić zamierzasz? Beczka śmiechu....  :))

 

7 minut temu, Bobcat napisał:

Wyposażyli flagowca 4K w upscaling? Do 8K znaczy się. Czyli ten model ma tuner 4K, ale matrycę 8K. To w końcu produkcja matryc 8K dopiero "stanie się opłacalna" czy może już jest?

To świadczy o ignorancji czy ogarniającej Ciebie ciągle potrzebie mataczenia?

Gdzie w tym tekście o tym flagowcu 4K (Q90R) wyczytałeś że ma matrycę 8K......rozumiesz ty w ogóle co to jest ten AI upscaling?
Ręce opadają.  :(

14 minut temu, Bobcat napisał:

Prawda że prognozy sprzedaży trzeba było skorygować w dół ale nawet te nowe wielkośći nie upoważniają do mówienia o "geście Kozakiewicza". Proszę o wskazanie choćby jednego przykładu (jakiegokolwiek, z dowolnej dziedziny) nowości technologicznej, która od pierwszego dnia sprzedawała się w skali masowej.

Służę;
Telewizory HD a potem 4K sprzedawały się lepiej niż prognozowano.

A prognozy sprzedaży 8K weryfikowano w dół już dwa razy.....tego pewnie też już nie pamiętasz że podawałem linki z tymi danymi?   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Maju napisał:

Nie do końca się z tym zgadzam.....wycofanie się z 3D pozwoliło producentom oszczędności na matrycach......zaczęli produkować telewizory na tych 50 Hz......3D wymuszaoy takie o dwukrotnie wyższym odświeżaniu.  :(

Ale klienci przestali kupować, bo po początkowym hurra, u każdego po max dwóch tygodniach okulary lądowały na dnie szuflady a 3d było wyłączone. Zwłaszcza w tv, gdzie okulary były aktywne, bo gdy ktoś chciał zademonstrować swoją nowinkę znajomym, czy samemu coś od czasu, do czasu obejrzeć, okazywało się, że okulary są rozładowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, porlick napisał:

Ale klienci przestali kupować, bo po początkowym hurra, u każdego po max dwóch tygodniach okulary lądowały na dnie szuflady a 3d było wyłączone. Zwłaszcza w tv, gdzie okulary były aktywne, bo gdy ktoś chciał zademonstrować swoją nowinkę znajomym, czy samemu coś od czasu, do czasu obejrzeć, okazywało się, że okulary są rozładowane.

Okulary okularami, poza nimi i tym że do tego by sie cieszyć trójwymiarowym efektem mam za mały telewizor nie mam złych wspomnień związanymi z 3D....a też mam rozwiązanie aktywne.   :)

Pozostała mi w gratisie lepsza matryca bo 100Hz i możliwość wpływania na to jak telewizor reaguje na ruch przez redukcję smużenia i drgań.  
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Maju napisał:

Beczka śmiechu.... 

Przez grzeczność nie napiszę kogo w myśl ludowego porzekadła poznaje się po śmiechu jego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty poczucie humoru i grzeczność....coś nowego.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.