Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Maju napisał:

To świadczy o ignorancji czy ogarniającej Ciebie ciągle potrzebie mataczenia?

Gdzie w tym tekście o tym flagowcu 4K (Q90R) wyczytałeś że ma matrycę 8K......rozumiesz ty w ogóle co to jest ten AI upscaling?
Ręce opadają.  :(

Upscaling to jest sztuczne podbijanie do większej rozdzielczości. Np. DVD do (niby) FHD. Do czego można upscalować 4K? To chyba oczywiste że do 8K. Logiczne więc że taki telewizor musi mieć matrycę 8K. Inaczej byłaby to nikomu do niczego niepotrzebna zabawka.

34 minuty temu, Maju napisał:

Telewizory HD a potem 4K sprzedawały się lepiej niż prognozowano.

A prognozy sprzedaży 8K weryfikowano w dół już dwa razy.....

Proszę o źródło tych rewelacji na temat FHD i 4K. Na temat 8K wiem że korygowano raz. Proszę więc również o źródło w sprawie drugiej korekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

To świadczy o ignorancji czy ogarniającej Ciebie ciągle potrzebie mataczenia?

Gdzie w tym tekście o tym flagowcu 4K (Q90R) wyczytałeś że ma matrycę 8K......rozumiesz ty w ogóle co to jest ten AI upscaling?
Ręce opadają.  :(

Upscaling to jest sztuczne podbijanie do większej rozdzielczości. Np. DVD do (niby) FHD. Do czego można upscalować 4K? To chyba oczywiste że do 8K. Logiczne więc że taki telewizor musi mieć matrycę 8K. Inaczej byłaby to nikomu do niczego niepotrzebna zabawka.

Chyba jednak nie rozumiesz że AI upscaling można  wykorzystać do poprawy uscalowania niższych rozdzielczości (HD do 4K) a inteligentny procesor obrazu może również wpływać na poprawę jakości (ostrość) 4K? 

Gdybyś czytał linki nie miałbyś z tym problemu.  :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Telewizory HD a potem 4K sprzedawały się lepiej niż prognozowano.

A prognozy sprzedaży 8K weryfikowano w dół już dwa razy.....

Proszę o źródło tych rewelacji na temat FHD i 4K. Na temat 8K wiem że korygowano raz. Proszę więc również o źródło w sprawie drugiej korekty.

Gdybyś nie szukał w tekstach które piszę tylko i wyłącznie okazji do szybkich pozamerytorycznych ripost pewnie byś zauważył to że takie informacje padły......obiecuję, jak będę miał chwilę czasu to ci to znajdę, przypomnę.

 

Udało się szybciej niż myślałam;

W dniu 27.01.2019 o 16:28, Bobcat napisał:
W dniu 27.01.2019 o 14:29, Negatywny napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ups...

Osoby technologii 8K niechętne z lubością zamieszczają tą jedną i tą samą informację po raz nie wiadomo który. Odgrzewany kotlet.

 

W dniu 28.01.2019 o 08:28, Maju napisał:

Choć nie chcę ale muszę ci przypomnieć jak w kółko podawałeś że 4K to przejściówka i natychmiast zostanie zmiecione przez 8K, to po pierwsze.
Po drugie wcale to nie jest ta sama informacja!!!

Cytuję z linka który podał @Negatywny;

"Nawet na bieżący rok obniżono zakładane prognozy, z 430 tysięcy sprzedanych urządzeń (o których mówiono w prognozach w październiku ubiegłego roku) do 338 tysięcy.
Obniżone oczekiwania co do sprzedaży urządzeń 8K pojawiły się nie bez przyczyny. Podobnie na rok 2018 zakładano większy popyt. Prognozowano sprzedaż na poziomie 18 tysięcy jednostek, przy czym ostatecznie sprzedało się tylko 12 tysięcy (dane za amerykańską spółką giełdową IHS Markit). "

A teraz przypomnę co niedawno podałem (zwracam uwagę że dane za tą samą spółką giełdową);

"Firma analityczna IHS Markit spodziewała się w kwietniu, że do końca 2018 na rynek wejdzie 85 000 telewizorów 8K. Jednak teraz obniżono przewidywany próg do poziomu 18 000 sztuk. Jest to aż 80% różnicy względem oryginalnych oczekiwań. Tym samym zmniejszyła się także oczekiwana przez IHS Markit liczba sprzedanych odbiorników 8K na rok 2019. Londyńska firma spodziewa się, że tego typu sprzęt trafi do 430 000 nabywców, a nie jak pierwotnie zakładała – do 905 000. "
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To znaczy że to kolejne znaczne obniżenie prognoz po niższych wynikach sprzedaży w ub. roku, to po pierwsze.
Po drugie, te (marne) sprzedane na całym świecie 12 tysięcy w ub. roku to (o ile dobrze pamiętam) mniej niż jeszcze wcześniej prognozowano dla samej Japonii (podałbym ten wykres niestety tak popsuto wyszukiwarkę że nie sposób tego znaleźć!)....nawet gdyby je wszystkie sprzedano w Japonii to i tak 12 tyś. odbiorników sprzedanych w kraju gdzie darmowo NHK nadaje w 8K to żenująco niski wynik.

 

 

W dniu 28.01.2019 o 09:26, Maju napisał:
W dniu 27.01.2019 o 16:28, Bobcat napisał:

...zamieszczają tą jedną i tą samą informację po raz nie wiadomo który. Odgrzewany kotlet.

W takim razie przypomnę inny wpis;

"IHS Markit prognozuje, że rynek telewizorów 8K wzrośnie z mniej niż 20 tys. sztuk w 2018 roku do ponad 430 tys. w 2019 roku, a docelowo zbliży się do 2 mln sztuk w 2020 roku. "

Czytaj więcej na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Która to już obniżka prognoz?? Nie ostatnia.....patrz wykres niżej!     :))

IHS_8K_TV_shipment_forecast_by_region_150709

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

Chyba jednak nie rozumiesz że AI upscaling można  wykorzystać do poprawy uscalowania niższych rozdzielczości (HD do 4K) a inteligentny procesor obrazu może również wpływać na poprawę jakości (ostrość) 4K? 

Gdybyś czytał linki nie miałbyś z tym problemu.  :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozumiem. On nie upscaluje 4K do 8K, a jedynie FHD do 4K oraz poprawia jakość obrazu 4K.

Ktoś tutaj pisał że wszystkie procesory i poprawiacze ekranu powinny być wyłączone. Dotyczy to również ostrości gdyż polega ona pogrubianiu konturów. Pamiętasz może kto pisał? Nie @Maju przypadkiem?

Czyli ogólnie: gdy ja sobie włączam poprawiacze oraz podkręcam ostrość w obecnie posiadanych telewizorach FHD -- jest to żałosny przypadek dyletanctwa i godny współczucia dowód mojej ignorancji, ale w TYM akurat telewizorze 4K Artificial Intelligence, poprawianie obrazu (w tym ostrości) jest jego zaletą i chwalebnym dowodem jego wspaniałości. Które to powoduje że wymiata on wszystkie inne modele na światowym rynku.

Jak zwykle podwoje standardy, podwójna miara i podwójna skala ocen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bobcat napisał:

a jedynie FHD do 4K oraz poprawia jakość obrazu 4K.

Jeżeli ten 8K usiłuje (jak pisał arkadowski niezbyt mu to wychodzi) poprawić również SD to pewnie ten ma podobne możliwości.

12 minut temu, Bobcat napisał:

Ktoś tutaj pisał że wszystkie procesory i poprawiacze ekranu powinny być wyłączone. Dotyczy to również ostrości gdyż polega ona pogrubianiu konturów. Pamiętasz może kto pisał? Nie @Maju przypadkiem?

Maju pisał coś na ten temat ale @Bobcat wszystko pomieszał.

Mylisz prymitywne poprawiacze ostrości w jakie wyposażano odbiorniki od dziesiątek lat z zaawansowanym procesorem obrazu i upscanerami które podobno dają radę coś pozytywnego wnosić do obrazu.

15 minut temu, Bobcat napisał:

gdy ja sobie włączam poprawiacze oraz podkręcam ostrość w obecnie posiadanych telewizorach FHD -- jest to żałosny przypadek dyletanctwa i godny współczucia dowód mojej ignorancji, ale w TYM akurat telewizorze 4K Artificial Intelligence, poprawianie obrazu (w tym ostrości) jest jego zaletą i chwalebnym dowodem jego wspaniałości. Które to powoduje że wymiata on wszystkie inne modele na światowym rynku.

Jak zwykle podwoje standardy, podwójna miara i podwójna skala ocen.

  •  poprawiacze w FHD nie wnoszą nic dobrego do dobrego sygnału HD....można przy SD ale  umiarem to stosować.
  • nie wiem czy inteligentne procesory  poprawiają na tyle, że warto je reklamować, jak pisał o tym @arkadowski nie miałeś wątpliwości że to działa, prawda?
  • a może jak dotyczy to 8K to piejesz z zachwytu a jak 4K to krytykujesz...."podwójne standardy, podwójna miara podwójna skala ocen"??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Jak ja włączam to są "prymitywne poprawiacze". Ale gdy dotyczy to modelu który @Maju postawił na piedestale - wtedy staje się to godne pochwały i uznania. Wszystko jasne.

Podwójne standardy również. 

Tak. Gdy chodzi o 8K to pieję z zachwytu, gdyż tam chodzi o upscaling 4K do 8K. A w tym modelu który tak chwalisz jest to zwyczajne poprawianie obrazu 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ty naprawdę nie rozumiesz że masz w telewizorze coś co udaje to co zamontowano  w tych z zaawansowanym  procesorem obrazu? Że masz coś co nigdy nawet nie aspirowało do miana inteligentnego procesora i nigdy nie poprawiło niczego co było porządnie nagrane? Coś co należy wyłączyć i się więcej nie kompromitować....

W modelu 4K inteligentny procesor obrazu nic nie musi poprawiać (patrz upscaling z 4 do 8K), pracuje i pokazuje możliwie wiernie i maksymalnie ostro to co zostało nagrane w tym standardzie. Tyle i aż tyle.

Porównanie do flagowca z ub. roku pokazało że to poprawianie niewiele wnosi. Coś w ogóle wnosiło,  bo nowy telewizor 8K miał te bajery których nie miał poprzednik....czekam na porównanie w pełni porównywalnych telewizorów, Q900R 8K i tego Q90R.
Wtedy może się okazać że nie ma żadnego poprawiania, że z 4K nie da się zrobić 8K.....może się okazać że to lepszy procesor obrazu powoduje że obraz jest lepszy, tak ten przyporządkowany matrycy jak i upscanowany. 

A cała reszta to marketingowa ściema.    :)
 

Jeszcze obiecane (podawane już tu) linki dotyczące sprzedaży HD, 4K w porównaniu do 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Maju napisał:

Bobcat ty naprawdę nie rozumiesz że masz w telewizorze coś co udaje to co zamontowano  w tych z zaawansowanym  procesorem obrazu? Że masz coś co nigdy nawet nie aspirowało do miana inteligentnego procesora i nigdy nie poprawiło niczego co było porządnie nagrane? Coś co należy wyłączyć i się więcej nie kompromitować....

...


Wtedy może się okazać że nie ma żadnego poprawiania, że z 4K nie da się zrobić 8K.....może się okazać że to lepszy procesor obrazu powoduje że obraz jest lepszy, tak ten przyporządkowany matrycy jak i upscanowany. 

Co to jest kompromitacja?

I nie mówimy o upscanningu (co to w ogóle miałoby w tym przypadku być?) lecz o upscalingu. Wypowiadasz się tonem znawcy a w ogóle nie wiesz o czym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czym jest kompromitacja i natychmiast w tym samym poście dajesz odpowiedź.

Zamiast pisać o faktach czepiasz się literówek, zamiast zapytać co mam na myśli (bo ewidentnie się pogubiłeś)  usiłujesz robić "dobrą minę do złej gry".  

 

Zauważyłeś w ogóle że ciągle prosisz o potwierdzenie tego co padało w tym temacie lub udajesz że tego nie pamiętasz a jak to podam  zbywasz to zawsze milczeniem.....a potem nie wiem nawet tego czy to w końcu do Ciebie dotarło.   :))

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Pytasz czym jest kompromitacja i natychmiast w tym samym poście dajesz odpowiedź.

Zamiast pisać o faktach czepiasz się literówek, zamiast zapytać co mam na myśli (bo ewidentnie się pogubiłeś)  usiłujesz robić "dobrą minę do złej gry".  

 

Zauważyłeś w ogóle że ciągle prosisz o potwierdzenie tego co padało w tym temacie lub udajesz że tego nie pamiętasz a jak to podam  zbywasz to zawsze milczeniem.....a potem nie wiem nawet tego czy to w końcu do Ciebie dotarło.   :))

Ależ ja doskonale wiem co to jest kompromitacja: wygłaszanie opinii, które Ty uznajesz za niesłuszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K ma sens jeśli będą rosnąć panele - a to się właśnie dzieje i regularnie od lat.

Zobaczcie jak tanio teraz można kupić telewizor 65 cali - kiedyś za grubą forsę.

Jest popyt na coraz większe ekrany i faktycznie w tym kontekście zwiększanie rozdzielczości ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, porlick napisał:

Tyle tylko, że 8k na ekranie ponizej 80 cali to fikcja pod względem użytkowania.

No widzisz. A niektórzy producenci deklarują że będą mieli w ofercie również 8K 55". Widać nie konsultowali sprawy z Tobą. Całkiem niedawno był tutaj cytat że 8K ma rację bytu od 50".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcą sprzedawac produkt, ktory w normalnej eksploatacji nie może pokazać jakichkolwiek zalet związanych z rozdzielczością 8k- chyba, że bedziesz przed tv siedział sam i w odleglosci poniżej metra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem rozwiązań (jak mawiają Amerykanie) win-win. Tak więc ja sobie kupię 8K np. 55" i będę zadowolony,  podczas gdy Ty sobie nie kupisz a swój czas poświęcisz na zgłębianie akademickich teoryjek oraz lekturę wydumek rozmaitych jajogłowych że 8K w ogóle nie ma sensu. I będziesz również zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy, już nie dziwi ta deklaracja......jeżeli  ktoś korzysta z funkcji "ostrość" w celu "poprawy" obrazu to pewnie sama świadomość że to telewizor 8K takiej osobie wystarczy.....nawet gdy będzie to 42 ".     :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydaje Ci się, że to Ty będziesz decydował telewizor jakiej rozdzielczości kiedyś kupię, jak duży, którą w nim funkcję mam włączyć i jak sobie ustawię pokój w którym będę oglądał - to wyprowadzam z błędu. A Twoje opinie na temat co robię są mi doskonale obojętne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że głupio byłoby Ci się teraz wycofać z uparcie promowanego stanowiska, ale zauważ, Bobcat, że porządny telewizor zwykle nie funkcjonuje samodzielnie, lecz jest  częścią kina domowego. Przyjmując ustawienie kolumn w trójkącie równobocznym względem sluchacza i oglądacza oraz bazę w rozsadnej szerokości 4m, odległość od linii kolumna-tv-kolumna do widza bedzie równa prawie 3m. Przyjmując wyliczenia wg badań "widzialności zalet rozdzielczosci 8k", które sam uznałeś za słuszne i niepodważalne, w tym ukladzie 3m jest rowne dwóm wysokościom ekranu, czyli w przybliżeniu przekątnej. Każdy mniejszy ekran 8k nie pokaze absolutnie zadnych zalet zwiazanych z tą rozdzielczością związanych. To i tak optymistyczny szacunek, bo akustyka wymaga, by kolumny trochę odsunąć od ściany, wiec zwykle tv jest głębiej od linii kolumn.

Może podważysz prawidlowość mojego wyliczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Nie jest mi głupio, gdyż nie mam się z czego wycofywać. 

(1) Ustawianie kolumn na dwóch wierzchołkach trójkąta równobocznego (na trzecim siedzi słuchacz) to stereo, nie kino domowe. 

(2) Wiem, wiele osób ma połączony z telewizorem system stereo i tak ogląda filmy. 

(3) Inni korzystają z soundbara, a wtedy w ogóle mówienie o rozstawieniu głośników traci jakikolwiek sens.

(4) Dlaczego "rozsądna baza stereo" to 4 metry? Skąd ta wielkość? Wygląda na to, że przyjąłeś ją arbitralnie na podstawie danych z sufitu. Albo fusów od kawy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kino domowe też. A może dla dźwięku 5.1 (i wyżej) ogólne zasady akustyki nie obowiązują?

2. Ja też wiem, dlatego tak napisałem.

3. Soundbar to tylko nędzna namiastka i nikt powazny na tym szajsie nie buduje systemu.

4. Jak kogoś stać na tv za 10k+, to i salon ma odpowiednich rozmiarów. 4m to optimum dla nawet średniej wielkosci pokoju- np 30m2.

Dla dobrej stereofonii 3m to za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Ogólne zasady akustyki to pojęcie jak sama nazwa wskazuje ogólne i nie mówi nic o konkretach. W stereofonii głośniki L i R stoją na wierzchołkach trójkąta równobocznego, czyli na kącie 30*. W kinie domowym powinny stać zaleceń THX na kącie 22.5*.

ad. 4 Proszę o źródło informacji jakoby 4 m. to optimum a 3 m. to za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 55" poniżej 2 metrów od ekranu musiałbyś usiąść by zacząć poważną zabawę z 8K i na tej odległości zacząć zabawę z KD, jakie 3 metry???

Chyba że podkręcisz ostrość i zrobisz sobie lepiej.....a wtedy odległość nie gra roli.  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bobcat napisał:

Jeżeli wydaje Ci się, że to Ty będziesz decydował telewizor jakiej rozdzielczości kiedyś kupię, jak duży, którą w nim funkcję mam włączyć i jak sobie ustawię pokój w którym będę oglądał - to wyprowadzam z błędu. A Twoje opinie na temat co robię są mi doskonale obojętne.

Rozumiem......już dawno zrozumiałem.
Zrozumiałem że jeżeli coś ci nie pasuje do tego co sobie wykalkulowałeś to zwyczajnie to odrzucasz. Przecież nikt ci nie będzie mówił że do dużych rozdzielczości konieczne są duże ekrany, a z trzech metrów to HD można oglądać nawet przy 70 calach i będzie dobrze....lepiej niż gdy z tej odległości oglądasz HD 42".
Odrzucasz nawet wtedy gdy to przeczy zdrowemu rozsądkowi, tak jak "poprawianie" jakości obrazu przez "zwiększanie ostrości" regulatorem umieszczonym w telewizorze.   :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Bobcat napisał:

ad 1. Ogólne zasady akustyki to pojęcie jak sama nazwa wskazuje ogólne i nie mówi nic o konkretach. W stereofonii głośniki L i R stoją na wierzchołkach trójkąta równobocznego, czyli na kącie 30*. W kinie domowym powinny stać zaleceń THX na kącie 22.5*.

Strzał w kolano?
Im mniejszy ten kąt, tym dalej od ekranu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) image.thumb.png.24294278ce7f33c093c442ea7d4e0b71.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zarzucasz strzał w kolano, a na poparcie tej tezy umieszczasz materiał potwierdzający to co wcześniej napisałem. Miało być 22* i jest 22*. Ogarnij się może trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

W stereofonii głośniki L i R stoją na wierzchołkach trójkąta równobocznego, czyli na kącie 30*. 

Rozumiem- prawda jest nie na rękę, więc ją wypierasz- jak Płaskoziemcy dowody na kulistość Ziemi.

Poza tym, jakbyś prawidłowo poustawiał glosniki, to nawet ustawiony w maksymalnej odległości postrzegania rozdzielczości 8k, telewizor by Ci je zasłonił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bobcat napisał:

Najpierw zarzucasz strzał w kolano, a na poparcie tej tezy umieszczasz materiał potwierdzający to co wcześniej napisałem. Miało być 22* i jest 22*. Ogarnij się może trochę.

To co napisałeś i nadal piszesz świadczy o tym, że albo nie rozumiesz o czym piszesz, albo zapomniałeś kontekstu rozmowy, albo spierasz się dla zabawy.   :(

Mniejszy kąt niż przy stereo powoduje konieczność zmniejszenia bazy frontów KD w stosunku do stereo do absurdalnie małych odległości, bo odległość siedzenia od ekranu się zwiększy.....przy 55" i odległości mniej niż dwa metry od ekranu odległość kolumn przednich to pewnie też dużo mniej niż dwa metry, będzie mniejsza niż przy stereo.....dlatego napisałem że to strzał w kolano, logika Watsonie.

Takie 8K i KD to nie dość że siedzenie z nosem w ekranie a jeszcze z głową między głośnikami.....  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, porlick napisał:

....jakbyś prawidłowo poustawiał glosniki, nawet w maksymalnej odległości postrzegania rozdzielczości 8k, telewizor by Ci je zaslonił.

Wyobraź sobie teraz 8K na 55" i prawidłowo rozlokowane kolumny przy dedykowanym 22.2.....   :))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

ad. 4 Proszę o źródło informacji jakoby 4 m. to optimum a 3 m. to za mało.

Własne doświadczenie we wlasnym pomieszczeniu. Może u kogoś innego będzie inaczej, ale u mnie przy 3m przestrzenność nie była tak dobra, jak przy szerszym rozstawie. Trójkąt oczywiście równoboczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, porlick napisał:

Czyli mając JEDNOCZEŚNIE prawidłowo ustawione glosniki i tv 8k, to albo tv zaslania glosniki, albo glosniki zasłaniają ekran.

 :-)

Na szczęście dla niego tak źle nie będzie.....ale nie sposób odnieść wrażenia że jeśli nawet coś takiego można ustawić to tylko w niewielkim pokoju lub jakiejś "kiszce" (w poprzek).
Będzie to "KD" dla jednej, góra dwóch osób.....  :)

Jak chce więcej skorzystać z 8K (odległość siedzenia mniej niż 1.5 wysokości ekranu, badania NHK) to zaczynają się schody i to co piszesz zaczyna mieć głęboki sens.  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.