Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Bobcat napisał:

Tak. Na bezmiar głupoty jaką tutaj piszesz tonem autorytetu.

JA ????

Wszycy widza ile ty tu postow nastukales i jaka masz popularnosc polityczną czyli polubienia. Do piet ci nie dorastam. Całe szczęście.

 

 

 

CZEKAM NA CIETĄ RIPOSTĘ W TEMACIE KABLI 8K Z MOJEGO OSTATNIEGO POSTA.

Doczekam sie? Dasz radę?

 

PODYSKUTUJMY ... będzie miło. A w tym temcie trafiłes na eksperta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobcat

 

Zyjesz tam?

Pytam bo nie bede mial z kim polemizowac. Szkoda.

A wlasnie slucham z analogowej tasmy matki na studyjnym Studer'ze Orkistry Gustava Broma.

Dalej chcesz dyskutować nt. konwersji DA i wpływu na odsłuch przy róznych kablach przy analogu!?

Mieszkam pod Warszawą, zapłacę za Twój dojazd jesli masz daleko, przyjedź, sam posłuchasz. Nie ma lepszego źródła dźwięku.

Serdecznej dobrej nocy zyczę.

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pmcomp napisał:

Nie lubisz ich? Twoje prawo ale uważaj bo ręka prezesa media tez kontroluje, he, he

A Ty Waszczykowskiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka jest passe ... bardziej merytorycznie poproszę,

Kiedy do mnie wpadasz? Wyciągam gałązke oliwną.

 

Zauważam, ze zaczynasz cytować wybiórczo. Nie nadążasz?  Może pomóc?

4 minuty temu, Bobcat napisał:

A Ty Waszczykowskiego?

Myśl ci chyba uciekła ...  nie zakumałem ...

6 minut temu, Bobcat napisał:

A Ty Waszczykowskiego?

Znowu miszcz ostatniego słowa ... szkoda że nie w aktualym temacie wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pmcomp napisał:

czy pomiedzy materialem 8K przepuszczonym przez HDMI 2.0 w obecnym TV 8K Samsunga czy Sharpa a metrialem 8K przez HDMI 2.1 w owych TV Samsunga czy LG będzie różnica czy nie będzie? Przecież to tez kable ?!? Pytam jak najbardziej powaznie.

Nie pytasz poważnie tylko rżniesz głupa. HDMI to są strumienie cyfrowe. 2.0 ma mniejszą przepustowość i się nie wyrabia. Czy przy sygnałach analogowych (interkonekty, kable głośnikowe) jest jakiś problem? Można w ogóle o tym mówić?

7 minut temu, pmcomp napisał:

Kiedy do mnie wpadasz? Wyciągam gałązke oliwną.

Po co? Aby mi osobiście powiedzieć że dla Ciebie jestem nikim co byłeś łaskaw napisać? Zapraszaj godnych swojego geniuszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bobcat napisał:

Nie pytasz poważnie tylko rżniesz głupa. HDMI to są strumienie cyfrowe. 2.0 ma mniejszą przepustowość i się nie wyrabia. Czy przy sygnałach analogowych (interkonekty, kable głośnikowe) jest jakiś problem? Można w ogóle o tym mówić?

Po co? Aby mi osobiście powiedzieć że dla Ciebie jestem nikim co byłeś łaskaw napisać? Zapraszaj godnych swojego geniuszu.

Pokzuję ogarek wiedzy wszystkim potrzebującym i nieoswieconym. Ty jestes jak znalazł ? .

Ja nie pytam o przepustowość tylko o wyswietlanie sygnału 8K. Z tego co pamietam twierdziles ze dzisiejsze TV 8K są OK do wyswietlania 8K, Japonia rządzi, czyli ich HDMI sie nadaje, nieprawdaż? Mam szukać i cytować czy skomentujesz.

Wiesz, o ten ogarek biega, he, he.

Nt. mojego odsłuchu z taśmy i ew. kabli połączeniowych nie masz żadnego komentarza? Dalej twierdzę, że robią ogromną różnicę a Twój YT Guro zamieńiał analog na cyfrę na swoim filmie. Jak jest?

 

 

Tylko moze tym arzem nie cytuj wybiorczo tylko odnies sie do całosci?

 

 

Kiedy do mnie wpadasz? Jakiego łyskacza albo jakie winko lubisz i co mam przygotować? Uprzedziłem żonę ... comberki jagnięce będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pmcomp napisał:

Pokzuję ogarek wiedzy wszystkim potrzebującym i nieoswieconym. Ty jestes jak znalazł ? .

A ja wiedzę pobieram od mądrzejszych od siebie. Ty więc odpadasz jako niespełniający tego (podstawowego) kryterium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bobcat napisał:

Nie pytasz poważnie tylko rżniesz głupa. HDMI to są strumienie cyfrowe. 

 

Jesteś pewien? A ja twierdzę, ze kable HDMi są z miedzi. 8 przysyłają sygnały audio i video.

To Twój guru rżnie głupa i zamienia po drodze analog na strumienie, nieprawdaż? I potem porównuje. A dlaczego nie porównał sygnałow analogowych?

Słucham?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pmcomp napisał:

Ja nie pytam o przepustowość tylko o wyswietlanie sygnału 8K.

To chyba oczywiste że HDMI mający niewystarczającą przepustowość będzie degradował sygnał. Albo go w ogóle nie przepuści. Tylko co to na wspólnego w wpływem kabli na dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bobcat napisał:

A ja wiedzę pobieram od mądrzejszych od siebie. Ty więc odpadasz jako niespełniający tego (podstawowego) kryterium.

Znowu wybiórcze cytowanie i odpowiedz na to co wygodnie ... żałość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bobcat napisał:

To chyba oczywiste że HDMI mający niewystarczającą przepustowość będzie degradował sygnał. Albo go w ogóle nie przepuści. Tylko co to na wspólnego w wpływem kabli na dźwięk?

 N ie wiem, ty mi powiedz ... i twoj guru ktory zamienil analog na cyfre. Taka sama jak w HDMI.

1 minutę temu, Bobcat napisał:

Prawda boli?

Miszcz ostatniego slowa?

He, he, he ...

 

Pamietaj bobcat ... internet pamietliwy jest ... "kazdy" to przeczyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro jedziecie chłopaki... ale co by nie mówić Bobcat zakrzykuje każdego w tym wątku. W końcu ktoś zrobił to z nim, aż lekko zaniemówił ?

Co do kabelków to jakimś ekspertem nie jestem, może z 5-6 testowałem. 3 z nich grały identycznie, mimo że różnice w ich brzmieniu były barwnie opisywane przez prasę audio. Natomiast w dwóch przypadkach różnica była tak wyraźna, że nie było o czym mówić. Jeden grał chłodnym odbasowionym dźwiękiem, drugi wręcz odwrotnie - podbijał pięknie basy i grał "analogowo" (Monster 450i - gra u mnie nadal na frontach i centralu). Tak więc gadania tego Pana że wszystkie kable grają tak samo niech sobie wsadzi... wiadomo gdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobcat.

 

Jak na razie nie odpowiedziales na zadne moje merytoryczne pytanie w naszym spdzisiejszym sporze.

Teraz sobie juz daruj bo znowu bedziesz miszczem ostatniego slowa.

OFF. Slucham muzy nie ciebie. Analogowej. Ty tego nie pojmujesz.

4 minuty temu, qbakos napisał:

Ostro jedziecie chłopaki... ale co by nie mówić Bobcat zakrzykuje każdego w tym wątku. W końcu ktoś zrobił to z nim, aż lekko zaniemówił ?

Co do kabelków to jakiś ekspertem nie jestem, może z 5-6 testowałem. 3 z nich grały identycznie, mimo że różnice w ich brzmieniu były barwnie opisywane przez prasę audio. Natomiast w dwóch przypadkach różnica była tak wyraźna, że nie było o czym mówić. Jeden grał chłodnym odbasowionym dźwiękiem, drugi wręcz odwrotnie - podbijał pięknie basy i grał "analogowo" (Monster 450i - gra u mnie nadal na frontach i centralu). Tak więc gadania tego Pana że wszystkie kable grają tak samo niech sobie wsadzi... wiadomo gdzie.

Miszcz kszykacz. Dobrej nocy zyczę.

Ja po prostu nie cierpie jak ktos pluje i wmawia ze to deszcz.

Pa. Szkoda twojego czasu na czytanie tych wypocin. To samo goofno jest. Ale jak mam czas i chec to radze sobie i tępię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, qbakos napisał:

Ostro jedziecie chłopaki... ale co by nie mówić Bobcat zakrzykuje każdego w tym wątku. W końcu ktoś zrobił to z nim, aż lekko zaniemówił

Jak zawsze gdy mam do czynienia z pewnym siebie chamstwem. Nie mam doświadczenia w tych sferach. Nie bywam.

8 minut temu, pmcomp napisał:

 N ie wiem, ty mi powiedz ... i twoj guru ktory zamienil analog na cyfre. Taka sama jak w HDMI.

Gdzie HDMI zamienia analog na cyfrę gdy źródło jest cyfrowe?

10 minut temu, pmcomp napisał:

Pamietaj bobcat ... internet pamietliwy jest ... "kazdy" to przeczyta.

No to co?

22 minuty temu, pmcomp napisał:

Z tego co pamietam twierdziles ze dzisiejsze TV 8K są OK do wyswietlania 8K, Japonia rządzi, czyli ich HDMI sie nadaje, nieprawdaż? Mam szukać i cytować czy skomentujesz.

Kłamiesz. 

Tak telewizory japońskie są OK do wyświetlania 8K gdyż jedynym na chwilę obecną źródłem takiego sygnału jest satelita i mają wbudowany tuner satelitarny. Więc przez HDMI nic nie przechodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pmcomp napisał:

Szkoda twojego czasu na czytanie tych wypocin. To samo goofno jest. Ale jak mam czas i chec to radze sobie i tępię.

Samokrytyka godna uznania.

Właśnie widać jak sobie radzisz. Woda sodowa uderzyła do główki?

Miło patrzeć jak wyznawcy sekty kablarzy rzucają się niczym wesz na grzebieniu gdyż zakwestionowano podstawy ich religii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Uuuuuuu ... starcie geriatryków? Pamietacie te dwa filmy ... Grumpie old men czy jakos tak? Moze za tydzien wydadzą w 8K, na pewnoobejrzę na swoim Rubinie 21". Będzie bomba.

Sory, ale tak rozmawiać nie będę. Ishiwata młodszy nie jest. Pa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewną siebie bufonadą która nie toleruje jakiegokolwiek zdania odmiennego od ich jedynie słusznego - szkoda czasu rozmawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek6 napisał:

Leciutko was podpuścić a efekty widać.

Dziękuję że przyznałeś że z tymi kablami wyskoczyłeś tylko po to by ratować @Bobcat z opresji.  :)))

10 godzin temu, pmcomp napisał:
10 godzin temu, stench napisał:

Panowie proponuję wrócić do tematyki 8K, bo inaczej moderacja będzie musiała czyścić wątek.

Nie Panowie tylko ... Bobcat. On tu króluje od poczatku. Czyszczenie tego wątku to jakies 2/3 do smieci. Robcie co chcecie.

Święte słowa.   :)))

9 godzin temu, pmcomp napisał:

Dalej chcesz dyskutować nt. konwersji DA i wpływu na odsłuch przy róznych kablach przy analogu!?

Mieszkam pod Warszawą, zapłacę za Twój dojazd jesli masz daleko, przyjedź, sam posłuchasz. Nie ma lepszego źródła dźwięku.

@Maciej Koper zaprosił go by mu coś udowodnić. Przyjechał, zobaczył (tzn. nie zobaczył pikseli jak inni) a tu napisał że tak naprawdę nie o piksele tu chodzi.....sądzisz że nie znajdzie wymówki?
A może nie ma wyrobionego aż tak słuchu by w takim teście brać udział, też tacy się zdarzają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi że dodawanie ostrości regulacją kaszani obraz może też nie słyszeć różnicy między kablami.....to drugie bardziej angażuje zmysły, więcej od nich wymaga. 

Znowu "silniczek forum" w akcji.....nie mogłem poprzedniego posta edytować i postów też nie potrafiło sklei choć pisałem jeden po drugim....żenada!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu;

"W następnej dekadzie skończy się era obrazu 2D. W Cannes pokazano jego ostatnie tchnienie?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Jak śmią nie konsultując z @Bobcat traktować 8K jak (nie przymierzając) przejściówkę.....widział to kto!!!!  :))) 

 

I jeszcze raz dla przypomnienia (z linka) zapominalskim jakie odległości zaleca NHK dla różnych rozdzielczości; 

image.thumb.png.1a2f183b22a2c571d69ca4f1cbbb5b8a.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wyprowadzić z błędu. W żadnej opresji nie byłem i nie jestem.

Słyszący wpływ kabli na dźwięk to jest fanatyczna sekta. Sami nie są w stanie przedstawić żadnego dowodu że takowy istnieje ani wskazać prawa fizyki na którym miałby się opierać, pozostaje  tylko niezmienne "ja to słyszę". Jednocześnie nie przyjmują do wiadomości i odrzucają wszystko co pokazuje że nie mają racji:

- rzekome słyszenie to zjawisko autosugestia czyli ma tu coś do powiedzenia psychoakustyka;

- w ślepych testach (powszechnie stosowana metoda badawcza) wykładają się jak muchy, więc albo albo odmawiają uczestnictwa albo je negują, a na pytanie dlaczego nie mają one akurat tutaj zastosowania nie potrafią udzielić żadnej przekonującej odpowiedzi;

- każdy eksperyment dowodzący brak wpływu (przykład: zamieszczony materiał z YouTube) jest przez nich podważany, a zastosowana metodologia dezawuowana, przy czym na pytanie dlaczego potrafią jedynie podać pseudo-naukowy bełkot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać pasuje ci ten OT, zwłaszcza taki gdzie możesz się "wykazać" nie argumentacją a tylko i wyłącznie erystyką.  

- Nie przeczę że są tacy którzy żerują na "kabelkologii" przypisując jej więcej niż wnieść do jakości brzmienia może, ale mówienie o autosugestii jako podstawie zjawiska "słyszenia kabli" świadczy że bardzo pobieżnie poznałeś temat

- Sam też nie poddałbym się ślepemu testowi....z racji tego że nie znam i nie zdążę specyfiki systemu aż tak dobrze poznać by niuanse jakie wnoszą niektóre kable (których też nie znam) wychwycić.....na swoim sprzęcie i kable które znam i owszem jestem w stanie rozpoznać. Wypadałoby napisać "byłbym w stanie w ten sposób rozpoznać", bo od lat słucham muzyki, a nie różnic jakie wnoszą zmiany w sprzęcie czy tym bardziej kable......tak to było ponad 15 lat temu, czyli dość dawno, wtedy też miałem tzw. "słuch absolutny".   :)) 

- Nie słuchałem (oglądałem) tego eksperymentu i nie zamierzam.....trudno zgodzić się z czymś jest dla mnie mocno podejrzane metodologicznie i co praktyka weryfikuje. Gdyby wszystko można było zmierzyć i udowodnić w tak prosty sposób w audio (jak w tym "eksperymencie")  stworzenie idealnie brzmiących klocków to by była "bułka z masłem".  :)

Proponuję na tym ten OT zakończyć lub przenieść do bardziej stosownego wątku.
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maju napisał:

Nie słuchałem (oglądałem) tego eksperymentu i nie zamierzam.....trudno zgodzić się z czymś jest dla mnie mocno podejrzane metodologicznie

Nie oglądałeś ale się nie zgadzasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się można było po bobcacie spodziewać?

W dyskusji o 8k było zbyt dużo logicznych argumentów przeciwko ukochanemu 8k, więc jako "patologicznie nienawidzący" (słowa bobcata) logicznych argumentów, ciągnie dalej offtop, licząc na sklerozę strony przeciwnej. Niedoczekanie.

Bedziemy pamiętać, w razie czego i cytaty znajdziemy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

- Nie przeczę że są tacy którzy żerują na "kabelkologii" przypisując jej więcej niż wnieść do jakości brzmienia może, ale mówienie o autosugestii jako podstawie zjawiska "słyszenia kabli" świadczy że bardzo pobieżnie poznałeś temat

Wprawdzie to poza tematem, ale skoro już jest fragment o grających kablach a dyskutujący tu nie są zwolennikami technicznej oceny pokazującej możliwości formowania brzmienia kablami to może ten pokaz rzuci więcej światła na tych którzy zarzucają innym pobieżne poznanie tematu ;-). Film pokazuje różnicowe porównanie techniki dwóch kabli audio na sygnale muzycznym. O porównaniach plików cyfrowych po przesyle kablami też było sporo napisane z przykładami w innych wątkach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentację przedstawiłem w filmie YouTube, powtórzonym tu przez Lecha. Znamienne jest stwierdzenie @Majuże nie poddałby się ślepemu testowi gdyby nie znał specyfiki systemu. To dowodzi że od samego początku zamierza (tradycyjnie, jak zawsze) mataczyć, chachmęcić i manipulować. Ślepy test polega przecież na tym że nie zna się żadnych szczegółów, a jedyne zadanie osoby poddanej badaniu jest udzielenie zerojedynkowej odpowiedzi tak/nie: rozpoznaję różnicę lub nie.

Mówienie o autosugestii przy badaniu kabli jest jak najbardziej uprawnione. Przypominam eksperyment z winem w Nowym Jorku gdy badani bardzo wysoko oceniali trunek podany im jako z górnej półki i skrytykowali tani gatunek z marketu. Potem się okazało, że w obydwu przypadkach było to jedno i to samo, tanie wino z marketu.

1 godzinę temu, przemak napisał:

Nie oglądałeś ale się nie zgadzasz ?

Znamienne. Nie oglądałem ale wiem że jest to eksperyment podejrzany metodologicznie i się z nim nie zgadzam. 

Potem gość oczekuje że będzie traktowany poważnie.

3 godziny temu, Maju napisał:

I jeszcze raz dla przypomnienia (z linka) zapominalskim jakie odległości zaleca NHK dla różnych rozdzielczości; 

Kiedy te zalecenia zostaną podniesione do rangi obowiązującego aktu prawnego, z przewidzianymi konsekwencjami karnymi za niezastosowanie się?

- Puk puk.

- Kto tam?

- Inspekcja Ultra HD, musimy zmierzyć u pana odległość fotela od telewizora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bobcat napisał:

powtórzonym tu przez Lecha.

Sorry nie zauważyłem że parę stron wcześniej zamieściłeś już ten bardzo ciekawy choć niestety długi film. Warto go pomimo tej długości obejrzeć choć ludzie wierzący w możliwość kształtowania brzmienia kablami mogą poczuć się zawiedzeni.

13 minut temu, Bobcat napisał:

Mówienie o autosugestii przy badaniu kabli jest jak najbardziej uprawnione.

Są jeszcze inne czynniki mogące wpłynąć na usłyszenie różnic bardziej techniczne ale leżące poza techniką kabla. Były bogato omawiane w innych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Film pokazuje różnicowe porównanie techniki dwóch kabli audio na sygnale muzycznym. O porównaniach plików cyfrowych po przesyle kablami też było sporo napisane z przykładami w innych wątkach.

2 godziny temu, przemak napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Nie słuchałem (oglądałem) tego eksperymentu i nie zamierzam.....trudno zgodzić się z czymś jest dla mnie mocno podejrzane metodologicznie

Nie oglądałeś ale się nie zgadzasz ?

 

Dziwne to?
Porównujemy kable czy sygnał po przejściu przez DAC????
Bądźcie poważni.   :)

51 minut temu, Lech36 napisał:

Są jeszcze inne czynniki mogące wpłynąć na usłyszenie różnic bardziej techniczne

To jak to jest.....można usłyszeć różnice czy nie można?    :)))
Jak uzgodnicie jedna wersję to pogadajcie o tym w stosownym temacie.
Bądźcie poważni.  :)))

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Znamienne jest stwierdzenie @Majuże nie poddałby się ślepemu testowi gdyby nie znał specyfiki systemu. To dowodzi że od samego początku zamierza (tradycyjnie, jak zawsze) mataczyć, chachmęcić i manipulować. Ślepy test polega przecież na tym że nie zna się żadnych szczegółów, a jedyne zadanie osoby poddanej badaniu jest udzielenie zerojedynkowej odpowiedzi tak/nie: rozpoznaję różnicę lub nie.

Jasne....jak ślepy test to tylko według zasad jakie ustali @Bobcat
Tylko co fakt na jakim sprzęcie dokonamy ślepego testu ma wspólnego z ustaleniami czy rozpoznam różnicę czy nie?
Swój sprzęt poznałem na tyle dobrze że byłbym w stanie wskazać różnicę między kablami które posiadam i testowałem....istnieją pewnie dziesiątki kabli których bym nie rozpoznał nawet na nim, czy to znaczy że nie można usłyszeć różnicy między kablami na innym sprzęcie? Chyba nie.....tyle OT.
 

 

 

Godzinę temu, porlick napisał:

A czego się można było po bobcacie spodziewać?

W dyskusji o 8k było zbyt dużo logicznych argumentów przeciwko ukochanemu 8k, więc jako "patologicznie nienawidzący" (słowa bobcata) logicznych argumentów, ciągnie dalej offtop, licząc na sklerozę strony przeciwnej. Niedoczekanie.

Bedziemy pamiętać, w razie czego i cytaty znajdziemy ?

Bobcat najbardziej lubi takie dyskusje gdzie nie sposób cokolwiek udowodnić zwłaszcza w rozmowach tu na forum(patrz link niżej)....inne gdzie trudniej o sensowną ripostę zbywa głupawymi tekstami;

55 minut temu, Bobcat napisał:

Kiedy te zalecenia zostaną podniesione do rangi obowiązującego aktu prawnego, z przewidzianymi konsekwencjami karnymi za niezastosowanie się?

- Puk puk.

- Kto tam?

- Inspekcja Ultra HD, musimy zmierzyć u pana odległość fotela od telewizora. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.