Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Maju napisał:

Dziwne to?
Porównujemy kable czy sygnał po przejściu przez DAC????
Bądźcie poważni.   :)

Nie wiem, co porównujecie, urządzenie jest analogowe a w filmie nie ma ani kawałka cyfry poza źródłem sygnału ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maju napisał:

To jak to jest.....można usłyszeć różnice czy nie można?

Możesz usłyszeć różnice które nie wynikają z porównywanej techniki. 

 

5 minut temu, Maju napisał:

Porównujemy kable czy sygnał po przejściu przez DAC????

Cyfrowe sygnały też były porównywane w jednym z wątków metodą różnicową. Jak myślisz jaki był wynik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się przyczepią do czegokolwiek, np. że głośniczki są czarne co jest fundamentalnym błędem metodologicznym. Wiadomo że gdy się broni rzeczy nie do obrony trzeba się chwytać nawet najbardziej niepoważnych argumentów.

40 minut temu, przemak napisał:

Nie wiem, co porównujecie, urządzenie jest analogowe a w filmie nie ma ani kawałka cyfry poza źródłem sygnału ?

To było typowe rżnięcie głupa metodą na bezczela. 

Badamy czy kable mają jakikolwiek wpływ na dźwięk.

A na mój wpis zaraz odpowiedzą że jest "erystyczny" i "niemerytoryczny". Zawsze tak reagują gdy ich wypunktować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wam odświeżyć jakiś temat o kablach których jest tu pewnie kilkadziesiąt....byście mieli gdzie pisać o tym co chcecie?

Komunikuję że też byłem sceptykiem, kable to dla mnie był wymysł cwaniaków chcących na tym zarobić (w dużej mierze tak też jest) powtórzę ostatni raz; to co się kiedyś wydarzyło nie było fatamorganą ani zjawiskiem paranormalnym.....usłyszałem że kabel może mieć wpływ na dźwięk i tego z pamięci nie usunę choćbyście nie wiem jakich argumentów się nie imali.

Koniec, EOT w tej sprawie w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

Wracając do tematu;

"W następnej dekadzie skończy się era obrazu 2D. W Cannes pokazano jego ostatnie tchnienie?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Jak śmią nie konsultując z @Bobcat traktować 8K jak (nie przymierzając) przejściówkę.....widział to kto!!!!  :))) 

 

I jeszcze raz dla przypomnienia (z linka) zapominalskim jakie odległości zaleca NHK dla różnych rozdzielczości; 

image.thumb.png.1a2f183b22a2c571d69ca4f1cbbb5b8a.png

Zamiast o kablach.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Bobcat napisał:

Zaraz się przyczepią do czegokolwiek, np. że głośniczki są czarne co jest fundamentalnym błędem metodologicznym. Wiadomo że gdy się broni rzeczy nie do obrony trzeba się chwytać nawet najbardziej niepoważnych argumentów.

To było typowe rżnięcie głupa metodą na bezczela. 

Badamy czy kable mają jakikolwiek wpływ na dźwięk.

A na mój wpis zaraz odpowiedzą że jest "erystyczny" i "niemerytoryczny". Zawsze tak reagują gdy ich wypunktować.

Według Ciebie, to gdy w badaniu odległości, z której widać zalety 8k wyszło, ze jest dwukrotnie większa, niż wynika z rozdzielczości kątowej oka, to aż piałeś z zachwytu, a jak oponenci dobitnie wykazali, że to odległość za mała na ogólnie przyjęte standardy i dla przekątnej poniżej 80 jest bez sensu ze względu na wygodę użytkowania i niemożliwość ustawienia w kinie domowym, to już te same badania są nieważne i bez sensu?

Hipokryzja na całego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprzedniego mojego posta.

Wcześniej odpowiedzią jaką poczęstował mnie w związku z tym wpisem @Bobcat to było....

31 minut temu, Bobcat napisał:

....typowe rżnięcie głupa metodą na bezczela. 


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Maju napisał:

Komunikuję że też byłem sceptykiem, kable to dla mnie był wymysł cwaniaków chcących na tym zarobić (w dużej mierze tak też jest) powtórzę ostatni raz; to co się kiedyś wydarzyło nie było fatamorganą ani zjawiskiem paranormalnym.....usłyszałem że kabel może mieć wpływ na dźwięk i tego z pamięci nie usunę choćbyście nie wiem jakich argumentów się nie imali.

I co te dwa filmy nie dały Tobie nic do myślenia? Rzeczywiście chyba wiara czyni cuda ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kilka stron temu pisał że 8K ma największy wpływ na jakość obrazu....dla przypomnienia;

5 elementów, które składają się na wysoką jakość obrazu;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, porlick napisał:

Hipokryzja na całego.

Niby dlaczego? Nie zauważyłeś że ja tylko neguję stawianie sprawy na zasadzie obligatoryjnego obowiązku zachowania takiej a nie innej odległości od ekranu. Powtarzam do znudzenia (i nadal zamierzam to robić, może wreszcie do co poniektórych dotrze) że o tym co jest dla mnie dobre, a co nie decyduję ja sam i nikomu nic do tego. Będę chciał to sobie kupię 8K 55", a jak będę chciał inaczej - kupię 88". Będę chciał to będę oglądał z 50 cm, a jak będę chciał inaczej to z 5 m. Przestańcie uszczęśliwiać na siłę.

27 minut temu, Lech36 napisał:

I co te dwa filmy nie dały Tobie nic do myślenia? Rzeczywiście chyba wiara czyni cuda ;-).

Bądź pewien że nie albowiem w sekcie kablarzy obowiązuje inna logika.

30 minut temu, Maju napisał:

Ktoś tu kilka stron temu pisał że 8K ma największy wpływ na jakość obrazu....dla przypomnienia;

5 elementów, które składają się na wysoką jakość obrazu

Takie wykresy można sobie mnożyć, tyle że niewiele z nich wynika. Jaka jest waga każdego z tych 5 elementów? Jego znaczenie? Z tego wykresu wynika, że są one równoważne i tak samo istotne. Otóż jest to nieprawda. Zwiększenie rozdzielczości z FHD na 4K czy z 4K na 8K daje o wiele większą poprawę jakości obrazu niż np. zwiększenie głębi bitowej z 8 do 10 czy z 10 do 12, które (bądźmy szczerzy) mało kto zauważy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bobcat napisał:

Bądź pewien że nie albowiem w sekcie kablarzy obowiązuje inna logika.

W ogóle w sektach obowiązuje inna logika, nie wiadomo która na forum była pierwsza ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie zauważyłeś że ja tylko neguję stawianie sprawy na zasadzie obligatoryjnego obowiązku zachowania takiej a nie innej odległości od ekranu.

O obowiązku, zakazach, nakazach, czy prawie tylko Ty piszesz, w bardzo głupi zresztą sposób.

Ja piszę o bezsensie oglądania 8k z odległości większej od 2H, bo obraz widziany z >2H nie różni się ABSOLUTNIE NICZYM od 4k. A że zwyczajna odległość widz-tv jest zazwyczaj dużo większa od 2H, to łatwo wyciągnąć logiczny wniosek.

Czaisz, czy to dla Ciebie zbyt trudne???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bezsens. Ale kto mi zabroni? Moja kasa, moja decyzja. Po co z  takim zaangażowaniem tłumaczyć ten bezsens? 

Ta "krucjata" zasługuje wyłącznie na kpiny. I tylko to próbuję uzmysłowić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kpiny to zasługuje Twoj upór wobec logicznych argumentów i twierdzenie, że w odległości >2H od tv 8k zostanie cokolwiek,  co sprawi, że będzie sens kupowanie tv 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Takie wykresy można sobie mnożyć, tyle że niewiele z nich wynika. Jaka jest waga każdego z tych 5 elementów? Jego znaczenie? Z tego wykresu wynika, że są one równoważne i tak samo istotne. Otóż jest to nieprawda. Zwiększenie rozdzielczości z FHD na 4K czy z 4K na 8K daje o wiele większą poprawę jakości obrazu niż np. zwiększenie głębi bitowej z 8 do 10 czy z 10 do 12, które (bądźmy szczerzy) mało kto zauważy.

Mało kto zauważy (bądźmy szczerzy) na telewizorze 8K o 55" różnicę między 4K z normalnej odległości.
Gdzie @Bobcat miał okazję porównywać głębię bitową że tonem znawcy nam to że ma małe znaczenie obwieścił (bądźmy szczerzy) nie mam pojęcia.
Gdzie, z czego wywnioskował że "są one równoważne i tak samo istotne" też nie wiem.....(bądźmy szczerzy).

Dużo wynika tylko z tych wykresów, filmików i linków które ON wkleja lub zawiera to treści które są po jego myśli.


 

17 minut temu, porlick napisał:

Czaisz, czy to dla Ciebie zbyt trudne???

Zaczai się i będzie kontynuował......;

3 godziny temu, Bobcat napisał:

.....typowe rżnięcie głupa metodą na bezczela. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak napisałem wczoraj.....cisza, zaczaił się itd.  
Nie dziwię się jak napisało się takie głupoty to tylko wypada nabrać wody w usta i przeczekać.

Przypomnijmy; 

19 godzin temu, Maju napisał:

Ktoś tu kilka stron temu pisał że 8K ma największy wpływ na jakość obrazu....dla przypomnienia;

5 elementów, które składają się na wysoką jakość obrazu;

image.png.677bd39e4b0c1b8f7ba606cb782f565f.png

19 godzin temu, Bobcat napisał:

Takie wykresy można sobie mnożyć, tyle że niewiele z nich wynika. Jaka jest waga każdego z tych 5 elementów? Jego znaczenie? Z tego wykresu wynika, że są one równoważne i tak samo istotne. Otóż jest to nieprawda. Zwiększenie rozdzielczości z FHD na 4K czy z 4K na 8K daje o wiele większą poprawę jakości obrazu niż np. zwiększenie głębi bitowej z 8 do 10 czy z 10 do 12, które (bądźmy szczerzy) mało kto zauważy.

Kompletne bzdury (pogrubione).....4K a już na pewno 8K jest taką rozdzielczością która sięga granic możliwości rozdzielczych naszego wzroku gdy korzystamy z wielkich ekranów i oglądamy z normalnych odległości, można zauważyć różnice na plus z odległości do których przeciętny widz jeszcze się nie przystosował (ok. 2H, odległość równa dwóm wysokościom ekranu).
Można przyjąć że osiągnięto (w przypadku 8K przekroczono) 100% możliwości ludzkiego wzroku.....jak się ma sprawa z innymi z pięciu elementów???

HDR to nie tylko jasność też lepszy kontrast....a jak z tym jest?

- Ludzki wzrok jest w stanie reagować na zmiany jasności od 0,000 001 cd/m2 do 100 000 000 cd/m2. Współczesne wyświetlacze wytwarzają jasność w znacznie mniejszym zakresie

- Obraz ruchomy wymaga luminancji na poziomie 10 000 cd/m2 i poziomu czerni 0,0005 cd/m2, co daje kontrast 2 000 000:1. Obecne luminancja jest na poziomie 100 cd/m2 (kontrast 20 000:1). Najlepsze TV z HDR mają jasność obrazu 1000 cd/m2 .

Gamut kolorów;

- Dotychczas w telewizorach przestrzeń barw była zgodna z normą Rec. 709, opracowaną dla telewizji HDTV w 1990 r. Po przejściu przez filtry RGB barwy te pokrywają niewielki fragment przestrzeni kolorów – jedynie 35 proc. możliwości ludzkich oczu.....Kolory w przyszłości powinny być odtwarzane zgodnie z normą Rec. 2020, która odpowiada możliwości odtworzenia 75 proc. barw, jakie mogą zobaczyć nasze oczy. 

Głębia bitowa;

-Zwiększając tylko jasność w telewizorze, tracimy szczegóły i nasycenie kolorów HDR to także nowe, szersze przestrzenie barwne. Wszystko to pociąga za sobą jeszcze jedną zmianę – konieczność zwiększenia dokładności (głębi) bitowej transmitowanego sygnału do 10 lub nawet 12 bitów zamiast dotychczas stosowanych 8.

Pisanie dlaczego wielkie ekrany i rozdzielczości niejako wymuszają większą ilość klatek zapisu i odtwarzania sobie daruję bo tą podstawową wiedzą wielokrotnie tu już się dzieliłem.
Pisałem też że są ludzie którym "nadpłynność" (120 i więcej klatek) nie przeszkadza i widzą poprawę nawet do 300.

 

 

Pisanie więc że sama rozdzielczość (bez wyżej wymienionych elementów) wnosi więcej do jakości obrazu jest kpiną z przedstawionych faktów i przeczy jakiejkolwiek logice!

Więcej;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nabrać wody w usta i przeczekać tylko szkoda czasu na ustosunkowanie się do każdej głupoty którą tu podajesz tonem jakby to była sama prawda. Naczytałeś się teorii, teraz uprawiasz kopiuj-wklej (w tym jesteś mistrzem i doszedłeś do perfekcji), nic z tego nie rozumiesz, ale nie przeszkadza Ci to udawać znawcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokroć lepsze wklejane opinie znawców tematu niż pustosłowie fanatycznego głosiciela cudowności samej rozdzielczości 8K do którego nie ma sensu się odnosić....chcesz jeszcze jakąś opinię znawców?
Służę;

20 godzin temu, Bobcat napisał:

Zwiększenie rozdzielczości z FHD na 4K czy z 4K na 8K daje o wiele większą poprawę jakości obrazu niż np. zwiększenie głębi bitowej z 8 do 10 czy z 10 do 12, które (bądźmy szczerzy) mało kto zauważy.

 

Poważnie?
Są tacy co zauważyli i twierdzą zupełnie co innego;

"...w rzeczywistości sama rozdzielczość ma mniejszy wpływ na jakość obrazu niż mogłoby się wydawać. Nie decyduje ona o kolorach, wyższym kontraście, płynnych przejściach tonalnych i innych efektach podnoszących jakość obrazu. Wszystko to stanowi rezultat stale ulepszanych algorytmów optymalizacji obrazu, jakie wbudowywane są w elektronikę telewizorów. Wyższa głębia bitowa (czyli opisywanie barw podstawowych za pomocą większej liczby bitów) czy HDR to techniki zauważalnie podnoszące jakość oglądanego obrazu...

.....wysoka rozdzielczość Ultra HD jest tylko częściowo odpowiedzialna za jakość obrazu. Najbardziej dostrzegamy różnice pomiędzy rozdzielczościami Full HD i Ultra HD wtedy, gdy mamy możliwość porównania z bliskiej odległości takich samych materiałów wyświetlanych w obu rozdzielczościach.Tymczasem raczej nigdzie nie ma takiej sytuacji, gdy przed – na przykład – 50-calowym telewizorze siedzimy w odległości mniejszej niż metr. Zwykle pomiędzy widzem a ekranem odległości wynosi 2-3 lub więcej metrów.

Więcej;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeć dalej swoim kopiuj-wklej. Nie trzeba być specjalnym znawcą tematu aby zauważyć że i tak nic z tego nie rozumiesz. Jedynie powtarzasz wykute na pamięć zdania.

Skąd wiesz że to są znawcy? Zapomniałem: przecież głoszą to, co Ty uznajesz za słuszne. A więc są nimi z definicji. Gdyby pisali coś przeciwnego wtedy nazwałbyś ich "fanatycznymi głosicielami cudowności".

Podwójne standardy, podwójna miara, podwójna skala ocen. Czyli nic nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być znawcą tematu że w sytuacji gdy nie masz nic do powiedzenia w kontekście faktów uciekasz się do erystycznych fikołków słownych.....nie rozumiem ludzi którzy kreują się na znawców tematu, deprecjonują pustosłowiem i wmawiają innym niewiedzę  a sami "poprawiają" sobie obraz regulacją ostrości i innymi badziewnymi wynalazkami.
Żenada!

Edycja;
Widziałem (niżej, "ostatnio przeglądający") że zaglądał do tematu @Maciej Koper.....wcale się nie dziwię że nic nie napisał.....    :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i kiedy pisałem że za lepszą jakość obrazu odpowiada tylko większa rozdzielczość, co próbujesz mi wmawiać? Od samego początku piszę że ona, ale również HDR, HFR i WCG. Zgoda: głębia bitowa także. Ty natomiast od dłuższego czasu próbujesz twierdzić, że istotne są tylko i wyłącznie te cztery ostatnie z wymienionych, a większa rozdzielczość jest nic nie znaczącym i nic nie dającym, nieistotnym du..realem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Maju napisał:

Nie trzeba być znawcą tematu że w sytuacji gdy nie masz nic do powiedzenia w kontekście faktów uciekasz się do erystycznych fikołków słownych.....nie rozumiem ludzi którzy kreują się na znawców tematu, deprecjonują pustosłowiem i wmawiają innym niewiedzę  a sami "poprawiają" sobie obraz regulacją ostrości i innymi badziewnymi wynalazkami.
Żenada!

Edycja;
Widziałem (niżej, "ostatnio przeglądający") że zaglądał do tematu @Maciej Koper.....wcale się nie dziwię że nic nie napisał.....    ?

Z pychy już Ci totalnie odbiła palma. Nazywanie "żenadą" ustawień obrazu innych niż Twoje ulubione dowodzi że masz totalnie nasr... pod sufitem. 

Skąd wiesz czy @Maciej Kopernie napisał nic z powodu zaambarasowania wpisami moimi czy może Twoimi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie przeczucie.   :)))

Zapytaj go następnym razem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Gdzie i kiedy pisałem że za lepszą jakość obrazu odpowiada tylko większa rozdzielczość, co próbujesz mi wmawiać? Od samego początku piszę że ona, ale również HDR, HFR i WCG. Zgoda: głębia bitowa także. Ty natomiast od dłuższego czasu próbujesz twierdzić, że istotne są tylko i wyłącznie te cztery ostatnie z wymienionych, a większa rozdzielczość jest nic nie znaczącym i nic nie dającym, nieistotnym du..realem.

Ja tak napisałem? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy nie potrafisz nic napisać bez kłamstw?

Patrz koniec posta sprzed trzech godzin!

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR, HFR, WCG i większa głębia bitowa mogą być zastosowane również w 4K, FHD a nawet SD. W związku z tym jedyną rzeczą, która wnosi nową jakość jest 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kłamiesz i manipulujesz. Technicznie mogą być stosowane również tam. Ja natomiast pisałem że nie będą na podstawie świadomej decyzji marketingowców (aby pozbawić ich wszystkie niższe technologie) celem promocji 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, zabronisz im stosować w niższej klasie tv? Posłuchają eksperta z Koziej Wólki? Albo czy prawo im zabroni i za umieszczenie polepszaczy i bajerów w budżetowych tv pójdą siedzieć?

Dla przypomnienia- to Twój sposob zwracania się do oponentów i prawie dokładny cytat z Twoich wpisów do nas, więc nawet nie próbuj zgłaszać obrazy majestatu.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Jak zwykle kłamiesz i manipulujesz.

Nie, nie kłamię.

Po prostu nie chce mi się szukać Twojego wpisu na ten temat, by zacytować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, porlick napisał:

A co, zabronisz im stosować w niższej klasie tv? Posłuchają eksperta z Koziej Wólki? Albo czy prawo im zabroni i za umieszczenie polepszaczy i bajerów w budżetowych tv pójdą siedzieć?

Dla przypomnienia- to Twój sposob zwracania się do oponentów i prawie dokładny cytat z Twoich wpisów do nas, więc nawet nie próbuj zgłaszać obrazy majestatu.

Nie, nie kłamię.

Po prostu nie chce mi się szukać Twojego wpisu na ten temat, by zacytować.

A gdzie mówię że to ja zabronię ? Przewiduję że to marketingowcy producentów zabronią. Scenariusz że we wszystkie najnowsze rozwiązania udoskonalające i uszlachetniające produkt wyposażona jest wyłącznie topowa półka aby łatwiej było ją ludziom wciskać i aby się lepiej sprzedawała - znany jest nie tylko z branży elektroniki. Tak praktykuje również motoryzacja, sprzęt AGD i wiele innych.

Niższe półki celowo się tych bajerów pozbawia choć technicznie nic nie stoi na przeszkodzie aby tam również były. Chcesz mieć wszystko naj co współczesna technika zapewnia? Musisz sięgnąć po naszą najdroższą ofertę. A to (w telewizorach) będzie 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bobcat napisał:

HDR, HFR, WCG i większa głębia bitowa mogą być zastosowane również w 4K, FHD a nawet SD. W związku z tym jedyną rzeczą, która wnosi nową jakość jest 8K.

15 godzin temu, porlick napisał:

Odwidziało Ci się?

15 godzin temu, porlick napisał:

Jeszcze miesiąc temu pisałeś, że to tylko zarezerwowane dla tv wyższej klasy i 8k!

 

 

15 godzin temu, Bobcat napisał:

Jak zwykle kłamiesz i manipulujesz. Technicznie mogą być stosowane również tam. Ja natomiast pisałem że nie będą na podstawie świadomej decyzji marketingowców (aby pozbawić ich wszystkie niższe technologie) celem promocji 8K.

 

 

Bobcat tak pisze by każdy zarzut o to że zmienia zeznania był trudny do uzasadnienia, by z każdej takiej opresji wyjść obronną ręką.   

W ogóle od jakiegoś czasu cokolwiek napisze to ostrożnie, tak by nie popaść w skrajność co kiedyś było nagminne. Ale i tak ciągle ma wpadki.....   :))

 

Co on nie pisał.....   

Najczęściej to co cytował, fakt sugerował głosząc jak mantrę że 4K będzie kastrowane by promować 8K, że wszelkie nowinki tylko tam zaistnieją, bo tylko w połączeniu z 8K dają "nową jakość"......po czym nie dalej jak w ub. czwartek stwierdził że 8K widzi w klasie średniej na panelach LCD.....pewnie bez wymienionych bajerów, po co takie "wykastrowane" 8K komu, dalibóg nie wiem.   :)))

 

 

15 godzin temu, Bobcat napisał:

HDR, HFR, WCG i większa głębia bitowa mogą być zastosowane również w 4K, FHD a nawet SD. W związku z tym jedyną rzeczą, która wnosi nową jakość jest 8K.

Tak mogą. I co z tego?
Pleciesz jak zwykle bzdury....

A co wnosi 8K bez tych wymienionych? Tylko wyższą rozdzielczość. Której doświadczysz z nosem w ekranie 55" telewizora.....
Powiem więcej, coś też wniesie 8K bez spełnionych warunków obecnych odbiorników (SDR, Rec.709, 30p, 8 bit)  i będzie to znowu tylko wyższa rozdzielczość....nawet na czarno białym nieruchomym obrazie, mdłym bez jasności i kontrastu rozdzielczość 8K będzie możliwa do dostrzeżenia.....i co z tego, jak taki obraz czy zdjęcie będzie drastycznie odbiegać od tego co widzimy w naturze.

Bez elementów składających się na dobry obraz rozdzielczość 8K nie daje nic poza tym że widzieć będziemy więcej szczegółów, 8K jak każdy składnik sam z osobna nic nie znaczy....dotrze to do Ciebie?!?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.