Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

17 minut temu, Bobcat napisał:

Dzieci w piaskownicy się cieszą. Dostały nową zabawkę.

Wróciłeś z piaskownicy.....rozumiem.   :)

 

Kolejny argument (jeden z wielu) na to jako nowinkę warto traktować,  nawet tym których na to stać radziłbym jakiś czas przeczekać by być pewnym że się kupi  dopracowaną wersję......wszystkie argumenty potwierdzają że to ewidentny falstart.

Jak okrzepnie mniej więcej tak jak 4K w tej chwili to może  ja o tym zacznę myśleć. Na pewno nie wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

Wróciłeś z piaskownicy.. rozumiem.

Tak. Musiałem zanieść dzieciom wodę mineralną i soki. Taki upał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Masz takie małe dzieci....domyślałem się Twojego wieku, zdradzałeś to swoimi wpisami dość często.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wasze rozpaczliwe szukanie argumentów przeciw 8K. Albo wyboi na drodze do tej technologii. Jakichkolwiek. Za wszelką cenę. Nawet własnej śmieszności. I te erupcje szczęścia oraz radości gdy się uda jakąś gów...ną rzecz znaleźć. Fantastyczne widowisko.

6 minut temu, Maju napisał:

?

Masz takie małe dzieci....domyślałem się Twojego wieku, zdradzałeś to swoimi wpisami dość często.  

Skąd wiesz czy to są: (1) moje własne dzieci; (2) moje własne wnuki; (3) dzieci rodziny lub znajomych podrzucone na kilka godzin aby się nimi zaopiekować gdyż rodzice mają coś ważnego do załatwienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tego nie wiem a przekonałeś że wszelkie dopytywania Ciebie o cokolwiek sensu nie ma.
Pozostaje się domyślać....

27 minut temu, Bobcat napisał:

To Wasze rozpaczliwe szukanie argumentów przeciw 8K. Albo wyboi na drodze do tej technologii. Jakichkolwiek. Za wszelką cenę. Nawet własnej śmieszności. I te erupcje szczęścia oraz radości gdy się uda jakąś gów...ną rzecz znaleźć. Fantastyczne widowisko.

To wcale nie jest śmieszne co opisał @janunio (potwierdzenie tego co już czytałem w opisach tych TV).....takie grzanie nie wróży nic dobrego trwałości elektroniki ani też matrycy.

Mogę się mylić ale na własnej skórze na pewno tego nie chciałbym sprawdzać....śmieszni będą ci co kupią taki wyżyłowany odbiornik-prototyp jak i ci co liczą na to że 55 calowy da im efekt jaki widzieli na 85 calowym z bliska.  
Śmieszni do bólu ci co liczą szybko na wysyp materiałów do oglądania a w najgorszym przypadku liczą na magiczne poprawienie 4K by wyglądało jak 8K.  :))
Komedia boki zrywać.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

takie grzanie nie wróży nic dobrego

4K się nie grzeje? FHD też nie? To dlaczego moja plazma ma (tak cicho chodzący że słyszalny z największym trudem i tylko po przytknięciu ucha do telewizora) wentylator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość urządzeń elektrycznych wydziela jakieś ciepło.....chodzi o skalę zjawiska.
Pobór prądu związany z zastosowanym procesorem (może też HDR nie jest bez wpływu na to) świadczy o tym że ilość wydzielanego ciepła musi być spora.....a ciągnie to cacko 330 W, sporo (nawet do 2x) więcej niż telewizor HD. Do 4K nie porównam, bo nie mam takich danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Dzieci w piaskownicy się cieszą. Dostały nową zabawkę. To znaczy argument przeciw 8K.

Sądzisz, że silne grzanie się matrycy jest zaletą? Masz jeszcze na ten temat do powiedzenia coś mądrego inaczej?

4k 55', z którym mam częsty kontakt, podczas pracy jest tylko trochę cieplejszy od otoczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

Sądzisz, że silne grzanie się matrycy jest zaletą? Masz jeszcze na ten temat do powiedzenia coś mądrego inaczej?

A gdzie ja powiedziałem że jest zaletą? Zapytałem też czy matryce 4K i FHD się nie grzeją? Rozumiem że wadą jest to wyłącznie w 8K. Tam już nie.

Śmieszy mnie tylko to Wasze szukanie minusów za wszelką cenę w sytuacji gdy inne technologie mają identyczne ułomności. 

Masz jeszcze do powiedzenia coś kulturalnego inaczej?

2 godziny temu, Maju napisał:

liczą na magiczne poprawienie 4K by wyglądało jak 8K.

To nie będzie wyglądało jak materiał od samego początku nagrany w 8K, ale mimo wszystko lepiej niż wyświetlone w natywnym 4K. Tylko tyle. 

Osoby które widziały AI w akcji są pod wrażeniem możliwości. Były przecież wklejane takie linki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Bobcat napisał:

Zapytałem też czy matryce 4K i FHD się nie grzeją? Rozumiem że wadą jest to wyłącznie w 8K. Tam już nie.

Jest wadą tam, gdzie występuje.

58 minut temu, Bobcat napisał:

Śmieszy mnie tylko to Wasze szukanie minusów za wszelką cenę w sytuacji gdy inne technologie mają identyczne ułomności. 

Doprawdy? 

Zarówno w moim hd, jak i 4k u dzieci, tv jest ledwo cieplejszy od otoczenia, więc wada ta nie istnieje.

58 minut temu, Bobcat napisał:

To nie będzie wyglądało jak materiał od samego początku nagrany w 8K, ale mimo wszystko lepiej niż wyświetlone w natywnym 4K. Tylko tyle. 

Ale tylko z bardzo bliskiej odległości, czyli poniżej przekątnej ekranu- odsuniesz się dalej i nie będzie ŻADNEJ różnicy, więc po co przepłacać?

Dla szpanu znaczkiem 8K? Bo chyba nie dla treści, ktorych jeszcze długo nie będzie.

To rzeczywiście jest śmieszne, choć chyba raczej głupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

Ale tylko z bardzo bliskiej odległości, czyli poniżej przekątnej ekranu- odsuniesz się dalej i nie będzie ŻADNEJ różnicy,

Tak się naczytałeś teorii? Miłej lektury. Każdy robi to co lubi: jeden czytać, drugi oglądać.

1 godzinę temu, porlick napisał:

Dla szpanu znaczkiem 8K?

A jeżeli nawet - to co? Zabronisz? Twoja kasa?

1 godzinę temu, porlick napisał:

To rzeczywiście jest śmieszne, choć chyba raczej głupie.

Już pisałem że moc sprawcza Twoich opinii jest równa zero.

2 godziny temu, porlick napisał:

Zarówno w moim hd, jak i 4k u dzieci, tv jest ledwo cieplejszy od otoczenia, więc wada ta nie istnieje.

No patrz Pan: tylko 8K się grzeje niczym patelnia do smażenia jajecznicy. Jesteś pewien że to na skutek 8K a nie na przykład HDR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:

 

A jeżeli nawet - to co? Zabronisz? Twoja kasa?

Nie moja, tylko idioty, który wyrzuca kasę dla szpanu.

Jest wiele innych, znacznie pożyteczniejszych możliwości wydania pieniędzy- choćby na pomoc dla potrzebujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, porlick napisał:

Nie moja, tylko idioty, który wyrzuca kasę dla szpanu.

Jest wiele innych, znacznie pożyteczniejszych możliwości wydania pieniędzy- choćby na pomoc dla potrzebujących.

Masz sprzęt A/V? Telewizor FHD u siebie? 4K u dzieci? Inne klocki? Dlaczego? Trzeba było te środki finansowe przeznaczyć dla potrzebujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bobcat napisał:

Telewizor FHD u siebie?

Bo nie jestem videomaniakiem a tv oglądamz 2,8m i większa rozdzielczość mi na razie nie jest potrzebna.

 

23 minuty temu, Bobcat napisał:

Trzeba było te środki finansowe przeznaczyć dla potrzebujących.

Nie martw się, robię to regularnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z tematem wątku?

Niech każdy robi co chce, byle miało to sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, porlick napisał:

A co to ma wspólnego z tematem wątku?

Nie ja zacząłem:

"Jest wiele innych, znacznie pożyteczniejszych możliwości wydania pieniędzy- choćby na pomoc dla potrzebujących."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bobcat napisał:
16 godzin temu, Maju napisał:

liczą na magiczne poprawienie 4K by wyglądało jak 8K.

To nie będzie wyglądało jak materiał od samego początku nagrany w 8K, ale mimo wszystko lepiej niż wyświetlone w natywnym 4K. Tylko tyle. 

 Osoby które widziały AI w akcji są pod wrażeniem możliwości. Były przecież wklejane takie linki.

Pamiętasz tylko te linki w których chwalono ten bajer? Inne już nie zapadły w pamięć?

Tych w których pisano że niewiele dobrego wnoszą a poprawianie SD wygląda kiepsko nie pamiętasz?
Te w których podawano że to całe AI, zastosowane procesory powodują że pobór prądu jest tak wielki (stąd też wysoka temperatura zasilacza).
Te gdzie podawano że to całe AI jest zastosowane w nowej serii telewizorów 4K i ma tam większe uzasadnienie, bo materiału HD który można poprawić by przypominał 4K jest stokroć więcej niż takiego 4K z którego 8K można zrobić....ponadto takie cuda da się zrobić mniejszym nakładem energii, nie potrzebne aż tak zaawansowane procesory, co za tym idzie mniejsze jest wydzielanie ciepła. 

14 godzin temu, porlick napisał:

tylko z bardzo bliskiej odległości, czyli poniżej przekątnej ekranu- odsuniesz się dalej i nie będzie ŻADNEJ różnicy, więc po co przepłacać?

No właśnie, siedząc w tej odległości nic to AI pozytywnego nie przyniesie.....w przeciwieństwie do AI które w telewizorach 4K zaczynają być stosowane.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Maju napisał:

materiału HD który można poprawić by przypominał 4K jest stokroć więcej niż takiego 4K z którego 8K można zrobić

Gdybyś uważnie czytał wspomniany materiał to byś może zauważył że  układy AI dobrze sobie radzą również z podciąganiem FHD do 8K. Nawet takiego materiału z YouTube. Nie musi więc to być upscaling tylko "o jedno piętro w górę". Może być o dwa.

13 minut temu, Maju napisał:

da się zrobić mniejszym nakładem energii, nie potrzebne aż tak zaawansowane procesory, co za tym idzie mniejsze jest wydzielanie ciepła. 

 

13 minut temu, Maju napisał:

No właśnie, siedząc w tej odległości nic to AI pozytywnego nie przyniesie

Szukanie na siłę argumentów na "nie".

14 minut temu, Maju napisał:

w przeciwieństwie do AI które w telewizorach 4K zaczynają być stosowane

Podwójne standardy i podwójna skala ocen. Te same układy są raz dobre, raz złe. W zależności od tego czy są zamontowane w telewizorze 4K czy 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się jak zwykle, tak co do mnie jak i do moich standardów....wyraźnie napisałem (sam to zacytowałeś!!)że podnoszenie jakości  na tv 8K wymaga szybszych procesorów, związane to jest z rozdzielczością, ilością pikseli.....może tej oczywistości nie rozumiesz że nie muszą to być w przypadku 4K aż tak zaawansowane technologie?   :)))

36 minut temu, Bobcat napisał:
49 minut temu, Maju napisał:

No właśnie, siedząc w tej odległości nic to AI pozytywnego nie przyniesie

Szukanie na siłę argumentów na "nie".

Nie, to są niewygodne dla Ciebie fakty więc udajesz że nie istnieją.

38 minut temu, Bobcat napisał:

Gdybyś uważnie czytał....

Gdybyś uważnie czytał w większości chwalono tylko podciąganie z 4K do 8K.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Maju napisał:

Gdybyś uważnie czytał w większości chwalono tylko podciąganie z 4K do 8K.

Była (albo tu albo w sąsiednim wątku) informacja jak dobrze radzi sobie AI z podciąganiem do 8K nawet materiału SD i nawet z YouTube.

20 minut temu, Maju napisał:

to są niewygodne dla Ciebie fakty więc udajesz że nie istnieją.

Za to dla Ciebie i całej drużyny sceptyków wyjątkowo wygodne, pracowicie wyszukiwane gdzie tylko się da, z lubością umieszczane do wiadomości wszystkich i wyolbrzymiane jest ich znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o TV LG ale 8k. Postałem sobie przed 8K TV  Samsung QE65Q950RBT w EURO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Demo fenomenalne !!! Można zassać w 8K,4K 2K z YT (kontener mkv).

Niestety żadnego efektu WOW nie doświadczyłem. Obok 4K Qled więc porównanie łatwe. Przewaga zerowa. Matryca 8K nagrzana jak kiedyś topowe plazmy Panasonica. Można smażyć jajka.

Treści filmowe będą "miękkie". Efekt szczegółowości zaniknie. Co innego filmy dokumentalne, przyrodnicze. Tu jest jakaś szansa.

Nadal celu dla 8K zupełnie nie widzę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Już to było. Powtarzasz się @janunio.

Bo do niektórych po jednym razie nie dociera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Janunio pisal do ciebie- za drugim razem też nie dotarło???

6 godzin temu, janunio napisał:

Temat o TV LG ale 8k. Postałem sobie przed 8K TV  Samsung QE65Q950RBT w EURO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Demo fenomenalne !!! Można zassać w 8K,4K 2K z YT (kontener mkv).

Niestety żadnego efektu WOW nie doświadczyłem. Obok 4K Qled więc porównanie łatwe. Przewaga zerowa. Matryca 8K nagrzana jak kiedyś topowe plazmy Panasonica. Można smażyć jajka.

Treści filmowe będą "miękkie". Efekt szczegółowości zaniknie. Co innego filmy dokumentalne, przyrodnicze. Tu jest jakaś szansa.

Nadal celu dla 8K zupełnie nie widzę.

 

 

Zacytuję go- może za trzecim dotrze... choć wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.